KWARTJES ADVERTENTIEN VRAAC-EN-AANBODS ADVERTENTIEN: 1-6 RECELS 25 CENTS 3 PLAATSINGEN f050 BIJ VOORUITBETALING loops loco een belangrijke raak sprake gchracht De afgevaardigde By les stelde de vraag, of de verkla ring, door den Duitschen Rijkskanse lier voor eenige dagen afeelegd, om trent DE ENGELSCH-DUITSCHE BETREKKINGEN, ook zou leiden tot verlaging van de üritsche marine-begrooting. Minister Mekenna antwoordde, dat do vriendschappelijke toon van de rede des rijkskanseliers in Engeland vriendelijken weerklank vindt, „maar (zoo vervolgde de minister) ik moet er op wijzen, dat onze mariric-begrooting niet berust op do onderstelling, dat andere mogendheden onwelwillend tegen ons zouden willen optreden, of wij tegen haar. (Toejuichingen). De beg.ooting is er op berekend, onzen iuachtsstandaard ter zee te handha ven in verband met hetgeen andere mogendheden aan hare vloot ten kos te leggen." De minister voegde daaraan toe, wat volgens zijn opvatting in geen enkele in het openbaar afgelegde ver klaring van Duilsche ministers het plan te kennen was gegeven, om wij ziging te brengen in de kosten van het maritiem program, zooals dit bij de wet was vastgesteld. Dit staat dus vast, vermindering der uitgaven voor leger en vloot zijn niet te verwachten I Het blijkt ook duidelijk uit de ENGELSCHE MARINE-BEGROO TING VOOR 1910-1911, die thans bekend geworden is. De 'eindcijfers bedragen 10.603.700 pond sterling, tegen 35.142.700 pond ster ling in het vorige jaar. Het wil dus jzoggon dat 4 8 7 mlllioen Hol- 1 a n d s c h e guldens in een jaar tijds in Engeland aan oorlogsdoelein den besteed worden, de leger-uitgaven nog buiten beschouwing gelaten. Do 'vermeerdering in een jaar tijds be toomt ongeveer GO millioen gulden. Waar moet het heen l)o vermeerdering is het gevolg van het bouwen van een grooter aantal schepen, volgens liet program, in het jafgeloopen jaar reeds door het parle- ïment goedgekeurd. De kosten van den bouw van nieu we schepen bedragen 13.279.830 pond fn bedrag van 11.850.790 p. st. bestemd jvoor de afwerking van schepen, die feeds op stapel zijn gezet, en 1.429.040 .pond sterling als eerste termijn voor den bouw van de schepen van hel ïiicuwe program, te weten vijf groolo 'gepantserde schepen, vijf beschermde Kruisers, twintig torpedovercielers en joen aantal onderzeeërs, kostende on- (geveer 750.000 pond sterling. Twee drijvende dokken, geschikt voor alle oorlogsschepen, die mogelijkerwijze gebouwd zullen worden, zijn besteld en zullen in 1911 gereed zijn. Een der dokken zol gestationncerd •worden tc Portsmouth en het andere ïn den Medway. Duit-schluud en ook andere grooto jnogendheden zullen met deze (vloolplanueu natuurlijk rekening houden. Zoo duurt do wedloop vooit... IN HET IIOOGERHUIS deelde Lord Roseberry mede, dat, bij aldien bet Huis zijn voorstel van 24 Februari zou aannemen, hij een reeks moties zou indienen, waarin wordt verklaard, dat bet boste middel tol verkrijging van een krachtige en werkzame conlroleerende Kamer, een hoofdvuorwaarde voor de welvaart van den Staat, is hervorming en wij ziging van het Hoogerhuis. De nood zakelijke voorbereidende maatregel voor die hervorming is de aanneming van het beginsel, dat het bezit van den peoratitel niet langer zonder meer recht zal geven om zitting te nemen in hot Hoogerhuis. IN DEN DUITSCHEN RIJKSDAG is veel gedebatteerd over beweerde onregelmatigheden in bet beheer van do rijkswerven. De sociaal-democraat Severing bracht o. a. een geval te Dantzig ter sprake. Hij wist, dat daar oud mate rieel van waarde eenvoudig in eene oude vestinggracht in het water ge gooid werd. Toen de zaak ruchtbaar werd, was er een onderzoek ingesteld, maar aangezien dit uitging van men sehen, die voor den misstand verant woordelijk waren, had het natuurlijk weinig opgeleverd. Toch had men nog koperen buizen, zakken met krijt en ijzeren stangen voor den dag ge haald. Andere onregelmatigheden waren, volgens hem, te Kiel, Dantzig en Wil helmshaven voorgekomen. Hij vond de benoeming van een com missie van onderzoek noodig, die voor de helft uit leden van den Rijks dag diende te bestaan. De geheime admiraliteitsroad Harms verdedigde het beheer. Wat hol geval te Dantzig betrof, deelde hij mode, dat 20 mcnschen twee en een half uur lang in de gracht gevischt en niets dan oudroest uit de artillerie- werkplaatsen gevonden hadden. De schepen hebben dezelfde gracht ge bruikt, om er hun vuilnis in neer te werpen daar is nog puin bij geko men. Het zou niet mogelijk geweest zijn, om in dat moeras een duiker to gebruiken. De vangst in de gracht bestond uit iiet volgende twee oude kachelpijpen, waarde nihiltweo koperen buizen, waarde 8 nik. 80; een zak kalk, waarde nihiloud zeildoek, waarmee volstrekt niets te beginnen was, eenige stukken geel koper, waar de '.kt pf- stukken ijzer ter waarde van 2 pf., enz. De heele vondst had tou waarde van tusschen de 11 en 12 ink. (Gelach). Harms liet er zich niet over uit, of het van een zuinig beheer getuigde, om oud koper weg te gooien. En Se vering kon hem dan ook met goed recht voor: ien, dat hij niet had kunnen zeggen, wat..... er nog in den put zat De motie van Severing werd even wel verworpen. SPANJE EN MAROKKO. Minister Carnalcjas en generaal Marinas zijn in overleg getreden om- treilt dc staatkunde, die het geschiktst J zou zijn, om In Marokko de rust en den vrede te verzekeren. Hadden de heeren dit maar eerder eed aanI DUELS IN TTALI8. Men weet, dat er eenige duels le verwachten zijn. Gisteren had het eer ste duel op sabels plaats tusschen ge neraal Prudente en den afgevaardig de Chieso. Laatstgenoemde werd ge kwetst aan de wang. Stadsnieuws Hinderwet. 28 Maart des namiddags ten 1 1/4 ure zal op het Raadhuis gelegenheid gegeven worden bezwaren tegen de uitbreiding in te brengen van: a. de kleorenwussciierij en drogerij von J. J. van Leuven, Zuider-Buitcn- spaarne, no. 18—20, door bijplaat sing van een stoom nan gei, en b. de kleerenwnsscherij van A. Va- een Hzn., Zulder-Buiten-Spaarne, no. 118 rood, door bijplaatsing van oen stoommangel; on voorts tegen de oprichting van een smederij, Papentorensvest no. 11, van G. G. Eboli. BIOSCOPE-EXPLOITATIE. „Ik heb dc eer u voor te stellen de eerste Haarlemsche Bioscope-exploitu- tie, die zich ten doel stelt goedkoope volksvoorstellingen te geven met mooie films, waarvan het aanschou wen tot dusver niet binnen ieders be reik lag", zoo ongeveer sprak gister middag de heer B. de Leeuwen, expli cateur bij bovengenoemde exploitatie, tot de zeer talrijke kinderschaar en enkele ouderen, die in het Bronge bouw met ongeduld het verschijnen van het oersle beeld op het doek zaten af te wachten. Welnu, een prijs van tien cents, die voor het bijwonen van de kindervoor- stellino- vereischt werd, ligt ook biina in ieders bereik, vandaar dat de cir culaires, rondgezonden aan de ver schillende scholen alhier, zooveel suc ces hadden en zoovele kinderen aan wezig waren. Eu er werden werkelijk bijzonder oede films vertoond, terwijl ook de duur der opvoering ongeveer twee uur in verband met den prijs, i reden gaf tot tevredenheid. Jammer is het daarom, dat we op dc voorstel ling van "istermiddag een aanmer king moeten maken de mooie films kwamen niet geheel tot hun recht, doordat het to licht was in de zaal. Het daglicht had niet voldoende bui tengesloten kunnen worden, en daar om waren do beelden over het alge meen wat vaag en onscherp. Ook de uitlegger kon zich niet seheel geven, daar de kinderen niet stil genoeg we- ren. Zoo stelden eenige nummers voor het groeien, plukken en verzenden van dadels, het verkrijgen, onderzoe ken en gebruiken van melk, en de Victoria-watervallen in Afrika, waar bij duidel"ke verklaringen en toevoe gingen ongetwijfeld aan de ontwikke ling en de kennis-vermeerdering van het jonge geslacht zouden zijn ten goe de gekomen. Ter afwisseling vun de leerzame en belangwekkende tafereelen werden ko mische beelden getoond, als het „zalc- kenloopen". waarbij allergekste bok- kesprongen met gejuich door het jon- ?e volkje werden begroet, en „straat- .entilatqrs", bestaande uit groote luehtschroeven, die zulke krachtige indhoozen veroorzaken, dat mcn schen en dieren op zeer geestige wij ze langs boomen en daken omhoog- d war relde en rijtuigen en auto's oin elkaar heen draaiden als anders bla deren of stukkep papier kunnen doen. Een zeer mooie film was die, waar op de ware geschiedenis van Assche- poestcr was afgebeeld, waarmee de jeugd dan ook zeer groote ingenomen heid te kennen gaf. De keuze der tafereelen die verge zeld gingen vun welluidende piano muziek leek ons een goede cu aan gezien in dat geval van een bioscoop oen opvoedende en ontwikkelende kracht uitgaat, vooral wanneer een uitlegger er verklaringen bij geeft, meenen we, dat de wijze, waarop de ze bioscoop zal worden geëxploiteerd, te loven valt Rubriek voor Vragen Geabonneerden liebbea het voorrecht, "Vragen op verschillend gebied, mils voor beantwoording vatbaar, in te zenden bij de Redactie van Haarlem's Dagblad, Groote Houtstraat 63. Allo antwoorden worden geheel kosteloos gogevcn Gvi zoo spoedig mogelijk. Aan vragen, dio niot volledig naam cn woonplaats van don inzender vermelden wcr.'t --en aandacht geschonken. VRAAG: Is do diensttijd van een matroos-milicien acht maanden en is hij daarna verschoond van weder op komen? ANTWOORD: De diensttijd der zee militie bedraagt 8 1/2 maand; na hun eersten diensttijd te hebben volbracht, komen ze in liet derde dienstjaar een maal onder de wapenen voor niet langer dan zes weken. VRAAG: Als een jongen mabroos bij de Kon. Marine wil worden, waar kan hij zich dan vervoegen? ANTWOORD: Meld u in persoon op het G ami zoens -. >ut e el aan de Gr. Markt. VRAAG: 30 Januari ben ik uit d-enst gekomen, en 'k heb nog geen work. Ik zou gaarne onderstand van de vereeniging „Steun aan Miliciens- hebben. Hoe luidt 't adres van den secretaris ANTWOORD: Secretaris van de af- deeJing Haarlem en Omstireken is mr. C. W. Thöne, Groote Markt 27 rood. VRAAG: Kunt u mij het adres op geven van een bewaarplaats voor kin doren, na vier uur des middags? ANTWOORD: Het „Tehuis voor schoolgaande kinderen," Lange Wijn gaardstraat, alhier. Een leesboek, Voonmgangstraat 129 rood. Een gouden schakelarmband. Scho tersingel 53. Een gouden ring met steen, Tugela st raat 53. Een zijden damestaschje met lnh.. Jan Steenstraat 28. Een tienrittenboekje der H. IJ. S. M., Prinsengracht 505. Amsterdam. Een zilveren kinder armband, Assen- delverstraal 25. Een broche waarin een portret, Mr. Joostenlaan 8. Een R. K. kerkboek. Gasthuislaan 14 c. Een porlemonnaie met geld en bro che. Korte Houtstraat 18 rood. Eon ceintuur met gesp, A. L. Dy- serinckstraat 33. Een gummibal, Bakkerstr. 6. Een zilveren dameshorloge. Oliesla gerslaan 4. Een rozenkrans In étui, Esscbilder- straat 2U rood. Een ijsmuts, Kennemerstraat 58 rd. Een gouden broche. Gr. Houtstr. 49. Een rijwiel, a. h. politiebureau. Een fabriekspenning, No. 32, Antho- niestraat 41. Een broche met portret, St Antbo- niesteeg 13 a. Een boekje inh.spaarzegelc en bons Lange Heeren vest 102 B. Een portefeuille inh. een school- kaart der E. N. E. T., Bakeucsser- gracht 4. Een handwagen, a. h. poliliebpjeau. Aangifte is gedaan van het vermis sen van een bankbiljet van 10. Uit de Omstreken BENNEBROEK. De bevolking der dagscholen be stond alhier op 15 Januari 1910 uit 131 jongens eu 171 meisjes; uit andere gemeenten gingen alhier school 02 jongens en 85 meisjes, terwijl huis onderwijs in deze gemeente niet werd gegeven. van oordeel, dat de 15 of lo wijzigin gen dar Ongevallenwet enkel waren ondernomen ten gerieve van de werk- gevers, niet In het belang der arbei ders. Voor ben had deze Minister nog niets gedaan; zijn beleid miste elke vaste lijn, regeerkunst 6cheen hij niet te bezitten. Voor zoover uit de met nootarsnel- heid en voorhamergeweLd voorgedra gen rede, los van vegen uit de pan aan het adres van den Min. en los van socialistische propaganda-mi ting argumenten, te destilieeren was, meende de heer Duys dat de sociale verzekeringen (ongevallen, ziekte- lnvalid rtcitsverzekering) een logisch verband moesten hebben. Maar daar van was bij den Min. niets te merken en de christelijke arbeiders begonnen bet sollen met de sociale wetgeving ook al af te keuren. De toepassing der Ongevallenwet besprekende, trad iia heer Duys in een doorloopend afkeurende oritiek van het instituut der risico-over dracht, dat z. L tal van groote nadee- len had, bepaaldelijk voor de arbei ders, en in het bijzonder de verzwij ging van ongevallen in de hand werkt a Dit deel zijner rede kruide de spr. met voorvallen, die bij, gelijk de Min. interrumpeerde, alleen kon weten als ambtenaar of van andere ambtenaren die geheimen hadden geschonden. De heer Duys repliceerde, dat hij zich, op het voorbeeld van wijlen Keuche- nius, geroepen achtte om als volks vertegenwoordiger van zijn ambtelij ke kennis te bedienen en wei be greep, dat het den Min. onaangenaam was iemand tegenover ziich te zien, die achter de schermen had gekeken. Na dit incident bleek de heer Duys niet onbegrijpelijk! zóó moe, dat dragen, terwijl tusschen regeering en gemeentebestuur onderhandelingen gevoerd zouden zijn over de finan- cieele zijde van de zaak, welke al dus merkte het blad ten overvloede op „tot een bevredigend resultaat heb ben geleid." Het „Hbld." schrijft evenwel Ten stadhuize werd ons echter van officieele zijde medegedeeld, dat dit bericht geheel onjuist ia Niets staat over deze zaak nog vast, en over do financieels zijde der zaak is nimmer tusschen regeering en gemeentebe stuur gesproken of onderhandeld. Was er in deze resultaat verkregen, dan zou ook de Raad in de aangelegenheid gemengd zijn, terwijl deze materie nimmer in openbare of geheime zit ting ean des Raads oordeel onderwor pen is. De zaak verkeert nog aldus werd ons ten slotte verzekerd in precies hetzelfde stadium van maanden ge leden, namelijk dat B. en W. hunne beschouwing over het commissoriaal rapport en de plannen bij de Regee ring ingediend hebben. Hierop is nog geen antwoord ontvangen. DE ONTRUIMING VAN EEN STAD JE IN AMSTERDAM. Het „Hbld." deelt nog iets mee over it onteigeningsplan vau Uilenburg, omdat Amsterdam hier voor een in teressant gebeuren staat De onteige ning toch van de Uileuburgsche per- ceelen zal de ontruiming van een stadje op zichzelf ten gevolge heb ben. Uilenburg, dat begrensd wordt door do Oudeschans, Rapenburgwal en Uilenburgwal en Houtkoopersburg- wal, heeft een oppervlakte van onge veer zes hectaren. De 333 perceeleu, dio onteigend zullen worden, bevat ten 908 woningen. Stellen wij nu het aantal onbewoonde woningen op vier pCt., dit is 36, dan blijven er 872 be woonde woningen over. Het verslag van het Gemeentelijk Bouw- en Wo ningtoezicht over 1906, stelde het ge middeld aantal bewoners per woning voor buurt R. (waarin Uilenburg ligt) ■ast op 5.3. Met d:t gemiddelde komen wij dus voor 872 woningen op 4621 bewoners. De ontruiming van het Uiienburg- sche stadsgedeelte, zal dus mede de verplaatsing van, matig berekend, 4000 inwoners ten gevolge moeten hebben. Men zal nu nauwkeurig te waken hebben tegen overvidling van de omliggende wijken, omdat anders het gevaar dreigt, dat daar de toe stand verslechtert. In verband met aarikoopen van per ceeleu in andere stadsgedeelten in het belang van de verbetering dor volkshuisvesting en don daarvoor be taalden prijs van ongeveer f 25U0 per perceel of ongeveer 25 per vierk. M., mag waar op Uilenburg nog vele waardevolle pakhuizen staan een gemiddelde waarde van 30UU per per ceel geschat worden. Voor 333 percee- lea komt men dus rond op een mil lioen gulden. Hierbij komen de kos ten voor den nieuw eu aanleg, enz. Of de grond, na de onteigening en de amotie der perceeleu, in koop of erfpacht zal uitgegeven worden, DE INBREKER-UITBREKER. In de destijds zooveel spraak ma» kende zaak van den uitbreker-inbre ker Alfred Thomas, schijnt thans eo- nig meer licht te komen. Naar de Gr. W. met zekerheid kan mededeelen, wordt thans door de Hollandsche re cherche te Antwerpen een nieuw spoor gevolgd, dat reeds eenige nieu we gezichtspunten oplevert en waar bij mede nog verschlUonde andere misdaden zijn bekend geworden. Het onderzoek, geleid door den districts commandant der marechaussee, den heer Thomson, wordt thans op uitge breide schaal voortgezet BEGRAFENIS BURGEMEESTER VAN DELFT. Op treffende wijze is gisteren het stoffelijk overschot van nu wijlen den heer F. M. de Vries van Heijst, in leven burgemeester der gemeente Delft, grafwaarts geleid. Nadat, on der klokgelui, hot lijk was uitgedra- en de droeve stoet was getrokken iangs alle ambtenaren en gemeente werklieden, die zich daartoe hadden opgesteld, volgde een dichte drom van nienschen het lijk tot aan do grens der gemeente. Op de algemeene begraafplaats to 's-Gravenhage was do belangstelling niet minder groot. Aan de groeve had den zich verzameld dc leden van het college van dagelïjksch bestuur en an den Raad van Delfthet Cura torium en de Senaat der Technische Höogeschool, waarvan de ontslapene curator wasde Senaat van het Delftsch Studentencorpsautoritei ten hoofden van lakken van ge meentedienst van Delft en tal van vertegenwoordigers van vereenigin- gen, of zedelijke lichamen in Delft. Met eerbiediging van den wensch van den overledene dekten geen bloe men de baar en werd aan het graf. niet gesproken. Een zoon van den overledene dankte de aanwezigen voor de eer, zijnon vader bewezen. In Delft was de openbare deelne ming algemeen. De gemeente-buree- len en alle scholen waren gesloten. BESTRIJDING DER ZEDELOOS HEID. Een commissie uit de Nederland- sche Vereeniging legen de Prostitutie, heeft uitgebracht een rapport betref fende het aanhangig wetsontwerp tot bestrijding der zedeloosheid. De hoofdgedachte van dit rapport is. diat de rijkswel.gever en de ge meentewetgever behooren samen to werken in den strijd, vooral waar liet betreft het bordeclwezen, en dat op dit punt ook na de totstandkoming der wet tot bestrijding der zedeloos heid aanvullende bepalingen der ge meenteverordeningen bestaanbaar en noodig zullen blijken te zijn. NATIONALE 1 E.N TOONS TELLING VAN HUISVLIJT. Het plan voor het eigen gebouw der nationale tentoonstelling van huis vlijt, van den Volksbond, welke ouder eere-voorzittersehap van Prins Hen I nieuwe bebouwing ter liand zal i 1 men, zijn open vragen. EEN SCHAPPELIJK RAADSLID. In de jongste zitting van den Ge- meenteraad van St. Maartensdijk (Z.) deelde de heer Kloet mede, dat hij zich bezwaard gevoelde langer lid van j den Raad te blijven on zijn ontslag i wenschte te nemen. Hij is bereid de kosten van eene I nieuwe verkiezing zelf te dragen, maar is niet van zijn besluit af ta brengen. I WELKE SPEIXING. 5 Uit bet dagboek van een Amster dammer in de Tel.: De minister van Waterstaat heeft, op verzoek van den minister van Bin- Gevonden Voorwerpen. Een geelharige hond, Ooslvest 20. Een broche waarin 2 portretten. Bip- perdastraat 10 B. Een wit-bruin hondje. Spaarnwou- derstraat 24. Binnenland TWEEDE KAMER. De bij de begrootingsdebatten uitge stelde, gisteren behandelde „sociale wetgeving" zal ons ongetwijfeld eeni ge dagen bezig houden. Van het eerste deel der beraadsla ging werd telegrafisch gemeld. Ons telegram liep tot het oogenblik waar op de heer Treub in debat kwam. Deze, die theoretische bespiegelin gen liet rusten, leverde een zakelijke critiek op dc werkwijze der Reg. in zake de sociale wetgeving, bepaalde lijk afkeurend de partieele herzie- ningkjes van de Ongevallenwet. Een aJgeheele herziening bieef rusten tot na de ziekteverzekering. En dan nog wist men van 's ministers plannen al- loen dit weinige, dat de voorgenomen decentralisatie zou neerkomen op uit breiding van risico-overdracht, gevaar af van het toenemen van ver zwijging van ongevallen. De risico overdracht' paste niet in het stelsel der tegenwoordige wet. Wilde men de onderlinge verzekering waar aan ongetwijfeld voordeden waren verbonden dan moest men haar nieuw opzetten en de geheele wetge- ving decentraliseerend en eenvoudig regelen. 's Ministers werkwijze had len ge volge dat hij, die vroeger den Min. Veegens zoo druk eritiseerde, maakte dat er van ouderdom en invaliditeits verzekering niets zou kornen. In wachting echter da v ,au zou iets ge daan moeten worden in de richting der Deensche pensioneering, maar niet als armenzorg en geenszins met verlies van kiesrecht als gevolg. De heer Duys, die weer eens een rede hield, die hem eenige malen met den voorzitter In botsing bracht, was hij liefst maar heden, te 11 uur, zou voortgaan. Waartoe besloten werd. NIET GOEDGEKEURD. Het volgende antwoord ontving het hoofdbestuur van den Boud van Min der Marine-personeel van den Minis ter van Biimenlandsche Zaken, tijde- 1 ij 1. belast met het beheer van het departement van justitie „Gezien den op hem vanwege de Koningin verstrekten last, betrekke lijk hst verzoekschrift van het hoofd bestuur van de vereeniging „Bond van Minder Marine-personeel", geves tigd te Den Helder, om hare erken ning door goedkeuring van dc daarbij overgelegde statuten overwegende, dat blijkens de ingc wonuen ambtsberichten, de „Bond van Minder Marine-personeol" is op gericht mede krachtens besluit van den „Algemeenen Bond van Neder landsche Marine-matrozen", en be oogt, met uitbreiding van het getal der leden door toetreding van andere categorieën van minder marine-per soneel en met handhaving van de ge volgde taktiek, voortzetting van den arbeid van dien laatsten bond, welke bij rechterlijk vonnis, wegens afwij king vau zijne statuten vervallen was verklaard van zijne rechtspersoonlijk heid geeft den adressant te kennen dat aan het verzoek, geen gevolg kan worden gegeven." In de Zondag gehouden algemeene vergadering van den Bond werd dit schrijven voor kennisgeving aangeno men. SPOORWEGPLANNEN IN AMSTERDAM. Aan de „TeL" ontleenden wij de mededeeling van een der spoorweg plannen, zooals de Staatscommissie voor het ontwerpen van een verbete ring van den spoorwegtoestand rond de hoofdstad, die in haar bekend rapport heeft neergelegd. De gemeente zou reeds besloten heb ben een deel In de kosten bij te de gemeente voor eigen rekening de drik in de zomermaanden ie Schevi 1 ningen zal worden gehouden, is nu definitief vastgesteld geworden. Tiet terrein voor liet gc-bouw is gelegen in de onmiddellijke nabijheid van het circus Schumann, en wordt begrensd door de Nieuwe Parklaan, en de Ste ven- en Neptuuusstraten. OPENBARE ONDERWIJZERS. Het Volk meldt: Door de federatie Rotterdam der S. D. A. P. zal, met medewerking van den Bestuurdersbond, eou groote openbare vergadering worden gehou den op Maandag 14 Maart Als spre kers zullen worden gevraagd de heo- ren Spiekman en Ossendarp. Na afloop der vergadering zal een aan te nemen motie, die den bezoe- nenlandsche Zaken, zich Lot de colic- kers vóór den aanvang der vergade- ges van Ged. Staten in do verschil-! ring ter hand zal wonden gesteld, lende provinciën gewend met het ver- j door allen naar het stadhuis gebracht zoek te willen mededeelen, of het be-en daar aangeboden worden. kend is, hoever de waterschaps-, I veenschans- en \eenDolderbesturenVEREENIGING VAN OPZICHTERS ten aanzien van de \an hen uitgaan-J Tn1 oo „„„ik.Dezer dagen had te Utrecht de 23e de stukken de «peiling van De Vries aigerneene vergadering van de Veree en Te Winkel volgen, en of die be- niging van Opzichters der Telegraphic sturen ook voorschriften en bepalin-plaats. gen ten opzichte van de schrijfwijze Het bestuur zegde toe actie voor of spelling der Nederl. taal hebben betere promotieregcling, verhooging gegeven. van het maximum, herstel der ko- (Krantenbericht). 1 nlnklijk« benoeinins en titelwijaigln* I met kracht voort to zetten. Mien jongske. Ze stuuren me ien pompier van de GEEN STERKE DRANK MEER. mnister en fraagen watte veur spe- i Door de Ned. Tien'. Kerkvoogdij te ling iek er op nao heb. Weit ik veuLPerkanle-Akmarijp. is de cenigo Ellk veugelke zingt as 't bekt is en dorpsherberg aangekocht, met het lek skraif net as dat iek spreike. t doel deze te maken tot oen koffiehuis. Meestor zeit as dat iek nou de kolder- Daarmede is dan de laatste „vergun- wijn in de kop het. Weit mien jongs-ning" in deze gemeente verdwenen, ke wat dat beduid? Skrijf me ees gau. ca geen sterke drank meor te krijgen Met het vee gaet het bestig. We bcben zoo schrijft de Ned. pas weer maait. Moeder het wear] last van de zenuups en dan gao iek j GEVOLGEN VAN LUIHEID, maar een potteke drienken. Skraife j De Leidsche politie is er, na lang- gau want iek ben der niet crust op durig onderzoek, in mogen slagen met die kolder in inien kop. En de' den schrijver op te sporen van den mnister mot asem bebe. Dag mien jongske. Je olie Vaor. NIET DRUK. Op 1 Januari 1909 bedroeg het aan tal inwoners der Geldersche gemeente Hemmen 197. Er werd in 1909 één kind geboren, en cr kwam één sterf geval voor; het zielental was op 1 Januari j.L 197 gebleven. Huwelijken werden er in 1909 niet gesloten. ONGELUKKEN. Do 12-jarig© P., die Maartdag op dreigbrief, welke eenige weken gelo den bij den heer T., aan de Haar lemmerstraat aldaar, in de brieven bus weid aangetroffen. De schrijver is een 14-jarig jong- mensch, dat op deze wijze een aardig sommetje golds dacht te bemachti gen, aangezien hij te lui is om te werken. De knaap heeft reeds bekend. 'T HOOGE WATER IN FRIESLAND. Het boezemwater ui Friesland is, dank zij den gunstig» zuk'-oostehj- ken wind, sedert Maandag 28 Februa ri aanmerkelijk gedaald, n.l. 13 c.M. Volgens giobase berekening, werd in het rangeerterrein der H. S. M. te de afgeloopen week circa 50 millioen Enschedé bekneld geraakte tusschenhub. M., dus ontvoer een kwart ge- een goederenwagen en een slootblok,<1<ir ver,.-«lelijke hoejeelheri u.» van het overtollige boezemwater, uit is in het ziekenhuis overleden. de provincie Friesland door de slui- I zen in zee geloosd. De 18-jarigB kruideniersbediende i Ln de meest geteisterde stroken is H Overweg geraakte door het ne-J roods een duidelijk zichtbare vo-beto men van een te korten draai met zijn ring ingetreden. Zoo staat b.v ta (let», in dn haven to Deventer. I Tietjerk het met klimop bedelde li..'!»- ■/L rA I je, dat veertien dagen geleden tot aan Zooi spoedig mogeujk opgedregd, do vens(e..bank onder waler stond,, trachtten drie genoesheeren weldra lhans Reheel weer droog eil js hel wa_ de levensgeesten weder op te wekken, ter lot vóór de kleine dammetjes te-, wat echter niet mocht baten. I ruggezakt^- ook school en kerk zijn thans droogvoets te bereiken, terwijl/

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 6