NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 27e Jaargang. No. 8187. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. DONDERDAG 3 MAART 1910. A HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN ADVERTENTIÊN: per drie maanden: Van 5 regels 50 Cts.: Iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlem1.20 3 Haarlem van 1—6 regels 1.elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regeL Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd Is (kom der B'j Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente)Advertentien van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; Franco per post door Nederland 1-65 |P|rr 5fW Cts. voor 3 plaatsingen k contant. GüUusUeenf zZ^M, voor Wem' 1 Redactlt Administratie: Groote Houtstraat 53. de omstreken en franco per post 0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. <6^ Drukkerij t Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentien en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZES BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA VRIJDAG 4 MAART. Schouwburg: Ned. Prot. Bond. Spreker Dr. G. J. Haring, 8 uur. Heemstede: Bloemententoonstelling OM ONS HEEN No. 110S. Oneerlijke Concurrentie. Op het zevende middenstandscon gres. dat In Juli te Arnhem zal wor den gehouden, komt dit onderwerp weer ter sprake. Den eersten keer is het gebeurd in 1904 en toen ts een motie aangenomen, waarbij de over- groote meerderheid verklaarde, dat de oneerlijke concurrentie een maat schappelijk euvel Ls, dat met kracht moet worden bestreden, hetgeen even wel zeer onvoldoende kan geschieden door hot particulier initiatief, zoo dat het dringend noodig is, dat de Staat tegen dit euvel optreedt. Het Congres achtte het evenwel, op grond van ervaring, niet wenschelijk, dat de Staat daarbij zou komen met een stel gespecialiseerde bepalingen, omdat dan de oneerlijke concurrentie zich onmiddellijk weer op andere punten vertoonen zou, zoodat noodig zou zijn een algemcene bepaling, waardoor de oneerlijke concurrentie als zoodanig zou worden aangetast. Zoodanig artikel kwam voor in de ontwerpen tot wijziging van het wet boek van strafrecht van do Ministers Cort van der Linden en Loeff, maar tot dusver is het bij een ontwerp ge bleven. Daarover wordt veel geprutteld. Met verwijzing naar de Dultsche wet geving is menig bandelaar en fabri kant in Nederland er aan toe, om er over te klagen, dat in Nederland „iedereen dan ook maar doen kan wat hij wil." Dat is niet juist Ons Wetboek van Strafrecht bevat bepalingen van voor de gezondheid schadelijke waren, over merken, meesterteekenen, ijk- teekenen, laster, smaad, bele6diging, oplichting, bedrog van koopers, ver koop van vervalschte levens- en ge neesmiddelen, het gebruiken van eens anders naam, firma of merk, enz. Mr; Aalberse, die deze opsomming geeft, voegt er evenwel bij, dat ze in den strijd tegen de oneerlijke concur rentie veel te weinig gebruikt wor den en dat verschillende daarvan dringend herziening noodig hebben. In ieder geval staat vast, dat de Nederlondsche bepalingen niet in ver gelijking kunnen komen met de voor schriften, die over deze zaak in Duilschland bestaan. Dit blijkt uit een zelfs vluchtige doorlezing van het boekje, dat op dit oogenblik voor mij ligt en dat de prae-adviezen voor het a.s. Congres omtrent deze zaak bevat van de heeren Prof. Mr. D. Josepbus Jitta, R. P. J. Tuiein Nolthenius en Mr. P. J. M. Aalberse. Juist omdat wij in Nederland nogal sens te hooren krijgen, dat de Duit- eche regeling zoo buitengewoon goed ls, zonder dat de menschen, die dit verkondigen, precies weten, hoe die regeling dan wel in elkaar zit, wil ik aan de mededeelingen van den heer Tutein Nolthenius de voornaamste bepalingen daarvan ontleenen. En dat des te eerder, omdat er pas een nieuwe wet is ingevoord, veel scher per dan de vorige. Het eigenaardige daarvan is, dat deze wet niet op de ministerieele bureaux werd gemaakt, maar het gevolg is van allerhande overleggingen met en adviezen van mannen der practijk, van de ideale manier dus, waarop een wet tot stand dient te komen. Als algemeene bepaling gaat vooraf, dat wio in zaken, om der concurrentie wille, handelingen verricht, welke strijden met de goede zeden, in rech ten kan worden aangesproken tot het nalaten van die handelingen en tot sch adevergoed i ng. Eon wijd voorschrift dus, In" den geest als dat door de motie van het Congres van 1904 verlangd werd. Maar daarbij laat de Duitsche wet het niet blijven. En zeer teekenend voor Dultsche toestanden mag het heeten, dat in art. II uitdrukkelijk wordt verklaard, dat ook landbouw producten worden verstaan onder waren in den zin van de wet. Waartoe dat noodig was De land- bouwpartij (de Ln Dultschland mach tige agrariërs) verlangde het zoo, en daarom is het gebeurd I Artikel III dient tot het beletten van onware reclame. Wie tn openbare be kendmakingen of ln mededeelingen, bestemd voor een grooteren kring van personen, omtrent zakentoestanden onjuiste opgaven doet, welke geschikt zijn, om den schijn op te wekken van een bijzonder voordeelig aanbod, kan ln rechten worden aangesproken tot nalating van het doen der onjuiste opgaven. Bij dit voorschrift moet de com mentaar gelezen worden. Aan het zeer uitvoerige werk van Justizrat Dr. Ludwig Fuld ontleent de heer Nol thenius eenige voorbeelden. Ongeoor loofd zijn, volgens de Dultsche recht spraak, opgaven als de volgende, in dien zij onwaar zijn De beste en meest bezochte restau rant der stad. Grootste magazijn in de gemeente. Gefabriceerd volgens de nieuwste patenten. Bij gebruikmaking van dit haarwa ter is binnen vier weken alle kaal hoofdigheid genezen. Straatsburger ganzenleverpasteiën (voor elders gemaakte pastei). Manilla-stroohoeden (voor hoeden uit palmvezel). Verkoop tot fabrieksprijzen (wan neer de winkelier een hooger prijs vraagt, dan hij zelf aan den fabri kant heeft betaald). Tien procent rabat op de zeer ver laagde prijzen (wanneer de prijzen wel het vorige Jaar verlaagd werden, doch daarna weer verhoogd). Schoenen van prima qualiteit (doch die van minder deugdzaam leer zijn gemaakt). Direct geïmporteerd (wanneer de waren door een tusschenhandelaar ten zijnent zijn betrokken). Zuiver linnen (als er katoen door loopt). Boorden van vierdubbel linnen (als dit niet het geval ia). Verkoop van een particulieren in boedel (als de meubelen feitelijk uit een meubelmagazijn komen). Verkoop van door brand beschadig de waren (als dit slechts voor een deel der waren geldt). Verkoop zoolang de voorraad strekt (wanneer nadat de voorraad ls uit geput, er telkens nieuwe bijgevoegd wordt). De straf op deze onware reclame kan hoogstens gevangenisstraf tot een jaar en geldboete tot 5000 Mark (of een van deze straffen) wezen. En de justitie kan daarbij, wat vroeger niet mogelijk was, zelfstandig optreden. Algemeen bekende soortnamen, Beiersch bier, Zwitsersche kaas. Westfaalsche ham, cognac, cham pagne, mogen gebruikt worden ook voor artikelen, die in de daarbij aan gegeven landstreek niet gemaakt zijn, daarentegen moet men oppassen met andere namen, die door den Duit- schen rechter als plaats- en niet als soortnamen worden beschouwd, zoo- als Dortmund er bier, Egyptische ci- garetlen, Hollandscho cacao, enz. Zoo streng is de wet, dat wie geen fabriek bezit, die op etiquetten of briefhoofden ook niet mag doen af beelden. Zelfs ie strafbaar wie, om te doen denken, dat hij groote voorraden van eenig artikel heeft, pakkisten opstapelt in zijn winkelraam, die öf leeg zijn, öf iets anders bevatten. Het zal in do practijk wel moeilijk wezen om vast te stellen, dat de be klaagde, bij het opstapelen van die kisten, heeft willen doen denken, dat hij groote voorraden bezit Ais goederen, afkomstig uit een faillissement, geen deel meer uitma ken van den faillieten boedel, is het verboden de herkomst op eenlgerlei wijze aan te duiden. Wie een verkoop van waren aankondigt als uitverkoop. is verplicht in de aankondiging de reden te vermeiden, die tot dien uit verkoop aanleiding heeft gegeven. Zelfs kan het hooger gezag eischen, dal aan een daarbij aan te wijzen autoriteit mededeeling wordt gedaan van de reden en het tijdstip van den aanvang van den uitverkoop en dat daarbij te voegen ls een lijst der uit te verkoopen waren. Die lijst ligt dan voor iedereen ter inzage. Alleen is deze bepaling en een be treffende toevoeging aan zulke uit- verkoopen niet toepasselijk op sei zoen- en inventnrisatie-uitverkoopen. Toch is het hooger gezag bevoegd, voorschriften te geven betreffende aantal, tijd en duur van laatstge noemde uitverkoopen. Er is'ook een bepaling, volgens wel ke bij besluit van den Bondsraad kan voorgeschreven worden, dat bij ver koop in het klein bepaalde waren al léén bedrijfsmatig verkocht of te koop mogen worden gesteld in voorge schreven getal, maat of gewicht, of met een op de waren of hare ver pakking aau te brengen opgave van getal, maat, gewicht, plaats van oor sprong of van herkomst der waren. Zoo kan worden voorgeschreven, dat op flesschen of kruiken de inhoud is aan te geven I De volgende paragraaf betreft een zeer belangrijke zaak van oneerlijke concurrentie, namelijk wat de heer Nolthenius noemt de smeergel den, het geven van fooien of ge schenken, om boven een ander te worden bevoorrecht. Hierover en over de andere bepalingen in een volgend ortikeL J. C. P. Stadsnieuws STUKKEN VAN DEN RAAD. De Gezondheidscommissie heeft naar aanleiding van de periodieke aftreding van den beeu- F. A. Gry- seels de volgende aanbeveling opge maakt: de heeren F. A. Gryseels en H. Weimar Sneltjes. VERPLICHTE SCHOOLVER GADERINGEN. Sinds 1906 werden op uitnoodiging van B. en W. minstens drie malen per jaar vrijwillige schoolvergaderin gen belegd door de hoofden der open bare lagere scholen. Die vergaderingon gaven geen aan leiding tot moeilijkheden. Wegens t nut van dergelijke geregelde samen- sprekingen tusschen het hoofd en 't onderwijzend personeel, stellen B. en W. thans voor die vergaderingen bij reglement te regelen. Zij stellen daarom voor te bepalen, dat het hoofd van elke school min stens driemaal per Jaar zulk een ver gadering belegt. Het personeel is ver plicht die vergaderingen bij te wo nen. Het houden dier vergaderingen kan bij een door B. ©n W. vast te stellen reglement, nader geregeld worden. De verplichting tot het bijwonen der schoolvergaderingen is ook opge legd Ran de leeraren bij het M. O. OVERDRACHT VAN GRONDEN. B. en W. stellen voor van de Binn. Expl. Mij. van Onroerende goederen eenige oor straat bestemde gronden in het verlengde van de Velserstraal en van de Saenredamstraat over te te nemen in eigendom en onderhoud. Door de Binnenlandsche Expl. Mij. moet f 22.605 gestort worden als bij drage in de kosten van openhaTe werken. Met betrekking tot 't geen in den Raad gezegd is over de verhouding, die er moet bestaan tusschen de som door den overdrager te storten en de door de Gemeente uit te geven som voor keien of klinkers, verdient het de aandacht, dat B. en W. bij deze grandoverdracht de bepaling voorstel len, dat deze bijdrage in de kosten voor openbare werken onafhankelijk is van bit voor bestrating bestede bedrag en van het materiaal dat wordt gebezigd. B. ©n W. zullen den Raad een na der voorstel doen in zake het te bruiken bestratingsmateriaal. De overdracht moet olaats hebben voor 1 Mei 1911. B. en W. vragen voor rioleering en bestrating dezer gronden een oredlet van 20 550 aan. B. en W. «teilen voor drie percee- len grasgewas aan de Slachthuis straat alhier te verkoopen voor 176 aan J. van den Bosch, die bij de in schrijving de laagste dor vijf in schrijvers was. VOORDRACHTAVOND LEERLIN GEN J. C. TUIN. Gisterenavond gaven de leerlingen van den heer J. C. Tuin, in den Schouwburg ln het openbaar hun proeven van bekwaamheid ten beste. Is het reeds van algemeene be kendheid, dat de heer Tuin uitste kende leerlingen vormt en zelfs voor het Conservatorium opleidt, gisteren avond gaven eenige leerlingen weder om hun moester de eer, zoodat deze zijn reputatie op schitterende wijze heeft weten te handhaven. De heer Tuin liet zijn leerlingen de meest geschikto, maar daarom niet minder mooie, vioolnuxnmers spelen. Veel genoegen doet het ons dc viool-literatuur te zien uitgebreid door den componist-violist, den beer ChT. Kriens, zoon van onzen kapel meester. Van diens groote capacitei ten als schrijver voor vioolmuziek hebben we wederom een hoogen dunk gekregen. Wij hoorden van hem Dans la Campagne, (voorgedragen door den jongeheer C. Brandwijk) en Souve nir de San Sebastiaan (voorgedragen door den heer D. R. F. de Vries). Zeer veel goeds hebben wij van de ze leerlingen gehoord. Men ziet da delijk, dat houding en streek door den heer Tuin uitstekend verzorgd worden, on is het voor een uitvoering door leerlingen bewonderenswaardig, dat men haast geen onzuiverheden hoorde. Met temperament spelen kan men den leerling niet leeren en daarom was het verschil al was het dan ook niet groot tusschen hen die meer in de techniek gevorderd wa ren en zij die met warmte speelden, toch in het voordeel der laatsien. Eiken, door ons gehoorden leerling komt een woord van lof to©, maar vooral aan de jongejuffrouw W. Schatborn voor haar mooie vihrato eji toon. De jongeheer Dudok de Wit hoeft een mooie streek, de jongeheer Thijs- se Jr., (dïo door zijn broeder uitste kend begeleid werd), al een verdien stelijke techniek, de jongeheer J. Ruth een mooie voordracht (hij speel de zeer goed de Cavatine van J. Raff) en de jongeheeren Helieman en Levie ook eon verdienstelijke techniek. Ook wat de prestaties der heeren de Vries en Kaies betreft, brengen we den lof over op hun leermeester, den heer J. C. Tuin. Dat zijn leerlin gen waar hij trotscli op mag zijn! Ziedaar een greep uit het vele goede, dat wij op deze uitvoering hoorden. De Schouwburgzaal was vol be langstellenden, die niet karig in hun applaus waren. Een mooi slot voor den succesvol len avond was de uitvoering der strijk-kwa'rtetnummers van Tschai- kowski en Grieg. Welk een moeite de heer Tuin hier aan heeft gehad kunnen alleen zij ba- grijpen, die deze teere kwartetmuzlek van nabij kennen. Wij wenschen den heer Tuin geluk met de hehaalde resultaten zijtner leerlingen en brengen mej. G. van Duijn, die voor de begeleiding zorg de, ook een woord van hulde voor het volvoeren haxer uiterst belang rijke taak. K. JONGE VRIJZINNIGEN PROPA- GANDA-CLUB „HAARLEM." Dezer dagen houdt de vereeniglng van dien naam hare jaarvergadering. Op de agenda staat am, eon voor stel tot wijziging van art. 3 dor Sta tuten, een bestuursverkiezing en eon trede, uit te spreken door den Bonds voorzitter, den heer Voa Verlaging Broodprijs. Ook de Coöp. Brood bakkerij- en Verbruiksvereeniging „Vooruitgang", verlaagt den broodprijs met ingang van Maandag met één cent SMEDENPATROONS- VEREENIGING. Daartoe uitgenoodigd door de afd. Haarlem en Omstreken van den Bond van Smedenpatroons, hieid de heer A. J. Dingemans, van Amsterdam, Woensdagavond in een der zeden van het gebouw „De Nijverheid" een voor dracht over „IJzer en Kunstsmeed werk". Na de opening door den voorzitter, den heer H. Hogenbirk, van Bloemen- daal, besprak de heer Dingemans vooraf den toestand van het smidsbe drijf Het gaat hiermee niet, zooals het gaan moest. En de oorzaak daar van zijn z. i. de smeden zelf. In den bloeitijd van het ambacht, den gilden- tijd, werd het bedrijf door de eilden- besturen geregeld. Na de opheffing der gilden in 1793 werd het ambacht vrij. maar de daardoor ontstane con currentie gaf aanleiding tot veel ver keerds. Die slechte gevolgen moeten geneutraliseerd worden door samen werking. De smeden zijn niet met hun tijd meegegaan. Werd het gildcwezen in 1793 al afgeschaft, de productie manier bleef dezelfde. De machine moest verandering in de productie wijze brengen, daar veel en goedkoop geleverd moet worden om dure ma chines winstgevend te doen zijn. De smeden moeten niet langer de machines bestrijden, doch ze aanwen den tot hun eigen voordeel. Gezamenlijk aanschaffen der ma chines, het gezamenlijk inslaan van massale hoeveelheden grondstoffen, vermeerdering van theoretische vak kennis en van handelskennis, noodig, voor 't zoeken en bepalen van afzetge bieden, noemde spreker als middelen ter verbetering. Daarna hield de heer Dingemans een zeer belangwekkende beschou wing over het ijzer Hij ginir na, hoe over 't ijzer ge schreven werd ln do oudste geschiede nissen der cultuurvolken. Israël, Griekenland, China en Egypte. De Egyptische naam voor ijzer beteckent „wonder des hemels". Kenden zij 't alleen als bestanddeel van meteoor- steenen Vervolgons besprak de heer Dingemans de. verschillende soorten van Ijzerertsen en gaf aan, hoe de bewerking in hoogovens geschiedt. Uitvoerig sprak hij over de verschil lende soorten van staalbereiding. Daarop volgde een causerie over kunstsmeedwerk. De vakgenooten kennen allen de fraaie stukken kunstsmeedwerk, die door den heer Dingemans vervaardigd zijn. Op de tentoonstelling voor Ambachtsnijver heid te Amsterdam dwongen zij aller bewondering af. Geen wonder dan ook, dat met veel aandacht geluisterd werd, toen de heer Dingemans in breede trekken aangaf, hoe hij al die bloem- en blad- vormen, deurbeslag, kronen, sloten, hekwerk, enz., had gemaakt- Een reeks lichtbeelden deed daarbij goeden dienst. Nadat de heer Hogenbirk onder tee kenen van bijval der aanwezigen den lieer Dingemans voor z'n bespreking had dank gezegd, sprak een der ge- noodigden, de heer A. W. Weissin an, architect te Amsterdam, den wensch uit, dat de lieer Dingeuiuus een der gelijke lezing ook eens zou houden voor architecten. De heer Weissman verklaarde dezen avond veel geleerd te hebben. Zijn mede-architecten zou den door dc uiteenzetting van den heer Dingemans waarschijnlijk ge bracht worden tot meerdere waardee ring van het smidsamhacht, dat zulke schoone kunstwerken kan opleveren. WEER TWEE WERELD REIZIGERS. Zondagmorgen te 12 uur zullen uit „Café du Passagein de Groote Hout straat een tweetal Haarlemmers ver trekken, met een flesch .n 3 1/2 M. omvang en 2 M. hoogte, waarmee zij een reis om de wereld denken te ma ken. In de uitstalkast van het siga renmagazijn van de firma Boele ligt een foto van hen. VERDUISTERING? Donderdag 10 Maart zal voor de H&axlemsche rechtbank terechtstaan, J. N„ notaris uit den omtrek, ter za ke van verduistering. Den notaris, van wien we reeds meedeelden, dat door hem ontslag is aangevraagd, wordt ten loste gelogd, dat hij eenige hem toevertrouwde effecten beleend heeft. Beeniettelijke Ziekten. In de week van 23 Februari tot met 1 Maart zijn ter kennis gekomen van den centralen gezondheidsdienst een geval van roodvonk en een van diplheritis te Haarlem een geval van diphtheritic te Benne- broek een geval van roodvonk te Sloten een geval van roodvonk te Velsen. Gemeenteraad. Woensdagmiddag vergadert de Ge meenteraad. Ernsti g on gesteld. Tot ons leedwezen vernemen wij, dat de heer J. de Koek, Hoofd der school aan de Friesche Varkenmarkt, wien tegen 1 April a. e. eervol ont slag uit zi'ne betrekking is verleend, ernstig ongesteld ls, tengevolge van longontsteking. De heer De Koek i# ruim 70 jaren oud. 'Amsterdamse!» triö. Het Amsterdamsch Trio de da mes: Fanny Gelbart, piano, Nella. Gunning, viool, en Cato van der Hoe ven, violoncel zullen binnenkort te Bloemendaal een 'concert geven. L i e d e t e na v o n d. Mevrouw Morchnnt-Rambonnet,. alt-zangeres, Scheveningen, zal met medewerking van Willem Andriessen dezer dagen alhier een Liederen- avond geven. Uit de Rechtszaal BELASTINGZAAKJES. D. J. G., uit Sloten, stond terecht, beschuldigd van het niet nakomen van een verplichte aangifte voor de personeele belasting. De zaak betrof een perceel in Zandvoort, dat eigendom was van be klaagde. Deze had in bedoeld perceel, dat gemeubeld was ter verhuring, zelf gedurende een week in Augus tus vertoefd met vader en zuster. Toen werd beki. een belasting-bil jet bezorgd,, dat echte:1 door hem niet ter bestemder plaatse werd ingele verd, aangezien hij in de meening verkeerde niet te vallen onder de be lastingwet, daar het perceel niet ver huurd en minder don 10 dagen door hem bewoond was. Beki. erkende, dat bij daarmee een verzuim heeft gepleegd De rijksadvocaat, mr. Asser achtte na deze verklaring en ook na hetgeen een getuige mededeelde, het ten laste gelegde bewezen en eisclite een geld boete van f 20, eventueel te vervangen door een hechfenlsstraf op te leggen door de Rechtbank. De substituut-of f iel er refereerde zich aan den eisch der administratie. M. V. te Velsen werd beschuldigd van een onjuiste aangifte. Hij zou n.l een haardstede te wc-inig opgege ven hebben. Beki. deelde mede. dat de howusie kachel stond en nog staat in een rommelkamer, oen eind van den schoorsteen af, terwijl in het schoor steengat zich een prop bevindt en geen pijpaansluiting aanwezig is. De kachel stond daar niet om te branden en heeft ook niet gebrand. Twee beambten deelden mede, dat de kamer veel had van een rommel kamer en dat de kachel den indruk maakte van niet gebrand te hebben, en ook niet daarvoor te dienen. Ech- teT kón ze branden, wanneer een pijp- geleiding werd aangebracht en zij waren overgegaan tot het indienen van een aanklacht, omdat de wet zegt, dat een kachel belastbaar is, wanneer ze in gebruik kan worden gesteld zonder dat metsel- of pleis terwerk behoeft verwijderd te worden. De rijksadvocaat meende, dat hier te goeder trouw in strijd met de wet ls gehandeld en hield bij zijn eisch, een geldboete van f 10, daarmee ire- kening. Beki. merkte op, dal wanneer de Rechtbank termen vond, hem in deze volgens de ietter der wet te veroor- deelen, hij meteen veroordeeld werd om zijn kachel te verkoopen, aange zien hij geen andere bergplaats be zat. DIEFSTAL VAN TELEFOONDRAAD, Twee Haarlemsche Jongelieden wer den beschuldigd te Bloemendaal te hebben weggenomen telefoondraad tot een gewicht van 19 1/2 Kil", en dat verkocht te hebben aan zekeren P. te Haarlem. De beide beklaagden, oude kennis sen der justitie bekenden. Mr. Hoyer, dJe het een ernstig ge val vond. aangezien deze diefstal moeilijkheden veroorzaakt heeft voor *t verkeer, en niet uit broodsgebrek gepleegd is. daar het ontvangen geld tn sigaren en drank werd omgezet, eisehte tegen J. S. een gevangenis straf van 6 maanden en tegen I.. J-

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 1