Scott's Emolsio^ Vóór de geboorte van het Kind. Weerbericht MEDEDEELINGEN VAN HET K0N1NKL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorin. 10.50 uur). Do Uildt, 7 April 1910. Hoogste barometerstand 7G8.1 in M. to Aberdeen (Oostkust van Schotland); laagste 753.3 in.M. te Breslau (Duitsch- land). Verwachting tot den avond van 8 April Windzwakke tot matigen Noorde lijken tot Noord-Oostelijken wind. Gesteldheid van de luchtzwaar bewolkt tot betrokken, wolnig regen. Temperatuurgeringe verande ring. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. Barometerstand hedenmiddag te 2 Uur 762 m.M. Vooruitgang. Vorige stand te 2 uur 7C1 m.M. OPGAVE VAN: JOH. M. SCHMIDT Opticien 85 ZIJLSTRAAT HAARLEM. Thermometerstand te Haarlem. Donderdag 7 April Hoogste gisteren 9 uur F. 58 Laagste hedennacht F. 43 Hoogste heden tot 12 uur F. 46 Het aansteken der lantaarns van rijwielen, motorrijwielen en automo bielen moet deze week te 7.20 uur ge schieden. "INGEZONDEN MEDEDEELINGEN A 30 Cts. per regel. Om de krachten der Moeder te «leunen, den geeat op te wekkeu en reker te zyn van den voorepoedigen groei van het kind, gebruike men gedurende eenigen tyd vóór cn ui dc crisis Scott's Emulsion. Scott's Emul sion zal U niet tegeostRan, noch Uwe maag van streek brengen. Éénmaal den proef genomen, zult ge in die perioden nooit «eer zonder Scott's Emulsion wille zyn. De echte wordt uitsluitend bereid door Scott Bowae L;d., Londen, Engeland, wier naam en fabneks- nv'r (de Visscher met de Visch) op elke ver- pa kiting voorkomt. allo Apothekers en Drogisten. andera gemeenten, die als het ware door het Amstcrdamschc gebruik dreigen besmet te worden, een einde moet komen." Dit doel is volgens de Kamer alleen te bereiken, „wanneer do Amster- damscho notarissen zich voortaan van het veilen te Amsterdam van el- dors geleoen onroerende goederen door middel van makelaars onthou den, omdat daarin gelegen is oen element van déloyalo concurrentie, door de Amsterdamsrhe notarissen aan hunne ambtgenooten in de bul- ten-gemeenten aangedaan en een ver ontschuldiging voor notarissen in die gemeenten, die zich tot veilingen door middel van makelaars laten overhalen, uit overweging, dat de makelaars zich anders tot oen Arn- sterdamschen notaris wenden, die dan het goed door hun lusschonkomst te Amsterdam gaat veilen." De Kamer deelt ten slotte mee, zich bij niet nakoming dezer aanschrij ving, op den betrekkon notaris art. 50 c der wet op 't Notarisambt toe te passen. Onzo stadgenoot, de beer P. Hooge- veen Lzn., makelaar, schrijft over do- ze -Tik een uitvoerig ingezonden stuk in 't Alg. Handelsblad. Hij herinnert aan do Haarlemsche makelaars- qu nes tie en merkt op, dat de llaar- lem^che Kamer een ander standpunt heeft ingenomen dan de Amsterdam- sche. Daarna schrijft de heer Hoogevcen: ...Do delovale concurrentie, waarop de Amsterdamsche Kamer van Toe zicht zinsoeelt. zit hem dan ook niet in ue quaestie van de makelaars, want de llaarlemsche notarissen dra gen geen cent in de kosten van den makelaar bij, maar veeieer moet die gezocht worden in den naijver van de notarissen ouderling, die zich niet ontzien op elkanders terrein te gras- dc..,eii cn elkander wal men in den volksmond noemt „vliegeQ af te van gen". Als hoeren notarissen konden be sluiten om met hunne werkzaamhe den te bliiven binnen den kring voor ieder bestemd en wanneer zij daar henen geroepen worden hun collega ter plaatse tot medewerking uit te aoodigen, dan is het geheele probleem van de deloyale concurrentie opge lost en ls er ook plaats voor fatsoen lijke makelaars, die niet door de no tarissen maar door het publiek be taald worden. En heusch, het on rc cr-'r-il bezittend publiek is best in staal zonder voorlichting van den no taris, zijn vertrouwde mannen te kie- Het is dan ook mijne vaste overtui ging, dat het rondschrijven van de Ai' Merdamsche Kamer van Toezicht altoen de verdienste heeft om nog eens de aandacht op de zoogenaamde makelaarsqunestio te vestigen, maar dat het "censzins aanleiding kan of mag geven tot eenc uitsluiting van een groot aantal personon, die jaren lang hebben bewezen nuttig werk te kunnen doen en dat ook gedaan heb ben." BRANDEN. Gisteravond is te Amsterdam het manufacturen magazijn de Zon van den hoer F. Mack, Jan Pietor Heye- straat 145, geheol uitgebrand. De oor zaak was liet vlam vatten van een stuk stof in de etalagekast; de win kelvoorraad was verzekerd. VERKIEZING VOOR PROVINCIALE STATEN. Op de algemeenc vergadering van afgevaardigden van de Centrale Kies- vereenigingen der Christelijke par tijen in de provincie Utrecht is, bui len cn behalve het dezer dagen reeds gemelde, nog besloten in verband met de aanslaande periodieke verkiezin-j gen van leden der Provinciale Staten, om tegenover geen enkelen der aftre dende liberale loden een candiaat der rechtsche partijen te stellen. Zelfs, aldus besloot men, zal men dit niet doen, wanneer door de Linkerzijde do aftredende leden dor Rechterzijde zouden worden bestreden, door tegen over dezen een tegen-candiaat te stel len. Dc beteckeni3 van dit besluit is de ze, dat men de thans bestaande rechtsche meerderheid in do provin cie naar evenredigheid voldoende acht, om een goed bestuur te vormen en men geen strijd wil voeren tot het alleruiterste („De Tijd"). DE RAMP MET DE PRINS WILLEM ir. Men schrijft uit Paramaribo aan 't Hbld. Met grooto ontroering werd hier de tijding ontvangen, dat wrakgoederen van het s.s. Prins Willom II waren aangespoeld op de Fransche kust bij Nan les. Men is verbijsterd, dat het schip waarop v zij het met steeds flau wer hoop nu bijna tweo maanden wachtten, vergaan blijkt te zijn in de eerste dagen van de reis, betrekkelijk dichl. bij de Europeesche kust. zonder dat von die ramp iels schiint te zijn gemerkt vóórdat zeven weken latei- wrakgoederen aanspoelden. Voor de nagelaten betrekkingen liier vnn de omgekomen passagiers, i3 de tijding als oen donderslag ge komen. Krampachtig had men zich vastgeklampt aan de hoop, dat do boot ten slotte nog terecht zou ko men. liet meest tragisch is het geval van de beiaarde moeder van den om gekomen geneesheer Sevenoaks. Op 49-jarigen leeftijd had deze iriland- scho geneesheer nog in Europa het arts diploma behaald. Hij volgde te Londen en Herlijn eenigo speciale cursussen in huidziekten, stapte te Brussel in het huwelijksbootje, en zou per Prins Willem 11 tcrugkeeren naar zijn moeder, wier trots en steun hij was. De oude vrouw versierde ha re wonïne, liet een eereboog oprich ten met het woord „welkom", omslin gerd met euir'andcs van groen, en bereidde de lekkerste gerechten, om hnnr zoon te verrasen op den dag van aankomst. Helaas, de hoof liet op zich wachten. Toen iedereen zich ongerust maakte, bleef de moeder'in hel volste vertrouwen afwachten. De eerepoort bleef staan, want de oude vrouw re kende er vast op, dat haar zoon zou komen. De eerepoort stond er nog, toen de verpletterende tijding kwam. Welke droeve tooncclen zich thans in de versierde woning afspelen, laat zicli beter denken dan beschrijven. De ongelukkige vrouw ziet zich in ander opzicht plotseling in dicpo zorg ge sloken, want de overledene was ook in dit opzicht, alles voor liaar. Men is hier algemeen zeer onder den lridrulc van het gobeurde, waar toe niet weinig bijdraagt het geheim zinnig waas waarin nog steeds de ramp is gehuld. WAARDELOOS BANKPAPIER. Er worden te Amsterdam weer po gingen gedaan om waardeloos Ame- rikaansch bankpapier, biljetten van de Geconfedereerde Staten van Noord- Amerika. te gelde te maken. Een mislukte noging tot oplichting met deze biljetten is tot tweemaal toe ge pleegd in hot sigarenmagazijn van den lieer V. Balma. KONINKLIJK BEZOEK AAN AM STERDAM. De feestcommissie heeft zooals wc al in 't kort meldden in hoofd zaken haar program bij gelegenheid van het a.s. Koninklijk bezoek voor- loopig vastgesteld. Bovenaan prijkt de historische op tocht, die schitterend belooft te zullen worden. 700 personen doen aan den optocht mede, en het aardige ls, dat hiervoor ditmaal geen huirrlingen noodig zullen zijn. Jongoliedcn, da mes en heeren, uit de goede Amster- dnriïschc families, zijn in groot aan tal bereid de verschillende hoofdper sonen voor te stellen. Dan is de commissie voornemens een middag- en avondwaterfoest te geven, met het traditioneele vuur werk aan don Amstel. Illuminatie, volksfeesten, gala-con- ccxt in het Concertgebouw, voorstel ling in den Stadsschouwburg, twee aubades, een van sclioolkinderen en een van Ncderlandsche zangvereni gingen, en versiering van den Dam prijken op het program. WATERTOESTANDEN IN FRIESLAND. Men schrijft uit Friesland aan 't Hbld. Hoe het intusschen ook zij, er moet thans krachtig worden opgetreden tot finale oplossing van hel vraag stuk, dut nu reeds sinds lange reek sen van jaren aan de orde is. Er moet een einde worden gemaakt aan den aigerneen als langer onhoudbaar er kenden toestand, door do middelen te verschaffen om te allen tijde het in Friesland overtollige water naar zee te kunnen voeren. Er rnag hier niet langer worden stilgezeten. Wij hebben nu meer dan genoeg paperas sen en courantcu-goschrijt over de zaak gehud. Het betreft hier een tel kens terugkeerenden vijand. Terecht schreef Frisius in 1894, dat door de Stuten van Friesland een grootsch werk werd verricht, toen zij verschei dene jaren geleden, trots oen uitgaaf van p. m. drie millioen gulden, be sloten, Frieslands zeeweringen (27 uren gaans) zóódanig te vorhoogen en te verzwaren, dat de ingezetenen thans ook bij de hevigste stormen en den hoogsten zeevloed gerust kunnen zijn, maar dat een bescherming van land cn volk tegen den binnenland- schen watorvijund niet minder dure plicht is 1 Laatste Berichten Da Museumcommissie ovsr de Brocliure-Vos. Door tie Museum-commissie is aan het Collccre van B. en W. een rapport van antwoord uitgebracht naar aan leiding van de in December LL ver schenen brochure van den hoer Frans Vos inzake de Halsen-kwestie. De Commissie zegt in dit geschrift, dat 11 blz. druks beslaat, o. m. bet volgende Een officieelo aanstelling in dienst van het Museum heeft de beer Vos nimmer ontvangen. Hij was de eenigo in Haarlem gevestigde restaurateur van schilderijen en werkte onder toe zicht van den heer Scholtcn. Toen dc heer Scholten als voorzitter der Com missie aftrad, wilde zijn opvolger die betrekking wel aanvaarden, wan neer een kunstschilder (de heer A. L. Koster) ingewijd zou worden in de be handeling van oude schilderijen, op dat deze toezicht zou kunnen houden op do restauraties door den lieer Vos te verrichten. Do heer Scholten had den nieuwen voorzitter, op diens vraag, meege deeld, dat men den heer V03 geruste- lij k de behandeling der schilderijen kon overlaten, enkel moest er op gelet worden, dat, waar oude over- scliilderin"en verwijderd mochten worden, de heer Vos zich bepalo tot het enkel bijwerken van het overge schilderde, want bij mist fijn gevoel voor kleur." Zoo sprak de hoer Sch. ook tot Dr. Bredius. Bij de restauraties van de schilde rij van De Grebbor (No. 116), 't geen op voorstel van Prof. Six cn Dr. Bre dius geschiedde door den heer Iley- denrijk, bleek 't, dat de hoor IL min stens evengoed werk leverde als de heer Vos, doch tegen veel lager prijs. De heer H. onthoudt zich ge heel van bijschilderen, ,,'t geen van zijn collega Vos, die evenmin als de hoer Heydenrijk bekend staat als kunstschilder, vermoedelijk niet. ge zegd kan worden." De heer Vos heeft den voorzitter pertinent verzekerd niet te hebben gc- schilderd in den kraag van no. 131, welk stuk hij geheel op eigen ge zag tegelijk met stuk uo. 132 vrij wel geheel van de daarop aanwezi ge oude vernis had ontdaan." Deskundigen beweren echter perti nent „dat de thans op die kraag aan wezige vrij onhandige overschildering van de hand van den heer Vos moet zijn", 't geen blijkt uit vergelijking met een foto, vóór de bewerking ge nomen. Dan releveert de Commissie do ge schiedenis met de Üalsen en 't mis verstand lusschon prof. Six en dr. Bredius en den heer Vos over rege- nereeren. Men vertrouwde de stuk ken niet meer toe aan den heer Vos, omdat deze ongetwijfeld nog moer copaiva-insmeringen zou aangebracht hebben. Dat de Haarlemsche Commissie leden (niet-deskundigen) op de hoog te waren van do insmeor-rnethode, erkent de Commissie. De heer Vos had steed* betoogd, dat de andere methode ouderwotoch was. De heer Heydenrijk heeft toen stuk no. 129 behaudold. Het resultaat was goed. Maar, zegt de Commissie, de voel besproken vernisplck boven don inktkoker is „dezer dogen weer blind geworden, hetgeen schijnt lo pleiten voor de juistheid van de meoning van den heer De Wild." Het rapport van den heer Vos over den nooduitgang kendo de Commis sie niet, vóór die nooduitgang was aangebracht Het bezoek van den voorzitter der Commissie ten huize van den heer Vos werd gebracht uit consideratie voor de belangen van den lieer Vos zelf. Vorder meent de Commissie, dat de Directeur van Openb. Werken beter dan de heer Vos bevoegd is, te be- oordoclen, welke maatregelen in de ze getroffen dienen te worden. Wat de heer Vos verder opmerkte over vochtigheid der zalen, stoken, tocht, enz. 13 In hoofdzaak ton doelo juist, ten deole schromelijk overdre ven. De heer Vos zal zijn bezwaren wel meermalen hebben geuit, „doch van oen aandringen op verbetering zijnerzijds" is der Commissie nooit iets gebleken do Halsen zijn in de middenzaal door hem zeiven opge hangen, zonder dat hij zulks aan do Commissie heelt ontraden. Hot sterk afkeurend, beredeneerd oordcol, dat de heer De Wild over re- genereoren heeft uitgebracht en de ervaring met den hoer Vos opge daan, zal „vermoedelijk wol tenge volge hebben, dat de methode-Vos niet meer wordt toegepast, althans niet meer voor de stukken van het Gemeentelijk Museum." Do Commissie wijt dan „de meest heftige en gestadig onderhouden be weging in deze (tegen de Museum- Comnnssie) die welke door prof. Dake veroorzaakt wordt, tegen hen gericht is", aan net feit, „dat do Com missie, na grondig onderzoek en be- sludeering der kwestie zich ten stcl- ligsto heeft uitgesproken vóór de ver bouwing van het Weeshuis tot Ge meen te-Museum, naar de plannen van den heer DumonL" Die oppositie, „aangevangen door don architect I Weissman, die getracht heeft stein- I ming te doen ontstaan voor het bou- wen van een geheel modern museum j naar zijn plannen, den volke reeds la 1 beschrijving en afbeelding bekend ge maakt. is en wordt nog steeds door prof. Dake voortgezet. Laatstelijk heeft hij daartoe in don arm geno men eenigo vereeniglngen van kunst schilders hier lo lande. De heer C. Koeter deelde mede een bezoek van twee bestuursleden van Pulchri Studio gehad te hebben op 14 Januari naar aanleiding van een ver zoek van Prof. Dake om een lezing te mogen houden voor dat Genootschap over dc lialsenkwestie en den bouw van het nieuwe Museum met bet doel, dat Pulchri, evenals St. Lucas aan den Haarl. Raad zou verzoekon niet 't Weeshuis te verbouwen, maar een nieuw museum stichten. Voor St. Lucas had hij ook een dergelijke le zing gehouden. De inlichtingen van den heer Kos ter gaven den bestuursleden echter een andoren kijk op dc zaak en von den de plaats van het Weeshuis wel geschikt, 't Was geen achterbuurt als ze gemeend, haddon, maar een burgerlijke, zeer nette omgeving, waar Frans Ilals in 1636 (op 't Groot Heiligland) en druk bezocht atelier had. Het rapport der Commissie, uitge bracht op verzoek van 11. en W., wil de de heer Z. Middelkoop, niet onder schrijven. Naar we vernemen bewterkt dc lieer Vos een antwoord op dit rapport, dat z. i. velo onjuistheden bevat. Ongeluk. Hedenmorgen heeft de milicien Koopman, wonende te Assendelft, bij do oefeningen op het pionierstcrrcto bij de schietbaan te Overveen, een been gebroken. Na in de kazerne te Haarlem verbonden tc zijn, is hij per brancard in een goederentrein naar het hospitaal te Amsterdam gebracht. Stuivers-Spaarbank. De Stuivers-Spaarbank, de bekendo on zeer gewaardeerde instelling van de afdeeling Haarlem van den Volks bond tegen drankmisbruik, hield tot heden haar zittingen, voor het inleg gen en terugbetalen van spaargelden, in het Vlschhuisje aan de Groote Markt Door uitbreiding van het aantal spaarders was de ruimte in dit ge bouw te klein geworden. Daarom werd door bet bestuur reeds eeuigen lijd uitgezien naar een geschikter lo kaliteit, ook in het centrum der stad gelegen. Het oog is gevallen op hot eigen ge bouw der Christelijke Goheelonthou- ders-Vereeuiging, Oude Groenmarkt 20, in welk perceel tot voor kort de fabriek van de firma Van Friesland gevestigd was. Hier zal de spaarbank over een alleszins geschikte lokaliteit te beschikken hebbeD. Een goede vooruitgang dus 1 Op zijn verzoek is de heer Mr. II. Tuymelaar geroyeerd als advocaat en procureur bij de Arr. Rechtbank al hier. Een gelukkige! Hedenmorgen kocht iemand bij een veiling in 't lokaal van den make laar George Smit een partijtje „rom mel" voor~20 cent. Daaronder was ook een houten kistje. Thuis gekomen maakte de kooper dit open en vond eengouden horloge I Uit de Arbeiderswereld DE STRIJD IN DE BOUWVAKKEN TE AMSTERDAM. In de Nieuwe Tolstraat bij de Kor te Tolstraat, waar door den aanne- mer-Jansen twee porceelen warden gebouwd, gingen hedenmorgen een zestal mctselaars-patrooii3 aan den arbeid en bovendien vijf ongeorgani seerde arbeiders,, n.l. 3 metselaars en 2 opperl loeien. In het tekort aan perlieden word voorzien doordat de patroons zeiven zoo noodig „opper den." Aan het werk dor joetseloarspa- troons Hansen en Wintershoven bij wie do staking uitbrak in de Valeriusstraat bij de Emmastraat, waar een viertal woonhuizen even eens tot do tweede balklaag gevor derd zijn, gingen hedenmorgen ne gen motseloarspatroons, bijgestaan door enkele arbeiders, aan den gang. llier werkten o.a. de voorzitter en de secretaris van de Metselaarspa- broonsv ereen i ging. Het derde work, waar hedenmor gen de patroons aan den arbeid gin gen, betrof een twaalftal woonhuizen aan de Fredarik Hendrikstraat bij 't Fj-ederik IIend:rikplantsoen, eveneens een work der heeren Hansen en Win tershoven. Hier begonnen heden ze ven patroons. Bij de (brie werken hield politie te paard en te voet toezicht. Van do stakers was in de Nieuwe Tolslraat met veel te bemerken. Groepjes sta kers bevonden zich in de nabijheid van de werken in de Valeriusstraat en aan het Fredarik Hendrikplant soen. (Hbld.) ARBEIDSGESCHIL. Do slaking op Eilermarkt duurt voort Alle fabrieken te Gronau zijn stop gezet, totdat ze zal zijn geëin digd. Er werken op Eileuinaxkt nu 220 werkwilligen, onder wie drie nieuwe. Die uit Enschcdó bleef weg. Dinsdagnacht werden bij een arbei der de ruiten ingeslagen. Woensdagmiddag haddon groote volksoploopen plaats. De politie moest van do sabel gebruik maken. Verschillende conferenties leiden tot niets. Naar gemeld wordt heeft de burge meester van Luuuekor het verbod van samenscholing voor Glaoorbrug uit gevaardigd. De politie werd wederom versterkt. Bij de charge van de sabel, die do politie uitvoerde, werden twee perso nen gewond; een hunner moesi zich onder geneeskundige behandeling stellen. Er worden prolcstmeetlngen tegen hei; optreden der politic gehouden. Do woningen van werkwilligen worden bewaakt. Ilct burgercomitó hoeft zich ontbon den verklaard. Uit Losser wordt gemeld, dat, nu de fabrikanten te Gronau alle arbei ders hebben uitgesloten wegens de staking te Glanerbrug, aldaar 1800 arbeiders werkloos zijn. Letteren en Kunst EDUARD ZKI.ÜENRUST. Te Amsterdam overleed de pianist Eduard Zeldextrust, den 5den Juni 1865 aldaar geboren. Zeldeiwust is vooral in het huilen- land, waar liij den mcesten tijd ver toefde, als klavierspeler opgetreden, en vond, met name in Engeland, er kenning van zijn talent. Wegens een ongemak aan de hand moest hij zijn virtuozen-loopbaan op geven, en vestigde hij zich metter woon te Amsterdam. Ook als componist was Zeldenrust werkzaam. Bij vonnis der Arrondissements- Rechtbank tc Alkmaar van den Slen Maart 1910 is het huwelijk tusschea CORNELIS VAN DER OORD. land} mand, wonende te Alkmaar, tijdelijk! verblijf houdende te Laren (G.) en, TRIJNTJE BUTTER, zonder beroep,, te Alkmaar, ontbonden verklaard door echtscheiding. Alkmaar, 6 April 1910. .Voor extract conform: Mr. A. M. DE LANGB, Procureur van KLscliered. Burgerlijke Stand HAARLEM. ONDERTROUWD: G April: II. L. Dekker en J. A. Ia Bastido; 7 L. de Haan en W. A. Kruijer; L. P. Kersten en J. E. Groen; P. J. P. Spronk en M. A. Vasen; A. v. Tiriteren en J. E. v. Duin, N .G. P. Edelhauser en A. C. v. Biidarbeek; J. G. de Jongh en E. P. Stark. GETROUWD: 7 April: L. C. MooiJ en G. S. Stetrk. BEVALLEN: 6 April: G. M. Rasenhortde Geus z. 7. W. v. PoortenIluijboom d. 6 C. J. Wilgenhofde Nieuwe z. OVERLEDEN: 6 April: H. Been, 15 jaar, Gaelstr. 6 T. A., 2 jaar, zoon van J. H. Iluij boom, Tuchthuisstr. J. H. Smit— Leeflang, 77 j., Gr .Heiligland; 7 P. Metselaar, 39 J., Oranjestraat. Amstcrdamschc Beurs. Openingskoersen van 7 April 1910, LABOUCHERE OYENS Co.'s BANK Bijkantoor Haarlem. Gr. Markt No. 1 en 3. Tel. No. 577. STAATSFONDSENMARKT. 2 1/2 Certific. N. W. S. 75 1/4, 3 1/2 Certific. N. W. S. 90. ZUID-AMERIKAANSCHE STAATS FONDSEN. C. Peru 11 3/4, Pref. Peru 39 1/16. TAHAKSAANDEELEN. Bindjey 97, Nieuwe Asahan 89. PETROLEUM-AANDEELEN. Koninklijke Pelr. 525. Moeara Enim 252 1/2, Sumatra Palembang 200, Per- lak Petr. 149 1/2, Z. Perlak 183. MUNAANOF.TïLEN. Kelahoeus iu*. De AMERIKAANSCHE MARKT opende prijshoudend. Atchison 114 3/4 Denver 41, Erie 30 5/1C, Kansas 36, Pref. Gulf. 681/2, Missouri 411/4, On tario 451/2, Rock Island 46 3/4, Southern Rails 28 1/8, Union Pacific 1881/2, Wabash 22. Wab. Pittsb. 5 1/2 Steel 87 11/16, Carren 64 3/4, C. Mari ne's 6 3/4, Pref.'s 20 3/8, Bnds. 661/2. Faillissement-Verificatie Bij beschikking van den Edel-Acht baren Jlecer Rechter-Commissairis in liet faillissement van 11. J. J, SWAALF, winkelier en koopman, wo nende te Haarlem, is bepaald: lo. dat de inlevering der schuldvor deringen zal moeten geschieden vóór 20 April 1910, ten kantore van den Curator, Spaarne CO, te Haarlem. 2e. dat de vergadering tot varifica- tie der schuldvorderingen zal warden gehouden op Vrijdag 6 Mei 1910, des voormiddags ton 10 1/4 ure, in het Paleis van Justitie to Haarlem. De Curator. Mr. W. N. J. M. SMIT. Faillissement-Verificatie Bij beschikking van den F.delAcht- baren lieer Itechter-Corr-missaris in het faillissement van de Coöperatieve Bouwvereeniging ,,de Vriendcliap", gevestigd te Haarlem, L3 bepaald: le. dat de inlevering van de ecliuldt- vwderingen zal moeten geschieden vóór 20 April 1910, ten kantore van den Curator, Frans Halsplehi no. 6, te Haarlem; 2e. dat de vergadering tot verifica tie der schuldvordering?!! jal worden gehouden op Vrijdag 6 Mei 1910 's- voormiddags ten 11 ure fn het Paleis van Justitie te Haarlem. De Curator, Mr. D. H. ANDREA E. Te BIoemendaaL met Mei gevraagd: eene flinke EJSENSTBODE netjes kunnende werken, v. g. g, r. Brieven, onder nummer 21322, aan het Bureau van dit Blad. Tegen 1 Mei wordt GEVRAAGD een nette DIENSTBODE als meld-alleen, zelfstandig kunn. ko ken en werken, v. g. g. v. Zich aan le melden 's avonds na 8 uur, Schoter singel 67. Huishoudster j gevr., P. G. Iemand, met vaste be- I trokking, vraagt zoodanig als boveu- gemeld, tusschen de 40—50 jaar. Brie ven, onder letters B. B., Hulpkan toor Vogelenzang. 393e Staatsloterij 2e Klasse 4e Lijst. TREKKING VAN 7 APRIL. 200: 10746. 257 4372 6794 9617 125B9 15607 17738 407 4640 7246 9648 12646 15616 17871 816 4801 7464 10107 12716 15697 18068 917 6047 7644 lGl&L 13182 16415 18111 1433 5316 7t»6b lllltil) 13476 16613 18143 1809 6416 7744 10182 18712 16663 18514 2421 6441 8168 10412 14163 16728 18646 2666 5082 8240 104*3 !42o9 16787 19498 8093 5s59 8465 10760 14768 16816 19989 8242 6176 6546 10803 14886 16896 20189 8432 6227 6668 11608 14952 18994 80890 8793 6228 8376 1167B 15416 17618 20486 4098 6716 8Ö92 11731 16607 17644 20670 4150 6/82 B417 12410 16600 17727 20762 20977 2e Klasse 3e Lijst: 2280 m.z. 2290. Er wordt voor direct een zindelijk DAGBSEBSJE GEVRAAGD, van goede getuigen voorzien. Spaarne 19 rood. Terstond gevraagd een net Meisje, ter assistentie in de huishouding. Aan hetzelfilo adres kan een leerling geplaatst worden ter opleidiag in het costuumnaaien. Br., uo. 21377, bur. v. d. blad. ADVEiTTENTBÊN Ondertrouwd: P. J. P. SPRONK en M. A. VASEN, Ilout/fijk cn Polanen, 7 April 1910. Haarlem, Getrouwd: LUC.IEN C. MOOIJ en GGUFRIEDA S. STERK, die namens wederzijdsche familie hunnen bartel ij ken dank betuigen voor do belangstelling bij hun huwe lijk ondervonden. Haarlem, 7 April 1910. Pension Raamsingel 42 vraagt tegen 1 Mei een nette DIENSTBODE van den P. G., niet benedon 20 Jaar. Zelfstandig kunnende werken, van goede getuigen voorzien. 'AANKOMENDE Winkeljuffrouw gevraagd, op de hoogte van het ver anderen. Te vervoegen Mantelmaga zijn 11. M. 11ASSINK, 's avonds na negen uur. GEVRAAGD tegen Meieen een voudige DIENSTBODE bij L. SABELIS, Donkere Spaarne No. 20. Een net Aftofsjo biedt zich aan, liefst bij burgermen- schen, grondig bekend met alle hui selijke bezigheden, voor in of buiten de stad. Br. Ir., no. 21386, bur. v. d. blad. EEN NETTE DSE^STBODE en een Kindermeisje gevraagd, om zoo spoedig mogelijk In dienst te tre den. Adres Spaarne 36. Den 18en Maairt overleed tc Eikhorn, WLs., N.-Arnerika, on ze geliefde Zoon, Broeder en Behuwdbroeder JAN KöHLER, oud 35 jaar. Frankfurt a/M.: Wed. G. KöHLER, G. SCHMIDT— KöHLER. Santpoort: A. DE BOER— KöHLER. Overveen: G. KöHLER—KöHLER. Een net Burgermeisje 20 jaar, zoekt voor 1 Mei een netle betrekking in burgerzin, i Brieven, onder nummer 21353, aan I het Bureau van dit Blad. iMet Mei wordt gevraagd een nette DIENSTBODE voor het koken eu huiswerk, van g. g. voorzien, Adres fr. brieven, no. 21345, Bureau van dit Blad. Gevraagd een nette, flinke Dagmeid 'AdresSchoterweg 13. EEN NET LOOFME1SJE GEVRAAGD. L. N. CAARLS, Kinderhoisvest 89. 1 GEVRAAGD tegen half April of 1' Mei een flink DAGMEISJE niet beneden de 17 Jaar. Adres Mevr. I JESSE, Kerkstraat 18, ZandvoorL

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 2