Weerbericht MEDEDEELINGBN VAN HET KON IN KL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorm. 10.50 uur). De bildt, 1 April 1910. Hoogste barometerstand 777.7 m.M. Ie Hernosand (Oostkust van Zweden); laagste 760.8 m.M. te Nice (Zuid- Frankrijk). Verwachting tot den avond van t April: Wind: meeet matig» Noord-Ooste lijke wind. Gesteldheid van de lucht: hall be wolkt, droog wear. Temperatuur: geringe verande ring; nachtvorst. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. Barometerstand hedenmiddag te 2 Uur 772 m.M. Achteruitgang. Vorige etand te 2 uur 774 m.M. OPGAVE VAN: JOH. M. SCHMIDT Opticien 65 ZIJLSTRAAT - HAARLEM. ïhermometerstand te Haarlem. Vrijdag 1 April Hoogste gisteren 9 uur F. 41 Laagste hedennacht F. 89 Hoogste heden tot 12 uur F. 43 Het aansteken der lantaarns van rijwielen, motorrijwielen en automo bielen moet deze week ten 7.05 ure geschieden. -^INGEZONDEN MEDF.DEELINGEN 30 Cts. per regel. voor hen, die een Magazijn ts dezer stede kunnen aanwijzen, waar thans meer voorraad is dan hl) T. VAN VEEN. Zijlstraat 19. Makkelijke Betalingsconditlën. „De Nederlanden" over te gaan. Het premie-inkomen uit de Branl- verzekerings- en Inbraakverzekerings- contracten heeft in 1909 ƒ2.862.188 be dragen. Hiervan werd f 1.132.316 aan herverzekeraars afgestaan. Aan brandschaden en inbraakscha- deu werd 1.602.735 geboekt. Hiervan komt een bedrag van 929.728 voor eigeu rekening. In 't jaar 1909 werden in hot geheel 722 contracten behandeld, van welke er 636 afgesloten werden. Op 31 De cember 1908 waren van kracht 2370 contracten, zoodat in 1909 van kracht zijn geweest 3006 contracten. In den loop van 1909 moesten 161 contracten worden afgeschreven, zoodat op 31 December 1909 2845 contracten van kracht waren. De vooruitgang in verzekerd be drag over 1909 bedraagt f 1.875.405, legen f 1.598.526 over 1908. Als rentevoet voor de reserve-bere kening werd aangenomen 3 1/2 pCI. De uitkeeringen van kapitaal wegens overlijdeu bedroegen in het afgelou- pen jaar 64.875, waarvan 7.071 door de herverzekeraars werd gedragen. Aan renie werd 127.489 gekweekt, tegen 12U.584 in 1908. Voorgesteld wordt 128.000 dividend uit te keeren. dat is ongeveer het be drag der gekweekte rente exclusief die der levensverzekeringsafdeelmg. De premie-reserve op 31 December 1909 bedruagt, na aftrek van herverze kering, 1.129.561.92. Pers-Overzicht T CONGRES DER S. D. A P. 't Handelsblad schrijft o. a. W ie dus om andere redenen dan het pieizier de sociaal-democraten in eigen kring voor do (injconserpient ies van enkele hunner stollingen en me thodes te zien staan, het verslag van de drie lange Leeuwarder partijdagen gelezen heeft, zal wellicht evenals wij- met eenig gennepen geconstateerd hebben, dat de befaamde partijdag niets nieuws, niets merkwaardies, geen stoute stelling, geen krachtig woord gebracht heeft en Juist daar door t"onde, dat de S D A P. rus tig op haar weg al? hervormingspar tij voortgaat. Die weg zn! nog wel kronkelingen hebben een Schaper zal nog wei eens roem oogsten door zoo onparlementair mogelijk va» zijn parlementaire vrijheden gebruik te maken tot tiet uitschelden van politie ke tegenstanders. redenen vwi tac tiek zullen - ais in 1903 uog wel eens lot medegaan in schijn met zoer weinig parlementaire hundingen no pen.. artikelen met dezelfde strek king het thans geschrevene zul len wel een enkelen keer tot onparle mentaire bravoure stukjes on woord jes aanleiding geven de aard en het wezen van de S. D. A. P. als parlemen taire hervormingspartij blijkt uit dit laatste congres wel weer zeer duide lijk. De „N. Holt. Cl." schrijft „Inderdaad is ook dit congres een slrijdcongres geworden, maar in ccnigszins andoren zin, dan der opti mistische „Volk'-rcdactic bij het ont werpen van haar oproep in de ge dachte moet zijn geweest De oprui ming, welke verleden jaar onder de partij gehouden is. toen de daad ge voegd werd bij het woord waarmede reeds jaren was gedreigd, en de Tri- bunisten „er uit gegooid" weiden die opruiming is niet voldoende geble ken, om het oude, behaaglijke gevoel van eenheid en eendrachtigheid we der te herstellen. En het stnjdcongres is een congres van strijd geweest van de makkers onderling, waarbij de bourgeoisie niet alléén, maar ook de arbeiders totaliter vergeten zijn." En „Dit verschil van opvatting over klassenstrijdtactiek kan wel ver bloemd, niet weggeredeneerd, nog minder weggevochten worden. Op den duur kunnen de beide fracties der partij niet samengaan, omdat zij in hun oordeel over hetgeen noodig is voor do partij, Juist vierkant tegen elkander over staan. Aanvankelijk poogt men dit te verbergen door het odium op personen te werpen. Verle den Jaar was Wijnkoop de zondebok. Toenr na zijne verwijdering uit de partij, de rust geenszins teruggekeerd bleek, zocht men een ander. Nu was mevrouw Roland Holst de „kop van Jut". Drie dagen lang klaagde Iemand op het congres moeten wij ons rut bezig houden met „eon per soon". Volstrekter miskenning van den aard van den strijd, die in den boezem van do partij woedt, is echter nauwelijks denkbaar. Neem Ceton weg, Roland Holst staat voor u. Ver wijder ook haar haar plaats zal door een ander worden Ingenomen." Gemengd Nieuws DE ETNA. In den nacht van 28 op 29 Maart Is cle uitbarsting van den Etna weder in hevigheid toegenomen. Do verschil lende kraters braakten stroonien lava uit, die zich dreigend voortbewogen langs de hellingen van den berg over de oude lagen heen. Boven den kruin van den vulkaan stond, een dikke rookpluim en de berg wierp voortdu rend gloeiende steenen en asch uit. Tegen den ochtend verminderde de werking en stroomde de lava ietwat trager. Zij bewoog zich toen echter nog met een snelheid van 4 A 5 M. per minuut. De „Stampa" deelt, onder dagtee- kening van 29 Maart, mede, dat toen ook de Vesuvius weder werkte. Vijf rook- en waterdampzuilen stegen uit den krater omhoog. Volgens de geleerden staat de werk zaamheid van dezen vulkaan echter in geenerlei verband met de uitbar sting van den Etna. Z'N MOEDER GEDOOD. Te La Saussaye heeft een man van zes en veertig jaar zijn moeder ge dood. Henri Colin, een koopman, wiens zaken in de war geraakt wa ren, lag al gedurende een paar jaar met zijn moeder, d'e niet onbemiddeld was, in proces over geldquaesties. Zijn zaken werden steeds minder en een paar dagen gelegen kreeg Colin bezoek van een deurwaarder. Den volgenden morgen, bij het aanbreken van den dag, nam Colin zijn geweer en stelde zich ergens aan den weg op, waarlangs zijn moeder gewoon was naar de kerk le gaan. Tegen zeven uur kwam de drie-en-zeventlgjarige vrouw aan, vergezeld door een Jong dienstmeisje. Zoodra zij haar zoon Ln het oog kreeg die met zijn geweer in de hand nu midden op den weg stond, viel de oude vrouw op de knieën en begon te bidden. Maar de zoon legde, op slechts weinig meters afstand, aan en op het grijze hoofd der biddende mikkende, trok hij tweemaal af. De eene helft van het aangezicht der vrouw, die dood ineen zeeg, was ge heel weggeschoten. In doodsangst snelde het dienstmeisje het veld in de moordenaar liet het lijk van zijn moeder op den weg liggen, keerde naar zijn huis terug, waar hij zijn geweer aflegde, en maakte zich spoe dig daarna uit de voeten. HET WIELRIJDEN VOOR KIN DEREN. Nu de tijd nadert, waarop het rij wiel weer kilometers gaat vreten, verdient wei eens te worden gezegd, wat de ervaring is dor Duitsclie schoolartsen aangaande het fietsen. Trouwens, iedere arts woot, dat de onmatig en onverstandig beoefende wielersport velerlei nadeden voor 't lichaam, met name voor het hart, ten gevolge hebben kan. Het hort is het bij het wielrijden het sterkst inge spannen orguan, en het zijn dan ook hypertrophieén van het linker hart, ouregolmatigheid der hart.werking,1 versnelde pols. en andere functionee-1 le stoornissen, die, als gevolgen vau het fietsen door de schoolartsen in 1 Saksen-Meiningen (waar men met ai-1 leen staatsschoolartsen hec-ft, maar j hei schoolartsen^telsel zich ook uit-1 strekt tot reaalscholen en gymnasia) I en elders veelvuldig warden gesigna leerd. Zoo heefl prof. Leubuscher, te Meiningen, in het groote percentage gymnasiasten, dut blijkens schoolge-1 neeskundig onderzoek aan de voren-1 genoemde harlsloornissen lijdt, aan- Ieid.ng gevonden, om in de klassen op de gevaren van het overmatig wielrijden ta wijzen en in de „Mit- theiiuugen an die Eitem" op krachü- 1 ge wijze er togen te waarschuwen. j Steeds luider en talrijker worden j de stemmen, die zich tegen het wiel rijden van knapen en meisjes beneden de 14 ja, zelfs beneden de 17 en 18 jaar verheffen, daar deze sport nan hel zich nog in wasdom bevindende hart te hooge eischen stelt. In dezen zin uit zich Snmtats- rat Altschul, te Praag, en dr. Reek,1 te Bronswijk, zegt, op grond van een rijke ervaring als schoolarts, dat, zoo men al aan kinderen beneden de 16 jaar toestaat te fietsen, dit dient te geschieden onder voortdurend toe zicht van een met de gevaren ver trouwd volwassene. Vooral dient er op gelet, dat groote tochten vermeden en kleine alleen langzaam bij ricli- tigo ademhaling en in opgerichte houding ondernomen warden. (Med. W.bld.) Laatste Berichten OVERDEKTE BAD- EN ZWEM INRICHTING. De meerderheid van 15. en VV. slelt den Raad voor aan den heer D. W. A. Q Graicheu tegen den prijs van 3 per M2. te verkoopen een perceel grond van het terrein aan den Haaks voor een te bouwen overdekte bad- en zweminrichting. liet aangevraagde terrein is 2000 M2. groot. B. en VV. stellen voor de exploitatie te doen geschieden onder toezicht van een Commissie uit den Raad. WELDADIGHEID NAAR VERMOGEN. Maandelijksch overzicht van de voroeniging Weldadigheid naar Ver mogen. Roekjaar 1 November 1909—31 Oc tober 1910. Voor belioeftigen werd ln de maand Maart 1910 toegestaan: Aan brood en levensmiddelen 1 259.96. Aan brandstoffen f 10.91. Aan ligging- en kleedingstukken f 3.20. In geld 380.69. Totaal van 1 November 1909 tot 31 Maart 1910 f 2710.86 1/2. DE OPGRAVINGEN BIJ DEN BLINKERD. De redacteur, die gister het artikol over de belangrijke opgravingen bij den Blinkerd schreef, herinnerde zich hedenmorgen, dat het 1 April was. Tot zijn leedwezen nu staat 't huis in de Kruisstraat weerom bestem mingloos I 't Germaansch-Museumplan ligt nu opgeborgen bij de andere plannen, die men met dit gebouw had, als daar zijn kantoorlokaal der Lichtfabrie ken, 't Halsenmuseum, Openbare lees- zaal, Arbeidsbeurs en andere plannen, die niets met 1 Auril te maken had den, maar toch evenveel effect-sor- toenden als het Aprilplan. Tot zijn leedwezen ook, uu de harde werkelijkheid zoo heel anders is, dan de April-ideale rust, die hij den Frederikspark-bewoners liad be loofd. Ze zouden toch zulke rustige buren geweest zijn, die botjes der Germanen! Gev. Voorwerpen: Een stalenboekje. Gr. Houtstraat 32 Een pakje, inh. een zonnescherm en een lap, Roosveldstr. 41. Een bewijs premieleeaiing der N. V. Tijdgeest, J. F. Helmoretr. 14. Een bril in étui, Roosveldstr. 56. Een zilveren broche, Barteljorisstr. 20. Een zilveren dameshorloge, 2e Z.- Polderstraat no. 29. Een porlemonnaie, inh. geld, Am sterdamstraat 22. Een paar damesl aarzen, verkeerd bezorgd, Westerhoutpark 1, Heem st ede. Een elastieken bol en een gele hond aan het politiebureau. Een duimstok, Voorhelmstraat 6. Een medaillon, waarin portret, de Clercqstraat 93. Aangifte is gedaan van het verlie zen van twee gouden ringen, en van het vermissen van een handwagen, welke op den Kruisweg stond. Feestviering. Door de le sectie van het politie corps van de politievereeniglng „Ver- j betering zij ons streven" is in den af- geloopen nacht in de bovenzaal van het Café de Korenbeurs feest gevierd f ter gelegenheid van het 8-jarig be- staan van die vereeniging. Het feest, dat zeer gezellig is geweest heeft tot den morgenstond geduurd. Verschil- lende voordrachten zijn gehouden, I waarbij de heer Vrugt zijn medewer- king verleende. Aanstaauden nacht c viert de 2e sectie feest. Jubileum. Zondag 3 April herdenkt de heer C. A. Steenkist zijn 25-jarig jubileum in dienst der gemeente. Den 3den April 1885 werd hij benoemd tot bewaarder van het Proveniershuis en 4 jaar la-, Ier tot „kastelein" van het Prinsen- hof, welke betrekking hij dus sinds 21 j Jaar waarneemt HAARLEMMERMEER. Ged. Staten van Noord-Holland j hebben de jaarwedde van den burce- meester met ingang van 1 Jan. 1910 vastgesteld op /2S00, waarin een bo- drag van f300 Is beerepen nis vergoe ding voor het houden en ten behoeve van het ambt te bezigen van eigen paard en rijtuig. ERFGOOIERSQUAESTIE. Men meldt aan de N. Ct. uit Hil versum, dat binnenkort de openbaar making van de concept-rogeling in zake de erfgooiersquaestie, welk ont werp is opgemaakt door de daartoe benoemde staatscommissie, kan wor den tegemoet gezien. De bekende aanhanger van de Ou de Partij, de heer Jac. Peet, wethou der van Hilversum, die uit den aard van zijn ambt reeds op de hoogte Ls met deze regeling, zal dan een bro chure het licht doen zien. welke tegen die regeling is gericht. BRANDEN. Een hevige brand vernielde het kof. flehuis en den winkel van den heer J. D&mink te Oldenzaal. Weinig werd gered. Alles wus verzekerd. Het magazijn van zaden en de mast- appeldrogorij der firma Gebrs. Ge- raerts Co. te Hilvarenbeck zijn door brand vernield. Pand en inventaris zijn verzekerd. Letteren en Kanst EEN ARTIESTEN-A-B-C. A Is Alexanders, verzot op Fransch en bier, B is onze Bouwmeester, in Indië in plaats van hier. C is Loe Chrispijn, door l .fde vaak geknakt, D *3 Caro van Dommelen, die op directies hakt. E is Ebi Erfmann, die toont zoo graag z'n tanden, F is Alex Frank, le beau garcon in deez' lande. G is Louis Gimberg, de heerenrol van „Het Tooneel' H is Van der Horst. Hij betaalt niet al te veel. I is Arnold Ising, vertaler, die nu dood is. J is dikke Janmart, die altijd zorgt dat er „lood" is. K is August Kiehl, beroemd steeds om zijn S, L zijn de Van Lier's. Zo gaan nooit op de flescht M is Henri Maal, Mevrouw Mann Jan Maandag. N is Manta v. Nieuwland, dien men steeds als dandy gaan zag. Orelio, de zanger van het Nederland sche liedl Chris Poolman, de actrice, de een voud als ge haar ziet. Q Querido (laraël), als kritikaster groot,... Terwijl juist Willem Royaards zich aan kritieken stoot S Wel, natuurlijk-... Herman Schwab, wie anders? T Ternooy Apêl; vjndt broodnijd iets salamanders! U Was Julia Ude niet eens de roem van Prot? V Loe de Vries, Verkade... Wie is niet op hen verzot? Van W&rmelo en Wensiua zijn na men met een W, Maar ,,De Onbekende Vrouw", de X, telt als persoon niet meel De Y ls Chantecler-... Ik hoop dat ge 'm snapt! De Z is van Zam Poonsl... Hoe vindt ge dit gelapt? Do Kunst Tijdschriften. Het Leven. Het juist v nummer van Het Leven (No. 13 van 1 April 1910) bevat de volgende ge- illustreerde artikelen en foto's: Haar lem in de bloemetjes, met fraaie fo to's; Een groot portret van de jonge, Rotterdamsche tooneelspeelster Betsy Wolffers; Coulisse-geheimen (mevr. Cairo van Dommelen aan 't woord) met foto; In het toeken van de schoon maak, een rijk geïllustreerd artikel over de Amsterdamsche Stadsreini ging; In de wereld op rolletjes, met foto's en verder de gewone rubrieken. De bijlage bevat de veertiende af levering van de serie: „De Troonop volgers van Europa" en geeft het por tret van den Kroonprins van Spanje. De „Revue der Sporten" bevat De Paasch-courees te Breda. Voetbal wedstrijden ln de Paaschdatren. De Oxford—Cambridge roef wedstrijd. Voorts de gewone rubrieken. Telegrammen HOFBF.RICHTEN. Z. K. I! de Prins heeft het Be schermheerschap aanvaard van het Willero-Barendszfonds te Terschel ling. HULDE AAN Mr. T. M. C. ASSER. 7"'ne Excellentie nir. T M. C Asser, minister van Staat, hoopt op 19 April 191U den dag le mogen herdenken van zijne promotie voor 50 jaar. Er is een commissie gevormd, ora den jubilaris le huldigen. De heeren meenen dit niet beter te kunnen doen dan door een fonds bijeen te brengen tot bekostiging van eene zooveel mo gelijk volledige verzameling van alle (•enigszins belangrijke boekwerken en tijdschriften op het gebied van bel Interna: imaal Privaatrecht in de velschillende landen vei schenen, wel ke vcrzumeling deel zal uitmaken van de Bibliotheek van het Vredespaleis en met toestemming van hel bestuur der (.uruegic-Stichting, in een afzon derlijk gedeelte van dat Paleis ge plaatst zal worden. EBN BEKENTENIS. N1MES, 1 April (Router.) Doctor Brengues, die in hechtenis genomen werd, onder beschuldiging zijn zwa ger, den astronoom Chariots van bet observatorium te Nice in den nacht van Zaterdag op Zondag vermoord te hebben, legde een volledige bekente nis af. (Hbld.) INGEZONGEN Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplnut-i. wordt de kopie den inzender niet teruggegeven. Voor den inbond dezer rubriek stolt de Redactie ziob niet aansprakelijk. Mijnheer de Hoofdredacteur, Verzoeke beleefd een klein plaatsje in uw veelgelezen blad, bij voorbaat onzen harleiijken dunk. Oproeping auh alle R. K. kalk- en Bteenbewerkers van Haarlem Daar de toestand ir> Amsterdam met den dag drukkender wordt voor do goedgezinde arbeiders, door hel bru taal optreden der anarchie, waarte gen de politiemacht zelfs met schijnt opgewassen, om te voorkomen, dat ztj door hun revolutionair optreden, het elk goedgezind arbeider onmoge lijk maken om te arbeiden, en al/oo eiken dag de gedwongen werkloosheid vergrooten. Door den werklieden onte vredenheid in te pompen, komt op roer, en dat is de wensch der nnar- chie. want daar is voor hen geen an deren uitweg, zij zien dat zij het moe ten verliezen tegen de organisatie van patroons, die, en terecht, het anar chistisch element !n de vakbeweging den kop willen indrukken, want het voortbestaan van zoo'n toestand is onmogelijk. Katholieke georganiseerde arbei ders, uw katholieke mede arbeiders te Amsterdam staan voor een gevaar len strijd, maar ook voor een o gang, die tengevolge kan hebben, dat Christelijke vakorganisaties tot groo- ier uitbreiding en meer macht zullen 'kannen komen, wat voor een groot deel in uwe handen ligt. Het is daarom, dat het bestuur van het Kalk- en Steenbewerkers Gilde Sint-Dorotheus, onder-afdeding van den R. K. Volksbond, afd. Haarlem, u allen dringend uitnoodigl op Zon dag 3 April a. s. 'e middags om half één op de vergadering te komen in het Bondssrebouw Sint Ravo, Smede- straat 23, waar u dan door den heer M. v. d. Ven uit Amsterdam, de toe stand daar ter stede zal worden uit- Toont nu uwe Katholieke solidari teit, en komt als één man op deze ver gadering, want het geldt niet alleen uw belang, maar ook dat van uwe ge zinnen. Namens het Bestuur voornoemd. OVERLEDEN: L. Broekhuizen G d.; S. Verbruggê' 74 jaar, C. Mulder, 84 jaar, C. v. Berg, 79 jaar. HAARLEMMERLIEDE EN SPAARNVVOUDE. Bevallen M. Visser—Van Aalst» Overleden C. M. v. Loon. d., 15 Amsterdamsche Beurs. Haarlem, 1 April 1910. Mijnheer de Hoofdredacteur! Uw artikel over „een tramwagen die bleef staan" doet mij de pen ter hand nemen om door middel van uw geacht blad de aandacht der E. N. E. T.-directie op het volgende te vesti gen. Als abonné op de lijn Bloemendaal- Haarlem heeft 't mij al zoo dikwijls getroffen dat het vooral des win ters een groot gemis is dat er aan het eindpunt te Bloemendaal boven de klok aldaar geen electrisch licht is aangebracht Een der commissa rissen, door mij, uit naam van vele reizigers, daarop opmerkzaam ge maakt, gaf toe dat hier wel verbete ring diende gebracht te worden en gaf mij de verzekering deze grief aan de directie der E. N. E. T. te zullen overbrengen. Zulks is geschied, maair tot heden bleef de oude toe stand bestendigd. Een simpele Phi lips brander, geachte directie, en go kunt op de dankbaarheid der reizi gers rekenen! Verder zou het zeer gowenscht zijn als in den door U bedoelden tram wagen, welke gewoonlijk als volgwa- gen dienst doet, (en die samengesteld is uit de oude tramcarrosserieën der Jordaon auto-omnibussen) een bel met een koord werd aangebracht, waardoor do reizigers in staat zijn den conducteur, indien deze in den eersten wagen dienst doet, te waar schuwen ais men bij de een of andore stopplaats wenscht uit te stijgen. Ik heb het herhaaldelijk bijgewoond dat) men, niet in staat zijnde te wa«r-| schuwen, verder werd medegenomen, wat natuurlijk een groot ongerief is. I Ook overkwam het mij dikwijls dat ik bij gemis aam een bo) niet bij machte was den conducteur in den eersten wagen te kennen te geven dat er uog passagiers voor den volgwagen wa ren. Een heer stapt wel in een reeds in beweging zijnde tram, doch da mes kunnen dit met doen en moeten daardoor wel blijven staan. Hopende dat de Directie moge be sluiten op deze wenken acht te slaan U, Mijnheer de Hoofdredacteur, dankzeggend voor de toegestane ruimte, verbiijve Hoogachtend, Uw abonné B. Openingskoersen van 1 April 1910, LABOUCHERE OVENS Co.'s BANS Bijkantoor Haarlem. Gr. Markt No. 1 en 3. Tel. No. 577., STAATSFONDSENMARKT. 2 1/2 Certlfic. N. VV. S. 75 1/4, 8 1/8 Certific. N.W.S. 90 3/8, Consols 891/2. ZUID-AM EP IKAANSCHE STAAT8* FONDSEN. C. Peru 12 11/10, Pref. Peru 40 1/2. TABAKSAANDEELRN. Onveranderd. PETROLEUM-AANDEELEN. Koninklijke Petr. 511—515, Moeara Enim 259, Sumatra Palembang 194 1/4 —1/2, Perlak 1521/2, Gew. Cultuur 182, Actions Cultuur 145. De AMERIK. MARKT opende vast: Denver 40 7/8, Erie 29 7/8, Kansas .3 1/4, Pref. Kansas 69, Missouri 40 1/2, Ontario 45 1/4, Rock Island 45 1/8, Southern Rails 28 1/8, Southern Paci fic 124 8/4 ex, Union Pacific 186, Wa bash 21 7/8. W. Pittsb. 5 1/2, Steel 84 5/8, Carren 63, C. Marine's 6 9'16, Pref.'s 20, Bnds 67 1/2 Sport en Wedstrijden Marktnieuws HAARLEMMERMEER. Graan en Zaadmaxkt Hoofddorp. Witte tarwe 5.758 per 80 KG. Roode tarwe 5.75f 8 per 80 KG. Haver 6.GO—7 per 100 KG. Rogge 4.605 per 75 KG. Duivenboonen 9.15—/ 9.50 per 85 LG. Paardenboonen .6—/ 6.50 per 80 KG. Karwijzaad 15.2515.50 inclusief Burgerlijke Stand HAARLEM. BEVALLEN 30 Maart M. Riemsdijk, geb. Luij- teu, z. J. Lodder, geb. Vau Dijck, z. 31 Maart M. lurk, geb. v. cL Bijl, 1 April. C. A. M. Ketelaar, geb. Scherpenhuijzen, d. C. M. van Hooijdonk, geb. Camphuijnder, d, M. E. KfuijerScherpenhuizen, z. OVERLEDEN 31 Maart C. M. lleems, 25 j., Anto- niestraat 1 April. W. J., 2 jaar, zoon van A. v. d. Meij, Rozenprieel- slraat HAARLEMMERMEER. GETROUWD: H v. Ark ei en E. Breure; D. Eilon- der en N. W. Iloncoop; P. Maircus en 1 S. A Boot BEVALLEN: C. H. Sookman—Miltenburg d. J. ZeldenrustPecht d. M van Dicmen- Mostort x. N. HooglandSprungers x L. Smit—Silvis z M C. Bus de V.leger z. J. H Meouwigden Har tig d. K VuuransVisbeen s. S. Zonneveldv. Gaaien z. VOETBAL. NEDERLAND—BELGIë. 'Allo door de Nederlandsche elftal commissie uitgenood igde spelers voor Zondag 10 April hebben de eervolle benoeming aangenomen. Ook da hear K. Ileyting heeft zich bereid ver klaard, uit Parijs over te komen, om zijn plaats in 't elftal in te nemeu. Alleen omtrent den heer De Korver bestaat nog geen zekerheid. Hierom trent zal de commissie dezer dagen beslissen. Zondag speelt E. D. O. II tegen Z. V. V. vau Zandvoort voor de lsle klasse van den H. V. B. Het terrein is gelegen aan dea Schoterweg. Aanvang 2 uur. MILITAIR VOETBAL. De regelingscommissie van het No- derrlandsch Militair elftal ontving bo- richt, dat de eerste ontmoeting met het Belgisch militair elftal te Antwer pen zal plaats hebben op 17 April o.s. op het terrein van de Beerschot Voet balclub. HOCKEY. COLOMBINES LADIES HOCKEY CLUB—UTRECHT, 2-3. Onder hevigen N. O.-wind heeft gisteren deze wedstrijd plaats gehad. Vijf minuten na den aanvang neemt Utrecht de leiding uit een worsteling. Vóór de rust is Utrecht voortdurend in de meerderheid. De Engelsche gas ten wisten na een half uur spelen ge- lijk te maken met een doorbraak. Kort daarop neemt Utrecht weer de leiding uil een strafbully. De rust gaat in niet 21 voor Utrecht. Na de rust maken de gasten al gauw gelijk; zij treden m deze perio de overweldigend op. doch Utrecht weet zich te herstellen en neeuit de leiding met een fraai schot van me vrouw Hartman. Verder is het spel verdeeld, beide doelen beleven angstige oogenblik- ken. De Eugelscho voorhoede was zeer snel eu zuiver, maar het schie ten liet te wenschen. Bij Utrecht alle linien goed, voor al de voorhoede en de doel verdedig ster. INTERNATIONALE DAMES- HOCkEY-W EDSTRIJD. Men schrijft ons Velen onzer sladgenooten weten wel licht niet, dat Haarlem behalve de reeds langer bekende voetbaL en hockoygronden, nog een nieuw inge richt sportterrein bezit, dat pas ecïii- ge maanden geleden is in gebruik ge nomen Op dit bij uitstek lieflijk gelegen hockeyveld, dat een klein eilandenrijk vormt aan den zoom van onzen Hout heeft de Haarl Dnmes-Hoekey-club Rood en Wit hnnr tenten, in den vorm van een alleraardigst club-hus. opge slagen, cn op aanstaanden Zaterdag zai in het Zuiderhoutpark de eerste internationale wedstrijd door onze dames worden gespeeld tegen de ster ke Engelsche combinatie, de Colum bine Luaies HocKey-CluD uit Rich mond, buvrey. Graiereu siueg deze club de ltotierdiiiuscae Victoria-da mns met 5l); een luicicssaiite strijd kan dus worden verwacht, eu wuur voor een gering entreegeld velen in de gelegenheid zijn, den wedstrijd bij te wonen, zaJ zener hiervan gebru«k geuiuani worden, om ueze uiooie da mes-sport eens vau nabij te leeren keuueu De toegang tot liet veld is vlak tegenover de villa „Kraaienhorst" in_ het Zuiderhoutpark. NEDERLANDSCHE AUTOMOBIEL CLUB Onder voorzitterschap van Jhr. nur. R. A. P. Sandberg tot iyrrenburg werd te Amsterdam de jaarlijksche alge- ineeae vergadering gehouden. Spreker bracht in tjn openingsre de een woord van weemoedige hulde aaD de nagedachtenis van den zoo ploiselin geverleden secretaris, den hear A. I. Storm de Grave, en zeide

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 2