NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 27e Jaargang. No. 8206. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. VRIJDAG 25 MAART 1910 A ABONNEMENTEN PER DRIE MAANDEN: Voor Haarleml-2^ Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente)1-30 Franco per post door Nederland Afzonderlij'ke nummers Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem „de omstreken en franco per post 1.65 0.02 h 0.37* 0.45 Uitgave der Vennootschap Lonrens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. AD VERTENTIËN: Van 15 regels 50 Cts.: iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels ƒ1.elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regeL Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; 50 Cts. voor 3 plaatsingen contant Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZES BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA ZATERDAG 26 MAART. Haarlemmerliede: Raadsvergade ring, 10 1/2 uur. Stadsnieuws STUKKEN VAN DEN RAAD. Tentoonstelling Gemeente bedrijven. D© Verceniging voor Handel, Nijver heid en Gemeentebelangen te 's-Gra- venhage heeft tot B. en W. een ver soek gericht, waarbij zij de medewer king van het Gemeentebestuur vraagt voor de uitvoering van het voornemen dier ver omging, om, bij gelegenheid van haar 35-jarig bestaan, in de maand Juni a. s. te Scheveningen een tentoonstelling betreffende gemeente bedrijven te houden. B. en W. achten de inwilliging van dit verzoek in het belang der gemeen te, en stellen den Raad voor, ter dek king va.1* de kosten, verbonden aan het gereedmaken en de inzending van teekenirgen, plannen, modellen, enz,, betreffende de gemeente-bedrijven te Haarlem, f '1000 beschikbaar te stel len, betaalbaar op don post „Onvoor ziene Uitgaven" der bcgrooting, dienst 1910. Overdracht gedeelte Aerdenlioutslaan. Krachtens Raadsbesluit van 24 Sep tember 1908 is aan de Gemeente Heem stede, in eigendom overgedragen de Zandvoortsche laan, voor zoover die onder die gemeente is gelegen. Het verlengde van die laan, genaamd Aer- denhoutslaan, liggende in de gemeen te Bloemendaal, is thans nog eigen dom van Haarlem. Het Gemeentebe stuur van Bloemendaal is met B. en W. van oordeel, dat het, om een zui veren toestand te krijgen, gewenscht Is, dat dit gedoelle der Aerdenhouts- laan aan Bloemendaal tn eigendom ■worde overgedragen. B. en W. stellen den Raad voor, in dien zin te besluiten. Verkoop grond. L. C. Mooy, alhier, heeft tot B. en W. het verzoek gericht, om hem voor f 15 per vierk. M. in koop af te staan een gedeelte grond, gelegen aan do Ioidensstraat, hoek Julian astraat. Te gen het ingediende plan voor het op dien grond te bouwen woonhuis, be staan bij B. en W. geen bedenkingen. B. en W. stellen den Raad derhal ve voor, het verzoek in te willigen. Tweede suppletoir kohier plaat selijke directe belasting. B. en NV. stellen den Raad voor, het 2e suppletoir kohier van de plaatse lijke directe belasting naar het inko men voor liet dienstjaar 1909, vast te stellen tot een bedrag van 4235.121/2. NEDERLANDSCHE CHEMISCHE V EREENIG1N G. Prof. Lorentz zal 2 April a.s., des morgens tc 11 uur, eeue voordracht houden in de Gehoorzaal van Teyler s Stichting, over het onderwerp Nieu we uitkomsten op het gebied der mo leculaire theorieen. Tot deze voordracht hebben de le den der Xederlandsche Chemische Vereeniging toegang. Directeuren van leyler's Stichting hebben aan het algemeen bestuur van die vereeniging verlof verleend, na afloop dier voordracht in genoem de zaal «ene algemeene vergadering te beleggen ter afdoening van aange legerbeden, het vereenigingsleven be treffende. O. in. zal aan de orde ko men de benoeming van een lid der commissie voor de conferentie over voedingsmiddelscheikunde (vacature- dr M. Greshoff). Door het algemeen bestuur worden aanbevolen, in overeenstemming met het advies der commissiedr. A. Lam, Rotterdam dr. J. D. Filippo, 's-Gravenhage. Om 2 uur zullen de leden der ver eeniging een gemeenschappelijk be zoek aan de Koninklijke Fabriek van rijtuigen en spoorwagens J. J. Beynes brengen. Examens. De hear Th. Muys alhier ontving bet diploma van de Rijksiuinbouw- winterschool te Aalsmeer en de heeu' H. II. E. Beuningh werd bevorderd tot de 2e klasse. „W e 8 t e r v e 1 d". In de vergadering der N. V. „Be graafplaats Westerveld", werden de balans en de winst- en verliesrekening goed gekeurd en het bestuur gedéchar- geercL Tot bestuurslid werd herkozen de heer C. D. Reich Jr. ALS DE KONINGIN KOMT. Door de Zijlstraatbewonera (gedeel te Groote MarktGed. Oude Gracht) Is, naar men ons meedeelde, besloten zilch in verbinding te stellen met de bewoners aan het gedeelte Oude- Gracbt—Zijlbrug, om gezamenlijk eon straatversiering te ontwerpen. Looddief. Wegens diefstal van lood van de buitenplaats van den heer Sypen- steyn in den Hout is aangehouden ze kere A. v. W., wonende te Haairlem. Hij zal ter beschikking van de justi tie worden ORGELBESPELING in de Groote- of St-Bavo-kerk te Haarlem, op Dinsdag 29 Maart, des namiddags van 1 tot 2 uur, door den heer W. Ezerman. Programma 1. Choralvorspiel und Fuge, Joh. Brahms. 2. Canzonetta, J. Rheinberger. 3. Festsonate, W. Volckmar. a. Andante, Allegro moderato. b. Andante con moto. c. Allegro moderato. 4. Ave Maria, Max Reger. 5. Die Eliro Gottes, Beethoven. II er ij k van maten en g e- wichten. B. en W. doen weten, dat do herijk der maten en gewichten zal plaats hebben in deze gemeente ln het ge bouw Den Doelen, en welDe overijk van nieuwe, ten verkoop in magazij nen en winkels voorradige maten en gewichten van 4 tot en met 9 April en de algemeene herijk voor in gebruik zijnde maten en gewichten van H April tot en met 15 JunL TypografischeStudl ekrlng Haarlem. In het begin der volgende maand zal de heer F. v. d. Wal, van Amster dam, voor den Typ. Studiekring Haar lem, het onderwerp „De ontwikke ling der Drukkunst" behandelen. TEGEN DIERENMISHANDELING. De Vereeniging tegen het mishan delen van dieren, voor Haarlem en Omstreken houdt dezer dogen haar jaarlijksche algemeene vergadering. Op de agenda staat o.a.: Uitbrengen van verslagen van secretaris en pen ningmeester over 't afgeloopen veree- nigingsjaar; verkiezing van bestuurs leden in de plaats van de aftredende heeren F. A. V. W. H. van Tueren- bout, W. K. van Borselen, J. C.. Pee- reboom en J. Westendorp. Diefstal. Door de rechercheurs Van Halst cn Brunt is gisterenavond omstreeks 7 uur aan den.Koninginneweg aange houden de 17-jarige B., uit de Tulpen- straat, in het bezit van een mand met stukken lood, die hij bekende ont vreemd te hebben van een onbewoon de villa aan de Wilhelminalaan on der de gemeente Heemstede. B. is bij de politie bekend, hij heeft reeds vroeger eenige jaren doorge bracht in een opvoedingsgesticht voor jeugdige veroordeelden. Hinderwet B. en W. van Haarlem doen weten, dat op alle werkdagen, van 9 tot 2 uur, tot 5 April e.k., 's namiddags te 1 1/4 uur, ter gemeente-secretarie (Trie afdeeling) ter inzage liggen le. eeu verzoekschrift van de bier brouwerij en ijsfabriek ,,'t Spaarne voorheen L. Allard, om vergunning tot uitbreiding van de bierbrouwerij en ijsfabriek in het perceel aan het Zuider Buiten Spaarue, no. 60, door bijhouw, het plaatsen van een stoom machine van een halve P.1L, en het maken van een peksmelterij 2e. een verzoekschrift van V. H. J. Troupin, om vergunning tot uitbrei ding van zijn steenhouwerij in net perceel aan de Nieuwe Gracht no. 48, door bijplaatsing van één electromo tor van 10 P.K., één electromotor van 8 P.K. en eenige werktuigen 3e. een verzoekschrift van de firma J. van Kimmenaede, om vergunning tot uitbreiding van hare kleerenwas- sclienj en drogerij in het perceel aan het Zuider Buiten Spaarne no. 116, door bijplaatsing van een centrifuge en een stoommangeL Op 5 April, des namiddags te 1 1/4 uur, zal op het Raadhuis gelegenheid worden gegeven, om bezwaren tegen het uitbreiden van deze Inrichtingen in te brengen. Feestviering. Door de politlevereeniglng „Verbe tering zij ons Streven" alhier wordt op 31 Maart en 1 April a s. feestge vierd in de bovenzaal van het café de Korenbeurs, aan het Spaarne, bij ge legenheid van het 8-jarig bestaan der vereeniging. De feestvierlns heeft Dlaats telkens des avonds na 10 uur, na afloop van den dienst, en zal worden opgeluis terd door een mannenkwartet, dat zich bereidwillig beschikbaar heeft gesteld, en door den voordrager A. Vrugt, daartoe uitgenoodigd, terwijl bovendien de feestviering zeer zeker zal worden verhoogd door de aanwe zigheid der vrouwen van de agen ten. Benoemd. De heer W. C. Koppenberg alhier is benoemd tot conducteur der brieven malen 3de klasse te Amsterdam. De nieuwe Kiezerslijst. De nieuwe kiezerslijst bevat 10 029 namen, tegen 9807 ln 1909. 1036 kiezers van 't vorige Jaar ver loren hun kiesrecht. Daartegenover staat, dat er 1258 nieuwe kiezers bijkwamen. Een paard op hol. Gisteravond acht uur ging bet paard van den koetsier V., die zijn wagen even onbeheerd liet staan, om in een winkel aan don Kruisweg si garen te koopen, op hol. Het kwam, dourdat het paard schrok door het plagen van een paar Jongens. In woeste vaart ging het dier aan den haal, totdat het bij do Nieuwe Gracht door twee huzaren tot staan gebracht werd, Professor Bosscha. In verband met het meegedeelde omtrent het bezoek van Prins Hen drik aan Prof. J. Bosscha, wordt mee gedeeld, dat deze niet ongesteld is. Ter aanvulling van on3 verslag om trent de bloemententoonstelling, die- no, dat de beer NV. Robert op het terrein van de tentoonstelling aan den Prins werd voorgesteld en door deze Is gecomplimentcierd wegens de fraaie uitvoering in de Vereeniging dioor Zang en Vriendschap. Dammen. De hoar W. van Daalen gul gister avond voor de Damclub Haarlem een simultaan-seance. 22 partijen werden gespeeld. Van de 22 partijen won de hoer Van Daa len er 15, maakte er 5 remise en ver loor er 2. Gewonnen werd door de heeren Bartel en Verkes. Remise maakten de heeren Visser, Hopman, C. M. Beck, M. ten Brink en Cap- tein. De voorzitter, de heer Van Abs, wenschte den simultaan-speler met dit resultaat succes. Vele belangstellenden woonden de séance bij. Op 28 Maart a.s., (tweeden P>-=•- - dag) zal alhier in café Brinkman n worden voortgezet do door den Na- tionalen Dainbond uitgeschreven competitie-wedstrijd. Alsdan zal des morgens te half elf uur de vereeniging „Constant", uit Rotterdam, met een tiental spelers uitkomen tegen het „Vereeuigd Arn- sterdamsch Damgenootscliap", terwijl des namiddags te 5 uur de strijd tus- schen „Constant" en de vereeniging „Damclub Haarlem" aanvangt. Voor laatstgenoemde vereeniging zullen de volgende speler-s uitkomen 1. C. F. Visse, 2. H. E. Lantinga, 3. E. Strietman, i. J. Arendsen, 5. C. P. Kraaij, 6. R. C. Broekmeijer, 7. P. Kalbfleisch, 8. H. A. van Abs, 9. G. P. Heek en 10. W. Salm. De strijd tusschen het Vereenigd Ajnstcrdamsch Damgenootscliap en de vereeniging „Damclub Haarlem" zal op een nader te bepalen datum plaats hebben. (Zie verder Stadsnieuws onder laat ste berichten). Uit de Omstreken SCHOTEN. Geheel-onthouding. Men schrijft ons: In de toon celzaal van den heer Van Dijk, Pretoriaplein, had Donderdag avond een openbare vergadering plaats, belegd door da afdeeling Haarlem van de NederL vereen, tot afschaffing van alcoholhoudende dranken, met het doel te Schoten een afdeeling te vestigen. Bij de opening der vergadering was de zaal geheel gevuld; vele toehoor ders moesten zich met een staan plaats vergenoegen. Zoowel de spreker, de heer Jan G er hardt van Rotterdam, als de de- clamatrice, Mevrouw SmitFermer, hadden een aandachtig gehoor. Naar aanleiding van eenige In da zaal opgehangen platen verdedigde de heer Gerhard t het goed recht der geheel-onthouding. Een paar tabellen door den heer G er hardt meegedeeld, toonden aan, de vermindering van drankgebruik wijn en bier inbegrepen gedu rende de laatste tien jaren en de stij ging van het ledental der NederL Vereeniging. Na de rede kwam de ultnoodiging tot aaneensluiting, om een afdeeling Schoten op te richten. Eenigen gaven aan dien oproep ge hoor. Dezen kwamen overeen a.s. Woensdagavond te vergaderen om tot stichting over te gaan. De aid. Haarlem Itad dus succes op haar pogen. Op de helft van April belegt dezelfde afdeeling een verga dering met personeel der Centrale Werkplaats der II. IJ. S. M. en dat van de E. N. E. T. Kiezerslijst De ter visie gelegde kiezerslijst is voorloopie vastgested met een aantal van 1269 kiezers. SPAARNDAM, Witte Kruis. De afdeeling Spaorndam en om streken van het Witte Kruis, hield gisterenavond haar jaarlijksche ver gadering. De voorzitter, de heer Hailsma Mu ller was verhinderd, zoodat de vlce- voorzitter, de heer C. Prins de ver gadering leidde. Behalve het bestuur waren slechts een 13-tal leden opgekomen. De secretaris, dr. Nye, bracht het jaarverslag uit. Het bleek, dat de toe stand der afdeeling goed Is. De penningmeester, ds. Baljon, deed rekening en verantwoording. Er bleek nog een klein saldo te zijn. Tot afgevaardigde naar de alge meene vergadering te Amsterdam, werd met bijna algemeene stemmen gekozen dr. Nye, en tot plaatsverv. afgevaardigden de hoeren K. Max en ds. BaJjon. Hierna werd de vergadering door den voorzitter gesloten, na vooraf een woord van dank gebracht te hebben aan den secretaris en penningmees ter voor hun belonglooze toewijding. HILLEGOM. De heer M. Philippo is benoemd tot hulp-telefonist alhier. HAARLEMMERMEER. De brieven- en telegrambestellers W. Thuis en I. Seinen zijn benoemd tot conducteur der brievenmalen 3de kJ. te Bostel en te Rotterdam. Publieke veiling. Ten overstaan van notaris Over- meer te NIeuw-Vennep is ln Café Sta pel, aldaar, publiek geveildeen huis met erf, ter gezamenlijke grootte van 3 Are, in eigendom behoord hebbende aan B. Degenaars. Gekocht voor 635 door C. v Gro ningen te Nieuw-Vennep. Ongeregeldheden. Te Nieuw-Vennep zijn op verschil lende avonden ongeregeldheden voorgevallen, welke een vrij ernstig verloop hebben verkregen. Er ls bot sing ontstaan tusschen eenig werk volk van de in aanbouw zijnde R. K. School en eenige bewoners van N.- Vennep. Ai een paar avonden is de kwestie geöindigd met een groote vechtpartij, waarhij aan weerszijden verwondin gen zijn toegebracht, die verbonden moesten worden, doch de gemoederen staan daardoor telkens scherper te genover elkander. Het zijn tooneelen die in de laatste jaren te Nieuw-Ven nep niet vertoond werden, zoodat het alle gemoederen bezig houdt. De po litie heeft echter maatregelen geno men om herhaling te voorkomen. J. W. LANTZENDORFFER. Van bevoegde zijde wordt aan de Tel. meegedeeld, dat t bericht van de Standaard (overgenomen in ons vorig nummer) over 't overlijden van den oud-burgemeester van Haarlem mermeer, onjuist is. Wel is de heer Lantzendorffer ernstig ziek ge weest, doch Juist heden nam de on gesteldheid een gunstige wending. HALFWEG. De voorjaars-veemarkt zal alhier ge houden worden op 21 April a. s. 8L0TEN. Benoemd werden bij het Burgerlijk Armbestuur tot regenten jhr. v. Such- lelen v. d. Haare, J. J. Rljnierse, G. Ving, C. v. d. Rotte, allen aftreden de leden en C. Dekker te Sloterdijk, tot regentessen: mej. A. van Weer denburgSchouten, mej. Van Bronk- horsTSplunter en mej. Van Lubek en tot secretaris J. C. Zaalberg. Tot leden van de Commissie tot Wering van Schoolverzuim werden gekozen: le afd. Sloterdijk-Groote IJ- polder K. Hopman, W. van der Bijl, G. Verwei], F. de DTeu, J. S. Wester veld, M. van den Roemer en A. G. Determan; 2e afd. Sloten: J. v. d. Veldt, M. v. d. Melle, J. v. d. Laaxse,, H. J. Veldhoen, W. van Hulzen, F. A. Snijders en B. J. Ruselaar; en 3e afd. Overtoom: J. van Hulzen, G. v. Troyen, P. de Boer, R. ten Cate, C. van de Rotte, B. van Commence en C. F. Bakker. Als bestuurslid (poldermeester) van den Overbraker Buitenpolder is geko zen de heer P. J. Langeveld te Am sterdam. IJMUIDEN. ALGEMEENE VISSCHERIJ- MAATSCHAPPU, IJMUIDEN. In de Woensdag onder voorzitter schap van Z. Exc. Jhr. J. C. C. den Beer Poortugaal te 's-Gravenhage ge houden Jaarlijksche Algemeene Ver gadering van aandeelhouders werden de balans en winst- en verliesrekening goedgekeurd. Na ruime afschrijvingen op de stoomschepen en overboeking van de helft der netto-winst op het vernieuwingsfonds werd het dividend vastgesteld op 4 De heer J. J. L. Heldring werd als commissaris .herkozen. Aan het.jaarverslag ls het volgen de ontleend Terwijl dit jaar, ln bet algemeen gesproken, voor de trawlvisscherij on gunstig was, moeten wij bovendien tot ons leedwezen melding maken van een ernstige schaduw die zich in 1909 over het bedrijf uitspreidde, nL de staking onder de opvarenden. En voorts Gegeven de in den aanhef van dit verslag vermelde ongunstige omstan digheden, meer ln het bijzonder een ramp als de staking, meenen wij ten slotte uwe aaudackt er op te mogen vestigen, dat het hierboven vermelde resultaat er op wijst, dat het stoom- trawlvissclierij-bedrijf mits op groote schaal uitgeoefend en nauwgezet be heerd, voor diegenen, die in eene Ne- derlandsche industrie belang stellen, een bevredigend veld voor belegging kan bieden. Z ANDVOORT. De heer E. van Santen is benoemd tot hulp-telefonist alhier. Binnenland HOFBERICHTEN. H. M. de Koningin-Moeder ls voor nemens op Vrijdag 1 April de voorstel, ling van „Boete" door de Kon. Ver eeniging Het Ned. Tooneel, in den Koninklijken Schouwburg te 's-Grar venhage bij te wonen. De Prins zal 7 Mei te Nieuwediep aan boord gaan van het pantser schip „Jacob van Heemskerck" voor zijn reis naar Zweden, Noorwegen en Denemarken, waarvan Z. K. IL 24 of 25 Mei hier te lande hoopt terug te zijn. De luitenant ter zee 2de klasse, Bijl de Vroe, maakt als tijdelijk ad judant van den Prins de reis met hem mede. Bij Koninklijk besluit is ingesteld een Staatscommissie tot onderzoek naaT de vraag, welke wijzigingen in de Grondwet behooren te worden aan gebracht. Aan de commissie is opge dragen, aan de Koningin voorstellen te doen, welke zij dienaangaandenoo- dig acht. Bepaald is, dat de commissie nopens alle zaken waaromtrent zij niet eenparig oordeelt, bij meerder heid zal beslissen, doch dat afzonder lijk adviezen mogen worden uitge bracht. De staatscommissie ls als volgt sa mengesteld lid en voorzitter de mi nister van binnenlandsche zaken lid en onder-voorzitter de heer Röell, Eerste-Kamerlid, ledon de heeren Van Citiers, commissaris der Koningin in Gelderland do Tweede-Kamerleden Van Doom, Drucker het Eerste-Ka merlid Van der Feltz de Tweede- Kamerleden Van Idsinga en Kuyper de staatsraad Gort van der Linden de Tweede-Kamerleden Loeff, De Sa- vornin Lohman, Van Lynden van Sandenburg, O F. A. M. van Nispen tot Sevenaer, Nolens de staatsraad Oppenheim het lierste-Kamerlid Ree kers; de Tweede-Kamerleden Troel stra en Tydemanhet Eerste-Kamer lid Van Asch van Wvek secretaris ls mr. Kan, secretaris-generaal van bin nenlandsche zakenadjunct-secreta rissen jhr. mr. W. D. de Jonge, ad junct-commies van binnenlandsche zaken, en mr. Thorbecke, advocaat cn procureur. HULDEBLIJK-Mr. W. F. VAN LEEUWEN. Het huldeblijk van de Amsterdam- sche winkeliers aan den oud-burge meester, mr. W. F. van Leeuwen, zal half Mei worden aangeboden. Zooals wij eenigen tijd geleden mededeelden, besloot de commissie uit de winke liers mr. W. F. van Leeuwen een gedenkpenning aan te bieden met zijne beeltenis er op. Do heer Van Leeuwen moet nog eenige malen po seeren voor den beeldhouwer Fr. Jeltsema, die een buste van mr. Van Leeuwen vervaardigt, waarnaar de beeltenis op den gouden penning ge maakt wordt. TWEEDE KAMER. De Ned. verneemt, dat de datum dor eerstvolgende vergadering der Tweede Kamer, niet, gelijk gemeld werd. is bepaald op Dinsdag 3, maar op Maan dag 2 Mei, des middags te half 2. WIJNACCIJNS. Een wetsontwerp is ingediend, hou dende-nadere bepalingen omtrent den' accijns op den wijn. Blijkens de memorie van toelichting bedoelt dit wetsontwerp te voorzien in een leemte, welke de wetgeving op den wijn accijns bevat, en die na de jongste accijnsverhooging op het ge distilleerd in nog sterkere mate dan voorheen, de deur opent voor ont duiking van 's Rijks rechten. Van wijn, die meer alcohol bevat dan 21 Liter per H.L., bij een warmte van 15 graden van den honderddeeli- gen thermometer, ls voor dien meer deren alcohol do accijns op het gedis tilleerd verschuldigd. STAATSCOMMISSIE DRINKWATER VOORZIENING. Binnenkort kan de benoeming wor den verwacht van een Staatscommis sie, welke de regeering van advies zal hebben te dienen over verzoeken om steun, voor plannen vun drinkwater voorziening. EEN GROOT VERLIES. „Artis" heeft een groot verlies gele den. Deze week toch stierven In den dierentuin twee leeuwinnen. DE WERKTIJD DER CONFEGTIE-WERKSTF.R9. Onlangs werd door do dames Wan ders en een vierhonderdtal andere pa troons in het confectiebedrijf, een adres aan den Minister van Land bouw, Nijverheid en Handel gericht, waarin aangedrongen werd op Intrek king van het koninklijk besluit van" Juli j.l. regelende de werktijden der arbeidsters ln de kleedinginduslrie en bepaling van den tijd van eindigen der dagtaak op negen uur 's avonds- Namens den Bond van mannelijk eu vrouwelijke arbeiders nu is heden een adres aan den Minister verzonden om aan het bovenstaande verzoek goen gevolg te geven. DE COALITIE. In een te IJselstein gehouden ver gadering werd met 32 tegen 12 stem men de volgende motie aangeno men De algemeene vergadering der R.K. Centrale Kiesvereenlging in hot kies district Wijk-bij-Duurstede van oordeel, dat verhoudingen al? tusschen de partijen ter rechterzijde in de districten Breukelen en Wijk bij-Duurstede bestaan hebben, in den vervolge niet meer mogen voorkomen, als zijnde gevaarlijk voor de coalitie noodigt het bestuur van den Alge- meenen Bond van R.-K. Klesvercem- gingen in Nederland beleefd uit, zich In verbinding tc stellen met de hoofd besturen van de Staatspartijen ter rechterzijde, ten einde reeds nu te geraken tot een vast accoord omtrent de verdeeling der door de coalitie te bezetten zetels in de Tweede Kamer. f 5000 BELOONING. Door den officier van Justitie te Rotterdam wordt uitgeloofd eene be looning van f 5000 aan hem, die, ter beoordeeling van den officier van jus titie, inlichtingen zal geven, welke zullen leiden tot de ontdekking van dein; dader(s) van den diefstal va» een trommel met effecten in ie maand September 1909 gepleegd ten kantore van de firma II. Kikkert, t« Vlaardingen. SCHEEPVAART OP RUSLAND. Van mr. J. C. A. Everwijn ontving de Kamer van Koophandel tc Rotter dam het volgende schrijven Naar aanleiding van het door den secretaris uwer Kamer tot onderge- teekende gericht schrijven van 16 de zer heeft de afd. Handel van het de partement van landbouw, nijverheid en handel de eer u mede te doelen, dat blijkens van het departement van buitenlandsclie taken ontvangen bo-

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 1