ADVERTENTIËN Weerbericht MEDEUEELINGEN VAN HET KONINKL NED. MET INSTITUUT. (Opgemaakt voorin 10.50 uur). Do Uiidt, 12 Febr. 1910. Hoogsie barometerstand 775.5 mM. te Coruna (Spanje); laagste 742.7 tn.M. to Seydisfjord. Verwachting tot den avond 13 Februari: Wind toenemende, later matige tot krachtigen, Zuid-Westelijken wind. Gesteldheid van de lucht: toenemen de bewolking, later waarschijnlijk regen. Temperatuur: zachter* BAROMETERSTAND TE HAARLEM Barometerstand hedenmiddag te 2 our 765 m.M. Vooruitgang. Vorige stand te 2 uur 767 m.M. OPGAVE VAN» JOH. M. SCHMIDT Opticien •S ZIJLSTRAAT HAARLEM. Thermoineterstand te Haarlem. Zaterdag 18 Februari Hoogste gisteren 9 uur F. 45 Laagste hedennacht F. 87 Hoogste heden tot 19 uur F. 49 den van de kinderen van het Christe lijk Instituut voor doofstomme kinde ren ..Effetha". Bij den doortocht in de Gravenstraat hadden deze kinde ren zich vóór bet gebouw geschaard, om den Prins voorbij zich te laten gaan. Stanvoets ging hot vorstelijk rijtuie- langs het gebouw. In de Groote Kerk arriveerde de Prins aan den Noordelijken ingang, waar een sobere plantenversiering was aangebracht. Hij werd opge wacht door hot Collego van Kerkvoog den, welker leden door den burge meester werden voorgesteld. Het gezelschap maakte een wande lingdoor het majestueuze kerkgebouw waarbij vooral de beroemde preek stoel werd bezichtigd. In de kerk speelde het orgel „Een vaste Burcht is onze God". Alvorens de Prins de kerk verliet, zette Hij zijn hnndfeekening in het Vreemdelingonboek en werd Hem een keurig gebonden gids voor bezoeken der Groote Kerk aangeboden, waar in een opdracht. Hierna werd gereden naar het STADHUIS, alwaar men te ruim één uur aan kwam. Hier heerschte veel drukte en vertier en vcrdroug men zich om den Kon. Bezoeker goed te kunnen zien, die met luide hoera's werd begroet. De vestibule was kwistig met plan ten en groen versierd, terwijl een breede looper op de trappen van het gemeentehuis was ontrold. In de raadszaal, die als het ware wat aan kleeding en plantenversiering betref fen in «en ware lusthof was horscha pen, had de lunch plaats. Aan dit noenmaal zaten, behalve de Hooge Gasten, aan Burgemeester en Wet houders, de secretaris, het grootste gedeelte der raadsleden en nog enkele genoodigden. Aan de lunch, welke uit den aard der zaak een intiem karakter droeg, werd gesproken door den Burgemees ter, den heer Wichers, die Z. K. H. In warme bewoordingen bedankte voor de hooge eer van zijn bezoek aan Dordrecht. Bij de rede van den Prins aan het noenmaal, betuigde hij nogmaals zijn genoegen de uitnoodiging te hebben aangenomen, om do aloude stad te bezichtigen en hoopte, dat de stad steeds in bloei zou vooruitgaan. Om over half drie werd het stad huis verlaten en gereden naar de Over de brug voor den hoofdingang Ier fabriek was een eerepoort opge richt. Bezichtigd werden de teekenka mer, de groote werkplaats, waarin de in bewerking zijnde kluis voor de Brusselsche wereldtentoonstelling. De bedrijven waren alle in werking, met belangstelling werd het een en ander aanschouwd. Nadat het gezelschap had afscheid genomen en de fabriek, waarom Dor drecht zoo bij uitstek bekend is, had verlaten, werd naar het station ge reden. De Prins, die met den trein van 4.30 weder naar 's Gravenhage ver trok, werd daarbij op de gebruikelij ke wijze uitgeleide gedaan. Voor de Dordtenaren is deze dag thans voor bij, doch de herinnering hieraan zal nog lang bij hen in het geheugen ge grift blijven. VAN HEUTSZ. De Koningin heeft generaal Van Heutsz, oud-gonverneur van Ned.- ïndiê, in audiëntie ontvangen. BOUWVALLIG Een meubelmaker had een winkel huis te Amsterdam gehuurd, waarin I hij zijn zaak uitoefende en waarbij j een in het achterhuis gelepen woning behoorde. Door verdocht gekraak angstte geworden, riep hij tn Augus tus 1909 de hulp in van hel Gemeen- j telijk Bouw- en Woningtoezicht, dat het winkelhuis bouwvallig verklaarde en den eigenaar voorziening en repa ratie gol&slte. De winkel werd gestut, in het pla fond en den vloer werden sleuven ge maakt om de balklagen te onderzoe ken en vond de huurder daarin aan leiding om het huis met pak en zak te verlaten en tegen den eigenaar een vordering tot ontbinding der huur overeenkomst in te stellen met scha devergoeding. De Arr>«»erdamsche rechtbank wees dezen eiscli toe. HET TORENKAMERTJE. In een karakterschets van den te- genwoordigen premier, mr. Th. Heemskerk, in de „Hollandsche Re vue", geeft Frans Netscher de volgen de penteekening van het bij alle Ha genaars bekende torenkamertje Men staat eerst ln een houten por taaltje met eon nfgeschuifelde mat op den vloer rechts is een soort van donkere bedsteeholte, waarachter een karig verlicht bodenkamertje van het type, liet comfort en het smoezelig aanzien van een prullig kantoortje van een plattelands-zaaKwaarnomer- tjo links loopt een ouderwetsch trap je, met een knakportaaitje en een platgetrapten looper op de treden, naar boven. En dan belandt men in een halfduister bij een deur, die toe gang geeft tot een wachtkamertje, waarin zicli tevens de kamerbewaar der van Zijn Excellentie bevindt Ook dit is een prulhokje, laag van verdieping, een tusschenkamertje van planken en behangselpapier. Maar welk popier Een licht fonds met een verschoten blauwe blom er op als we 't ons goed herinneren zoo- als men ze in een alkoof van een Amstcrdamsche burgermanswoning dne-hoog-achter vindt. En uit zuinig heid heeft men op een plek, waar ze ker iets met het behangsel gebeurd was, er maar doodleuk een nieuwe lap, waarvan de kleuren nog verscher zijn, opgeplakt. Een ouderwetsch model huismoe derskacheltje staat lustig in een hoek te snorren, en een raam, waar men bijna doorheen valt het ka mertje is zeker om dit raam hoen ge bouwd, want het kan onmogelijk oor spronkelijk zoo in de kamer zijn aan gebracht geelt uitkijk op het water van den Hofvijver, waar wat eendjes zwemmen, en op den Vijverberg. Dit is de toegang tot de werkkamer van Neérlands Premier, den eersten raadsman van de Kroon 1 Hebben wc zulk een knus. oud rommeltje, zulk een uitgeloopen hokken- en trappen- combinatie niet eens in Dickens' „Old Curiosityshop" of in een zijner an dere romans beschreven gevonden Wij dienen nog te zeggen, dat zich in het hokje van den kamerbewaar der een deur bevindt, die, als men ze opent, een tweetal treden doet zien, welke leiden naar het vertrek van den Minister. Dan is men in het beroemde Haag- sche torentje. Dit Torentje, dat men van den Vij verberg al als een uitwas aan het gebouw van liet ministerie van Bin nenlandsche Zaken ziet vastgegroeid, is een achtkantig gebouwtje met den voet in den llolvijver staande, opge trokken uit twee verdiepingen, die in ieder der vlakken een raam hebben en gedekt zijn door een achtkant, spiLs toeloopend puntdak. De bovenste lij ramen, die onder het dak dus, duidt de plaats aan, waar zich het vertrek van den Mi nister bevindt. Het is een vrij lage kamer met een houten zoldering, en uiterst eenvou dig ingericht wat kasten, wat stoe len, in het midden een groot bureau- ininistre en daarnaast een draaibaar tafeltje van twee verdiepingen, waar men aan vier kanten boeken in kun zetten, van het bekende model, dat men op veel zakenbureaux en in stu deervertrekken aantreft. En met den rug naar de zijde van het Mauritshuis gekeerd, zit de mi nister van Binnenlandsche Zaken in het midden van dit toren-vertrek, Ln een hooggerugden stoel, achter het buroau-ininislre. Rechts, door de ra men, heeft hij een prachtig gezicht op den beroemden Hofvijver, met het eilandje in het midden, en op den even beroemden Vijverberg met de ouderwetsche, patricische heereiihui- zmgen achter liet groen der Vijver- berg-booniori, ia een van welke wo ningen minister Heemskerk na zijn 'estiging in Den Haag zijn intrek heelt genomen. Van de historische reputatie van het torentje verhaalt de schrijver dan dat Thorbecke er de eerste bewoner van was, en dat sedert alle opvol gende ministers ^an Binnenlandsche Zaken, behalve ör. Kuyper, er ge huisd hebben. Toen mr. J. Heemskerk Azn. de „oude" Heemskerk, om hem van zijn zoon te onderscheiden in 1888 het torentje verliet, was het groote werk van de jongste grondwetsherziening verrichtde heer Heemskerk-zoon heeft het ln 1908, na twintig jaar, be treden, om opnieuw eon grondwets herziening voor te bereiden de vader besloot «lezen wetgevenden arbeid en de zoon heropent dien. fusschen va der en zoon ligt de periode van de tegenwoordige Grondwet BORSTBEELD VAN HASSELT. Gistermorgen is de afschutting weggenomen voor de nis in de voor- hul van het Administratiegebouw der II. IJ. S. M., te Amsterdam, waarin het door het personeel aangeboden borstbeeld van wijlen den heer Van Hasselt geplaatst is. UIT HET LEVEN VAN GENERAAL BOOTH. Men schrijft ons: Den lOden April 1829 werd hij te Nottingham, in Engeland, uit een voudige ouders geboren, en groeide als een gewone jongen op, tot hij in het je ar 44 tot bekooring kwam. Met een vriend van hem predikte hij in de achterbuurten en hier hebt ge zijn maatschappelijk werk al trachtte hij ook de armen prak-1 oh te helpen. In 1865 word Londen zijn airbeïds- j veld, en wel het donkerste en duister- ste gedeelte. In Whitechapel. Daar werd door den drang der om standigheden hij moest toch zor-J gen voor zijn nieuwe vrienden, die. omdat zij te arm en te onbeschaafd waren, uien nergens hebben wou de Oost-Londensche Zending gebo ren. Do verdere ontwikkeling maakte het rangeustelsel noodzakelijk, tuet den dag breidde het Leger zich zich uit. Doch het Leger groeide tegen de verdrukking in. In 1879 werd het eer ste nummer der Strijdkreet uitgege ven Het Leger brak zich van jaar tot jaar vorder baan. In Mei 1S87 begon het zijn werk in Nederland. En nog is die opmarsch niet ge stuit. Ofschoon reeds in zijn eon-en-tach- tigste jaar, werkt en reist hij nog steeds als een jonge man, vurig welsprekend als do profeten van ouds, met slechts dit verlangen: te helpen en te redden wat te reddeni s. Op diem hoogen leeftijd komt hij nu nnar Nederland. Zal het zijn laat ste bezoek zijn? Zeker zou het wonder wezen, zoo hij nog weer oen volgende maal Nederlanl kwam zoeken. Aangekondigd Is Evangelie prediking op Zondag 13 Febr. In Rot terdam en op Zondag 20 in Amster dam en lezing op 14 Febru ari in Groningen, 15 in Assen, 16 in Zwolle, 17 in Nijmegen, 18 in Arn hem, 21 in Hilversum en 22 Ln Den Haag. Koloniën ZWARE BANDJIR BIJ WLTNGI. De Hbld.-correspondent te Batavia seint Een zwnre bandjir van de Lekso- rivier richtte bij Wfn' "-onte scha de ann aan de wegen en spoorlijn bij Wllngi. Er ™i»ov»n eenige menschenlevens dnnrbij verloren. De holte WlingI ligt ln de residentie Kedfri non den spoorweg Kediri— Biitnr—Malang. Nsbii de holte bevtndf zich de sui keronderneming. Kenongo, behooren- de aan de Cultuur-maatschappij van dien naam te Batavia, die het land In erfpacht heeft Letteren en Kunst ELECTRA. Man meldt uit "s-Gravenhege: De generale repetitie was toegan kelijk gesteld voor het pubüek, dat in grooten getale was opgekomen en na afloop de medewerkende kunste- naans jubelend toejuichte. Dat over weldigende gejuich hield niet op, dan nadat ook de componist Strauss ten toonoole was gekomen Do repetitie dezer artiesten waar borgde een voortreffelijke opvoering en hoewel in sommige gedeelten de stemmen gespaard werden, Is de be lofte voor hedenavond groot. Want allen bleken "n hooge mate voor hum uiterst moeilijke taak ten volle bere kend te zijn. Een prachtig vooruit- z.cht dus. HEIJERMANS AHASVERUS OP MUZIEK, In de Volksopera te Berlijn is Hcijermans' óto-akter „Ahasverus", bewerkt door Paul Raché en op mu ziek gezet door Fritz "Rittor, met een levendig succes opgevoerd. MEVR. VAN DOMMELEN EN „HET TOONEEL". Naai de directie van „Het Tooneel" mededeelt, is mevrouw Caroline van Dommelen hersteld, zoodat zij weder om zal optreden. Do Kunst. Het geïllustreerd weekblad voor tooneel, muziek, beeldende kunsten, letteren, bouwkunst en Kunstnijver heid „do Ku.nst', onder hoofdredac tie van den heer N. H. Wolf, bevat in het nummer van 5 Febr.: een artikel over eene merkwaardige annonce, door M. C. v. d. Rovaart. Daarin wordt zeer terecht en uit voerig uiteengezet, dat waar in de annonce gevraagd wordt een concert meester voor Amsterdam en daarbij uitdrukkelijk staat, dal Hollanders zij.i uitgesloten, hel voor de Hollan ders, in 't bijzonder de Amstdfuani- inerS" zaak is de plaats, waar du an- sonuue onder zijn oncoiieg.alcn Hol ton "'"huwen Rumeniër Directeur Vasilescou optreedt, te mijden. De Redactie teekent er bij aan: „Do heer Van de Rovaart vermeldt niet of hij de directie van Mille Co lonnes op de onhebbelijke ideeën van dezen „kapelmeester" heeft gewe zen. Ons dunkt, voor de eer van hun land- en stadgenooten en van henzelf staat den heeren Van Goethem en No leboom slechts één weg open. dien behoeven wij hun zeker niet te wijzen!" Uit de Arbeiderswereld zoo verwacht men, dat In elk geval de meerderheid van twee derden dar stemmen noodig voor de afkondiging der algemeene staking niet zal den verkregen. Kerk en School GER. KERKEN. De kerker ad en van de Geref. ker ken A en B te Zaamslag hebben be sloten tot ineensmelting over te gaan en tevens tot het doen bouwen van een nieuwe kerk. Laatste Berichten Bloembollencultuur. De algemeene vergadering van Algemeene Vereeniging voor Bloem bollencultuur zal den 7de u Maart in „De Kroon" alhier gehouden worden. Dan zal o. a. worden tor sprake ge bracht het districts-teiefoontarief; van den directeur-generaal der posterijen en telegrafie heeft het hoofdbestuur de mededeeling ontvangen, dat de mogelijkheid tot invoering van een verlaagd tarief voor interlocale tele- phonische gesprekken tusschen- de gemeenten in de bloembollenstreek eerlang een punt van ernstig onder zoek zal uitmaken. Na afloop der vergadering zullen de afgevaardigden worden uitgenoo- digd, een bezoek te brengen aan het tentoonstellingsterrein. Uit de rail 8. Vrijdagmiddag omstreeks half vier liep op de Kampervest een wagen van de Ceintuurbaan uit de rails. Met vereende krachten van personeel en omstanders was het ongeval weer spoedig verholpen. De dienst onder vond slechts geringe vertraging. Het overreden knaapje. De nacht ging voor het Donderdag door den werkliedenwagen der E. N. E. T. overreden zoontje van Dr. Rut gers van der Loeff vrij rustig voor bij. Toch blijft de toestand nog steeds "^er ernstig. Militaire Zaken. De majoor Pothoff, commandant van het le bataljon 10e regiment In fanterie heeft door het storten van ziin paard zijn rechter sleutelbeen en vermoedelijk ook zijn schouder gebro ken. Militaire Zaken. Bij Koninklijk besluit van 11 Fe bruari zijn in hunnen rong overge plaatst bij het regiment grenadiers en jagers, de eerste-luitenants W. C. C. van Strijen en P. Weys, beiden van het 10de regiment infanterie, laatst genoemd© gedetacheerd bij net regi ment grenadiers en jagers. Aan de ambtenarenen be am bten van de H. IJ S. M. is namens de directie der maatschappij een schrijven garicht, waairin hun wordt medegedeeld, dat zij vóór 28 dezer binnen de grenzen van hun stand plaats moeten wonen. Vele beamb ten der maatschappij wonen te Schoten, zoodat zij thans van woon plaats moeten veranderen. Douchebaden. In het douchebadhuis aan het Leid- scheplein zijn in de afgeLoopen week genomen 900 baden, ln dat aan den Koudenhorn 604. AANKLACHT TEGEN Mr. TIDEMAN De heer C. A. van der Wal, make laar te Amsterdam, kantoor hou dend te Bloemend-ooi, heeft naar aanleiding van het optreden van Mr. P. Tideman inzake een boedelschei ding te zijnen kantore, een aanklacht bij de Justiite ingediend tegen laatst genoemden heer. Door den heer F. van der Wal, broeder van den heer C A. v. d. Wal, is naar aanleiding van het voorge vallene een aires gericht text dem Raad van Orde en Discipline van Advocaten te Haarlem De hoor Tideman deelde ons bij Informatie mode, zeer gesteld te zijn op het aanhangig maken bij de recht bank van deze quaest/io, Dnair hij op dit oogonblik nog geen machtiging had verkregen om nadere inlichtin gen te verschaffen voor publicatie bestemd, volstaan we met deze mede deel ingen. BLOEMENDAAL. Men schrijft ons. Hedenmorgen omstreeks 12 uur sloeg te Bloemendaal op den Potgie- tersweg het paa-rd van. een melkwa gen van de f ierkan op hol. terwijl de bestuurder aan het afrekenen was. Op de Mollaan werd het hollende p?ard door een jongen gegrepenvan wien de bestuurder het zonder woord van dank overnam. Op de Lijn RheineSalzborgem wierp een spoorweg-arbeider We dag zijn bijl uit den trein op de plaats, waar hij moest werken. Een wegwerker werd door het scherpe voorwerp dodelijk aan het hoofd ge troffen. De schipbreuk van den kruiser „Chateuurenault" wordt geweten aan de schuldige nalatigheid van den hy- drographischen dioust, die verzuimd zou hebben om op do zeekaarten de jongste wijziging betreffende 't licht van kaap Spartel aan te geven. Aan de Oostkust van Schotland Is veel sneeuw gevallen. Op verschillen de plaatsen is het verkeer langs de wogen volkomen gestremd. Gemengd Nieuws MIJNWERKERSSTAKING? De stemming onder de mijnwerkers van Northumberland over de vraag of een algemeene staking zal worden! afgekondigd of niet, Is thans in vol len gang. De eerste resultaten toornen, dat er long geen eenstemmigheid on- der de mijnwerkers heerscht. Zij die thans staken, stemden In hoofdzaak voor de algemeene staking, maar de mijnwerkers, die aan den arbeid zijn gebleven en met de mijneigenaars I tot oen overeenkomst zijn gekomen, J stemmen vrij algemeen tegen. Enj EEN VERZINSEL. De Norddeu,scho Allg. Ztg., het of- ficieele regcerlngsorgaan, deelt het volgende mede: „De Standard ver haalt, dat de kroonprins van Dnltsch- land onlangs den schouwburg wilde bezoeken en Je keizerlijke loge door andere bezoekers bezet vond, zoodat hij onverricht-rzake moest terugkee- T-en. Hij had zich dat zelf op den hals gehaald, wijl hij de directie zijn be zoek niet bijtijds had aangekondigd. Dit voorval beeft den kei-zer zoo ge ërgerd. dat hij den kroonprins met 48 uur kamerarrest hoeft gestraft. Wij zijn officieel gemachtigd tot de verklaring, dat dit geheele verhaal van den Standard een verzinsel Is." SCHIPBREUK VAN EEN DUITSCH LUCHTSCHIP. De nieuwste militaire ballon M 3 ge raakt ook Donderdag weder ln nood ten gevolge van een sneeuwstorm. Het luchtschip zou na een tocht over de stad Berlijn te Tegel landen, toen het door een plotseüngen snet storm werd aaugegrepen het gas koelde af en werd dichter en met den ballon was niet meer te manoeuvree ren. De wind dreef den ballon over Ma- riendorf, waar hij in een open veld op eenigszins ruwe wijze landde. Het stuur was defect en het luchtschip moest uit elkander worden genomen en zal por as worden teruggebruchL EEN UITVINDING. Te Noumünster heeft een koetsier, Reimspietz, reu toestel uitgevouden, waardoor de spoorwegbeambten niet langer bij hot koppelen eoi losmaken der wagens tusschen de rails behoe ven te staan waardooi dus onge lukken voor het vervo'g kunnen ver meden worden. Het bestuur dor Prui sische spoorwegen betaalde voor de uitvinding 120.000 Mark. Kort Nieuws Telegrammen SCHIP VERGAAN. MARSEILLE, 11 Fehr. (Reut**). De „Général Chanzy" had 222 zakken met brieven on aangeteekende stuk ken aan boord. Het bericht van de ramp ia hier met buitengewone deelneming ont vangen. ALGIERS, 11 Febr (Reuter). De „Général Chanzy'' had aan boord 86 passagiers. 1184 postpakketten en 143 zakken met brieven. Onder de passagiers bevonden zich elf opera-artisten, die hedenavond ln het Casino zouden optreden. MADRID, 11 Febr (Reuter). Door de autoriteiten van Minorca ie hulp gezonden naar de plaats van het on- heiL PALMA, 11 Febr. (Reuter). De Fransche consul te Cludadela meldt, dat tal van lijken der opvarenden van het s.s. .Général Chanzy" ln zee dirijvecn. De romp zit onder water, men acht het waarschijnlijk, dat een ontploffing heeft plaats gehad. De consul kreeg de post e-n de brieven, die aan boord waren, en die gedeel telijk verbrand worden gered. BARCELONA, 11 Febr. (Reuter). Men maakt de opmerking dat dit de tweede scheepsramp Is op dezelfde plaats, veroorzaakt door het ontbre ken van een vuurtoren. OVERSTROOMING. PARIJS. 11 Febr. (Reutor) De stand van de Seine was te vijf ure in den namiddag 5 32 meter; zij was dus c.M. gewassen. DF. ENGF.T.SCHE POLITIEK. LONDEN, 12 Febr. (Reuter). Vol gens een gisterenovond gedane mede- deellng heeft hot Kabinet eenstemmig besloten no do behandeling van het adres van antwoord op de troonrede het eerst de be groot in g in behande ling te brengen. Aangekondigd zal worden als voornaamste werk van het pD.rTemont.Ure jaar, een ontwerp tot beperking van het vetorecht van het Hoogerhuis. De conservatieve bladen stemmen er hst algemeen er mee in, dat bet ministerie 1-esloot aan het bewind te blijven. Zij verklaren dat de Unionis ten bereid zijn het tc steunen wat de begrooting l>etreft nu do houding der nationalisten onzeker ts maar zij geven den wenk daarbij de schilpunten liever tot da volgende be- grooüng te verschuiven. P? liberale bladeD meenen dat Red mond zijn eischen aan Asqulth zal stellen, maar verklaren, dat als hij niet met de regeering kan samenwer ken, hij dit maar zoo spoedig moge lijk moot zeggen. Zij maken toespe lingen op de mogelijkheid van et aftreden dor regeering (Hbld.) Amsterdamsche Beurs. Openingskoersen van 12 Februari 1910, LABOUCHERE OYENS Co.'s BANK Bijkantoor Haarlem. Gr. Markt No. 1 au l Tel. No. 577. STAATSFONDSENMARKT. 2 1/2 Certific. N. W. S. 76 7/8, 8 1/: Certific. N. W. S. 92 3/8. ZUID-AMERIKAANSCHE STAATS FONDSEN. C. Peru 10 3/4, Pref. Peru 38 TABAKSAANDEELEN onveran derd. PETROLEUM-AANDEELEN. Kouinkl. Petr. 435, Perlak 139 8/4, Zuid Perlak 181. MIJNAANDEELEN. Great Cobar 127 1/2. De AMERIKAANSCHE MARKT opende vast. Atchison Topeka 1171/2, Denver 401/8, Erie 28 3/8, Kansas 361/2, 68 7/8, Missouri 411/2. Southern Rails 281/2, Union Pacific 1941/2, Wabash 215/8, 63/16, Steel 30 3/16, Carren 62, C. Marine's 6 3/4. 68, Rock Island 47 1/4, Burgerlijke Stand HAARLEM. BEVALLEN Febr. 9. C. v. d. Bosch—v. d. Moo. len, z., 11. E. MeijerDe Vries, z. E. Hilbrink—Mijksenaar, d.. A. Bian* kert—Dijkstra, d., J. C. do Graaf- Becker, z., W. J. BierenbroodspotY» d. Mije, z., 12. J. CouleVersteeg, z. OVERLEDEN Fobr. 11. C.. 21 in., z. v. C. de VogeL L. Molenstr., J. H. B. Loots, 77 j., Staten Bolwerk II. M. Scholte—Te. rol, 69 J., Ged. Voldersgr., J. J., 1 m., z. v. J. Ilofsté, Rozonprieelstr., 12, 1L' Misset, 66 j., M. v. Heeuaskerkstr. BLOEMENDAAL. OVERLEDEN: N. de Boer, 52 jaar; A. NeeLlséeav 83 jaar; A. 1 lokman, 66 jaair, A. J. L, Relts, 03 Jaar. SPAARNDAM. OVERLEDEN: Maria de Dieu, echtgenoot vain B., Smallega»ge, oud 64 jaar. Geboren: MARIA Wn.HELMIN 1 PETRO- NELLA, Dochter van M. VAN REIJSEN, en E. M. VAN REIJSEN— VERZIJLBERG. Heden overleed tot onzo die- po droefheid zacht en kalm, tijdig voorzien van do H.H. Sa cramenten der Stervenden, on ze geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer JOANNES HERMANUS BERNARDUS LOOTS, Weduwnaar van MARIA CA- THARINA OSTERHAUS, in den ouderdom van bijna 78 ja ren. Amsterdam: ANNA JANSEN—LOOTS. JAN JANSEN en Kinderen. Haarlem: HENRI LOOTS en Dochter. JAN LOOTS. FRANS LOOTS JEANNE LOOTS— v. COOTH en Kinderen. PHILIP LOOT§. CORRY LOOTS- BERKLEY en Kinderen. Amsterdam: MARIE VERKLEY— LOOTS. COR X ERKLEY en Kinderen 's-Gravemhage: THEODOOR LOOTS. MARGOT LOOTS— v. d. WEIDEN en Kinderen Gassier. U.S.A.: ADRIAAN LOOTS, R.-K. Pr. Haarlem, 11 Februari 1910. Eenige en algemeene kennis geving. Da Uitvaartdiensten zullen worden gehouden op Dinsdag 15 Februari in de kerk van het II. Hart, Kleverpark, des mor gens to 8 on 8 1/2 uur. Heden overleed plotseling tot onze diepe droefheid, na een langdurig lijden, in den ouder- "m van 69 jaar, onze geliefde Moeder, Behuwd- ein Grootmoe der, Mej. HELENA MARIA TEROL, Wed. van den Hoer HENDR1- CUS JOANNES SCHOLTE. J. 0. J. SCHOLTE— DER KINDEREN en Kinderen. C. II. SCHOLTE. E. II. SCHOLTE. M. J. SCHOLTE. Haarlem, 11 Febr 1910. Gevraagd te Heemstede, ren net DAGMEISJE 14 A 15 jaur, om de kinderen bezig to houden en eenig naaiwerk te verrich- in. IJr., no. 20550, bur. v. d. blad. Een jonge Werkvrouw g- g- v.. biedt zich aan voor heeio of halve dagen, met alle werkzaam heden bekend. Br., no. 20556, bur. v. d. blad. Wordt gevraagd in Bloemendaal i een zindelijk Keukenmeisje voor klein gezin. Loon 125. Z. g. g, oiiuoodig zich aan t» melden. Villa Jacatra, Laan van llartenlust. Er biedt zich aan een net Meisje, als oostuum- en hul»-, naaister, ook op de hoogte met stop- pon op «ie naaimachine. Br., no. 20563, bur. v. d. blad. GEVRAAGD een net Dagmeisje, niet beneden 15 jaar, van 7 1/2o uur. Aanmelding Maandagavond 85 uur, BilderdQkstraat 32. EEN FLINK, NET DAGMEISJE gevraagd, als meid-alleen, niet bene. den 18 joar. Joon 2. Zich aanmelden j's avonds na 7 uur. Eminastraat 13»

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 2