RUBRIEK VOOR ONZE JEUGD In den trein. Uit het Franse h. Dat Is mijn hoek, mevrouw 1 Pardon, het is mijn hoek tn een spoorwegcoupé, bij hot begin van oen lange reis, vertoont het eigendomsinstinct zich in volle kracht. Maar, mevrouw Iiler is mijn plaatsbewijsu kunt liet nummer controleer©». Die spoorwegmaatschappij is toch verschrikkelijk I Ik had voor mijn man, die ziek Is, een hoekje ge vraagd, vooruit rijdend EnO, het Is deze hoek. Ga ziiten, man. Ik zal tegenover je gaan zitten, achteruit. Het zal mij met deren. Ik heb een Stevige maag. Adèle, ga jij naast mijnheer zitten, en jij, Maurice, hier onder mijn vleugels, naast me. Zie zoo, nu zitten we uitstekend. We zijn maar met ons vijven Pas er op, mevrouw 1 Wut ls datWe zijn vol I Het is een pakjesdrager met een enorm valies. I-lij antwoordt zelfs niet. Hij weet waar hij hoen gaat De vierde hoek want hot is bewonde renswaardig, dat er in een coupé met tes plaatsen, vier hoeken zijn eveneons besproken. De man br?:v' reeds valies, parasol en paraplu. een reisdeken en een klein hoofd kussen. Langzaam nadert een dame van ze keren leeftijd en bovenal van zekere zwaarlijvigheid. O, lieve help Als die maar niet De spraakzame dame kan niet rneer zeggeu. De zwaarlijvige reizigster richt zich naar den hoek, die van het nel daarboven uit bewaakt wordt door liet valies met afhangende riemen. De waggon toont overal tegen bestand te zijn. Hij kreunt echter dof onder het gewicht van de omvangrijke dame, wier krachten uitgeput schijnen. De natuur heeft haar ook te veel to drie gen gegeven ze kan er niet aan wennen. Zij is alleen. Zij blaast. Daarna, zonder zelfs om zich heen te zien, met een korten ruk laat zij 't raampje rechls zakken. Ah I Eindelijk heeft ze lucht. Men zou zelfs zeggen, dat ze glimlacht Maar dat gaat zoo maar niet. De spraakzame dame Is opgesprongen en dadelijk weerklinkt haar stem Mevrouw, or is oen zieke hier. Vóór u zulk een tocht veroorzaakte, had u daarnaar kunnen vragen. Mijn man zit daar en.... De dokter heeft gezegdMevrouw, luistert u naar v it ik zeg Maar de dikke dame heeft blijkbaar nog wel erger dingen doorgemaakt. Zij kijkt de spreekster glimlachend aan. fa, ditmaal glimlacht zij werke lijk, door haar oogen samen te knij pen on haar mond half te openen. waaruit geen enkel woord komt De spraakzame dame hervat daarna haar scherpe alleenspraak. O, neemt u de zaak zoo op Welnu, ik waarschuw u, mevrouw, dat u niet met een kind te doen hebt. Wanneer ik iets in mijn hoofd heb gezet, laat Ik mij niet spoedig door een vrouw daarvan terughouden. Zelfs de mannen hebben de vlag moeten strijken.... Ze kijkt niet naar haar man. die zonder een onkel gebaar blijft zitten; maar de toespeling ls zeer duidelijk. De eerste reizigster de dame, die het hoekje had behouden, dat de spraakzame dame haar had willen betwisten, probeert een verzoening Mevrouw, u zoudt het raampje aan uw kant kunnen sluiten. Uw man zou dan niets van den tocht merken, dan verzwakt door Maur dat is een veel te eenvoudige oplossing voor de spraakzame dame. Haar man zit bij het portier, en dat portier zal, wat men ook bewere, ieder oogenblik opengaan, en die moorddadige tocht zal hem doodziek maken. Neen, dat is onmogelijk 1 Bo vendien houdt ze van strijd. Zij kruist do armen over de borst, en overeind staand, wendt ze zich weer tot de glimlachende vijandin Ik waarschuw u, mevrouw, dat, als u niet dodelijk dat ra&fn dicht doet, ik mij zai beklagen bij do be voegde autoriteit.... U zegt niets Dat is zeker uw stelsel Heel goed Wacht, daar Komt juist een beambte met een gegalonneerde pet.... Man heer I Mijnheer. Ah I Mijnheer, ik heb 'n zieke bij me, mijn man, die behoefte heeft aan rust, aan gelijk matige temperatuur, en.... En wat verder, mevrouw I Wat verder Wel, we hebben hier een dame, die geen manieren kent, en die in weerwil van mijn protest het raampje aan haar kant open laat. Heeft ze daar het recht toe Pardon, mevrouw, ik wist niet, waar u hc-en wilde. Daar kan ik me niet mee bemoeien. Ik ben Inspecteur van de slaapwagelis. Tot wiep moot lk me dan wen den Tot den stationschef, op het per ron, vijf minuten hier vandaan, Maar de trein vertrekt dadelijk. We zullen niet vertrekken, vóór dl© zaak in orde is. Mijnheerl Mijn heer Wacht, daar is weer iemand met een pet I Wat drommel, ik weet wel, hoe ik te handelen heb Mijn heer, bent u de slationschef Maar hij fluit I Help I Mijnheer... Ik zal me bij de regeering beklagen I Ik zal u laten afzetten. Mijn man.... de dokter.... Jtlijn hemel, wat moet er nu gebeuren De trein heeft zich langzaam In be weging gezet en rijdt hot statioQ uit. Zakdoeken worden op het perron ge zwaaid. En de woedende dame, haar bovenlijf uit het portier, balt haar twee vuisten tegen de menigte, die haar uitlacht. In de coupé wacht men de verdere afwikkeling der gebeurtenissen af. De zieke echtgenoot kijkt berustend voor zich uit. Die scènes van zijn vrouw kent hij van buiten. Hun heele leven is er rnee gevuld geweest, drama of blijspel. De zoon heeft de courant op genomen, de gouvernante een boek. Tn het zijgangetje staan andere reizigers te kijken en te luisteren. Men zal zich dus deze reis niet ver velen. Er is een gek in den trein. Achter in de coupé is het tooneel veranderd. De dikke dame heeft hot raampje weer opgetrokken en uit haar zak een kieiu instrument van zwart hoorn gehaald, dat ze in haar oor zet Na een knikje met haar hoofd naar haar overbuurvrouw, vraagt ze Weet u ook, hoe laat we in Vi chy komen Ik heb nog nooit met den nachttrein gereisd I Om kwart over vieren, mevrouw. Na hoeveel kwartier Om kwart over vieren i Vijftien minuten na vieren. Vier uur vijftien. O, vier uur'vijftien. Dank u, me vrouw, dank u. Ik ben wat doof, weet u. Neemt u me dus neit kwalijk. 0» tcker niet, mevrouw. Op dat oogenblik trekt de woedende dame haar bovenlijf weer door het portier in den coupé, met woeste oogen en een opgezette kleur. Waar is de noodrem v Mama, ik smeek u, roept de zoon uit. Mevrouw, gaat u liever zitten, oppert de gouvernante. De woedende dume bemerkt plotse ling het gesprek der dame aan da andere zijde van den coupé. Ah Dat is toch wel wat al ta erg I Nu spreekt ze. Haar man beurt zijn hoofd op en kijkt; zijn vermagerde handen heft hij even omhoog, om ze dadelijk te laten zinken, en de arme zieke glim lacht. Wat is er vraagt hem zijn vrouw, die weinig gewend Is hem te vreden te zien. Wat is die gelukkig 1 zegt de ziek© langzaam. Wie dan toch Die dame daar. Ze heeft niets verstaan I Ze heeft niets verstaan I Maar zijn vrouw begrijpt hem niet Ze ziet wel, dat haar vijandin doof is, maar ze begrijpt niet, dat haar man zoo voldaan kan zijn. Ze begrijpt niet, dat men te vaak de rust mist, omdat men elkaar te goed verstaat, en dat dooven daaren tegen soms het gelukkigst zijn, om dat ze niets verstaan. Raadsels (Deze raadsels zijn alle Ingezonden 0oor jongens en meisjes, die „Voor Onze Jeugd" lezen. De namen der kin deren, die mij vóór Donderdagmor gen goede oplossingen zenden, worden ui het volgend nummer bekend ge maakt). IEDERE MAAND WORDT ONDER DE BESTE OPLOSSERS EEN BOEK IN PRACHTBAND VERLOOT. Hierbij wordt gelet op den leeftijd In verband met het aantal oplossin gen en op de netheid van het werk. 1. (Ingezonden door G. v. d. Hoeven). Mel B ben ik een boom. Mel K een gebouw. Met M een kenteekon. Met W een bezigheid- Met Z een gesteente. Wat ben ik? 8. (Ingezonden door W. B. Asscher.) Plaats in dit vierkant achtmaal een o viermaal ©en ttweemaal een z, on tweemaal een n, zóó, dat men van boven naar boneden ol van beneden naar boven, en van links naar reents ©f van rechts naar links steeds een jongensnaam of den naam van een huisgenoot te lezen krijgt. 8. (Ingezonden door Willem Over- raeer.) Zet onder elkaar Een plaats in Noord-Holland. Een riVer in Duitschland. Een nuttig ding uit de huiskamer. Een Jongensnaam. Iota, dat de kruidenier verkoopt. Een knaagdier. Iets, dat in een huis behoort. De beginletters vormen den naam Van een dorp in 't Noorden van Fries land. 4. (Ingezonden door Georg Haase.) Ik ben iets. dat den weg wijst op het water.- Onthoofd mij en ik ben een plaats in Duitschland. 5. (Ingezonden door Zus Baaij), net maakt mer ter van het ka het het mees tje oog paard den en de van vet dat Welk rijmpje Van twee regels maakt ge hieruit 6. (Ingezonden door Jan Hendrik Bruijn). Onze 12 3 nam van 1 2 cea stuk vleosch weg. 1 2 wilde het afnemen, maar de 1 2 3 klom op een 3 2 1 en 2 3 at het op. 7. (Ingezonden door Ilendrika de No bel). Ik ben niet schoon onthoofd mij en tic ben een vogel. 8. (Ingezonden door Mario Star). Ik ben een verkwikkend zuurbron- netje, Gehuld in een sierlijk gouden, japon netje. Ontsprongen in 't verre Zuidelijk land. Word ik gezonden naar alle kant. 9. (Ingezonden door Meinoudje Kroonsberg.) Mijn geheel bestaat uit 10 letters en komt iedere week in de courant, 1 2 3 is in Amsterdam. 4 8 10 2 is een meisjesnaam. 5 7 10 is een eilandje. 6 8 9 7 is een drank. 10. (Ingezonden door Henri v. d. Horst) 'k Ben in Euroop' bekend. Want 'k ben een mensch van vleesch en bloed. Geef mij een hoofd er bij, En 'k smaak aan velen goed. 11. (Ingezonden door D. en C. Er- brink). H' besta" uit 5 lettergrepen en 16 let ters en ik ben een man, die verlicht 4 2 6 16 12 smaakt lekker. 11 12 5 2 7 4 heeft een dier. 9 4 12 15 16 is een dier. 4 9 10 heeft een berg. 3 15 1 is een verkorte meisjesnaam 10 15 13 7 smaakt lekker. 2 6 10 is een dier. 14 2 8 kan vloeistof bevatten. 12. (Ingezonden door Willy Germe- raad). Mijn 1ste duidt een toestemming aan mijn 2de een nuttig voorwerp uit de keuken. Mijn geheel ls een land, hier ver vandaan. Raadseloplossingen De oplossingen der raadsels van de vorige weok zijn 1. Centrale werkplaats der H. IJ. S. M. Aal raad cent centra Warthe en melk ijs sen rap. 2. Rem brand t van Rijn. Rembrandt van Rijn. (In de opgave was de 1ste regel bij ongeluk weggevallen). 3. Na regcD komt zonneschijn. 4. Leeuwarden eeuw ar den leed. 5. Tijger rijger. 6. Voor eiken dag Een crullen lach. 7. Theepot. 8. Staal taal. 9 Een el. 10. Asbest. KACHEL. 11. Koek aap cent hek el leeuwerik 12. Suikerpot. Pruik put kers pot kurk. Goede oplossingen ontvangen van Jo en Frans van Egmond 12. P. N. van Bokhoven 11. Jansje Wijkhuizen 11. Mary Meeuwig 12. Cornelis Kroonsberg 12. B. en J. van Vcndeloo 10. Aaltje e- Siebe Huizinga 12 Tonia Schackman 6. Ja co ba Rcmmé 11. Suze Keijzer 8. Willy Germeraad 12. Anna 't Hoen 5. Willem de Kamper 10. Nanne Nauta 10. Tinus en Herman Bonke 11. Arie van Westerhoven 12 Zus Duursma 12. Ilendrika v. d. Boogaard 12. Thomas en IJda van Beem 10. Marie Vink 11. Corrie v. d. Kolk 11. .Tan Geiilvoet 10. Cor Huijer 5. Jan Huiier 5. Catharina Smit 10. Meinoudje Kroonsberg 9. Willem Overmeer 12. Jan Hendrik Bruijn 11. Johan Vermeer 10. Willem Plantjé 12. Johannes Raatgever 11. Tan en Mina van Essen 6. N. en W. Willemsen 10. Dina v. d. Berg 10. Albert Wiegant 9. Guurtje Buiters 7. Tacobus Misset 11. Jo Bouwman 12. Frans Heijsman 12. Jo Aarts 10. Buurtje Aarts 10. .'o en Lucia Lembeck 11. Johan Lotz 12. Abraham Mazurol 12. Maartje Verdel 11. J. A. de Wijs 11. Harry M. de Wijs 12. Hettie en Jaantje Lams li- Drie nichtjes 12. M. Duisterhof 7. Ernst Moolenaars 10. Willem Jansen 12. Aaltje en Clara Bon en Dora Witte- lcamp 10. Jen tien Been 12. Cornelis Snellens 10. Piés HeidweiJIer 12. Zur, Baaij 12. Willemien de Koter 12. Hendrik Rees 12. Giljam Lokerse 12. Abraham v. Brussel 11. STRIKVRAGEN. (Ingezonden door Corrie v. d Kolk.) 1. Wie is de voorzanger der kikvor- schen 2. Welke vegers maken de kamer vuil, inplaats van schoon? 3. Wat kan inen niet meten 4. Welke bloemen vergaan in wa ter? 5 Wat staat midden in Dordrecht? G. Welk werk kan men in donker zien 7. Welke koning draagt een veeron kleed? 8. Waar smaakt de wiin het best? 9 Hoeveel sigaren gaan er in een gewoon kistje 10. Waarmee begint de rook en ein digt het vuur 11. Wat laat zich niet met woorden uitdrukken 12. Hoe kan men ossenvleesch het langst bewaren (Ingezonden door Anthonie Duiver- man). 13. Wat -aat op zijn kop de trap op? l i Welke worston eet men niet 15. Hoeveel soorten visschen zijn er? (Ingezonden door G. v. d. Hoeven). 16. Wat is de slechtste tijd voor de zakkenrollers (Ingezonden door J. W. Philippo). 17 Welke keizer zit dikwijle te wee- nen (Ingezonden door Johan Vermeer.) 18. Wat is de slimste plaats 19. Wat ls do domste stad? 20. Wat is de meest wijze stad BEGRAVEN DIEREN EN MEUBELEN. Antwoorden. 1. Ooievaar. 2. Eend. 3 Adelaar, 4. Sijs. 5. Uil. 6. RaaL 7. Kast. 8 Klok. 9. StoeL 10 Sloof. 11. Schilderij. 12. Tafel. Goede oplossingen ontvangen Yan Jo en Frans van Egmond 12, P. N. van Bokhoven 12. Jansje Wijkhuizen 12. Cornelis Kroonsberg 12. R. en J. v Vendeloo 12. Aaltje en Siebe Huizinga 12. Tonia Schackman 12. Jacoba Remmé 12. Suze Keijzer 12. Willy Germeraad 1L Anna 't Hoen 12. Willem de Kamper 12. Nanne Nauta 12. Herman en Tinus Bonke 12. Arie van Westerhoven 12. Zus Duursma 12. Ilendrika v. d. Boogaard 12, Thomas en IJda van Beem 12. Marie Vink 12. Corrie v. d. Kolk 12. Jon Geijlvoet 12. Catharina Smit 11. Meinoudje Kroonsberg 12. Willem Overmeer 12. Jan Hendrik Bruijn 12. Johan Vermeer 10. Willem Plantjé 12. Johannes Raatgever 12. Jan en Mina v. Essen 11. Dina v. d. Berg 12. Albert Wjegant 12. Guurtje Buiters 11, Jasobus Misset 12. Jo Bouwman 12. Frans Heijsman 12. Giljam Lokerse 12. Abraham v. Brussel 12. Willemion de Koter 12. Zus Raaij 12. Pièr Ileidweiller 12. Cornelia Snellens 11. ie»tien Been 12. Willem R. Jansen 12. Ernst Moolenaars 11. Ucttle en Jaantjo Lams 12. Maartje Verdel 12. BERICHT. Wedstrijdinzendingen ontvangen van Mary Meeuwig. Cornelia van Dillewijn. Arie van W'esterhoven. Jaantje Lams. Jan Hendrik Bruijn, Pièr Heidwelller. Een vrooiijk Spelletje. Wanneer je eens met een troepje joncens, of meisjes bij elkaar bent, en je weet niet meer, wat je spelen zult, moet je het volgende spelletje eens probeeren..Het heet STORM OP ZEE. De medespelers gaan op stoeien in :n grooten kring zitten, behalve één, die de leider is. Iedere speler heeft den naam van een vissh aangenomen. De leider loopt nu bedaard om den kring heen en noemt telkens den naam van een der visschen op. Wie zijn naam hoort noemen, staat op en volgt den leider. Ais allen hem volgen, reept de lei der opeens „Storm op zee, storm op zee!" en begint te hollen. Allen hol len hem na om en door den stoelen- kring tot de leider op eens op éen der stoelen gaat zitten, leder volgt onmid dellijk ziin voorbeeld. Degene, die geen stoel heeft kunnen bemachtigen, J wordt nu leider DE VIJF KLINKERS. Wanneer het vorige spelletje lang genoeg geduurd heoft, of je wilt om de eon of andere reden een bedaarder spelletje gaan doen, dan kan ik je het volgende aanraden Dit kan ook met minder kinderen, zelfs met je drieeu of vieren gespeeld worden. Het is heel eenvoudig, leder der spelers doet op zijn beurt een vraag (waarover komt er niet op aan) aan zijn buurman en noemt daarbij de klinker, die in het antwoord niet voor voor mag komen, bijv. Jan vraagt: „Marie, ga je alie dagen graag naar schooi? antwoord zonder al" Marie: „Neen, het is er soms erg vervelend." Nu vraagt Mario „Willem houdt Je veel van sinaasappelen antwoord zonder o 1" Willem „Ik vind sinaasappelen al tijd frLsch en lekker." Brieveabas (Brieven aan de Redactie van de Kinder-Afdeeling moeten gezonden worden aan Me vrouw VenemiaVan Doorn Wagenweg No. 88, Haarlem), JO en FRANS v. E. Hoe is het met de kiespijn? Is die weer beter? En ben je al begonnen aan je inzen ding? Jo doet zeker met de jongeren mee'? JANSJE en ANNIE W. Het nieuwe raadsel is goed. MARY M. Ja- Ik heb er wel paar gezien en als je hel eenmaal kent, kan je het ook best bulten doen, dunkt me. CORNELIS K. Ja, wacht maar tot je er een stuk of wat bij elkaar hebt, dan worden ze gelijk geplaatst MARIE S. Heb je al bedacht, welk onderwerp je kiest? Ik ben er al nieuwsgierig naar. Ja, met die sneeuw was het we! wat ver. Ben je toen ïn huis gebleven? AALTJE en SIEBE H. De nieu we raadsels zijn goed. Haast je maar niets met je opstel. Dat komt nog best klaar. Is Siebe al begonnen? BEPP1E M. Wel geféliciteerd, Bep. diat je geslaagd bent! Heb je het na erg druk? Je inoet me er eens wat over schrijven, hoor! Hoe is het nu met Simon? Wanneer uiag hij weer thuiskomen? ANTONIA S. Ja, zeker, mag je ook met ons meedoen. Vind je het gezellig werk en ga je met de overi- go wedstrijden ook mee doen? Wat een aardig postpapier heb Jel JACOBA IL Het is best, als je ook meedoet Wat een keurige brief bab je me geschreven! Zit je u hoogste klas? WILLY G. Ja, lang stil zitten ls niet prettig, maar heb Je nu ook niet heel lang stil moeten zitten, om dien langen brief aan mij te schrijven en verveelde dat je niet? Ik geloof, dat jullie echte pret gehad hebben met ds sneeuw, inaa.r schrLktem jullie niet, toen opeens de ruit etuk was? Heb je veel mooie boeken om te lezen? ANNA t E De nieuwe raadsels zijn goed. Ja, als 't mooi weer wordt, moet je .naar eens komen kennisma ken. Hoe is het nu met de zieken? Gaan ze ailernaai vooruit? WILLEM DEK. - Wat aardig, dat je nu al Iets heelemaai afgemaakt hebt Hangt de kalender ai aan den muur en was hij van sigarenkistjes hout? Ja, ik hoop, dat het met vrie zen nu afgeloopen ls, maar dat jul lie het dan 't volgend jaar wat beter treffen. NANNE N. Be vind dat rand schrift prachtig! Ik wist eerst niet wie mij zoo*n keurigen brief stuur de Gaat het erg veel langzamer dan gewoon schrijven, of wen je er gauw aan. Veel pleizler Dinsdag hoor! Groeten aan Car. MARTINUS B. Er werd zeker niet veel geloopen daar in de buurt van jullie school, Is het wel? De sneeuw was hier ten minste gauw weg. Je kunt er anders heerlijk mee spelen. Speelden alle kinderen mee, nf alleen jullie klas? Hebben jullie ïn groot© slee? HENDRIKA v. d. B. In raadsel twee was de 1ste regel bij ongeluk wegge vallen daar heeft gestaan iets, dat aan de fiefs hoort. Het is altijd Jam mer, oJs er een drukfout in de raad sels zit, maar de meeste kinderen heb ben dit wel begrepen. Doe je voortaan geregeld met ods mee THOMAS en IJDA v. B. Hot is best, al8 jullie weer mee doet. Thomas' naam weet ik ook nog goed, maar IJda heelt nog nooit meegedaan, is 't wel? CORRIE y. d. K. De strikvragen waren van jou, maar Marie liad ook een raadsel ingestuurd en daarom heb ik jullie maar samen opgenoemd dat was gemakkelijker. Is het orde? JAN G. Wel ja, doe maar mee, els je eens wat tijd hebt. Zou je voor den wedstrijd ook tijd hebben JAN en COR II. Hebben jullie ple zier gehad met Vaders verjaardag? en zou Moeder lang wegblijven? HERMAN B. Ja. als je In de derde klas komt. dan is het uit met de pret om 11 uur. Speel tot zoolang dus nog maar plezierig I Verlang je er naar om weer in een andere klas te komen? en ga je dan aardrijkskunde leeren en nog meer nieuwe dingen Heb je het nieuwe prentenboek al uit ARIE v. W. Het nieuwe raadsel is goed- Wat een lang raadsel, hé? Ja, die drukfouten zijn soms lastig en daar i3 toch niet veel aan te doen 1 CATOOTJE v. B. Ja, dat is een moeilijke keus voor je en wat zegt de dokter er wel van, of hel) je die niet ora raad crevraagd Hebben jullie op de twee verjaardagen veel plezier go- had? Het wedslrijdbericht staat van daag weer in de courant, kijk maar naar den laatsten regel. ZUS D. Neen, om zelf mee te doen, lijkt mij ook wel heel gevaarlijk. Het ziet de laatste dagen nog niet erg naar zomer 1 We zullen nog wat geduld moeten hebben. Ben jo al aaD een wed- strijdinzending begonnen? WILLEM R. J. Je nieuwe raadsels zijn goed. Met je opmerking heb Je gedeeltelijk gelijk, n.l. Ln do scheikun de hoort staal niet toi de metalen, want het is een mengsel van ijzer en koolstofmaar in liet gewone practi- sche leven wordt staal wel degelijk tot de metalen gerekend. Jo moet nooit vergeten, dat er tusschen de na men, die in het dagclijksch leven ge bruikt worden, en die. die ln speciale vakken gebruikt worden, dikwijls een hemelsbreed verschil is. Verlies j« dat uit het oog, dan sticht Je verwarring, of je lijkt eigenwijs. Wat heerlijk, dut je een fiets krijgtJa, de omstreken van Arnhem zijn prachtig en je kunt daar heel wat affietsen. In Zwolle ben ik nooit geweest, ls het daar ook mooi? CATHARINA S. Het nieuwe raad sel is goed. Is dat examen moeilijk en komen er ook wel eens kinderen niet door? "MEINOUDJE K. Het nieuwe raadsel* is goed. Wel, wal, wat ben jij aan t sukkelen tegenwoordig! Is de dokter er ook bij geweeet WILLEM O. Ik denk, dat je de vo rige week vergeten had ze er bij t« schrijven. Willem Kan dat? Is het boek mooi en heb je het al haast uit? JOHAN V. Nu was Je brief prachtig duidelijk, hoor Ik hoop, dat je hem altijd zoó schrijven zal Zit Je ook bij andere van onze raadselvriendjes in de klas en heb je veel vriendjes WILLEM P. Heerlijk, dat je oczen nieuwen wedstrijd weer prettig rtudtl Ik wil heel graag nog wat begraven rivieren van je hebben. Heb je mooie bedacht JOHANNES W. R. Is het gevallen, of hoe komt het, dat het pennetje er uit is en heb je dat ook nog Als je de namen van de planten niet weet, denk ik, d/it je onderwijzer je wel zal willen helpen, is t niet? JAN en MINA v. E. Het nieuwe raadsel is goed. NELLY en WILLEM W. Het nieu we raadsel is goed. Maken Jullie sa men een opstel, of krijg ik er van ieder één? Ja, de komeet was heel duidelijk te zien hadden jullie ook een verrekijker er bij DINA v. d. B. Het kon nog wel, maar ik denk toch niet, dat er nu nog veel van schaatsenrijden komt. Waar ga je meestal rijden en kan j« het goed ALBERT W. Als je het boek uit hebt, moet je het maar weer eens te rug komen brengen. Lees je veel te genwoordig? GUURTJE B. Van harte gefelici teerd, al ben ik twee dagen te laaL Heb je een prettigen dag gehad, en ook mooie cadeautjes gekregen? Ja, breng het boek de volgende week maar 1 FRANS H Het oplossen van de be graven dingen Is ook prettig, vind Je met Dat vinden tenminste de mees te kinderen. Heb je er lang over moe ten denken? AAGJE en CLARA B. en DORA NV. Het is best» als jullie met je drietjes oplossen. Wie vindt er nu de meeste DRIE NICHTJES. Hartelijk gefeli citeerd niet den verjaardag. Grappig, dat je juist op je verjaardag 'savonds uit moet- Ken jij al dansen, B. en doen de andere twee ook mee aan een intermezzo? HARRIE M. A. en J. A. d. W. Ja, da nivuwe raadsels waren goed. MAARTJE V. Ja, altijd allemaal goed, dat gaat ook niet, Maartje JO en LUCIA L. Ik kon de raadsels er net i,o» bij schrijven. Maak een volgenden keer maar, dat je wat vree- ger bent. JO en RUURTJE A. Jullie komen de volgende week dan zeker zelf de op stellen brengen ls 't niet? Ik ben nieuwsgierig, of ze aardig zullen zijnl HENDRIK R. Je hebt prachtige raadsels ingestuurd, hoor 1 Ze worden zeker geplaatstmaar ze moeten op hun beurt wachten. Vond je het een prettig werk? GILJAM L. W. A. is er niet ge- weest. Hij komt den volgenden keer dan zeker het boek ruilen. Neen, Lk geloof ook niet, dat het ijs nog zóó sterk wordt, dat ik je hier zien zal op schaatsen. En voor een wandeling is het wat ver, vind je niet Heb je ai een- onderwerp gekozen ZUS B. Het nieuwe raadsel is goed. Neen, er is ook niet alle weken even veel te vertellen dan op een anderen keer maar weer eens een extra lange brief. PIëR li. Is er maar één meisje bij jullie? En hoe oud is die? Lost die ook al eens mee raadsels op Jij houdt zeker veel van geschiedenis, is 't niet? CORNELIS S. Het nieuwe raadsel is goed. JENTIEN B. De strikvragen zijn goed. Ik ben al nieuwsgierig naar je opstel, hoor 1 Welk vak vind je het prettigst op school en wat ken je het best Mevr. VENEMA—v. DOORN. 5 Februari 1910.

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 13