Magazijn da „Garenhandei", Rozenkransen, Kerkboeken, Gedachtenis-Cadeaux. b. i. Mm S BAKT KOSTELIJK 5 PAASCHBROOD. Dames Fijne Krentenbrood of Paasch brood, Corn. H. KOSTER Jz. ONTVANGEN Ais gjj uw kind Laatste Plantuivsiliog.' ZANDYOORT. Reclame Dameskous ANEGANG 26. I. J. KNOTTER, KWASTEN. VERNIS-EKAMELVERF. K. TAN EDEN, Spaarne 38 Maatschappij BEZOEK van H. M. ie Kon'ngin en l K. H. den Prins. W en W te hunr. ANEGANG 7, Haarlem. Vijftig Cent per K.G. 3 Barre voetestraat 3. EERSTE H. COMMUNIE. In do Kunstzaal werd het gezelschap ontvangen door den kunstschilder A. J. Koster. Ilier werd den Prins een zg. „Gulden Boek" ter teekening aangeboden, een prachtwerk, waarvan de band door de firma Van Bommel, te Amsterdam, i« vervaardigd. Dr. Broese van Groenou, de voor zitter van Zang en Vriendschap, werd door den Prins ontboden, die hem waardeerende woorden toesprak over de uitvoering der liederen in de Soc. Verconiging. DE LUNCH. Daarna werd het terrein door den Prins verlaten en werd door de mid dag-drukke straten naar de woning van den Commissaris der Koningin gereden, waar de lunch gebruikt werd. Aan den lunch, die een meer intiem karakter droeg, zaten behalve de Prins en zijn adjudant, aan Minister Tal ma, de Commissarissen der Ko ningin in Zuid-Holland en Zeeland, de voorzitter der Internationale Jury, M r. De Marez Oyens, de heeren Ernst H. Krol age, Joh. de Breuk, T. van Waveren en de Burgemeesters van Haarlem en Heemstede, Jhr. Mr. J. W. G. Boreel van Hogelanden en Mr. D. E. van Lennep. Na half vier verliet de auto van den prins de woning van den Commissa ris der Koningin, ooi zich naar het Schletgebouw van de afdeeling Haar lem van den Bond van Oud-Onderoffl- cioren te hegeven, waarover men el ders ln dit nummer bijzonderheden ylndt. Van 12 tot 4 uur gaf het Haar- lemsch Muziekkorps, onder leiding van den heer Chr. P. W. Kriens, een feestconcert, waarbij een „Internatio nale Tentoonstellingsmarsch" werd uitgevoerd. FEESTMAALTIJD. Te zes uur richt de Algemeene Ver- eenlging voor Bloembollencultuur 'n hotel Fünckler een feestmaal aan, waar aanzitten de Eere-voorzitters, hot Eere-comité en de internationale jury. Het diner telt 90 couverts. Hot meuu luidt Hors d'oeuvres variés. Ernest Irroy demi-sec. Crème Duchesse. Médoc Supérieur en cacaffed. Bombes a 1'OrsinL Filets do sola l'ambassadrlco. Haut Suuternes. Carré de Pré-Salé Godard. Chateau de Contemerle. Caneton glacé A la Bigarradfl. Céleri en branches. Poularde de Bruxeliea rötie» Compóte mêlée. ChAteau Pontet Canet. Fole gras Valentin en croötèi Brauneberger. Glacés. Ernest Irroy demi-sec. Fruits. Dessert. ÖOND VAN BLOEMBOLLENHANDE LAREN. Dinsdagavond te half negen bood hot Hoofdbestuur van den Bond van Bloembolleuhandelaren aan de leden van bet eere-oomité, van de jury en 'do tuinbouw-pers een gezellig samen zijn aan ln de zaal van Hötel Roozen ln den Hout. Een vijftigtal personen waren daar vereenigd, onder wie, behalve boven- genoomden, werden opgemerkt de Voorzitter van de internationale jury, Mr. De Marez Oyens, de Kamerleden Ferf en Jhr. Mr. van Lennep en de burgemeester van Heemstede. De voorzitter van den Bond, de heer G. Kruijff, van Sassenheim, hield een toespraak ln Fransclie taal, waarin hij den aanwezigen het wel kom toeriep en er op wees, hoe gaar ne de Bond de gasten had uitgenoo- digd van de zustervereeniging en de verschillende nationaliteiten hier wil de vereemgen. Deze welkomstgroet werd met alge meen applaus beantwoord en gevolgd door de volksliederen, die door een orkestje werden gespeeld. Daarna onderhielden de aanwezi gen elkander in gezeiligen kout. De heer De Marez Oyens, het woord vragende, bracht den president van den Bond in het Fransch dank voor de vriendelijke ontvangst. Spreker wees er op, hoe vandaag de schoone cultuur van ons land, nieuwe soorten van bloemen zijn bewonderd, en bracht hulde, niet alleen aan den handelsgeest, m?ar ook aan de ener gie, het onderling vertrouwen en de samenwerking, die zooveel heeft tot stand gebracht. Hij dronk tenslotte, onder algemeene toejuiching, de ge zondheid van voorzitter en secretaris. Nog geruimen tijd bleef men, onder aangenaam gesprek en de vroolijke tonen der muziek, bijeen. Bt] de Oud-Onderofficieren. Na half 4 verliet de Prins de wo ning van den Commissaris der Ko- plngln op de Nieuwe Gracht, om naar het gebouw van de schietvereeniging Generaal Van Merlen" te rijden. Ook thans weer waren de straten, waardoor da Prins reed, dicht bezet met belangstellenden. Van het aardige gebouwtje aan de Leidsche Vaart, wapperde de drie kleur uit- De ingang en het voorfront was verborgen uc een fraaie blocmversiering. R ;a werd de Prins verwelkomd oor den afdee- liugsvoorzitter, d :eer Bouman. De hooge bezoeker werd over den looper, die uitgelegd was, naar de conversa tional "geleid. Daar waren aanwezig de beschermvrouw der schietvereeni ging, mevrouw Visser van Hazers- woude, geboren Van Merlen, Jhr. Van der Wijck, eere-voorzitter van den Bond, een deputatie uit het Da- eelijksch bestuur, de besturen der af deeling Haarlem van den Bond, en van de schietvereeniging, allen met insignes en militaire onderscheidings- teekenen getooid. In deze zaal was een faai tapijt ge legd. In den rechterhoek was opge steld de banier van de afdeeling Haar lem van den Koninklijken Bond, be hangen met de verworven meuailles, oprijzend uit het groen. Op de tafel de foto's van Prins en Prinses. De heer Bouman stelde de aanwe zigen aan den Prim* voor. Z. K. IL begroette Mevrouw Visser op zeer har telijke wijze. De Prins, die beschermheer van den Bond is, heeft eenige jaren gele den ten huize van mevrouw Visser op „Carmel" gedejeuneerd, en was toen door mevrouw Visser over de stich ting van dit gebouw ingelicht. De heer Bouman riep den Prins een kort woord van welkom toe, en zelde zich gelukkig te achten Z. K. H. na zijn ziekte hier te mogen begroeten. Hij dankte voor de groote eer, door den Prins der afdeeling door dit be zoek aangedaan. In de eerste plaats verwelkomde hij den Prins als gemaal der Koningin, en in de tweede plaat3 als Bescherm heer van den Bond. Hij acht het een groote eer, den Prins hier te moeten ontvangen in dit mooie gebouw, een geschenk van mevrouw Visser van Hazerswoude, die der afdeeling zulk een warm hart toedraagt. De Prins zeide in enkele woorden den heer Bouman dank voor zijne hartelijke toespraak. Op verzoek van den voorzitter ging de Prins thans de schictzaal bezichtigen. Hij bood daar den Prins een met een flobert-patroon geladen buks aan, waarmede Z. K. H. een schot loste. De Prins vroeg belangstellend aan mevrouw Visser en aan den heer Bouman naar de animo in bet schie ten bij de leden der vereeniging. Na een kort vertoeven nam Prins Hendrik afscheid en steeg wederom met zijn adjudant in de auto. Deze reed thans over Bennebroek, Lisse en Leiden naar Den Haag, waai de Prins voor diner-tijd dacht aan te komen. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN A 30 Cts. per regel. gezond, vroolijk on frisch van geest wilt zien op groeien, geeft het dan Dr. HOMIWEL'S Haematogen. WAARSCHUWING 1 Men vrage uitdrukke lijk den naam Dr. HOMMEL. Buitenlandsch Overzicht DE ENCELSCHE POLITIEK. Onder de telegrammen was gisteren een samenvatting te vinden van do besluiten betreffende de verhouding tusschen het Hooger- en Lagerhuis, door minister Asquith ingediend. Het zijn drie besluiten 1. Het is gewenscht, het Hoogerliuis bij de wet de bevoegdheid to ontne men, een financieel wetsontwerp te verwerpen of te wijzigen maar een dergelijke wettelijke beperking zal niet geacht worden bestaande rechten of voorrechten van het Lagerhuis te verminderen of te verkorten. Een wetsontwerp zal geacht worden an financieelen aard te zijn, indien het, naar het oordeel van den voor zitter van het Lagerhuis, slechts han delt over belastingen, begrootingen en wat er meer aan financieele zaken wordt genoemd. 2. Het is gewenscht, de bevoegdheid van het Hoogerliuis ten opzichte van andere wetsontwerpen bij de wet zoo t beperken, dat een dergelijk wets ontwerp, als het in het Lagerhuis in drie achtereenvolgende zittingen aan genomen en het tenminste een maand voor het einde der zitting naar het Hoogerhujs opgezonden is, zonder goedkeuring van het Hoogerhuis wet wordt, zoodra de koninklijke bekrach tiging verkregen is, op voorwaarde, dat er ten minste twee jaren verstre ken zijn tusschen den dag der eerste indiening van het wetsontwerp in het Lagerhuis en den dag, dat het in het Lagerhuis voor de derde maal aange- In dit besluit zal een wetsontwerp geacht worden door het Hoogerhuis verworpen te zijn, indien het niet door het Hoogerhuis is aangenomen, hetzij zonder wijziging, hetzij slechts met wijzigingen door beide Huizen goedgekeurd. 3. Het is gewenscht, den duur van het Parlement tot vijf jaar te bekor ten. Nu is het dan bekend, wat het mi nisterie Asquith wil Of het in staat zal zijn, dien wil ook door te drij ven Voor een belangrijk deel zijn de excellenties van de Ieren afhankelijk. Teekenend is, dat de lersche leider, Redmond, medegedeeld heeft, dat hij met minister Lloyd George op diens verzoek een langdurig onderhoud had gehad, maar dat daardoor niet de minste wijziging in den toestand is gekomen. Intusschen is het Hoogerhuis bezig, zichzelf te hervormen. Althans in theorie I Het Huis heeft de moties van Lord Rosebery aangenomen. De discussie liep voornamelijk over het voorstel, dat het erfeLijke peerschap alleen niet langer recht zou geven op zetel en stem in het Hoogerhuis. Dit voorstel werd aangenomen met 175 tegen 17 stemmen. Do minderheid bestond uit Hals- bury, gewezen Lord Chancellor, en eenige unionistische peers, die zich hadden verklaard tegen elke hervor ming, omdat zij die als overbodig be schouwden. In den loop der beraadslagingen stelde Lord Lansdowne in het licht, dat het voorstel de noodzakelijke in leiding was voor elk voorstel tot her vorming, en dat daarin nog geenszins de afschaffing van het erfelijkheids- beginsel lag opgesloten. Lord Crewe verklaarde bet daarin met Lansdowne eens te zijn, en zei, dat hoewel de regeering zich had voorgenomen voor alles over te gaan tot regeling van de betrekkingen'tus- schen de twee Huizen, zij de quaeslii* van hervorming toch nooit had bui tengesloten. Lord Rosebery, die het laatst het woord voerde, zei, dat het geenszins zijn bedoeling was, een bepaald ont werp of schema van wet bij het Huis in Ie dienen, maar na bespreking eenige algemeene grondslagen .nst te stellen voor de hervorming. Hij verklaarde, dat hij na Paschen daartoe strekkende moties zou in dienen, die voor het land een aange name afwisseling zouden vormen te genover de voorstellen der regce- ring. Het Is nu wel een eigenaardige ver wikkeling Ook DE BALKAN-POLITIEK ts en wordt nog steeds Ingewikkel der. Wat nu weer te denken van de reeks Koninklijke bezoeken De koning van Servië wordt te Pe tersburg met veel pracht en praal be groet. Bij he'. gala-diner bracht de Tsaar in het Russisch een dronk uit, waarin hij den Koning hartelijk wel kom heette in Rusland. Z. M. zei Het bezoek van den koning is een nieuwe bevestiging van de standvasti ge vriendschap tusschen Rusland en Servië. Deze vriendschap zal onge twijfeld bijdragen tot handhaving van den algemeenen vrede en de or de, welke voor een ongestoorde ont wikkeling van liet koninkrijk Servië te midden van da andere zelfstandige staten van het Balkan-schiereiland zoo noodig zijn. De Tsaar dronk daarop op het wel zijn van Servië en van het koninklijke huis. Servië werken in het belang van den vrede in den Balkan I.... Denk aan 19081909 I Wanneer men daar aan denkt Btnat men ook verbaasd over het bezoek van Tsaar Ferdinand van Bulgarije aan den Sultan van Turkije. Aan deii trein ta Konstantlnopel werd het koninklijk echtpaar verwel komd door den Sultan, die aan de koningin een ruiker overhandigde. Later op den middag reden de Sul tan en de koning samen naar Yihliz. 's Avond had een diner plaats in het paleis Dalma-Baghtsjé en gisteren oen groot gala-diner, waar o .a. mede aanzaten do ministers en de leden van het corps diplomatique. Heden zullen de vorstelijke bezoe kers een groote militaire revue bij wonen. DE IIONGAARSCHE KAMER Is gesloten. In do troonrede, waarin dit werd aangekondigd, werd dezen maatregel noodzakelijk genoemd, we gens de bestaande oneenigheid tus schen het parlement en de constilu- tionneele organen in den staat. Een onderzoek is ingesteld naar de daders van de Maandag gepleegde geweldenarij tegen den president van den ministerraad en den minister van landbouw. Vermoedelijk zullen ze voor den strafrechter gedaagd worden. De Fransche Senaat nam met 280 stemmen tegen 3 de geheele wet op.de arbeiderspensioenen aan. Herinnerd zij, dat nu de Kamer zich nog over de wijzigingen moet uitspreken. Daarna gaat men overwegen, hoe men het geld voor de pensioenen bij elkaar zal krijgen. OVERSTROOMING IN ZU1D- ITALI8, De rivieren Ofanto en Cervaro zijn buiten haar oevers getreden, waar door groote schade werd aangericht. Het verkeer op de lijn Foggia-Bari is gestremd. Een brug werd door het water weggesleurd. Op het land staat het water 1 M. 50 hoog. ZWEEDSCHE ARBEIDSWET. Het in de troonrede aangekondigde wetsontwerp op de arbeidscontracten tusschen werkgevers en arbeiders, is thans bij den Zweedscheu Rijksdag ingekomen. Het ontwerp bepaalt, dat collectieve contracten voor niet langer dan vijf jarc-n gesloten kunnen worden. Zoolang zulk een contract geldig ie, mogen noch door werkgevers, noch door arbeiders uitsluitingen of stakin gen, of solidariteitsuitsluitiugen of -stakingen worden uitgeschreven. Verder wordt bepaald, dat er een scheidsgerecht voor den arbeid zal worden ingesteld, dat te Stockholm gevestigd zal zijn. De werkgevers moeten den arbei ders vrijheid laten om deel te nemen aan politieke of gemeentelijke ver kiezingen. Het ontwerp bevat tevens strafbepa lingen voor bet op touw zetten van stakingen, die gevaar voor den staat kunnen Qplevere% Op VII IJ DAG 25 MAART 910, des Toormidüags 20 uur, zal Deurwaar der M. J. WANING, in bet lokaal „De Korenbeurs" aan het Spaarne te Haarlem A contant verkoapen: EEN MOOIE COLLECTIE Stam- en Struikrozen, Rhodoileailrcms, Azalea's, j Coniferen, Vruclitboomen en Heestergewassen. Alles afkomstig uit de gunstig be kende Booinkweekerij van den lieer J. BLANKEN te Boskoop. Daags te voren te bezichtigen. Mr. C. J. BOERLAGE, Notaris fe Heemstede, zal op Zaterdag 26 Maart lölO, des middags 12 uur in het Koffiehuis „Zoinerlust" aan de Kosterstraat te Zand voort, publiek verkoopen: No. 1. D? VILLA, genaamd „Casa Cara" te Zandvoort aan den Hooge- weg, bestaande uit Heerenhuis, get no. 39 mei Zomerhuis, steenen berg plaats en erf, Kad. Sectie C, nos. 1010 en 1013, groot 4 A., 40 c.A. No. 2. Brie W OONHUIZEN met er ven aan de Baan te Zandvoort, get. nos. 14, 16 en 18, Kad. Sectie C, nos. 503, 504, 505 en 2132, groot 1 A., 42 c.A. Verhuurd elk A f 1 per week. Dagelijks te bezichtigen, waarvoor men zich vervoege bij den heer M. C. SNIJER, Koffiehuis „Zoinerlust" te Zandvoort. Inlichtingen geeft de No taris. weder ais vorige laren ontvangen nazi gunatlg bekends In bruin en zwart. IJzersterk ea rast ran kleir blUvBDde In de wascb. Frfis por paar 0,50, per 6 paar f 2,90. - voorheen P. W. 3EUZEWIAKER. - Notaris DAAIV]EN te Haarlem, zal op Zaterdag 23 April 1910, des avonds na 5 uur in het verkoop lokaal De Gouden Leeuw» te Haarlem publiek verkoopen Een huis met werkplaats en een huis met afzonderlijke bovenwoning en erf aan de Rustenburgerlaan te Haarlem, plaatselijk genummerd 1 en Szvvart en rood. Kadaster Sectie K. Nos. 1741, 1743 en i743, tezamen groot are, 53 centiaren. Bezichtiging de3 Dinsdags, Donder dags en op den verkoopdag Yan 10 tot 4 uur. Nader onderricht ten kantore van Notaris DAAMEN, Spaarne 56, te Haarlem. worden zeer soiled en uiterst billijk uitgevoerd. Tevens STEMMEN VAN PIANO'a per abonnement en per keer. Pianostemmer en reparateur, KOLKSTRAAT 32 «wart. SPONSEN - ZEEMLEER Dweilen Boenders Lakken - Vernissen - Politoer Sirooho®denvernls. Eenlgst adres voor in busjes van 3'J en 60 cts. Telefoon (Interc.) 488. Lampions, lHuniineerglazen, Hang- en SteekUzerdraadwerk Talkblokk.n en Wasblokkon voor Illuminatie. Versieringen ven Stralen. Gevels, enz. worden compleet en zeer billijk uitgevoerd. Vraag prijsopgaaf en teekening aan bij Fa. I. S. VAN KOMNfiSBRUGCE De Directie bericht, dat de prils van het bekende dat van de beste ingrediënten bereid wordt, dit Jaar ls gesteld op HAARLEM, Maart 1910. een ruime Collectie Artikelen voor de a.s. BILLIJKE PRIJZEN. Beleefd aanbevelend. Electrische Luxe-broodfabriek. Wij bevelen ons beleefd aan voor de levering van PAASCHBROOD. H, FRANKEN Jr., Hofleverancier.

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 7