ADVERTENTIËN Algemeen Verkooplokaal, Meubilaire Goederen, Openbare Verkooping Openbare Verkooping VRIJWILLIGE Openbare Verkooping LABOUCKERE OYENS S Co's. BANK H.H. Eigenaren van Huizen! Wordt Lid Openbare Verkooping Botermarkt 19. Ie KwaliteitRundvleesch AABDAPPELEHHAHDEL Zeeowschs Aardappelen Verkooping te Haarlem Vee, Paarden en Rijtuigen, J. G. WASSENAAR, TELEFOON 1929 Bekendmaking. Letteren en Kunst Bolken. „Neèrland's Doodstrijd in 1918", door twee piotten (A. VV. B r u n a en Zoon, Utrecht). Het was in den morgen van den 23sten Februari 1918 vandaag over 8 jaar sullen we er eens aan denken dat door den Engelscheu Gezant te 's-Gravenhage aan den Nederland- Echen Minister van Buitenlandsche Zaken hot volgende officieele tele gram overhandigd werd „Do Eugelsche Regeering verwacht van de Nederlondsche vóór 12 uur in den middag van 24 Februari een be vestigend antwoord op de vragen le. of zij de twee gemobiliseerde di vision onmiddellijk op vredes-sterkto wil terug brengen 2e. of zij zonder eenige beperking de Engelsche belan gen wil dienen bij een oorlog togen Duitschland. Bij ontkennend ant woord gevoelt onze regecring zich verplicht het Nederlandsch grondge bied to bezetten." nachts gesteld 48-uurs-ultimalum dor Engelsche Regeering aan de Rogee- ring te Berlijn, waarin geëisclit werd, dat do vloot-aanbouw word gestaakt, en het Duitsche kapitaal uit de spoor weg-maatschappijen in Klein-Azië werd teruggenomen. Men had reeds lang voor oorlog gevreesd. Engeland haxl op 16 Fe bruari reeds Frankrijk bewogen van de Duitsche Regeering bij ultimatum te eischen, dat de t)uitsche troepen uit Marokko zouden teruggetrokken worden. Marokko, China en Klein-Azië wa ren de oorlogsaanleidingen. Frank rijk lachte dat denkbeeld wel toe, wijl het alleen te zwak werd om den revanche-oorlog met Duitschland to voeren. Rusland werd voor den ongelukkl- gen oorlog met Japan tot de plannen van Engeland overgehaald en ge paaid met de overeenkomst omtrent Perzië. Italië werd losgemaakt van den driebond en tegen den erf-vijand Oos- 'tenrijk-IIongarijo opgezet. En dit keizerrijk is op het punt uit een te spatten. Denemarken, Spanje en Portugal sluiten zich bij den mach tigen bond tegen Duitschland aan. En tusschen de drie grootmachten zitten Nederland en België, ongeveer in de positio van een noot in een notenkraker. Vóór we hier te lande het eerste kneepje van de metalen kraakstangen voelden, mobiliseerden we de divisies Den Haag en Arnhem. Manifestaties tegen den oorlog waren allerwegen gehouden. In Rotterdam kwam het op het Beursplein tot een bloedige botsing met de politie, die de drom men bezoekers van een volksvergade ring uiteensloeg, toen zij tegen de Ue- geering protesteerden. Do sociaal-democraten, de vrijzin nig-democraten en een deel der Unie- liberaleu in de Kamer had der Regee- ring hun steun ontzegd, maar toon het Engelsche ultimatum kwam, ver broederde de verwatenheid van den Brit alle partijen. Te drie uur in den middag had do Koningin met den Raad van Minis ters en den Raad van Defensie hot volgend telogram in het Palcis aan het Noordeindo opgesteld „Met groote verontwaardiging heeft onzo Regeering kennis genomen van het te plegen machtsmisbruik van uw Regeoring, hetwelk een verkrachting is van alle volkenrecht. Nederland weigert daarom beslist elk antwoord op do krenkende vragen wij stellen onze legers tor beschikking van Duitschland, wanneer de neutraliteit, op welke wijze ook, geschonden wordt." „In allo dagbladen, waarin Neèr- land's taal geschreven werd", vond de Ilegeeringsverklaring weerklank. „Het Volk" schreef een hoofdartikel met het kopje „Vi coactus" („Door gewold gedwongen"). Door geweld gedwongen, koos Ne derland tegen Engeland partij, gelijk het tegeu Duitschland partij zou ge trokken hebben, indien dat het ulti- matuiu had gezonden. Wie het eerst toesluul Heeft ons land dus tot vijand, cu als Duitschlaud en Engeland ge lijk toeslaan liet Hollandsche eskader deed zijn eersten tocht, die een „Totënfohrt" werd, ter reede van VlissLngen. Door zes slagschepen, kruisers en torpedobooten aangevallen, werden do „Zeven Provinciën", het admiraal schip en do „Evertsea" in den grond geschoten, de „Piet I-Iein" gaf zich oveir en do „Koningin Regentes" sloeg op do vlucht, doch werd door de lingelschen buitgemaakt liet Britsche admiraalschip „King Edward VII", was eveneens gezonken! en een ander slagschip „de Vengean-1 c-e" buiten gevecht gesteld. De zes Hollandsche torpedobooten werden vernield, eveneons de „Luctur et' Emerge'nadat deze het Britsch slag schip „Renown" had laten zinken. De overige Hollandsche oorlogs schepen waren mee in den grond ge boord. Daarop veroverde het Engelsche landingsloger Vlissingen, ten koste van 12 aan dooden en gewonden. De Nederlandsche troepen hadden zich teruggetrokken op Breda. Het Hollandsche Zuidieger lag in Brabant. Het bestond uit 90.000 man van de 1ste, 2de en 3de divisie ver meerderd met de landweer uit Noord- Brabant en Zeeland. Het Westleger (95.000 man, 4de, 5o en 6do divisie met landweer) dekte de I Hollandsche kusten. De bozeltingsbataljons van het veld leger en de landweer, sterk 75000 man, bracht do Nieuwe Hollandsche j Waterlinie in allerijl in gereedheid j cn vormden de reserve voor de beide legers. Dp stelling Amsterdam werd verdc- digd door 39.000 man landstorm en 10.000 man bezettingstroepen. In Gro ningen cn Friesland stond het Noor- derlcger (20.000 man landstorm). De Britten landden begin Maart bij Knmuerduin en dreven de Holland- sche kusttroepen na bloedige slagen bij Uitgeest en Limmen naar do stol ling van Amsterdam terug. De stel ling den Helder werd van uit zee ge nomen. Op 10 Maart moest Den Hel der zich overgeven. Doch voor de stel ling Amsterdam stootte het Britsche leger het hoofd. Na eenige bloedige bestormingen van de forten Edam, Kwadijk en ten noorden van Punne- rend werden de aanvallers uit Noord- Holland gedreven. Den Helder bleef in handen der Engelschen. In den Tweed aagschjyi veldslag bij Tilburg werden op 20 en 21 April 30.000 Nederlanders verslagen, door 85.000 Engelschen en Belgen. 9500 Hollanders werden gedood of gewond en 7000 gevangen genomen; 16 kanon nen gingen verloren. Het overschot van de 2de en 3do divisie viel terug binnen de Nieuwe IIoll. waterlinie, terwijl de 1ste di visie terugweek naar Hattem. De Grebbe-linie kon niet verdedigd worden, door ve.rwaarlooai.ng der in undatie. Na bloedige gevechten bij Culem- borg en Utrecht, werd de stelling van Amsterdam geheel ingesloten. De Regeering was naar Amster dam overgebracht en de Staten-Gene- raal vergaderde in het Paleis voor Volksvlijt. 13 Juni waren alle Zuid-Holland- sche eilanden in des vijands bezit, de verdedigingslinie der Nederlanders liep van Hoek-van-Holland over Rot terdam naar de N.-H. Waterlinie. De forten bij Utrecht en do Lek waren door den vijand tot zwijgen gebracht en het Hollandsche leger was teruggetrokken in de tweede li nie. 40.000 Frnnschen overmeesterden daarop geheel Zuid-Holland met Rot terdam en Den Haag. Zij veroenigden zich met de Brit sche troepen en sneden 35.000 Hol landers af. Op 18 Juli stond do Fran se ho cava lerie en de wielrijders voor Nootrd- wijlc—Kudelstaarl. Binnen de stel ling Amsterdam stonden 160.000 man. In do richting van Haarlem konden do Franschen niet breken door het goed bevestigde Westfront en hetZui- derfront lag sterk met zijn fortengor del. Na twee bloedige nederlagen door de Franschen en Engelschen bij de bestorming van de stelling Amster dam geleden, gelukte het den Engel schen het Nederlandsche leger tot Bennebroek terug te drijven. Zoolang de aanvoer van voorraden over de Zuiderzee kon plaats hebben, was de stelling niet uit te hongeren. Een insluitingsleger van 100,000 man werd achtergelaten, om de rest vrij te krijgen, om het voortrukkende Duit sche Noorderleger te bestrijden. Ein delijk viel de siad Amsterdam, en door de activiteit van het Duitsche Noorderleger, gelukte het aan het Hollandsche Noorderleger de Engel schen naar 't Zuiden te drijven. Doordat het Duitsche Zuiderleger nu ook de Franschen weer over den Rijn wierp, veranderde de toestand aanmerkelijk. De coalitie zocht vrede. Die werd te Londen geslóten op 17 October 1918, en Nederland verloor aan Duitsch land (n.L aan den bondgenoot) Lim burg en Gelderland tot den IJscl, cn de Westersche eilanden, aan België Zeeuvvsch-Vlaanderen, aan Frankrijk en aan Engeland Oost-Indië. We meenden goed te doen, eens uit voerig moe te deelen, hoe een oorlog, naar de voorstelling der schrijvers, hier in Nederland zou verloopen, om dat er zoo dikwijls over wordt ge klaagd, dat de Nederlanders onkun dig blijven van den toestand der landsverdediging. Dit ernstig ge schreven boek door kaartjes der oor logsterreinen toegelicht, verdient in dit opzicht zeker belangstelling. De schrijvers naar verluid twee hoofdofficieren hebben eveuwel een andere bedoeling met het schrijven van dit boek gehad. Het is van het be gin tot het einde tendenzwerk. een propnganda-middol tegen het volksle ger, wat niet wegneemt, dat het een zeer serieus propaganda-middel is, dat ook uit dit oogpunt eveneens de aandacht waard is. In 1912 was 't volksleger ingevoerd en had men 't gezocht in 't groot ge tal der manschappen, doch de oefe ning was zeer onvoldoende gebleken. „Indien de „sieunneuschen" (be roepssoldaten) niet aanwezig waren geweest, zou meu in vergelijking niet de gemobiliseerde militie, de landweer van 1907 't ij z o r e' n regiment hebben kunnen noemen", heet 't op blz. 27. De soldaten waren burgers, die de" soldatenkleeding droegen, ge lijk zij een maskoradepy k zouden dra gen." De loewijdingstucht, waarmee de volkslegerlichtingen waren opge voed, was na twee dagen van inspan nende oefeningen geheel opgebruikt. Zoo gaat 't hot geheele boek door, en dikwijls is de taal van de schrijvers nog veel verontwaardigder dan in de aangehaalde. De oorzaak van de vernietiging des lands wordt dan ook gewotfen aan niet kunnen schieten door de solda ten, gebrek aan kennis bij de aanvoer ders, bewapening met museum-ge schut, enz. Deskundigen moeten maar uitma ken en dat gebeurt wel eens, zoo dra 't onmogelijke mogelijk wordt of het geschetste oorlogsverloop wer kelijk zoo zou geschieden, als dit ge schetst is in dit werk. Maar één vraag is ook door 'n leek te stellen, hoe 't komt, dat Nederland, dat zich bij Duitschland uansloot, be halve 'n bestuurbaar luchtschip, in 't geheel treen steun ontving van Duitschland. Zeker 'n onbegrijpelijk verschijnsel. Gesteld, dat ons volksleger dermate verzwakt was, als de schrijvers veron derstellen. dan zouden de Duitsche troepen toch wel onmiddellijk ua 't uitbreken van den oorlog te hulp ge zonden zijn. In 'n uur of vijf kunnon dc eerste afdeclingcn in de duinstrook van Holland zijn. ais Nederland daartoe meewerkt En dat zou Duitschland niet alleen doen, om den bondgenoot te helpen, maar meer nog om den Brit te belet ten een operatie-basis tegen Duitsch land te verkrijgen in de Nederland- sche havens. Is er dezer dagen niet juist op gewezen, dat Keizer Wilhelm om dit te voorkomen den brief aan de Koningin zou hebben geschreven, die do bedreiging inhield de Nederland sche havens to bezetten. En ook later zou 'n flinke Duitsche iegerafdeellng voldoende zijn geweest, om de Engel schen in den rug to vallen en de ver bindingslijn met het Zn«den af te snij den, waardoor de vreemde invallers bijna het geheele land zouden hebben moeten ontruimen. Waarom is dit voor de hand liggen de geval niet gesteld Eerste op DINSDAG 1 MAART 1910, dee voormiddags ten 10 uur, in het VERKOOPING te Haarlem, op DINSDAG en WOENSDAG 1 en 2 MAART 1910, telkens des morgens to 10 uur, ten overstaan van den Nota ris C. A. JOEKES. A. C. L. en J. J. C. SARLET, Ma kelaars, zullen verkoopen Gemengd Nieuws NA DE OVERSTROOMING. De Temps" bevat oen artikel, waarin het blad vreemdelingen en provincialen de verzekering geeft, dat Parijs housch nog altijd het oude Parijs is, en niemand bevreesd be- hoeft te zijn, de stad te betreden. De aangerichte schade is werkelijk aanzienlijk, maar volstrekt niet van zulk een omvang, dat het verblijf in de Ville Lumière er door bezwaar- lijk, laat staan onmogelijk is gewor-1 den. Dank zij de milde giften en ze ker niet het minst het krachtige ini tiatief der Parijzenaars en het ener gieke ingrijpen der overheid, zijn de gevolgen der ramp reed3 vrijwel over- De oude Seine-stad heeft wel groo- tere beproevingen dan deze schitte rend doorstaan. Te Charlottenburg heeft zich een schooljongen van 17 jaar door middel van sublimaat vergeven, omdat een meisje van de dansles hem een blauw tje had laten loopen. In een nagelaten brief sehreef hij, dat het leven voor hem geen doel meer had en dat hij er een einde aan maakte, omdat hij do teleurstelling niet te boven kon ko men. Do jonsren wjis een van de beste leerlingen van ziin klas. Zoowel de leeraren als zijn kameraden mochten hem graag lijden. SLACHTOFFERS VAN 'T IJS. I Op een plas bij Rummelsburg In Pommercn zijn vier schoolkinderen door het ijs gezakt. Drie van hen zijn verdronken. VOOR 'T EXAMEN. Tegen leerlingen uit de hoogste klas van het gymnasium te Gnesen, die '8 nachts uit de kamer van den direc- teur opga\en voor het eindexamen ge stolen hadden, is een aanklacht we gens inbraak ingediend. De zaak zal begin Maart voor de kamer voor straf zaken dienen. i EEN KINDERMOORDENARES. In Engeland wordt de moeder, die haar pasgeboren kind vermoordt, ter dood veroordeeld, maar het vonnis 1 wordt stoeds gewijzigd in levenslange gevangenisstraf. Na eenigen tijd kun- nen zij dan iri een verbeterhuis wor- j den geplaatst en ten slotte gaan zij geheel vrij uit. Zoo is het gegaan met Daisy Lord, een 21-jarige onge huwde moeder, die haar kind om het leven had gebracht. Het publiek was zeer niet haar lot begaan en heeft aanhoudend hij deu minister van binnenlandsche.zaken voor haar ge pleit ook bij de koningin. Het gevolg i is geweest, dat zij, na anderhalf jaar in de gevangenis te hebben gezeten, i nu ontslagen is onder voorwaarde, dat zij in een tehuis wordt opgeno-1 men. Gedraagt zij zich goed, dan volgt na eenigen tijd algeheele vrij- beid. NIEUWE GRACHT 74 (ingang Park laan 74 rood), zal Deurwaarder J. N. WARNIER publiek verkoopen: eene groote partij Vruchtboomen, Coni feren, Hulsten, Laurieren, Rbododen- druras. Heestergewassen, Stam-, Klim- en Struikrozen enz. enz. Alle9 afkomstig uit de gunstig be kende kweekerij van den Heer JOH. C. VERMEULEN te Boskoop. Maandag 28 Februari Kijkdag. TE HEILOO, in het Café „de Onderneming", op WOEHSDAB 9 BAART 1910, des middags 12 uur, van de in 1901 nieuw gebouwde „Villa GEERTRUIDA" mot Voor- en Achtertuin, op een der schoonste punten van het hoschrijke dorp Heiloo bij de Protes- tantsche Kerk, in de onmiddellijke nabijheid van de Stoomtramlijn Haarlem—Alkmaar, groot 5 Aren 10 Centiaren. Breeder bij biljetten omschreven. 1 Aanvaarding 1 Mei 1910; tuin dade- lijk. Bezichtiging Dinsdag en Woens dag van 2—4 uur. Inmiddels uit de hand to koop. j P. J. C. VAN TOORNENBURGH. Notaris te Alkmaar. als geheel nieuwe Eikenh. Eetkamer ameublementen, Notenh. Salon- en Slaapkamer-ameublementen, Salon- en boekenkasten, bureau-minis tre, wegens opheffing van een Meubelma gazijn. Voorts Linnen- en Penantkos- ten, Bahud, Kanapé's fauteuils en stoelen, salon- en eettafels, lcdekan- ten, wasch- en nachttafels, Bedden, matrassen, dekens, gordijnen, Ax-j minster tapijt, Tafel- en bedlinnen. Sjiiegels, pendules, fotogravures in lijsten, gaskronen, hanglampen en ornamenten, Schrijfmachine „Yost no 4". Aardewerk, porselein en glas werk, koper- en ijzerwerk, keukenge reedschappen, fornuizen, cilinder- mangels, enz. Een partij boeken, tafels en stoe len, afkomstig van het Gebouw „We ten en Werken". Voorts Goud en Zil verwerk. Bezichtiging Maandag 28 Februari van 10 tot 3 uur. op Zaterdag 19 Haart 1910, des namiddags na 5 ure, in het Ver kooplokaal „De Gouden Leeuw" te Haarlem, ten overstaan van den No taris J. WILLEMS, Haarlemsohe- Inoassobank HAARLEM. Ingaande 25 Febr. 1910t Rente Depót, 1 dag ops. 1 3/4 10 dagen opz. 2 1 maand opz. 2 1/2 6 maanden opz. 3 1 Jaar opz. 4 SAFE-DEPOSIT. Verhuring van Loketten (nieuwste en veiligste constructie) met trommel* in de volkomen brand- en inbraakvrije ondergrondsche Kluis. Tevens gelegenheid voor tijdelijk* bewaargeving van effecten en kost baarheden. Billijke voorwaarden. Kantooruren waarop tevens toe gang tot de kluis: 9—3 en 6—8, dos Zaterdags: 93, op beursvacantieda- gen: 9—12. Stoomvaartberichten Het st. Soembawa vertrok 24 Febr. van Rangoon naar Java. Het st. Delfland arriveerde 25 Febr. van Buenos-Ayres te Amsterdam. Het st. Prïnz Ludwïg, van Rotter dam naar Japan, vertrok 24 Febr. v. Genua. Notaris P. F. DE BORDES, to Haairlem, zal op Zaterdag 19 Maart 1910, 's namiddags na vijf uur, in liet ver kooplokaal „De Gouden Leeuw" te Haarlem, publiek verkoopen: 1. Het HUIS en ERF met vóór- en achtertuin te Heemstede aan de I^eicLschcvaart no. 211. J 2. Den GROND met SCHUUR te Heemstede, ten Noordoosten van en grenzende aan den achtertuin van perc. 1 en uitkomende aan de Kogel straat. Perc. 1 en 2 samen kad. bekend i sectie B, no. 2125, groot 3.11 A., af zonderlijk en gecombineerd. 3. Het WINKEL- en WOONHUIS met afz. opg. BOVENWONING en ERF met TUIN, te Haarlem, aan de Scherme.rsl.raut, no. 22 zwart en rood, kad. sectic A, no. 2289, groot 1.30 A. Perc. 3 inmiddels uit de hand te koop. Uitvoerig bij biljetten beschreven. Bezichtiging Dinsdags en Donder dags van 2 tot 4 uur en op den ver koopdag. Do bewijzen van «gendom en voor waarden van verkoop zullen 3 dagen vóór en op den verkoopdag ter inza ge liggen ten kantore van den Nota-1 ris, Gcd. Oude Gracht 108, alwaar in lichtingen verkrijgbaar. Drie Heerenhuizen mot ERVEN en TUIN, en achteruit gang door een poort, naast en aan elkander gelegen te Haarlem, aan de Zuidzijde van de Hazepaterslaan en aan do Oostzijde van den Wagenweg (aan de Electrische Ceintuurbaan), en wel: No. 1. Aan den hoek van de Haze paterslaan en den Wagenweg, no. 25, (mét de poort), groot ongeveer 2 Aren 11 Centiaren. No. 2. Aan de Hazepaterslaan, No. 2, groot ongeveer 1 Are, 82 Cen tiaren. No. Aan de Hazepaterslaan. get- No 4, groot ongeveer 1 Are, 91 Cen tiaren. Breeder bij biljetten omschreven. Do porceelen worden Kapitaal en Rarservon ruim I 6.500.000.— BUkantoor HAARLEM, Groote Markt No. 1 en 3 Telefoon Intorc. No. 677. Effecten, Wissels, Cheques, Coupons, Prolongatio, Vreemd Geld, Reiscredietbrleven. Rekening-Courant met rentevergoeding. SAFE-DEPOSIT. Neemt gelden a Deposito en vergoedt daarvoor tot nader be richt. met 1 dag opzeggen 1>/, met 10 dagen is/» voor 1 maand vasto/0. voor 3 maanden 2i/( o/0. voor 6 g o/o. voor 1 jaar 4 Stelt verkrijgbaar èi pari: 4 "la Deposito-Obligaties, groot f 1000.—, f 500.— en f K60.— Haarlem, 24 Februari 1910. van de Onderl. Vereen, van Huisel- afzonderlijk gena-ren tot verwaarborging van ge en daarna gecombineerd aangeboden. rechtskoslen, welke ontstaan tegen Bezichtiging Dinsdags en Donder-, nalatige huurders, ge\estigd te Oud- dags en op den Verkoop van 2—K uur, Beijerland. Opgericht m 1871. mits vooraf belet te vragen. j Over het afgeloopcn dienstjaar be- Informatiën bij genoemden Nota-1 droeg het door de verzekerden te be- rïs, Gierstraat 14, zoomede bij de talen bedrag slechts van 1-3 0.90, Hoeren W. BOSMAN, Wagon weg No. 255, en C. J, CRAMER, Nieuvvo Groenmarkt 9. Do veil condities en bewijzen van eigendom zullen drie dagen vóór den Verkoopdag ter lezing en inzage lig gen ton kantore van Notaris WIL LEMS. OPENBARE Burgerlijke Stand HAARLEMMERLIEDE EN SPAARNWOUDE. ONDERTROUWD: A. W. Grandia on G. Zijlstra. BEVALLEN: C. Th. v. Galen—van d:er Meij z.t C. M. MellendUitemLaal d., M. Bui tenhuis—Jonker d. HILLEGOM. BEVALLEN A. Vijfhuizen, geb. De Lange, z. J. Wijngaarden, geb. Caspers, d. E. P. S. v. d. Linde, geb. Stok, z. A. G. Copini, geb. Draaisma, z. E. Piet, geb. Luman, z. M. C. Suijker- land, geb. Van Cassel, z. W. Af- fourtit, geb. Jonker, d. OVERLEDEN M. Verwer, 82 j. HAARLEMMERMEER. ONDERTROUWD J. Roos en W. M. van der Wal. GETROUWD J. Balk en N. Braat BEVALLEN M. de Zwart, geb. Geutzkens, z. E. Duwel, geb. Schreurs, z. A. Hof stede, geb. Schotsman, z. M. Schou ten, geb. Vau Es, z. J. Verhoog, geb. Siegers, cL K. vat» den Burg, geb. Poortvliet, d. D. A. van Beek, geb. Koppenaal, d. P. Post, geb. Van Bcusekom, d. S. Griekspoor, geb. Bochman, z. A. Zoeteman, geb. Zonneveld, (1. C. Schonhage, geb. Verhoef, d. M. den Hollander, geb. Schalk, z. C. Hoogkamer, geb. Van Leeuwen, z. N. Vrolijk, geb. Van Tol, z, D v. d Blom, geb. Verhoeven, z. W. Koolbergen, gob. Pylman, d. C. Kot, geb. Van Wie- ringen, d. D. Grannoman, geb. Lamboo, d. OVERLEDEN M. v. d. Horst, 80 j. J. van Duren, WIJK AAN ZEE EN DUIN. BEVALLEN C. C. Schoonenberg, geb. Kloot, d. M Durre. sreb. Res. z. Ten overstaan van den Notaris U. J. K. VERSFELT, zullen in publieke veiling worden bracht op Zaterdag 19 Maart 1910, 's namiddags na 5 uur, in het Ver kooplokaal „de Gouden Leeuw" te Haarlem. No. 1. Een BURGER WOONHUIS met GltOOTEN TUIN, te Heemstede aan den Bronstoeweg No. 4, Kad. Sectio A, No. 1834 gedeeltelijk, groot ongeveer 3 Aren, 35 Centiaren. No. 2. Een BURGER-WOONHUIS met GROOIEN TUN, te Heemstede, aan den Bronsteeweg No. 6, Kad. Sectio A 1G99 en A 1S34 gedeeltelijk, groot ongeveer 3 Aren. Afzonderlijk en in combinatie. Breeder bij biljetten omschreven. Te bezichtigen Dinsdag en Don derdag van 2 tot 4 uur en op den ver- koopdag. Nadere informatiën bij bovenge noemden Notaris, alsmede bij de Heo- reu T. C. NIEPHAUS en J. A. M. BLANSERT Jr., Bureau Woninggids, Nassaulaan 27. De bewijzen van eigendom en veil- conditién liggen drie dagen vóór en op don verkoopdag ter inzage ten kantore van den Notaris Notaris P. F. DE BORDES, te Haarlem, zal op Zaterdag 19 Maart 1910, 's namiddags na 5 uur, ui het ver-1 kooplokaal „De Gouden Leeuw" te Hiiuilcm, in publieke veiling brengen. No. 1 en 2. Twee perceelen TUIN GROND, bijzander geschikt voor Bouwterrein, te Haarlem aan do Z.z. van do Bakkerstraat, geteekend No. 28, Kadastraal bekend in Sectie K, No. 1892, gedeeltelijk, elk ongeveer groot 80 Centiaren. Afzonderlijk en in combinatie. Broeder bij biljetten omschreven. Nadere informatiën te bekomen bij bovengenoemd0*) Notaris en bij den gemachtigde, den Heer FRANS ERDTSIECK, Kruisstraat No. 2, te Haarlem. De veilcondiliën en eigendomsbe wijzen zullen gedurende drie dagen vóór en op den verkoopdag ter visie Liggen ton kantore van genoemden Notaris, Ged. Oude Gracht No. 108. van 16 f 0.80 en boven de 6 wonin gen f 0.70 per woning. Dagelijks worden verzekeringen gesloten zoowel voor Haarlem als Omstreken door den agent der ver- eeniging J. VELTHUIJSEN te Haarlem, Kruisweg 41 zwart, *ls- modo bij de agenten H. DE GROOT, Deu/r waard or te Haarlemmermeer, N. POTVEER, te Uitgeest cn H. HOO- GENBOOM te Rïjnsaterwoude. Deurwaarder der vereeniging do Heer LOUIS A. GLASER. De agent J. VELTUUIJSEN belast zich tevens met het incasseeren van huurpenningen. Lappen en Gehakt f 0,40 per 5 ons. Stukjes en Rollades f 0,45 en f 0,50 per 5 ons. J. VAN DER SLUMS. Ged. Oude Gracht 107, hoek SCHAGClïELSTRAAT. Heden in lossing beste groote 14 cent per 5 kop, mooie grove Drie lingen 12 cent par 5 kop. VAN op Woensdag 9 Maart 1910, 's morgens 11 ure, in de LANGE MARGARETHASTRAAT no. 7 en 9, ton overstaan van Notaris J. C. BURKENS, OM CONTANT GELD, van 7 vare koeien, 13 kalfkoeien, 2 hokkolingen, 1 pink, 1 bruin merriepaard, 1 zwar te liit, 4 victoria's, 1 landauer, 1 ca lèche en 10.000 pond hooi, enz. enz. Het hooi bevindt zich in do Rozen straat No. 25. Alles gomunmoru te zien van 9 ure 's morgens op den ver koopdag. REDDING voor BORSTLIJDERS Om hen te helpen voor t he vig hoesten, benauwdheid, het piepen der luchtpijpen en het verslijmen der longen, heesch heid en krevelingen in de keel. Wanneer alle andere middelen niet helpen, neemt dan in ver- De Wereldberoemde Balsem- pillen van H. VAN AKEN, Apotheker te Selzaete, oud- leerling der Gasthuizen te Genk Bekroond rnet tiet Eerediploma in de Wereldtentoonstelling van Luik 1905. Zij doen de fluimen gemak kelijk oplossen en spoedig ver minderen. Ze voorkomen en genezen alzoo de ontsteking der longen. Prijs 62 1/2 cent per doos. Verkrijgbaar te Haarlem bij J. J. GöPPINGER, Groote Houtstraat 147. Behangerij. Stoffeerden]. SCHOTERWEG 54. Het Boekenkanvoor, Dli 1 w liEDE VROUW (EUa), ARNO KRAGT, ER NA, is verplaatst van de LAKEN STRAAT naar de Zuiderstraat 8. Hoogachtend, A. J. DE VRIES. Tevens agent der Spaarkas „Vesta*

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 7