Weerbericht MEDEDEISLIN'GEN VAN HET jtONINKL. NED. MET. INSTITUUT (Opgemaakt voorm. 10.50 uur). Do Bildt, 11 April 1910. Hoogste barometerstand 7CG.2 m.M. 'Ie Munohen (Duitsctalond); laagste '741.7 m.M. te Bodo (Westkust van Noorwegen). Verwachting tot den avond van ■12 April: Wind: matige Zuld-Oostelijike tot 4? uid-Westelijken wind. Gesteldheid van do lucht: toono- tneude bewolking, mogelijk regen of tmweer. Temporatuur: zachter. Barometerstand hedenmiddag te 2 uur 764 m.M. Stilstand. Vorige stand te 2 uur 764 1/2 uur. OPGAVE VAN: JOH. M. SCHMIDT Optloien B5 ZIJLSTRAAT HAARLEM. thermoineterstand te Haarlem. Maandag 11 April Hoogste gisteren 9 uur F. 59 Laagste hedennacht F. 34 Hoogste heden tot 19 uur F. BS Het aansteken der lantaarns van rijwielen, motorrijwielen en automo bielen moet deze week te 7.20 uur ge schieden. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 30 Cts. per regel. wacht ntst. tot ge zlelt zjjt. I VV acht niet, tot uw gestel ziek I is, draag zorg om het in ordo I te houden. Onthoud, dat schijn-1 hare nietigheden, zeer spoedig I in ernstig© ziekte kunnen ont aarden. Weifel niet en neem Ü&ECHAM* P1UEN U niet wel voelt wordt geleverd en f 6250 voor water aan Aerdenhout-Benlvcld). Men rekent dus op een winstsaldo van 1 4813 per jaar. In 1908 werd 100.000 kub. M. water geleverd (54960 kub. M. door Haar lem en 20.000 kub. M. door de Dui- nendaalsche watenlciding). Voor de nieuwe aansluitingen wordt gere kend op 25.000 kub. M. Als indirecte voordcelen worden door B. en W. opgegeven: Aan Haarlem wordt een goed voor beeld gegeven in zake diepboring. Het sproeiton der wegen kan beter geschieden, omdat 't water minder zal kosten. Wegens den hoogen druk kunnen de hoogst gelegen villa's in Duin-en- Daal bij brand bespoten worden. Hot ontworpen laboratorium kan tevens gebruikt worden voorr onder zoek van voedingsmiddelen. Uit de proefboringen bleek, dat zich op 53 tot 62 nieter en van 109 tot 114 meter beneden A. P. zeer grove waterhoudende zandlagen betonden. Bij mogelijke vorzouling bestaat de mogelijkheid alleen water uit do bo vensts lagen te nemen. Het vermogen van iedere bron is 40 kub M. per uur. De gedane boringen zullen een be langrijke bijdrage leveren tot de op lossing van het waterlcldingvraag- Kluk. De keuze van de prise Teau bleek eer, voortreffelijke. Het water is te vorkrijgen in vol doende hoeveelheid en is van uitste kende quaJiteit. Van de -5500 ingezetenen zijn er op 't oogenblik 4000 aangesloten bij do Duinendaalsche en aan de Haarlem- sche waterleiding. De inhoud van het reservoir van den watertoren wordt gesteld op 400 kub. M. De begrooting vermeldt nog, dat de aanleg van 4 bronputten enz. zal kosten 16200; de pumpin,richting met 2 Dieselmotoren van 40 P.K., 2 hoogdruk-contrifugaaipoiiipen eo 4 aritijzermgsapparaten, 38600. 16000 Meter buisleiding enz. kos ten f 57.600, 't machinegebouw 1 19000, de watertoren f 52400 en de verdere gebouwen 20.000. OndaDks de herhaalde waarschu wingen kwam gistermiddag weder een heer uit Amsterdam van het Kopje rijden. In volle vaart reed Inj beneden tegen een prikkeldraad af sluiting, waardoor hij zulke ernstige hoofdwonden bekwam, dat genees kundige hulp moest worden ingeroe pen. Door Dr. Bakker alhier werd hij (verbonden, waarna hij per spoor uaar zijQ woonplaats is verürokk'en. Zijn rijwiel was geheel vernield en zijn kleeding erg gehavend. Vergadering van den Raad der ge meens© Bioemc-ndaai op Woensdag 13 April 1910, des namiddags om tw uur. Agenda 1. Ingekomen stukken. 2. Aankoop van grond aan den Bioomendaalschewcg, 3. Verordening tot wijziging der Bouwverordening. 4. Oprichting van een walorlelding. HEEMSTEDE. Door den voorzitter van den Raad zijn uitgenoodigd de raadsleden en andorc autoriteiten tot bijwoning op Zaterdag 16 April, voormiddags half elf in het Raadhuis van de officieele ontvangst van het hoofdbestuur der Algeni. Vereoniging van Bloembol lencultuur on hare gasten, do bui- tonlandsche gedelegeerden, juryloden on ertegenwoordigofs van de tuin- bouwpers. Het bouwen van een woonhuis aan de Leldschevaart is bij onderliand3che aanbesteding opgedragen aan den hoer F. Smit, aannemer alhier. BENNEBROEK. Tvveo zeer zeldzame jubilea. In onze kleino gemeente herdach ten op den 9en April twee werklieden het feit, dat zij voor 50 Jaren in dienst hij hunne patroons traden. Wegens zeldzaamheid van een derge lijk gouden jubilé mogen wij niet enkel volstaan met deze korte ver melding. Do hoer A. Wildschut trad in het jaar 1860 in dienst van den Tijtuig- maker, den heer G. Stom, wiens be drijf naderhand overging turn zijn zoon en naamgenoot. In den loop van den morgen werd de heer Wildschut ten huize van den patroon ontvangen. In tegenwoor digheid van het. geheele personeel word hij door den heer Stam toege sproken en werd herdacht met hoe veel plichtsbetrachting de werkzaam heden steeds door den heer Wild schut worden waargenomen. Hierna werd hem door den patroon een ca deau overhandigd. De meesterknecht bij de firma Gebr. Bijvoet, de heer B. J. van Kes- sel, herdacht zijn gouden feest den volgenden dag. Door zijn patroons gelukgewenscht, volgden ook hier de gebruikelijke toespraken en werd herinnerd aan den gowanrdeerden steun, welken door den heer Van Kessel steeds word verleend cn hoe onmisbaar hij in het bedrijf wordt geacht. Een cadeau word hem geschonken. In den loop van den dag kwam vi den krassen werkman gelukwen- schen. Beide fo&slen droegen een huiselijk karakter. De twee jubilarissen, die mi reeds een halve eeuw met lust hun arbeid hebben verricht, denken er nog niet ove rhunne werkzaamheden neer te leggen. SPAABNDAAL BOND VAN STAATS- PENSIONNEERING. Men schrijft ons Do afdoeling Spaarndarn van bo- ,'ongonocmden bond, had Zaterdag avond een propaganda-avond belegd, die uitstekend geslaagd kan heeten. De propaganda-tooneelvereeniging ..Door inspanning uitspanning" van Amsterdam, voerde voor onze afdee- ling op het tooneelstukje „Naar 't huis", terwijl vooraf door haren voor zitter, den heer Henri L. A. Voorthul- een zeer boeiende rede werd ge houden. Dat doze rede en het daarop govolgde tooneelstukje diepen indruK hadden gemaakt op de aanwezigen, bleek wel uit liet feil, dat zich dien avond ruim eon 30-tal nieuwe leden bij tiet bestuur aanmeldden. Dit is voorzeker wel een spoorslag voor het bestuur, orn op den ingesla gen weg voort te gaan, om te trachten de afdeeling sterk te maken. Ongeveer half elf uur sloot de voor zitter de vergadering, na vooraf allen te hebben bedankt voor hunne mede werking. HAARLEMMERLIEDE. Tol bestuurslid (poldermeester) van den VVaarderpolder onder deze ge meente, is gekozen de heer F. M. Ba ron Van Lijnden te Haarlem. Tot voorzitter van den Veerpolder de heer Th. S. J. Janzen Hzn., mede aldaar. SLOTEN. De heer M. Witteveen te Ouder- Amstel is gekozen tot bestuurslid van den Grooten Duivendrechtschcu pol der. IJMUIDEN. Vacontiekolonies. Men schrijlt ons: Teo bate van de K inder herstel Li n gs- en vacanLekolo- word Zaterdugavond een uitvoe ring gegeven door de Kamermuziek- vereemging Kunstkring en de dames Mandolineclubs Caruoeiiae van 1J- muidon en Crescendo van Wijk aan Zee; welwillende medewerking werd verleend door mej. C. v. Capelie, zangeres. Het goede doel in aanmerking ge nomen had de opkomst grooier kun nen en moeten zijn. Do Kunstkring had goed8 momen ten; vooral SaVdja's lied van den di recteur S. Vlessing klonk mooi, 1 de mandolineclubs vergastten ons op een puar typisch aangename tnar- scben en mej. Van Capelie toonde zich een niet onverdienstelijke dilet tante, o.a. evenwel ten onrechte ais sopraan getituleerd, Een gezellig bal hield de jongelui nog lang hijeen. Diefstal. Zaterdagnacht fa viK 'de hloütvè sleepboot „Triton", liggende ln de haven van IJmuiden eon nieuwe tros gestolen, die voor 17 verkocht werd aan den opkooper B. aldaar. Als ver dacht van dezen diefstal zijn drie der opvarenden in verzekerde bewa ring genomen. De reis uaar Bata via, waarheen de Triton Zondag zou vertrekken, is daardoor ver traagd. Visschcri]. Heden werd door «Jen Engelschen stoomtrawler Process Victoria Huil 706 de eerste wittczee-visch aange voerd, n.l. ruim 2500 kisten groot© schol. Prüzen waren van f 5 tot f 3 per kist van 50 kg. ZANDVOORT. Dinsdag 12 April a.s., des voorrnid- fldgs te 11 uur zal ten Raadhuize zit ting worden gehouden voor de aan gifte van kinderen, die mot 1 Mei 1910 op de scholen geplaatst moeten worden. Aan mej. J. G. Hensen, onderwij zeres aan school A alhier, is op haan- verzoek een verlof toegestaan van 2 maanden tot herstel van gezondheid. Binnenland HOFBERICHTEN. Naar gemeld wordt, zal de Konink lijke Familie in den namiddag van Vrijdag 15 dezor naar Het Loo terug- keereu. KONINKLIJK BEZOEK AAN AMSTERDAM. Do Burgemeester van Amsterdam gemachtigd mede te doelen, dat thans het tijdschip van het a.s. Ko ninklijk bezoek is vastgesteld. II. M. de Koningin heeft besloten Woeusdag 25 Mei te Amsterdam aan te komen, om Woensdag 1 Juni d.a. v. weder te vertrekken. TWEEDE KAMER. BANKEN VAN LEENING. Blijkens het voorloopig verslag om trent hot wetsontwerp tot regeling van de banken van leening, kan men zich vrij algomoen met doze wets- voordracht vereenigen. Men hoopte, dat door het tot stand komen van eene regeling als deze spoedig verbe tering zal worden gebracht ia den thans bestaanden toestand, die drin gend voorziening eischt. IIET ONTSLAG VAN Dr. G. DE GELDER. Do „Tel." schrijft Men zal opgemerkt hebben, dat op de agenda voor de a.s. gemeente raadszitting van Amsterdam niet het voorstel van de heeren Vliegen c.s voorkomt, om het aan dr. G. de Gelder gegeven ontslag op te schorten tot het onderzoek is afgeloopen, en tot aan bet einde van dit onderzoek dr. De Gelder zijn salaris uit te be talen. Naar wij vernemen, moet dit al leen hieraan toegeschreven worden, dat B. en W. het niet noodig hebben geoordeeld, in de volgende raadsver gadering reeds over deze zaak te be slissen. Immers het ontslag gaat pas in mot 1 Juli a.s. Ook de sociaal-de mocratische raadsleden nemen er ge noegen, mee, indien maar vóór 1 Juli a.s. een beslissing wordt genomen. Wellicht dus, dat het rapport van de onderzoekscommissie reeds vóór die beslissing verschenen is on de zaak ineens definitief geregeld wordt. DE HAAGSCIIE BURGEMEESTER. Het correspondentie-bureau te 's-Gravenhage meldt Naar aanleiding der berichten om trent de ontslagneming van den heer Sweerts, is bij onderzoek gebleken, dat een ontslagaanvrage van den burgemeester bij die autoriteiten niet ln behandeling is, omdut derge lijk verzoek van den burgemeester niet is ontvangen. BRANDEN. Nabij Lattrop (Overijael) ls een schapenstal van den landbouwer Noordhof met twee honderd schapen verbrand. DE SLIMME INBREKER. Men meldt uit Deventer aan de Tel.: Toen Vrijdagavond, laat de zoon in den heer Linthorst, vleeschwa- renfabrikant, zijn fabriek inspecteer de, hoorde hij in een der rook kasten een verdacht geluld. Een inbreker vermoedende, sommeerde hij dezen te voorschijn te komen, waaraan echter niet werd voldaan. De heer Linthorst stak daarop den brand in het hout, dat beneden in de kast was gelegd, ten einde 's nachts de hammen te rooken. De kast werd nu gesloten met een ijzeren deur. De heer Linthorst, stellig over tuigd, dat er iemand In de kast zat, want hij had niet alleen vreemde ge luiden vernomen, doch ook een paar beenen gezien, dacht, dat de persoon in quaestie het nu wel te benauwd zou krijgen en zich zou overgeven. Hij had echter buiten den waard gerekend, want de inbreker klom langs de spijlen naar boven en wist op het dak te komen. Voordat de politie verscheen, was de ongenoode gast reeds verdwenen. Zijn slag heeft hij intueschen niet kunnen slaan; er werd n.l. slechts een ham vermist, die later op het dak toruggevonden werd. BRUTALE ROOVERS. Zaterdagmiddag werd op den Haag weg, tusschen de Vink en Leiden, een dame, die daar wandelde, door een vijftal personen, die zij even te voren had zien kaartspelen, op rij wielen gepasseerd. Een van het vijf tal rukte haar een taschje uit de hand, waarmede ze in de richting Den Haag vertrokken. In het taschje bevond zich onge veer I 80 aan geld. Do dame, die naar Haarlem moest, kon zonder hulp van kennissen niot eons eon kaartje koopen. DE VRIJ KAARTEN-QUAESTIE. De redactie van „Uo Vaderlander' (het Tweede Kaïner-lid Koodhuyzen) deelt in het laatste nummer mede, hoe het staat met de vrijkaarten- quaestie, die indertijd zooveel slof heeft opgeworpen. Het is diuinnede als volgt gesteld Geen dor leden van do Tweede Ka- nier heeft van het aanbod der rnuat- schappij van een vrijkaart gebruik gemaakt. Toen mannen als Lobman, Drucker, Van Nispen en Beaufort zich tegen liet accepteerea van vrijkaarten had den vorktaard, als te zijn intra digni tatem van een lid van de Volksverte genwoordiging, kwam de zaak een geheel ander studium, dan eerst geweest was. Toen hebben Kamerleden, die de aangevoerde be zwaren niet deelden, die voor zicli- zelveu in het aannemen van een vrij kaart niet do minste verkeerdheid ouden, van 'de zaak afgezien •onden, dat men aan de eer der Kamer verplicht was, aan geen bui tenstaander tegen haar een wapen in de hand te geven, dal uil de rede voeringen van zoo hoogstaande man uen tegen haar zou kunnen worden ;esmeed. Eu dus heeft niemand oen vrij kaart. STAATSPENSIONNEERING. De 10de algemeene vergadering van den Bond voor Stoatspension- neering wordt op 5 Juli te Utrecht gehouden. Onder de voorstellen is er een, om in artikel 1 na de woorden „mannen en vrouwen" ln te Jas- schen: „die het noodig hebben". Voorts om zoodra bekend worde, dat een wetsvoorstel voor oudortioms- verzekering zal worden Ingediend, maatregelen te nemen voor het hou den van een groote betooging in Den Haag voor hetgeen door den bond wordt voorgestaan. VEREENIGING VOOR KOEL TECHNIEK. Te Leiden werd de derde algemee ne vergadering van de Ned, Ver. voor koeltechniek gehouden. Besloten werd o.m., dat ©en com missie zal worden ingesteld van on derzoek der middelen tot conservee rt ng van visch. In deze commissie zullen worden uitgenoodigd de leden J. M. Bollemanne, inspecteur der visschorij; dr. D. A. de Jong, buiten gewoon hoogleer aar te Leiden; C. G. Vattier Kraane, directeur van het N. V. Vriesseveem, en verder do hee ren: J. C. Slis, voorzitter der Ver een! ging van reeders, te IJmuiden; prof. dr. J. Boeke, hoogleeraar in de histologie en anatomie te Leiden, en P. van Lonkhuizen, secretaris der afd. zoetwatervisscherij der Heide- Maatschappij, te Utrecht. Tot eerste-voorzitter werd met al gemeene stemmen herbenoemd prof. dr. II. Kamerlingh Onnes, hoogleer aar te Lelden. GEVAARLIJKE STEENKOLEN. De 6mid B. Veldhuizen te Jutphaas wierp een schep steenkolen op het vuur, toen onmiddellijk daarop een vrij hevig© ontploffing volgde, waar door V. en diens zoontje eenige won den bekwamen. Vermoedelijk is er een dynamielpa- troon tusschen do steenkolen ge- •eest. DE WETIIOUDERS-CRISIS TE AMSTERDAM. De vrijzinnig-democratische ge meenteraadsleden hebben een verga dering gehouden ter bespreking van de aan te nemen houding bij de a. s. wethoudersbenoeming ln de vacature- Delprat. Naar 't Hbld. verneemt, werd be sloten alles in het werk te stellen om den heer Delprat als wethouder te behouden. Dientengevolge zullen de vrijzinnig-democratische Raadsleden allen op den heer Delprat stemmen. Waar behoud van dezen als wethou der zoozeer op den voorgrond staat, heeft de vrijz.-democratische Raads- club geen bepaald besluit genomen voor het "eval de heer Delprat zich geen herbenoeming zou laten welge vallen. Zaterdag hebben ook de liberale raadsleden een vergadering gehou den, ter bespreking van de wethou dersbenoeming. Slechts twee leden der fractie hadden bericht van ver hindering "ezonden. Met algemeene stemmen hebben zij besloten ln de a. s. raadsvergadering hun stem uit te brengen op den heer Delprat DE WACHTENDE LANDVERHUIZERS. Zaterdagmiddag werd het gerechte lijk beslag op het stoomschip „Ura nium" van de Northwestern Trans portlijn" opgeheven. Daarop is het stoomschip des avonds half negen van Rotterdam naar New-York ver trokken met circa 900 landverhuizers. VALSCH GOUDEN TIENTJE. Te Bussum is een verguld tienstul- verstuk voor een gouden tientje in be taling gegeven. DE VERMISTE JONGEN TE ZEIST. Men schrijft aan „Het Vad." uit Zeist: Steeds romantischer worden de ge ruchten omtrent het in ons dor?) ver miste knaapje v. d. W. Wel gelooft de overgroqte meerderheid, dat de arme Jongen bij het spelen in de streek, in welke hij woonde, ln een der talrijke kullen gestort, onder zand bedolven en daarin gestikt ls, waarom dan ook nog telkens in de z.g. duinen gezocht wordt, doch „men" ook ons dorp heeft een „men" spreekt van een vorig hu welijk der moeder, hetwelk door echt scheiding zou zijn ontbonden. In dat eerste huwelijk zou de nu vermiste zoon geboren zijn en de eigen vader zou den knaap hebben óntvoerd of hebben laten ontvoeren naar Arneri ka. Volgens sommigen woont de Ame rikaansche vader in Duitschland of houdt daair nu althans verblijf. Het nieuwste is, dat de Jongen van Ame rika uit een brief geschreven heeft aan zijn ouders en daarin de ontvoe ring-door-den-vader bevestigt. Ziehier nu wat de Inspecteur van politie ons zeer bereidwillig mede deelde. De hoer v. d. W. is voor tweede maal getrouwd. Zijn vrouw was bij haar huwelijk slechts negen tien jaar. Uit dezen echt, die zeer ge lukkig was, werden tien kinderen geboren. Do „Ameriknansche" vader bestaat alleen in men's verbeelding, de door den jongen uit Amerika ge schreven brief eveneons. Dit zal wel voldoende zijn om de vele'piraatjes te weerleggen, Gemengd Nieuws EEN PLECHTIGHEID TE JERUZALEM. Heerlijk koel weder begunstigde de inwijding dor Olijfbergstichting er der Hemelvaarlskerk. Van het aan breken van den dag af trokken <lc feestgangers naar den Olijfberg, tus schen de Xaffapoort en liet ziekenhuis. Een dichte volksmenigte begeleidde onder gciuich den optocht. Aan T hoofd van den feeststoet schreed de gezamenh;ke geestelijkheid met de kerkelijke sieraden cn met door het keizerlijk paar geschonken bijbels, verder de voorzitter van den Pruisi- schen „Oberkirchenral", dr. Voighls en de Engelsche bisschop Blylh. Hierop volgden Johanniter- en Malte- zerridders, onder leiding van den eersten curator van de Ohifbergstich- ting, opperhofmeester Vrijheer von Mirbach, prins en prinses Eitol Friedrich, de Beierscho prinsen Geor ge on Konraad, de gouverneur Abdur Rahim pasja, en de ambassadeur na ren Von Bieberstein. Een koor van een honderdtal vrou wen en kinderen zong het lied„Toch- ter Zions, freue dich". „Oberkonsistorialrat" Lahusen hield de inwijdingsrede. Op liet oogenblik, dat de geestelijke nedorknielde om de wijding uit te spreken, klonk do groote klok. Daarna hield proost Jeremias de preek. Na afloop van de kerkelijke plech tigheid werden in de feestzaal eerst de Johanniter- en Malteserridders ontvangen en daarna het consulaire corps. De prachtige uitvoering van het gebouw met zijn verrassende détails maakte diepen indruk en vond alge- meenen bijval. DE KOMEET VAN IIALLEY. De sterrenwacht te Kaapstad meldt dat daar in de ochtendschemering de komeet van Halley is waargenomen, voor het eerst sedert zij ln de avond schemering was verdwenen. De ko meet bleef 10 minuten zichtbaar. ONZE HUISDIEREN EN ONZE GEZONDHEID. Wanneer iemand zijn snoezig schoothondje of allerliefst poesje ver troetelt, zal men er nooit aan denken, dat die zelfde diertjes in staat zijn de gezondheid te benadeolon, ja zelfs het leven in gevaar te brengen. Het is niet de bedoeling, door deze woorden u angst aan te jagen, maar toch is het wel noodig een waarschu wend woord te laten hooren, ten aun- zien van den omgang met huisdieren, omdat het meermalen voorkomt, dat menschen ziek zijn geworden door of een kwaal hebben gekregen van een onzer huisdieren. Onder huisdieren verstaat men ln den regel niet alleen den hond en de kat, doch ook het rund, het paard, het konijn, de zangvogels enz., ca daarom laat het zich aanzien, dat, spreekt men van ziekten door huis dieren bezorgd, men den kring dczei ziekten of ongesteldheden niet te nauw moet trekken, doch daarin moet opnemen niet alleen, wat de meiiseh door aanraking uitwendig, doch ook wat hem inwendig door dieren lean bezorgd worden. Voor zoover de mensch ontvankelijk voor besmettelijke veeziekten, kun nen deze bij hem overgaan, doordien de smetstof in een wondje geraakt, hetzij dit bewust of onbewust ge schiedt. Het zijn vooral de zoo ge vaarlijke ziekten, bekend onder den naam von miltvuur, hondsdolheid en rotziekle, welke hier in aanmerking komen. Bekend is het, hoe de Iwot van dolle honden en katten bij dei mensch deze gevreesde ziekte over brengt en dat verd«.r het miltvuur tal van slachto'fers eischt, bewijzen ons de arbeiders in beroepen of bedrij ven, waarin haar of huiden worden verwerkt v»n zieke dieren uit het bui tenland afkomstig. Het houden van honden en katten moet worden beperktdoch waar dierenliefde boven vrees voor zlekwor- den gaat, daar wordt toch ten zeerste aangeraden, niet al to intiem te zijn in den omgang met deze dieren e» v. Ukken nooit toe to laten. Voorts neme men nooit huisdiere 1 mede ln het bed, waarin men slaapt, of op rustbanken, canapée's, fau teuils, enz., waarop men geruimc.i tiid zitvooral met kinderen zij men te dien opzichte zeer voorzichtig. Zorgvuldige zindelijkheid na aanra king van gezonde, doch vooral va 1 zieke dieren, is dringend aan te be velen behoorlijke ontsmetting is 1 laatst bedoelde gevallen onmisbaar. Voortdurende strijd, vooral bij het heerschen van besmettelijke ziektej, dient te worden gevoerd tegen rau'- zen, ratten, vliegen, muggen en vlooien. Het zorgvuldig koken van melk *n het zoo min mogelijk eten van rauwe groenten (waarop soms eitjes van dierlijke ingewandswormen kleven,, vloeit uit het bovenstaande van zeif voort, terwijl het eten van rauw .f ongaar vleesch of spek in alle om standigheden is af te roden. Huisdieren, met huidziekten, al of niet besmettelijk, verwijdere men zot spoedig mogelijk uit zijn omgeving en neme ze niet weer in genade aan, voor en aleer zij volkomen herste-n zijn. l.Moleschotn. Telegrammen DE STRIJD TEGEN DE TRUSTS." CHICAGO, 9 April. (Reuter). Do at torney-general Wickersbam hield he den hier een redevoering, waarin hij het bestuur van president Taft krach. verdedigde. Elke briefte, dio ge daan is, werd vervuld, zc-ide hij. De belasting op de trusts achtte hij vob komen gewettigd, en bovendien een afdoend belastingstelsel, dat ©cn bondstoezlclit op zaken en trusts mo gelijk maakt. Hij herinnerde daarbij jaiVdCiye''voIgiügeri tegen de „Stan dard Oil Cy." en dc Tabukstrust, dio h" het Hooggerechtshof aanhangig 1. De «nroker acht het niet in het belang von den vooruitgang in de Ver. Staten, dat een groep men schen 111 de republiek de geheele olie-, suiker-, ijzerhandel of andere zakcu beheerscht en hij is van oordeel, dut goen enkel gezond beginsel van eco nomische wetgeving wordt geschon den door liet onmogelijk maken van zulke combinaties. TOESTAND IN ALBANIë. KONSTANTINOPEL, 11 April. (Reu ter.) Een officieel telegram uit Pris- tina rneldt, dat de afgezanten der re geering heden uit de stad terugkeer den met de mcdedecllng, dat de revo- lutionnalren zich verspreid hebben en de leiders zich heden zullen on derwerpen. (Ilbld.) Anisterdamsche Beurs. Openingskoersen van 11 April 1910, LABOUCHERE 01 ENS Co.'s BANK Bijkantoor Haarlem. Gr. Markt No. 1 en 3. Tel. No. 577.' STAATSFONDSENMARKT. ^Russen 1909 94 3/8, Russen 1906 ZuiD-AMERHvAANSCIIE STAATS FONDSEN. C. Peru 12 1/4, Prof. Peru 39 1/1C. TABAKSAANDEEL.EN. Bindjey 96, Nieuwe Asahan 93. PETROLEUM-AANDEELEN. Koninklijke Petr. 524, Moeara Enim 250, Sumatra Palembang 198 5/8, Per- lak 147, Gew. Cultuur 179 7/8, Actions 134, 50. De AMERIK, MARKT opende flauw: AtcfcLson Topeka 112-, Denver 39 1/2 Erie 29, Kansas 34 3/4, Pref. 67 1/2, Missouri 39 3/4, Rock Island 45 1/4, Southern Rails 26 3/4, Southern Pa cific 123, Union Pacific 185, Wabash 7/16, Steol 82 1/2 ex dividend, Car- ren 62 1/2, C. Marine's 6 5/16, Pret 19 1/4, Bnds. 65. G e v. Voorwerpen: Een hondenhalsband, Franke- st'faat 45. Een dnmesbandöchoen aan liet po litiebureau. Een porlemonnaie, Inh. eenig© cen ten, Ucerensingel 27. Burgerlijke Stand HAARLEM. BEVALLEN 9 April. J. J. van Weereh, geb. lig gers, d. C. W. Roest, geb. Van Roon, d. C. J. M. de Munnik, geb. Inpijn, d. 10 April. T. Portegius, geb. Schotten, d. 11 April. M. II. Cobelens, geb. Versterre, z. II. C, Plas, geb. Lubbers, d. OVERLEDEN 8 April. H. van Hecht Munting Nap- es, 64 j., Minderbrocdcrsteeg. F. EI. T., 5 m.. zoon van A. C. van Or den, Zuid Brouwersstraat. 9 April. W'. E. Kunkeler, geb. Ctaassen, 34 j., Brouwersvaart. 10 April. J. Brau- oius, geb. De Graaf, 74 j., Oranje- boomstraat. A. Kroon, geb. Prins, 61 j. Spaarnwoudcrstraat C. v. Kernpen, geb. Janmuat, 82 j.. Klein Heiligland. E. Vet, geb. Evers, G6 Kamperlaan. 11 April. G. Breu- cers, geb. Miillethallcr, 41 J., Hare- paterslaan. H. II. Tork, 36 J., Lin- schotenstraat ZANDVOORT. ONDERTROUWD: Th. F. van Opzeeland en C. M. Stokman; L. Slagveld en C. A. Rol vers. BEVALLEN: E. M. L. Wust—Harier <L OVERLEDEN: B. van ZebenDiemer 4 8j. Uit de Arbeiderswereld Aan het werk in de Nieuwe Tol straat hebben zich Zaterdag vijf werkwilligen aangemeld, die heden. Maandag, aan den arbeid zullen gaan. Zaterdag werkten er zes pa troons en een zestal werklieden. Aan het werk in de Valeriusstraat, werd door ongeveer twintig man ge werkt, onder wie acht patroons. De Zaterdag gevoerde onderhande lingen tusschen de leiders* der orga-' nisaties, do heeren Meijer en Sisle- nich, en het bestuur der Fabrikanten- vereeuigiug, met do heeren Muller Gewerbe Inspector) en Hagedorn, jurgemeester van Gronau, als be middelaars, hebben tot gevolg gehad dat 's avonds laat tot overeenstem ming werd gekomen. Ingevolge deze overeenkomst wordt heden Maandag op de spinnerij „Eilermark" te Glauerbrug en op de fabrieken te Gronau door alle arbei-1 ders het werk hervat. Alhoewel omtrent den aard der ge- teekende overeenkomst verder niets bekend is, staat het volgens de „Tel." vast, dat alle arbeiders weder in dienst worden genomen en aanvanke-; lijk volgens de oude loonregeling wordt gewerkt. Het Schöffengerlcht te Ahaus ver-; oordeelde den stakingleider H. Spa-] renberg, wegens lastering van den' heer Schweitzer, Obermeister der spinnerij „Eilermark", tot 100 boe-' te en publlceering van het vonnis.

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 2