BEAMS VIN DEA WOERT. Faillissement. Uitdeelingslijst. Een net Burgermeisje Loopmeisje gevraag Weerbericht MEDEDEELINGEN VAN HET K0N1NKL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorm. f0.50 uur). De Bildt, 24 Febr. 1910. Hoogste barometerstand 775.2 m.M. te Horta (Azoren) laagste 741.9 m.M. te Malm Hêad (Oostkust van Enge land). Verwachting tot den avond van 25 Februar* Wind matige tot krachtigen Zuid- Westelijken tot Westelijken wind. Gesteldheid van de luchtgedeel telijk bewolkt, weinig of geen regen. Temperatuurgeringe verande ring. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. uur 754 m.M. Vooruitgang. .Vorige stand te 2 uur 7G0 m.M. OPGAVE VAN: JOH. M. SCHMIDT - Opticien 86 ZIJLSTRAAT - HAARLEM. Therraoraeterstaod te Haarlem. Donderdag 24 Februari Hoogste gisteren 9 uur F. 45 Laagste hedennacht F. IS Hoogste heden tot 12 uur F. 41 UITSPRAKEN: C. B., bloemist te Heemstede, dief stal, 6 maanden gevangenisstraf. J. C. v. d. A., timmerman te Haar lem, diefstal 4 maanden plaatsing in een tuchtschool. P. H. K., zonder beroep, te Hl 11e- gom, diefstal, aan zijn ouders terug gegeven. M. S-, timmerman te Heemskerk, diofstoi, 8 maanden gevangenisstraf. M. S., timmerman te Heemskerk, 'diefstal, vrijgesproken. G. v. S., fabrieksarbeider te Wor- Oiör, overt, art. 245 Strafrecht, twee maanden gevangenisstraf. K. W., werkman te Haarlemmer meer, beleed, ambtenaar en huisvre debreuk, 14 dagen gevangenisstraf. E. Z., groentekoopralan te Wijk 6an Zee en Duin, mishandeling en vernieling, f 5 boete of 5 dagen hech tenis. J. K., arbeider te IJmuiden, mis handeling, f 8 boete of 8 dagen hech tenis. B. de R., arbeider te Haarlemmer meer, bedeediging ambtenaar f 6 boe te of 6 dagen hechtenis. A_ de W., visscher te Landsmeer, beleediigmg ambtenaar 8 boete of 8 dagen hechtenis. Het weer. Vreemd weer voor Februari! Deze nachten onweerde het en van middag om kwart over twee woeien er zulke hevige rukwinden, dat men moeite had, om tegen den wind in vooruit te komen. D. L U. De Tooneelvereeniging „Door In spanning Uitspanning" geeft dezer dagen haar jaarlijksch bal-masquó. MeD zie onder de annonces. Eeninktwerper. Men schrijft ons Gisteravond omstreeks 8 uur kwam 'op het Kennemerplein een dame tot de ontdekking, dat zij het slachtoffer van een inktwerper was geworpen. Op de rugzijde van haar mantel waren een groot aantal inktspatten te zien. Militaire Zaken. Het onderzoek naar de bekwaam heid van de miliciens, die door den provincialen adjudant bij het 10e re giment infanterie zijn ingedeeld met bestemming voor het fanfarekorps, zal Dinsdag 15 Maart a. s. plaats heb ben. Zij, die als zoodanig bij het muziek korps zullen worden lneedeeld. ont- vancren gedurende zes achtereenvol gende weken, van 16 Maart a. s. af, pene militaire opleiding. Van 2 Mei a. s. af vangt da defini tieve opleiding tot muzikant aan. Zij worden uitgerust met revolver en sa bel. De milicien-muzikanten ontvan gen bovendien eene opleiding tot zie kendrager. De milicien-korporaal Van Domme len, van he* löe regiment infanterie alhier, is, te rekenen op 25 Februari s., bevorderd tot milicien-sergeant. C h r. K r i e n s. De nieuwe vioolTomanco van Chr. Kriens is (no ar 't Vod. meldt) in druk verschenen bij Carl Fischer te New- York, met. een voorwoord van Th. Spiering, die zich daarover zeer vlei end uitlaat. MIGNON. Een van de opera's, die nooit van het repertoire verdwijnen en die al tijd weer, ten minste wat de lagere rangen betreft, een vol huis trekken. Zoo ook gisterenavond. De loges prijkten in leege verlatenheid, maar de gansche schouwburg was verder goed gevuld, en in 't „paradis" zou zelfs geen muis oen behoorlijk plaats je meer hebben kunnen vonden. Het was al de 2e opvoering In dit seizoen van Thomas' drio-èedrijvig meester werk, en 't moet gezegd worden dat de, moest jonge, krachten van 't Ne- dorlandsch Opera- en Operette-en semble zich op al voordeeliger wijze beginnen te ontwikkelen. De Mignon, gezongen door Mej. Annie Hofman, 'n jeugd/ge zangeres met 'n ietwat nasaal geluid, waaraan door ijverige studie evenwel nog veel verbeterd worden kan, werd heel lief gespeeld, ma air haar spel was alleen dat van 'n angstig vogeltje, dat nu eens in de armen van Wilhelm Mees ter, dan weer in die van Lothario be scherming zoekt, en liet niet de an dere zijde van haar karakter zien, die waarbij haar haat tegen Philine aan den dag komt. Die Philine, we behoeven er waar lijk niet veel meer over te zeggen, mevrouw Engelen-SewLng's prachtige creatie is waarlijk bekend genoeg. Alleen zij vermeld, dat ze hoe! wat applausjes en terugroepingen bij open doek kreeg, die ze ook èn met haar heerlijk zingen, èn met haar fijn-coquet spel ten volle verdiende. Rudolf van Schaik zong den Wil helm Meister. „Stimmlich" was deze zanger ook gisteravond weer uitste kend gedisponeerd, maar als 't op acteer en aankwam, kregen we niet veel te zien. Daar zit nog veel te veel Holland- sche koelheid en langzaamheid in; dit was niet de jonge ridderlijke edelman, die zoo moedig voor Mig non in de bres springt, en haar la ter uit de vlammen van een brandend tooneel redt. 't Bleef alles zonder gloed, zonder kracht, zonder waar heid. Anders was dit bij den Lotha rio, den heer Paul Pul, die 'n prach tige en juiste opvatting van dezen zanger-burohtheer-rol had. Zijn ge weldige bariton leent zich er dan ook bijzonder goed voor, en de kop die hij zich gemaakt had, toonde dat hij een meester in de zoo moeilijke acluninkkunst Is. De overige rolletjes waren In goede handen. Herre de Vos goed als La&rto en de heer Alexanders voldoende als Jozuo. Mevr. C. Dokkum, die den Frédórick uitbeeldde, maakte er 'n kluchtspel van, en viel daardoor wel ©enigszins uit den stijl. De koren waren maar heel matigjes. De regie van den heer Louis Roberts vlei alleszins te roe men. De décors waren alleen wat erg armoedig; vooral 't boudoir van den barones deed 'n beetje vreemd aan. En, last not least, de heer J. Mart. S. Heuckeroth. Met tact leidde hij den gang der scènes en zijn musici vertolkten kranig 't instrumentaal tredeelte. Li II vergiste Wilhelm Meister zich eens, door naar Mignon's vader, in plaats van naar haar moeder te vragen, maar Heuckeroth wist de moeilijkheid handig te boven te ko men. Het publiek was met zijn applaus niet bijzonder gul. Gevonden voorwerpen. Een lorgnet, aan het bureau van de Sociëteit Vereeniging. Een postduif. Gen. Joubertstraat 42. Een parapluie, Kleine Houtstraat No. 11 A. Een bril in étui, Spaamwouderstr. No. 68. Een knipmes, bij F. van Waard, Korteweg (oud-Schoten). Een staart van een damesbont, Geerlings, aan den spoorweg aan de LeidschestraaL Een ring, waaraan 7 sleutels, aan het politiebureau. Een foxterrier, Burgwal 48. Een paar nieuwe kousen, K. Zijl straat 3. Een hond, J. J. van Vliet, Infante- riekazerne. Een rozenkrans, Bakkumstr. 5. Een vogelkooi, verkeerd bezorgd, Oranjestraat 97. Een jongensjas, Bakkertraat 9. Aan het Politiebureau al hier is aangifte gedaan van het ver liezen van een bankbiljet van 10, en van het wegloopen van een bruine colly, en van een Hollandschen her dershond. Uit de Omstreken SCHOTEN. Dinsdag werd door de Liberale Iüesvereeniging „Burgerplicht" een openbare vergadering gehouden In het café van den lieer Van Dijk aan het Pretoriaplein, waar als spreker optrad de hoer IJ. H. J. Vos, uit Am sterdam, voorzitter van den Bond van vrijzinnige propaganda-vereeuigin- gen. Nadat de voorzitter de vergadering geopend had, gaf hij het woord aan don spreker. Het was spreker aange naam gevolg te geven aan de uitnoo- diging van liet bestuur, om over Scho- ten's belangen te spreken. Spreker nam tot voorbeeld het buitenland, en beschreef wat daar tot stand werd ge bracht door de verschillende vereenig- de vooruitstrevende partijen. Ditzelfde zegt spreker, zal ook in ons land moe ten geschieden, wil men bereiken, wat men wil. Spreker spoorde ook in de gemeente Schoten ieder krachtig aan, om het voorbeeld van het buitenlund te volgen, aangezien Je toestund in Schoten nog veel verbeterd kan wor den. Spreker vindt het onbillijk, dat in een gemeente als Schoten, waar zoo veel vooruitstrevende menschen wo nen, het gemeentebestuur alleen be staat uit mannen van tegenoverge stelde richting. Hij drong er daarom op aan, bij een volgende verkiezing zooveel mogelijk te zorgen, dat er ook eens mannen van de vooruitstrevende partij in den gemeenteraad zitting krijgen. Er moet op worden toege zien, dat het geld goed besteed wordt, en dat geen werken, zooals de gasfa- briekbouw b.v., in het buitenland wordt gegund, terwijl er in Nederland zelf inschrijvers zijn. Ook moet gezorgd worden, dat de openbare school niet verdrongen wordt door de bijzondere school. De openbare school toch, zegt spreker, Is de staatsschool bij uitnemendheid. Spreker maakt geen verwijt aan bij zondere scholen, doch wenscht deze vooral niet in de hand te werken, daar op deze bijzondere scholen bij het kind reeds tweestrijd wordt ge zaaid, iets wat spreker sterk afkeurt. Wat betreft het vraagstuk van de neutraliteit, oordeelde spreker, dat de openbare school wel vrij moet zijn vuu Godsdienst en poliiiek, maar hij komt or tegen op, dat het kind de ge schiedenis van het Vorstenhuis soms wordt onthouden. Hij wees op het ge betirde te Ambt Almelo, waar do on derwijzer, de kinderen geen mededee- ling deed van de geboorte van Prinses Juliana en de kinderen niet liet deel nemen aan de feesten ter dier gelegen heid. De heer Eggink trad in debaL Om half twaalf sloot de voorzitter de vergadering en dankte den spreker voor zijn rede. Baldadigheid. Gisteren nam. is een der aan de Paul Krugerkade staande straatlan taarns zoodanig door de straatjeugd bewerkt, dat daarvan de glazen man tel geheel vernield werd. Militie. De aflevering van het gedeelte voor volledige oefening in te deelen lote- lingen der nationale militie, lichting 1910, voor deze gemeente, zal plaats hebben op den Doelen te Haarlem, den lOden Maart as., des voormid-j dags 10 uur. ZANDVOORT. Tot waarnemeud directeur van het post- en telegraafkantoor alhier is aangewezen de heer F. Smit, com mies 4do klasse bij de posterijen en telegrafie te Amsterdam. Het alhier gecirculeerd hebbende adres ter verkrijging van een school voor m. u. L o. is, voorzien van 91 handteekeningen, aan den gemeente raad toegezonden. Binnenland KONINKLIJK NED. AARDRIJKS KUNDIG GENOOTSCHAP. In de vergadering, gisteravond ge houden in Arits te Amsterdam, trad a's spreker op de heer A. J. Gooszen, kapitein van den generalen staf van het O.-I. leger, met het onderwerp: „Mijne exploratie-tochten In Nieuw- Guinea". Alvorens het woord aan den spre ker te geven, sprak de voorzitter van het genootschap, de heer J. W. IJzerman, een paar woorden over den vooruitgang waarin de studie over onze O.-I. koloniën zich in de laatste jaren mocht verheugen, en wel speciaal over die, welke Nieuw- Guinea j^ürof. H ijwees hierop op het geen door de heoren Loronz en Nou- huys was verricht, o.a. ten aanzien van de drie snoeuwbergen, waarvan de WUhelminatop de voornaamste is, en bracht hulde aan den man, aan wiens steun dit mede te danken is, aan den oud-gouverneur-generaal van Ned.-Indië. generaal Van Heulsz,1 die deze vergadering met zijn tegen woordigheid wilde vereoren. Gene raal Van Heutsz, aldus spreker was toch de man die veel grootsch in ■Ind'ft volbracht en iedereen steun ver leende, die arbeidde ten bate van de kolonie en van de belangen van het moederland, en met de meeste ener gie bevorderde den vrede door krach tig de werken des oorlogs te beharti gen. o.df door de expedities naar N.- Guinea te ondersteunen door explo ratie-detachementen, van welke de heer Gooszen een der meest verdien stelijke aanvoerders wts. Herhaalde malen werden deze woorden door warm applaus onder broken. De voorzitter bood den heer Van Heutsz het eerelidmaatschap der ver eeniging aan. MGR. GIOVANNINL Do Tijd verneemt uit Den Haag, dat hot vertrek van deu zaakgelas tigde van den H. Stoel, mgr. Giovan- nini, door De Maasbode gemeld, geen verband houdt met gezondheids redenen en definitief zal zijn. DE NIEUWE BURGEMEESTER VAN AMSTERDAM. Naa.r de „Tel." verneemt, zal de nieuwe burgemeester geeu ambts woning betrekken en zal zijn tracte- meut dus vastgesteld zijn op (20.000 per jaar. SPLITSING IN AFDEELINGEN. Nu de chef der ofdeeling Binnen landse]) Bestuur aan het departe ment van Binnenlandsche Zaken, de heer Quarles van Ufford, tot lid van den Raad van State is ben.oemd, zal die afdeeling gesplitst worden. De beide sectiën, uit welke zij tot dusver bestond, zullen ieder een afzonderlij ke afdeeling vormen, van welke de eene, binnenlandsch bestuur, zal wor den gesteld onder de leiding van den referendaris jhr. mr. J. A. Stoop van Strijen, terwijl als chef van de afdee ling Volksgezondheid en Armwezen de referendaris mr. L. Lietaert Peer- bolle zal optreden. DE DAM- EN STADHUISPLANNEN TE AMSTERDAM. De Amsterdamsche gemeenteraad beëindigde gistermiddag eindelijk de debatten "ver deze zaak. De verschil lende voorstellen der leden werden In getrokken, en het voorstel van B. cn \V. lot instelling van een commissie van onderzoek bij acclamatie aange nomen. Drieërlei opdracht zal aan de com missie verstrekt worden .Zij zal heb ben te onderzoeken lo. of verbouwing van het tegen woordig raadhuis mogelijk is 2o. of op grond aan den Vijgendam een stadhuis kan worden gesticht 3o. of het mogelijk is het palels weer tot stadhuis te maken. Da „Prins Willem II". De diroctie van den Kon. West-Ind. Maildienst deelt medo, dat tot heden nog geen berichten ingekomen zijn omtrent de „Prins Willem II". Uit onze nadere informaties naar de herkomst van het telegram tn het Duilsche blad „Herrnhut" over de aankomst van de „Prins Willem II" te Paramaribo, blijkt, dat dit tele gram op een misverstand berustte. Toen mevrouw Reichel, de echtge noot© van den directeur der Herrn- huttersche zending, ongerust werd over het uitblijven van de tijding van de aankomst van haar man, verzocht men beetuurderen der voornaamste Ilerrnhultersche gemeente In ons land, die to Zeist, om inlichtingen in te winnen. Van Zeist uit telefoneerde men naar de directie van den West-In di- schen Maildienst te Amsterdam, die in vage teirmen de mededeeling deed, dat het sclüp wel aangekomen zou zijn. Dit bericht werd getelegrafeerd naar Hernnhut, waar men het be richt der directie als een stellige mee- deelïng beschouwde. Op deze wijze kwam het bericht in het Duitsche blad. DE VERMISTE ZEISTER KNAAP. Te Baarn ls in de bosschen van de Lage Vuursche een bruine citybag ge- vonden, welke, naar men vermoedt, zou toebehooren aan den persoon, die gesignaleerd is als te zlin trezlen met het vermiste Zeister knaapje. De vondst is van veel belang, omdat *n het taschie een adres was Do bos schen van de Lage Vuursche «Mn door de Baarnsche politie doorzocht, tot nog toe echter zonder gevolg. UIT IIET RAAM GEVALLEN. In de Kerkstraat te Amsterdam zijn gisteren in den vooravond ten huize van den conducteur van Bracks Doe lenhotel Engels twee kinderen, een van 11/2 en een van 3 jaar uit het raam gevallen. Het jongste was dade lijk dood. Het andore werd zwaar ge wond naar het Binnengasthuis ver voerd. DE BAKKERSWET. Naar Het Centr. verneemt, ontmoe ten de ontwerpen in zake den bak- kersarbeid in de Kamer veel critick. ONDER ANTI-REVOLUTIONNAIRE VOORMANNEN. Enka (mej. A. v. d. Vlies) schrijft lü de N. R. Ct. bet volgende: Ik stel er prijs op, in uw blad te verklaren, dat wat ik in Het Volk over mir. A. de Jong en zijn uitingen omtrent dr. A. Kuyper publiceeirde, woord voor woord waarheid is, en geenszins uit zijn verband gerukt. 1) Het verbazingwekkende van deze ui tingen verontschuldigt bij mij het feit, dat u aan de waarheid twijfel de. Ik heb nergens het recht ver beurd, op mijn woord geloofd te wor den. Daarenboven zijn er getuigen, om de waarheid van wat ik mededeel de, te staven. 1) De benaming „verhaal" en de qualificatie „romantisch" zijn hier ten ©enenmale onjuist. Als nuchtere weergave behoort mijn rnededeeling veeleer tot de realistische dan tot de romantische school. GERUCHTEN. De correspondent der „N. R. CL" te Parijs seint De Haagsche correspondent van de „Temps" maakt telegrafisch melding van geruchten, die in officieuse Ne- derlandsche kringen zouden loopen, over redenen, die den Prins-Gemaal zouden hebben doen afzien van een reis naar Palestina Volgens een ge rucht zou de reden zijn, dat de minis ter van Marine geen schip ter be schikking van den Prins had kunnen stellén. Volgens een ander gerucht zou de Koningin zich uitdrukkelijk tegen het plan verzet hebben. Vol gens een derde gerucht zouden er moeilijkheden van voorrang tus- schen den Prins-Gemaal en Prins Eitel zijn. Ik maak hier melding van als merkwaardig staaltje van het aan geruchten hechten en opblazen daar van. Laatste Berichten Treinontsporing. Bij Uitgeest is hedenmorgen de personentrein 629 uit Amstordam ge derailleerd. Een waggon is omgeval len. Er zijn geen persoonlijke onge lukken. De treinenloop staat aan weerszij den stop. De reizigers moeten overstappen. Sport en Wedstrijden VOETBAL. OOST. Ie kL AFD. De tegen Zondag aangekondigde wedstrijd: Wrgeningen: G. V. C.Vitesse (Arnhem), is uitgesteld daar Van Laar (Vitesse), speelt In het Zwalu wen-elf taL Gemengd Nieuws EEN MISDRIJF Het parket van Brussel, aldus meldt een der Belgische bladen, ts met het onderzoek van een zeer ernstige zaak begonnen. De echtgenooten V.. uit de August Gevaartst.roat. wier dochter vóór eenigen MM spoorloos verdween, en welke zij vruchteloos In alle richtin gen hadden gezocht, kregen dezer da gen een brief van het meisje. Het kind, dat slechts 18 jaar Is, meldde, dat zij was opgesloten ln een Italiaansche stad, waarvan zij noch den naam, noch de ligging kende. Half zinneloos bij het lezen van de zen brief, heeft do vader bij het ge recht een klacht ingediend. Onder handelingen zullen met het Italiaan sche gerecht worden aangeknoopt. DRIE MOORDEN. Te Oldenburg heeft een Jonge werk man 's nachts met een groote bijl zijn vader, zijn moeder en zijn oudsten broer vermoord. Volgens zijn zeggen, hebben twee kameraads hem bij zijn misdrijf geholpen. Het schijnt om diefstal te doen zijn geweest, want denzelfden dag had hij ook een tante van hem bestolen. Rechtszaken BRANDSTICHTING. In de zaak van den 71-Jarigen win kelier te Koocr aan de Zaan, door de rechtbank te Haarlem wegens brand stichting ln zijn pakhuis tot 6 maan den gevangenisstraf veroordeeld, le verde het getuigenverhoor voor het Hof te Amsterdam weinig bijzonders op. De adv.-gen. kon zich niet vereeni gen met de opgelegde straf en herin nerde, dat op 15 Dec. een 65-jarige man wegens brandstichting tot 3 jaar gevangenisstraf is veroordeeld. Deze beid. is wel 6 jaar ouder, maar de hem opgelegde Btraf, zes maanden, acht spr. veel te gering. Do adv.-gen. requireerde 2 jaar gevangenisstraf. Als verdediger trad op mr. L. VV. van Gigh Jr., die betoogde, dat hotten laste gele ede door niets is bewezen. ZUID-AFRIKAANSCH MUSEUM. De zaak van het Zuid-Afrikaansch Museum te Dordrecht is voor de rechtbank aldaar wederom acht da gen uitgesteld, ton einde den procu reur der Boerenvoormannen gelegen heid te geven, zijn antwoord gereed te maken op den eisch van verweren de partij tot het stellen van een waar borg van 120.000 voor mogelijke ge rechtskosten, enz., op grond, dat de Boerenvoormannen vreemdelingen zijn. Telegrammen DE KLEINE BALKAN-STATEN. WEENEN, 23 Febr. (Reuter.) De Servische minister van buitenland- sche zaken heeft aan een berichtgever van de „Neue Freie Presse" medege deeld, dat koning Peter waarschijn lijk een bezoek zal brengen aan den Tsaar en tevens het bericht, dat de kroonprinsen van Servië en Bulga rije zich naar Petersburg zullen bege ven en dat do minister-presidenten van Montenegro, Bulgarije en Servië naar Konstantinopel zullen gaan, te gengesproken. Hij voetrde daaraan toe, dat Servië zich verheugt in de toe nadering tusschen Oostenrijk en Rus land, daar deze een nieuwen waar borg oplevert voor den vrede. UIT TIBET. CALCUTTA, 24 Febr. (Reuter.) Twee Tlbotaansche afgezanten In Calcutta verklaren, dat do Chineezen de kloos ters plunderen en een aantal lamas doodden in Oost-Tibet. De afgezanten wenschen de tusschenkomst van de Engelsch-Indische regeering en sein den aan den keizer van China, van wien zij echter geen antwoord kre gen. (Hbld.) Amsterdamsche Beurs. Openingskoersen van 24 Februari *910, LABOUCHERE OYENS Co.'s BANK: Bijkantoor Haarlem. Gr. Markt No. 1 eD 3. Tel. No. 577. STAATSFONDSENMARKT. 2 1/2 Certific. N. W. S. 7611/16, 3 1/22 Certific. N. W. S. 91 7/8, Con sols 89 1/4, Hope's 88 1/4, Russen 1909 94 3/8, Russen 1906 98 3/8. ZUID-AMERIKAANSCHE STAATS FONDSEN. C Peru 1111/16, Pref. Peru 39 3/8. TABAKSAANDEELEN onveran derd PETROLEUM-AANDEELEN. Koninklijke Petr. 463 1/2, Moeara Enim 214. Sumatra Palembang 172 3 4 Perlak 144, Zuid Perlak 187 7/8. MIJNAANDEELEN. Ketahoens 255, Redjang Lebong 960, Great Cobar 1311/4. De AMERIKA ANSCHE MARKT opende vast. Atchison Topeka 117 1/2, Denver 411/2, Erie 29 3/4, Kansas 38 1/1G, Pref. 69 3/4. Missouri 43, Rock Island 49 3/16, Southern Rails 28 7/8, Union Pacific 187, Wabash 22, Wab. Pittsb. 61/16. Steel 80 5/8. Carren 63 t}2, C. Marine's 7 3/4, Pref. 215/8, Bonds 69 3/4 Burgerlijke Stand HAARLEM. BEVALLEN 23 FebruarL M. S. C. Smit, geb. Van Berckel, z. OVERLEDEN 23 Februari. H. van de Velde, geb. Rinner, 69 j., HagestraaL ADWERTEMTiËM Getrouwd: E. LEVERT en ETHEL L. WARWICK. Brighton, 24 Febr. 1910. De Hear en Mevrouw LEVERT WARWICK, betuigen bij deze hun nen welgemeenden diank voor de vele blijken van belangstelling bij gele genheid van hun huwelijk ondervon den. Eerst© Aankondiging. Bij vonnis der Arrondissements rechtbank te Haarlem van den 21 en December 1909, Is het huwelijk van LEENDERT CORNELIS VAN SCHALKWIJK, wonende te Haarlem en WIJNTJE VERMEULEN, verblijf houdende te Amsterdam, door echt scheiding ontbonden verklaard, met alle wettelijke gevolgen daarvan. De Procureur van Eischer, Mr. R. W. Baron VAN LIJNDEN. Heden overleed, na voorzien te zijn van de II.H. Sacramen ten der Stervenden, onze gelief de Vador, Behuwd- en Groot vader. de Heer in den ouderdom van 74 jaren. W. P. HOUTKAMP— v. d. WOERT. G. J. HOUTKAMP. C. KOOPEN—v. d. WOERT D. VV. KOOPEN en Kinderen A. M. HOUTKAMP— v. d. WOERT. W. P. HOUTKAMP en Kinderen. M. C. VAN SCUIE KROON cn Kinderen. P. J. VAN SCIIIE. Hf arlem, 21 Februari 1910. Bij vounis van de Arrondisse- ments-Rechtbank te Haarlem, d.d. 2Ï Februari 1910, is ARIE JAN FERDI NAND VAN DRIEL, koopman en win kelier in ijzerwaren en manufacturen^, wonende te Haarlemmermeer (Nieuw Vennep) verklaard in staat van fail lissement, met benoeming van den EdelAchtbairen Heer Mr. H. VAN LOGHEM JOSSELIN DF JONG, tol Rechter-Comnvissarfs en »an den on- dergeteekende, Advocaat en Procu reur, kantoor houdende te Haarlem,, Groote Houtstraat 98, tot Curator. De Curator, Mr. R. W. Baron VAN LIJNDEN* De Curator in het faillissement van W. D. C. VAN BLANKENSTEYN, kleermaker, wonende te Haarlem, bericht, dat de door den Heer Rech- ter-Commissaris goedgekeurde Uit.' deelingslijst in genoemden boedel is nedergelegd tor griffie van de Arron- disseinonts-ltechtbank te Haarlem ten einde aldaar gedurende tien da gen ter inzage te verblijven. Do Curator. Mr. W. N. J. M. SMIT HUWELIJK Een net persoon, vvedu., eigen werk lering, P. G., wenscht langs dezen weg in kennis te komen, met eer nette Juffrouw of Wed., 35 40 jaar Br., no. 20G97, bur. v. d. blad. leeftijd 15 jaar, v. d, P. G., zag zich gaarne geplaatst voor kindoren, van 's morgens 8 tot 4 uur. Adres te ver nemen Bureau van dit Blad. Een net Dagmeisje P. G., 1416 jaar, wordt gevraagd van 7 tot 4 uur. Adres Barteljorisstraat' 29. EEN NET Warmoesstraat 2931 rood. WERKMEID gevraag \uur Zeisi, bij Utrecht, sa laris 10 tol 15 per maand veel verval. Waschgeld Adres Dreef 4, Haarlem. Met 1 Maart wordt gevraagd te Heemstede (Glip), een nette DIENSTBODE P. G., met de wasch kunnende om gaan. Brieven Mejuffrouw KRAMER. GROEN, Hoogeweg 64, ZondvoorL Er biedt zich aan een net Meisje, voor lichte bezighe den, onverschillig van weLken aard. Van goede getuigen voorzien. Br., no. 20690, bur. v. d. blad. Er biedt zich aan een fatsoenlijke Werkvrouw, voor ail© dagen, behalve Vrijdags, ook voor de greote schoonmaak. Lange Wijngaardstraat 2. Biedt zich aan voor de schoonmaak, een nette jong© Werkster, oekwaam in kamerwerk kan ook koken, v. g g. v. Br., no. 20705, bur. v. d. blad. Dagdienstbodo GEVRAAGD, niet beneden 20 jaar, flink loon. AdresKruisweg 21. Een besch. Meisje 24 jaar, zag zich gaarne geplaatst als HuishoudsL, AssL Iluish., Gezel- schapsjuffr. of Kinderjuffr., P. G., v. g. g. v. Br., letter L., aan J. BERTENS, Postbode, Halfweg. Mevrouw MERENS, Bentveldweg 7, Villa Thugatri, vraagt tegen Mei, een' flinke, bekwame KEUKENMEID, P. G. Brieven onder No. 20731, bur. v. d. blad, of zich persoonl. aan te melden. Een flink Buitenmeisje 28 jaar, wenscht tegen Mei van be trekking te eranderen, goed kun nende koken, zelfstand Tg werken, van goede getuigen voorzien. Liefst ge plaatst in of nabij Haarlem, aLs meis je-alleen. Br., uo. 20723, bur. v. d. blad. Een Dagmeisje gevraagd, tusschen 16—18 jaar, varf den P. G. Aan te'melden tusschen 8 en 9 uur 's avonds. Adres Johan van Vlietstraat 82,

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 2