NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 17e Jaargang. No. 8145 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. DONDBKDAG 18 JANUARI 1»10 ABONNEMENTEN PËSl DRIB MAANDBNl Voor Haafem 1,25 Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente)130 Franco per post door Nederland e „1.65 Ahonderlijke nummers0.02i$ Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarfem037 H £e omstreken en franco per post 0.45 der Vennootschap Loarens Custer. Biractesr S. C. PEEREB00H. AD VERTEM TBÊNi Vaa 1—5 regels 50 Ctsj iedere regel mesr 10 Cis. Buiten het ArfomSssefttüat Haarlem van 1—5 regels f%elke regel meer /O. ié Reclames Cent per Abonnement aanzienlijk rabat Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cis, per plaatsingj 50 Cts. voor 3 plaatsingen contant Redactie en Administratiei Groote Pontstraat Isterconjmooaai Telefoonnommer der Redactie 600 ec der Administratie 724 Drnkkerfy: Zolder Buiteospaam® 6. Telefoonnummer 122= Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit biad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Bultenlandsch Advertentie-Bureau D. V. ALTA, Warmoesstraat 76—78, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. felT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTE BLAD.. AGENDA VRIJDAG 14 JANUARI. Schouwburg: Ned. Operette-En semble: „De Dollarprinses," 8 uux. OM ONS HEEN No. 1070. Brieven van het 34ste Raadslid. Aan de Kiezers. Daar er, menschelijkerwijs gespro ken, vooreerst niet veel te kiezen zal wezen, (ons College is voltallig en niemand denkt er aan op te staan van het gestoelte' der eere, dat zacht is) komt het mij nuttig voor, u, geach te kiezers, bij wijze van tijdverdrijf, aandachtig te maken op verschillen de dingen, die den Raad van nabij betreffen. Ik vind daartoe onder ande re aanleiding in de volkstelling, die zooeven heeft plaats gehad. Het feit moet zich namelijk hebben voorge- daan, dat de dienstbode van een der Raadsleden op den Oudejaarsdag verlof vroeg, om den avond en den nacht bij haar ouders te gaan door brengen. Hiertegen had evenwel onze collega ernstige bezwaren. „Ik heb", zoo moet. hij ongeveer gezegd hebben, „de papieren van de volkstelling al ingevuld en je naam als huisgenoot daarbij opgegeven. Ga je dus bij je familie logeeren, dan zijn mijn opga ven niet juist en krijg ik misschien een hooge boete 1-Iet meisje ging dus niet en zal wel behoord hebben tot degenen, die de volkstelling niet dankbaar zijn weest. Maar waai- ik de kiezers wijzen wou is dit, dat we zulke secure menschen onder onze Raadsleden hebben. Het, kan niet anders, of met zulke preciese stuurlui moet het scheepje in de goede richting gaan. Toch valt er naar aanleiding van de volkstelling nog iets anders op te merken. In de eerste plaats dit-, dat de tijd zoo gauw voorbijgaat., wat een ho peloos banale opmerking is en in de tweede plaats, dat er zelden of nooit hoogbejaarde leden van den Raad zijn aan te wijzen. Onze Nestor, zoo wel in jaren als in dienstjaren, is de heer Sneltïcs en bij mag er nog we zen, maar al is zijn jarental van 74 respectabel, wat we plegen te noe men h o o g b e j a a r d is hij nog niet. Ik weet wel, dat spotters zeggen„in andere landen worden de menschen altijd ouder", maar ik heb dan toch in een vertrouwbaar boekjo gelezen van een lerschen visscher, die in 1787 stierf, toen hij 167 jaar oud was, Jonas Warren en van een ander, Henry Jenkins, die 169 jaar oud werd, op zijn honderdste jaar nog ging zwemmen en gedurende de laatste ©euw van zijn bestaan eveneens kost verdiende met visschen. mocht men soms denken, dat het in 't visschen zit, dan wijs ik op Ephraim Prath, die als_boerenarbeider 101 jaar- gras maaide en den leeftijd bereikte van 110 jaar, op John King, die dag- looner was, 130 jaar oud werd en op zijn 128ste nog naar de markt te Os- ford heen en terug liep, een afstand van te zamen vier uur. En nu wil ik het meeste niet ver gen, maar lever mij eens een Raads lid van negentig jaar, die dantoch n°g» bij de voornoemde personen - geleken, eigenlijk maar een zuigeling 1s 1 Men kAn het niet, waaruit volgt, dat het lidmaatschap van den Raad ®en 1 ijfsloopend bedrijf is en dat je Teiliger uit visschen of uit maaien kunt gaan, dan de gemeente helpen besturen. Ik acht het inderdaad in 't belang Van onze goede stad en van de bur gers, die haar in de toekomst nog zullen hebben te beboeren, om eens na- te gaan, waarin dit verschil kan liggen ten opzichte van Haarlem en in 't algemeen. Om met het laatste te beginnen wijs ik er op, dat visschers «n landbouwers het grootste gedeelte ;van hun leven in stilzwijgen door- krengen. De visschen nemen het meest volkomen stilzwijgen In acht en verder dan een weinig tot naden ken stemmend boeee vermag de koe het niet te brengen. Wij leden van den Raad evenwel brengen on$ Raads heerlijk leven pratend en luisterend door. Het eerste kan niet nadeelig zijn, daar we met groote ingenomen heid naar onze eigen redevoeringen luisteren, maar die van onze collega's, in vertrouwen gezegd, kunnen soms wel wat saai wezen, zwaar op de hand en moeilijk te volgen. Is hierin niet al een vingerwijzing te vinden naar het antwoord op de vraag, waar om een boerenarbeider ver over eeuw oud kan worden en een Raads lid er altiid ver beneden blijft? De inspanning, die van ons gevergd wordt, is blijkbaar groot en toch vertsagen wij niet. Uw belang, geach te kiezers, houdt ons staande Andere knappe menschen werden wei door minder buiten gevecht gesteld. Men moge een redevoering, die goed voor gedragen wordt, vergelijken bij gou den appelen op zilveren schalen, tol van groote mannen in vroeger jaren hebben appelen eenmaal niet kunnen verdragen. Wladislas, koning van Po. len, raakte in de war en nam de vlucht, als hij appelen zag; Duches ne, de geheimschrijver van koning Frans I, kreeg een zware neusbloe ding als hij maar appelen rook en een heel geslacht in Aquitanië, de Taezii, leed aan hetzelfde euvel. Om de vege tariërs te troosten, dien deze afkeer van appelen hinderen moet, wijs ik er op, dat Julia, de dochter van Fre- derik, koning van Napels, geen vieesch kon eten zonder onpasselijk te wor den, dat Erasmus koorts kreeg wan neer hij visch rook en dat, de ver maarde chirurg Ambroise Paré ver haalt van een man, die flauw vie], wanneer hij paling op tafel zag ko men. Wanneer deze menschen al uit hun gewone doen raakten door zulke klei nigheden, hoe groot moet dan de in spanning niet wezen, die van ons Raadsleden gevergd wordt bij het vol gen van andermans betoogen en het voeren van gesprekken tusschen de zittingen in. Toch valt niemand er flauw, of krijgt er koorts van 1 Dit is nu van toepassing op gemeen teraden m 't algemeen. Er zijn om standigheden, die voor den Haarlem- schen gemeenteraad in het bijzonder inspanning opleveren. Hoe kan bij voorbeeld zijn karretje op een zand weg gaan, zoolang de- burgerij voor de voornaamste winkelstraten om as. phalt. vraagt, en er geen geld is om daf. te betalenVerkeert de gemeen teraad dan niet in de pijnlijke posi tie van een liefhebbend vader, die zijn dochter graag een feestjapon zou ge ven, maar niet meer dan oen dj sche jurk kan betalen Voeg daarbij de omgeving, waarin ons College vergadert. Is er in den winter een geheime vergadering, zoo dat ook de boden de deur uit zijn, dan moeten we bevriezen, wanneer de heer Van de Kamp afwezig is, die zich anders belangloos en welwillend met het toezicht op de kachel belast. Ook de publieke tribune is niet zoo als ze wezen moest. De banken zijn glad en zoo smal, dat iemand die on der onze discussies in diepe overpein zing geraakt en daartoe de oogen sluit, er afglijdt en dan mei een schrik wakker wordt, ik wil zeggen zijn overdenkingen staken moet. Dat sommige collega's van den eenen kant van de 2aal niet verstaan baar zijn aan den anderen, is een eisch tot vernieuwde inspanning. Maar het grootste bezwaar in deze dagen ziin de schilderijen aan den wand. Niet zoozeer omdat ze niet mooi zijn op 't stuk van kunstken ners is de Raad toch niet rijk bedeeld maar omdat ze ons herinneren aan de schilderijenquaestie, die, hoelang zo ook aanhangig is en blijft, toch vandaag of morgen zal dienen te worden uitgemaakt. Precies als een quitantie, die hoe vaak ook uitge steld en verschoven, op poene van ernstige gevolgen toch te eeniger tijd moet worden voldaan. Het is wol waar, dat een schilder pas goed beroemd pleegt te worden na zijn dood, maar daar staat dan toch tegenover, dat hij daardoor ook in den regel na zijn overlijden de meeste moeilijkheden oplevert. Als Hals zelf het weten kon, hoe wij over een deel van zijn kunstwerk het hoofd hebben te breken, hij zou met ons zijn begaan. Denkt u maar eens in de moeilijkheid in, geëerde kie zers. Wii leden van den Raad, die zelfs geen kans zouden zien de kleur weer terug te brengen op een verscho ten jas van drie jaar oud, wij moe ten oordeelen over het behoud van schilderijen van moer dan drie e wen. En onze adviseurs, van wie voorlichting moeten hebben, zijn hun meening verdeeld. Moeilijkheid nummer een. Vervolgens moeten we een directeur voor het museum- benoemen, n ook op dit stuk heersoht bij onze voor lichters geen eenstemmigheid aanvankelijk voorgestelde salaris schijnt te laag te wezen en de sollici tant, die aanvankelijk als No. 1 werd genoemd, is nu te jong geworden, hoe wel hü toch redelijkerwijs een paar maanden ouder geworden moet zijn- Moeilijkheid nummer twee. Ten slotte dient een beslissing ge nomen te worden over een nieuw museum. Hierover hebben mijn colle- ga's en ik elk een eigen opinie, wat de zaak niet eenvoudiger maakt, bene vens een half dozijn plannen, waar van er toch maar één zal kunnen worden uitgevoerd. Moeilijkheid nummer drie. Het is wel, geachte kiezers, omdat ik mijn leven (althans zoolang gij dat goed vindt) aan Uwe belangen heb gewijd, dat ik lid van den Raad blijf. Volgde ik mijn neiging, dan werd ik als Jenkins of King visscher of boe renarbeider, in de hoop van even lang te leven als zij. Ik groet u allen zeer. HET 34ste RAADSLID. Voor kopie conform J. C. P. Stadsnieuws COÖPERATIEVE SPAAR- EN CRE- DIETBANK. Den 6den Januari is hlör ter stede door een 12-tal winkeliers en particu lieren opgericht de Coöperatieve Mid denstands Spaar en Credietbank voor Haarlem en Omstreken. Deze instelling, opgericht in navol ging van elders, o.a. te Groningen, bestaande banken. Het doel dezer bank is, om winke liers e. a., die zich bij de instelling hebben aangesloten, kleine sommen te verschaffen, bij tijdelijke geldver legenheid. Ieder deelnemer moet bij wijze van contributie in vier j air en tijds een be drag van 1 100 storten als aandeel in het kapitaaL Bij 't voldoen van wis sels e. a. omstandigheden, waarin de deelhebber in de hank, in geldverle genheid verkeert,, kan hij dan een som tot een maximum van drie maal het door hem gestorte bedrag voor één maand ter leen krijgen, tenmin ste, wanneer een of meer andere deel hebbers in de bank met het door hen gestorte borg voor de terugbetaling blijven. Tegen het betalen van een geringe boete kan de leeningstermijn tot drie maanden worden verlengd. Van het door de leden als aandeel gestorte bedrag wordt een rente tot een maximum van 4 uitgekeerd. Het bestuur bestaat uit de heerem J. C. C ader i us van Veen, voora.; Faber, le secretaris; Joh. M. Schmidt 1st© penningmeester, W. J. Wel!er, 2de secretaris; Th. Wonders, 2de pen ningmeester. Bereids is de Koninklijke bewilli ging aangevraagd. NOORD-HOLLANDSCHE POST- DUIVENBOND. Naar wij vernemen zal de Provin ciale tentoonstelling van den Noord- Hollandschen Postduivenbond, afclee- ling A, in het laatst dezer maand in de Kleine Vereen iging woerden gehou den. HET TQQNEEL „IM KLUBSESSEL", DOOR HET BERLIJNSCHE „LUSTSPIEL- HAUS-ENSEMBLE". „Im Klubsessel". Een leuk stukje, dat uitmuntend gespeeld werd. Het dingske heeft niet veel oan 't lijf, maar is kostelijk amusant. De inhoud met zijn zigzaglijn van malle combinaties over te vertellen en te verwarren, is niet wel doenlijk, zou de moeite ook niet loonen, want daarvoor is 't te onbeduidend. Maar een paar woorden willen wij er toch wel over zeggen. De hoofd personen zijn twee graven, vader en zoon, twee zorgeloozo viveurs, die heel amicaal met elkander omgaan, elkar.der tutoyeeren, hun geld er door brengen en niets uitvoeren. Als men den oudste van deze typische Lebemanner verwijt, dat hij niet werkt, dar. zet hij zijn standpunt te genover den arbeid aldus uiteen „Arbeid Ieder arbeidt op zijn manier. Er zijn menschen, die de boomen in het bosch kappen. Dat is hun arbeid. En er zijn menschen, die deze hoornen tot planken zagen. Dat is hun arbeid. Er zijn ook menschen, die het vee slachten en anderen, die de huiden tot leer bereiden. Dat is hun arbeid. En ten slotte heb je dan men schen, die van dit bout en dit leer Klubsessels (gemakkelijke clubstoelen club-chairs) maken. Dat is hun arbeid. Maar wat zou al die arbeid beteekenen, als er geen personen wa ren, die in de Klubsessels zitten gin gen En tot die personen be hoor ik 1" Dit ïs des graven levens-filosofie En is het een wonder, dat van zoo iemand, die bovendien alle rekenin gen en deurwaarders-exploiten onge opend in een la van zijn schrijfbureau gooit, de zaken mis moeten loopen. Dat gebeurt dan ook. Het voorvader lijk kasteel wordt bij executie ver kocht. De beide graven denken er dan over, om door een rijk huwelijk hun fortuin te herstellen, maar vader en zoon willen elkander over en weer de eer daarvan laten die scènes zijn heel komisch. Alles komt echter op zijn pootjes terecht daarom is liet een „lust- spiel". De papa-graaf blijkt nog een dochter te hebben, die men voor hem geheim heeft gehouden. DU meisje komt uit Engeland, en door een malle erfenis-combinatie volgens de Engel, sche wet heeft de voder ook nog aan spraak op haar groot vermogen eu eindigt hij dus weer als man-in-bonus. We zeiden al, dat het stuk amusant is. „Lustspiel" is het genóemd, maar af en toe vervalt het tot de klucht, vooral in liet laatste bedrijf, dat in een „Naturanstalt" speelt, waar de menschen allerlei malle kuren moeten doen, wat tot de potsierlijkste avon turen en typen aanleiding geeft. De dialoog is vlot, soans bepaald aard'g, en or zit gang in het stuk, wat bij zoo'n mal ding moet, anders worden do dolle dingen te zwaar op de hand. In een paar uur is het aige- loopen. En dat is juist lang genoeg, want dan heeft men er ook precies genoog van. En dat dit alles zoo vlot en smeeiïg van stapel liep, dat danken we aan het spel van de Duitschers. Sjonge, wat was dat knap, kranig werk. En welk een magnifiek samenspel. Het liep als van een leien dakje het zat er in, en 't word er met brio uitge gooid. Hier had men met met een samengeraapt zoodje tooneelisten bui. ten emplooi, maar met een serieus artisten-ensemble met zeer goede krachten te doen. Ze mochten er zijn. Van het kleinste rolletje dat van den kok tot de rol van den graaf alles was in goede, bekwame han den. De „viveur" Johann Georg van Hans Dietzsch, die een goed type gemaakt had, keurig op zijn kleeren, net en gemakkelijkheid van manie ren, en die er de nonchalante kwink slagen Leuk en raak uitbracht, was zeer goed en Walter Ritter als de zoon deed niet voor hem onder. Het was een lust den „schne'digen" Duit- schen luitenant van Franz Schöne- mann to zien, vooral wanneer men zich zoo menigmaal geërgerd heeft aan de stumperige manier, waarop Hollandsche acteurs over 't algemeen tegenover een officierenrolletje staan. Mej. Cerigioli was allerliefst als de jonge rijke Sarah uit Engeland, en in het laatste bedrijf was ze tegelijker tijd schuchter en schalksch op een aUercharmantste manier. Ida Boeker gaf een goede „komische Alte" als tante KlementineJenny Marba was kostelijk als de Engelsohe gouvernante, die de mooie rijke Sa rah heeft te bewaken en te keer trekt tegen tabak en alcoholkortom, wie we ook uit het gezelschap zouden wil len nemen, 't zou altijd en alles goed zijn. 't Was gisteren dan ook wel een ng naar den schouwburg, die aar dig bezet was, waard. De Duitschers hadden veel en een werkelijk ver diend succes, en na ieder bedrijf moest er meermalen gehaald wor den. FRANS NETSCHER. BRONGEBOUW. Op het concert van het strijkorkest van den heer Kriens trad gisteravond in de Bron met liet D-mol Concert van Wieniawski voor viool op de heer M. Ruiter, le violist aan dat orkest. De heer Ruiter toonde zich in dit zeer hooge eischen stellend concert een ge ducht techniker. Met groote vaardig heid en zekerheid speelde hij de moeilijkste passages als octaven spi cule. Het is te hopen dat de heer Rui ter zich niet te spoedig laat verleiden ons orkest te verlaten, zooals ge meenlijk de meeste jeugdige goede violisten doen, want, het mag gezegd, hij is een kracht van beteekenis voor het orkest. Het orkest toonde zich van zijn goe de zijde o.a. in Fantasie Aid a van Verdi met mooi gespeelde cello-solo en Ouverture Carneval Romin van Berlioz. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. In de week van 5 tot en met 11 Janu ari LL zijn voorgekomen: To Haa-rlem 2 gevallen van rood vonk en 1 van diphtheritis. To Haarlemmermeer 1 geval van roodvonk. Te Sloten 1 van typhus. Te Velsen 1 van diphtheritis. (Zie verder Stadsnieuws onder laat ste berichten). Uit de Omstreken HEEMSTEDE. Militair onderricht. Aan het examen tot het verkrijgen van een bewijs van voorgeoefendheid hebben met succes deelgenomen de jongelingen uit deze gemeente J. van der Plas, W. Blom, P. E. Oudejaus en A. van Es. BENNEBROEK. In begin Februari zal de tooneel- vereejiiging „Nut en Genoegen" eene uitvoering geven in het lokaal van den R. K. Volksbond. Opgevoerd zal worden Baboe Rita, "tooneelspel. Het nastukje is getiteld: Zijn eerste spreekuur. Op die R. K. begraafplaats alhier zijn gedurende 't afgeloopen ja au- be graven 20 lijken; op de Ned. Hervorm de begraafplaats 7. HAARLEMMERMEER. Overgenomen tuberculose runderen. Het aantal tuberculose runderen van veehouders in Haarlemmermeer, welke in 1909 door hel Rijk zijn over genomen, bedraagt 31. Het aantal over 1908 was ongeveer 4 m-aal grooter. HALFWEG. Naar wij vernemen zullen de fa brieksterreinen van de suikerfabriek met Ln het vorige jaar aangekocht weiland, dit jaar worden uitgebreid. SLOTEN. In den Boarsjespolder is paarden- schurft uitgebroken; de districts-vee- arts doet de wettelijke bepalingen toe- Binnenland HOFBERICHTEN, II. M. de Koningin- H. M. de Ko ningin-Moeder en Z. K. H. de Prins stellen zich voor, op het Casino-bal ln Den Ouden Doelen te 's-Gravenha- ge, den 14en dezer, tegenwoordig te zijn. PSEUDO-DOUANEN. De mijnwerker S., te Eijgelshoven, ging een der laatste avonden om 11| uur over de Duitsche grens. Op eens werd hij staande gehouden door twee personen, die zeiden douanen te we zen. Een van het tweetal visiteerde S., doch op hetzelfde oogemblik had de andere 2ijn horloge met ketting te pakkan. Hierna kozen beide vermeen de douanen het hazenpad naar Duitschland, PROV. STATENVERKIEZING^ Tot candddaten voor de op 24 Jaittt- arie a.s. te Edam te houden stem ming voor een lid van de Provinciale Staten voor de Provincie Noord-Hol land (vacature- W. Sligcher) zijn can- didaat gesteld de heeren: W. J. Kern kamp (C.-H.), Edam; P. C. Cleijndert (Lib.), Nieuwcndam; J. Korthals Al- tes (Lib.), Heemstede. Dr. KIEWIT DE JONGE EN ZUÏD- AFRIKA. De Transvaaleche Bank- en Harf- delsvereeniging te Amsterdam heeft aan dr. II. J. Kiewit de Jonge, voor zitter van het Algemeen Nederl. Ver bond, te Dordrecht, een door den beeldhouwer A. van Wouw, te Johan nesburg, vervaardigd beeld toegezon den. Deze zending is geschied in op dracht van leden van het Algemeen Nederl. Verbond ln Zuid-Afrika en gaat vergezeld van een aldaar ge maakt geïllustreerd album, bevatten de de namen der Zuid-Afrikaansché mannen, die de vriendelijke gedacht.» hebben gehad, dr. Kiewiet de Jong» een blijvende herinnering ie doen toe komen aan den tijd, dien hij in hun midden heeft doorgebracht. VERDWENEN. Een bediende van de effectenfirmft B. en E. te Amsterdam wordt sinds enkele dagen vermist. Hij heeft voor een bedrag van ongeveer f 3086 aan effecten verduisterd. Het zijn eeniga aan deel en der Transvaalsche Bank en Handelsvexeeniging, een aandeel Rotterdajïische Lloyd, een 8-uil di videndbewijzen, benevens ruim 20 coupons. De series en de nummers zijn bekend. ONZE WINTER'. Op het land, behoorende bij de boe renhofstede Volharding, in den pol der Eierland op TexeL, is een leeu werik-eitje gevonden. LOODW1TCOMMISSIE. De Min. van Landbouw, gezien het eindrrapport der Loodwitcommissie, heeft goedgevonden die commissie, in gesteld bii beschikking d.d. 12 SepL 1903, te ontbinden, onder dankbetui ging voor de door haar aan den lan de bewezen diensten. INBRAAK TE ROTTERDAM. Ten huize van een weduwe aan den Oppert te Rotterdam is ingebroken. Dit geschiedde met gebruikmaking van een valschen sleutel op een oo- genblik dat de. 80-jarige bewoonster niet thuis was. Uit een handtaschje zijn gestolen twee spaarbankboek jes, waarop bedragen van 1200 en f 900 staan ingeschreven. Voorts een 4 pet. pandbrief groot 100 der Z.-H. Hypotheekbank, een dergelijke pand brief groot f 500 en twee pandbrieven van de Bataafsche Hypotheekb., elk groot 100. Verder een bedrag van ongeveer f 110 aan geld. De spaarbankboekjes zijn uit de Schie opgevischt, van de rest is niets teruggevonden. DE ARNHEMSCHE DIEVENBENDE. Omtrent de dievenbende, door de Arnhemsche politie en de marechaus see gearresteerd, valt nog het volgen de mede te deelen: Tot de aangehoudenen behooren, zooals men wist Arthur Gislenius Pro vost en zijn vrouw Hulda Sebiiia Imker. Dit echtpaar wordt naar ge bleken is, door de Belgische justitie gezocht. De uva nis wegens mishan deling met doodelijken afloop door de rechtbank te Brussel veroordeeld tot 2 jaar, de vrouw wegens liet opge ven van een valschen naam tot 2 maanden gevangenisstraf. Pers-Overzicht DE DECORATIE-ZAAK. Dr. Bronsveld komt in zijn kroniek In de „Stemmen voor waarheid en vrede" nog eens terug op de decoratie zaak. Hij "schrijft: De raad van eer, waarvan sprak» was ook in de „Standaard", Is er nóg niet. Wel aanvaardt dr. Kuyper hul- de-betuigingen, waarin gesproken wordt van een tegen hem onderno men „lasier-campagne", maar hij, zoowel als zijn geestverwanten en bondgenooten schijnen den tijd nog niet gekomen, om zijn naam te zuive ren. Toch is dit laatste een vereisch- te, ook volgens den heer De Savornin Lohman.

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 1