RUBRIEK VOOR ONZE JEUGD Indien do speler met den enkelen dam, do schijf of schijven niet wil kronen, en hij bij machte is om te beletten, dat zij de damlijn bereiken, dan moeten wederzijds nog tien zet ten gedaan worden. Blijkt daarna, dat de damlijn niet kan bereikt worden, dan wordt de partij voor remise ge houden. Art. 11. Als ln een eindspel wederzijds drie maal achter elkander dezelfde zetten zijn gedaan, wordt de partij voor re mise gehouden. A r t. 12. Wie aan de beurt zijnde, niet meer spelen kan. vastgezet is of het spel op geeft, heeft de partij verloren. Art. 13. „Blazen", dat is den dam of de schijf nemen, waarmede een der spe lers moest slaan, doch wat deze ver zuimde, wordt niet toegepast. A r L 14. Bij noteering wordt de BTansche manier aangenomendeze is a. v Boven links 1. Verder 2, 3, 4 en 5 Tweede lün links 6, enz., zoodat 50 onderaan rechts eindigt. Art. 15. Bij het gebruik maken van wed- strijkklokken moei eik speler minstens vijf en twintig zotten per uur doen. Doet men in het eerste uur meer dan vijf en twintig zetten, dan komen deze ten goede in het tweede uur, enz.; bij minder dan het vereischte aantal zetten, na hel verstreken uur, is de partij onmiddellijk verloren voor hem, die niet aan deze bepaling voldoet. A r t. 16. Wanneer onder het spelen wordt be merkt, dat het bord verkeerd ligt, dan moet dit zoo blijven, tenzij vóór den v ij f d e n zet van wit een der spelers dit ontdekt. Art 17, Elke gemaakte fout blijft onveran derd, zoodra de volgende speler de ze met een tegenzet heeft beant woord. A rt. 18. Het is niet geoorloofd om onder het spel wenken of aanwijzingen aan de spelers te geven. Zij, die over een of meer artikelen van dit reelement een nadere toelich ting wenschen, verwijzen wij naar het daarvoor bestaand# uitmuntends werkje van den heer C. H. Broek kamp, getiteld„Damstudles". prijs 35 cont, en in eiken boekhandel ver krijgbaar. De Haarlemsche Damclub houdt hare bijeenkomsten iederen Maandag, avond van 8 tot 12 uur in het Gebouw „De Nijverheid", Japsstraat 85, al hier. Liefhebbers van het Damspel zijn daar steeds welkom. Raadsels (Deze raadsels zijn alle ingezon den door jongens en meisjes, die „Voor Onze Jeugd" lezen. De namen der kinderen, die mij vóór Donderdagmorgen goede oplossingen zenden, worden in het volgend nummer bekend ge maakt). IEDERE MAAND WORDT ONDER DP. BESTE OPLOSSERS EEN BOEK IN PRACHTBAND VERLOOT. Hierbij wordt gelet op den leeftijd In rbund met het aantal oplossin gen en op de netheid van het werk. 1. (Ingezonden door Marie Vink). Mijn geheel bestaat uit 11 letters en Is te vinden in de kamer. 9 1 ziet men 's winters. 1 2 3 4 5 6 7 8 10 11 is een prettige of nuttige bezigheid. 1 2 3 4 5 is een omhulseL 2. (Ingezonden door A. en Ch. Er- brink). Zet onder elkaar Een eiland in den AtlantLschen Oce aan. Een rivier in Duitschland. Een rivier in Frankrijk. Een dorp in Zuid-Holland. Een plaats in Groot-Brittannië. Een plaats in Duitschland. Een plaats in Noord-Holland. l)e beginletters vormen den naam Van een plaats in Zeeland. 3. (Ingezonden door Piër Heidweil- ler). alv aus en isd j dek end ui em als onk z anh Welk spreekwoord leest gij hieruit 4. (Ingezonden door Corrie van der Kolk). Jk heb een post om van te ijzen, Ik heb geen hand en moet toch wijzen I Ik heb geen voet en moet toch gaan, F.n dagenlang op schildwacht slaan. 5. (Ingezonden door Giljam Lo- kerse). Mijn geheel bestaat uit 36 letters, wordt door vier woorden aangeduid, en is door het heele land bekend. 3 30 13 20 is een kleur. Ilij is goed voor 3 16 2 3 7 10 14 1 18 zei men vroeger. 2G 28 35 36 11 8 is een waterma chine. 19 20 21 1 17 29 22 is geen eer. 1 2 3 24 7 14 19 is een land. 14 28 23 24 11 26 wil ieder kind graag hebben. 15 4 6 14 komt van rund of paard. 32 20 21 24 11 18 1 5 is een plaats in Nederland. 21 24 9 2 is een lichaamsdeel. 83 14 34 34 12 eet iedereen dikwijls. 27 25 33 11 2 wordt nergens geduld. 6. (Ingezonden door Bedenk vier woorden, waarvan al leen de eerste letter verschilt. Zij zijn: een klein diertje, een lichaamsdeel, een.drank, een vogel. 7 (Ingezonden door Marie Star). Kleine Dina gaf haar moeder den kop van een kreeft, het lijf van een mug en den staart van een muis. Wat gaf zij 8. (Ingezonden door Hendrika de Nobel). Ik beu een meisjenaam. Onthoofd ben ik een plant 9. (Ingezonden door Jan Hendrik Bruijn). In stallen en in weiden Vindt men mijn eerste deel Het tweede op dorpen weinig, In groote steden veel. Toch dient mijn tweede 't eerste, Daardoor den mensch meteen, 'i Geheel leeft op het land meer Dan in de groote steèn. 10. (Ingezonden door Georg flaase). Mijn eerste is een viervoetig dier en mijn tweede is een riviertje in Noord- Holland. 11. (Ingezonden door Nanno Nauta). Een stad iu China ben ik. Maar neemt men mijji hoofd weg, Dan word ik een jongensnaam, Geloof maar wat ik zeg. 12. (Ingezonden door Mary Meeu- Wat leest ge hieruit Gez, elligh, eidke, ntge, ent, ijd. Raadseloplossingen De oplossingen der raadsels van c Vorige week zijn 1. Elbe Elba. 2. Lam Vlam. 3. Uit het politierapport lui, - ree, Otto, hart, olie, - papier, pret, Pollia, 4. Een dierenbeul, een menschen- plager. 5. Schilder, IJ, Schilderij. 6. Rozenburg. roer, Rob, zorg, nu. 7. Jurk, Urk. 8. Wassenaar van Obdam. Was, naar, bos, Baarn, dam, van, mees. 9. Druif, ruif. 10. L i m a I s a r M a i n A r n O 11. Roer. 12. Kabeljauw. Beppie Meijer Anna 't Hoen 7. Cornelis Snellens 1L Zus Baaij 12. Nelly Erkelens 12. Jentien Been ,12. Piër Heid weiller 12. Johan Vermeer 11. Henri de Wijs 12. Jacob de Wijs 12. Jansje van Dijk 11. Martha Keijzer 6. Hendrik van Kees 12. Ernst Mooleuaars 1L Maartje Verdel 11. Giljam Lokerse 12. Nico Twisterling 6. Jacoba Rennné 12. Zonder naam 11. Cornelis Kroonsberg 12. Jan en Mien van Essen 12. iiheünina Verhagen 3. Willy Germeraad 11. Jo en Frans van Egmond 1L Willem Overmeer 12. Bertus en Dina v. Putten 12. Frederik v. d. Broek 12. Nanne Nauta 12. Johannes Kaatgever 12. Willem Plantjé 12. Abraham en Jan Mazurel 12. Johan Lotz 12. Frans Heijsman 12. Cornelis de Laat 12. Gerrie Renger 11. Christine Zwemmer 7. Jansje Wijkhuizen 12. Jan en Roeland v. Vendeloo 10. Willem R. Jansen 12. Bertha Clausing 7 (van de vorige week). Bertha Clausing 12. Wilma Knaap 7. IJda en Thomas van Beem 12. Zus Duursma 12. Marie Vink 12. Tinus en Herman Bonke 12. Aaitje en Siebe I-lnizinga 12. Willem de Kamper 8. ileltie en Jaantje Lams 12. Elsje Hoenderdos 12. Betsie Hoenderdos 12. A. v. d. Boogaard 10. Sophie van Deurse 12. Mary Meeuwig 10. Buurtje Aarls 12. Jo en Lucia Lembeck 11. Dirkje Kooiman 12. Dirk Scholten 9. STRIKVRAGEN. (Ingezonden door Henri v. d. Horst). 1. Hoe meer men er aan trekt, hoe korter het wordt Wat is het (Ingezonden door Piër Hcidvveiller). 2. Welk artikel vindt de meeste nf- 3. Wat ziet een koning zelden en en burger alle dagen 5. Waarom regent het nooit twee dagen achtereen 6. Wat gaat er door het veld en be weegt zich niet 7. Welke palen staan altijd in den weg 8. Twee vaders en twee zonen deel den eens drie haringen zóó, dat elk een heelen kreeg. Hoe kan dat (Ingezonden door W. B. Asschcr). 9. Wat gaat uit en blijft toch thuis (Ingezonden door Jentien Been). 10. Wat doet gij het meest en toch denkt ge er het minst aan (Ingezonden door Jo Bouwman). 11. Welke menschen gaan werkende achteruit en toch vooruit (Ingezonden door Piër Heid weiller). 12. Er zitten ;:f gasten aan tafel, en vijf eieren worden opg- lïend. Hoe •i nu 'edere gast één ei krijgen en lach ->g één in den schotel blij ven 13. Een blinde zag een haas loopen, en een Ian.me liep hera achterna. Wat is dat (Ingezonden door Jentien Been). BEGRAVEN PLAATSEN. Oplossingen. 1. Steenwijk. 2. Ruurloo. 3. Baarn. 4. Gouda. 5. Venloo. 6. llattem. 7. Lemmer. 8. Eeide. 9. Opende. 10. Spijk. 11. Balk. 12. Wij he. 13. Langweer. 14. Donau. 15. Sla. Goede antwoorden ontvangen van Beppie Meijer 14. Anna 't lluen 8. Zus Baaij 15. Jentien Been 15. Pier Heidweiller 15. Johan Vermeer 8. Jansje van Dijk 13. Maartje Verdel 13. Giljam Lokerse 15. Zonder naam 11. Cornelis Kroonsberg 9. Wilhelmina Verhagen 3. Willy Germeraad 15. Jo en Frans van Egmond 14. Willem Ovenneer 15. Bertus en Dina v. Putten 15. Nanne Nauta 15. Joh. Raatgever 10. Willem Plantjé 11. Gerrie Renger 14. Christine Zwemmer 6. Jansje Wijkhuizen 12. Jan en Roeland v. Vendeloo 13. Willem R. Jansen 14. Zus Duursma 15. Jo en Lucia Lembeck 15. Dirkje Kooiman 15. A. v. d. Boogaard 9. Ilettie en Jaantje Lams li. Willem de Kaïnper 7. Tinus en Herman Bonke 14. M. Vink 15. BERICHT WEDSTRIJD. Inzendingen ontvangen van Frans Geijlvoet. Willem Ovenneer. Frederik v. d. Broek. Bertha Clausing. Wilma Knaap. Dirk Schuiten. Mary Meeuwig. Kleine Wedstrijd. Eén onzer lezeresjes zond het vol pende Ketlfngraadsel in, en ik vind het een mooie opgaaf voor jullie, om eens te probccren, wie hel langste rijtje maken knn. Je zoekt namelijk een rij woorden, waarbij telkens de eerste lettergreep vnn het volgende woord dezelfde moet zijn als het laatste van het vorige woord, bijv. Jaardag dagboek - boekwinkel, enz Allo antwoorden moeten, voorzien van naam, leeftijd en adres, bij mij bezorgd zijn, vóór of op Woensdag 30 Maart 1910. Onder de beste inzenders wordt een boek in prachtband verloot. De nieuwe Rolschaatsen (Door Piet van Bockliooven, oud 11 jaar.) .Vader, krijg ik een paar rolschaat sen Piet van den dokter heeft er ook paar van z'n Papa gekregen, i»ij heeft ze in Amsterdam gekocht." Zoo Imoren we Jan van den werk lui Willemsen spreken Willemsen heeft het niet erg breed, en woont <n een klein, maar kraakzindelijk huisje aan een eenzamen weg gelegen. liij en z'n vrouw zijn nette eu orde lijke meuschen, die hun best doen, hun eenigen zoon Jan een zoo goed mogelijke opvoeding te geven. Hij i; op ue dorpschool, waarvan hij aiujd uitstekende rapporten aan vader en moeder kan luien zien. Zooals gezegd is, Willemsen had het met erg breed en om nu zijn zoon een paar nultclooze dingen als rolschaatsen te geven, neen, boe graag nij hem dit pleizier zou doen, daar had bij geen geld voor over. Het was Zaïerd agmiddag, en dus was er geen school, een heerlijke ge legenheid voor Piet om zijn nieuwe rolschaatsen ie probeeren. Jan bad zich van verveling in het gras geworpen, want niet alleen dat li ij geen rolschaatsen had, maar z'n nend was luj nu ook kwijt. Het zonnetje scheen heerlijk en zoo onder de schaduw van een bix-m lig gende stroouie onwillekeurig Klaas Vaak eenig slaapzand in z'n oog en. zoodat hij weldra droomde van dat geen, waar zijn hart vol van was. Heerlijk ging het en vi olijk zwier de h.j over den weg. Doch wreed zou zijn p'eizier gestoord worden, want een hork omdraaiende, kwam er een zwaar beladen wagen aan. Jan kon nfet meer uitwijken, en.... Toen bij ontwaakte, stuud 2'n moe der luj hein, die hem kwam roepen, om een boterham te eten. Zij troostte hem maar, door te zeggen, dat als hij eenmaal zelf geld zou verdienen, er wel een paar rolschaatsen op over zou kunnen schieten. Een zardigs Aprilgrap (Door Corrie Vreugdenhil, oud 12 jaar). ..Wat vreemd, Kaatje, dat wij nog geen brief hebben gehad uit Indié van Karei. Ik ben toch den 28sten jarig geweest en nu is het al 1 April. Begrijp jij er iets van T" zei juifrouw Rietman tot haar dienstbode. „Neen, juffrouw, ik vind het al even vreemd als u, misschien is hij zijn goede oude tante en mij al weer ver geten." „Welncen, Kaatje, hoe kan je dat nu zeggen Ons \ergeten zijn Hoe vaak zei hij ,,lk zal mijn lief tan tetje en Kaatje nooit vergeten, al zit ik ook nog zoo ver van hen vandaan' „Ach ja. het was zoo'n lieve jon gen, hé, juffrouw ?-' „Nou, dat zou ik ineencn, ik heb hem altijd zoo aardig gevonden. Toen zijn moeder stierf, droeg ze mij de zorg voor het kind op, en we waren wat blij, dat we eindelijk eens een jongen in huis kregen, nietwaar, Kaatje „Ach, ach, wat was hij toch altijd vroolijk, weet u nog wel, toen hij...." „Kaatje, daar w ordt gebeid, doe jij eens even open. Kaatje ging naar de deur. „Juffrouw juffrouw kom eens kijken schreeuwde Kaatje. „Ja, wat is er gebeurd Er is toch geen brand, hoop ik?" vroeg deze, verschrikt naderbij komend. „Kijk eens even, juffrouw, een kist van Karei, welke die bootsjongen komt brongen." „Kom maar even binnen, jongen", zei juffrouw Rietman. „Hop maakt Karei het Is hij ge zond vroeg Kaatje. „Dut weet ik niet, juffrouw, ik ken hem niet." Dat viel tegen. „Is het mooi in Iudië informeer de Kaatje. „Ja, dal zal waar zijn 1 Hooge her gen en mooie bloemen, en er zyn ook slangen, van die groote 1" De juffrouw en Kaatje rilden. „O houdt op, ik ben zoo bang voor slangen", smeekte juffrouw Rietman. „Wat doen ze je dan vroeg Kaatje. „Wel, ze slingeren zich om je heen en dan drukken ze je dood I" zei de jongen. „Maar nu moet ik heusch weg Kaatje liet hem uit. „Nu eens gauw zien, wat Karei ge stuurd Tieeft. Ik zal liet deksel open doen. Hoepla, dat is er af. Maar kijk eens, Kaatje, wat is dat nu, Kaatje, er zit een slung in O zij be weegt zich Ik loop weg De juffrouw, door Kaatje gevolgd, vluchtte naar de keuken. Ze meenden duidelijk te hooren, dat er iets aan kwam rollen en voor de keukendeur bleef liggen. „Doe de deur niet open, anders komt zij binnen 1" riep juffrouw Riet man angstig uit. „Moeten vso den heelen dag nu hier blijven vroeg Kaatje. „Tot 12 uur, dan komen de werk lieden hier voorbij en dan moeten we er een paar roepen." Zoo gezegd, zoo gedaan. Kaatje riep twee mannen. Dezen kwamen door de achterdeur binnen. „Wat is hier te doen vroegen ze. De juffrouw vertelde het. De man nen'namen hun bijl op den schouder, on deden do deur open. De twee vrou wen kropen er achter. Geen slang te zien. Nu naar de kamer. Ze keken in de kist, en jawel, daar lag de slang nog heel kalm, zij verroerde zich niet. Zij wasopgezet I Een poosje later bracht een bedien de een ander kistje hij zei „Dit is vanmorgen aan 't museum bezorgd en bier zitten allerlei lekker- nijcu in. Nu moet ik dat met de slang er in terugnemen, en dit kistje is' voor u." Dat was uitkomst I De juffrouw eu Kaatje begrepen niet goed, hoe liet in zijn werk was gegaan, maar wel begrepen zij, dat het een Aprilgrap was geweest. Brievenbus (Brieven aan dc redactie van de Kinder-Afdeeling moeten gezonden worden aan Mevr. enema—v. Doorn, Wagen weg no. 88, Haarlem). BEPPIE M Hoe is het met de verkoudheid van J. Knapt ze al weer wat op En leest Siuion dit boek weer voor Aardig, dat die schorten je zoo goed pasten. Heb jij ook wel eens een stuk voor een schort gehaakt En zou je dat wel kunnen Je hebt het zeker druk, nu de jongens ook vacantia hebben, is 't niet ANNA 'T H. Ja, nu het langza merhand zomer w >rdt, zal je wel weer alie dagen uit mogen, denk ik 1 Vind je hel prettig, om zuo'n uurtje ic mogen wandelen, en waar ga je dan lieen Is dit boek aardig JENTIEN B. Daar zal je het wel druk nu e krijgen Is hei éénmaal in de week En houd je duu heusch nog lijd voor onze raadsels over ook? Heerlijk, dat je op school overge gaan bentWel gefeliciteerd er mee, hoor 1 De strikvragen zijn goed. JACOBA R. Bijna alle kinderen vinden het prettig om eens een poosje va antic te hebben, 'i Is weer eens zoon verandering, viud je niet? Je nieuwe raadsel is niet heeieraaal goed, want die provincie schrijf je met een h er in. Geef het nu nog maar eens beter op I WILHELMINA V. Het is wel prettig, dat je er een paar dagen lan ger over doet, want anders heb je al de overige dagen niets meer te doen Wat doe je anders 's avonds meestal Is dit boek ook weer aardig WILLY G. Hartelijk gefeliciteerd hoor I Naar de derde klasse Wat begin je nu ook al op te schieten Voel je je niet heel erg groot Ga je nu ook al aardrijkskunde leeren, of wat voor nieuws komt er nu bij Zijn al je vriendinnetjes ook overgegaan Heerlijk, dat Jo goed vooruitgaat, héi Wat ga je in de Paaschdagen uit voeren ANNIE S. Dank je wel voor het aardige mandje 1 Ik vond het aardig om te zien, dat je ze al zoo goed ma ken kunt Heb je het heelemaal alleen gedaan Ik denk, dat je de doos al haast leeg hebt gevlochten, of gaat het niet zoo heel gauw JO en BUURTJE A. Wel. wat een lange brief was dat dezen keer van jullie Dat ben ik niet gewend, hè Maar 't was een gezellige Neen, dat raadsel was niet zoo bedoeld, maar ik heb het toch ook maar goed ■rerekend. Ja, dat hoek ken ik wel en ik denk ook wel, dat jij het erg mooi zal vinden Wat een prachtige prij zen worden er biï jullie gegeven Nu krijg je er het volgende jaar tnrh ze ker niet weer een, is 't wel Of krijg je nu weer kaarten JO en FRANS VAN E. Wat een keurige brieven toch tegenwoordig, Frans Leer jij ook nog stenographic, of heb je dat op het kantoor niet noodig Moet je voor boekhou< ook examen doen Ja, Jo heeft heel wat meer tijd, maar die moet ook nog builen spelen, is 't niet, Jo HILLEGONDA R. Ja. enkelvoud en meerv. mag, en bij je tweede voor beeld moet het nieuwe woord met ring beginnen. Die vacantie geeft heel wat tijd voor de rubriek, hè Ga je de stad ook nog uit WILLEM O. Zoo, ben jij de oud ste En speel je dikwijls met de an deren, of speel je maar buiten Dat mogen de kleintjes zeker nog niet, vooral Aart niet Je inzending zag er keurig uit, maar ik heb hem nog niet i-cgekeken. BERTUS en DINA v. P. Mis schien bedenk je in de Paaschvacantie nog wel wat meer voor het ketting raadsel. Zijn deze boeken ook aardig? Neen ,„Dik Trom" heb ik niet heb je het wel eens gelezen NANNE N. Nu zullen jullie in de vacantie zeker nog wel eens meer naar het Bloemendaalsche bosch gaan. Het zal er nu heerlijk zijn om te spelen. Maken jullie alle dagen nieuwe luchten t En gaan jullie altijd met hetzelfde zestal l En is Cor daar ook altijd bij Of heeft die zijn eigen vriendjes Maak maar veel pleizier, hoor 1 ABRAHAM en JAN M. Is dit boek ook weer mooi? En hebben juliie bet ai weer uit i. van d nen kan je elkaar zoo heerlijk naar beneden gooien, als de vijand het fort beklimmen wil Nemen jullie dan vlaggen van huis rnee En tegen wie vechten de Hollanders dan Vrouwedistel ken ik niet. Zijn het mooie bloemen Afrikanen komen meestal goed op. Zijn ze al boven den grond En Judaspenning ook, maar daar komen pas liet tweede jaar bloemen aan. WILLEM P. Kan je goed vlieger oplaten en heb je een groote Heb je hein zelf geplakt Waar doe je het meestal Je moet me maar eens schrijven, of hij muui gestaan heeft. PIëR H. De nieuwe raadsels zijn goed. Nu, ik hoop ook, dra de kippen goed leggen, wat zuilen jullie dan een prettige Pasciien hebben 1 Zou kleine broer het lekker vinden Vind je al die jonge konijntjes niet erg aardig HENRI DE W. Ja, sommige kin deren kunnen er erg veel vinden! Wie is je schoolvriendinnetje ls dat van rnij ook een raadselvrieudinnetje En ben je nu al veel verder aan je ket tingraadsel JACOB d. W. Het nieuwe raad sel is goed. JANSJE v. D. Ja. je liebt mij een Hinken, langen brief gesciireven en een heel netten ook Heeft je vrien dinnetje nog niet eerder meegedaan Ik dacht, dat ik haar naam al eens meer gezien had. Ik hoop, dat je erg veel pleizier op het feestje zult hebben eu ook in de heele verdere vacantie MARTHA K. Wel, Jij kunt van ziek zijn meepraten, hoor Wat scheelde er aan En ga je nu alweer naar school Zit je bij Jansje v. D. in de klasse Doc-t er ook wel eens een zusje of nichtje van je mee En ben je ook al aan het kettingraadsel begonnen MAARTJE V. Wanneer gaan jullie naar de tentoonstelling Heb je lang vacantie En heb je nog meer van die prettige plannetjes in het vooruitzicht? Het is te hopen, dat het nu maar mooi weer blijft. GII.JAM I.. Ja, Robinson Crusoe i3 een r.iooi boek. Je hebt het in het kort-zekir wel eens weer gelezen, is t niet Je nieuwe raadsel is moeilijk te raden, omdat er zooveel bocnien zijn, waarvan je hetzelfde zou kun nen opgeven. Waar heb je het toch altijd zoo druk mee NICO T. Ja, je mag je boek nog wel een weekje houden. Het is maar heerlijk, zooveel verjaardagen achter elkaar Op welke heb je nu wel bet THOMAS en YDA v. B. Het nieu we raadsel is goed. Vind je het gezel lig, oin er samen zoo een te l*-den- ken Ja, dat boek is mooi Hebben jullie nog meer mooie boeken, en houden jullie veel van lezen Met wat voor soort wedstrijden doen jullie 't liefste mee ZUS D. Zou zij, als zij er door komt. ook dadelijk een plaatsing zoeken Of is dat nog te ver weg, ora nu al over te denken Het is voor jou zeker ook erg gezellig, dat zij Paaschvacantie hepft. Komt ze op an dere dagen ook thuis koffie drinken Of is zij den geheelen dag weg JO en LUCIA L. Ja, in de vacan tie heb je prachtig den lijd voor onze rubriek. Lees je wel eeus Duilsche boeken, of is dat nog wal te moeil- k, en zou je een Frausch boek wel al kunnen lezen DIRKJE C. K. Laat Simon maar gerust buiten spelen Dat vind ik best, hoor Als het leelijk weer is, of ais hij wot gromer is, dan gaat bij vanzelf weer meedoen Gaat hij niet de heele klas naar Amsterdam FRANS II. Schrijf me nu den volgenden keer maar eens iets uit het boek. Wat of je er het mooiste in vond, of zoo I CHRISTINE Z. Ik ben eigenlijk erg nieuwsgierig, hoe het met Je bouwplaat afloopt. Je moei mo V\ oensdag bepaald komen vertellen, of zij af is, en of zij mooi geworden is. Wat doe je nu met de tweede Je strikvraag is goed. JANSJE W. Dat ls wat moois 1 Nu beu je nog al zelf by me geweest eu nu heb ik uug vergelen je te foUci- teeren Ik hoop. Jut je een pretugen üag gehad hebt en dal de poffertjes leaker zyn uitgevallen I WILLEM R. J. Wat een gezelli ge», langen brief heb jij me geschre ven Ik kan me best begrijpen, dat je höt hecrlyk vindt, als je oom daar over vertelt. En als je er op school au iets over leert, interesseert het je ook dubbel, is 't niet Ik ben toch maar LI ij, dat we liter niet zoo behoeven te vechten, om onzen grond te behouden, en jij MARY M. Ja, de bioscope is al- tiid aardig om te zien. Ben je er il dikwijls geweest? Wat gebeurde er op het feest nog meer 't Gaan alle leerlingen er ieder jaar heen SOPHIE VAN D. Als je nu de antwoorden vergelijkt met uc opga ven, dan kan je zien, dal ln iederen zin de naam van een plaats verbor gen wus. Kijk maar goed, dan zie je het vanzelf I BETSY H. Ja, je mag net zoo dikwijls mee doen als je tijd hebt Regel het maar zelf. Ik denk, dat je na 5 April wel heel wat meer huis werk zult krijgen, deuk je ook niet ELSJE H. Houdt Betsie meer van lessen leeren en opstellen maken dan jij En waarover moeten die op stellen dan zijn Heb je tot nu toe heelemaal geen huiswerk gehad W 1LLEM DE K. Vond je de raad sels lastig dezen keer I Eu wat vind je prettiger strikvragen of begra ven plaatsen AALTJE en SIEBE II. Ja, na le vacantie is nog vroeg genoeg. Breng het dan maar eeus, dan zullen we eeus kijken, of het schoon genoeg is. Wanneer gaat juffrouw A. weg Ja, je mag wel raadsels insturen, maar ze mouten een paar weken op plaat sing wachten. MARIE V. Het nieuwe raadsel is goed. HERMAN B. Hartelijk gefelici teerd met het overgaan, hoor I Wat heerlijk, dat j«: nu al in de 3<le klasse zit, hè Nu is je vacantie zeker extra pleizierig, is 't niet Ga je de heele vueantie vlieger oplateu TINUS B. Prachtig, hoor! Ik feliciteer je er wel mee Hang Je het in een lijstje aan den muur \ond je het toch niet wel een klein beetje naar, toen jullie zoo voor het laatst de school uitgingen Ik ben nieuws gierig, waar je nu terecht zult ko men BERTHA C. Neen, die juffrouw Van D. is geen familie van me, en heb ik ook nooit gesproken. Ben jij daar vroeger op school geweest Je briefje kwam de vorige week juist te laat en daarom heb ik het er nu maar Mi gezet- Ja, kom maar eens op een Woensdagmiddag tusscben 1 en 2 WILMA K. Je briefje kwam ie vorige week net le laat, urn nog in die „Zaterdagavond neautwoord te worden. Je krijgt dus deze week pas antwoord er op. Ik ben nieuwsgierig, wanneer er eens eeu stukje vau .s arriveert. Misschien heb je wel zm, ecus een brief uit Parijs auu al Ie andere raadsel vriend jes en -vrien dinnetjes te schrijven. Als je een aurdigen stuurt, kan ik dien mis schien ook wel plaatsen. Ja, je va ders naam kende ik natuurlijk vl lang. maar ik wist niet, dut jij zijn oudste dochter w as at voor akte kau je daar nu halen Mevr. VENEMA—v. DOORN

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 17