NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 27e Jaargang. No. 8192. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. WOENSDAG 9 MAART 1910. A HAARLEM'S DAGBLAD ABONNEMENTEN ADVERTENTIËN: per drib maandeni ISks" Van 18 regels 50 Cts.: Iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlem 1-20 Haarlem van 1—5 regels/l.—, elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regeL Voor de dorpen !n den omtrek waar tea Agent gevestigd is (kom der HAB') Abonnement aanzienlijk rabat gemeente) 130 AdvertenHfin van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; Franco per post door Nederland l-öo w gj.. -U**^5 Jd' 00 Cts. voor 3 plaatsingen k contant O^ustreerd Zondagsblad,'voorHaarten 1 1 1 1 1 I 1 WH Redartie eQ Administratie: Groote Houtstraat 53. de omstreken en franco per post 0A5 Intercomnronaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drnkkerij: Znider Boitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiSn en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA DONDERDAG 10 MAART. GToote Kerk: Orgel bespeling, 23 uur. Schouwburg: F eestvoars telling Alexander Saalborn, 8 uur. Do Kroon: Kol. Museum. Voordracht door den hoer L. A. Bakhuis, 8 uur. Soc. Vereeniging: Uitvoering „Ho- ■anna," 8 uur. Sint-Bavo: Cursus in de Katholieke gel ofs- en zedenleer. Onderwerp: De ral uit de bovennatuurlijke orde door de zonde. OM ONS HEEN N*. 1100. Schuimers. Er zijn schuimers In soorten. Zee schuimers bijvoorbeeld, al bestaan die dan ook niet meer op de druk be varen zeeën, boeven zonder «enigen twijfel, maar die dan toch een zeke ren moed noodig hadden voor hun ge vaarlijk bedrijf, omdat ze te avond of morgen door de zee verslonden of door een machtiger vijand verslagen kunnen worden. Tafelschuimers zijn er ook. menschen die zonder noodzaak teren op eens anders zak, maar ove rigens geen schade toebrengen, dan aan hun eigen karakter. En ten slotte de landschuimers, die ik op 't oog heb, geniepige personages, te lui om met nuttige inspanning hun kost te ver dienen en die daarom zich als woeker planten aan weldadigheid en liefda digheid hebben gehecht. Hun bedrijf is eenvoudig. Ze weten Jaarverslagen meester te worden van vereenigingen van algemeen nut, waarin veelal de namen voorkomen van de contribueerende leden en de plaats, waar ze wonen. Dit is hun basis, het overige werkmateriaal is een stapeltje quitanties, een pen en een inktkoker, benevens een groote dosis brutaliteit. Die quitanties vullen se in met de namen van personen, die ajs zeer bemiddeld bekend staan den naam van de vereeniging en ondertee kenen ze kalmweg met den naam van den penniugmeester. De eeni-e moeilijkheid kan liggen ln het bedrag, dat moet worden inge vuld. Hoe kent de schuimer het cijfer vaa de contributie? Gewoonlijk kan hij dat gemakkelijk uit de verslagen self naznan. Daar deze drukwerken een propagandistisch karakter dra gen. en meestal worden gezonden ook aan personen, die nog niet als lid zijn toegetreden, staat daarin vermeld, voor welk bedrag men donateur, voor welk men lid kan worden. Staan nu de namen van leden en donateurs af zonderlijk vermeld, dan weet de schuimer precies, hoe hij zijn quitan ties invullen moet. Wanneer de vereenigingen afstand konden doen van het suggestieve voor deel, dat er in de opneming van die ledenlijsten gelegen is, dan zpuden ze al dadelijk do sohuimerspractijk zeer benadeelen en die binnen enkele ja ren onmogelijk hebben gemaakt, om dat de kerels, wetende, hoevele ver anderingen in deze lijsten plegen voor te komen, dan geen zekerheid meer zouden hebben, of iemand die op hun oude lijst voorkomt, lid is of niet. Met een nul tan tie bij zich gaat nu öe schuimer op het pad en belt bij het lid, op wiens naam de quitantie staat, aan. Van tweeën een de val- sche quitantie wordt betaald of niet. In het eerste geval is de streek ge lukt en wandelt de schuimer met het gestolen "°M weg, in het tweede ge val kan hem nog niet veel kwaads overkomen. Laat mijnheer of me-1 Vrouw antwoorden, dat het nagezien zal worden en of hij maar eens terug wil komen, dan gaat hij, beleefd aan sijn pet tikkende, de stoep weer af en Vergeet terug te komen. Het ergste wat hem gebeuren kan Is, dat hij aangehouden wordt door een politieman. Voor dat geval is de Uitvlucht klaar „ik heb de quitantie Eekregen van een heer. die me op het Houtplein zou wachten, voor de moei te zou ik «en kwartje krijgen.** Als ze samen op het Houtplein aankomen, Is natuurlijk de heer niet present. Kan de schuimer, pardon de boodschapper, dat helpen Natuurlijk niet, hij kan zelfs den politieman toegeven, dat er waarschijnlijk knoeierij achter zit. H ij kon dat toch niet weten, natuur lijk niet Het is nu wol duidelijk, waarom in den regel do schuimer niet meer dan één quitantie in zijn zak heeft. Wer den ©r meer op hem gevonden, dan zou het verhaal van den op 't Hout plein wachtenden heer ook den aller- laatsten grond van waarschijnlijkheid missen. Maar het gebeurt ai te vaak, dat de quitantie betaald wordt Gef .rtuneer- de menschen dragen gewoonlijk aan zooveel vereenigingen en stichtingen bij, dat zj^ onmogelijk precies kun nen weten, wanneer deze of die qui tantie te verwachten ls en nog veel minder, hoe die quitantie er pleegt uit te zien. Typografisch onderschei dingsvermogen mag van het publiek niet worden verlangd. Is eenmaal de valsche quitantie betaald, dan kan het maanden duren vóórdat het be drog wordt ontdekt Meestal gebeurt dat, wanneer de echte quitantie wordt aangeboden. „Heb ik dte al. niet betaald?" vraagt mijnheer of mevrouw zich af. Er wordt gezocht ln het kasboek en het bedrog komt uit. De dienstbode komt er aan te pas. „Weet je nog, hoe de man die de val sche quitantie overgaf, er uitzag In den regel is het meisje den kerel glad vergeten. Er komen zooveel men schen aan de deur. Hoogstens kan ze zich nog herinneren, of hij een hoed of een pet droeg. En zelfs wanneer de man haar getoond werd, zou ze niet onder eede durven verklaren, dat hij wel en deugdelijk dezelfde ls. Op zichzelf ls dit afschuimen van de weldadigheid een allermisselijkst bedrijf, dat met alle kracht dient te worden tegengegaan. De Juatltio spant zich daartoe met loffelijken ijver in, maar is niet altijd in staat om het kwaad te straffen en natuur lijk niet, om de pogingen daartoe te beletten. Daarom la het zoo goed, dat het publiek van zijn kant eveneens scherp helpt toezien, om aan de schui mers hun kwade practijken onmoge lijk te maken. Nog om een andere reden. Wanneer de menschen ten name van een veree niging zijn opgelicht, dan hindert hen dat, zooals licht begrijpelijk is. Maar minder verklaarbaar moet het hee- ten, dat dan het slachtoffer, in een op welling van wrevel, er spoedig toe komt om voor het lidmaatschap van die vereeniging te bedanken. „Het ge zeur moet dan maar uit zijn." Zoo legt men het zadel niet op het rechte paard. Maar wie boos ls, redeneert niet best en in elk geval wordt de ver eeniging de dupo van de historie. Zoo maakt zich do noodlottige schuimer niet alleen meester van andermans geld, maar benadeelt bovendien nog de vrijgevigheid van het publiek. Ik kan mij begrijpen, dat nu bij ve len de vraag opkomt„hoe moet ik mij dan voor die oplichterij wach ten Het antwoord daarop ls niet gemakkeliik. Dieven en oplichters vinden altijd meer streken uit, dan fatsoenlijke menschen kunnen tegen gaan. Maar toch is er misschien wel wat tegen te doen. In de eerste plaats door streng te letten op de personen, die de quitanties aanbieden. De Haar- lemsche kassierskantoren hebben al len hun loopers, die In den regel ja renlang hun functie vervullen en dus welbekend zijn In de goheele stad. Wat zij aanbieden kan gerust betaald worden. Hetzelfde kan gezegd worden van de postquitantieshet is geen kunst de paar menschen, die met het presenteeren daarvan belast zijn, goed te onthouden. En geen schuimer zal den moed hebben, zijn valsche quitantiès door een kassierskantoor of over de post te laten Innen. Daarbij loopt hij te veel gevaar. Wanneer het publiek dus als stelre gel aannam, geen lidmaatschap-qui- tanties te voldoen, dan wanneer die door bekende personen werden aan geboden, en wanneer een vreemde er mee komt den man nog eens terug te laten komen, dan zou allicht iets ge wonnen zijn. De maatregel zou ook preventief werken, omdat de moeilijk heid en het gevaar voor de schuimers er grooter mee wordt De kassierskantoren (commissio nairs ln effecten) hebben tegenwoor dig, meen ik, een vereeniging. Zouden zij de zaak daar niet eens ter sprake willen brengen Wellicht vindt men er iets anders, iets beters. Het geval is de moeite waard. Niet alleen om anti-maatschappelijke da den te verhinderen, maar ook om de offervaardigheid van het publiek niet te ontmoedigen. Het is toch ai be zwaarlijk genoeg, om er voor te zor gen, dat het bedrag van contributies op gelijke hoogte blijft, om van stij ging nog maar niet eens te spreken. J. C. P. Stadsnieuws J. Irwin Brown. Men schrijft ons: Velen onzer sladgenooten zullen ze ker met genoegen vernemen, dat de Rev. J. Irwin Brown van Rotterdam van voornemen is ook hier de lezing te houden, die in Rotterdam zooveel succes gehad heeft. De begaafde spreker wiens Irish man's Difficulties in speaking Dutch en Wit and Humour of Irish Law- oourts hier zulk een warm onthaal vonden, hoopt" binnenkort hier te ko men met Highland Sentiment and Lowland Humour, gevolgd door een nieuw hoofdstuk van O Neill's Diffi culties with Dutch. Aangaande deze lezing zegt het Rotterdamsch Nieuwsblad van 28 Fe bruari j.l. het volgende: In Caledonia, weer goed bezet, sprak gisteravond ds. J. Lrwln Brown over HighlandSentiment and Lowland Humour. De Amerikaansche consul, Colonel Listoe, nam het presidium waar en de bijeenkomst openende, zei hij iets dat ellen uit het hart gegre pen was. een dankwoord aan ds. Brown, dien het altijd een genoegen is te hooren. Toen kwam als toegift weer zoo'n vermakelijk hoofdstuk van O'Neill's moeilijkheden om Hollandsch te lee- ren. Een nieuw hoofdstuk weer. En weer hehben we zitten schudden van t lachen om dien Ier, die alles vol plakte met labels, zelfs zijn ontbijt en de mouw van de jas, om maar de namen te onthouden, zoodat zijn kostjuffrouw geloofde dat 't niet pluis met hem was. Zijn dwaze ontmoeting in Gouda, waar hij doet of hij geen Engelsch- man is en andere Engelschen te woord staat, het ongelukkige baby- Engelsch dat ten slotte ln het vlugste Engelsch overging, zijn belet vragen, zijn verwarring met biljet, en belet krijgen en geven, zijn droevig wach ten op de tram, die hij „pakken" wil en „teekenen" teelten geven), zijn avontuur met den öagtretn, die altijd 's nachts gaat omdat het een D-treLn Is, een trein, die geen belet heeft en waarvoor geen belet gevraagd be hoeft te worden, het was alles niet om na te vertellen, "--ar om het uit te gieren. Het was laat vóór men 't wist, en als ds. Brown ons weer in Caledonia samenroept, dan komen we weer. En als er belet is, dat wil zeggen ver- hindering, o, O'Neill, dan gaan we met hangende pootjes als de witkiel met uw papiertjes. Deze peer smaakt naar meer, en altijd meeri Kegelen. In den Personeelen wedstrijd van 't Internationaal Kegelooncours te Amsterdam, behaalde de heer Geels te Haarlem den achtsten prijs met 41 punten, i nden vrbe-baon wedstrijd werd 11 onze stadgenoot, de heer F. S. met 45 punten. DE ZAAK-SCHOOLEMAN. Ter zitting van het kantongerecht Maandag a. waarin de zaak tegen den heer R. C. Schooleman (onbe voegd uitoefenen der geneeskunde) wordt behandeld, zal mr. A. 11. J. Me- rens als plaatsvervangend kanton rechter optreden. EEN WOORD TOT DE MANNELIJKE INGEZETENEN VAN HAARLEM. Van het volgende wordt ons plaat sing verzocht: Stadgenooten! Aan velen uwer is het bekend, dat er van 1 Mei tot 1 September aan al le mannelijke Ingezetenen van 16 tot 35-jorlgen leeftijd, gelegenheid gege ven wordt onderwijs te ontvangen ln het schieten op de banen te Over- veen; door het gemeentebestuur en door de militaire autoriteiten ls zoo veel mogelijk publiciteit gegeven aan de daaromtrent bestaande bepalingen en voorwaarden, door ondergeteeken- de is herhaaldelijk een opwekkend woord gericht tot de leerlingen van alle scholen en leden van gymnastiek- vereenigingen, die daarvoor in aan merking kwamen. En met welk suc ces? Dat nauwelijks één op de 1000 In woners zich heeft aangemeld om aan bedoeld onderwijs deel te nemenl Voorwaar wel een treurig resultaat! Wij moeten dus wel aannemen, dat nog zeer velen niet bekend zijn, met de kostelooze gelegenheid hun aange boden om te leeren schieten. Het wil er toch bij ons niet ln, dat er onder de Jonge mannen van Haarlem, zoo gunstig in de sportwereld bekend, zóó weinig liefhebberij voor die mooie en mannelijke sport, voor het schieten zou zijn dat een 70-tal slechts lust zou gevoelen tot een goed schut ter te worden opgeleid. Nu vereeten wij wel niet de schiet- vereenigingen hiecr ter stede, welke het schieten beoefenen, maar wat be- teekent hun betrekkelijk gering aan tal leden tegenover eene bevolking van duizendenl De oefeningen hebben plaats in de mooie maanden van'het jaar, in de frissche buitenlucht, op de uitste kend ingerichte banen te Overveen, per fiets in 10 minuetn, te voet ln een half uurtje te bereiken. Evengoed als voetbal, tennis en andere openlucht spolen oefent het schieten been- en armspieren, leert het ons het lichaam te onderwerpen aan onzen wil, onze zenuwen ln bedwang te houden, mees ter te blijven van ons zeiven en voor al doet het ons snel en scherp zien. En wie zou geen vaste hand, geen Juist oog willen bezitten. Een aan staand jager doorloopt zoodoende een leerschool om later het wild met zekerheid te kunnen treffen, maar bovenal legt het den grond om "ons tot weerbare mannen te maken. En weerbaar ln de hooge beteekenis van het woord is alleen hij, die in staat is mede te werken tot de verdediging van ons hoogste goed, onze onafhan kelijkheid. Doch daarvoor heeft ons vaderland noodig mannen van sta vast, kerels met merg in de knoken, een volk van scherpschutters zooals de Zwitsers zijn! Om dat te worden ls een koTt ver blijf onder de wapenen als lotellng niet voldoende, oog en 6pleren moei ten reeds geoefend zijn eer men wordt ingelijfd, het schieten dient na ver vulling van den mililiepllcht te wer den onderhouden. En al bezitten wij geen bergen als Zwitserland, die ais een zware borst wering, het land omringen, wij heb ben onze lage, schier onbegaanbare polders, met hunne talrijke vaarten, tochten, slooten en kanalen, wij heb ben onze hooge dijken, onze drassige bodem wij zouden er zoo graag bij voegen: wij hebben mannen, die met nooit falende zekerheid in staat zijn te treffen, wij Hollanders, zijn allen weerbaar! dan, voorwaar, zouden wij onoverwinlijk zijn! Moge dit bin nen afzienbaren tijd zoo worden. En nu de directe voordeelen aan het bij wonen van die oefeningen verbonden? De cls. miliciens, die minstens 60 pa tronen verschieten en aan eenige vastgestelde eischen van schietvaar digheid voldoen, kunnen een scliietbo- wijs ontvangen. Bij het eerst daarop volgende onderzoek naar de geoefend beid van lotelingen, stelt zulk een be wijs den bezitter vrij van het afleg gen van proeven als schutter. Wij mogen als algemeen -bekend aannemen, dat het bezit van een bre vet van x.g. „militaire bekwaamheid" recht geeft op de keuze van garnizoen. Komt daarbij oen 2e hrevet, van vol doende lichamelijke geoefendheid, don behoeft de eigenaar slechts vier maanden te dienen. Aan bet einde van het scbiettljd- perk wordt gewoonlijk een wedstrijd gehouden om prijzen, door het Minis terie van Oorlog beschikbaar gesteld, terwijl ar bij genoegzame deelneming Gemeentelijke-, Provinciale- en Nati onale schietwedstrijden plaats heb ben, waarbij eereprijzen kunnen be haald worden in zilver, verguld zilver en goud, bestaande uit een eeretoe ken dat gedragen wordt aan een oran jelint met twee streepen ln de natio nale kleuren, maar... dan moeten er heel wat meer deelnemers aan de schietoefeningen zijn dan tot nu toe! Bij het vaststellen van de uren en dagen waar-op geschoten zal worden wordt zooveel mogelijk rekening ge houden met de wenschen en belangen van de deelne'mers. Als regel hebben de oefeningen plaats des middags na 3 uur. des Zondags ook In den voor-j middag. Moge zich dan, maar zéér spoedig, vele liefhebbers, en niet alle a.s. lo telingen, te Haarlem aanmelden, op dat onze stad op het gebied van schieten ook haar goeden naam als sportstad be boude. DE WITT HUBERTS. Bureau-lnlanterie-kazea-ne. Hooger beroep. Door J. W. te Amsterdam, den chauffeur, die voor het kantonge recht alhier tot 14 dagen hechtenis was veroordeeld, wegens het woeste rijden door de Amsterdamsche poort op 11 Juli 1909, ls hooger beroep te gen zijn vonnis aangeteekend. Ruit -ebroken. Wandelaars in de Groote Hout straat werden gisterenavond om streeks 9 uur hevig opgeschrikt door 't gerinkel van glasscherven boven hun hoofd, en 'n seconde later rond hen op de etraatsteenen. Oorzaak hiervan was, dat bij de firma Peek en Cloppenbur" een raatn werd opgeschoven, waarvan de rui ten tegen den schok niet bestand wa ren. 't Gevallen glas stichtte goen on heil. VERDUISTERING DOOR EEN NOTARIS. Aan den notaris J. N uil den om trek, die morgen voor de Rechtha; k alhier terecht staat, wordt ten laste gelegd, dat hij in den loop van de tweede helft van 't Jaar 1909 zich op zettelijk heeft toegeëigend 9 stukken 21/2 pCt. Nederl. Werk. Schuld, g-oot f 1000, die hij onder zich had uit de nalatenschap van mevrouw v D. In deze zaak worden 7 getuigen ge hoord. Als verdediger treedt op mr. D. W. Stebbe uit Amsterdam. J u b i 1 Heden herdacht de beer W Kap- tein, draaier aan de Centr. Werk plaats der H. IJ. S. M. den dag, waar op hij vóór 25 jaar bij de Maatschap pij in dienst trad. Namens de Maat schappij werd hem een enveloppe met Inhoud en diploma aangeboden. De kameraden boden hem eveneens een stoffelijk blijk van belangstelling aan. Zi eken- en Ondersteun ings- fonds. Bij do gisteren gehouden verkiezing voor vij fbestuurslcden van het Zie ken- en Ondersteuningsfonds van de Centrale Werkplaats der H. IJ. S. M. verkregen de hoeren J. H. Rohdens 24G, G..Schriel 213, G. Scholten 212, J. v. Dokkum 109, Hagen 99, Kool 99 en E. Lentelink 92 stemmen Gekozen zijn de heeren Rohdens, Schriel en Scholten. Herstemming zal plaats hebben tusschen de heeren Vau Dok kum, Hagen, Kool en Lenteliuk. De herstemming zul plaats hebben 15 Maart a. s. (Zie verder Stadsnieuws onder laat ste berichten). Uit de Omstreken BLOEMENDAAL. Crescendo. In de zaal van Hotel „Zomerzorg" gaf gisteren de Bloemendaalsche Mu ziekvereniging Crescendo een con cert, dat in allen deele welgeslaagd heet en mag. Het gast met deze v ereo- uiging werkelijk „Crescendo", na ie der concert, dat de vereeniging geeft, komt men tot de ontdekking, dat er al weer iets beters is bereikt dan in bet vórige. De uit te voeren nummers wijzen er evenzeer op, dat 't peil van artisticiteit, dat de kranige directeur, do heer D. Couwenhoven, met zijn musici bereikt, steeds hooge.- komt te liggen. Natuurlijk is de uitvoering der nummers nog lang niet volmaakt; hoe zou men dit van een nog jonge vereeniging kunnen verwachten?, maar toch hoort men naar de ver richtingen van dit orchestje met gr-.-. t genoegen. Berbe's Salut au printemps b.v. ward met entrain en toewijding ten gehoore gebracht en al klonken 'n paar noten eens wat zonderling,, dat behoeft nog niet aan de spelers, maar kan ook aan de slechte occous- tiek van de zaal verweten worden. Die zaal ls volstrekt niet voor 'ri concert als dit berekend. Ten eerste ls zij veel te klein. Zoo klein zelfs, dat de menschen, die óók 'n kaart hadden en óók eens luisteren wilden, gedwongen waren in 'n bijzaaltje te gaan zitten, dat in 't verlengde van de groote! zaal ligt. En k o n men n-g maar gaan zitten, maar stoelen wa ren er ook niet genoeg, zoodat som migen hals-rekkend en leunend op stoelen en schouders van voor-staan ders, met groote moeite nog Iets ia zien kregen. Wanneer zal Bloemendaal toch' nog eens 'n zaal krijgen, die concer ten en tooneelvoorstellingen tot een genoegen en niet tot een ergernis maakt? Er is beusch behoefte aan! Van Crescendo willen we nog als het bert geslaagd noemen, Couwenho veu's Fantalsle ouveture. TAutcm' ne. en Pontet's Mosalque sur Martha. De hiaten tusschen de orchesinum- mers werden door onzen stadgenoot, den heer A. M. Vrugt, geestig met voordrachten aangevuld. De voor drachten waren evenwel alle oude beestjes. Wanneer komt er nu eens wat nieuws? HAARLEMMERMEER. De dames W. S. de Jong en J. van Driel le Hoofddorp en mej A. Valken burg te Nieuw-Vennep zijn te 's-Gra- venhag© geslaagd voor 't examen nut tig© handwerken. Terwijl de koster der Geref. kerk te Nieuw-Vennop tijdens de morgen- godsdienstoefening een hond uit het kerkgebouw wil deverwijderen, die er ongemerkt was. binnengeslopen, werd hij door 't beangstigd geworden dier vrij ernstig In een zijner vingers go- beten, zoodat hij zich dadelijk moest laten verbinden Het geval verwekte nog al eenige consternatie onder de vele kerkgangers. 'AERDENHOUT. Een noodzakelijke verbetering ls aangebracht langs den Zand voorter- weg. Van de villa van den hoor 1). E L. van den Arend tot aan die van' Mr. Enschedé is ec-n flink schuinen- pad aamrelegd, wat voor het wande lend publiek een ware uitkomst is, daar di; gedeelte weg voorheen we gens de voortdurende modderighcid onbegaanbaar was. BEVERWIJK. Jhr. J. C. W. Strick van LlnschoU-n is met ingang van 15 Maart e. k. her benoemd tot burgemeester van Bever wijk. SLOTEN. In de raadsvergadering Ls o.a. be sloten om tijdelijke leerkrachten aan te stellen aan do scholen te Sloten en ln den Greoten IJpolder. De jaarwedde van den togenwoor- digen bouwopzichter werd van 750 op f 900 gebrachi, nadat een voorstel om een gemeente-architect aan te stellen was verworpen. VELSEN. Bij Koninklijk besluit is aan den heer J. C. A. VV'eeris, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als burge meester der gemeente Velsen. ZANDVOORT. Men doelt ons mede, dat mej. Zan- kel als gemeente-vroedvrouw niet om ontslag, maar enkel om recht op pen sioen verzocht heeft. Ze is nog lang geen 65 jaar. Binnenland EEN VALSCHE BARON. We lezen in de Tel. Dezer dagen werd Amsterdam ver blijd met de komst van «en Bcrlijn- 6chen baron, voornaam, maar nog jong. Hij stapte af aan een der groot- ste hotels en koos daarvan de mooi ste kamers. De portier kreeg twee. duizend mark in bewaring en de ba ron was grand seigneur. Doch na een paar dagen vertrok hij weer uit het hotel, even correct In alles als bil er

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 1