Strijksters gevraagd Modes Tweede-Kindermeisje eer Lei icht MPHEDEELIKGEN VAN HET "KON-. -vL. NED. MET. INSTITUUT. {Opgemaakt voorin. 10.50 uur). De Riidt, 18 Maart 1910. Hoogste barometerstand 772.7 m.M. t« Horta (Azoren) laagste 740.7 m.M. te Hernosand (Oostkust van ^weden). Verwachting tot den avond van 19 Maart Wind raeest matige Noord-Weste lijke tot Westelijken wind. Gesteldheid van do luchtveran derlijke bewolking, aanvankelijk nog buiig. Temperatuur zachter. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. uur 754 m.M. Vooruitgang. Vorige stand te 2 uur 759 m.M. OPGAVE VAN: JOH. M. SCHMIDT Opticien 85 ZIJLSTRAAT HAARLEM. inermoineterstandl te Haarlem. Vrijdag 18 Maart Hoogste gisteren 9 uur F. 48 Laagste hedennacht F. 87 Hoogste heden tot 19 uur F. 49 Het aansteken der lantaarns van xijwielen, motorrijwieleu en automo bielen moet deze week te 6.45 uur geschieden. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN k 30 Cts. per reeel. «stoOdoi-Emdpasta ï2'/2-25en4oct. spreker verhinderd de gascommiss'e bijeen te roepen. Dit punt wordt hierop tot later aan gehouden. Vastgesteld wordt ten slotte 't ko hier der Hondenbelasting, dienst 1910. Na de gebruikelijke rondvraag ging de Raad in besloten vergadering over. SCHOTEN. Splitsing vergunning. Door 21 vergunninghouders is aan het gemeentebestuur te kennen gege ven, dat zij met 1 Mei wenschen te tappen (verkoop per glas) cn 2 welke wenschen te slijten (verkoop per maat). HAARLEMMERMEER. De R.-K. Centrale Kiesvereeniging koos den heer J. Bergkamp te Ouder- Amstel tot voorzitter en den heer J. J. Hoppers te Hillegom tot bestuurslid. De algemeene vergadering der afdee- lingen heeft plaats op 19 April. Dierenmishandeling. Door de politie is proces-vei baal op gemaakt tegen J. K., wonende aan den Spaarnwouderweg, wegens er gerlijke mishandeling van een paard, waarmede hij aan het ploegen was. Toen de politie den vader van J. K. op de handelingen van zijn zoon op merkzaam maakte, werd deze zoo kwaad, dat hij den veldwachter aller lei beleedigende woorden toevoegde, lie hiervan ook proces-verbaal op maakte. Gestikt. In een onbewaakt oogenblik viel een ruim vijfjari gkind van v. d. Meu len, aan den Aalsmeerderweg bij den Vijfhuizerweg, voorover in een beer put, welke zich op het erf bevond, Toen men de kleine er uit haalde, bleek ze reeds gestikt te zijn. HENGSTENKEURING TE HOOFDDORP. De uitslag was als volgt Ingeschreven Demi-monde van de Ned Harddraverij- en Renvereeni- gingTancred van den heer Biesheu vel Elegant van de Vereeniging „Oostzijde". Haarlemmermeer, en Cicero van de Vereeniging „Vooruit" te Haarlemmermeer. Prijs van 400 Tancred van den heer Biesheuvel en Mastrank van den heer Bultman. Beide paarden zijn on langs ingevoerd. Premie van 250 Cicero vau de Vereeniging „Vooruit", Deiui-monde van de Nod. Horddr- en Renvereen., en Elegant li van de Ver eeniging „Oostzijde". Premie van f 100Concurrent van den heer Bies heuvel en Epicure vun de Vereeniging „Hippos" te N.-Amstel. De belangstelling was zeer groot (Hbld.) HOOFDDORP. Voor den heer D. den Dekker te Andel werd alhier aanbesteed: Het bouwen van een kapitale schuur met bijbehoorende werken op de hofstede aan den Aalsmeerderweg. sectie F.F., thans l»ewoond door den heer A. Rom- bout onder beheer van den architect M. van Gooi te Woudrichem. Ingekomen waren 18 b.ljetten. Het laagst werd ingeschreven door ddn heer G. Mosselman, te Haarlemmer meer, voor 13695. I SLOTERDIJK. Gisternamiddag brandde het huis, bewoond door J. Hoogervorst, tot den grond toe af, niets kon worden gered. De brand is ontstaan door het omval len van een petroleumstel- Assurantie dekt de schade. IJMülDEN. Verdronken. De hofmeester van het stoomschip „Aurora" van de Koninklijke Neder- landsche Stoomboot Maatschappij, is even voor JJiuuiden overboord gesla gen en in de Noordzee verdronken. Hij zou een kop koffie breugen aan den loods en moest daarvoor over de deklast Klimmen. Die deklast nu lag zeer tioog opgesioiu, alliums tot een eind boven ue reeiiugs. tvn er waren geen spiezeu ter beveiliging aange bracht. ZANDVOOUT. Met ingang van 16 Maart is aan het post- en telegruaikmitoor alhier werk zaam gesteld incj. E. van Samen, uit Amsterdam. Vanwege den storm-signaaldiensl is de ronde bal geheschen, dat betee- kend: Mees op uw hoede. Aan de zangvereeniging „Kunst na Arbeid" >s verbonden een kinderkoor van bijna honderd leerlingen. binnenland TWEEDE KAMER. Men seint ons uit Den Haag De Kamer ging heden met vacantie, nadat de discussie over den aankoop van de lijn BataviaBuitenzorg ge ëindigd was met staking der stem men. De motie-Murchant, betreffende instelling van een Staatscommissie voor Defensie-onderzoek, werd eenigs. zins gewiizigd aangenomen zonder hoofdelijke stemming. EERSTE KAMER. Naar de „Prov. Gr. CL" verneemt, heeft de heer J. E. Scholten, te Gro ningen, bedankt als lid van de Eerste Kamer. HET INCIDENT-SCHAPER. Ju een hoofdartikel in „Het Volk", getiteld „Smerige bende", lezen wij bet volgende „Hoogstwaarschijnlijk zal Maandag avond de Federatie Amsterdam der S. D. A. P. een openbare vergadering beleggen, waar zij de beide sociaal democratische Kamerloden Duijs en Schaper, wien door de gewelddand der „smerige bende" de mond ge snoerd Is, in de gelegenheid zal stel len, niettemin ten aanhoore van het volk te zeggen, wat zij te zeggen hadden over Talma's droevig conser vatisme". DE „PRINS WILLEM II". Naar hel Ilbl. verneemt, is bij de directie van den Koninklijken Wost- Indischen Maildienst heden bericht ontvangen uit Vanne3 (Frankrijk), meldende, dat aan de kust bij Damgan (Quartier de Vannes) nog zijn aange spoeld le. Een plankje van 50 c.M. bij 6 c.M., dragende het opschrift „Prins, Willem II", welk plankje bevestigd is aan een der sloepen van het stoom schip 2e. een stuk van een roeiriem, dra gende het opschrift „Prins Willem II" WATERGEBREK TE SEMARANG. Volgens telegrafisch bericht aan het Tweede-Kamer-lid den heer Bogaardt, heerscht er een vreeselijke behoefte aan drinkwater (e Semarang, waar de artesische putten zijn drooggeloo pen. Men heeft do liemiddeling van den heer Bogaardt ingeroepen bij de regeering, en deze heeft zich schrifte lijk tot den Minister van Koloniën DOOR DE BUFFERS GEGREPEN. Bij het station Zaandam was men Donderdagmiddag bezig een waggon hout to laden. Voor schafttijd liep een houtwerker tusscheu twee treinen door, waarvan de één in beweging was, Om zijn jas te halen, keerde hij terug en werd toen door de buffers ge grepen en zijwaarts weggedrukt. Met inwendige kneuzingen werd hij naar liet ziekenhuis te Amsterdam ver voerd. VERBIEDEN HUIZEN VAN ONTUCHT. In den Rotterdamschen gemeente raad kwam aan de orde een voorstel van dr. W. B. van Staveren, tot het strafbaar stellen van het houden eu het bezoeken van zulke inrichtingen, onder boete-bedreiging. Ingekomen waTen o. a. adressen van adhaesie van een 3-tal vereenigin- gen. De commissie voor do strafverorde ningen bleek, blijkens haar prae-ad- vies, verdeeld. De meerderheid ont raadde de aanneming van het voor stel. De minderheid bepleitte de vast stelling van een eenigszins gewijzigde verordening. De gezondheidscommis sie adviseerde tegen het verbod. De hoofd-commissaris van politie gevoelde wèl voor een verbod, maar dan aangevuld met andere bepalin gen, zonder welke het weinig effect zal hebben. De polifle-geneesheer, dr. Mees. is tegen een verbod op hygiëni sche gronden. Over het voorstel werd langdurig gesproken. Daarna sloot de voorzitter da algemeene beschouwingen en stel de voor de beslissing te nemen door het stemmen over artikel 1. Dit werd aangenomen met 25 tegen 14 stemmen. De geheele verordening wordt daar na zonder hoofdelijke stemming vast gesteld. SCHEEPVAART OP DE RUSSISCHE HAVENS. Naar het „Hbld." verneemt, zijn berichten uit Rusland ontvangen, wel in siaat om sensatie te maken onder do Nederlandsche reedere. Immers in die particuliere mededeeLuigen ver luidt. dat de gunstige bepalingen, waaronder tot dusver de Nederland sche scheepvaart in de Russische ha vens leefde, zouden zijn opgeheven en een belangrijk hooger tarief daarop zou worden toegepast. Terwijl in alle Russische havens tot dusver voor een Nederlandsch schip aan havengeld verschuldigd was 20 kopekken per registerion, zou dit nu worden 2 roebels. Wat dit zeggen wil, kan hieruit blijken, dat tot nu toe volgens het eerste tarief een stoomboot van duizend standaard 260 roebels betaalde, terwijl zulks voor het nieuwe tarief zou worden 2600 roebels of tienmaal zooveel. En waar naar hei heet zulks alleen van toepas sing is op Nederlandsche schepen, kan hieruit niet anders voortvloeien, dan dat de Nederlandsche scheep vaart uit Rusland wordt geweerd. Is dit reeil9 een ontzaglijke schade' op zichzelf, omdat naar bekend veel Nederlandsche stoomers bij de Russi sche houtvaart zijn betrokken, het wordt te erger, waar tegen het wel dra te openen nieuwe seizoen reeds groote contracten zijn afgesloten, waarbij het oude tarief als basis van berekening heeft gegolden. Het spreekt vanzelf, dat de Nederlandsche reeders mogen verwachten, dat ons departement van buitenlandscho za ken zich hun belangen onmiddellijk met den noodigen spoed zal aantrok ken. Naar aanleiding van dit bericht verneemt de „N. R. Ct.", dat een der toonaangevende reeders te Rotter dam op audiëntie bij den minister van buitenlundsche zaken is geweest iiij kreeg do toezegging, dat de Mi nister zich onmiddellijk over deze be langrijke ijuaestie niet de legatie te St. Petersburg in verbinding zou stel len. Het antwoord zou direct worden bekend gemaakt. Verder verneemt het blad, dat er geen sprake van is, dat het in 1846 met Rusland gesloten handelstractaat zou zijn opgezogd. DE VALSCHE BANKBILJETTEN. Men schrijft uit Den Bosch aan de „Tol." Uit goede bron verneemt men, dat het aantal valsche bankbiljetten, dut thans reeds bij de rechtbank alhier gedeponeerd is, ongeveer een hon derdtal bedraagt, en dat, naar het schijnt, de voorraad der in omloop zijnde nog niet is uitgeput. De val sche biljetten zijn van verschillende soortvan 10, 25, f 60 en ook van 100. Men heeft het noodig gevonden, do biljetten te registreeren, terwijl men zich toelegt, om zooveel mogelijk den loop van elk biljet vast to stellen en de geschiedenis er van na te gaan; een arbeid, die uit den aard der zaak even belangrijk als tijdroovend en veelal vruchteloos is. De namaak der biljetten is wel geschikt, om op het eerste gezicht te bedriegen bij nader toezien echter bemerkt men, dat het watermerk ontbreekt eu dat zij aan de vier kanten glad afgesneden ran den \ertoonen, wat bij de echte bank biljetten van f 25, 40, 60 en 100 niet het geval is. Ook ontbreekt op ,1e valsche van 40 en f 60 do smalle, witte, gebogen lijn, die op de echte boven aan do biljetten gezien wordt. DE RIJKSMIDDELEN. pi ij keus den staat van de opbrengst der middelen over de afgeloopen maand is Februari voor de schatkist bepaald gunstig geweest. Ilot totaal der inkomsten ad f 10.653.383, is f 656.0000 hooger dan in Februari 190'J, tot welker vermeerdering bijna alle middelen in grooter of kleiner mate hebben bijgedragen. De jeneveraccijns heeft in de afge loopen maand 732.000 meer opge bracht dan in Februari 1909, en 31.000 meer dan 1/12 der raming, waarbij nog in aanmerking moet worden genomen, dat Februari een korte maand was, waardoor het over schrijden van het 1/12 gedeelte der raming aan beteekenis wint. Pers-ÜverzïcM SOCIALE VERZEKERING. „De l ijd" schrijft Ontijdig om niet te zeggen bcden- keli..k achten wij hetgeen de laat ste maanden in enkele Rechtsche bla den over de sociale verzekeringen ge schreven werd. Het staat, blijkens de laatste Kamerdebatten, bij de Regee- ring vast, dat onder alle mogelijke stelsels de verplichte verzekering de voorkeur verdient en achtereenvol gens in sociale wetten moet vastge legd worden. Er is nu lang genoeg gepraat en ge redeneerd, eindelijk moet er eens ge handeld worden. Alle uitstel kan de verwarring slechts grooter maken, terwijl de invoering van de sociale hervormingen daardoor ad calendas graecas wordt verschoven. Waarom nu nog discussiëeren over stelsels in de Rechtsche pers Over de stemmen, welke opgingen voor staatspensionneering, zullen wij inaar zwijgen dat riekt al te sterk naar socialisme. Een geheel andere appreciatie verdient in zichzelf na tuurlijk het voorstel, om de vrijwil lige verzekering in de plaats te stel len van de verpliohte. Maar zulk ee» denkbeeld op dit oogenblik ventile" ren, lijkt ons toch hoogst ontijdig, onpractisch en zelfs niet geheel vrij van bedenking, wijl de vaststaande verzekeringsplanneu er mogelijk door in gevaar gebracht worden. Laatste Berichten GerardZalsman. Gerard Zalsman, die te Kleef in do „Fhegende Hollander" gezongen heett, gaf, volgens de critici, „cene prachtige vertolking van de DalanU- partij", een andere kritiek gewaagt van een met heerlijk geluid begaald zanger, wiens voordracht overal ge voelvol geweest is. Werkloosheid. Men schrijft ons Donderdagavond had in de turn zaal van het café Brinkmann, onder voorzitterschap van Mr. Joh. Ensche de, wéér een vergadering plaats, voor de invulling van de vragenlijsten der Staatscommissie over de werkloos heid. Voor de verschillende vakken en bedrijven werden definitief de com mission (18) vastgesteld, die elk voor zich, zoo mogelijk, een voorzitter en secretaris aanwezen. De heer J. Gerritsz, onder-secreta ris der Staatscommissie, lichtte hier op de vragen toe en verklaarde zich bereid later nog nadere inlichting te geven aan de cominissiën, die zulks mochten verlangen. De voorzitter deed voorlezing van een schrijven der Staatscommissie, waarbij, op een vraag van het Haar- lemsche Comité, werd gemeld, dat de Staatscommissie met groote belang stelling en ingenomenheid had kennis genomen van de wijze, waarop in Haarlem de invulling der lijsten zou geschieden maar dat zij, met het oog op de toch reeds groote kosten dier commissie, niet aan den Minis ter kon adviseeren, het gevraagde cre- diet toe te staan. Do telling huis aan huis zal daarom niet worden gedaan. Nog word verzocht de ingevulde lijsten tusschen 4 en 11 April in te zenden aan de Gemeentelijke Arbeids beurs, Nieuwe Gracht 3. Paardenmarkt. Er stonden vanmorgen niet veel paarden aan den Dreef, hot was dan ook maar een ingestoken marktje tusscheu de twee groote iu het begin van Maart en in Mei. Aan do lijnen stonden puurden met hangenden kop te suffen, vuriger hitjes beten naar hun buren. De meeste waren nog in hun harige wintervacht, enkele ge schoren. Ecu geheel witte hit trok, behalve door zijn kwaadaardigheid, de opmerkzaamheid doordat zijn eene oog donkerbruin en het andere grijs was. Up den achtergrond natuurlijk de rij eieren- eu zuurkramen, waar een paaideiihandelaar zoo nu en dan een gebakken botje ging verorberen. I Voorbijgangers bleven staan, om naar het eigenaardig geheel te kijken. Kooplust scheen er echter weimg te, zijn. Aangevoerd le Haarlem op 18 Maart 1910 46 paarden, hoogste prijs f200, laag ste f 50. De markt bestofld grootendeels uit werkpaarden en ook eeuige rijtuig- of siulluniderspaarden. Handel sliL Op hol geslagen. Gisteravond om zeven uur kwam in vollen ren paard-en-wagen van den melkverkooper J. Verdel uit de Lange Veerstraat de Anegang uitschieten eD de Groote Houtstraat instuiven. Het beestje was in den Anegang op hol ge raakt. In de drukke Groote Houtstraat even een verschrikt uiteenstuiven van het centrum der bedreiging en van de niet bedreigde plaatsen eveneens. Maar gauw was het uit, want vóór de drogisterij der firma Veen stond een handwagen met vrachtgoed, en noe sieriijK ne zwaai uit üo Anegang de Groote Houtstraat in ook was, en noe Hard het ook ging, óver dezen handwagen kwam het gespan niet heen. De handkar tuimelde inet in houd en al over do straat en de melk wagen en paard kwamen op het trot toir terecht. Een fliuKe slagersknecht was in middels toegeschoten eu behoedde hel paard voor verdere escapudea. Noch de melkverkooper, die op den wagen zal, noch iemand van hot pu bliek kreeg letsel. Gev. Voorwerpen: Een paar kousen en eon bruinharig hondje, aan het politiebureau. Een fox terrier, Saenredamstr. 76. Een kamerstoffer. Ueitzstraat 56, te Scholen. Een puar kinderhandschoenen. Flo raplein 25 rood. Een paar gymnastiekschoenen, Wes torgracht 49. Een roode zakdoek, Ripperdatstr. 5. Aanbesteding. Hedenmorgen werd door don archi tect G. Meppelink alhier aanbesteed het bouwen van twee woonhuizen aan de Tempeliersstraat. Ingeschreven werd als volgt Cornehssen en Kreuger f 14890. J. Verhagen f 1G900. M. van Wout Hzn. f 16300. D. H.- Grauneman, Hillegom, 16485. M. Nederkoorn f 15800. T. M. v. Deursen f 169%. J. de Vos f 15900. H. G. Schollen f 14156. G. de Lee 15777. De inschrijvers, bij wien geen woon plaats is vermeld, wonen alhier. De Gravesteenenbrug. Men schrijft ons Thans ondergaat do zooveel bespro ken Gravesteenenbrug voor do tweede maal van dit jaar een groote repara tie. Eenige weken geleden heeft men er nieuwe stalen hekstukken aange bracht, nu is het draaitoestel van de groote klap weer defect, daarom wordt de klap weer met een groot hijschtoestel de hoogte in gehaald. Voor den brugwachter geen buiten kansje, daar deze, als er een schip door moet, van het publiek te hooren kriigt. of het hem even wil helpen sjorren. Om de brug dan weer dicht le krijgen, is het noodig, dat men er dan met een drafje maar tegenop loopt I Rechtszaken AFPERSING. Gisteren hebben voor de Haagsche Rechtbank terecht gestaan J. N. K. en L. K., kooplieden in Den Haag, aan wie is ten laste gelegd, dat zij aan een gegoed ineezetene van de residentie een brief hadden geschreven, waarin zij om een onderhoud verzochten in een koffiehuis, om hem daar over din gen te spreken, die zij, als hij niet kwam, aan zijn vrouw zouden vertel len. In dat koffiehuis zouden zij hem om f 1000 gevraagd hebben voor hun stilzwijgendheid. De persoon in quaestle liet zich ech ter geen schrik aanjagen, doch wend de zich tot do politie. Snbst.-off. van justitie, mr. Van Kleffens, zeide in zijn rcuiisltoir, dat als men de beklaagden hoort, men van hen zeggen zou „Ondank is *s werelds loon." Ze wilden do wereld redden, een onzedelijk men^ch bete ren. Doch het zijn hyena's, die zich op hun prooi werpen, om die geheel uit te schudden. Ilulde bracht spr. aan den hoofdgetuige, die zich door deze beklaagden niet liet plunderen. Deden raoer personen zoo, dan !a£ <1® heele bendo chanteurs uit elkaar. Uit do -etuigenverklaringcn achtte spr. het ten laste gelegde bewezen en requireerde derhalve hun veroordee- ling ieder tot 2 jaar gevangenisstraf, wegens poging tot afpersing. Uit de Arbeiderswereld LOONQUAESTIE. Men meldt uit Heerenveen aan de „TeL" De Timmerpatroons-vereeniging al hier heeft besloten dc eischen van de timmergezeiien in geen geval in te willigen en bij eventueel® staking, het uurloon te blijven houden op 16 cent Vroeger had dc vereeniging zich bereid verklaurd 17 cent te ge ven, doch wilde zich niet verbinden met 1 Maart 1911 18 cent uit te beta-1 len. Dc gezellen eischen nu direct 18 cent. Maandag a.s. wordt nu niet mei het werk begonnen. LOONQUAESTIE TE GLANER- BRUGGE. Gisternamiddag is aan de fabriek Eilermark de volgende bekendmaking aangeplakt Volgens besluit dor Gronauer Fa- briktuitenvcreenigiug wordt do spin nerij Eilermark Vrijdag 18 Maart, des morgens zeven uur, weder aangezet. INGEZONDEN Van ingezonden stukken, geplaatst ol let geplaatst, wordt de kopie den inzender iet teruggegeven. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactio zieli niet uausprnkriyk. Mijnheer de Redacteuir 1 Verzoeke beleefd een kleine plaats ruimte voor onderstaande letteren. In uw courant van 15 dezer trof mij een bericht, waarin word vermeld, dat de Coöp. Broodbakkerij en Ver- bruiksvereoniging „Vooruitgang" aan hare leden heeft medegedeeld, dat met ingang van 14 dezer de brood prijs nogmaals met 1 cent per K.G. is afgeslagen, hoewel de meelprijzen hel geenszins wettigen. Indien dat be richtje Juist is, wilde ik aan het be stuur der bovengenoemde vereeni- girg gaarne do volgende vraag stel len: „Op welke gronden acht gij het noodzakelijk de prijzen af te slaan, daar gij zelf erkent, dat de meelprij zen het geenszins wettigen." Ik ver trouw vast en zeker hier een open baar antwoord op te krijgon en wel om de volgende redenen: le. Een vereeniging van zoo'n groot ledental zal zeker niet een antwoord hierop willen schuldig blijven, daar wnar het een zoo ernstige zaak be treft. 2e. Daar een dergelijke m. i. onge motiveerde prijsverlaging de toestan den in het bakkersbedrijf nog dieper in 't moeras zullen doen verzinken, kan het tocli zeker niet de bedoeling van genoemde coöperatieve vereeni ging zijn een onsympathieke prijsver laging nog onsympathieker te doen zijn. Mot vertrouwen een antwoord op deze regelen tegemoet ziende, ver blijf ik onder dankzegging voor de plaatsing, Hoogachtend, O. Marktnieuws HOOFDDORP. Graanmarkt. Wille tarwe, f 6.25-/ 8 p. 80 kg. Roode tarwe f 6.25-/8 p. 80 kg. Haver G.157 p. 100 kg. Rogge 5.10-/5.25 p. 75 kg. Duivenboonen 0.15f 10 p. 85 kg. Panrdenboonen 6.406.70 p. 80 kilogr. Chev. perst 5.30-/ 5 60 p. 70 kg. Wintereerst /4.80—/5 p. 65 kg. Karwijzaad 15.75, Inclusief. Arnsterdamsche Beurs. Openingskoersen van 18 Maart 1910. LABOUCHERE OltNS Co.'s BANK Bijkantoor Haarlem. Gr. Markt No. 1 en 3. Tel. No. 577. STAATSFONDSENMARKT. 2 1/2 Certific. N. W. S. 76 1/4, 3 1/2 Cerlific. N. W. S. 91, Consols 88 3/4, Hope's 87 1/4, Russen 1909 94 3/4, Russen 1906 98 3/4. ZUID-AMERIKAANSCHE STAATS FONDSEN. C. Peru 12 3/8, Pref. Peru 39 3/4. TA B A KS A AN DEELEN. Bindjey 86, Deli Mij. 450, Nieuwe Asahan 87 1/2. PE1ROLEUM-AANDEELEN. Koninklijke Petr. 477. Moeara Enim 238, Sumatra PalembaDg 182 1/8, Per- lak 150 1/4, Gew. Cult. 179 3/4. De AMEIIIK. MAIIKT opende vast: Denver 42 1/2, Erie 30 3/4, Kansas 38 1/2, Pref. 70. Missouri 42 7/16, On tario 45 1/8, Piock Island 49 1/4, Sou thern Rails 29 1/8, Southern Pacific 127 3/8, Union Pacific 190, Wabash 22 1/4, W. Piltsb. 5 15/16, Steel 87 7/8, Carren 86, C. Marine's 7, Pref. 21 1/2, Bnds. 68 3/4. burgerlijke Stand HAARLEM. BEVALLEN: 18 Maart: H. C. Balkenende—Dek ker cL 17 G. A. GansNootIoos d. B. Germans—van Loon d. E. v. d. Veldt- v. d. Velde z. C. G. M. v. MarisCaa- sée d. OVERLEDEN: 16 Maart: J. Richter 77 j., Gasthuis laan; J. Haoyberg, 12 uren, Anegang, R. CharitéAssies 83 jaar, Gierstr. 18 R-, 4 jaren, zoon van J. Bakker, Gr. Houtstraat. SPAARNDAM. OVERLEDEN Joost Amelink, 68 Jaar. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken Amsterdam, 17 Maart. C. Weiss- mann, toonkunstenaar, Amsterdam. Rechlor-commissaris J. Kruseman curator mr. M. H. F. A. Vrijens. Almelo, S. A. Rutte, handelende on der de firma W. ten Bruggencate en Zoon, te Almelo. Rechter-commissnris mr. C. W. Star Busmann curator mr. F. G. J. Ilouck. Dordrecht, 15 Maart. J. Verkerk, koopman te Ridderkerk. Rechter-com missnris mr. J. A. van Rheden van der Klootcurator mr. A. J. Vliegcnt- harL L. J. Criens, kapper te Dordrecht. Rechter-commi-saris mr. J. A. van Rhede van der Kloot; curator mr. A. D. Bruin. Arnhem. P. E. Vrijborg, marchanJ* tailleur, te Arnhem Rechter-commis saris mr. P. F. A. Creiners curatoJ mr. L. P. J. Michieisen. Opgeheven G. Üantjes Gzn.. vroeger wonende te Soest, thans verpleegd wordende lr' hel diaconesseuhuis te Utrecht. Geëindigd T. Alberts, te Weesp. Hiermede vervul ik den treu- rlgen plicht, U kennis te geven van het onverwacht overlijden van onze geliefde Zuster, Be huwdzuster en Tante, Mejuf frouw PIJNTJE ASSIES, Weduwe van den Heer JOHAN NES CHARITé, in den oude»r- dom van 83 jaar. Mede namens de Familie, D. A. W. IIENSKES, Exq. Test. Haarlem, 17 Maart 1910. Bezoeken kunnen niet war den afgewacht. Beëindiging Faillissement De Curator in hel faillissement van MARIA CATHARINA LEDER, pensionhoudster, destijds wonende te Haarlem, bericht, dat. tengevolge van het verbindend worden der Uitdoe lüigslijst, na liet daartegen gedaar verzet, dit faillissement een eind» heeft genomen. De Curator, Mr. JOOST DE GRAAFF. HUWELIJK Een net persoon, 28 jaar, P. G., met eigen vaste zaak, wenscht langs dezen meer gebruikelijken weg iu kennis to komen met een Meisje, of jonge Wedu we, uit den goeden burgerstand, om na wederzijds goedvinden te huwen. Geheimhouding verzekerd. Franco br. liefst met portret onder No. 21090 Bur. Haarl. Dagblad. VELSEN. Tijdelijke Underwyzer(es) In de Gemeente Velson wordt, oia onmiddellijk in dienst te treden ge vraagd aan de O. L. School in het dorp Vclscn (Hoofd de heer J. Kleef- stra) een ONDERWUZER(ES) voor tijdelijk, op een jaarwedde, berekend tegen 50.per maand. Zich aan te melden bij het Hoofd der School voornoemd. Bekwame Platstrijkster en Meisje voor de mangel gevraagd. Stoomwasscherij Kampei-singel 58. Flinke aankomende Strijkster gevraagd, voor 5 dagen per week. Schouwtjeslaan 19, Haarlem. Gevraa"'' bekwame Cosfuurnstrijks ers bij HAVERbCHMIDT KLAJE Chcm. Wasscherij en Ververij, Gr. Houtstr. 77, Brouwersvaart 74—80. Door do Stoom-Vervorij en Chemi sche Wasscherij „Do Lelie" le Maas tricht worden togen hoog loon bekw. Op een villa te H:endaal wordt gevraagd eene gehuwde WERKVROUW P. G., voor drie dngen per week, Woensdag. Vrijdag en Zaterdag, van 's morgens 7 tot 's avonds 8. Loon /1.25 per dog, met vergoeding van tramgeld. Franco blieven worden ingewacht, onder lett. R 404, bij den Boekhande laar P. STINS Pz., te Bloemendaal. BAKER Gevraagd een nette BAKER, tegen begin Mei. Adres te vernemen Bureau Ilaarl. Daablad. Gev raaed een 2do Modiste en een gevorderde Leerling. Gierstraat 23. Gevraagd een net Loopmeisje Anegang 28. DIENSTBODE gevraagd voor 15 Mei a's ineid- alleen, kunn. koken. Z. g. g. oen. zich aan te meld. Spreekuur 'fl avonds 79 uur. Gasthuissingel 18 rood. Gevraagd een flinke Dagmeid Anegang 23. Gevraagd te Hillegom tegen 1 Mei eet DIENSTBODE zclfstandi f kunnende koken en wer ken, v. g. v. VVasch buitenshuis. Br* No. 21089 Bur. Haarl. Dagblad- Gevraagd met 1 Mei een R. K. bij 2 schoolgaande kinderen, kunnen de strijken, verstellen en tafeldienen en van g. getuigen voorzien. Brieven No. 21079 Bur. Haarl. Dagblad.

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 2