SCOTT'S M MAZELEN EMULSION Maar dat hinderde one niemendal. 1 moet zij nog wat winnen, doch men Aan gymnastiek wordt ln die stad be- kon ook niet verwachten, dat zij d&- puald veel gedaan, I lelijk de hoogste spart op den «teilen We leerden ten minste boegspriet loo- pen om naar het »ooneel te gaan. Ons succes was prachtig, wel wat al te kras, Wij kregen een derden prijs omdat er geen vierde was. „Haarlem's Dagblad" had voor die gelegenheid een postdulvendienst in gericht, waardoor we des Maandags een uitvoerig verslag van den wed strijd van Zondagavond in onze cou rant hadden. Postduiven zouden die blijde tijding ln Haarlem laten hooren, Toen die arme diertjes hier aankwa men, had men zo wel willen smoren. Ha afloop van den wedstrijd lagen onze zangers in enten en hoeken. Want een fatsoenlijk onderkomen was verre te zoeken. Onzen Burgemeester, die 12 1/2 ja ter aan het hoofd der Gemeente had gestaan, Zouden wc nu een serenade brengen gaan. En zoo trokken we met de heele kluit Met lampions gewapend do Vereenl- ging uit. Er werd dien avond boel wat gevergd van onze krachten, Wunt ze hebben ons mirakel lang op do Markt laten wachten. Ten slotte werden allen het wachten zoo zat, Dat we uit één mond riepen HUMT ER HAAST WAT I Op den laats ten wedstrijd te Am sterdam werd de eer weer gered. Die lieve Maastrichtschc meuschen ten spijt, Verlieten wij als overwinnaars dezen vreedzame» strijd. Gielen met zijn zangers als No. 2 op getreden, Was over des Staars zang knapjes te vreden. Het verplichte koor was door hen zoo netjes verricht, Dat Gielen sprakde eerste prijs trant mee naar Maastricht. Toen wij aan 't zingen waren, begon voor de Staar do reactie, Want de heer Robert was weder in volle actie. Wel gingen we in het Bei' ''ictus wat naar beneden, Doch dat zat in hoofdzaak in onze kortademige leden Tot onze groote vreugde trad nu de heer Roeske naar voren, Die vertelde, dat wij gezongen hadden geheel naar behooren. Dat was dus een aanval op de woor den van den lieer Gielen. Ik dacht, dat alle Maastrichtenaars ondersteboven vielen. Daarna lucht de samensteller van het vers zijn ergernis over de „Staar", die in ingezonden stukken beweerde, dat de jury omgekocht was, en ook over de houding van die vereeniging, toen zij in Antwerpen wist gedaan ie krijgen, dat niet „Zang en Vriend schap", dat aangezocht was, maar de Maastrichtenaren zouden zingen op een tournooi. „Zang en Vriendschap" besloot nooit weer te zingen op een wedstrijd, waarop de „Staar" uitkwam. Na eeu woord van dank aan alle krachten, Die de liedertafel zóó ver brachten, Ziehier nog het resultaat, wat die tachtig jaren ons bracht, Dat hadden onze oprichters bepaald nooit verwacht. En nu mede-zangers, heft uilen aan nadeel ZANG EN VRIENDSCHAP, HOOG dus, dat DE VAAN 1 ladder bereikt heeft en bij ernstige studio onder haar leider begelei der den heer Plelage, zal zij zeker ver brengen. Ten slotte was ook het koor zeer gelukkig in de uitvoering van veeleischende werken als Psalm van N. II. Andriessen, het genoemde koor „Jan Gerstekoom" en „Psalm VIII' van R. Hol. In Vrede van Bern Zweers werd aan do intonatie was te kort gedaan, waarom liet niet dien indruk maakte dien men van den mooien, doch slecht gecorrigeerden tekst, had doen verwachten. In ieder geval is het ook voor het mannenkoor Proza en Poëzie, in welks bloei wij ons zoo verhengen bij d.' herinnering aan zijn oprichting en wording, een gelukkige avond ge weest. Het kwartet H. P. gaf na lang- duig applaus het bekende Santa Lucia toe en ieder scheen voldaan over het verloop der zoo goed ge slaagde uitvoering. Er zal dan ook op het bol wel stemming geweest zijn! K. Centrale Verwa rmlng. Men schrijft ons: De verschillende gebouwen van de groote Bloembollententoonstelling. die in den loop der volgende maand te dezer stede geopend zal worden, wor den door de Nederlandsche Maat- schappii voor Centrale Verwarming en Ventilatie te Amsterdam vun cen trale verwarniingsinrichting voor zien. Dit is dezelfde Maatschappij, welke de concertzaal der Sociëteit Vereeniging en den Schouwburg al hier, van centrale verwarming voor zien heeft. Chr. Geref. Kerk. Bedankt voor het beroep te Haar lem door ds. J. W. Geels te 's-Graven- deel. Rubriek voor Vragen Geabonneerden bebbeu bet, voorrecht, vragen op verschillend gebied, mits voor beantwoording vatbaar, in te zenden bij de Redactie van Haarlem's Dagblad, Groote Houtstraat 53. Alle antwoorden worden geheel kosteloos gegeven en zoo spoedig mogelijk. Aan vragen, die niet volledig naam en woonplaats van den inzender vermelden wordt geen aandacht geschonken. VRAAG. Moet een tusschen twee personen aungegnan contract op ge zegeld papier worden geschreven ANTWOORD. Wanneer u bedoelt of de geldigheid van het stuk daarvan afhangt, dan is ons antwoord ontken nend. Natuurlijk moet de belasting betaald worden, maar dat kau later ook geschieden, n-1- als het stnk ooit rechten moet worden gebruikt. Laat men het stuk reg'streeren, om er een vaste dagteekening aan te ge ven, dan wordt het zegelrecht dade lijk betaald. VRAAG. Wat zijn de voordeelen, anneer het stuk wel op icv ;c!d pa pier geschreven is en wat de nadee- len, indie») dat niet gebeurd is? ANfW ÜÜRD. liet voordeel is, dat men er dan in eens af is. Men waagt gewoonlijk maar op, want wan neer het stuk nimmer behoeft te wor den gebruikt, dan behoeft het recht nooit te worden betaald. Dit neemt niet weg, dat het toch verschuldigd was, zoodat bij latere zegeling tevens de boete moet worden betaald. Het een ougezegeld contract is altijd gevaar loopt van Binnenland boete te moeten betalen en dat het, i niet geregistreerd zijnde, wel tusschen Kc Doncker had dit vers gedtus- de contractanten maar niet tegon- treerd. Talrijke gecstig-gotcckend en j over derden een vaste dagteekening gemeurde platen van lliuko afmeting heeft, stciden verschillende momenten uil de geschiedenis voor. VRAAG. Daar ik getrouwd ben zon- Deze zijn met bet vers verzumeid in der huwelijksvoorwaarden en mijn een f.-aa'cn band, door de tinna Uos- vrouw erfgename Is. wie moet nu voor teilbroek vervaardigd, waarna het ge-1 het geld opkomen en er voor teeke nen? ANTWOORD. Dat kan uwe vrouw doeD, door u bijgestaan en gemach tigd. I) kunt bet ook alleen doen, als hoofd der echtverbintenis en van de gemeenschap, in welke gij niet uwe vrouw zijt gehuwd. VRAAG. Mijn moeder had een zoon toen zij met mijn vader trouwde en heel aan het archief der Vereeniging is aangeboden. „PROZA EN POeZlE.' Zateruagavond was hel een succes avond, voornamelijk voor den Direc teur van het mannenkoor onder bo- vengeiioetnden naam, den lieer Hen ri Pieiage. ln niet minder dan 4 quaJiteiten die draagt nog den naam mijner moe- touiide de lieer Pielagc zich den man der. Hoe ver strekt zijn erfrecht zooals wij hem ons altijd hebben ANTWOORD. Het-s maar de vraag „.L «u .nmdig ÏÏT *7™ i sicus. Die vier qual.teiten waren di-| krijgt een derde van het aandeel, het- reciear, zturgieeraar, zanger en bo-j welk hij zou geërfd hebben, indien hij geleider. Zijne meeirdere of minderewettig ware geweest, cupaciteiten in eik dezer functies zul-1 leu wij niet bespreken, doch in de lol VRAAG. Iemand is mij ƒ15 schul- plaats wenschcn wij hein gciuk met, <fig.en. we»prt *e betalen. Zijn meer- r IJerjar'ge dochter heeft een huis go- z.ji. gv. leng'! JubbeJkwartel il. 1- huurd en hij is bij haar gaan inwo- Dat was m één woord subliem. De nen jiem nu vervolgde, kan ik stemmen van uit kwartet passen uit- dan beslac laten leggen op den inboe- s Lekend bij elkaar, de nuauceering is .del, welke zich in dat huis bevindt? uitstekend en de bezielende kracht in' ANTWOORD. Ja, voor zoover de dit kwartet gaal blijkbaar van Piela- dochter niet bewijzen kan, dat de >n- yjt I boedel van haar is. IIij moet don eerst voor den kantonrechter gedagvaard Was li.j hc cer«la „„junior door„n TOr00rJceia worden. Hij wordt het kwartet lete op te merken van be-'<jan ook in de kosten veroordeeld, vangenhe:d bij de dames, na de pau ze was daar niets moer van te be speuren. Wij hebben het meest geno ten van het „Wiegenlied" van Philip Loots! Een voor ons nog onbekendo compositie en die naast het zoo uit stekend voorgedragen koorwerk vap hem „Jan Gerstekoom" ou zijn schoone „Wie", gezongen door mej, Gijsbertse, onze hoogachting voor den componist heeft doen toenemen en onze meening bevestigd dat mu zikaal Haarlem op hem trotscb mag zijn. Doch om nu meer tot de uitvoering weder te keeren. ln de tweede plaats is de beer Pic- lago met zijn leerlinge mej. M. Gijs- iertse, le sopraan van het kwartet |H. P., zeer gelukkig geweest. Deze dame zingt zeer zuiver, heeft een Buigzame stem en mag onder de zeer Verdienstelijke dilettanten gerekend Jwcaden. Aa-Q warmte en voordracht maar het bedrag daarvan kunnen wij moeilijk opgeven, daar dit veelal van den loop der zaak afhangt. Uit de Omstreken BENNEBROEK. De onlangs vastgestelde kiezerslijst voor de werklieden van de Kamer vtui Arbeid voor de bloembollenteelt bevat de namen van 42 kiezers, die voor de patroons 6 namen. In de a. s. Vrijdagavond te houden Raadsvergadering komt o. a. aan de orde een verzoek der woningverceni- ging „Bennebroek", om een stukje gemeente-eigendom te koopeneen credietaanvrage der Commissie tot be vordering eener electrische tramver- biuding door de bloembollenstreek en een request van het harmoniekorps „Kunst na Arbeid", om subsidie ten einde een lokaal te kunnen huren voor de renetlties. HOFBERICHTEN. Het voleend thé dansant ten Hove zal plaats hebben Zaterdagavond 5 Maart. De Prins neemt ln beterschap toe, maar zal verplicht zijn nog eenigen tijd op Het Loo zijn kamers te houden. DE DECORATTE-QUAESTIE. Onder de bijlagen tot het enquête- voorstel van inr. Troelstra is opgeno men eon brief met dagteekening G Mei 1907 door dr. A. Kuyper aan Mr. Tidemon gezonden „Persoon 1 ij k. Den Haag, 6 Mei 1907. WelEd.Gestr. Heer. Bij uw bezoek te mijnent verklaarde ik mij bere'd, nog een poging aan to wenden om juffrouw Van Velzen te heipon en tevens juffr. Westmeyer eenigszins to ontlasten. Deze poging is ln zooverre met gunstige» uitslag bekr ond, dat ik voor drie maanden geleden aan juffr. Van Velzen en haar raadsman mr Schwane, op /500 na een bedrag van tien duizend gulden kon ter hand stellen. Dit bedrag, mij van onderscheiden kanten verschaft, is door mij aangeboden en door bei den aanvaard onder beding, dat zij van alle verdere actie, van wat deze schuld van 15,000 betreft, tegen juf frouw Westmeyer zouden afz'en. al leen mot het voorbehoud, om, kwam juffr. Westmeyer later in beter doen, het resteerentle op haar te verhalen. Ik had u dit wel reeds op 31 Januari, toon ik de gelden afdroeg, bericht, maar mr. Schwane verzocht mij uit drukkelijk. dit eerst later te doen. Uit dien hoofde heb ik hiermede drie maanden gewacht. Mag ik u beleefdelijk verzoeken, juffr. Westmeyer hiermede In kennis te stellen, en mij wel bericht te w'l- len zenden, dat dit geschied is? Hoogachtend heb ik dc eer te zijn, Uw dw. dr., (get,) KUYPER." Mr. Tideman geeft thans naar aan leiding van dezen brief in het „Bloe- mendaalsch Weekblad" de volgende verklaring „Dr. Kuyper doet het daarin voor komen alsof ik bij mijn bezoek te zij- nent Z.Ed, had verzocht „nog een po ging aan wenden om juffrouw Van Velzen te helpen en tevens juffrouw Westmeyer eenigszins ie ontlasten." Z.Ed. deelt daarna mede in hoeverre „deze pog'ng' is geslaagd en ver zoekt mij beleefd, juffrouw Westmey er biermede in kennis te stellen en hom wel bericht te willen zenden, dat dit is geschied. De wenschelijkheid van eene nade- verklaring mijnerzijds op dit punt mij gebleken zijnde, het volgende: 1. Dr. A. Kuyper is eenmaal, te we ten op 2 Januari 1907, door mij te zij- nent bezocht. 2. Aan dr. A. Kuyper is door mij alleen gevraagd liefdadige voorspraak te willen zijn" bij zijne vermogende Kathoheke vrienden om den heer Van Dieren Biivoet, die dioor Mailable Westmeyer in het ongeluk was ge stort, te helpen. 4. Dr. Kuyper heeft zich tegenover mij met bereid verklaard te pogen juf frouw v. V, en daarmede juffrouw W. te helpen, hetgeen ook geen zin zoudo hebben gehad omdat dit door mij niet was gevraagd. 5. Hoe dr. Kuyper er desniettemin toe kwam van mij een schrijven te willen bezitten waaruit zou blijken, dat ik omtrent juffrouw Van Velzen in correspondentie had gestaan met juffrouw Westmeyer, kan ik slechts g'ssen. G. Mijn antwoord, gedateerd 11 Mei 1907, luidde„Zeergeleerde Heer. „Naar aanleiding van uw jongste „schrijven, geef ik u beleefd in over- „weging uwe mededeeling te richten „tot den curator in het faillissement „van mej. M. Westmeyer, Mr. Kuhu „Jr. te Amsterdam. Destijds wendde „ik mij tot u in het belang van den „heer Van Dieren Bijvoet te Bloemen- „daal. Hoogachtend, Uw. dw. (volgt onderteekening). 7. Naar ik heb vernomen, moet dr. Kuyper na ontvangst van mijn schrij ven inderdaad zijne mededeeling aan mr. Knhn Jr. hebben herhaald, daar mede zelf bewijzende, dat ik mij uit sluitend in het belana- van ''en heer Van Dieren Bijvoet tot hem had ge wend. 8. Dat dr. Kuyper hij mijn bezoek te zijnent zelf de finrtnrieele positie van mejuffrouw Van Velzen en de per soon van juffrouw Westmeyer ter sprake heeft gebracht is iets wat ik niet kon beletten, wat reeds van el ders bekend i6, maar waardoor aan de juistheid van het bovenstaande niets wordt veranderd. 9. Dat juffrouw Westmeyer mij op 5 April 1907 schriftelijk heeft bedankt voor alle moeite die ik mij gegeven heb om redding te verkrijgen, -bewijst alleen, dat zij in die dagen hechtte aan de door mij beproefde redding van den heer Van Dieren Bijvoet. P. TIDEMAN." ONVOORZICHTIG. De vrouw van den varkenskoopman V. te Roden heeft het ongeluk gehad, een biljet van 300. ingesloten in een enveloppe, in dc kachel to werpen. Den volgenden morgen vond men de verkoolde overblijfselen. Het over schot is opgezonden naar de Ned. Bank, in de hoop op uitbetaling van het bedrag. DE VERMISTE JONGEN. Men meldt uit Zeist: De politie alhier zal heden Maan dag wederom een grooten speurtocht naai- den vermisten knaap houden, met 50 man. Deze maal zal in de rich ting Baarn-Amersfoort gezocht wor den. HULDE AAN GENERAAL VAN HEUTSZ. Het diner, dat generaal Van Heutsz te Amsterdam wordt aangeboden, zal, naar het Hbld. meldt, op 3 Maart, in den huize Couturier, plaats hebben. HOOG WATER. Uit Sneek wordt gemeld Langs den Lemmerstraatweg, golft, zoo ver 't oog reikt, ter weerszijden een onafzienbare watervlakte. Reeds Is een boerderijtje aan dien weg ontruimd. Een groote boerderij, verderop, staat op 't punt te worden verlaten. Dicht bij de stad dTetgt do woning van den landbouwor Bouma ook door den vloed overrompeld to worden, j waarom reeds do noodige materialen Igereed liggen, om door een verhoogd voetpad nog gemeenschap te houden met den weg. Tal van hofsteden liggen thans geïsoleerd. Het schoolbezoek Is sterk vermin derd. Reeds komen tal van adressen bij de Provinciale Stalen binnen om af doende hulp te brengen, Ook de Ka mer van Koophandel en Fabrieken te Sneek wendt zich met een gelijk adres tot Gedeputeerde, waarin wordt aan gedrongen om Friesland aan stoom gemalen te helpen. DE PAPENDRECHTSCIIE STRAFZAAK. Do rechter-commissaris bij de ar- voïHlissements-rechtbank te DoidrechL mr. Wiarda, is met do aanvullende instructie in de Pnnendrechtscho straf zaak, door het Hof te Arnhem lust, begonnen. Tot de getuigen, beden gehoord, behoort ook Le Grand Jr., die eenigen tijd op de secretarie van Pupendrecht is werkzaam ge weest. BRANDEN. Weer is het eertijds zoo groote aan tal molens aan de Zaanstreek met één verminderd, door het afbranden Za terdagavond van den cacaomolen „de Zeeman", staande aan 't Kalf (het noordelijkste deel van de Oostzijde) aan „de Poel", een groote inham van de Zaan. ONGELUKKEN. Zaterdagmiddag had een 9. h 10- jarig knaapje, dut bij den spoorover weg bij den Cruquiusweg te Amster dam aan het spelen was, hel ongeluk tusschen een paar buffers van een trein beklemd te raken. Hij werd on middellijk naar het O. Vr.-gasthuis vervoerd, doch bleek bij aankomst reeds overleden te zijn. SPOOR WEGDIEVEN. Door den chef van het station Feyenoord en diens personeel zijn een viertal personen op heeteidaad betrapt, die bezig waren uit een wug- gon, die verzegeld was geweest, een hoeveelheid van niet minder dun tien duizend kilo mais ln een lichter over te laden. Alle vier werden gepakt. KERKDIEFSTAL. De koster van de R. K. Kerk in de Van Limburg Stirumstraat te 's-Gra- venhage. bemerkte, dat in het kerkge bouw twee offerbussen waren open gebroken en dat ook een aan zijn zoon toebehoorend rijwiel was verdwenen. Daar geen sporen van braak zijn gevonden, wordt vermoed, dat de dief zich den vorigen avond in de kerk heeft verborgen en zich laten inslui ten. NEDERLAND EN BELGIë. De Gazelte schrijft aangaande den brief van don Duitschen Keizer, diat het nogmaals duidelijk is gebleken, dat Nederland en België, of zij wil len of niet, in het Europa bedreigen de conflict schijnen betrokken te moe ten worden. Dit feit zou er toe moeten lelden, die twee landen nog nader te doen aaneensluiten. Pers-Overzicht DE ZAAK-VAN HEECKEREN. Wij lezen nog in bet „Vaderland" „Het is merkwaardig, dat bijna al len, van wie wij weten, dat zij in 1904 van de Inmengings-quaestie hebben gehoord, daarvan vernomen hebben uit den kring van den toenmaJigen premier. Ook de gezaghebbende en hooggeplaatste persoon, die ons de oplossing aan de hand deed, welk© wij in ons artikel van Donderdag me dedeelden. had deze lezing hetgeen wellicht niet dnideliik genoeg uit kwam van die zijde, en meende, dat de quaest-e óf de brief werkelijk ontvangen was, daarbij tot op zekere hoogte buiten beschouwing kan wor den gelaten ('ets, wat wij piet geheel met hem eens zijn.) Zelfs werd von dien kant destijds nog verder gegaan dan een opgave van den algemeeneu inhoud van den brief. Men wist den uanhef vrijwel woordelijk mede te deelen. Ook uun onzen zegsman werd deze medego- deeld. Hij zou ongeveer (voor den juisten vorm staan wij niet in) geluid hebben :„Aangezien het mijne oprech te begeerte is. Uwe Majesteit de on aangenaamheden van een ultimatum te besparen, heb ik do eer Uwe Ma jesteit te verzoeken, enz." Dezo wetenschap, dat dr. Kuyper als het ware met een afschrift van een ultimatum van een buitenlandsch vorst in den zak Rep (de naam werd niet genoemd, maar het was niet twij felachtig wie bedoeld werd) verwekte niet weinig ongerustheid, die eerst week, nadat aan den beweerden in houd van het dreigement was vol daan. Ook deze mededeeling wijst er op, Indien in deze zaak meer licht komen zal, uit welken hoek liet. dan homen moet. Maar verscheurd is het web in elk geval nog niet." H. .J. M. B. schrijft in de „Nieuwe Rotterdamsche Courant" De gezant van lleeckeren heeft in 1904 of 1905, toen hij door den minis ter-president Dr. Kuyper over don brief van den Duitschen Keizer is ge raadpleegd „geleefd ln de veronder stelling, dat de brief wél bestond." Na verloop van tijd is het den oud gezant echter duidelijk geworden, dat do brief nooit bestaan heeft, maar als diplomaat is Z.Exc. blijven doen net of hij nóg steeds gelooft aan het be staan van dc-n brief. En waarom Omdat zoodoende aan Z.Exc. de ge legenheid wordt geboden Dr. Kuyper in zijne werkzaamheden aan Buiten- Jandsche Zaken aan d©n volke te ver- toonen I Maar, zult u wellicht uitroepen, dat lijkt op eene wraakoefening, een loo- neel uit, een vervolg op do middel- eeuwscho twisten van de Heeckerens en de Bronkborston, en wij herhalen onze vraag „welk landsbelang meen de de hoor Van Hceckoren te d'enen?" En mijn gedaebtengang vervolgen de. klonk mij als antwoord in ooren Nadat de van God gegevi leider een misleider aan den heer Van Heockeren is gebleken, heoft zo het in 's lands belang geacht te ver hinderen, dat Dr. Kuyper zich ooit weer zal kunnen bemoeien met Neder lands buitenlandsche aangelegenhe den, en heeft hij. om daartoe le kun nen geraken, den door hem ingeslagen weg gekozen omdat er geen andere was Blijkt deze gedachtengang juist, dun wist de oud-gezant van te voren, dat hij geen brief van den Duitschen Keizer kon publiek maken, dat hij geen landsbelang kon schaden, maar slechts dienen, zij het ook, dat 's lauds aanzien er niet door zal stijgen, als algemeen bekend wordt door wien wij zijn geregeerd. Gemengd Nieuws MIJNRAMP BIJ LUIK. Omtrent de ramp in do mijn Co<r- beau te Grace-Borleuir deelt het Han delsblad van Antwerpen nader mede: Vijf werklieden werkten in- een gaanderij op de verdieping van 350 meters. Eensklaps werd een groot go- rucht waargenomen en, met de snel heid van den bliksem, had de instor ting plaats, die aan vier hunner het leven kostte, daar zij onder de massa hcdolven werden. De vijfde kon nog ontkomen en het alarm geven. Reddingswerken den ingericht, maar men vond, na uren graven, nog slechts vier lijken. Snel was de droeve tijding door den omtrek verspreid en eene menig te volks kwam naar den ingang dor mijn toegesneld. De gendarmerie en do politie moesten de orde handha ven. De instorting had slechts plaats over eene oppervlakte van 5 of 6 me ters, zoodat het werk ln de mijn kon hervat worden. ROOF EN MOORD IN EEN RUSSI- SCHEN TREIN. In den posttrein, die van Jekatori- noslaw vertrok, is de kassier van oen maatschappij op aandeelen, Chris- palsj, die door twee bewakers was vergezeld door vijf mannen van een som van 11.000 roebel beroofd. Tijdens de ontstane worsteling word met revolvers geschoten, waardoor der roovers en een bewaker werd gedood, en de tweede bewaker werd gewond. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 30 Cte. per regel. is Scott's Emulsion het middel dat alle gevaar- lyke ziekten, die veelal het gevolg van mazelen zyn, voorkomt De snelle terugkeer der krachten is verwonderlyk. Maar let er dan ook op dat ge Scott's krygt, want Scott's is de standaard-emulsie, de standaard vau zuiver heid, hchtverteerhaarheid en kracht. De echte wordt uitsluitend bereid door Scott Bowne Ltd., Londen, Engeland, wier naam en fabrieks merk (de Visscher met de Viscb) op elke ver pakking voorkomt. By alle Apothekers en Drogisten. Sport en Wedstrijden VOETBAL. II. B. S.—TI. F. C., 0-0. Deze belangrijke ontmoeting had gisteren plaats onder begunstiging van schoon voetbalweder. Het ver loop was zeer spannend, aan beide zijden werd bard gewerkt, om de kans, do degradatie-match to moeten spelen, geringer te maken. Het publiek was in grootor aantal opgekomen, dan het anders op bet li. B. S.-veld pleegt aanwezig te zijn. Onder onze stadgenootcn merkten wc een speler op, die zich eenige po pulariteit onder het Haarlemsche pu bliek verworven heeft, doch van is fanatiek spel wij langen tijd verstoken bleven. Hoewel de gevolgen van gemis aan geregeld oefenen zich lieten zien, sloeg hij toch een vrij goed figuur. Dc II. F. C. was voltallig en be proefde een nieuwe combinatie, bij H. B. S. ontbrak De Wilde, wiens plaats door Luyken Roskott zeer slecht gevuld werd. Dc opstelling was als volgt H. B. S. Van Weel, Valkenburg, Blommesleyn, Masthoff, Bakker, Gonsalvez, r. Renterghem, Synja, De Jong, Bon man, Luyken Roskott. H. F. C. Ten Cate, Francken, v. Gogb, Selg- nette, Clifford, N. N., La Bastide, De Klcrcq, Kimmijser, Schalkwijk, Mooy. II. B. S. heeft den toss gewonnen, en verkiest met den wind, di© schuin op het veld staat, mee te spelen. Even over tweeën neeint het spel onder leiding van scheidsrechter Meerum Terwogt, een aanvang en direct valt do H. F. C. vurig aan, evenwel zon der resultaat. Het spel Ls eenigen tijd verdeeld, totdat H. B. S. een poos lang de sterkste blijft en iu die perio de gaan ecoigc gevaarlijke ballen achter. De vijandelijke voorhoede blijkt het schieten niet te verstaan, en vooral Roskott verknoeit nogal eens eeu bal. Des te beter is echter hun achterhoede, Blommesleyn werkt enorm, Gonsalvez toont zich een fa meus speler, hem zagen we gisteren in volle kracht, met zijn taktiek, zijn trucjes en vooral zijn oog op den bal. Hij heeft met Seignette, die al zeer slecht op dreef is, en Clifford weinig 1 moeite, en weet zelfs door drie maa tegelijk heen te breken en te drijven, liet was kostelijk, hem aan het werk te zien. Ook Rekker toont zich een uitne mende kracht, die menig samenspel weet te breken, en gauw op den bal zit. Trouwens dit deden de H. B. S.'ers allemaal, ze waren er vlug bij, vlugger dan de meeste H F. C.'ors. Gelukkig was echter onze achterhoe> de in vorm, vooral Schalkwijk waa goed, terwij) in de middenlinie hel spel van De Kiercq opviel. Dezi werkte verbazond hard, bewoog zich bijzonder snel en toonde een groots taaiheid in het verkrijgen van den bal, was een geweldig struikelblok voor zijn tegenstanders. Wat hem ontbreekt, is een weinig tactiek zoo zagen we, dat hij wanhopige pogin gen deed, om den vijand voorbij te drijven, terwijl bij veel meer succes zou hebben gehad, door achteruit te spelen. In de voorhoede neemt Van Gogh het wat kalm op, cn ook is zijn schot niet zoo zuiver als gewoonlijk. Even wel zijn hij en Francken daar da mannetjes, die wat te vertellen heb ben, en Ten Cate speelt ook heel aar dig. De heide partijen zijn nagenoeg tegen elkaar opgewassen, waardoor het spel zich nogal verplaatst. Ten Cate goeft een mooien voorzet, dien Clifford in een doelpunt tracht om zetten, doch dit mislukt hem. Na een kwartier speleris krijgt Mooy zijn eersten bal te verwerken, direct daarop gevolgd door een twee de, ©en schot van Bonman. Zijn kalm te verlaat hem gelukkig niet, en den gehoelcn wedstrijd gaf hij goed spel te zien, doch kreeg nipt veel te doen. Na mooi opbrengen door Van Gogh schiet Seignette naast. Bouman krijgt kort daarop een prachtkans, doordat Schalkwijk mistrapt, maar zijn schot gaat rakelings langs het doel. Spoe dig daarop krijgt Van Gogh een iitO' kans aan den overkant, doordat Van Weel valt en den bal niet behoorlijk wegwerkt. Maar Van Gogh is zijn schot kwijt, schiet op het net inplaats van er in en even later tegen den paal. Half time komt met een blanke score. Daarna hopen de II. F. C.-suppor- ters op een goaltje, want hun club heeft ©enig windvoordeel. Maar H. B. S. Ls nog beter dan te voren, verde digt hardnekkig en onderneemt nieni- geu aanval. Roskott knoeit geweldig zot achter inplaats van voor. Francken onderneemt een solo-reu, heeft ten slotte alleen Van Weel voor zich, doch schiet tegen dezen aan. Het II. B. S.-doei doorleeft nog een hachelijk oogenblik, als de keeper den bal niet weg kan werken, er uit staat een scrimmage, die op niets uitloopt. Weer krijgt Van Gogh een kans, na centeren van Mannus, maar hij vindt het net niet. Een oogenblik later redt De Kiercq op bet laatste oogenblik, wanneer Mooy liet alleen niet meer afkan. Dc Jong schiet Mooy nog eens in handen, en dan is net spoedig tijd. (0-0) Me dunkt, de II. F. C. kan met dit resultaat tevreden zijn. Een gelijk spei op het veld van II. B. S. geeft kans op een overwinning tegen ai© club op eigen terrein. En vraagt rnen, welke van heide clubs het sterkst was, in 't veld IL B. S., voor doel de H. F. C. Die kansen van Van Gogh, t is jammer Evenwel Ls tocli één puntje veroverd en dit heeft oen opschuiving op lïet ranglijstje ten gevolge, als a- minste Ajax van Sparta verloren heeft, wat haast niol te betwijfelen valt, of Hercules van II. V. V'. Laat ons hopen, dat de „good old" zich in de eerste klasse zal weten te hand haven. OOSTELIJKE le KLASSE. Breda 't Zesde—P. W. (Enschedé) en Deventer U. D.—G. V. C. (Wage- n'mgen, zijn beide uitgesteld, de eer ste op verzoek van beide vereenigin- gen, de laatste wegens den hoogen waterstand. INTERNATIONALE SPORTTEN- TOONSTELLING. Naar do N .S. meldt, zal te Frank fort a/M. van Mei-Juli een Interna tionale SjKirttentoonstelling plaats hebben, die indevdaad zeer belangrijk belooft te worden. Stoomvaartberichten TRANSATLANTISCHE LIJNEN. Het stoomschip Frisia, van Amster dam naar Buenos-Ayres, passeerde 18 Fcbr. Ouessant. Het stoomschip Prinz Ludwig, van Rotterdam naar Japan, passeerde 18/ 19 Febr. Gibraltar. Het stoomschip Wilis, van Java n. Rotterdam, vertrok 19 Febr. van Pa- dong. Het stoomschip Tambora, van Rot terdam naar Java, vertrok 19 Febr. van Lissabon. (Verb. Het stoomschip Malang, van Rot terdam naar Java, passeerde 19 Febr. Pantcllaria. IIcl stoomschip Solo, van Rotterd. maar Java vla Antwerpen, passeerde 19 Febr. Vlissingen. Het stoomschip Koning Willem III, van Amsterdam naar Batavia, pas seerde 19 Febr. Kaap del Armi. Het stoomschip Grotius, van Am sterdam naar Batavia, vertrok 19 Fe bruari vun Colombo. Het stoomschip Sumatra vertrok 19 Febr. van Hamburg naar Amster dam. Het st Prins Willem I, van Amster dam naar Paramaribo, passeerde 19 Febr. 10 uur voorm. Eastbourne. Het stoomschip Oranje vertrok 19 Febr. van Amsterdam naar Batavia. Het stoomschip Noordam vertrok 19 Fcbr. van Rotterdam naai- New-York. Het stoomschip Sloterdijk, vam Rot terdam naar Boston, vertrok 18 Febr. vooral, van Philadelphia. Het stoomschip Maartensdijk (Nep tune-Lijn), van Baltimore naar Rot terdam, vertrok 18 Fcbr. voorin, van Newport News. Het stoomschip Prinzess Alice, van Rotterdam naar Japan, arriveerde 18 Febr. te Singapore.

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 6