De conclusie der oo-spreklhgen was dut door liet bestuur zal geijverd wor den, dat ook in jaren wanneer hot niet st'rikt noodzakelijk is, suiker zal worden kunnen versteekt De voorzitter verklaarde zich lxv Toid zijn functie nog een jaar te ver vullen. Uit liet door den heer B. Wigman, van Wageningen, uitgebracht jaar verslag bleek, dat het aantal afdee- lingen aan het einde van 1909 49 was rnet 2559 leden. Thans heeft de ver eeniging ruim 3000 leden, terwijl nog eenige afdeeliugen in voorbercidiug zijn. In verschillende dooien van ons land bevonden zich 16 leerstellen. In behandeling kwam een voorstel van de afdeeling Haaksbergen, tot opheffing der leerstellen. Het hoofdbestuur vereenigde zich met dit voorstel. Ook de vergadering ging met het voorstel accoord, zoo dat 1 Mei a.s. de leerstallen zullen worden opgeheven, behalve de inrich ting to Bennekom. Van dezelfde afdeeling was een voorstel ingekomen tot oprichting xan proef- en controlcstations. De voorzitter was van oordeel, dat de oprichting ook maar van een en kel dergelijk station den middelen der vereeniging zoude te boven gaan. Besloten werd zich per correspon dentie in het buitenland op de hoogte te stellen van de regeling van deze zaak aldaar. De aftredende bestuursleden, de bee ren D/uyfhuys, Beynen en inr. De Kempenoer, werden herkozen en na men de herbenoeming aan. EEN MOOI LEGAAT. De heer G. K. P. van Walree, over leden te Maarsseveen, heeft bij testa- aierit gelegateerd aan de afdeeling Utrecht der Nederlandsche Vereeni ging tot bescherming van dieren de rente van een kapitaal groot 25.000, te plaatsen op het 3 grootboek, welk kapitaal zal moeten ingeschre ven blijven. GASVERSTIKKING. Een bewoonster van een perceel aan de Waldeck Pyrmontkade, te 's-Graveuhago, is tengevolge van het openstaan van een gaskraan op de badkamer, door gusverstikking om liet leven gekomen. ONGELUKKEN. Te Loosduinen speelden een paar kinderen op hun bed met lucifers. Daardoor geraakte het beddegoed in .brand. Ook de kleeren der kinderen vatten vlam en slechts met veel moei te werden ze door do toegesnelde iouders gered. De brand was spoedig gebluscht, maar de kinderen hadden brandwonden gekregen en er was veel goed verbrand. Te Lipperhuizen nabij Gorredijk, i9 het 8-jarig zoontje van S. M. de J. in de Buursterwijk geraakt en verdron ken. DE MISDAAD TE SITTARD. Te Roermond heeft do politie aan gehouden den 48-jarigen A. S., ver dacht de dader te zijn van de in den nacht van Maandag op Dinsdag te Sittard gepleegde levensgevaarlijk© verwonding. De verdachte werd ge boeid naar Sittard vervoerd. AANVARING. Do nieuwe draaibrug over den nieuwen kanaalarm Terneuzeu is aangevaren door het Rijnschip „Avontuur". De brug is geheel verbo gen. Met een sleepboot werd de brug opengetrokken. De schade beloopt 112,000. ONBEWOONBAAR VER KLAR ING EN GRONDBELASTING. De Minister van Financien heeft aan de Commissarissen der Koningin medegedeeld, dat naar zijn mooning onbewoonbaarverklaring van een per ceel of perceelsgedeelte aanleiding geeft tot een nieuwe schatting van dat perceel voor de heffing der grond belasting wegens verandering van bestemming, ook dan wanneer dat niet of nog niet is ingericht tot ander gebruik, b.v. tot werk- of bergpluuts. Een tegenovergestelde nieeuiug leidt tot onbiiiiikheid, omdat het daarbij niet mogelijk zou zijn aan den eige naar vau eeu perceelsgedeelte, dut on bewoonbaar verklaard is, die in de onmogelijkheid verkeert, daaraan een andero bestemming te geven en die derhalve daaruit geen inkomsten trekt, door vermindering van aanslag tegemoet te komen. Pers-Overzicht ENGELAND OP JAVA. We lezen in do ..Telegraaf' Twee jaar geleden werd een wets ontwerp ingediend, regelende den verkoop van particuliere landerijen op Java. Zooals hier to lande te doen gebruikelijk is, ligt het wetsontwerp er nog zooals het werd ingediend, en gaat de verkoop van particuliere lan derijen aan vreemdelingen lustig zijn gang. Nu zijn weer, zooals wij reeds medegedeeld hebben, de Tjias- sem- en Pamanoekanlanden voor 4.870.000 aan een Engelsche combi natie verkocht, denzelfden prijs, waarvoor de staat ze had kunnen aankoopen, doch deze wilde niet, zag er een schadepost in. Den vorkoop heeft men getracht zoolang mogelijk geheim te houden, want, terwijl aan journalisten door de directie der Ne- UerL-lnd. Handelsbank verzekerd werd, dat alle geruchten omtreut den verkoop absoluut onjuist waren, werd een uur later door diezelfde di rectie aan een der groote Amsterdam sche Banken meegedeeld, dat de koop gesloten was I Wat hot beteekent, dat deze lande rijen in bezit van Engelschen zijn, blijkt overtuigend uit het volgende, dat wij aan de „Dag. Bourscourant" ontleenen „De Pamanockan- en Tjinssem- landen hebben een oppen takte van 300.000 bouws en een bcvol-1 king van 208 000 zielen (op uit. 1 Dereroh(>r toost, en een uitmun-1 tonde tiaven. Do ïanaen vormen de oostelijke helft der residentie Batavia, en worden ten oosten begrensd door Kandanghauer. Het argument, dat de lunden vele jaren met verlies werkten, en dat daarin voor den staat aanleiding kou zijn om ze niet te koopen, wordt reeds dadelijk te niet ge daan door het feit, dat een Eu- gelseh syndicaat de aankoopsom niet te hoog achtte. Als do staat het land nu zal willen onteige nen, zal hot heel wat meer moe ten betalen of hot komt in con flict met de Engelsche regeering. De nieuwe Engelsche eigenaars zullen ongetwijfeld de waarde van dit bezit begrijpen, en dit niet licht wec-r afstaan, nu zij voor deze betrekkelijk geringe som een mooie haven hebben ge- i kregen op Java, waar onder En gelsche vlag liet bewind gevoerd zal worden. Degenen, die groote antipathie gevoelen jegens do zoogenaamde „Vaderlandsloozen", zullen door den verkoop van een zoo belang rijk deel van Java, zoo kort na den verkoop van vele andere par ticuliere landerijen aan Engel schen, zeker ernstig getroffen zijn. „Zaken zijn zaken", wordt gezegd, en daarmede is de knoop doorgehakt," Wij hebben thans eeu sterke En gelsche combinatie in het hart van ons Indië, en ons leed is niet to over zien, als het ooit tot geschillen komt tusschen dezen staat en onzen staat. De Engelschen zijn reeds geruimen tijd druk bezig niet landerijen op Java op te koopen, en het heeft er allen schijn van, dat er methode in zit, alsof men door nu reeds op deze landen beslag te leggen, een gevuar- lijken concurrent, met name Duitsch- land, wil voor zijn. Het zal wol aar dig zijn, eens na te gaan, hoe de En gelschen hun pas verkregen haven inrichten en of za er niet heimelijk een kolc-ndepèt voor hun Oost-Aziati sche vloot van zullen maken Uit de Arbeiderswereld DE LOONSTRIJD AAN DE GRENZEN. Donderdagavond verzamelde zich in een der straten te Glancrbrug, waar een der nieuwe arbeiders woont, «en groote volksmenigte. De burge meester sprak de arbe;ders too. Hij wees op den verkeerden geest, die on der hen heerschte en dat tijdens den geheelen duur der staking volle vrij heid was gegeven hunne rechten on verkort uit te oefenen, doch dat thans verplichtingen van de arbeiders worden geöischt en dat hiertoe ook behoorde het. voorkomen van ordever storingen. Niet gaarne ziendo, dat de politie zou moeten optreden, riep hij aller medewerking Ln voor de hand having der orde. De menigte gaf aan dezen raad gehoor en verspreidde zich. Vrijdagmorgen was alles rustig. Twintig vrouwen verlieten weder de fabriek, zoodat thans nog ruim 160 arbeiders werken. DE STRIJD IN DE BOUWVAKKEN TE AMSTERDAM. Vrijdagmorgen bij het aan den ar beid gaan der patroons en arbeiders op de werken aan de N. Tolstraat, Valeriusstraat en F reder ik Hendrik straat bleef alles rustig. Voor liet werk aan de N. Tolstraat bleef een opperman weg, die da delijk door eeu ander werd vervan gen, terwijl bij de werken aan de Va- leriusstraat nog een opperman aan den arbeid werd gezet. Vrijdag hielden de bouwvakarbei ders, welke tengevolge van de sta king werkloos zijn geworden, een ver gadering. Hier werd meegedeeld, dat door dr. P, A. Klap pogingen worden aangewend, om iets voor de werkloo- z© bouwvakarbeiders te doen. Het ligt m zijn bedoeling, de grondwer- kei«patroons te verzoêken om hunne werken weder open te stellen ten einde althans aan de werkloosheid on der do grondwerkers een einde te ma ken. Bij liet naar huis gaan van de met selaars, werkzaam in de Frederik Hendrikstraat, is het gistermiddag nogal rumoerig toegegaan. Eenige groepjes stakers en honderden kwa jongens waren opgekomen, en de laatsten bemoeil ijkten de politie agenten, welke de metselaars naar huis brachten. Toen de politie ruim baan maakte, werd er zelfs met stee- nen gegooid. Dat had ten gevolge, dat er nog al charges weiden ge maakt, wat werd voortgezet op Wes terstraat, Lindengracht en Gouds bloemstraat. In de laatste straten, la ter ook in de Willemstraat, was het tusschen half zes en half acht één relletje, zoodat de politie herhaalde lijk van stok en sabel gebruik maak te. Ook hier werd zoo nu en dan met een steen gegooid, waardoor eenige agenten kleine ontvellingen aan de handen kregen. Arrestaties werden niet gedaan. Toen commissaris Daman om half acht de buurt eens was doorgewan deld, de bereden agenten naar stal j had gestuurd, en alle extra-manne tjes naar hun bureaux en posthui zen, toen was de rust heel gauw te ruggekeerd. Alleen voor de woning van een der metselaars in de Gouds bloemstraat bleef bewaking achter. Tot nu toe is voor de stakende bouwvakarbeiders een totaal bedrag aan steunpenningen van 24,009 inge komen. STAKING TE HILVERSUM. De staking aan de timmerfabriek van Gebr. Van Houtum duurt nog steeds voort. Er wordt gewerkt door 3 arbeidswilligen. Dezen woolen dage-1 lijks van en naar de fabriek geleld door do stakers. Vooral des avonds i geeft dit aanleiding tot volksoploopen bij de woningen der arbeidswilligen. Tot nog toe heeft de politie evenwel de orde weten te handhaven. De ongehuwde stakers kriicren 50 de gehuwde stakers en kostwinners 70 ondersteuning. TEXTIEL ARBEIDERS In een de vorige week gehouden vergadering van arbeiders op de Twentsche Bontweverij te Hengelo werd, na uitvoerige bespreking der slechte grondstoffen, die te verwerken worden gegeven, besloten 15 loons- verhooging te vragen voor het geval de grondstoffen van minder kwaliteit blijken. Thans heeft de directie ver klaard, dien eisch niet te kunnen in willigen en hebben de arbeiders be sloten de lusschenkomst der hoofd besturen van de Textielai'beidersbon- den in te roepen. INGEZONDEN MEDEDEEL1NGEN k 30 Cts. per regel. Jeukende huidziekten. Niets kwelt u meer dan een jeu kende huidziekte. As-beien zijn door hun pijnlijk karakter bijzonder lastig te verdragen. Het jeuken er van maakt u bijua krankzinnig. Zij ver woesten uw slaap en maken u mis moedig en wegkwijnend. Nooit krijgt go de minste \eriichting, of gij staat zit of loopt. Eczema is niet alleen onooglijk, rnaar ook besmettelijk, en het breidt zich schrikbarend vlug uit. De prik keling is zoo onuitstaanbaar, vooral wanneer ge warm woedt, dat gij bij na niet kunt nalaten om uw huid open te krabben. Huiduitslag, puisten, schurft en gordelroos zijn eveneens zoor pijnlijk en iu staat om u moedeloos te maken. Voor aambeieu, eczema en iedere jeukende huidaandoening is Foster's Zalf zonder wederga. Zij doet onmid dellijk de kwellende prikkeling beda ren, en geeft een oiizekend gevoel van rust. Al naarmate de aanwen ding der zalf wordt voortgezet, heelt de jeukende oppervlakte der huid, en de volharding van den patient wordt ten slotte beloond door een volkomen en duurzame genezing. Foster's Zalf prikkelt de huid niet en doet haair ook niet t« vlug opdro gen. Over de geheele wereld oogstte zij door haar uitstekende hoedanighe den niets anders dan lof. Verzekert u, dat gij de échte Fos ter's Zalf krijgt. Zij is te Haarlem verkrijgbaar hij de heeren J. J. Göp- pinger, Groote Houtstraat 147a; en K. van Eden, Spaarne 38. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel k f 1.75 voor één, of f 19.— voor zes doozen. Verreweg het beste Laxeermiddel. Heerljjk van smaak. ïerkrljgboar ln Apotheken. Prijs f 1.26 per flacon. Sportpraatje De laatste voetbal-Zondag was er een van groote belangrijkheid, en en kele wedstrijd-uitslagen zijn dan ook vau beslissenden invloed geweest op «len competitie-stand in verschillende ufdeelingen. Ook iu de Westelijke eerste klasse. Daar versloeg H. V. V. het Lcidsche Ajax met 5—2 en werd Sparta door het Haagsche Quick met 4—1 geklopt. Door deze nederlaag heeft Sparta voorgoed alle kansen op het kampioenschap verloren en is H. V. V., de groote Haagsche, die ook, nu drie jaar geleden, kampioen was. wederom één. Quick en Sparta, de primi van twee en één jaar geleden, hebben niet aar. de op hen gebouwde verwachtingen voldaan. Vooral Quick, dat op zijn Engelschen toer overwinning na overwinning behaalde, heeft slechter, gespeeld dan versvacht werd. Welis waar kwam dit voor een goed deel, doordat de Quick-spelers vele weken voor het grootste gedeelte op de zie kenlijst stonden, zoodat de Hagenaars telkens reserve-krachten in het veld moesten bfengen, maar toch, gezien de superioriteit van Quick II, is het spel van de Hanenburgers niet mee gevallen. II, V. V. verdient het inderdaad kampioen te zijn een zwak punt is er in het eerste elftal niet, het geheele team sluit als een bus en is besl'st beter dan elk ander elftal hier ie lande. Want mét het kampioenschap van de Westelijke eerste klasse, kan do geel-zwarte residentie-verceniging zich er wel van verzekerd houden, dat zij ook het kampioenschap van Ne derland gewonnen heeft. Want het is bijna ondenkbaar, dat het Nijmeeg sen© Quick, hoe hoog het ook boven do audere Ooster-clubs moge uitblin ken, ook li. V. V. den loef zal alste- ken. En zoo zal de „Leeuw van Was senaar", die dien titel thans zeer te recht dragen mag, zijn zevende kam- pioenschapsfeest vieren, daarmede voor de zooveeiste maal hot bewijs leverend, dat Den Haag nog maar steeds de voelbalstad bij uitnemend heid is. Ook de Cadetten hebben dit soizoen kranig gespeeld. Waar is de tijd ge bleven, dat Velocitas wanhopig vech ten moest, om haar plaats iu de Wes telijke eerste klasse te behouden, en niet in een 2e klasse-nacht te verzin ken, waaruit een opstaan, 't is jaar na jaar bij promotie-wedstrijden ge bleken, o zoo moeilijk is. De baronie- bewoners hebben getoond, dat zij de tweede plaats in het ranglijstje vol komen waard zijn. Werd verleden week niet een pracht-zege op D. F. C., de sterke Merwestad-club, behaald, en was de overwinning niet zeer ver diend Als D. F. C. op deze wijze doorgaat, kon 't wel zijn, dat Huarlem, zonder te spelen, nog een plaats rijst, en al dus vijf wordt, maar waarschijnlijk is dat niet. Hercules en H. F. C. speelden ge lijk een uitslag, die Ajax veroor deelt tot de degradatie-wedstrijden. Die runen dit jaar spannen. Welke tweede klaseer de eer hebben zal, is nog een open vraag, niaar R. A. P. zal het zeker niet wezen, en daarmee is de hoofdstad alweer voor een jaar veroordeeld, hot zonder eerste klasse club te stellen, 't Is wél zonderling I Maar een feit is, dut het Utrecht- sche Kampong met 5—0 van R. A. I'. won. V. O. C. speelde met Ajax in do hoofdstad, gelijk, wat een kleine ver goeding voor de groote teleurstelling was. V. O. C. staat ondertussclien nog muurvast één. Een interessante strijd zal de match tusschen Kampong en V. O. C. zijn. En dan, Ajax zal de twijfelachtige eer genieten, met den overwinnaar om zijn bestaan iu de Westelijke eerste klasse te strijden. IIoc dat afloopen zal Dat is moeilijk te zeggen, muur toch gelooven we niet, dat Ajax zich niet zal kunnen handhaven. In de Sleutelstad-vereo- niglng zijn in ieder geval nog krach ten, waarmee rekening dient te wor den gehouden, Brutcl de la Rivière eu Van Zanten b.v. Hel Oosten bracht weer een3 een volledig programma en groote ver rassingen. U D. w on met 1—9 van Wilhelmina, G. V C. van Vitesse ïnet 51 en 't Zeftde met niet minder dan 6-0 van P W. Het schijnt P. W. niet bijzonder ge holpen te hebben, dat zij een week lang van Chad wick's onderricht ge profiteerd hoeftMaar wat zijn 7 da gen ook wanneer men de gedurende 'n geheet seizoen ingezonken krachten van elf spelers herstellen moet. Zelfs „Katwijk" kan dan geen succes heb ben. En de voorhoede der Bredanaars w.is prachtig op schot, zoodat de P. W.-doelman bal na bal voor het na kijken had. Maar genoog hiervan de groote gebeurtenis, die thans aller voetbal- denken bezig houdt, is de reuzenstrijd tusschen Holland en België. Na al wat we er al over schreven zullen we er weinig meer van zeggen. Alleen zij geconstateerd, dat de Belgen een nieuwen lauwer bij de reeds verwor vene hebben toegevoegd het Fran- sche nationale elftal werd met 4—0 te Parijs geslagen. Wil Holland niet no. 2 op het vasteland worden, dan die nen de Zuid-Nederlanders Zondag te worden geslagen. Met een elftal, zoo als het nu samengesteld Is, behoort zooiets niet tot de onmogelijkheden. Komen er geen veranderingen in, dan zullen clo teams als volgt zijn sa mengesteld Nederland: R. Beeuwkea, Heyting, Otten, B03schart, De Korver, Hörburgor, Welcker, Lutjons, Thoméo, Francken, Kessler. Scheidsrechter: J. T. H o w c r o f t. België: Goelinck, Six, R. de Veen, Saeys, A. Paternoster, Uraelkman, C. Cambier, F. Goossens, P. Bouttiau, E. Andrieu, M. Feye. Grensrechter voor Holland zal de heer H. A. Mee rum Terwogt zijn. Nader vernemen we nog, dat de Nederlandsche elftal-commissie in ernstige overweging heeft genomen, Zondag a.s. Francken midden-voor, 1 homéö links-binnou eu Kessler links buiten to laton spelen. Aldus wordt zeer zeker een groot bezwaar over wonnen en i9 Thoméo op zijn eigen plaats terug Francken en Kessler zouden beiden eventueel midden-voor kunnen spelen, Kessler werd als links-builen boven Francken geprefe reerd, terwijl de II. F. C.'er als mid den-voor zich evengoed thuis zal ge voelen. Hor burger, Otten, Thoméo en Franckeu hebben zich in do afgeloo- pen week duchtig getraineerd. Gemengd Nieuws EEN REUZEN LUCHTSCHIP. Engelaud heeft een luchtschip in de maak, dat al de thans bestaande ballons zal overtreffen. Het zal 500 voet lang zijn, of 54 voet meer dan do grootste Zeppelin. De karkas is vervaardigd van een metaal dat wat zwaarder is dan nluminimum, doch veel sterker zal zijn. De compo sitie van dit metaal wordt geheim gehouden, ln Juni zal dit reuzen lucht schip boven de zee zijne proefvluch ten houden. EEN STATIONSCHEF ALS SPOOR- WEGRQOVER. De chef vau het Russische spoor wegstation Kikerino, tusschen Peters- burg eu Üutschina, Bergmaan go- heeten, is geurresteerdwegens oe- rouvmg van reizigers. In den laat sten tijd werd een gansche menigte diefstallen bericht, o. o. gepleegd ten nadeele van baron Girard, die voor een .aanzienlijk bedrag was hc- I stolen. I Het treinpersoneel lette nu zorg-1 I vuldig op, maar zonder gevolg. De 'stationschef Bergmann controleerde I 's avonds steeds de reisbiljetten. Na- j dat hij nu een waggon tweede klasse I had verlaten, begon een der dames een ontzettend gegil aan te heffen. 1 Zij miste haar handtosch en be- scliuldigde dadelijk üeu chef van den J diefstal. Bergmann werd gefouilleerd l en men vond inderdaad de tasch op zijn persoon. Een huiszoeking, on- middellijk hierna ln de woning van I den langvingerigen stationschef ge daan, bracht aan het licht, dat Berg mann in den loop der tijden een groot aantal kostbaarheden, handtasschen, beurzen, rels-necessaires mot min of meer kostbaren inhoud, buit had we ten te maken. DE MOEDER VAN VICTOR HUGO. Te Nantes heeft zich een comité ge vormd, om een gedenkteeken op te richten voor de moeder van Victor Hugo. Zij moet voor baar dri» kinde ren een opofferende moeder geweest zijn do dichter heeft haar ia ver schillende verzen verheerlijkt. ERFELIJKE HA AR EN OOGENKLEUR. Gertrud en Charles Davenport heb ben ln <le „American Naturalist" thans eeu nieuwe theorie gepubli ceerd, volgens welke twee grondtypen der menscholijke haarkleur zijn te ouderscheiden een rood-blond type, waarvan de rondhangen de volko menste ontwikkeling zijn, en een se- pia-bruin type, dat in ta' van spelin gen tot zwart en donkerbruin gaat. Bij de studie van de haarkleur moet rok op de kleur der oogen gelet wor den De waarnemingen der Daven ports gaven tot resultaat, dat ouders, die belden lichtblauwe oogen en licht, blond haai- hebbenalleen kinderen verkrijgen van gelijk type, onverschil lig, hoo oogen en haar bij de groot ouders waren Zwarte of donker harige ouders brengen, eveneens kin deren van hetzelfde type voort, waar bij echter lichtere spelingen voorko men. I)c nuanc$earingen van oogen en haar zijn aldus uit de teekens der on middellijke voorouders te voorspellen. Kerk en School NED. IIERV'. KERK. Ds. P. J. D. van Slooten, sedert 1805 predikant bij do Hervormde Gemeen te te Heerenveen-Engwirdcn, zal, we gens gezondheidsredenen, tegen 1 Oc tober emeritaat vragen. Beroepen te Delft ds. M. van Grie ken te Anielde te Mijnsheereuland ds. A. B. to Winkel te do Meern (bij Utrecht). ACADEMISCHE EXAMENS. Leidon. Geslaagd voor het camll- daats-examen ln de geneeskunde, de heer J. Rinkes. Leiden. Bevorderd tot arts de heer A Flohil. Koloniën DIEVENBENDE ONTDEKT. De „Sumatra Post" verneemt uit Batavia in de steeds voorkomende groote diefstallen van handelsgoederen bij de Paketvaart te Batavia is licht ge komen. De goederen blijken door prauw voerders tusschen Batavia en Priok te zijn gestolen. Een uitgebreide die venbende is men op het spoor geko men. DE CHOLERA OP JAVA. Te Semarang zijn van Zaterdag op Zondag (13 Maart) 52 cholerageval len voorgekomen, waarvan er 38 doo- delijk waren. Te Soerabaja kwamen ln dien tijd CG gevallen voor, do meeste met doo- delijken afloop. Te Batavia stierven vier personen aan cholera en werden vijf cholera- patiënten opgenomen. Maandag 13 Maart overleden to Batavia 5 personen. Te Soerabaja werden 39 nieuwe choleragevallen geconstateerd. In de kazerne werd ook een fuse lier ziek. Te Semarang kwamen er nog weer 19 nieuwe gevallen bij, waarvan 11 doodelijk. Burgerlijke Stand SCHOTEN. ONDERTROUWD: J. D. x.' Wieringen en M. A, Vrec- negoor. BEVALLEN: C. A. Verhaertde Hoon z. C. v. d. PutteRadomuker d. J. W. Bakker— Boere d. A. J. v. d. Bosch—v. Deur- se n d. A. BonkeOosterveld z. WIJK AAN ZEE EN DUIN. BEVALLEN: II. J. Mooij—Jansen z. J. de Boer— Schellevis d. HAARLEMMERLIEDE EN SPAARNWOUDE. Ondertrouwd W. P. J. Kafeecn A. II. Nelis. Bevallen N. BessemBoon. d., A. E. v. d. Berg—Van Schie, z., C. E. M. Engelen—Van Santen, d., J. A. v. LieshoutSpigt, z.. A. lvoedooder— Maas, d., J. Biesheuvel—Troost, d. Overleden W. A. v. Galen, z., 6 w. HAARLEMMERMEER. ONDERTROUWD C. de Laat en A. Eikelenboom. A. Meeldijk en T. v. d. Heyden, B. do Ruyter en S. M. Zeestraten. G. W. v. Klaveren en G. Koningen, P. Ver hoog en G. C. Mastenbroek, G. Gort zak en A. G!adpootjc3. GETROUWD J. Staphorst en A. v. Schip, G. den Boer en M. G. Janssen. BF.VAT.LEN M. C. Persoon—Jansen, z., M. C. P. Vcrmanigt—Krnan, z., G. Rensin— Spaans, d. M. P. Vreugdenhil—v. Eek z., A. v. d. Post—Jansen, z., J. de Jong—Kerkhoven, d., G. Koozing— De Groot, d., J. v. d. Stelt—v. d. Gies- sen, d., F. Pols—Vaandoring, z., M. GriekspoorSmits, d. OVERLEDEN M. A. Bus, 4 mud., A. de Waart, 66 j. N. v. d. Wiel, 75 j., A. Oosterum, li mnd., M. Bavelaar, 11 mnd. Het stoomschip Nias, van Batavia naar Amsterdam, arriveerde 7 April to Suez. Hel stoomschip Potsdam, van Now- York naar Rotterdam, passeerde 8 April, vooriniddags 4 uur. Lizard. Het stoomschip Vondel, van Am sterdam naar Batavia, is volgens een via Scheveningen ontvangen draad loos telegram 8 April, des nachts 1 uur, Berlengues gepasseerd. Het stoomschip Amstelland, van Amsterdam pas' Brazilië *n Buenus- Ayres, vertrok 7 April van DuinK'e* ken. Het stoomschip Frisia, van RucnoSt Ayres naar Amsterdam, vertrok 7 April van Vigo. Het stoomschip Bogor, van Rotted dam naar Java, passeerde 8 Aprv Ouessant. Hot stoomschip Raiula arriveerde April van Java te Amsterdam. Het stoomschip Prins Frederi» Hendrik, van Paramaribo naar Am< sterdam, arriveerde 8 April te Havre. PREDIKBEURTEN ZONDAG 10 APRIL. NED. GEREF. KERK. GROOTE KERK. Voorin. 10 ure, Ds. Gouverneur, pred. te Hallc. Namiddag 2 ure, Ds. Montijn, Doopsbedienlng. 's Avonds 6 ure, Ds. Hermaniiios, pred. te Babyhmicnbrook. (Vacature-beurt^ NIEUWE KERK. Voorin 10 ure, Ds. Knottenbelt, JANSKERK. Voorin. 10 ore, Ds. Montijn. BAKENESSER-KERK. (Voor de Kinderen). Voorrn. 10 ure, Ds. Veen. EG LIS E WALLONNE. 9 1/4 lieures, Ecole du Dimanche, 10 1/2 heures, Mr. Martin Dupont GEREFORMEERDE KERK. (Ged. Oude Gracht). Voorrn. 10 ure, Ds. Mulder, 's Avonds 5 1/2 ure Ds. Mulder, EBEN-HAëZER KERK. (Klein-Heiligland). Voorn». 10 ure. Prof. H. EI. Kuij» per, van de Vrije Universiteit te Arn sterdam. 's Avonds 5 1/2 ure, Prof. 11. II. Kuijper. CHR. GEREF. GEMEENTE. (Zuiderstraat). Voorrn, 10 ure. Godsdienstoefening, 's Avonds 5 1/2 ure, Godsdienstoe fening. NOORDERKERK (Ridderstraat), Voorrn. 10 uur, Ds. W. Ringnaldai 'n Avond a 6 uur, Dezelfde. LUTHERSCliE KERK. Voorm. 10 ure, Ds. de Meijere.; 's Namiddags 1 ure, Zondagsschool (Nassaulaan). KERK DER VEREEN. DOOPS GEZINDEN. Voorrn. 10 ure, Ds. Binnerts. REMONSTRANTSCH- GEREFORMEERDEN, Voorm. 10 ure, P. Eldering, Rem. pred. to Rotterdam, 's Middags 1 ure, Zondagsschool in de Kerk. KERK DER BROEDERGEMEENTE, Voorrn. 10 ure, Ds. Hellström. VEREEN, v. VRIJZ. HERVORMDEN. NUTSGEBOUW, Zijlstraat 48 50. Geen dienst. BAPTISTS GEMEENTE.. (Lokaal: Stoofsteeg 6.) Voorm. 10 ure, de heer K. Kuipers, Reizend prediker. Namiddags 12 uro, Zondagsschool, 's Avonds 6 ure. de heer K. Kuipers, Maandagavond 7 1/2 ure. Meisje» Vertse inging. Dinsdagavond 7 ure, Kleine Mei» jesvereemging. Woensdagavond 8 uur. Jongeling* vereeniging. Donderdagavond 8 ure, Evangeli sche Samenkomst. Verschillende sprekers., Met medewerking van het Zang koor „Asaf". EVANGELISATIE, der Goddelijke Genezing. Drappenierstraat 11 zwart. Voorm. 10 uur. Samenkomst. Nam. 3 1/2 uur. Kinderbijeenkomst. Maandagavond 8 uur, de heer C» R. van Leeuwen, van Amsterdam. Evang. Samenkomst. Vrijdagavond 8 1/2 uur, Openbare Samenkomst. EVANGELISATIEGEBOUW. Jacobijnestroat 26. Voorm. 10 uur, de heer H. J. Bosch, 'b Midd. 12 1/2 uur. Zondagschool, 's Avonds 6 uur, de heer H. J. Bosch Maandagavond 6 uur, Meisjeskrans Donderdagavond 8 1/2 uur, de heer H. J. Bosch. BENNEBROEK. Voorm. 10 ure, Geen dienst, 's Avonds 7 ure, Ds. Gerth van Wijk, BEVERWIJK. Voorm. 10 ure, Ds. Van BemmeL DOOPSGEZINDE GEMEENTE Voorm. 10 ure, Ds. van Calcar. EVANG LUTHERSCHE GEMEENTF Voorm. 10 ure, Ds. van Kleeff. BLOEMENDAAL. Voorm, 10 ure, Ds. van Leeuwen, HEEMSTEDE. Voorm. 10 ure, Ds. De Ilartog, Afscheidsrede. Bijzondere kollekte voor de opvoe dingsgeslichten vanwege de NederéL Herv. kerk te Maarsbergen. HOUTRIJK EN POl.ANEN. Voorm. 10 uur, Ds. B. Boljon, Doopsbed Lening. SANT POUR r. Voorm. 10 ure, Ds. Bax, EVANGELISATIE. Voorm. 10 ure, Dr. A. Eekhof, van D'emen, SPAARNDAM. Voorm. 10 ure, Ds. Haljon, VELSEN. Voorm. 10 ure, Ds. de Sopper. 'b Avonds 6 1/2 ure, Ds. de Snppei£> WIJK AAN ZEE EN DUIN. Voorm. 10 ure, Ds. Berkelbach va» der Sprenkel. IJMUIDEN. Voorm. 10 ure, Ds. Creutzberg,-* 's Avonds 5 ure, Ds. Creutzberg, ZANDVOORD Voorm. 10 ure, Ds J*«ks'een. Eme' ored. te Haarlemy,

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 12