RUBRIEK VOOR ONZE JEUGD ROOSEVELT TE BERLIJN, liét Berliner Tugeblatt lieoft thans *»et zekerheid. vernomen, dat Roose- Yult vóór den 23sten April te Berlijn ml komen. De juiste dag van zijn komst kan nog niet worden bepaald, omdat de duur van zijn verblijf van zijn aankomst te Omdurman afhangt In de nabijheid van Schwelzingen Ib do zee en twintig-jarige ongehuwde mlllloenendame Elise Tredber dood geschoten gevonden. De jonge dame woonde te zamen met een huishoud ster en een bescheiden dienstperso neel, op een uitgestrekt landgoed. Mon vond haar des morgens met een 9chotwond in het hoofd in haar slaap kamer. IIET FORTUIN VAN DEN MIKADO. Volgens een berekening van het Ja- pansche blad „Hotajl SJimboem" be draagt het fortutn van den Mikado, den keizer van Japan, de kolossale som van meer dan 500 millioen gul den de kunstschatten in de palel zen niet medegerakend^ DE „ZEPPELIN IV". In den laatslen tijd liepon allerlei geruchten over du inrichting van het nieuwe Zeppelin-luchtschip. Zoo werd er zelfs bericht dat de „Zeppelin IV" een flinke leeszaal zou bevatten. Om aan deze ongelooflijk klinkende berichten een einde te ma ken, heeft een der Duitsche bladen de werf in Friedrichshaven om Inlichtin gen gevraagd en het volgende ant woord ontvangen De „Zeppelin IV" zal midaenscheeps een groot gesloten vertrek voor pas sagiers bevatten, dal weer In kleine afdoelingen, of hoe men deze ook noe men wil, verdeeld is. Van een leeszaal is natuurlijk gc-en sprake, maar w zullen wij het don passagiers wat be treft gezelligheid en verzorging (kou de keuken )zoo aangenaam mogelijk maken, tenminste zoo lang dit geen schadelijken invloed op de voortbewe ging uitoefent. Hot geraamte van het nieuwe luchtschip is voor 3/5 gedeelte klaarde bouw zal echter meer tijd vorderen dan de andere schepen, wijl we van plan zijn, iets schoons en goeds te leveren. In 't bijzonder wordt veel oandacht geschonken aan het motor- of voortbewegings-vraagsiuk. Hoe weinig het bestuur van de Zep- pelin-werf ook loslaat, uit deze enkele losse mededeelingen valt wel op te merken, dat de „Zeppelin IV' een ul tra-modern luchtschip wezen zal. ROOKENDE KINDEREN. Door onderwijzers te Winschoten is een onderzoek ingesteld omtrent het rooken dour de jongens op do 7 open bare lagore scholen In die gemeente. Bij de 754 jongens waren 364 roo- kors. waaronder 72 die geregeld tabak of sigaren gebruiken. In enkele klassen kwam men tot verschrikkelijke ontdekkingen. In éen van de eerste klassen rookten van de 21 joDgens 12 in éen van de tweede klassen rookten van de 19 jon gens 11In den van de derde klassen rookten van do 18 jongens 16, waar van 3 geregeldin éen van de vierde klassen rookten van de 19 jongens 18. waarvan 12 geregeld in éen van dc vijfdo klussen rookten van de 20 jon gens 18, waarvan 13 geregeld; in éen van de zesde klassen rookten van de 8 jongens C, waarvan 5 geregeld. ZIJN MEDICIJN, Tante Gisteravond ben ik langer opgebleven, dan gewoonlijk en nu heb ik vreeselijke hoofdpijn. Wat moet Ik daaraan doen 7 Neef (medisch student)Heeft u 't al eens met een gemarineerde ha ring geprobeerd 7 T VERKEERDE EIND. Een dokter werd bij een kleinen jongen geroepen, die van streek was door maagoverlading, waarom de dokter hem wat rust voorschreef. Toen deze weer weg was, zei het jongetje Ik dacht wel, dat 'k ernstig ziek was, moeder, want mijn voet slaapt, weet u, 3n 't moet toch al erg met iemand gesteld zijn, wanneer hij aar. 't ver- koorde oind in slaap yalt 1 DB NIEUWST®. Vei'fctomdl Moeder Waarom heb Je m'n k(p3 voor niks geslagen Onderwijzer Ik heb hem een klap gegeven, omdat hij niet wou zeggen* waar de Lek was. Moeder liet arme schaap zal ta ker verstomd hobber. gestaan over QW onwetendheid. NUCHTER. Een onderwijzer was bekend cnrl zijn vaderlandsliefde, eu op zekeren dag, toen hij weer In eon geestdrifti ge stemming verkeerde, vroeg hij een van z'n leerlingen, een jongen van 12 Jaar Wel Piet, wat zou jo bij je zelf denken, wanneer jo onze driekleur trotsch op het slagveld zag wappe ren 7 Ik zou denken, antwoordde Plet*- dat 't woei I Raadsels (Deze raadsels zijn allo Inge zonden door jongens en meisjes, die „Voor Onze Jeugd" lezen. De namen der kinderen, die mij vóór Donderdagmorgen goede oplos singen zenden, worden in het volgend nummer bekend ge maakt). IEDERE MAAND WORDT ONDER DE BESTE OPLOSSERS EEN BOEK IN PRACHTBAND VERLOOT. Hierbij wordt gelet op den leeftijd In vorband met het aantal oplossin gen en op de netheid van het werk. ke). (Ingezonden door Herman Bon- Welke stad leest ge hieruit 7 13 9 4 4 5 12 2 21 18 7 2. (Ingezonden door M. Dulsterhof). Eeu koper, koper putje, Een houten, houten hutje, Met een 6linger er aan I Ra, ra, wat is dat 7 3. (Ingezonden door Willem Plan um Mijn eerste is een ding, waar kin deren mee spelen. Mijn tweede is iets, waar een vloeistof in wordt bewaard. Mijn geheel is een gebergte in Euro pa. 4. (Ingezonden door Joh&n Lotz). Plaats in dit figuur 8 maal een a, 4 maal een u, 4 maal een k, zoodat mon van boven naar beneden, van beneden naar boven, van rechts naar links of van links naar rechts steeds een meisjesnaam of een lichaamsdeel te leeon krijgt. i. (Ingezonden door Pièr Heidweil ler). da d is on lo er nk ds on sw Weik spreekwoord leest gij hieruit? 6. (Ingezonden door Mary Meeu- Yrig). Plaats 5 meisjesnamen zoodanig onder elkaar, dat de beginletters derf naai» vormen van een land, hier ver vandaan. 7. (Ingezonden door Jan van Ven del oo) Ik loef op de bergen. Onthoofdt men mij, dan ben ik een plaats in Duitschland. 8. ([ngezonrlen door Jacoba Rem- mé). Ik ben een groote stad van vijf let ters. 1 3 4 5 is een belooning. 4 5 en 2 3 ziet men dikwijls tege lijk. 9. (Ingezonden door Plet van Boek hoven). Hoe schrijft men duizend met vijf negens 1 10. (Iugezonden door Johan Ver meer). Ik besta uit 10 letters en men ziet mij soms buiten. 6 7 8 Is een dier. G 2 3 ligt op den vloer. 8 2 3 gebruikt de timmerman. 3 5 7 6 6 4 8 vindt men in de ka zerne. 11. (Ingezonden door Dora Wit kamp). Arabic is mijn vaderland. In Noêrland werd ik bruin gebrand, lu een molen fijn gemalen. l)ari voel ik heete waterstralen. En eindelijk giet men melk er bij. Zeg nu eens gauw, wie kent cr mij? 12. (Iugezonden door Marie Vink). Ik ben een gas en besta uit twee lettergrepen. Zet mijn laatste letter greep voor mijn eerste eu ge krijgt leis dat ge eten kunt. Wat is het R BOT BES TERTS HAMER BROOD N EDE Die het kleine niet eerst, Is het groote niot weerd. Een heiboender. Panama Koffiemolen. Fle, mol, kool, fee, mof. Hoorn oor hoor. Regen neger. Bakenessergracht. Baken bak gracht acht gras —ster kers. Sneeuwbal. Montenegro. Teen morgen groot noot De letter s. Raadseloplossingen Do oplossingen der raadsels uit het vorige nummer zijn 1. WIE RINGEN. Waal. Iep. Ebro. Rusland. Indus. Nijl. Gelderland. Elbe. RAADSELOPLOSSINGEN. Goede oplossingen ontvangen van Zus Duursma 12. Jo en Lucia Lembock 12. Hendrik Rees 10. Wim Heijl 10. Jan Hendrik Bruijn Piet van Boekhoven 12. Jansje en Anna Wijkhuizen 12. Cornells Snellens 10. Mary Meeuwig 12. Corry van der Kolk 12. Pier Heidweiller 10. Wim de Kamper 7. Drie nichtjes 12. Drie nichtjes 12. (Van do vorige week). Maaltje Verdel 10. Nanne Nauta 11. Johannes Raatgever 12. Willem Overmeer 11. Aaltje en Siebe Huizinga 11. Cornells Kroonsberg 6. Jan Geijlvoet 10. Ilarrie M. A. de Wijs 11. J. A. de Wijs 11. Ernst Moolenaars 12. Karei van der Heijde 9. Marietje Kaan 8. Abraham van Brussel 9. Dora Witkamp 10. Beppie Meijer 9. Zus Baaij 11. Jo en Frans van Egmond 9. Johan Vermeer 6. Jentieu Been 12. Simon Kooiman 10. Dirkje Kooiman 11. Jacoba Remmó 10. Willem Plant jé 12. Willem R. Jansen 12. Meinoudje Kroonsberg 9. Christina Zwemmer 9. Gerrie Renger 9. Abraham Mazurcl 12 Frans Heijsman 12. Zonder naam 11. Jo Aarts 12. Ruurtje Aarts 12. J. en R. van Vendeloo 10. Rika v. d. Boogaard 1L Hettie en Jaantje Lams 12. Dirk Scholten 6. Dirk Scholtcn 8. (Van de vorige weck). Albert Wiegaot 10 Willy Gerraeraad 11. i Tinus Bonke 8. Tinus Bonke 12. (Van de vorige week). Anna 't Hoen G. Anna 't Hoen 5. (Van do vorige week). BEGRAVEN RIVIEREN, (Ingezonden door Willem Plontjé). 1. Toen wij de takkenbos weder be keken, zagen wij er een slang iu zit ten. 3. Toen deze kar nog harder ging rijden, brak het wiel. 4. Ik heb rood, wit en blauw papier op mijn vlieger geplakt BEGRAVEN DIEREN. (Ingezonden door Jansje en Annle Wijkhuizen). 7. Wij gaan allen naar Kuilenburg. 8. Do wind gierde langs de huizen. 9. De brief ging met de post mee. STRIKVRAGEN. Antwoorden. 1. Een kanarie. 2. Zij breken meestal hun woord. 3. Het dooden van den tijd. 4 Doodgravers. 5. Kouvatten. 6. Vuurwerk. 7. Omdat hij zoovele slapelooze nachten doorbrengt. 8. Elburg. 9. De klok. 10. Het varken. 11. Een blinde. 12. De klok. 13. Een'bedelaar heeft twee ooren en een melkkan één. 14. Aan de plantan. 15. Valsch geld. Goede antwoorden ontvangen van Zus Duursma 14. Jo en Lucia Lembeck 12. Wim Heijl 12. Piet van Boekhoven 15. Corry van der Kolk 15. Pièr Heidweiller 13. Maartje Verdel 15. Joh. Raatgever 10. Willem Overmeer 15. Aaltje en Siebe Huizinga 15. Cornells Kroonsberg 11. Jan Geijlvoet 14. Karei van der Heijde 10. Mariotje Kaan 9. Abraham van Brussel 12. Dora Witkamp 10. Beppie Meijer 8. Jo en Frans van Egmond 14. Johan Vermeer 12. Jcntien Been 15. Simon Kooiman 12. Dirkje Kooiman 15. Jacoba Remmó 12. Willem Plantjó 1L Willem R. Jansen 14. Meinoudje Kroonsberg 9. Christina Zwemmer 11. Aagje ou Clara Bon 13. Gerrie Renger 11. Rika v. d. Boogaard 9. Hettie en Jaantje Lams 9. Dirk Scholten 14. Albert Wiegant 12. Willie Germeraad 9. Tinus Bonke 12. Tinus Bonke 14. (Van do vorige week). Anna 't Hoen 13. BERICHT WEDSTRIJD. Wedstrijd-inzendingen onlvi van Siobe Huizinga. Willem Sonnemans. Cornelia Snellens. Zus Duursma. J. J. van Egmond. Ilillegonda Roozen. C. Visser. Aaltje van der Ploeg. Paulina Feijen. Bertha Clausing. Cornelia v. d. Fongo. Piet van Boekhoven. Jo Tijösen. Frederik v. d. Broek. Anna R. Stap. Gerard Joh stap. Corrie van der Kolk. W. do Kamper. Maria Margaretha Tuij!. Calootje van üilderbeek. Cornells N'auta. Corrie Vreugdeuhil. Betsy Bouwmeester. Hendrika de NobeL Joliaunes W. Rautgever. Cornells Kroonsberg. Elsje Hoenderdos. Dora Witkamp. Frans van Egmond. Zus Baaij. Johan Vermeer. Meinoudje Kroonsberg. Aagje Bon. Gerrie Renger. Abraham MuzureL. Eduard Boeré. Cornelis Sipkes. A. de Vries. J. Keiler. Dina van den Berg. Annie Dekker. Car Dekker. Elizabeth Frölich. Johan van Egmond. Herman Bonke. Tinus Bonke. Mane Vink. Frenle. Wat was ze teer en klein. Hoe voor naam en stemmig was haar kleed, geelbruin met zwarte streepjes en goudend aan heur fijnen, slanken hals, waRrop het kopje rustte met do kuiine, dunkore oogcu. Hoe waardig schreed ze voort. Nooit haastte ze zich, eu omdat ze zoo mooi was, zoo zacht en zoo vriondelijk en toch zoo uit de iioogto, noemden we haar de „freule". Ze was maar een krielkipje en werd geboren tegelijk met drie broers. De inocdcr, dio vrij met haar kuikentjes in don tuin mocht rondloopcn, en alles vernielen, scheen te begrijpen, dat do mensclven hot goed met haar meeuden, en werd o, zoo mak Ze kwam met haar kleintjes op da keu kendeur af, zoodra die open ging, i7i de hoop op voedsel. Dikwijls scharrel de ze de keuken in ca zelfs de gang, om to Kijken of daar nieis van haar gading lag, en daarom was het geen wonder, dat „freule" en de haantjes al vroeg aan do raenschen gewend raakten, die hen hun gang lieten gaan en vertroetelden. Ja, ze kregen hen zelfs lief, want toen ze grooter werden en vliegen en springen konden, toen zaten ze in minder dan geen tijd op hoofd en schouders van de menschen, zoodra dezen zich io den tufn vertoonden. De drie 1'. s maakten er zelfs een wed strijd van, wie liet eerst op zoo'n schoi d zat, en hadden ze hun doel berei; ,in probeerden ze te kraaien en braenten dan een schor cn heesch geluid uit. Langzamerhand ging dat beter. Freule deed niet mee aan die wed strijden, daar was ze veel te waardig voor. Toen de haantjes eenmaal goed kraaien konden, gingen ze met elkaar rechten. Het ging om de heerschappij in den tuin. Verwoed werd gestreden, totdat een der drie de beide anderen na elk&ar verslagen had. De over winnaar werd voor het vervolg er kend aLs de sterkste en had hij een maal zijn oog laten vallen op een sla blaadje of een worm. dan wachtten do anderen zich wel, daarop uan- sprank te maken. Ook de beide overwonnenen be proefden eikaars krachten, en na af loop van den strijd ging de een den ander, wanneer het niet zeker was, wie het eerst een haverkorrel ontdekt had, stilzwijgend uit den weg. Het wus een genot, freule en haar broers gade te slaan. Den hanen werd de toegang tot de keuken ont zegd, hoewel ze er lach op allerlei diuksche manieren wisten in te ko men. Freule evenwel mocht altijd binnenkomen, als ze er om vroeg, en dat deed ze door legen de ruiten van de deur to vliegen. Wanneer ze dan wat gegeten had wat was ze matig dan ging ze op een richel van een stoel zitten kijken naar het werk van do menschen. Ging er iemand naar de huiskamer, dan trippelde ze mee. Niemand dacht er aan, haar dit te verbieden, en als daar dan iemand vermoeid op een sofa lag, dan kwam freule hij hem tot gezelschap. Ze vloog op zijn hand en gaf te kennen, dat z« geliefkoosd wou worden. Dan liet ze zich slreelen langs haar fij- neu, slanken hals en sloot van genoe gen de oogen. Uren kon ze bij je zit ten. Froulo was ten slotte meer in-, dan buitenshuis. Zoo nu en dan ging een luchtje scheppen, maar ze be moeide zich dan weinig met haar familie. Ze begon daarvan te ver vreemden, want ze sliep ook niet bij haar. En werd ze toch een enkelen keer in het gemeenschappelijke hok gestopt, dan keek ze zoo droevig en vernederd, dat we haar maar weer gauw in vrijheid stelden. Zo werd een huisgenoot van menschen. Ze sliep in de keuken of in do huiskamer. Ze werd verwend, mocht snoepen van de boter van de koffietafel, kwam op de kopjes met thee af, kreeg stukjes vlc-esch, waar ze dol op was. Natuurlijk deed ze van tijd tot tijd wat alle kippen doen, eu wat niet netjes is, maar dan deed ze, of er niets gebeurd was. En de menschen vonden dal dan niets pre'tig, maar ze hadden wel wat moeilc over voor haar lieftallige aauwezigheid, om te kunnen kijken naar hoor aardige beweginkjes, haar mooie lijnen en haar fraai kleedje. Eens vonden we in den tuin een eitje, klein en aard'" als freule zelf. Het eitje werd in een mandje in de keuken gelegd, en toen er nog eenige bij waren gekomen, wou freule op zekeren dag niet meer van het nest f. Ze bleef erg lang op die eieren zitten véél te lang voor een kipje, en eindelijk was ze zóó zwak geworden, dat do menschen zich ongerust maak ten, freule van het nest afhaalden, en de eieren weggooiden. Na een paar dagen was freule, die haast niet meer loopen kon, wat op geknapt, en begon zich weer te wijden aan het fumilieleven van de huisbe woners. Zo ging dan bij die, dan bij deze een poosje zitten kijken en ging niet nanr bed nis andere kippen, die alleen van zonlicht willen weten, maar bleef bij gaslicht ook goed wak ker. En des morgens, als dc vrouw des huizes de trap afkwam, dan stond freule aan den voet al te wachten. Wat was ze blij, dat ze niet meer al leen was. Toen werd ze ziek. Het was in het oorjaar, In den overgangstijd van den winter naar de lente. Gure win den joegen om liet buis cn freule had zich onvoorzichtig in den tuin ge waagd. Wat kreeg ze 't benauwd. Haar ademhaling ging als bij een moiiach, die zware asthma heeft. We wisten, dat haar ziekte gevaar lijk was. en beproefden allerlei mid deltjes om haar te genezen. Geduldig en waardig als altijd, liet ze zich van alles in de keel gieten. Het gaf niets, ze kwijnde met den dag weg. Wat was ze ziek. Eten deed ze haast niet meer. Het werd duide lijk, dat ze sterven ging. Nog zie ik haar, dien laatsten morgen, op het matje staan voor de huiskamerdeur, gedoken in do schouders, onbeweeg lijk, de oogen gesloten, loeh wakker, ragend om binnengelaten ie worden, en beeld van smartelijk lijden. Den volgenden morgen stond ze daar niet, ze was dood. Toen verweten de bewoners van het huis elkaar, dat ze niet beter voor haar gezorgd hadden. Eén ding kon den ze nog doen. Op een schoonen voorjaarsochtend werd freule in een doos gepakt en de twee huisgenooten, die h»ar het meest hadden liefgehad, zochten samen een plekje uit. buiten in hot bosch, waar ze begraven werd. Een Untje om een tak, die boven het kleine graf afhangt, wijst de plaats aan, waar iets schoons, iets lieflijks, een bonkjo poézie te rusten ligt PETAAN. Brievenbus i.Brieven aan de Redactie van de Kinder fdeellng moeten gezonden worden aan Mevr Venema—v. Doorn, Wagen weg no. 88, Haarlem). ZUS D. Je inzending kwam prachtig op tijd, maar ik bob haar nog niet gelezen. Wat zal het daar buiten nat zijn met &1 dien regen I Verveel je je nooit, of heb Je in huis altijd nog wat te doen 7 JO en LUCIA L. Wie van jullie beiden heeft den brief geschreven Of schrijven jullie alle twee even mooi 7 Ja, jo moet met den uitslag nog een weekje geduld hebben, hoor 1 KEES V. Het is best, als je ook met ons meedoet. Los je de raadsels ook wel eens op 7 AALTJE v. d. P. Wat een prach tig papier heb jij voor je opstel geno men I Ik vind liet erg mooi, hoor I Ja, 'lat Je nu niet voor alles meer tijd hebt, wil ik graag gelooven. PAULIEN F. Je had, sedert Je van school kwam, zeker geen opstel gemaakt, is 't wel En vond je net prettig Hoe is het thuis 7 Is Moeder weer beter WIM H. Is die nieuwe rubriek ook gezellig 7 En zij'n er net zulke wedstrijden in als in de onze Je zult het druk hebben, als je ze alleboi bij wilt houden. Schrijf je daar ook ge regeld briefjes voor 7 Je nieuwe raad sels zijn goed. CORRIE v. d. K. Hel nieuwe raadsel is goed. PI5R If. De uitslag van den wedr strijd komt pas de volgende week <n de courant. De nieuwe raadsels zijn WIM DE K. Ga je ook wel eens naar liet voetballen kijken, Wim En zou je ook mee gaan spelen, als Je nog wat grooter bent DRIE NICHTJES. Ik heb Jullie opstellen nog niet gelezen, en ik ben nieuwsgierig, wie de mooiste April grap bedacht heeft. Ik denk, dat Jul lie met je drietjes, als het echt 1 April is, ook wel wat grappen uit zullen halen, is 't niet MAARTJE V. Ja, T is gezelliger, als er zoo iedere week vast een briefje voor je in staat Vond je de raadsels dezen keer lastig Je hebt ze anders dikwijls allemaal "NANNE N. Ik heb geen ant woorden van de strikvragen van Je gekregen, Nanne 1 Heb je ze vergeten er bij te schrijven 7 Was de toover- lantaarn mooi 7 Wat zag je alzoo JOHANNES R. Ja, dat museum is heel aardig ik ben er verscheidene keeren geweest en er is lederen lceer weer iets nieuws te zien. Met wat voor wedstrijd doet M. H. mee WILLEM O. Dan een volgenden keer maar eens, Willem I Er komen nog een heelcboel wedstrijden. Aar dig. dat het kunstje dadelijk zoo goed ging Kan jij het zelf nu ook al 7 AALTJE H. lk denk, dat je jo in één van do raadsels vergist had 1 Nu, het wordt gauw zomer en als 't mooi weer is, moet Siebe toch vast eens meekomen. Was het een erge teleur stelling voor hem, toen het opeens begon te regenen 7 JAN G. Ja, dan jij maar eens een volgenden keer 't Was jammer, dat in bet eerste raadsel een druk fout zat I KA REL v. d. H. Het nieuwe raad sel is goed. MARIETJE K. Ja, als je nieuwe raadsels inzendt, moet je er de ant woorden meteen bij schrijven. Het op stellen wedstrijd-bericht is meer dan ééns geplaatst, omdat er dikwijls kinderen zijn, die de courant niet goed bewaard hebben en dan weten ze niet meer vóór welken datum in gezonden moet worden. Wie van jul lie zeseen is de oudste P.OR 'v V.' Ja, do kinderen, die al veel opg-n w hebben, kunnen er dan toch wel wat goeds van maken, maar het is niets erg, als jo iiet niet kunt. Vind je begraven plaatsen prettiger dan strikvragen 7 BEPPIE M. Neen, ik weet wel, jij niet veel tijd liebt voor Ojrstellen, hoor I Is Nico ook al druk aan het kleuren geweest en gaat het al mooi Wat doen de twee jongens nu toch verder den geheelen dag JENTIEN B. Neen, ik heb je op stel nog niet gelezen, maar het ziet er keurig uit. Je ingezonden raadsels zijn goed, maar rebussen kan ik niet goed plaatseu, omdat ze meestal fout gedrukt worden. Wat voor handwerk heb je op school pas afgemaakt 7 GILJAM L. Dan een volgenden keer maar weer 1 Heb je het tegen woordig druk En waar help Je Va der mee Ja, als je den heelen dag least, ls het dikste boek nog gauw uit! Heb je het andere boek nu ook al uit 7 SIMON K. Wat gezellig, dat jij nu ook zelf meedoet, Slmon. Vind je brieven schrijven een prettig werk en word je er ook nog moe geholpen 7 DIRKJE K. Wel gefeliciteerd mat al die verjaardagen, hoor I Wat een heerlijke week hebben jullie I Wat hebben jollie op al die feestdagen wel gedaan? De ingezonden raadsels zijn goed. JACOBA R. Het niouwe raadsel is prachtig. Heb je er veel werk aan pehad om het te bedenken 7 En vond je het een prettig werk WILLEM P. Ik heb hot opstel nog niet gelezen, en hoe ik het vin den zal, zie je dus wel als do uitslag in de courant staat. Is dit boek ook weer zoo aardig 7 WILLEM R. J. Was het een fa milielid, die den vogel voor jullie had meegebracht uit de West En moest hij altijd in de wanne kamer blijven, omdat het daar zooveel war mer was 7 Ja, bedenk dan maar weer eens nieuwe 1 MEINOUDJE K. Wanneer be ginnen jullie op school aan bet op stellen maken Heb je het al wel eens geprobeerd En heb je deze vlug uit het hoofd geteekend 7 NICO T. Ja, Nico, liet zal wel aan de beurt komen, al duurt het wei eens wat lang Wat ga jij keurig, schrijven tegenwoordig 1 HERMAN T. lk vind, dat je een heeleboei gekregen hebt, hoor 1 Als je weer eens komt, heb ik er misschien nog wel een paar voor je album! Wat ga je nu in dat schrift schrijven CHRISTINA 'L. Hartelijk gefeli citeerd, hoor 1 Wat aardig, dat mijn felicitatie juist op den goeden dag komt, vind Je niet 7 Schrijf me maar eens wat je gekregen hebt en wat ja 's avonds hebt uitgevoerd AAGJE en CLARA B. Het nieuwe is goed. GERRIE R. Heeft Bertus zich erg gesneden? En is hij nu niet doods bang voor messen geworden 7 Ja, dat er wat gestooien was, kon ik wel zien aan je briefje. Deden de kleintjes dat? FRANS H. De nieuwe raadsels zijn goed. Ja, de uitslag zal de vol gende week wel komen, denk ik. Vind je nieuwe raadsels maken pret tig JO en RUURTJE A. Ja. jullie hebben er al heel wat gehad en het verwondert mij soins zelf, dat er al tijd nog weer wat nieuws bij is. Ik heb het eerste raadsel zoo goed gere kend. DINA v. d. B. Het is niets geen wonder, dat dat eeu enkelen keer ge beurt, Dina Het overkomt bijna tdle kinderen wel eens I Nu zal Je in het vervolg nog wel dubbel secuur zijn met opbergen, denk ik I RIKA v. d. B. Ja, die nieuwe op gaaf van jou wil ik wel plaatsen! Hot ls best, als je ook nog wat begraven plaatsen inzendt. JO en FRANS VAN E. Ja, hoor, de inzendingen zijn in ords ontvan gen i Die van jou is heerlijk duidelijk om te lezen, hoor I Ik wou, dat alle opstellen zóó geschreven waren I MARTINUS B. Ja, met die nien- e pen heb je keurig geschreven, hoor 1 En je brief was uog net op hat nippertje, liet boek, waar je naar vraagt, is thuishelp het me maar eens onthouden als jo weer eens komt ANNA 'T H. Ik heb erg veel raad sels ia voorraad, dus je zult nog wel een poosje geduld moeten hebben, vóór de jouwe aan de beurt komen I IIILLEGONDA It. Jou briefje is de vorige week to Iaat gekomen Het moet er 's Woensdagsavonds zijn, an ders blijft het liggen tot de volgende week. Wat eon mooi monogram heb jo op je papier 1 ALBERT W. Hot nieuwe raadsel heeft er ai eens in gestaan en daar om plaats ik het maar niet. liet tweede boek was vroolijker, vmd je niet 7 Houd jo meer van grappige boeken 7 WILLY G. Ja, het zal wel door de verjaardagen komen I Dan een anderen keer maar eens I Ik denk, dat jij door de groote zusters wel een beetje bedorven wordt, is 't niet Mag ja altijd tot het laatst toe opblijven, op zoo'n feestdag 7

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 13