Een flinke Werkster^ Weerbericht MEDEDEELINGEN VAN HET KONINKL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorn. 10.50 uur). De Bildt, 10 Maart 1910. Hoogste barometerstand 770.7 m.M. (e Horta (Azoren); laagste 740.1 m.M. te Aberdeen (Oostkust van Schotland) Verwachting tot oen avond v; 11 Maart: Wind: meeat matige Zuidelijke tot Zuid-Westelijken wind. Gesteldheid van de lucht: zwaar be wolkt of betrokken, waarschijnlijk ro genbuien. Temperatuur: kouder. BAROMETERSTAND TE HAARLEM Barometerstand hedenmiddag te 2 uur 760 m.M. Vooruitgang. Vorige stand te 2 uur 765 m.M. OPGAVE VAN: JOH. M. SCHMIDT - Opticien 85 ZIJLSTRAAT - HAARLEM. Thermometerstand te Haarlem. Donderdag 10 Maart Hoogste gisteren 9 uur F. 64 Laagste hedennacht F. 41 Hoogste heden tot 12 uur F. 41 HEEM3 TEDE. Uitvoering „Moer en Bosch". Men schrijft ons: Groene planten en bloeiende .wassen deden mooi tegen het plat form in het vriendelijke kerkgebouw van „Moer en Bosch", 't Was daar in dat gebouw aan den avond van den 8en Maart uitvoering van het Broe derkoor, onder leiding van den heer Wesselius, van Haarlem. Een welvoorzien programma was bestemd voor dien avond. De heer Hoefman, bariton, mevr. Wesselius, sopraan, en mej. Stoetzei, begeleiding, verleenden hunne mede werking. Kwartier voor achten kwa- mon in breede rijen do patiënten. Zij namen plaats, doodstil, in gespan nen verwachting. Van den anderen kant kwamen genooiigdon uit de ge meente. Ook zij kwamen in grootea getale. Te acht uur opende de heer Zeegers met een enkel woord den avond, en gaf nu het woord aan het koor. Alle nummers, waaronder en kele bekende concoiirsnuramers, als: Nimmer Nacht, van Rich. Hol, en 'Avondlied van Verbuist, werden op uitnemende wijze vertolkt Het broe derkoor beschikt over een puik stel 2e bassen, en eonige dito le tenoren, terwijl ook in de overige partijen goe de elementen aanwezig zijn. Hoe jammer, dat zulk een koor niet eens wat meer naar buiten mag op treden. Echter, wie weet! Tempora mutantur". De heer Hoefman was in zijn kracht. Hij beschikt behalve over een mooi geluid, over een goede voordracht. In het ernstige zoowel als in het geestige genre, kwamen beide hoedanigheden goed tot hun recht. Mevrouw Wesselius, welwil lend medewerkende, toontzich een zeer goede sopraan; hare nummers werden met aandacht gevolgd. Ook Mcj. Stoetzei als begeleidster was hier ten volle op hare plaats. Het was kwairt over tien toen de broeders zich schaarden aan beide zijden van het platform, en de heer Zeegerrs een woord vun dank jilsprak aan allen, die tot het welslagen van den avond hadden medegewerkt. Langzaam, on der Ten indruk van den schoonen avond, verlieten nu d6 hoorders het vriendelijke gastvrije kerkgebouw, zich verspreidend door de donkere la nen naar hunne respectieve haardste den. Al die mooie groene planten en de bloeiende gewassen blijven staan in hei gebouw. Want nog wacht den patiënten een schoone avond. „Ex Animo" komt Vr ij dist avond! En dat wil wat zeggen voor hen In de pau ze wondde ik mij tot cenlgo patiënten, en zei: Da's een ïooie avond voor Jullie, mannen! Jawel, maar dan Vrijdagavond! Hoe zoo? Don komen zij zingen uit het dorp, dames en hee- ren! Een tevreden lachen ging door de rij van patiënten, zij wreven zich de handen van pleizier. Wij wenschen hen een genoeglijken avond. Men schrijft ons: Tegenover Land- en Spaarnzdcht, tussc.i. den Binnenweg en de Bleo- kersvaart, is in een half jaar tijds een dorpje verrezen op het terrein der omugvereeniging Berkenrode. De struten zijn voltooid, gas- en wa terleidingbuizen zijn gelegd en de woningen zijn zoo goed als gereed om betrokken te worden. De massieve ijzeren poort op de brug over de Blee- kersxaart. thans sierlijk bekiroond met het opschrift: „Nieuwe Tijdén, Nieuwe Dingen," behoeft slechts ge opend te worden en een prachtige, nieuwe orbindingsweg tusschen den Binnenweg en den Bleekersvarrtweg is verkregen. Op hen, die aan laatst genoemden weg wonen, zal men ze- net optreden van uuys ae epectaia' ker wel jalnerseh wezen. regeling van diens verloftraktement Bij de inrichting der woningen heeft ter sprake brengt, wordt horhaalde- in alles de zorg .oor de gezondheid lijk geïnterrompcerd. Hij maakt dui- naasl de doelmatige inrichting op delijk, dat hij juist bedoe't zekerheid den voorgrond gestaan; in hoever ar-j te verkrijgen omtrent Duys' rechts- ch;tecten en tiet .jesiuur daarin zijn geslaagd, hangt af vun ieders per soonlijke ineeiiiiig; de goede naam als architect van do heereu Jos. Guy- pers, Jan Stiruijk en Jac. Etmans, biedt echter in deze groote waarborg. SCHOTEN. Dinsdagavond vergaderde in het café „Karseboom" de ouderafd. Keu- nemerland van den Alg. Ned. Politie bond. Aanwezig waren 32 leden. Me- dedceling werd gedaan, dat mevrouw Visser van llazerswoude wederom een gouden horloge voor den schiet wedstrijd beschikbuar heeft gesteld- Besloten werd, dat de schietwed strijd, samenvallende met de volgenue vergadering, te Zandvoort zal worden gehouden. Ingedeeld zijn do volgende mili ciens W. E. Hartman, 2e reg. inf te Hoorn, L. A. Koster, II. Th. v. Wage- ningen en II. J. v. d. Putten, allen 4o reg. vest. te Den Helder, L. J. J. Staal, 10e reg. inf. te Haarlem, P. v. Andel, 7e reg. inf. te Amsterdam, J. J. Persoon, 4e reg. vest te Den Helder, D. Zijlstra, 7e rog. te Naarden eu a. Cassee bij de zeemilitie. Woensdagavond had in café Ken- beek een vergadering plaats van de bestucpn der vereenigingen „Scho- tensch Harmonie", „Schotensch Man nenkoor" en de Ver. tot Veredeling van Volksvermaken, ten einde zoomo gelijk tot een besluit te komen, om genoemde vereenigingen te doen sa mensmelten met één centraal bestuur. De moeningen liepen echter nog al uit een, zoodat men niet tot een resul taat kwam. Wel werd besloten, om bij voorkomende gelegenheden elkaar krachtig te steunen. HAARLEMMERMEER. Verdronken. In een onbewaakt oogenblik is een 5-jarig kind van L. van Alfen, wo nende aan de Iepcnlaan, bij den Ringdijk, nabij Halfweg, achter do woning in een sloot gevallen en eeni- ge oogenblikken daarna levenloos op gehaald. Gezonken. In de Ringvaart, nabij de Nieuwe Brug, is een met zand geladen schuit gezonken, bohoorendo aan schipper L. v. Tol, aln.ar. Daar het wrak derlijk ligt voor de scheepvaart, zul men spoedig beproeven het te lichten of op te ruimen. Eigen kerkgebouw. Het staat thans vast, dat te Hoofd dorp vanwege den Protestantenbond een eigen kerkgebouw zul worden ge sticht. Eenig kapitaal is reeds bijeen gebracht, terwijl de afdeeling verder gesteund zal worden door de Doops gezinde gemeenten te Haarlem Amsterdam; zeeir waarschijnlijk zal 't gebouw aan éeu der binnenwegen te Hoofddorp verrijzen. Te Hoofddorp is op 72-jarigen leef tijd overleden de lieer B. de Jong, in leven predikant bij de Gereformeerde Gemeente te Velp. HALFWEG. Voor de aanbesteding van wege het hoofdbestuur der posterijen en telo- graphie betreffende het herstellen van de telegraaflijnen langs den spoorweg Amsterdam—Nieuwersluis en het bij spannen van twee draden is door L. H. van Essen te Halfweg ingeschreven voor 4547. Laagste inschrijving f 3700. (Stct.) SLOTEN. In de maand Februari zijn hier tweo gevallen van miltvuur onder het vee voorgekomen. SLOTERDIJK. In de omgeving dezer plaats worden den laatsten tijd des nachts weder herhaaldelijk kippen enz. ontvreemd de veldwachter is van een paar zoo genaamde speurhonden voorzien, doch kwarn de daders nog niet op het spoor. VELSEN. Voordracht voor onderwijzer aan de o. I. school B, te IJmuiden 1. II. van Denderen, onderwijzer te Slochteren 2. J. J. Prins, idem te Haarlemmermeer 3. J. van Katwijk, idem te Maassluis. In Februari is hier éen geval van miltvuur onder het vee voorgekomen. Binnenland TWEEDE KAMER. Men seint ons uit Den Haag: De heer Duys, zijn rede voortzet tend en nu en dan onderbroken door den voorzitter, wanneer hij een aan val richtte op de rede door den hear Stork in de Eerste Kamer gehouden, critlseerde het streven van den Mi nister, om de risico-overdracht te be vorderen en de onvastheid in zijn be leid in zake de Lanrlbouwongevallen- wet. Uit een woordenwisseling tus schen den spreker en deri minister concludeert eerstzenoemde, dat de minister zijn aanvankelijk ontwerp niet zal kunnen hnninnven. De heer Dnys botwi=1te, dat da onderlinge ver zekering uit de kringen der landbouw arbeiders w><» ontrek-men. Aan goede positie, wanneer deze niet herkozen mocht worden ONTP1 OFFING. Bij de reparnt/e vnn de stuurinrich ting van liet rerechip Piet TIein welke inrichting onlangs ernstig bezadigd werd* oij het bezet raken on den steenen dam m de haven Nieuwediep, had Woensdag een ernstig ongeluk n'aats. Een der slan gen van de ga«o';ndampen brak tij dens het warm maken van het juk der roerbeweging, waarva een ont ploffing het gevolg was. De scheep maker A. B'emere kreeg de volle laag co-er ziin lichaam, waardoor liii in een oogwenk :n trrajjd stond. Met ernstige brandwonden aan hoofd, borst en armen werd hij in het Ma rine-hospitaal opgenomen. DE WILLEM II. Het Lloyds-bureuu verneemt uit St. Michaels, dat de Prins Willem IV aankwam zonder enig bericht over de Willem II. Het schip zet do reis naar Havre voort. PROVINCIAL& STATEN VAN UTRECHT. Bij enkele candidanlsfelling is in het kiesdistrict Amersfoort gekozen lot lid der Provinciale Stalen van Utrecht in de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer P. Hart man, de heer W. van Klooster, te Eemnes. TIENURENDAG. Door het partijbestuur der S. D. A. P. werd in overleg met den voorzit ter en den secretaris van het Nederl. Veibond. van Vak.eieen.gingen beslo ten, op Hemelvaartsdag een betoo- giiig voor den 10-urendag te houden. BRANDEN. Gisterenavond brandde af do groote schuur, behoorende tot de hofstedo „Ruysdael" op Texel. Twintig koeien, vier kalveren, twee paarden en twee varkens kwamen in de vlammen om. Het woonhuis, dat afzonderlyk staat, bleef behouden. Alles was verzekerd. „Hbkl.") Koloniën AARDSTORTING. Volgens telegrafisch bericht van den resident van Tapanoeli heeft in den avond van 30 Januari j.l. tijdeus zwa- ren regen eene aardstorting plaats gehad, waardoor het gehucht Paga- xan Pisang van den kampong Sima- soiii, Koeria Batoe na Doea, behoo rende tol de onder-afdeeling Angkola, nagenoeg geheel verwoest is. Acht personen zijn daarbij omgekomen en BLANK EN BRUIN. Er gaat bijna geen dag voorbij, of er komen berichten uit een of andere plaats in het zuiden der Unie over uitbarstingen van rassenhaat tus schen blanken en negers. Zoo nu weer uit Tampa in Florida, waar het al heel erg schijnt te zijn toegegaan. Te legrammen ulthans melden, dat drie negers en twee blanken in gevechten zijn godood en dat een blanko levens gevaarlijk is gewond. De politie bleek onmachtig, oiu de vijandelijkheden to onderdrukken ONTPLOFFING. Volgens eea telegram uit New-York aan lief ÏWl. Tngeblaft had te Roby flndi»nni on'ploffing plaats in een süjfselfnbriek, waarbij 12 arbei ders om het leven kwamen en 17 zwaar gewond werden. De fabriek brandde tot den grond too af. DE ZAAK-HOFRICIITER. In do zaak Hofricnter, die na Pa- schen in openbare behandeling zal komen, is, naar hot „Berliner Tago- blatl" vernoemt, oen belangrijke ont dekking gedaan. Bij zijn avonturen met een meisje uit Weenen had de luitenant ITofrichtor zich. volgens de verhalen, van den naam dir. Ilaller bediend. Nu werd onlangs door de papier- handelanrsfirma Friedel und Baum, te Weenen, een pakket ontvangen, dat als „monster zonder waarde" door die firma zou zijn verzonden aan dr. Haller te Linz, en dat als on bestelbaar werd teruggezonden. De heor Friedel, die het pakket open maakte, vond daarin ronde doosjes, waarop met een dameshond de woor den: „vergif sublimaat" waren go- schreven. Friedel gaf van I et geval kennis aan de politie en werd nu door den kapitein-auditeur Kunz in verhoor' genomen, terwijl teee'ük het pak aan' den vermeenden dr. Haller gericht in beslag werd genomen. Voorts wordt gemeld, dat mevrouw Hofrichter het verhaal, dat haar man de pillendoosjes gekocht had, om voor haar een naai-nécessajre te ma ken, aiet langer heeft volgehouden. te Velsen, als voren, f 1 boete of 1 dag hechtenis. J. S., smid, L. J. B., werkman, bei den te Haarlem, diefstal, ieder 5 maanden gevangenisstraf, met aftr. prev. hechtenis. J. J. de B., bleekersknecht, zonder woonplaats, verduistering, een jaar gevangenisstraf. W. A., slager te Haarlom, eenv. be leed, ambtenaar, 7 dagen gevangenis straf. J. G. A., voeger le Haarlem, bedirei-' ging met misdrijf tegen het leven, een maand m-oicten'sstraf. D. T., melkrijder te Oostzaan, die- rcnmicUnudeling. f 7 boete of 7 dagen 1 hechtenis. D. T., poeliersknecht te Oostzaan, eenv. heloe-L ambtenaar, 10 dagen ge vangenisstraf. J. E. v. d. W., metselaar, zonder woonplaats. v"-H..;cier:ng, 3 maan de aevangemsstraf. C. W., zondor beroep, P. T., zon der bc-oen. W. de J., los werkman, allen te Haarlem, diefstal, de le 4, de 2de 2, de 3de 5 maanden gevange nisstraf met aftrek der prev. hechte nis. J. de V., houldraaier, te Haarlem, heling. 5 maanden gevangenisstraf, met afbrek als voren. Er worden gevraagd Piatstrijksters Adres ANT. v. d. WEIDEN, Blea* kersvaartweg 41, Heemstede. Nette juffrouw vraagt beleefd Wasch-en Strijkgoed ook dienstbodenwas-schen. Mej RODENBERG, ftoosveldatraat No. 23. Nette Werkvrouw GEVRAAGD, Zaterdagsmorgens van half acht tot twee uur. Groote Houtstraat 41. BLOEv,ENDAAL. Z u sterhulp. Vrijdag wordt in de kerk te BIoo- mendasl ten bate van de afdeeling der vorcenitri"^ .Zusterhulp" alhier gewiide muziek ten geboore gebracht, waartoe verschillende solisten hun medewerking hebben toegezegd. Voor meerdere oljzondcrhedon ver wijzen wij naar achterstaande an nonce. Burgerlijke Stand WERKSTER biedt zich aan, voor do schoonmaak. Ook niet ongenegen ledige huizen schoon te maken, v. g. g. v. Adres te veru. bur. van dit blad. biedt zich aan, voor alle voorkomende werkzaamheden, do geheele week dis ponibel hebbendo. Adres Borckheydestraat 5 zwart Een jonge Werkster des Zaterdags vrij hebbende, zag die gaarne voorzien, ook om uit schoon maken te gaan, liefst terstond. Adres Lange Pocllaan No. 30. EEN BEKWAME Costuumnaaister beveelt zich aan voor het maken van dames- en kindercostuums, goedo in formatica. Br., no. 20912, bur. v. d.. blad. Leerlingen P. G., geplaatst worden, Jansstraat 42. Leertijd van 9—12 en 2—7 uur. Telegrammen HAARLEM. I Nette Leerlingen ONDERTROUWD tcrslund gevraagd. Ha.r 10 M C. Wealcrbeek en M. j. D. STOBBE, Coaluuinuoaiater, W. Hotte, N. Hoed en J. Zuurendcnk, Schoterweg 36. J. Kckhovo en J. H. Steenkist, O. H. Ie'li "ek en D. de Leo. GETROUWD Maart 10. J. J. do Vries en D. A. P. Tweo aankomende Naaisters P.n-elh.rt van Bevervoordo A. v. I en een leerling kunnen direct go- ITaitlen en W. L. v. d. Mark. plaatst worden. DE FRANSCHEN IN MAROKKO. CASABLANCA, 9 Maart. (Reuter). De voorposten van de mobiele colonne werden gisternacht aangevullen door een afdeeling Zaers, die echter wer den teruggeslagen. De Fransche troepen leden geen verliezen. PARLEMENTAIRE ENQUèTE. SOFIA, 9 Maart. (Reuter). De So- branje nam een dringend voorstel aan, ingediend door enkele leden van regeeringspartij, waarin wordt gedrongen op het houden van een I parlementaire enquête tegen OVERT.FRF.N Maart 8. W. v. Dnnslk, 79 f., Brou wersvaart, J., 8 m., d. v. S. Kalf, <?ai-,f>ta"wag\ 10. Ti. v SloofenKoster, 43 j.. HarauafarsTnnn. Adres Voorhclmslraat 7 z één is zwaar gewond, terwijl zes wo- .schillende oud-ministers uit den tijd I ningen en drie schuren met padi ver- van Stamboolof, beschuldigd van ver- Sport en Wedstrijden V o e t b a L Het Haarlem-elftal, dat met Paaschdagen in Duitschland een tweetal wedstrijden te Düsseldorf on Duisburg zal spelen, zal versterkt worden met den internationaal Victor Gonsalvez van II. B. S. BELGIë—NEDERLAND. Als reserves zullen het Ncderland- sche elftal Zondag naar Antwerpen vergezellen C. van Nieuwenhuizen (Sparta), Jan Thomée (Concordia) en zeer waarschijnlijk Paul de Groot (II. V V.). Scheidsrechter zal zijn de Engelsch- man Thomas Kyle. Het gewijzigd programma van den Haarlemscheii Voetbalbond voor Zon dag a.s. luidt thans aldus le Klasse Heemstede—Hercuies, 2 uur. Klein HaarlemHaarlem 3, 2 uur. 2e Klasse Concordia—H. F. C. 4, 2 uur. Klein Haarlem 2E. D. O. 3, 10 uur. UnioaHercules 2, 10 uur. 3e Klasse A. H. V. V. 2—F. C. A., 2 uur. 3e Klasse B. Haarlem 6Prinses Juliana, 10 uur. Uit de Arbeiderswereld 7000 STAKERS. Te Bradford zijn 7COO wolkammers In staking gegaan, zoodat de fabrie ken bijna geheel en al stilstaan. SPOORWEGSTAKING. Uit Chicago wordt geseind, dat 88 procent van de machinisten en sto kers van 50 spoorwegmaatschappijen in het Westen, Noordwesten en Zuid westen van de Amerikaanscho Unie, zich ter verkrijging van hooger loo- nen, voor een staking hebben ver klaard. Gemengd Nieuws DIEFSTAL IN EEN SCHOUWBURG. In Frankfort is bij de opvoering in het residentie-theater de merkwaar dige ontdekking gedaan, dat een bru tale diefstal had plaats gehad. Reeds voor het begin der voorstelling ont dekten de artiesten, dat de geheele garderobe, met deels zeer kostbare costumes en requisiten, was leegge plunderd. Door het over- en weer Ico nen van kleedings- en uitrustingsstuk ken kon de voorstelling tenminste be- wettelijke regeling bestond behoefte.Binnen- Doch in het derde bedrijf Spr. le.erde een schorre criüek op do ",ntsl «'"den gclanlU. De eerste actrice, mejuffrouw Dollon, agitat e ten gunste van nsico-over- o„iiekl8, dat een kostbaar collier vaj dracht en de Centrale erkgevers- j paarlen, eenige duizenden Mark bank, welke agitatie z L vrees aan-w aard, ontvreemd was. Zij was door Winde voor ettelijke maatregelen, die ontdekking zoo geschrokken, dat tegen het uitstel waarvan sprekers "auw vieI ea nicl verder kon spe- (radio ornstg proto.t aanteokendo. verm0Kll, dol d, een De heer De Klerk, die in verband met pi0yé van den schouwburg is. mis- („Hbld.") Laatste Berichten Lijkverbranding. Naar ons wordt meegedeeld staat het nu zoo goed als vast, dat op de begraafplaats Westerveld een crematorium zal worden gebouwd. Het benoodigde kapitaal Is aanwezig. Binnenkort zal door den architect, den heer Marius A. Poel, hier een le zing over dit onderworp worden ge houden. Voorstelling Saalborn. Ons wordt verzocht mee te deelen, dat de schouwburgvoorstelling van hedenavond (jubileum Saalborn) we gens ziekte niet door kan gaan. Geschoten. Men schrijft ons Gisterenavond werden de bewoners in den omtrek der voormalige gasfa briek weder opgeschrikt door een drie tal op elkaar volgende schoten, gelost uit een revolver door twee jongens. De politie moest daar eens streng toe zicht houden, daar het in den laatsten tijd veel voorkomt. A a n r ij d i n g. Gisterenavond half 10 kwam er van den Koudenhorn een wagen de Valkesteev in rijden, terwijl uit do Valkesteeg een fietser, genaamd De Graaf, aankwam, waardoor een bot sing plaats had. De fietser werd to gen den grond geslingerd, ziin fiets geheel vernield, en hij zelf kroeg eeni ge schrammen. Ook de wagen j»q- kwam lichte beschadiging. Verbetering. In de laatste zinsnede van 't inge zonden 6tuk van kapitein De Witt Hu berts, dat wij gisteren plaatsten, zijn buiten onze schuld eenige storende fouten geslopen, waarom wij bedoel den zin hier nogmaals afdrukken. „Mogen zich dan, maar zeer spoe- „dig, vele liefhebbers, en niet alleen „a. s. lotelingen te Haarlem, nanmel- „den, opdat onze stad ook op het ge- „bied van schieten haar goeden naam „als sportstad behoude." Amsterflamsehe Beurs. Openingskoersen van 10 Maart 1910, LABOUCHERE OVENS Co.'s BANK Bijkantoor Haarlem. Gr Markt No 1 en 3. Tel. No. 577. STAATSFONDSENMARKT. 2 1/2 Ccrtific. N. W. S. 76 1/2. ZUID-AMERIKAANSCHE STAATS FONDSEN. C. Peru 12 1/2, Pref. Peru 39 1/2. TABAKSAANDEELEN. Bindjey 96 1/4, Nieuwe Asahan Senembah 411. PETROLEUM-AANDEELEN. Naaister Terstond gevraagd eene Linnen naaister, eenigszins bekend met da mesblouses en kinderjurken. Br., no. 20962, bur. v. d. blad. FLINK net Meisje gevraagd, van 7 uur des morgens tot 8 uur 's uvonds, voor allé werkzaamheden, behalve koken; loon f 1.75 per week. Adres te vernemen Bureau van dit Blad. Een Pelsje I, J van 16 jaar, P. C.-, z. z. g. gepl. in een burgergezin of als 2e meisje, liefst 1 Mei. Br. fr., lettere G. F., VAN Koninklijke Petr. 464 3/4, Moeara MEURS, Boekhandel, Santpoort. Enim 227 1/2, Sumatra Pulembang j 175 3/4, Perlak 1431/2, Gew. Cult. een aankomende plalsfr»ksier en een leerling. J. N. CAARLS, Kinderhuisve3t 39. 180 5/8. MIJNAANDEELEN. Ketahoens 249. De AMERIKAANSCHE MARKT opende vast.. Atchison Topeka 1131/2, Denver 431/2, Eric 32 5/8, Kansas 39 7/8, Pref. Gulf 70 3/4, Missouri 43 7/8, Rock Island 49 5/8, Southern Rails 29 7/8, Union Pacific 193 1/4, Wa. bash 23, Wab. Pitt«b. G. Steel 88 3/4, Car ren 67 5/8, C. Marine's 7 1/8, Pref. Marino's 221/16, Bnds. 69 1/8. ADVERTENTIES Getrouwd: DOROTHEA AGATHA PETRONEL- LA ENGELBERT VAN BEVER VOORDE JAN JERON1MO DE VRIES, Luitenant ter Zee le klasse. Haarlem, 10 Maart 1910. De Heer en Mevrouw DE VRIES ENGELBERT VAN BEVERVOORDE, betuigen hunnen hartelijken dankvoor de vele bewijzen van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Er biedt zich aan met Mei, een net R.-K. Buitenmeisje, oud 22 jaar, als keuken- of tweede- moid, met alle werkz. bekend. Br., no. 20960 ,bur. v. d. blad. Huwelijk, ernstlc gemeend Een jongmensch, oud 23 jaar, wenschl langs dezen meer en meer gebruikelijken weg in kennis te ko men met een jonge dome van onge veer denzelfden leeftijd, om, na we- derzijdsch goedvinden, een engage ment aan to gaan. Brieven, liefst met portret, no. 20961, bur. van dit blad. HUWELIJK Een net burgermeisje, niet in de gelegenheid zijnde, uiet heeren in aaurakiug te komen, zoekt langs de zen weg kennismaking met een net burgerpersoon. Geheimh. verzekerd. Brieven, liefst met portret, onder No. 20952, bureau van dit blad. Naar w ij vernemen heeft de h e o r J. de Koek aJhior tegen 1 Mei a.s. onfslag gevraagd als direc teur der Rijks Normaallessen en on derwijzer in liet rekenen aan diie in richting. ARR.-RECHTBANK. UITSPRAKEN. D. IJ., koopman te Zaandam, over- tred ng Rijksbelasting, f 12 boete of 6 dagen hechtenis. D. J. G„ cond id aat-notaris te Slo ten, als voren 3 boete of 3 dagen hechtenis. M. V., directeur der Normaalschool GEVRAAGD tegen Mei, in klein ge zin, eene nette DIENSTBODE goed kunnende koken en werken, van goede getuigen voorzien, tegen hoog loon m. verh-, verval en woschgeld. Zich persoonlijk aan te melden Haarlemmerhout Park, Jacob van Lenneplaan 2, dagelijks tusschen 1 en 3 uur 's nam., of brieven, onder No. 20926, bureau van dit blad. Gevraagd voor direct of la Mei eene flinke DIENSTBODE goed kunnende koken en werken, niet beneden de 25 jaar, P. G., van goede getuigen voorzien. Loon 150 per jaar, builen waschgeid en varvaL j Aanbiedingen, Na 20345, bur. van j dit blad. DAGMEISJE Wordt gevraagd: een NET DAG MEISJE, loon 1.25 per week, mot den kost. Adres Janswcg 9. GEVRAAGD een not burgerm., bij inw. dame, van 9 tot 1 uur. Loon f 1 per week. Brieven, onder nummer 20957, aan het Bureau van dit Blad. Meld-Huishoudster gevraagd, bij een bejaarden Wedn., burger gezin, P. G., boven de 30ijaar, tegen April. Br., no. 20959, bur. v. d. blad. GEVRAAGD met 1 Mei een bekwame Keukc meid en werkmeid. Zich te vervoegen 's avonds na uur, Nieuwe Gracht 53, Haarlem. Mevr. Cd. RITSEMA, Lange BcgiJ- nestraaf 20, vraagt met Mei, een flin ke, nette DIENSTBODE P. G., die goed kan koken en v. g. g. v. Aanmelding 's avonds na 8 uur. Worden gevraagd in een drukke buitenzaak, van April tot September, eenige flinke Werkmeisjes P. G., tegen f 18 per maand. Zich aan t8 bieden bij Mejuffrouw VAN VEL SEN, Uit en Boschstraat 6, b. d. Wa genweg, s avonds na 6 uur. Wordt gevraagd een net Meisje, voor het bezorgen van strijkgoed, en huiselijke bezigheden. Ad ros te vernemen aan het Bureau vau dit Blad. Er biedt zich aan een flink Meisje, om alt werken te Kaan, ook niet ongenegen om villa's schoon te maken. 1ste Hoogewoerd- dwarsstraat 14, Schoten. HUISHOUDSTER Flinke huish., burgerd., zag zich gaarne geplaatst bij bej. dame of heer of klein gezin, om de geheele leiding der huishouding ap zich ta nemen. Br., no. Aur. v. d. blad.

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 2