een Suite ril te hartstochtelijk gebrul van de duiz6«-' den toeschouwers. En ook ten onzent is het helaas wel eens een enkele niaal vertoond, diat de bezoekende club of de scheidsrechter anheusch werd bejegend. In Amerika echter... geschiedt al- les op zijn Amerikaansch. De New- I York Herald meldt, dat het Emergen- cy hospitaal te San Francisco vol ligt met gewonde Chlneezen en Japanners gevolg van een formeel en veldslag luaschen belde nationaliteiten op het voetbalterrein. Het vorig Jaar hadden de Chinee- een gewonnen. De Japanners verza melden dit jaar oen elftal goede spe lers uit verschillende kuststeden en wonnen gemakkelijk 100. Daar begon het lieve leventje. Toen het resultaat werd medegedeeld, be machtigde een van de Chlneesche spelers den bal, dien de overwinnen de club als een tropee werd aangebo den en trachtte een goed heenkomen te zoeken. Het nationaliteitsgevoel deed zich gelden. De Chlneesche spe ler werd togen den grand geslagen, en ln een oogenbllk waren er aan weerszijden tal van gewonden. De politie vorscheen ten toaneele en ver bond vervolgens een aantal bebloede gele koppen. ZWEMMEN. De NederLandsche Zwembond hield Zondag te Amsterdam een buitenge wone elgemoene vergadering onder leiding van den heer W. E. Bredlus W.Ezn. Een voorstal tot goedkeuring van de In 1906 gesloten overeenkomst met de Fédératton Francalse de Nata tion, tot toelating van deelnemers op wederzfjdsche wedstrijden. Indertijd aangegaan voor 5 Jaar, dus loopende 'tot 1911,werd goedgekeurd. Het voorstel tot goedkeuring van het reglement, regelende de watercoro- petltla ward aangenomen, nadat en kele wijorigingen werden aangebracht. Onder meer word aangenomen, dat foor do 2e klasse competitie niet lan ger gespeeld zal worden dan twee maal vijf minuten. Vroeger was dit twee maal zeven minuten. Verder, dat een scheids rechter verplicht Is, een wedstrijd Plet te doen doorgaan, wanneer het water minder don 12 graden R. Is. Den heer P. L. Ooms, die de Neder- landsche zwemsport ln het buiten land zoo hoog hield, gewerd een sou venir van een ige vereerdere. Ten Islotte werden verschillende medailles en diploma's, die ln 1909 behaald wa ren, aan de winners uitgereikt. Leger en Vloot „VOLKSWEERBAARHEID". Den 13en Januari zal de vereeniglng „Volksweerbaarheid" tien jaar be staan hebben. Itet was vooral onder den drang van hetgeen de Transvaalscho oorlog ie zien en te hooren gaf, dat de weer- haarheidszaak in ons land opnieuw naar den voorgrond trad. De eigenlijke herdenking van het. 10-jaang bestaan zal door de vereenl glng „Volksweerbaarheid" in het voorjaar plaats hebben. INGEZONDEN Van ingeiondan stukken, geplaatst of Diet geplaatst, wordt de kopie den inzender »let teruggegeven Voor den inhoud dozer rubriek (telt de Redaotie zloh niet aansprakelijk. Amsterdam, 8 Jan. 1910. In het heden mij toegezonden Haar lem's Dagblad van 31 December j 1. .vind ik aan den voet der door mij ge dane bekendmaking betreffende de .toezending van spaarbankboekjes ter treil tebijschrij ving uw onderschrift, Wat ik niet met stilzwijgen mag laten [voorbijgaan, omdat de daarin verkon digde meening, hoe goed stellig ook J>a<ioeI<l, moet- berusten op een min der juist begrip van de omstandighe den, welke tot die bekendmaking heb ben "geleid, terwijl de door U daar aan vastgeknoopte gevolgtrekking bo ni ist onjuist is te noemen en in hare 'algemeenheid der goede zaak zoude kunnen afbreuk doen. Vergun mij dus eenig repliek. Ziehier wat er gaande is In de eerste dagen deT maand Ja nuari, zoodra geboekt zijn de posten, vermeld op de verantwoordingsstaten Van de postkantoren, loopende over de laatste 6 dagen van December, .wordt een aanvang gemaakt met het Béér omvangrijk werk der rentebij- schrljving op alle, zegge pl. min. 1.460.000 (een millioen vier honderd resüg duizend) losbladerige carton- nen rekeningen-courant Die rekenin gen moeten uiteraard afgesloten zijn vóór daarop boekingen over het nieu we jaar kunnen geschieden. Bedoeld werk, vorderende een bui tengewone dienstpraestatie van ons eigen personeel, tijdelijk aangevuld met een vrij uitgebreid hulppersoneel, primeert uiteraard zooveel mo gelijk eiken anderen arbeid, tenzij een van spoedeischendon aard, en dient, ten einde den t ij del ij k niet te voorkomen achterstand ln het gewone werk tot een minimum te beperken, zoo spoedig doenlijk ie worden verricht. Of nu die rente al dan niet in de betrekkelijke boekjes wordt bijge schreven, is voor de inleggers van weinig beteekonis. Op hunne"rekening toch wordt zij aan het verschuldigd kapitaal toegevoegd. En zoo is het voor een spoed igon terugkeer tot den normalen staat van zaken te mijner directie, waarbij zijdelings ook pu bliek belang is betrokken, gewenscht, tien regel ingang te doen vinden, om met de oproeping der Januari-boekjes ter rentebijsehrijving te wachten, tot de buitengewone drukte is afgeloopen, een regel die, wegens dezelfde practi- sclie redenen, ook bij buitenlnndsche zusterinstellingen wordt gevolgd. Nu ligt het wel ëéliigszins voor de iaiwl dat hot sparen op zich zelf door Ae uitzonderingcbepaling ln qnaestie niet wordt geschaad, dat zij geen spaarder behoeft af te schrikken. Im mers, het inleggen kan onge stoord worden voortgezet en ook het terugbetalen wordt niet opge schort, zoodat voor de vergelij king aan het slot van uwe aanteeke- ning geen redelijke grond bestaat. Mag ik der Redactie, welke ik er kentelijk ben voor hare medewerking ln het publiceeren mijner maandelijk- sche bekendmaking beleefdelijk ver zoeken, hare aanteekentng in het nummer van 31 December J.l. in voor noemden zin te willen rectificeeren, opdat daarvan geen verkeerde Indruk achterb lijve. De Directeur der Rij lts postspaarbank DU BOIS. Wij plaatsen natuurlijk gaarne bo venstaande mededeeling, doch kun nen voor een rectificatie van onze opmerking geen aanleiding vin den. Immers, ons betoog had de strek king, dat het jammer is, dat voor de maand Januari afgeweken wordt van een regel, waaraan de houders van spaarbankboekjes gewend zijn. Wij zeiden letterlijk „wil men het publiek tot sparen bewegen, dan moet men het dat gemakkelijk maken en zeker niet aankomen met uitzonderingsbe palingen, die het lastig vindt en waarvan het do bedoeling niet be grijpt." Zouden we dit nu moeten rectificee ren, d. i. verbeteren of terugnemen na de toelichting der Directie V Wij kunnen dat niet inzien. Wel zijn wij haar erkentelijk voor.de nadere ver. klaring van den maatregel, die zij nu geeft, maar dat die genomen wordt blijven wij betreuren. REDACTIE. rijen als slachtoffers der epidemie zijn gevallen. Nadere berichten zullen moeten worden afgewacht, om te conatatee- ren, hoe hot mogelijk ls geweest, dat ln de onmiddellijke nabijheid der j hoofdstad eene epidemie zulke groote afmetingen kon aannemen, waar met tijdige hulp zooveel kan worden ge daan, om het gevaar of te wenden. WIJ verliezen hierbij niet uit het oog, dat volgen» de laatste uit IndiS j ontvangen bladen de oholera nog steeds te Batavia en op andere plaat een in West-Java hee rschte en de zorg en aandacht van bestuur en ge neeskundigen dienst ln hoogs mate vereischte. &erk ca Schoei Sloomconservenfabrlek „Noord-Hol land" te Medemblik, ln liquidatie. Rechter-oommlssarls mr. H. W. van Tienhovencurator mr. A. M. de Lange. Zutphen. H. H. Schoven», rijwiel handelaar te Zutphen. Rechter-com- mtosaris mr. A. S. de Blécourtcu rator mr. C. E. Stolk. Geëindigd Th. P. Alsem, timmerman, loodgie ter en metselaar te 's-Gravenhage. J. G. Rolleman, wed. G. E. Slerink, winkelierster te Stad-IIardenberg. W. de Ruyter van Steveninck, laat stelijk in Nederland gewoond hebben de te 's-Gravenhage, thans te Brussel. Verhoeven, te Oostend am. Advertentiêri Letteren en Kunst SILVIA SILOMBRA. Over de vertooning van dit stuk door den Kon. Vlaamschen Schouw burg van Brussel, schrijft van B.(rug gen) in het Hbld. o. m. Toch heeft Jhr. A. W. G. van Riemsdijk veel genoegen beleefd van zijn drama's en ook van dit. Het was gisteren de 44ste maal, dat Mevr. Ju lia van Lier—Cuypers het speelde zij is er mee gevierd te Brussel en te Anewerpen, zij had er hier een geheel uitverkochten Stadsschouwburg mee getrokken. Moet de critiek, overwonnen door de feiten, zich daarbij neerleggen In zekeren zin wel. Wij zijn er niet om het publiek z'n genoegens te boderven en wanneer het naar onze waarschu wende stem niet geluisterd heeft drin gen wij ons niet op. Men zou in het uiterste kunnen vervallen het publiek zelf, zijn smaak, aan critiek te onder werpen, doch ook dit heeft weinig zin. Waut naar den aard dor geboden kunst vormt zich de menigte, die haar gaat genieten de edelste kunst zal steeds voor weinigen zijn en wat zeer velen begeeren verheft zich zelden bo ven de middenmaat. Zoo kunnen wij dan het succes van gisteren veilig beschouwen als de voorspelling eener verdere schitteren de c-arrióre van „Silvia Silombra". De bloemenhulde die men mevr. Julia van Lier—Cuypers bracht, was waar lijk overstelpend. Sommige stukken moeten in dit seizoen kapitalen heb ben gekosthet geheel is met een half duizend guldens niet betaald. EEN NIEUW TIJDSCHRIFT. We ontvangen 't eerste nummer van „Vragen en mededeellngen op 't gebied der geschiedenis, taal- en let terkunde". In zijn voorbericht zet de redacteur-uitgever J F. Bense, te Arn hem, het doel van het nieuws blad uiteen, in deze woorden; „Met de uitgaaf van dit blad wordt beoogd allen die zich bezighouden met de studie van, of belangstellen in, geschiedenis, archaeologie, genealo gie, aardrijkskunde, folklore, taalwe tenschap, letterkunde of het biblio theekwezen, de gelegenheid te geven voortdurend met elkander voeling te luwden, opdat geregelde samen wer king en wederzijdsche hulp hen spoe diger en zekerder him doel mogen doen bereiken." „Vragen en mededeelingen" zal do dere week verschijnen. Ten eind© bui tenlanders de gelegenheid te geven mede te weaken, kunnen do bijdragen ook in hot Fransch, Duitoch of En- gelsch geschreven worden. INHOUD VAN TIJDSCHRIFTEN. „Eigen Haard"De vrouw van I-eendert Oldhuys, door Louise B. B., II. Een onvergetelijk directeur van liet Koloniaal Museum, Dr. M. Gres- hoff, door P. van der Wielen, met portretten en afbeeldingen, I. Neder land vóór honderd jaren, door gene raal Wüppermann. Koning Lodewijk en zijn staf, aquarel. De Kluit (vogel soort) door J. Daalder. Mededeeling Luxe-uitcrave „Eigen Haard". Feuil leton Minciva, naar het Engelsch, van Richard Marsh, II. Bijvoegsel Het wrak zonder lijken. Sinaasappe len-oogst. Generaal Woodford. liet arsenaal. Dr. G. J. van der Flier. Spel en spelen, slechte en goede. Alles met afbeeldingen. NED. HERV. KERK. Bedankt voor het beroep te Hendrik Ido Ambacht door ds. A. M. den Oud sten, te Wezep (G.). Aangenomen het beroep te Bigge- kerke (toez.) door den heer J. H. I Schuurmans Stekhoven, oand. en hulppr. te Wolvega (Fr.) Bedankt voor het beroep te Krom- moniedijk door ds. W. van Deursen te Ravenstein. Bij de Ned. Heirv. kerk wanen op 1 Januari J.L 140 predikants-plaatsen vacant, tegen 132 op 1 Januari 1909. Beroepen te Hoevelaken (Geld.) ds. D. Th. Keek te Zuilichem en Nleu-1 wiaaL GEREFORMEERDE KERKEN. Aangenomen het beroep te Emmer- Compascutim door den heer J. S, Schaafsma Jt., cand. te Gmootegast (Grom), die vootr Boven-Hard in xveld heeft bedankt. CHR; GEREFORMEERDE KERK. Bedankt voor het beroep te Dord recht door ds. J. van der Vegt te Har derwijk. ACADEMISCHE EXAMENS. Leiden Bevorderd tot apotheker de dames A C. A. Nieuwenhuys, J. E. D. Quanjer en J. A. van Toorenburg en de heer W. Krauss. Heden overleed onze geliefde Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer AREND LATENSTEIN, in don ouderdom van 56 jaren. P. I. LATENSTEIN—FOL. E. LEUPEN—LATENSTEIN II J. LEUPEN. en Kinderen. Haarlem, 9 Jan. 1910. Volstrekt eenige kennisgeving. De ter aordebestelling zal plauts hebben op de nieuwe be graafplaats te Schoten bij Haarlem, op Woensdag 12 Jan. om 11 3/4 uur. Te Bloemendaal mot Februari GE VRAAGD een net Werk-Tweedemeisje P. G. en v. g. g. v. Br., no. 20082, bur. v. d. blad. Bekwame Verstelnaalster gevraagd, ook op de hoogte van slop. pen, om van 9 tot 4 uur te komen werken. Adres te vernemen Bureau van dit Blad. Wegens teleurstelling terstond ge vraagd eene DIENSTBODE als meld-alleen in klein gezin. Goede mondelinge getuigen vereischt en P. G. Br., no. 20081, bur. v. d. blad. Wegens ziekte der tegenwoordige wordt in een gezin van twee Dames gevraagd een FATSOENLIJKE Dienstbode P. G., ais nveid-alleen, goed kunnen de koken en werken. Z. g. g. onnoo- dig zich aan te melden. Br., no. 20080, bur. v. d. blad. Heden overleed zacht en kalm onze geliefde Moeder, Be huwd- en Grootmoeder, Mej. de Wed. STAAL, geb. HESSEN, Ln den ouderdom van 86 jaren. Uit aller naam, H. HESSEN. Haarlem, 10 Jam 1910. ER BIEDT ZICH AAN voor Haarlem of omstr., een net, burger meisje als kinderjuffr., of ter ass. in de huish., goed kunm naaien en diploma TesseJschade. Br., onder No. 20048 Bur. Haarl, Dagbl. Een net Meisje oud 18 jaar, zoekt plaatsing in eei winkel, bekend met bet hoedenvak. Br., No. 20045 Bur. Haarl. DagbL Er biedt zich aan met Febr. een net Buitenmeisje, R. K., liefst in klein gezin. Brieven letter H, Hulppostkantoor Spaarndam. Dienstmeisje gevraagd als noodhulp, niet beneden de 16 Jaar. Aan te melden Brouwers kade 33 rood, tusschen 2 en 4 uur. Koloniën DE LANDEN KANDANGHAUER. KRAMAT EN KARANG SERANG OP JAVA. De Hbld.-correspondent te Batavia seint; Hier is bericht ontvangen van een groote knevelarij-zaak op het parti culiere land Kandanghnuer. Er zijn honderden klagers. Op de particuliere landerijen Kra- irwit en Korang Serang hee recht eene mal aria-epidemie, ten gevolge waar van reeds 500 lieden zijn gestorven. Da redactie toekent hierbij o.a. aan: De bevolking der beide laatstge noemde landen, waar eene malaria- epidemie zulke groote verwoestingen aanrichtte telt dus slechts ruim 10.000 zielen, zoodat met het oog op het ons geseinde sterftecijfer reeds 50 per mille van do bevolking dier lande-1 Dankbetuiging. POSTKANTOOR HAARLEM. ven, enz. van hier verzonden, gedurende de 2de helft der maand Dec. 1909. De ondargeteekenden betuigen door l deze hun hartelijken dank aan alien, Lijst van onbestelbare brie-J die hun bij hun 25-jarige ambtsvervul ling op 1 Januari J.l. blijken van be langstelling hebben gegeven. J. BROUWER. 'Agent-Rech. van Politie le klasse. N. H. WENT ING, 'Agent van Politie le klasse. GEVRAAGD eee net. fatsoenlijk meisje, dat netjes en zelfstandig kan werken, in burger gezin, boven 20 jaar. Dienstbodeja ponnen dragen geen vereischte. Adres Amsterdamsche Vaart 50. Brieven. BINNENLAND. Marv de Groen, De Jong, Bureau N. Z. Voorburgwal, Mej. Roelvink, B. v. d. Waal, F. van Leeuwen, allen te Amsterdam, Mej. v. d. Vaart, en Van Steynbeek. te Arnhem; Mevr. de Boes, Bennebroek; Moret, Beverwijk, J. T. de Klerk, Dein Ilaag; Speelman, Groningen; I. C. Quintus, Groningen; Mevr. Nieuwenhuys de Munhlk, W. v. d. Berg, A. Veen, E. Robin, R. v. d. Broek, Mej. de Man, oilen te Haar lem, Ort, Haarlemmermeer; Mevr. C. Junius van Ilemert, Kampen; J. C. j Nannee, Oude Wetering; Rolt. Le-' vensverzekering-Bank, Rotterdam; W. F. Vermeulen, Schoten, Mevr. Koser Saksen (Poortje Utrecht; K. J. Vink, Utrecht, Leo Haneke, Venlo- Binnenland. Briefkaarten: Mej. Siddfe, Amsterdam P. van Dijk, Amsterdam G. Kater, Amster dam G. H. Loseman, Amsterdam W. van Zijst, Amsterdam mej. J. Ilandgraaf, Amsterdam mej. G. van Looy, Amsterdam mej. M. de Groen, Amsterdammej. C. Knol, Amster dam A. J. Weisen, DordrehtJ. Strik, Epe bij Limburg M. van Dein. sen, Den Haag Lukas Visser, Den Hang J. Geerling, Haarlem Gez. Van Bergen, Haarlem mej. De Bruin te Haarlem mej. de wed. Neuteboom te Haarlem H. Steen, Halfweg Rotterdamsche Hypotheekbank, Rot terdam P. Cbristiaans, Rotterdam Corrie de Wit, SchotenLeeman, Zwolle mevr. de wed. J. Jubel, me- juffr. M. Hertog, L. H. Grondijs, Sambeek, Brieven. Buitenland. F. C. M. Alver, Brussel, Mme Gay, Genève. Briefkaarten. Buitenland. J. van Doner Alten Emen, T. Mulder' Brussel, Gin Joolin? Lausauue, O. j Roozekrans bei Stavelo, F. A. Hoyte-i ma, Mme G. J. de Borles? Hyn J. i Duin? Brieven uit Oost-Indië. Mevrouw de Wed. D. Hoëvell, Haarlem, Jongeheer W. Hakker, Haarlem, J. P. v. d. Boogaaart, Haar lem. gevraagd te Amsterdam op bovenhuis, P. G., bekend met alle huiselijke be zigheden en koken. Loon f 150, met opslag bij gebleken geschiktheid. Br., no. 20068, bur. v d. blad. Tegen 1 Febr. gevraagd een nette R. K. DIENSTBODE Adres Mej. HEEMS, Lange Hee- renvest 134. Gevraagd een flinke Dagdienstbode niet beneden 18 jaar. AdresKruis weg 31. GEVRAAGD in burgergezin, een net Meisje van buiten, P. G.. om met do vrouw des huizes alle werkzaamheden te ver- GEVRAAGD tegen 1 Febr. net eenv. meisje, v. dag of dag en nacht, P. G., goed kunn. werken en zelfsL koken, ld. gez., leeft, tuss. 20 en 30 j. Schouwtjes!aan 42. Mevrouw OTTO, Schotersingel 71, vraagt met 1 Febr. een DIENSTBODE P. G., als meid-alleen, mondelinge ge tuigen vereischt Aanmelding 's av. na 7 -uur. Gevr. pr. Febr., een nette Keuken-Werkmeid v. g. m. g. v., loon 120 en waschg., goed kunnende koken en werken. Br., no. 20069, bur. v. d. blad. Wordt Gevraagd met 1 Februari een nette R. K. Dienst bode, van goede getuigen voorzien. Br., No. 20059 Bur. Haarl. Dagbl. Mevrouw STRIETHOBST vraagt 1 Februari, eene DIENSTBODE goed kunnende koken en werken, van goede mondelinge getuigen voorzien. Schotersingel 83. Gevraagd een nette DIENSTBODE voor dag en nacht. Zich aan te mel den Turfsteeg 80. GEVRAAGD a. d. Schoterweg, bij 2 Dames, 8 Fe-" bruari a.s een net Meisje, van des morg. 8 tot 's midd. 31/2 uur. Br. fr., lett. A., VAN MEURS' Boekhandel, Santpoort, alwaar tevens inlichtingen te bekomen zijn. Er biedt zich aan een Meisje, 15 jaar, ter opleiding ln winkel. Salaris geen vereischte. Adres Nassau laan 82. Correspondentie. Den Heer J. P. V. te D. Aan verzoo- ken om toezending van afdrukken van Dingen die niet ieder een weet, kunnen wij tot ons leed wezen niet voldoen. Die administra tie zou voor onze vele duizende ge- abonneerden al te bezwaarlijk wor den. De afdrukken kunnen voor Haar lem aan ons Bureau, Groote Hout straat 53, en voor de omstreken bij de agenten worden afgehaald. Wordt GEVRAAGD met Februari een nette KEUKENMEID tevens huiswerk kunnende verrich ten. Adres franco brieven, No. 20074, bureau van dit blad. Wordt gevraagd van 9 tot 6 uur, voor hulp ln de huis houding, nette Juffrouw, niet onder de 25 jaar, gezond, goed kunnende naaien, enz., en volkomen op de hoogte van de behandeling der droge wasch. Adres franco brieven, ondor No. 20075, bureau van dit blad. Marktnieuws Op de heden alhier gehouden graan- en zaad marlet waren a angevoerd en verkocht: 95 HL. Roods tarwe, f 8.10. 51 1IL. Witte torwo 8. 75 HL. Rogge, f 5.25—/ 5.75, 250 HL. Haver 3.37 1/2—/ 3.50. 40 HL. Paarde,nbocmen f 6.757. Met 1 Febr. een helder, flink Dienstmeisje gevraagd, P. G., boven 17 jaar, v. g. g. v., van 7 1/2—2 uur. Zaterdag don geheelen dag. Loon 1.75. Aanmelden 's av. na 6 uur. Mej. MEEUWIG, Oranjekade 4, bij Schouwtjesbrug. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken Alkmaar. N. Wilhelm, koopman in galanterieën, laatstelijk wonende te Schagen, tegenwoordig verblijf onbe kend. Rechter-oommissaris mr, A. D. H. Quintuscurator Cohen Stuart. Da naamlooze vennootschap GEVRAAGD een flink MEISJE boven 17 j., dat goed kan werken, van 9 tot 4 uur. Zondags niet tram vrij. 1.75 per week. Bloemend.weg 35, bij het Postkantoor. DAGMEISJE gevraagd, van 94 uur, ln klein ge zin, loon f 1 per week Aanmelding 's avonds tusschen 7—8 uur. Adres Bureau van dit Blad. DIENSTBODE gevraagd, als meid-alleen, klein zin, zonder kinderen, v. g. g. v. Zich aan te melden Oranjekade 13, Heem stede. Bosch en Vaart- Gevraagd een flink DAGMEISJE niet beneden de 16 jaar. Zich persoon lijk aan to melden Spaarne 60, 'sav. na 8 uur. Een flink Meisje gevraagd voor halve dagen, voor loop- en huiswerk. Aanb. 's avonds na 8 u. Jansstraat 87 zw. Gevraagd een net DAGMEISJE Zich aan te melden 's avonds na 7 u., Kruisweg 15 rood. BAKER Een nette buitenvrouw, van goede getuigen voorzien, vraagt betrekking als dusdanig bij burger- en boeren stand. Brieven onder No. 20052 Bur. Haarl. Dagblad. Heldere Werkster vraagt bel. eenige nette werkh., ook gen. om leego huizen of lokalen schoon te houden, of eenige dagen uit was- schen te traan, v. g. g. v. Brieven No. 20044 Bur. Haarl. Dagblad. Er biedt zich aan ,3n nette Jongen voor de bakkerij oud 16 jaar. Brieven, onder nummer 20078, aan het Bureau van dit Blad. KANTOOR Jongste Bediende gevraagd, net schrijvende. Briefjes worden ingewacht onder No. 20085, bureau van dit blad. Mandoline^ onderwijs gevraagd door een eerst beginnende. Brieven met prijsopgaaf onder No. 20038 Bur. Haarl. DagbL Cursus Duitsch. Door een Duitsch Leeraar voor Taal en Handelscorr. Cursusduur van 1 Febr. tot 31 Juli 1910; /7.50 per 6 rand. Opleiding voor Examens. Br., No. 20050 Bur. Haarl. Dagbl. GEVRAAGD oen flink, net DAGMEISJE van half 8 tot half 12 uur, en een hee- Len dag, P G., v. g. m. g. v.z. Loon 2 Zich aan te melden Overveen, Bloemendaalsche straatweg 149. GEVRAAGD een net Meisje, dat meer gediend heeft, vau 9 tot half vijf, niet bene den 15 jaar. Adres te vernemen tuin het Bureau van dit Blad. WERKVROUW GEVRAAGD, van goede getuigen voorzien, voor 3 dagen per weck Brieven franco, No. 20076, aan het Bureau van dit Blad. Er biedt zloh aan Winkeljuffrouw gevraagd, boven 18 jaar. en reeds hl een winkel werkzaam zijnde. Adres Groote Houtstraat 28. Iemand, bekend met .het van takjes blauw. Kachelglans, Schoensmeer, Schoencream, Wrijf was LLnoleum-was, enz., vraagt een Compagnon met eenlg kapitaal, tot het oprichten eener chemische fabriek. Br., no. 20067, bur. v. d. blad. Boekhouden Les In Boekhouden gevraagd. Brieven met conditiën, onder nun* -ler 20072, aan hot Bureau van dit Blad. BEHANGER Direct gevraagd, voor vast werk, een in alle opz. bekw. Behanger. Al leen pr. vaklui kunnen in aanm. ko men. Br., no. 20073, bur. v. d. mad. H.H. Broodbakkers EEN BEDIENDE GEVRAAGD, on- gehuwd. Zijlweg 99. H.H. Coiffeurs Gevraagd een BEDIENDE, goed kunnende scheren. Adres L. ALDERS Jr., Genevan* Cronjéstraat 20. Terstond gevraagd een flinke Jongen die goed kan fietsen, bij P. v. d. STAD, Poelier, KI. Houtstraat 136. ENGELSCH onderricht aangeboden door een En- gelschman. Privaatles 4.— per maand. Brieven onder No. 20051 Bnr. Haarl. Dagblad. Gevraagd, zoo spoedig mogelijk, een Jongen, liefst een paar jaar bij het vak. M. KU1JPERS, Kenaustraat. ER BIEDT ZICH AAN Een net persoon van builen zoekt oen vaste betrekking, onverschillig wat, vrij v. mij. dienst; goed met paarden kunnende omgaan. Br., onder Na 20055 Bur. Ilaarl. Dagblad. Gevraagd le Haarlem of Heemstede i'oor doorloopend, tegen 1 Maart 1910- door bejaard Heer parterre) en twee ruime slaapkamers le étage) met volledig DEGELIJK, doch EENVOUDIG PENSION, voor twee personen. De kamers liefst on- gemeubiloerd, maar wel gestoffeerd- Brieven onder No. 20039 Bureau HaarL Dagblad. AANGEBODEN Kost en Inwoning, voor een net per soon, P. G., met gebruik van vrij slaapkamertje, tegen billijken prijs. Anlhoniestraat 57 r. Gevraagd een of twee nette Commensaals bij monschen zonder kinderen. Ad rei Gen. Cronjéstraat 17 rood. Burger Kosthuis aangeboden, 1 a 2 personen, die tegen billijken prijs net en degelijk kost en towoning wenschen. vragen adres of fr. br. onder No. 20040 Bur. v. d. bi. Voor een net persoon degel. Kost en Inwoning aangeboden, met»vrije slaapk., moo! uitzicht aan Wilsonspl., a 5.50 p- week. Adres: Wilsonsplein 2 rood. TE HUUR een gedeeltelijk Bovenhuis, bestaand» uit Zit- en slaapkamer met keuken, A 1.50 per week. Te bezichtigen Palm straat 15. Een burgerheer zoekt een VRIJE KAMER met kost en inwoning, in een stil ge zin, P. G., zonder kinderen, omtrek Leidschevaart. Br., no. 20086, bur. v. d. blad. Door vertrek met Februari te huur i een Bovenhuis Tempelierstraat 20. Prijs per maand 18.50. Te bevr. 24. J. F DUIN. een flinke Werkster In nette hulzen, Donderdag en Vrijdag, v. g. g. t P. G. Adres to vernemen ann het Bureatf Adres Lridschestraat 12 zwart. van dit Blad.

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 3