RUBRIEK VOOR ONZE JEUGD hi lste zet een hoofdrol vervalt In hel nractlsche spel. Nu moet men niet veronderstellen, dal, indien een speler verzuimt den juisten zet te spelen, er geregeld zoo veel nadeel verkregen wordt, dat het verlies van het spel er van afhangt, maar nadeelig is het beslist, hetzij er voordeel verloren gaat of nejleel wordt vorkregen, hetgeen vrijwel op hetzelfde neerkomt Vele partijen worden remise, om dat er verzuimd is op tijd den goe den zet te spelen, terwijl vele par tijen ar door verloren worden, hoe- DAMNÏEUWS. Aan leden van de Haarlemsche Damclub en belangstellenden wordt bekend gemaakt, dat van Maandag 7 Februari a s. af. de bijeenkomsten zullen gehouden worden ln een der zalen van het gebouw der Vereen 1- ging van Industrieelen, Jansstraat 85 alhier. De heer C H. Broekkamp heen zich bereid verklaard, aldaar op Maan dagavond 7 Februari, te 7 1/2 uur, een causerie te houden, over de door hem gewijzigde Korte Centrum-ope ning, waarbij op een reuzen-dambord mot dito schijven, de verschillende zetten van Wit en Zwart zullen wor den aangetoond. Nlet-leden, die Iets interessants op het gebied van het Damspel weci- schen te loeren kennen, worden tot deze bijeenkomst mede uilgenoodigd. De Haarlemsche Damclub houdt nog deze maand hare bijeenkomsten lederen Maandagavond van 9 tot 12 uur ln de bovenzaal van Café Suisse. Sm edestraat 19. ingang naast het café. [.lefhebbers van het Damspel zijn daar steeds welkom. De cursus voor jongelieden van 15 tot 18 Jaar wordt aldaar des Maan- dagsavoixLa van 7 tot 8 uur gehoudaa en ie geheel kosteloos. Kaadsels (Deze raadsels zijn alle Inge zonden door jongens en meisjes, die ,,Voor Onze Jeugd" lezen. De namen der kinderen, die mij vóór Donderdagmorgen goede oplossin gen zenden, worden ln liet vol gend nummer bekend gemaakt). IEDERE MAAND WORDT ONDER DE BESTE OPLOSSERS EEN BOEK IN PRACHTBAND VERLOOT. Hierbij wordt gelet op den leeftijd fen verband met het aantal oplossin gen en op de netheid van het werk. 1. (Ingx. .don door Willem R. Jansen). Men v 't mij in Haarlem en ik be sta uit i' i Eers. 6 15 7 is een visch. Hij geeft u een goede 5 16 15 19. Een 1 2 3 4 Is een muntstuk. Het 1 2 3 17 21 G is het midden. De 9 15 21 4 22 20 is een rivier ln Duitschland. 10 3 is oen voegwoord. 25 10 14 12 Is zeer gezond. 23 24 hebben we van den winter aiel veel gehad. 18 20 3 is een Japansch geldstuk. 11 6 13 ls vlug. 2. (Ingezonden door Arie van Wes terhoven). Zet achter elkaar Iets, dat men niet graag heeft. Een medeklinker. Een voorzetsel. Een groote rivier. En ge krijgt een beroemd persoon uit vroegeren ttjd. 3. (Ingezonden door Piër Heidweil- ler) ege ijn nne mt sch nar nko zo Weik spreekwoord leest gij hier uit r 4. (Ingezonden door Jan en Cor Huijer). Mijn geheel is een plaats ln Neder land on bestaat uit 10 letters. 2 3 4 5 is een tijdruimte. 6 7 wordt in den winter gebruikt. 6 9 10 is een boom. 1 2 3 8 is niet pleizierig. 5. (Ingezonden door Corrie van der Kolk). Ik ben een viervoetig dier. Veran der mijn eerste letter en ik ben een vogel. 6. (Ingezonden door Abraham van Brussel). Wie maakt hieruit een mooie Spreuk T el ge da vo cn en 11 ken la gu ch or T. (Ingezonden door Wilhelmina Verhagen). Mijn 1ste is een drank. Mijn 2de vindt men in de keuken. Mijn geheel wordt in ieder huis houden gebruikt om mijn 1ste in klaar te maken. 8. (Ingezonden door Clara Bon). Ik ben een metaal. Onthoofd mij en ge gebruikt mij voortdurend. 9. (Ingezonden door Paulien Feij'en) Ik zend een vat Naar verre landen. Zonder hoepels. Zonder banden Met tweeërlei nat. Ra, ra, wat is dat 10. (Ingezonden door Willy Germe- raad) Mijn 1ste zit aan een wagen. Mijn tweede is een goedkeurend Woord. Mijn geheel is een soort papier. 11. (Ingezonden door Joh. Raat gever). Plaats onder elkaar Een lekkernij. Een vierhandig dier. Een geldstuk. Een afsluiting. Een lengtemaat. Een zangvogeL De beginletters vormen den naam van een onmisbaar meubel in deze dagen. 12. (Ingezonden door Cornells Snel lens). Mijn geheel bestaat uit 9 letters en Wordt ln ieder huishouden gebruikt. Sommige raenschen dragen een 7 6 2 3 4. Op ons erf is een 7 2 9. Houdt gij van een 4 5 6 1 7 In een 7 8 9 kookt men. Een 4 2 6 4 drijft op het water. Raadseloplossingen Do oplossingen van do raadsels van ïo vorige week zijn 1. Een horloge. 2 Meer van Constant Man. teen. Trans. Melz. «- Van. Cor. 8. Pink. t. WILLEM DE ZWIJGER. Wild. Idem. Lint Land. Eind. Meer. Den El. Zink. Wang. IJL Gans. Er. Raar. Beter een gooda buur, daQ een verre vriend. Oost west, thuis best Mast kast Heilb olie. Koekoek. Michiel Adriaanazoon (Ie Ruljlor. Spa Pa. Wie winnen wil, moet moedig Goede oplossingen ontvangen Van Wilhelmina Verhagen 2. Jo Bouwman 12. Gu'irtje Bulters 7. Betsie Bulters 6. Ernst Moolenaars 10. Abraham van Brussel 10. Henri van der Horst 9. W'llera Plantjé 10. W. B. Asscher 11. Aagje en Clara Bon 5. Aaltje v. d. Ploeg 8. Jacobus Misset 11. J. A. de Wijs 12. Harri de Wijs 12. Willem Jansen 12. Willemien de Koter 12. Zus Duursma 12. Corrie v. d. Kolk 12. Willem Overmeer 12. Hendrik Rees 12. Marie Vink 12. Cornells Kroonsberg 10. Jansje en Annie Wijkhuizen 9. Jentien Been 12. Frans Heijsman 12. Cornells Snellens 10. J. V. 7. Catharina Smit 12. Dirkje C. Kooiman 12. Nico Twisterling 12. Zus Baaij 12. Jari Spoor 11. Willy Germeraad 12, Piër Heidweiller 9. Mary Meeuwig 11. Herman en Tinus Bonke 9. Jan en Mien v. Essen 9. Abraham Mazurel 12 Gil jam Lokerse 12. Joh an Lotz 12. Gerrie Renger 12 Joh an Koch 9. Aaltje en Siebe Huizlnga 12 Jan Hendrik Bruijn 12. Meinoudje Kroonsberg 12 Maartje Verdel 12 Jo Aarts 12. Ruurtje Aarts 12. Albert Wiegant 12. Suze Keijzer 7. Anthonie Duiverman 6. Jaantje en Hettie Lams 12 Arie van Westerhoven 12, Willem de Kamper 8. Dina van den Berg 12. M. Duisterhof 10. Johannes Raatgever 10. Nanne Nauta 12 Drie nichtjes 12 Jo Tijssen 10. BEGRAVEN VOGELS. 1. In Drenthe vindt men mooie vaarten. 2. De stlerenbevechter wierp den woedenden stier een doek over den kop. 3. Mijn vriendje beweerde, dat een baron geen edelman was, maar mijn broer zei „een baron is wel van adel, Aart 4. Toen het hard gevroren had, rie pen de jongens „Kijk, er is ijs in de slooten 1" 5. Op school ls deze Jongen altijd lui, lastig en vervelend. 6. Moe gaf Clara een appel, maar Piet heeft hem Clara afgenomen. BEGRAVEN MEUBELS. 7. Ka, stil dan toch ik geloof, dat ik een rat hoor. 9. Kees, toe, laat ze maar vliegen, vroeg Zusje. 10. Wij hoorden een gegil, en Jan zei „Het is To of Mientje." 11. De boer gaf ons wat peren. Mien gooide mij met een schil. De rijpste peren nam ze mee naar Moeder. 12. Maak je werk eerst af, Elsje, en ga dan even naar Tante. BEGRAVEN LANDEN EN PLAATSEN. Antwoorden, 1. Atjeh. 2. Rumenië. 3. Tyrol. 4. F rankrijk. 5. Weesp. 6. Petten. 7. Zevenaar. 8 Sloten. 9. Laren. 10. I-eerdam, 11. Elten. 12. Duren. Goede antwoorden ontvangen van Wilhelmina Verhagen 5. Jo Bouwman 12. Guurtje Bulicis 12. Betsie Bulters 10. Abraham van Brussel 12 Henri van der Horst 10. W. B. Asscher 12. Clara en Aagje Bon 7. Aaltje v. d. Ploeg 11, Jacobus Misset 12. Willem Jansen 12. Willemien de Koter 12 Zus Duursma 12. Corrie van der Kolk 12 Marie Vink 12. Cornelia Kroonsberg 10. Jansje en Annie Wijkhuizen 10. Jentien Been 12, Cornelia Snellens 11. J. V. 10. Catharina Smit 11. Dirkje C. Kooiman 12 Zus Baaij 12. Willy Germeraad 12. Piër Heidweiller 12. Mary Meeuwig 11. Jan en Mien van Essen 12 Gil jam Lokerse 12 Gerrie Renger 12. Johan Iioch 12. Aaltje en Siebe Huizinga 12 Jon Hendrik Bruyn 12 Meinoudje Kroonsberg 12 Maartje Verdel 12. Albert Wiegant 12 Suze Keijzer 10. Johannes Raatgever 10. Nanne Nauta 12. Drio nichtjes 12. Dina van den Berg 12. Jo Tijssen 12. Arie van Wasterhoven 12 Jaantje en Hettie Lams 4. Anthonie Duiverman 12. BERICHT. Wedstrijdinzendingen ontvangen van Gerard Zalsman. Alida van Duijn. Albert Wiegant Sophie van Deurzen. De Prinses en de Pap. Prinses Dorothea had een heel slecht humeur. De Koning schudde het hoofd er over, toen hij met de Koningin zat te praten Ik geloof, dat we baar naar de kostschool moesten sturen 1 zei- de hij. Och, dat meen je toch niet, Augustus? vroeg de Koningin angstig. Het eten is op een kost school altijd slecht klaar gemaakt en niets lekker, en Dorothea is juist zoo precies met alles wat op tafel komt Daarom juist 1 riep de Koning boos, en schudde zijn hoofd zóó hard, dat het gouden kwastje op zijn rood- fluweelen mutsje tegen de vazen op den schoorsteenmantel sloeg, zoodat de Opper-Kamerheer gauw aan kwam hollen om de vaas te grijpen. Daar om juist I Zij is veel te precies lk heb er al lang op gelet, maar als kleine meisjes ieueron dag wat aan te merken hebben op het eten, dan is hel hoog tijd, om ze de deur uit te zenden I Do Koningin nam haar bril af, en droogde haar oogéu met haar zak doek. Misschien heb Je wel gelijk, zei ze zachtmoedig. Maar laten we haar nog één kansje geven 1 Dat is goed, zei de Koning. We zullen straks eens zien I Toen het middagmaal werd opge diend en do Koninklijke kok een dampende biefstuk en een prachtige schotel groente binnenbracht, keken de Koning en de Koningin vol span ning naar hun dochter. Prinses Dorothea trek de wenkbrau wen op, liet de hoeken van haar mond zakken en begon te schreien. De Koningin keek tersluiks naar haar echtgenoot, maar deze keek ge streng terug, en riep met donderende stem Wat is dat, Dorothea Begin dadelijk te eten I Ik lk ik houd er niet van 1 huilde de Prinses en zij gaf haar bord een duw, zoodat het recht over de tafel vloog en in den schoot van de opper-eeredame terecht kwam. Ik wil dat nare eten niet hebben Zoo, wil je dat niet riep de Koning. Dan zullen wij het je moe ten loeren I en hij draaide zich om naar den opper-kamerheer, die kaars recht achter zijn stoel stond, en zeide: Schrijf dadelijk naar de beste kostschool, die in mijn rijk te vinden is. en maak alles in orde, zoodat de Prinses morgen kan vertrekken De opper-kamerheer buog en ver dween. en de Prinses was zóó ver baasd, dat zij vergat verder te hui len maar de Koningin begon hevig te snikken en gebruikte bij ongeluk haar servet in plaats van haar zak doek, om haar tranen af te drogen. U bent toch niet van plan, MIJ naar een kostschool te sturen vroeg de Prinses eindelijk. Ja, dat ben ik wel van plan riep de Koning, en hij sloeg met zijn vuïsl zóó hard op de tafel, dat de gla zen door elkaar huppelden en dat de opper-eeredame, die ook al een dub bele portie biefstuk gehad had, een fluuwte kreeg en weggedragen moest worden. Ja, dat ben ik wel van plan en wat meer Ls je gaat mor gen I En niets kon dit besluit verande ren. Den volgenden dag moest Prinses Dorothea al haar vrienden aan het Hof goedendag zeggen en zij vertrok met den trein van 2 uur 30, begeleid door de Koninklijke kinderjuffrouw, regelrecht naar de kostschool „Wel gemanierdheid". De hoofd juffrouw, die vreeselijk streng en kwaad keek, wachtte haar uan het station op, natn haar dade lijk bij de hand en zei Ziezoo, nu ga Je met mij mee. Zeg de juffrouw goedendag en haast je een beetje, want we hebben niet veol tijd. Prinses Dorothea was zóó ver baasd, zoo toegesproken te worden, dat zij geen woord terug zei, ooik niet toen tij in een ouderwetsche, ramme lende omnibus geduwd werd met harde, houten banken. Maar lagen dat zij op „Welgema nierdheid" aankwam, had tij erge hoofdpijn en veel lust om te schreier., Nu, vooruit, uitstappen I com mandeerde de strenge hoofdjuffrouw, en duwde Dorothea zoo haastig door het kleine deurtje, dat de Prinses in eens plof op den grond zat Je moet beter uitkijken, waar Je loopt. Meisjes van m ij n school val len niet op straat. En toen werd zij in het gebouw mee naar boven genomen, naar een groote, kale taal. waar een massa meisjes bezig waren hare handen en gezicht te wasschen. Hier is het nieuwe meisje 1 zei de hoofdjuffrouw, en duwde haar midden in kamer. Verscheidene meisjes kwamen near haar toe, om haar een hand te geven maar heel duidelijk hoorde zij er één tegen een andor zeggen O, zij zal natuurlijk al ons plei zier bederven, want zij is een Prin ses 1 en Dorothea voelde zich heel ongelukkig. Toen kreeg zij ook een kom en kan en moest haar handen wasschen in akelig, koud water, mot harde, gele teep, en zij kreeg zoo'n ruwe hand doek, om zich af te drogen, dat haar handen ar pijn van deden. En wat kreeg zij een honger 1 Zij was blij, toen allen geroepen werden voor het avondeten, want zij was het middagmaal juist misgeloepen. Ik denk in Ieder geval, dat we hier wel niet van dien naren bief stuk zullen krijgen, dacht zij bij zichzelf maar, o, hemel, wat daar werd b innen gebracht, dat was nog veel ergerEen groote soepterrine met pap I Prinses Dorothea's gezicht begon donker te staan. En dat werd niet minder, toen een diep bord, boordevol, voor haar neer werd gezet. Ik ik lioud niet van pap, begon zij en trok allerlei leelïjke ge zichten, zoodat de meisjes om haar heen elkander aanstootten en begon- te lachen. Neem het weg, als jeblieft I Meisjes in m ij n school eten op, wat voor baar neer wordt gezet I klonk een dreigende stem van het boveneinde der talel, en do boofd- juffrouw keek over haar gouden brilleglazen heen Dorothea aan. Iedereen keek naar haar en lachte haar uit, en de booze hoofdjuffrouw b'eef naar haar kijken, tot de laatste lepel-vol van de vroeselijke pap ver dwenen was. Toen het avondmaal afgelooper. as. riep zij Dorothea bij zich en zeide Meisjes in m ij n school, die geen pap willen eten, moeten het ïeeren etenl En, wonder boven wonder. Prinses Dorothea zei geen woord terug. Toen het den volgenden dag tijd was voor het middageten, kwam de Prinses vroolijk naar binnen, want zij begreep, dat er nu iets anders te eten zou zijn, en zij praatte en lachte vroolijk met een ander meisje, dat vond, dat Dorothea toch nogal mee viel, toen er plotseling alleen voor Dorothea een groot bord pap werd neergezet Maar dezen keer klemde Dorothea haar tanden op elkaar, en tij besloot dat zij het ditmaal vast en stellig niet eten zou. Zij zei geen woord, maar bleef onbeweeglijk zlttern. Toen de hoofdjuffrouw opkeek en haar zag zitten, zei zij weer Meisjes, die geen pap willen eten moeten het Ïeeren eten en tij bleef naar haar kijken. Toein iedereen klaar was en de ka mer uitging, bleef Dorothea voor haar bord zitten en de hoofdjuffrouw bleef ook op haar plaats zitten. Maar Dorothea besloot, nu niet toe te geven. Ik wil het niet eten I Ik wil niet Ik wil niet 1 zei ze aldoor in zich zelf. maar eigenlijk geloof lk. dat, als ze er niet te trotsch voor geweest was, ze het toen weJ dadelijk opgegeten had. En daar zaten ze samen en Doro- ea begon honger te krijgen, maar zij wou niet toegeven. Ik zal haar eens laten zien. dat ik een Prinses ben. en dat ik anders behandeld moet worden, dan gewone meisjes, dacht zij, maar nu zij meer trek kreeg, vond zij toch eigen lijk wel, dat de pap lekker rook. En daar zaten ze, samen En hel duurde heel lang I Eindelijk kwamen de andere meis jes weer brnneu voor het avondeten, en zij lachten en maakten gekheid over Dorothea, zoodal zij haai tranen bijna niet tneer houden kon. Maar toch bleef zij stil zitten en gaf nie mand antwoord en de hoofdjuffrouw bleef ook stil zitten en keelt haar voortdurend over den gouden bril heen aan. En toen gingen de meisjes weer weg en het was aardig donker gewor den. En nog steeds zat da hoofdjuf frouw haar aan te kijken en Doretnea werd zOó hongerig, dat zy eigenlijk alles wel zou hebben willen eten. en het bord pap was steenkoud gewor den, en nog alujd zat de hoofd juf frouw daar, en opeens klonk het weer Meisjes in m ij n school, geen pap willen eten, moeten het Dtreu eten 1 En toen begon Dorothea's mond te trillen en zij begon te schreien, en schreide, tot zij niet moer schrei en kon en toon nam zij bedaard haar lepel en begon de pap te eten, alsof zij uitgehongerd was. En, hot is haast niet te gelooven, zij at alles op, en toen de laatste hap verdwenen was, vroeg zij zacht jes om nog een beetje. En toen begon de hoofdjuffrouw te lachen. Dat ls ferm 1 - zei ze, en, heusch, Dorothea vond ineens, dat ze er toch wel vriendelijk uit kon zien. En toen na drie maanden de Prin ses weer naar het Palels en naar den Koning en de Koningin terugkeerde, toen keek ieder haar vol verbazing aan, want wat er ook op tafel kwam, zij at er van mee, zonder een woord 1 Brievenbus (Brieven aan de Redactie van de Kinder-Aid eelt ug moeten gezonden worden aan Me vrouw VenemaVan Doorn, Wagenweg No. 88, Haar lem). WILHELMINA V. Kan Je ntet aan een vriendinnetje bij Je In de buurt vragen, of die Woensdagmid dag tussciian 1 en 2 uur net even voor je halen kan Moet je nu nog lang in huis blijven Wat een prachtig postpapier beb Je me gezonden. Heb je daar een heeie doos van JO B. Velp <e ook een heerlijke plaats en je houdt zeker veel van wandelen. Ben Je In Bloemeodaal ook wel eens met je slee van de hoogte afgegleden En was dat in Velp nooit gevaarlijk BETSIE B. Je kunt Je op zolder- zeker prachtig oefenen, of kan je het al goed Waar ga je buiten rijden Ajjg wegen zijn er toch niet geschikt voor, is 't wel GUURTJE B. Wanneer wordt je aangenomen En heb je er veel voor te Ïeeren Heb Jij ook al rolschaat sen en kan je het ook al 7 Nieuwe ra.-yisels zijn goed. GILJAM L. Van harte gefelici teerd, hoor 1 Ik hoop. dat je morgen een heel prettigen dag zult hebben. Ja. je mag ook een versje maken. Het nieuwe raadsel is goed. Geef je vriend dn boek dan maar weer mee. dan zal ik hem weer een ander voor je geven. JOHAN L. Het nieuwe raadsel goed. Ik wil heel graag eens wat tee- ken-ngen van je zien. Ik vind net prettig, dat je het boek mooi vindu Schryf tuij er nog maar eens iets over, als je liet heeletnaal uit hebt. GERRIE R. Heb je veel pleizier gehad op je verjaardag Nog weJ ge feliciteerd, hoor, al ben ik wat laat I Hoe oud ben je nu 7 AALTJE en SIEBE H Wel. dat is aardig, dal ik van Siebe du ook eens een inzending zal krijgen ik ben er al nieuwsgierig naar, boor 1 Neen. haast je maar niet. Beter langzaam en goed, dan al te gauw MEINOUDJE K. Ben je nu weer heelemaal beter En heb je op school ook geen hoofdpijn meer? Het nieuwe raadsel is wel mooi. maar toch wat te moeilijk voor de rubriek. Bedenk er nog maar eens één 1 TINUS B. Het is wat moois, Ti nus, dat ik jou nu verleden week in de courant niet gefeliciteerd heb, hó 1 Je hadt er zeker vast op gerekend, is 't niet En wat üeb Je veel gekre gen I Heb je de nieuwe plaatjes al vertoond Zijn jullie nog druk mm het sneeuwballen gooien geweest En bleef daar by jullie de sneeuw niet goed liggen 1 HERMAN B. Zoo. wordt het nu weer knikkertijd En kan Je dat goed Je hebt zeker al een zak vol knikkers, is 1 niet Ik vind het best, als Wint nu ook weer eens meekomt, en dan wordt het jou beurt zeker weer 1 Wat prettig, dat jullie aityd om 11 uur uit school komen. Blijven jullie dan tot 12 uur bij da school spelen JAN en MIEN v. E. Ja, dan wil ik wei gelooven, dat Moe het te druk heeft, otn mee op te lossen maar jullie kont het alleen gelukkig ook ul flink. Doen jullie aan den nieuwen wedstrijd ook mee ABRAHAM M. Het Is best, aiz je ook met ons meedoet I ZUS B. Ja, prettige dagjes gaai altijd heel gauw om maar ik ge loof, dat er voor jou altijd weer heel gauw een ander prettig dagje komt Heb je nu al weer wat anders in hel vooruitzicht 7 Het spreekwoord ia goed. JAN S. Het is bast, als je ook meedoet, Jan. Ik vind, dat jij al flink met inkt schrijven kan. Doen jullie dat op school ook al, en iaat je er nooit vlekken op vallen Doe je ook met den nieuwen wedstrijd mee WILLY G. Zoo. ben jij zoo druk aan het sneeuwballen gooien ge weest En hebben jullie ook een sneeuwpop gemaakt 7 Heb je een groo- ten tuin en lag er veel sneeuw 7 PIëR H. Wat zal Jij Je groot voelen bij al die kleine broertjes 1 Pas je wel eens op ze 7 Jammer, dat ze nog te klem zyn om flink mee te spelen, hè De nieuwe raadsels zijn goed. MARY M. De nieuwe raadsels zijn goed, maar ik ben bang, dat die la weer niet duidelijk genoeg gedrukt zou worden, dus dte plaats ik liever niet Ja, van schaatsenrijden, tenmin ste op gewone schaatsen, zal wel niet veel meer komen von t jaar. JENTIEN B. De nieuwe raadsels zijn goed. Vind je zoo'n lang raadsel prettig Sommigen vinden het wat moeilijk, maar ik vind het ook pret tiger als ar heel wat aan te doen is. Krijg je nu dit jaar op school Eu ropa FRANS H. Ik ben nieuwsgierig, of je een mooi opstel maken zult, hoor 1 CORN. S. Je mag het hoek nog wel een weekje houden. Ja, je mag nog wel een raadsel insturen. Als ik er erg veel krijg, wachten ze wel op de beurt. J V. Ja, Je mag toch wel c-eu opstel over dal onderwerp aiak>%. maar Je moet Je naam wat duidelij ker schryven, want ik weel heusch nog niet, hoe je eigenlijk heet. CATH. S. ens Ln I Ja, zend ze maar DIRKJE C. K. Heb je het pakja ln orde ontvangen en ken je het Ixmk nog Diet? Hei nieuwe raadsel ia goed. NICO T. Heb Je veel piefeier gehad ln de sneeuw En heeft Her man druk meegegoold 7 Wn.LEM R. J. Nu begrijp ik hot beter. Vind je het prettig, om nog zoo lang op school te blijven, en leer Ie het volgende Jaar nu weer hetzelfde aJs dit jaar, of ga Je weer verder En moet Je ln enkele vakken ook apart les hebben 7 Zijn er nog meer Jongens van je klasse, die dat examen ook gaan doen 7 ZUS D. Was bet met de sneeuw weer zoo druk op het Kopje En ge beurden er nog veel ongelukken 7 Jij hebt zeker liever den zomer. Is het niet, dan die natte boel buiten CORRIE v. d. K en MARIE V. De nieuwe raadsels en strikvragen zijn voed. WILLEM O. Het nieuwe raadsel ls poed Ja, op een Woensdagmiddag tusschen 1 en 2 uur. HENDRIK R Ja. haast Je er maar niets mee. CORNELIS K. Dat ls goed, stuirr is maar als je een mooi stelletje bij elkaar bobt. NANNE N. Je mag het boek nog wel een weekje houden. Je hebt nu zeker heel w.a te lezen, nu je van te Z'-odagschooi ook boeken krijgt. Dijen jullie met den wedstrijd ook mee? DRIE NICHTJES. De nieuwe raadsels zijn goed Ja. je moet na tuurlijk altijd, overal en bij alles wat Je schrijft op taalfouten letten, an ders zou Je het naderhand nooit van zelf goed doen dus niet voor mijn pleizier, hoor Alleen maar voor je zelf. lk ben nieuwsgierig, of lk dne prachtige verhalen van jullie knjgea zal. Kiezen jullie hetzelfde onderwerp, i praat je er vooruit ook samen over ANNIE T U. Ja, laat je zusje maar eens komen. Mag je heelemaal niet uit tegenwoordig 7 DINA v. d. B. Ja, kom dan Woensdagmiddag maar weer. dan zal ik eens zien, wat ik voor je heb. Neen, om die reden was het niet, maar dat tal ik Je wel eens vertellen, als je komt MAARTJE V. Hebben jullie pret- tig sneeuwballen gegooid Neen, lk vind het niets erg, als Moeder wat mee helpt. Doet je zusje ook al eens mee ALBERT W. Het nieuwe raadsel is goed. Zijn allebei de inzendingen van Jou 7 JO en RUURTJE A. lk vind het aardig, als jullie ook weer eens mee doen Dal Is Ln een heelen tijd niet gebeurd, geloof ik, Ls 't wel ANTHONIE D. De nieuwe strik vragen zijn goed. SUZE K. Het ls best, als Je ook met ons meedoet JOHANNES R. Nu probeer je van den zomer zeker, om er nog meer planten bij te vinden, is 't niet Wat zal je dan een prachtige collectie krijgen 1 Wordt Je opstel mooi 7 CATOOTJE v. B. Was je op school niet erg veel achter gekomen door dat lange verzuim 7 En zou het nu weer lang duren Het ïs wel ge zellig, dat Je nu met Je tweetjes thuis moet blijven, hè 7 AI heb je nog nooit met een verhaaltjeswedstrijd mee gedaan, daarom kan je het nu wel eens proboe ren Het moet toch eens de eerste keer zijn I Nu, Ik hoop, dat Je. als Je dit briefje leest, al vreer buiten mag loopern Heb je nu ook niet een langen brief terug gekregen 7 JO T. Ja. je mag hei boek nog wel een weekje hou ten. Moet je nu nog lang in huis blijven, of mag je weer buiten loopen f WILLEM DE K. Er zal van schaatsenrijden van t jaar wel niet veel meer komen. WIm Heb je plei zier gehad in de sneeuw 7 ARIF. v. W Deze raadsels zijn goed, hoor 1 Ze blijven op hun beurt wachten HETTIE en JAANTJE L. De nieuwe raadsels zyn goed. JeJui brief jes kwamen eigenlijk net te laat. Zorg maar, dat ze er Woensdags zyn, andere worden ze misschien niet meer beantwoord. HENRI v. <L H. Ja zeker, mag Je dal probeoren. Ik hoop zelfs, dat het dan erg aardig wordt. Heb je veel pleiner gehad met de sneeuw 7 WILLEM P. De nieuwe raadaela zijn goed. Het ls best, als Je komt: maar dan tusschen 1 en 2 uur, hoor I WILLIAM B. A. Neen, lk heb het briefje niet gekregen. Weet je ze ker, dat liet niet op school in een boek is blijven liggen, of zoo Heb ben iullie de boeken al uit 7 Het nieu* we raadsel is goed. CLARA en AAGJE B. Zijn jullie aan de opstellen al begonnen, en vindt je opstellen maken prettig 7 AALTJE v d. P. Ik feliciteer Ja wel, dat je zoo gauw geslaagd bent, hoor 1 Schrijf mij maar eens. of je het prettig getroffen hebt I J. A. d. W. Het nieuwe raadsel is goed. HARRY d. W. Ik ben nieuwsgie rig naar Je opstel, hoor I Wat kan goed, voetballen of opstellen maken T Mevr. VENEMA-v. DOORN. 29 Januari 1910.

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 13