NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 27e Jaargang. No. 8194. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. VRIJDAG 11 MAART 1910. A HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN AD VERTENTIËN: u per drib «aandbn, ^an 5 regels 50 Cts.: Iedere regel meer 10 Cts. Bulten het Arrondissement voormarieni - Haarlem van 1—5 regels /l.elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regeL Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd Is (kom der Abonnement aanzienlijk rabat gemeente).. ,1.3a J AdvertentiSn van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaalsing; FWK» «bt pos* door NederlandUB «VA50 Cts. voor 3 plaatsingen i contant Afzonderlijke nummers0.02H V IMJ1«TSï Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37H JjJ Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. de omstreken en franco per post 0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van bulten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon Interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA ZATERDAG 12 MAART. Schouwburg: Soirée en bal „Poly hymnia", 8 uur. Soc. Vereeniging: Feestavond en kinderbal danscursus De Haan en De Lange. De Kroon: Bioscoopvoorstelling. OM ONS HEEN No. 1108. Dit de Vegetarische Bode. "Vegetariërs vind lk in 't algemeen sympathieke menschen. Niet zoozeer omdat zij er volstrekt niet meer toe te krijgen zi:n, om ook maar het klein ste stukje vleesch te eten, maar omdat ze in onze maatschappij een propa- ganda-leger vormen voor eenvoud, welwillendheid en zachtheid van ge moed. Ik wü althans wel rondweg er kennen, dat ik al zoover ben geko men, om van een vegetarier die eigen schappen te verwachten. Aan conclu sies waag ik me evenwel niet. Het kan wel zijn, dat juist do meest wel willende en zachtaardige menschen, tót afschuw van het dooden van ren, tot de vegetarische leefwijs ko men hel is moeilijk te bepalen, ln hoever de onthouding van vleesch die beide karaktereigenschappen bevor dert. Maar dit is zekervan eeu ve getarier, die een lastige kerel, een ruziemaker is, heb ik tot dusver nog nooit gehoord. Sommigen zijn misschien van een al te propagandistische natuur, maar dat moet hun vergeven worden. Ze willen immers alleen aan anderen deelachtig doen worden, wat zij zelf voor de beste leefwijs houden En daaruit volgt meteen, dat we hun ook een al te scherpe tegenstelling behoo- ren te schenken. Ik vind er zoo een ln de pas verschenen aflevering van de Vegetarische Bode, waar de Duit- sclie medicus Dr. Alfred Pfleiderer bij een verdediging van eenvoud in voedsel en drank o. a. dit zegt„Een mensch, die zijn zinnen gezet heeft op oesters en champagne, moet altijd mooi weer spelen tegenover zijn pa troon en steeds bang zijn, hem niet te ontstemmen hij zou or allertreurigst aan toe zijn, wanneer zijn werkgever zijn inkomen Zou verminderen of 't hem zelfs zou onthouden hoe zou hij dan zijn opgeschroefde behoeften be vredigen kunnen?" Het malle in deze phrase is natuur lijk, dat de schrijver uitgaat van de gedachte, dat er menschen zijn, die uit gewoonte oesters en cham pagne slurpen, terwijl ze toch ook voor de liefhebbers uitzondering zijn. En daarbij komt dan nog, dat Dr. Pfleiderer die weelderige gewoonte toeschrijft aan menschen in onderge schikte betrekkingen. In ons land kan wie een patroon heeft zich zeker de peperdure oesters en champagne niet permitlceren en in Duitschland zal het wel niet anders zijn. Onze medicus meende dit betoog noodig te hebben, om daardoor scher per licht te laten vallen op wat ei volgt„Wie echter in staat is. van waier en brood te leven, is de onaf hankelijkste mensch op aarde." Ze ker, dat is in stoffelijken zin waar. Maar toch geven zulke overdreven vergelijkingen aanleiding tot begrij- pelijken spot, die vermeden had kun nen worden. Veel aantrekkelijker lijkt mij dan ook het gematigd beloog van een an- jderen arts, onzen stadgenoot Oolmar, in dezelfde aflevering. Die heeft het ,over een boek van Carrington, waarin het groote nut van vasten voor de ge- jzondheid wordt betoogd en waaruit hij, al kan hij lang niet alles wat Car rington beweert, onderschrijven, ;toch verschillende uitspraken met in stemming aanhaalt Bijvoorbeeld dit, dat menigeen nog ,wel verbaasd zal doen staan, dat ziek te eigenlijk een genezingsproces is, of imjsschien juister gezegd een proces, dat tot verhoogde weerbaarheid leidt In het lichaam worden voortdurend vergiften gevormd, die ontstaan uit het opgenomen voedsel. Ophouding met voed8elopnemlng ls de „vergifvor ming" staken. Uit de omstandigheid, dat de heer Ootmar het dreigende woord ver gifvorming tusschen aanha- lingsteekens zet, mag afgeleid wor den, dat het ook naar zijn meening wat al te kras gezegd is. Maar daar om is 't toch niet minder waar, dat iemand, die zich In 't algemeen onlek ker voelt, zonder aan een bepaald te omschrijven ziekte te lijden, al gauw van zijn dokter den raad krijgt om weinig of niets 1e eten. En wie zoo onwel is, dat hij te bed gaat liggen, laat bij intuitie allereerst het eten na. Hierover zijn de geleerden het dan ook wel eens geworden, dat er licht te veel gegeten wordt. De theorie, dut er voor een mensch niets beter was, dan vele ponden biefstuk, dozijnen eieren en vaten melk te gebruiken, heeft ook bij de niet-vegetarièra groo- tcndeels afgedaan. Voor wie daaraan nog mochten gelooven, geldt de op merking van Carrington-Ootmar, dat ons lichaam niet gevoed wordt door de hoeveelheid voedsel, die wij gebrui- ken .maar door de hoeveelheid, dte wij verteren. Het niet geheel verteerd eten gaat rotten in het darmkanaal en geeft daar aanle'ding tot het ont. staan van vele schadelijke stoffen, die opgenomen in ons bloed, ons niet ten zegen komen. Vasten doet sneller dan darmontsmetlïngsmiddelen de giftige processen in maag en darm ophou den. Hoe moet men nu zijn hoeveelheid voedsel gaan verminderen Nuchter blijven tot 11 uur en dan een tweede maaltijd om 7 totdat met éénmaal daags eten volstaan kan worden. Ik zou dezen raad uit het artikel evenwel niet graag overdrukken, zonder er da delijk van mijzelf een anderen bij te geven. Haal zulke dingen niet uit zonder advies van uw medicus. Er is groot verschil tusschen menschen en menschen, of zooals de doctoren ple gen te zeggen „er zijn geen ziekten, maar zieken 1" Daarom is het blinde lings opvolgen van buurvrouwen- en tantesraad zoo verkeerd. Als een tim merfabriek twee deuren aflevert, zijn ze niet urecies gelijk hoe zou dan de zoo kunstig opgebouwde mensch lijk kunnen zijn aan een anderen mensch, met wien hij in afkomst, in neiging en in omstandigheden ver schilt Maar ik dwaal af, wat je bij een praatje over vegetarisme zoo gauw doet, omdat er zooveel andere dingen aan vast zitten. De Vegetarische Bode geeft ook een artikel over dikke klee ding. Aan den redacteur was ge vraagd, of behoefte daarvan aan zwakte of verweekelijking moet wor den toegeschreven of uitsluitend een quaestie van gewoonte is. Beide, zegt hij: Manneu zijn over 't algemeen veel dikker gekleed, dan vrouwen. Als iemand volhardend doorzet, kan hij binnen zekere gren zen, een bepaalde gewoonte wel tegen een andere verwisselen. Maar ook lichaamsgestel, zwakte en verweeke lijking snelen een groote rol. De sch. ijver vertelt, dat hij dikwijls ge probeerd heeft, zich dunner to klce- den, maar steeds weer terecht geko men is tot een hoeveelheid kleeren, die als een minimum te beschouwen is, waarbij hij zich behagelijk voelen kan. Dat wijst erop, dat zijn lichaams gestel een hooger minimum verlangt, dan dat van sommige anderen en ook met een lager minimum tevreden is, dan weer een andere groep men schen. Zelfs wijst de schrijver op onder scheid in kouwelijkheid tusschen 's morgens en 's avonds, op men schen, die vandaag zoo, maar een jaar later heel anders zijn, kortom hij eindigt met de verklaring „De kunst is dus, even boven die minimumgrens te blijven. Welke die Is, dat kan alleen Ieders ervaring den persoon ln quaestie leeren daar be staat geen algemeen geldig voor schrift voor. Probeer zelf. zoo noodig in overleg met een verstandigen huis arts, die uw gestel goed kent, om dat minimum voor de verschillende jaar getijden te vinden." Ik vind dat verstandige taal. Ze Is wel eens anders geweest Er was een tijd, dat in het vegetarische kamp de menschen meer als nummers werden beschouwd, die zonder schade allen '8 nachts konden slapen met wijd open ramen en overdag rondloopen met weinig kleeren. Daarvan is men blijkbaar terugge komen. De mensch wordt niet langer als cijfer, maar als Individu be schouwd. Wat den een past, schikt daarom den ander nog niet. Heb ik niet gezegd, dal de vegeta riërs sympathieke menschen zijn J. C. P. Stadsnieuws HOSANNA. De uitvoering, gisteravond door de Gereformeerde zangvereeniging „Ho sanna" ln de Vereeniging gegeven, mag wèlgeslaagd neeten. Koor, mu sici en solisten wedden in schoone harmonie te zamen, om iets werkelijk schoons te laten hooren, en oogstten daarmee veel en ruim-verdiend suc ces. 't Koor opende den avond met het oud-Hollandsche Led „Nu zijt welle kome," dat goed gezongen werd en al veel beloofde. In de volgende num mers worden deze verwachtingen niet beschaamd. „Weinuchtsgesang" van van Gounod en Hymne" van Men delssohn werden keurig uitgevoerd; vooral 't laatste, waarbij de solo-partij vervuld werd door mej. Joh. van der Linde van Amsterdam. begeleiding van 't strijkorkest van Haarlemsch muziekkorps werd door 't koor de „Bruidszang" vtui Loots voorgedragen. Met veel warmte en gevoel werd dit mooie lied gezon gen, zoodat 't veel bijval verwierf. Voor de pauze trad nog als soliste op onze stadgenoot® mej. Joh. Reeser, die met een drietal Dultsche liederen de zeer talrijke hoorders in verrok- krng bracht. Zoowel „Gebet" van F. Hiller, „Litanei" van Schubert, als „Wo du hingehsi" van Hildach, wer den door deze alt mooit gezongen; in- znoderhe'd herinneren we aan de goede gevoelvolle vertolking van het ..Cebei", zonder evenwel aan de waar deering der andere nummers tekort te willen doen. Het deel van den avond na de pau ze werd geheel in beslag genomen door de uitvoering van Mozart's werk „Messe". De begeleiding was weer in handen van 't strijkorkest en van den heer J. Luttik (piano). Als so listen traden op de dames Van der Linde (sopraan) en Reeser (alt, en de heeren Carel Phlippeau van Haarlem (tenor) en J. Krul van Over- veen (bas). Het omvangrijke werk werd zeer verdienstelijk uitgevoerd. Het koor zong prachtig en bewees, dat „Ho sanna" thans over vele goede krach ten te beschikken heeft. De helderheid en frischheid der da messtemmen waren te loven, even zoo de zuivere basstemmen onder do hee ren. De solisten kweten zich op uitne mende wijze van hun moeilijke taak. Ook de musici .leden wat van hen verlangd kon worden. Zoo werd een heerlijk geheel ver kregen! Mozart's werk maakte bij de ze prijzenswaardige vertolking een machtigen indruk. Vooral het gedeel te, waar de Hosannas worden aange stemd en „de Gezegende, die komt in naam des Ileoren" begroet wordt, slaagde hijzonder en vormde een hoogtepunt van dit mooie nummer. Geen wonder dat de zangers en musici met veel eu luid applaus be loond werden! Een niet onbelangrijk deel van de- lof komt natuurlijk toe aan den directeur, den heer Mr. J. Riphagen. In de 5 jaren dat „Hosanna" be staat, heeft hij geijverd voor haar bloei en ia er in -eslaagd Hosanna een eervolle plaats te laten verme ren In de rij der Christelijke zang- vereenigingen onzer atad Het spijt ons, dat wo dit veeslag met oen aanmerking moeten IxmIuI- ten. De Nederlandsche taal la bij de aamenstelling van 'I programma wat al te veel ln verdrukking gekomen I We hoorden vijf Dultsche liederen, een Latijnsch („Messe") en... twee (zegge twee!) Hollandsche liederen. Wanneer „Hosanna'' een volgenden keer de rechten nzer moedertaal wat meer wil erkennen, zal ze zeker nóg meer succès hebben. Behalve dat een groot deel der hoor ders de voorkeur geeft aan liederen in eigen taal, blijft 't voor do zan gers, die de vreemde talen niet mach tig zijn, moeilijk om deze zuiver te spreken. v. T. P r ij s u i t d e e 1 1 n g. Op 23 Maart heeft de prijsuitdeeling op de lagere scholen plaats. Oud Papier. Verschenen Is het verslag van het liefdewerk „Oud Papier" voor Neder land over het jaar 1900. 29 nieuwe af- deelinsren werden in het afgeloopen jaar ingeboekt, zoodat de vereenigine thans 83 afdeelingen heeft. In werd een bedrag van f 10306 aan werk- loozen uitgekeerd. In overleg met Z. D. H. den Bisschop van Haarlem, werd een bedrag van 250 gezonden aan de vereeniging R. K. Herstellingsoorden voor longlijders en 100 aan de R. K. Vacanlie kolonie te Egmond aan den Hoef. Een gewicht van 592125 kilo's werd over 19Ö3 ingezonden, en het hoofob stuur hoont het in 't koqiende jaar te kunnen brengen tot ruim een miilioen kilo's. Kindervreugd- Men schrijft ons Woensdag 1.1. vergaderde de veree niging „Kindervreugd" uit het Leid- sche kwartier. Door den secretaris werd verslag uitgebracht van de werk. zaamheden der vereeniging geduren de hot afgeloopen jaar en ln de eer ste plaats genoemd het welgeslaagde St. Nicolaasfeest. Uit de rekening en verantwoording van den penningmeester bleek, dat er door een gepleegde verduistering een tekort is ontstaan. Het bestuur hoeft echter reeds maatregelen geno men, dat het volgende St. Nicolaas feest op dezelfde wijze als vroeger kan gevierd worden. Daarna had een bestuursverkiezing plaats, noodig geworden door het royement van den vorigen penning meester en het bedanken van de hee ren J- Bendels, F. v. Dam en C. Leu terman. Gekozen werden de heeren J Broekman J. A. Derr, J. v. Dijk en C. W. Smits. Het bestuur werd daar na dank gebracht voor de vele werk-, zaamheden, inzonderheid in zake zijn houding tegenover den vroegereu pen ningmeester. Nederl. S tu c a do o r sp atroons- bond. Gistermiddag werd in 't gebouw de Nijverheid alhier eeu huishoudelijke vergadering gehouden, onder voorzit terschap van den heer P. Jonkhoff, van Groningen. Vertegenwoordigd waren 12 afdeo- lingen. De heer Vervaart, sub-secretaris der Staatscommissie voor 't onderzoek naar de werkloosheid, gaf een toelich ting over 't invullen der vragenlijsten. De heer Snel. van Rotterdam, werd benoemd tot lid der vakcommissie. Besloten werd, dat elk lid kosteloos een insigne zal ontvangen. Een model daarvoor werd goedgekeurd. De rapporten der afgevaardigden namen veel tijd in beslag, 't Bleek, dat de toestand van het bedrijf in vele plaatsen nog al te wenschen overlaat. Op krachtige samenwerking en aan eensluiting werd aangedrongen. In andere plaatsen was de toestand even wel gunstiger. Naar het concours. De inuziekvereeniging „Na Arbeid Kunst", directeur de heer J. Blad, bestaande uit werklieden der Haar- lemsclie Katoenniaatschappij, neemt op 16 Mei l.2en Pinksterdag) deel aan het concours, uitgeschreven door de inuziekvereeniging „WilLelmina" te Rotterdam. „Na Arbeid Kunst" dingt mode In de 2e afdeel in g Fanfare. STUKKEN VAN DEN RAAD. B. en W. stellen den Rand voor, om 't vergunningsjaar 1910—1911 te benoemen tot deskundige, belast met de schatting der huurwaarde van de lokaliteiten, waarop betrekking heb ben do bezwaarschriften, Ingediend tegen het door B. en W. vastgestelde bedirag van het vergunningsrecht, den heer H. H. van Asch, die reeds sedert Jaren als deskundige van ge meentewege de schattingen verrieht- A n r ij d i n g. Gisteravond omstreeks negen uur werd op de Botermarkt alweer door een slagersjongen, die veel te hard op een rijwiel reed, een oud moeder tje, de weduwe L., omver gereden. In plaats van haar op te helpen reed hij zoo hard als hij kon weg. Een paar mannen hielpen de oude stakkert overeind; zij had zich nogal aan de knieën bezeerd. „Het veilig Spoo r". Verschenen is het eerste nummer van „Het veilig Spoor", orgaan van de vereenitóng van geheel-onthouders onder Nederlandsch spoor- en tram wegpersoneel. De redactie bestaat uit het dageliiksch bestuur der vereeni ging. Medewerkers zijn de heeren G. A. Ootmar te Haarlem, Prof. Dr. J. v. Rees te Hilversum, en mej. Tina van der Tuuk te Soest. Inkwartiering. Donderdag werden de lotelingen uit de omstreken ingedeeld bij de ver schillende takken van dienst Een aantal jonge mannen, die ingedeeld waren bij de zee militie en dus naar Den Helder moesten, werden hier ter stede ingekwartierd. Daarvoor waren aangewezen een aantal huizen aan het Zuider Buiten- Spaarne. De bewoners waren er blijk baar niet bijzonder mee ingenomen, althans te oordeelen naar de moeite, die de leider, een sergeant der infan terie, had, om hen tc overtuigen van de verplichting, den jongen man bin nen te laten. Lezing Prof. Eug. Dubois. Het Hygiënisch Genootschap te 's-Gravenhage zal 22 dezer een verga dering van leden met hun dames houden, waarin dr. Eug. Dubois, hoogleeraar te Amsterdam, een voor dracht zal houden over Duinwater, grondwatertoestanden, in het bijzon der het verkrijgen van water uit den bodem. Aanranding. Een ongelooflijk brutale aanranding heeft gisteren plaats gehad op de Parklaan, nabij de Kerk der Broe dergemeente, te half drie in den na middag. Het 14-jarig zoontje van den lieer v. d. W. passeerde daar, om les te gaan nemen, toen hij plotseling aangegrepen werd door een individu, dat het kind later beschreef als een ongeveer 20-jarige, donker-uitziende man, met een grooten knevel, en een groene pet op het hoofd. De aangerande wist zich los te ruk ken, en zette het natuurlijk op een loopen. Het knaapje bemerkte, toen hij weer wat tot zich zelf gekomen was, dat hem zijn portemonnaie, In houdende 0.75, ontnomen was. De politie heeft de zaak in handen evenwel is van den dader nog geen spoor ontdekt. Merkwaardig is het, dat hij vroe ger, met een vriendje denzelfden weg gaande, ook al eens lastig geval len is. BLOEMBOLLEN. Het milde weer der laatste dagen heeft den groei der bloembollen zeer bevorderd (zoo schrijft men tót Hille gem aan de N. R. CtVoor circa 3 weken is men begonnen met losdek- ken d- w. z. het dek, dat de bollen te gen de winterkou moest beschutten, werd voor de helft weggenomen. Thans worden de bollen afgedekt de rest van het riet wordt nu ook van de jonge planten verwijderd. Zoowel de hyacinten als de tuinen komen snel. Vele bedden hebben hun dor winter- kleed met een friscli groeno voor- jaarstint verwisseld. De knoppen der hyacinten komen op vele plaatsen duidelijk te voorschijn; enkele verra den zeifs al de kleur der bloem. De crocussen steken hun kopjes reeds door het riet en openen Lij gunstig weer hun kelkjes, hetgeen hier en daar een bekoorlijk gezicht oplevert. Zoo zijn b.v. aan den Loosterweg, te Hiliegom meerdere velden wit, geel, licht- en donkerblauw gekleurd. Dit zijn de voorboden van den tijd, dat in de bloembollenstreek van Haarlem tot Leiden de lucht is bezwangerd met bloemengeur en rijke kleurschakee- ringen het oog bekoren. Wanneer die tijd dit voorjaar zal vallen, is nog Diet met zekerheid te zeggenwel wordt hij algemeen vroeger verwacht dan verleden jaar. ONDERLINGE BR AND W AARBORG- VERERNIGING. Dezer dagen zal een algemeen e ver gadering- van deelhebbers ln de On derlinge Brand waarbargvereenigng voor de gemeente Haarlem, plaats hebben. Op de agenda staat o.m. ver meld: Verslag over den toestand der vereeniging; rekening en verantwoor ding over het jaar 1909, verkiezing van twee Bestuursleden. VROEGERE KONINGINNE- BEZOEKEN'. Natuurlijk was 't niet onze bedoe- ling gisteren, om een lijstje te geven van de officieuse bezoeken van de Ko ningin In Haarlem. Daarom ontbra ken die. Op 30 Maart 1897 was de Ko- nigin te Haarlem, en ook op 24 Maart' 1899, toen de afgietsels van de Hindoe monumenten op Java, in het Paviljoen bezichtigd werden. Door een misverstand zijn eenige data, n.l. die welke we niet gecontro leerd hadden, een jaar te laat opge geven. De Juiste data zijn 14 Juni 190® (onthulling Halsmonurnent) 11 Dcc. 1897 (TeyIer-bezoek) en 29 Sept. 1899. Verlof Drankwet. B. en W. brengen ter kennis, dat Is Ingekomen een verzoekschrift van S. J. H. ter Horst, om verlof tot het ver- koopen van alcoholhoudenden drank anderen dan sterken drank voor ge bruik ter plaatse van verkoop in de gelagkamer van het perceel aan de Barteljorisstraat no. Vergunning Drankwet. B en W. brengen ter kennis, dat bij Gedeputeerde Staten dezer provincie is ingekomen eeu verzoekschrift van P. J. Delforge, om vergunning tot het verkoopen van sterken drank in het klein alleen aan logeergasten in de gelagkamer van het perceel aan de Korte Hofstraat no. 2. Henri Wilhelmus. Ons wordt verzocht te melden, dut onze jeugdige landgenoot, de pianist Henri Wilhelmus, om gezondheidsre denen (het klimaat bezorgt hem keel ziekte) ziin betrekking te Budapest heeft moeten opzeggen en eerstdaags ln ons land terugkomt. Hij denkt zich in Bloemendaal te vestigen. Verkiezing Kamers van Arbeid. Heden wordt ten stadhuize de stem ming gehouden voor de Kamers van Arbeid. Voor die voor de voedings- en genot middelen en voor die der confectiebe drijven moeten elk vijf loden-patroons en vijf leden-werklieden gekozen wor den. In de le afd. van den zangwedstrijd uitgeschreven door de mannenzang- vereeniging „Inter Nos", te Rotter dam, zal de mannenzangvereeniging „Crescendo", van hier, dir. de heer Henri Piel age. uitkomen met het om vangrijke koorwerk „Deus est nostra Lux", van L. F. Brandts Buijs, als vrij nummer. (Zie verder Stadsnieuwe onder laat ste berichten). Uit de Omstreken SCHOTEN. Verbetering noodzakelijk. Gisterenavond zagen eenige bewo-, ners der Reitzstraat zich genoodzaakt de politie te waarschuwen betreffende een gedane opgraving aan die Btraat, waarvan de steenen overal verspreid' lagen, zonder dat die gevaarlijke plaats behoorlijk verlicht was. SPAARNDAM. Bij een landbouwer alhier is giste ren door den rijksveearts geconsta teerd, dat een gestorven rund lijden de is geweest aan miltvuur. Het dier is verbrand, en de stal ontsmet vol gens de voorschriften der wet. HEEMSTEDE. Waterleiding. Door B. eu W. is gegund aan do firma Van den Berg Co. te Amster dam, de levering franco losplaats al-: hier voor de waterleiding, van gewone Mofbuizen tegen f 5.73 per 100 kg., van hulpstukken met moffen tegen f 9.59, per 100 kg., van hulpstukkeu mot flen zen tegen 10.81 per 100 kgvan een compensator van 300 m.M. tegen /106 can een compensator van 150 m.M. tegen f 43. Zwerveling. Naar de ouderlijke woning alhier is rergebracht de minderjarige Th. J. K., die te Arnhem zwervende ls aan getroffen. In het verslag van de uitvoering op Meer en Bosch" komt voor het con coursnummer „Nimmer Nacht" \an Richard Hol. Natuurlijk moet dit zij» van N. H. Andriessen. HAARLEMMERMEER. Openbare vergadering van den raaJ der gemeente Haarleminernieer, op Donderdag 10 Maart j.l., des voor- middags te 11 uur. Tegenwoordig 15 leden, afwezig de heeren G. B. 't Hooft en T. C. Los. Voorzitterde Burgemeester, Mr. A. Slob. Do Voorzitter opent rl» vergader ring met gebed.

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 1