NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 27e Jaargang. No. 8219. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. MAANDAG 11 APRIL 1910 A HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN AD VERTENTIËN: per drie maanden: «öilll^an 1—reêeIs 50 Cts.j iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlem 1.20 Haarlem van 1—5 regels 1.elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regel. Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der Bii Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente) AdvertentiGn van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; Franco per post door Nederland1.65 iBl Élli50 Cts. voor 3 plaatsingen contant. Geïllustreerd6 Zondagsblad, "voor Haarlem 1 I Ó.37X Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. de omstreken en franco per post „0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 76—78, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZES BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA DINSDAG 12 APRIL. Gr. Kerk: Orgelbespeling, 1—2 uur. Soc. Vereeniging: Vergadering der bouwvakarbeiders, 8 1/2 uur. Sint Bivo: Cursus in de Katholieke geloofs- en zedenleer. Bloemendaal, Hotel „Duin en Daal": Concert Amsterdamsch Trio, 8 uur. Stadsnieuws De Bloemententoonstelling. Dc tentoonstelling werd gisteren door 7753 personen bezocht, waarvan 6754 betalenden. ZANG EN VRIENDSCHAP. Hedenmorgen had in de bal van het Stadhuis de uitreiking plaals der prijzm, behaald in den gr no ten zang wedstrijd ter herdenking van het 80- jarig bestaan der Koninklijke Lieder- tafel Zang en Vriendschap. Dit ge schiedde door den burgemeester, Jhr. Mr. J. W. G. Boreel van Hooge landen, die in een voorafgaand woord zcide, dat het hem een aangename taak was op uitnoodiging le mogen uitreiken Ie mij zen, behaald in een wedstrijd, die terugvoerde naar de schoonste tijden in de middeleeuwen, teen de poëzie algemeen Tloeide. Het bestaan van een mensch is op 80-ja- rigen leeftijd ongeveer afgeloopen, maar sprekeT hoopte, dat de Konink lijke Liedertafel Zang en Vriendschap die hij gelukwensehte met haar wel geslaagd feest, nog langen tijd bloei en mag onder leiding van haar energieken directeur. Met een toepasselijk woord aan Iedere vereeniging reikte de burge meester vervolgens de prijzen uit aan de verschillende presidenten en afge vaardigden. Toen de beurt was aan Kunst en Vr:endschap u>t Amsterdam, vroeg de afgevaardigde of de prolesL-brief, ge- xn-ht, aan het bestuur van Zang en Vriendschap, in behandeling was ge nomen. De burgemeester achtte het oogenblik niet geschikt om deze zaak te bespreken, het was een quaestie, die het bestuur aanging. De afgevaardigde uitte toen een krachtig woord van protest tegen het niet toekennen van den tweeden prijs. Hij zou elke vereeniging afra den, in Haarlem te komen zingen en aanvaardde vervolgens den 3den prijs onder protest. Na afloop der uitreiking nam de voorzitter van Zang en Vriendschap, Dr. G E. II. Rroese vnn Groenou, het woord, om mede te deelen, dat, het bestuur gemeend had hij de uitspraak der jury te moeien volharden. Het al gemeen gevoelen der jury was, dat. wanneer er een 4de prijs zou geweest 2ïjn, Kunst en Vriendschap uit Am sterdam niet eeus den 3den zou gekre gen hebben. Deze bewering werd af doende gestaafd door de aanmerkin gen der 5 juryleden, genoteerd tijdens den wedstrijd, die do voorzitter ver volgens voorlas, omdat hij het wen- schelijk achtte, dat men overtuigd werd van het feit, dat Kunst en Vriendschap waarlijk niet voor den 2den prijs in aanmerking kwam. En zoo behoort dus het groote, schoone feest van Zang en Vriend schap, verstoord door een kleinen wanklank, weer tot het verledene. STUKKEN VAN DEN RAAD. Het bestuur der „Vereeniging van concierges en amanuenses aan in richtingen van Hooger- en Middel baar onderwijs heeft tot den raad de zer gemeente eon schrijven gericht, waarin het verzoekt de Rijksregeling van genoemde beambten voor Haar lem voortaan te laten gelden. B. en W. stellen den Raad voor op dit verzoek afwijzend te beschikken, omdat er bij eene vergelijking van de salarissen, welke in deze gemeen te worden uitbetaald, met de Rijksre geling, waarnaar door adressanten verwezen v/n-dtt naar de meening van het ooilege geen termen zijn om in den bestaanden toestand ver andering te brengen. Nachtvorst. Des nachts vriest het nog geregeld zelfs na den regen van Zaterdag volgde weer vorst; voor de groenten „op den kouden grond" is dit weer slecht en op de vlakke, onbeschutte tuinen, ls dan ook geen "voortuitgang te bespeuren. HET TOONEEL nog een gezelschap van 44 dames en heeren uit Mecbe- len, de leden van de tooneelvereeni- ging „De Dylezonen", die, naar men weet, hier te gast kwamen bij de Haarlemsche tooneelvereeniging „Ja cob van Lennep", die zeer hartelijke betrekkingen met de Belgische broe ders onderhoudt Zaterdagmiddag om kwart over vijf kwamen do gasten in de stad. Na het middagmaal gebruikt te heb ben, werden zij des avonds feestelijk ontvangen in De Kroon, waar het bestuur van „Jacob van Lennep" met den voorzitter, den heer S. Wy- nandts Czn. aan het hoofd den „Dyle zonen" het welkom toeriep. Dit ge schiedde eerst bij monde van den heer Wynandts en daarna door den heer A. van der Voort Azn., oudste lid van den Tooneelraad van „Jacob van Lennep", en Jhr. Jan Feith. In die toespraken werd de nadruk gelegd op dc verbroedering tusschen Noord- cn Zuid-Nederland en de goe de verstandhouding tusschen „De Dy lezonen" en „Jacob van Lennep". De heer Van den Broecke, een der bestuursleden, dankte voor de ont vangst- Onderwijl werd de eere-wijn ge schonken. Daarna volgde met de le den van „Jacob van Lennep" een ge zellig samenzijn en een bal. Zondagmorgen bezochten de gas ten met hun gastheeren de Bloemen tentoonstelling, die de Belgen „alle wel, zeer schoon" vonden en waar van ze getuigden „Die zie-de-ge bij ons niet, zulle I" Met de stoomtram werd een tochtje naar Lisse gemaakt, waar in „De Witte Zwaan" geluncht werd. Daar werd een hyacinthenkweekerij be zichtigd. Te Haarlem werd een feestmaaltijd gehouden in het Stations-Koffiehuis, waar 80 personen aanzaten. Des avonds volgde de tooneeluit- voering, waarover men in dit blad een verslag van den heer Netscher vindt. Aan. het slot werd mededeeling ge daan, dat tot eere-leden van „Jacob van Lennep" waren benoemd de hee ren WalschaerLs, voorzitter, Jordens, penningmeester, en Marién, lid van „De Dylezonen" en Jhr. Jan Feith. Aan de beschermvrouw, mevrouw Julia van Lier—Cuypers, die de fees telijkheden bijwoonde, werd het eere insigne der vereeniging aangeboden. Mevrouw Van Lier stelde deze atten tie zeer op prijs, mee omdat, eigen aardig genoeg, de initialen van de vereeniging J. v. L. in dit insigne te vens haar initialen zijn. Hedenmorgen werd een orgelcon cert aangehoord, waarbij de heer W. Ezerman als organist optrad en de heer W. B. Knikker als violist. De samenstemming tusschen orgel en viool viel zeer te roemen en maakte op de gasten een zeer aangenomen indruk. De heer Ezerman ving 't con cert aan met de Brabangonne. Het mooie snel van den heer Knikker kwam in 't Adagio uit 't 3e viool-con cert van Mozart zeer tot zijn recht. Een dame zong een tweetal Lederen die met een mooi warm altgeluid het „Vater Unser" vnn Krebs en een fragment uit „Elias" ten gehoore bracht. Daarna geleidde „Jacob van Len nep" de .Dylezonen" naar Amster dam, waar men sgnoeglijk bijeenbleef en vanwaar de Belgische gasten te halfzeven naar Mechelen zouden te- rugkeeren. „DE DYLEZONEN" TE HAARLEM. Toen „Cremer" een paar jaar ge leden, ter gelegenheid van haar 25- jarig bestaan een toonee!wedstrijd uitschreef, was uit België een gezel schap van Vlaamsche dilettanten overgekomen, dat ieder door zijn goede spel verbaasde. Het waren de „Dylezonen" uit Mechelen, die dan ook met, haast alle eerste prijzen gin gen strijken. De herinnering aan het spel dezer Vlaamsche dilettanten was in Haar lem een zoo aangename gebleven, dat men in onze liefiigbberskringen het zeer gerechtvaardigde verlangen koesterde, ze nog eens te kunnen zien. En aan dit verlangen zijn de „Dy lezonen" nu op zeer welwillende wij ze komen voldoen. De vereeniging „Jacob van Lennep" was het vorig jaar te Mechelen te gast geweest bij hare zuster-vereeni- ging en nu hadden de Haarlemmers op hun beurt de Mechelaren uitge- noodig bij hen te komen gastreerën. Dit hadden zij aangenomen. En zoo hebben wij ze gisteren avond weer eens gezien. Laten we er dadelijk aan toevoegen „met genoe gen". Een paar dingen vielen ons in hun spel op. In de eerste plaats het gemak, waarmede deze dilettanten zich od het tooneel bewegen. Men weet, dat het juist het gebrek der Nederland- sche liefhebbers is, dat zij zich zoo schutterig op de planken bewegen, met hun armen en beenen geen weg weten en zoo houten-klaasig kunnen doen. Maar bij deze Vlaamsche di lettanten merkt men daar weinig van ja, er is een enkele, zooals Leop. Cammans, die in „Nieuwjaars nacht" (een Duitsch, sentimenteel en melodramatisch een-actertje) ook erg dilettanterig deed, maar over het al gemeen voelen zij zich best thuis op de planken en hebben zij in dit op zicht veel op onze landgenooten "voor. In de tweede plaats viel het ons op, dat deze Vlamingen zich in het Hol- landsch nu niet altijd op hun gemak voelen. In „Nieuwjaarsnacht", dat in „hoog" Hollandsch was vertaald, merkte men, dat zij erg moesten pp- passen, dat zij zich niet verpraatten, kwamen sommige woorden er zeer voorzichtig uit, leken zij bang te we zen om de taal onrecht aan te doen en werden sommige zinnen zóó pre cies, hoekig en grammaticaal gezegd, dat het benauwend van stijve nauw keurigheid werd. Neen, in hun eigen taal voelden zij zich meer op hun plaats. Toen zij de Zondagsche jas van 't Hollandsch mochten uittrekken om in het twee de stuk in huisjasje van hun Vlaamsch te verschijnen, toen voel den zij zich prettiger, toen vlogen de rollen er wel uit, toen spraken zij niet meer alsof zij bang waren de woorden in hun mond te breken, toen ging het van een leien dakje. Eu dit tweede stuk en hiermede komen we aan onze derde opmerking was door een Vlaming geschre ven. Het heette „De verboden vrucht" en was van A. Tleudricx en volgens het programma, bekroond. In dit kluchtspel maken we kennis met twee pantoffelhelden, die in den Carnavalotïjd aan hun echtgenooten vertellen, dat zij op reis moeten, maar in het geheim een bal gaan be zoeken, waar zij weten, dat ook hun knappe dienstmeisje Sophie komen zal. Hun wederzijdsche vrouwen ko men daar achter, gaan vermomd ook naar dat bal-masqué, en de rest van grappen en avontuurtjes laat zich wel begrijpen. In dit stuk, dat vlot, leuk en met entrain gespeeld werd, bleek hoeveel beter deze Vlamingen zich in de dol heden van een klucht dan in de sen- timeritaliteiten van een serieus stuk i in hun element voelen. Mej. De Coen I als liet pittige keukenkatje was aller- aardigst en toonde zich een goed actricetje Konkelfoes vond een goed vertolker in M. v. d. Broeck, die erg op dreef en op zijn gemak was, en die met PK Marieu (dien we nog kenden uit den concourstijd, toen hij als de apotheker met den Ibsenkop den eersten prijs haalde) als Kriezel- muis veel tot de pret van den avond bijdroeg. De klucht sloeg in de zaal was bij tijden in een kramp van 't lachen; de heuschige Apachen-dans in het tweede bedrijf moest zelfs wegens het enorme succes herhaald worden. Alles bijeen hebben „De Dylezonen" wil van hun optreden in Haarlem gehad, en „Jacob van Lennep" heeft de dankbaarheid harer leden ver diend voor het organiseeren van de zen aardigen avond. FRANS NETSCHER. V o o <r b li n d e n. Met goedvinden van B. en W. van Haarlem zal Dinsdag 12 April in on ze stad een collecte worden gehouden door de Vereeniging tot werkver schaffing aan hulpbehoevende blin den, te Amsterdam. Wanneer men weet, dat door deze vereeniging da gelijks aan 150 blinden werk wordt verschaft, dan zal men haar ongetwij feld zijn steun niet onthouden. Goed afgeloopen. Eenige weken geleden was de heer ,M. Jessurun, chirurg ea vrouwen arts, ten gevolge van een gevaarlij ken val, waardoor zijn voet ernstig werd gekwetst, genoodzaakt, rust te houden. Men zaJ met genoegen vernemen, dat hij thans zijn drukke practijk heeft hervat en van de kwetsuren geen blijvend, nadeel zal ondervin den. Gouden jubilé. Heden vierde het bruidspaar Tor Smitten in de Tuchthuisstraat zijn gouden jubilé. De bewoners van Brac- en Tuchthuisstraat hadden ter gelegenheid van dit gedenkwaardig feit het rood-wit-blauw uitgestoken. Zilveren jubilé. Heden, 11 April, is het 25 jaar ge leden, dat de zaak van de firma Wed. J. Busé Zoon, in fruiten enz., Bar- teljorisstraat, werd opgericht. Voeibal-Snippers. Het Diner. 's Avonds had het diner bij Funek- ler plaats. Aan het begin van den feestmaaltijd, waaraan door ruim 50 spelers en officials werd deelgenomen stond de heer Jasper Warner, eerste voorzitter von den Ned. Voetbalbond, van zijn zetel op, om onze spelers van harte met hun schitterende over winning geluk te wenschen, daarbij even 't aan Cambier overkomen onge val releveerend. Daarna reikte spre ker de groote zilveren „Rutterdamsch Nieuwsbiad"-beker aan captain Otten uit, die deze met een kort woord van dank in ontvangst nam. Tevens ont vangen de spelers van het winnend team elk een herinnerings-medaille. In zijn toespraak uitte de heer Warner nog den wensch, dat Otten, die, zooals onze lezers weten, voor dokter in de medicijnen studeert, ook in medische kringen voor het voetbal spel propaganda zou mogen maken. Hierna speechte de heer Paul Ha- venith, voorzHter van den Belgischen Voetbalbond, in de Vlaamsche taal. Ook hij wenschte het Hollandsch team met zijn schitterend spel geluk en verklaarde, dat hier de werkelijk sterkste ploeg de zege behaald heeft. De heer Hirscbman, 2e voorzitter van den Ned. Voetbalbond, sprak daarna in 't Engelsch scheidsrechter Hovvcroft toe, en bracht dezen hulde voor de uitnemende wijze, waarop hij den wedstrijd geleid heeft. Als aan denken aan dezen gedenkwaardtgen dag, bood spreker den bekenden league-referee een zilveren herinne ringsmedaille aan, terwijl hij een zelfde onderscheiding aan den popu lo! ren trainer Chadwick gaf, die ons elftal op zoo uitnemende wijze tot den grooten strijd voorbereid heeft Te vens richtte spreker eenige woorden van waardeering tot het H .F, C.-be- stuur. De heer J. J Swens bedankte hier voor. Jammer, dat voor de Belgische spe lers het uur van scheiden reeds zoo vroeg aanbrak te acht uur ging hun trein het Zuiden in. Maar nog lang bleef het wat ge slonken gezelschap bijeen. De heer J. M. de Korver, de populaire Spartaan, hield o. a. een lange rede, waarin hij sprak over 't voetbalspel in 't alge meen en dat van Holland In 't bijzon der, een rede, die den aanwezigen heel wot genoeglijke oogenblikken schonk. Howcroft's opinie. In „De Courant" vinden wij de opi nie van scheidsrechter Ilowcroft over het spel der onzen, die wij belang wekkend genoeg vinden om hier af te drukken. Zij luidt aldus Zeer gaarne zal ik In een paar woorden mijn indrukken weergeven over den Holland-België-wedsü-ijd. Het Ilollandsche elftal schitterde van doelverdediger, tot midden-voor, en het geheele elftal speelde of hun leven van dezen wedstrijd afhing. Het was betreurenswaardig, dat de Bel gische spil werd gewond, maar dat vermindert met in het minst de ver dienste van het schitterend spel dei- Hollanders. Het voetbal, door de Hol landers vertoond, was een openba ring voor mij. Drie jaar geleden gaf ik als miiii meening te kennen, dat de tijd eens zou komen, dat Holland Engeland zou slaan, maar na hetgeen Ik Zondag gezien heb, ben ik overtuigd dat die gebeurtenis in de naaste toe komst zal liggen, want het Holland-, sche elftal is een prachtteam, waar van de groote kracht in de mïddenli- nic schuilt. In Hörburgcr en Bos- schart heeft Holland een zeldzaam stel vleugelhalfs. Niet. alleen zijn ze enorm snel, msar het steunen der voorhoede was bijna volmaakt, en ik wensch het drietal middenspelers want ook De Korver was uitmuntend geluk met hetgeen ze op dezen voor Holland zoo gedenkwaardiger! mid dag hebben verricht. De voorhoede is, sedert ik de laat ste maal Holland zag spelen, met reuzenschreden vooruitgegaan en de midden-voor Francken is de Albert Shepherd van Holland. Hij is „a great, player", z'n „dash" is een voorname factor in z'n spel en schitterende triomfen zullen voor hem zijn wegge legd als hij het spel maar serieus wil opnemen en zich aan een geregelde training onde .verpen. iets, dat hij, naar ik hoor, thans reeds doet. De links-butteu heeft eveneens een grooten indruk op mij gemaakt, zijn spel was fraai en handig. Mijn slotwoord aan het geheele Bollandsche elftal is: „blijr bij el kaar, ontwikkel uw spel zooveel mo gelijk en spoedig zult ge Engeland slaan. Ter wille van de sport hoop ik, dat de eerste Hollandsche over winning op Engeland spoedig een feit geworden ls." j. T. HOWCROFT. Bijna ingezakt 1 Even vóór tweeën dreigde de open tribune, rechts van de H. F. C.-tribu ne, in te zakken. Een en ander ver oorzaakte onder de toekomstige slachtoffers groote consternatie, maar H. F. C.'s bestuur scheen voor alles gezorgd te hebben, en weldra waren dan ook een paar timmerlieden bij de hand, die de emotie bedwongen, door een paar stuttende versterkingen aan te brengen. En zoo werd dit gevaar in de geboorte reeds bezworen. De tocht door de stad. Door de stad is 't voor ons elftal een ware zegetocht geweest. Waar hun rijtuig reed, stelden de menschen zich en haie op en juichten hen toe. Ze wuifden met alles, waarmee een geestdriftig mensch maar wuiven kan. Ze zwaaiden met hoeden en pet ten en zakdoeken en uit duizenden kelen klonk telkenmale een hoezee I voor Holland I Het was een dag van heerlijk en thousiasme. Cambier's kwetsuur. Cambier heeft pertinent verklaard, dat De Korver geen de minste schuld aan het hem overkomen ongeval had. Hij heeft het eenvoudig aan zich zelf, aan zijn onbesuisd en onvoorzichtig inloopen te wijten gehad. Den Hol lander kan dus in dit opzicht geen verwijt treffen. Aan 't diner heersch- te dan ook de beste stemming, die men zou kunnen wenschen, een harmonie, die door geen enkelen dissonant ver broken werd. Alleen wat Belgische supporters waren woedend, wat geen verwondering behoeft te wekken. Nletvlcicnd. Aan 't feestmaal, dat de 44 Meche- lena.ren van do „Dylezonen" gieter hier genoten, toen zij de gasten wa ren van „Jacob van Lennep", kwam 't bericht van de zevcn-om-blank- neerlaag der Belgen. Dat was 'n naargeestige tijding voor de Zuidelijke broeders. Maar ze hieven 'n hartig hoezee voor Holland aan en een van de Bel gen verklaarde gulweg over z'n land genooten: „Allewel, zulle ze hebben den apen uit. t. zottenhuis losgelaten, allewel!" Telegraaf en voetbal. Het telegraafkantoor had gister middag 'n extra-dienst van half 5 tot 8 voor de voelbalmenschen. An ders is 't bureau op Zondag alleen van 7—8 open. De politie en de Am sterdammers. De „Courant" van hedenochtend critiseert 't optreden van de Haar lemsche politie en zegt, dat de goed- lachsche stemming van de Amster dammers erger voorkwam. Deze critielc wordt gegeven in wei nig vleiende bewoordingen. Mogen we. den Amsterdamschen collega een raad geven? Wanneer men te klagen heeft over bepaalde personen, wat hij in z'n verslag deed, laat hij dan meedeeling daarvan doen aan Jhr. mi. J. W. G. Boreel van Hogelanden, die als Burgemees ter hoofd der politie is. Nederlands che Maat schappij tot het verrichten van Mijn- bouwkundige werken te Haarlem. In de heden gehouden Algemeen e vergadering van aandeelhouders wei den de balans en de winst- en ver liesrekening per 31 December 1909 goedgekeurd en het dividend vast gesteld op 12 De aan de beurt van aftreding zijn de Commissaris, de heer A. Bertliug, werd als zoodanig herkozen. Hetverkeer. Om een klein overzicht te geven van de groote drukte, die gisteren in onze stad heerschte, deelen we mede, dat de treinen gisteren ruim 15.000 menschen naar Haarlem voerden. 13 extra-treinen deden Haarlem aan, en toch moesten nog vole extra-wa gens aangekoppeld worden. De paar dentram vervoerde 7059 personen en de electrische Spoor en tram om en bij de 35.000. Uit Alkmaar kwam een extra-tram. Be trams uit de rich ting Leiden waren flink bezet. Nieuw Leven. In Nieuw Leven, het orgaan van de vereeniging ter verbreiding der waar heid, lezen wij liet navolgende Wanneer alles blijft zooala 't be paald Ls, zal Dr. De Hartog, onze nieuwe Herder en Leeraar, 17 April e. k. zijn arbeid te Haarlem aan vaarden. Het zal dan bijna een vol jaar zijn, dat Ds. Swaan zijn emeritaat geno men heeft en er dus een vacature ge weest is in onze Herv. Gemeente, liet is te hopen, dat bij een e. v. vacature er spoediger mag voorzien worden in de open -«vallen plaats. Wij hebben wel eens hooren bewe ren, dat er te weinig predikanten zijn in onze Haarlemsche gemeente, gaar ne willen wij dit aannemen, en mee- nen dat juist daarom er wel wat meer spoed kon gemaakt zijn met het be roepen van een opvolger. De Kerkeraad der Ned. Herv. Ge meente alhier besloot om in de plaals van den heer Bremer een hulppredi ker aan te stellen. Een muzikaal trio. Men schrijft ons: Dat drie broeders, directeuren van verschillende zangvereenigingen bij hun eerste deelnemen aan een zang- wedstrijd allen een eersten prijs be halen, is te merkwaardig om het niet aan de vergetelheid te ontrukken. Het zijn de heeren Otto W., Jan cn Pieter de Nobel; waarvan Ot-to ver wierf met de Stem des Volks uit Am sterdam een eersten prijs, Jan, viel met het Haarl. Operette-Gezelschap een eerste prijs ten deel, nu bij het concours van Zang en Vriendschap gelukte het Pieter de Nobel met „Kunst Adelt" een eersten prijs te be halen. Voorzeker een bewijs van groote muzikaliteit in deze familie. Acte L. O. Aan het schriftelijk examen voor da acte L. O. hebben te Haarlem deelge nomen 240 dames cn heeren. MUZIEKVEREENIGING E. S. M. In de schouwburg-zaal aan den Jansweg af de muziekvereeniging der E. S. M. Zaterdagavond uitslui tend voor donateurs, begunstigers, kunstlievende leden en genoodlgden, die in grooten getale waren opgeko men, ecu uitvoering. Onder leiding van den directeur, den heer E. H. Rap, bracht dit fanfare-corps pretti ge, opwekkende muziek ten gehoore, die afgewisseld werd door liederen, gezongen door twee heeren. en door één lieer en dame, wat veel bijdroeg tot het doen slagen van den avond. Komische voordrachten werden ook nog gegeven, die wel in den smaal", vielen en wanneer men weet, dat het feest besloten werd door een zeer go- zellig bal dan begrijpt men. dat de mannen van do E. S. M. en E. N. E. T. met hun dames en kennissen een recht genoeglijken avond hebben go- had. CHANTECLER. De volgende week wordt hier der halve het lyrisch diercn-spel Chan- tecler van Edmond Rostand opge voerd. De tournée van hc-t Franscha tooncelgezelschap is geheel in elkaar gezet door de heeren M. M. Hertz cn J. Coquelin, directeuren van bet Théfltre de la Porte Sint-Martin te Parijs. De hoofdrollen, n.l. die var» den haan, wordt vervuld door mon sieur Renoir en die van de fazante hen door mademoiselle Carmen De- raisy, twee bekende personen op too- neelgebied te Parijs. (Zie verder Stadsnieuws onder laat ste berichten). Uit de Omstreken BLOF.MENDAAL. De Waterleiding B. cn W. stellen voor van Mevrouw Van der VlietBorski een H.A. grond aan te koopen ten dienste der Bloe- mendaalscke waterleiding. De voornaamste voorwaarden zijn reeds in de vorige Raadsvergadering vastgesteld. B. en W. hebben voorts een ont werp plan voor de waterleiding hij den Raad ingediend: Deze is berekend op een verbruik van 219.000 kub. M. per jaar, zoo noo dig kan zelfs 150 kub. M. pea- uur worden opgepompt. De oprichtingskosten zijn begroot op 230.000. De jaarwedde van den directeur wordt op 1500 gesteld. De jaaxiijksche kosten voor dc Ge meente worden berekend op 17,200 (met rente en aflossing van het aan- legkapitaal). De ontvangsten worden geraamd op I 22013 5000 voor 't wuter voor 't gebied waarop nu reeds water

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 1