NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 27© Jaargang. No. 8226. Verschijnt dagelijks, Dehalve op Zon- en Feestdagen. - DINSDAG 19 APRIL 1910 A HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN PER DRIE MAANDEN) Voor Haarlem1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente)«1-30 Franco per post door Nederland1-65 Afzonderlijke nummers0.02 H Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37 H „de omstreken en franco per posf 0.45 Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. AD VERTENT1ÊN: Van 1—5 regels 50 Cts.: Iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels 1.elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regeL Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; 50 Cts. voor 3 plaatsingen k contant. Redactie en Administratie: Groote Boutstraat 53. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 76—78, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZES BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA WOENSDAG 20 APRIL. Gemeenteraadsvergadering, 2 i Brongebouw: Huisvlijttentoonstel- Bng, 105 uur. Schouwburg: Koninkl. Ver. Het Ned. Tooneel: Het voetlicht, 8 ui Soc. VereenigLng: Concert Onder Ons. 8 uur. OM ONS HEEN No. 1128. Aanplakzuilen. Bij <le behandeling van de gemeen- tebegrooting voor 1910 heeft c Raad bepaald, dat op gemeentege bouwen "'"i meer zal mogen worden aangeplakt, 't Werd tijd. want de muur van de vischmarkt en van de hoofdwacht worden er bijzonder door ontsierd en dat in een van onze oudste monumenten van bouwkunst sinds jaar en dag moderne biljetten in vaak schreeuwende kleuren worden opgeplakt, ik bedoel de Amsterdam- ache Poort, is, zacht gezegd, het top punt van smakeloosheid. Dat wil onze Raad nu niet meer. Uitstekend. Maar B. en W. vinden het gemis zoo groot, dat zij voorstellen ln de plaats daarvan aanplakzuilen op te richten. Niet minder dan zeven. Op de Groote Markt, het Stationsplein, bij de Amsterdamsche Poort, op den Bchotersingel, het Plein, de Turf markt bij de Eendjesbrug en den Zijl- weg bij de Zijlbrug. Over deze plaatsen valt natuurlijk te twisten. Do Turfmarkt vind ik geen gelukkige plek. 't Is er niet heel druk. Of de bedoeling rnoet wezen, de tuil vlak bij de brug neer te zetten, xoodat de reizigers in de tram ervan kunnen mee ire nieten en de zuil van daag of morgen door een vrachtwa gen of rijtuig omver wordt gereden. En waarom er. indien deze zuilen nog eenige beteekenis hebben, niet wordt voorgesteld er een te plaatsen midden in veelbevolkte kwartieren, Leidschekwartier, Rozenprieel en Scholerkwartier, voor zoover dat tot Haarlem behoort, heb ik tot dusv niet recht kunnen beseffen. Ik zegindien de zuilen nog be teekenis hebben, want dat dit zoo zijn zou, staat mijns inziens lang niet vast. Zijn in een stad als Haarlem ge legenheden voor openbare aanplak king, ik wil niet zeggen onmisbaar, maar noodig of zelfs maar ge- wenscht? Het antwoord daarop kan wezen..natuurlijk, want er wordt nog altijd gebruik van gemaakt", maar met dit bescheid is de vraag niet voldoende opgelost. Er zijn wel meer dingen, die bestaan uit sleur en die we niet zouden missen, wanneer ze er niet meer waren. Naar mijn inzicht is de beteekenis van het aanplakken in een gemeen te als deze voorbij. In de behoefte aan openbuarheid wordt door de cou ranten voldoende voorzien. En nu ik dan toch de couranten noem, wil ik onmiddelliik de gedachte wegnemen, dat ik namelijk een toekomstigen mededinger zou willen weren. Daar van kan -ecu sprake zijn. De publici teit op annplakgelegenheden blijft al tijd, ook daar waar ze meer in zwang is dan hier, in omvang var beneden die in do dog- en weekbladen. Zij zijn het aanplakken ver voorhij geschoten en er is niet de minste kans, dat de fraaiste zuilen van da weireld ooit aan het adverteeren in de couranten concurrentie van eenige beteekenis zullen aandoen. Dit zij op den voorgrond gesteld, om mogelijk misverstand al dadelijk to beletten. Ik wil er ten overvloede op wijzen, dat B. en W. zelf voor het aanplakken geen groote klandisie ver wachten, daar de voorgestelde zuilen een aanplakruimte zullen opleveren van slechts 10 vierkante meters. Hoe weinig er aangeplakt kan worden op •en ruimte van 2 bij 5 of van 21/2 bij 4 meter, kan zelfs de leek zich duide lijk voorstellen. Waarvoor dient aanplakken Om iets te brengen ter kennis van bet pu bliek. In vToeger tijden, toen de men- schen veel moer verspreid woonden dan tegenwoordig en uit hun week- sche eenzaamheid alleen des Zondags bijeenkwamen ln de godsdienstoefe ning, toen er geen couranten en cou rantjes bestonden, die hen op de hoogte brachten van wat er omging, toen was het noodig, naast de kerk deur aan te plakken, wat de men- schen behoorden te weten. Zoo kre gen ze kennis van de oproepingen, mededeelingen, waarschuwingen en raadgevingen der openbare besturen. Maar tegenwoordig dringen de cou ranten door tot in de verst verwijder de hoeken van ons land. De postbode brengt per fiets zijn weekblad min stens, zijn dagblad dikwijls aan den eenvoudigen arbeider in den wijden polder. En in steden als Haarlem is er niets meer, dat niet door de cou ranten in den eenen of anderen vorm aan de ingezetenen wordt meegedeeld en dat zij noodig hebben te weten. Hoe gering de werkelijke behoefte aan openbare aanplakking is, blijkt dan ook voldoende uit datgene, wat we zoo aangeplakt zien. Op dit oogen- blik vinden we aangeplakt enkele re clames van particulieren, een paar aankondigingen *an voorstellingen van den Haarlemschen Schouwburg, berichten van het gemeentebestuur, aanbestedingen van den Rijks- en provincialen waterstaat, een reclame van den Staat voor het dienst nemen naa rlndië, een paar officieele aan kondigingen betreffende hengstenkeu- ringen en ten slotte een reeks veiling- biljetten. Die er bet trouwst gebruik van maken ziln de notarissen voor de vei ling van onroerende goederen. Ik kan mij niet goed voorstellen, dat een aanstaande kooper door die biljetten zal worden verlokt. In 't voorbijgaan is nauwelijks te onderscheiden wat er verkocht wordt en niemand zal er voor bl ven stilstaan om den tekst uit to spellen. De liefhebbers worden dan ook op een heel andere manier op de hoogte gebracht van wat er onder den hamer komt, namelijk door de advertentiën in de couranten. Het aanplakken is maar plaatselijk ge bruik gebleven. Zoodra de notarissen het wenschen af te schaffen, zal het tot niemands schade verdwenen zijn voor goed. De directie van den schouwburg, een andere trouwe comparant op de aanplakplaatsen, zoekt haar belang rijkste publiciteit eveneens in de dag bladen Het zou mij niet verwonderen, wanneer zij de kosten van drukken en aanplakken der biljetten liever be spaarde. Dat zij hel nu al niet doet, komt allicht voor uit de gewoonte, die tot een tweede natuur geworden is. Het is mogelijk, dat iemand vraagt, wat mij deze heele aangelegenheid feitelijk schelen kan. Laat aanplak ken wie wil. Dat standpunt zou juist wezen, wanneer er niet een ander ele ment in de zaak voorkwam, de sier lijkheid. Tot dusverre heb ik nog ner gens aanplakgelegenheden gezien, die de omgeving niet ontsierden. De groote borden, we zijn het er over eens, verdienen den naam van lee- lijk. De rondo dingen, die we elders vinden en op reuzen-paddestoelen ge lijken, zijn al niet beter. B. en W. van Haarlem spreken van zuüen, maar zoolang we niet weten ln welken vorm dia zullen worden getimmerd en in welke kleuren geverfd, is het hee! moeilijk daarover te oordeelen. Hoe onze directeur van publieke wer ken er zijn best op doet, hoe ook de uitslag van een mogelijke prijsvraag is (ziehier een kansje voor de leerlin gen van onze teekenscholen) mooi zal het geheel nooit kunnen worden, om dat, naast de doodsche biljetten van zwart op wit, allerlei papieren in de schrilste kleuren zullen worden opge plakt, zoodat van eenheid, van goede kleurschikking nooit sprake zal kun nen wezen. Ik weet ten slotte niet, of er formee- le bezwaren zijn tegen het laten ver vallen van de geheele aanplakkerij. Geen aanplakborden of muren dus meer en ook geen zuilen 1 Als sommi ge mededeelingen van Rijk, Provin cie of Gemeente inderdaad nog moe ten worden aangeplakt, dan zou één zuil, vlak tegen den zuidelijken zij muur van den ingang van ons stad huis, déarvoor voldoende wezen. Bn wil de Raad ln elk geval het aanplakken voortzetten op denzelf den voet, laat hij dan verzoeken om een „proefzuil" zoodat geen gevaar bestaat, dat de stad op zeven plaat sen te gelijk door een èl te wonder lijk bouwstuk wordt verleelijkt I J. C. P. Stadsnieuws STUKKEN VAN DEN RAAD. Verordening voor t museum. De heer F. M. van Lijnden heeft eenige amendementen ingediend op de door B. en W. ingediende verorde ning voor 't museum. In art. 5 wil de voorsteller bepaald zien, dat de directeur minstens twee maal per week de verzameling in 't museum bezoekt. Art. 9 luidt thans„In overleg met de commissie van toezicht is de direc teur belast met het ophangen der schilderijen". De heer Van Lijnden wil dit artikel laten luiden „ln over leg met de commissie van toezicht re- geit de directeur de plaatsing der schilderijen en andere voorwerpen." In art. 88 wil do heer Van Lijnden vastgelegd zien, dat bij 't nemen van foto's in 't museum afstand van een of meer exemplaren ten behoeve van het museum verlangd kan worden. NIEUW ZUID-W ALES. In de Karseboom hield gisteren de heer H. J. Rietveld uit Amsterdam zitting, om inlichtingen te geven aan landbouwers eu boerenarbeiders over Nieuw Zuid-Wales in Australië en do reis daarheen. De heer Rietveld deelde ons mede, dat het rouvernement van Nieuw Zuid-Wales ten behoeve van de ont wikkeling van den landbouw en de veeteelt het emigreeren in de hand wil werken en daarom een overeenkomst getroffen heeft met een scheepvaart- onderneming, welke de landverhui zers legen tarieven, de helft lager dan anders, n.l. voor f 72 tot S4 ver voert naar Sydney, de hoofdstad van Nieuw Zuid-Wales. De reis duurt zes weken en geschiedt met de stoom schepen van den Norddeutschen Lloyd, die den léden van elke maand uil Antwerpen varen. Bij aankomst in Sydnev wordt den landverhuizers onmiddellijk werk verschaft tegen een loon van 9 tot 12 met kost en in woning er bij. Om echter van het verlaagde tarief gebruik te mogen maken moet men drie jaar het boerenbedrijf beoefend hebben en een geneeskundige verkla ring too non, dat men geen geestelijk of licliamelijk gebrek heeft. Ais waar borg moet een som van 36 tot f 48 gestort worden, waarvan de helft na aankomst in Sydney en de rest terug gegeven wordt, wanneer de landver huizer drie weken als boerenarbei der voldaan heeft. De heer Rietveld, die daar zat van wege het passagebureau Hoyman Schuurman te Amsterdam, vertegen woordigers voor Nederland voor liet gouvernement van Nieuw Zuid-Wales verschafte ons een boekje, uitgegeven door den heer F. A. Coghlan, agent- generaal voor Nieuw Zuid-Wales, waaraan we ontlcenen, dat het kli maat er een zomertemperatuur tot 71 gr. F. en een winter temperatuur tot 5-4 gr. F. bezit, een verschil dus van 17 gr. Land, geschikt voor ko ren. en grasbouw, is er te koon van 24r tot f'Si per morgen. Het kan ook gepacht worden in ruil voor de helft der opbrengst, men kan aandeelen ne men op een boerderij, na van het loon overgespaard te hebben. Landverhuizers, die drie maanden in Nieuw Zuid-Wales als boerenarbei der zijn werkzaam geweest, mogen hun vrouw en kinderen tegen zeer verlaagde tarieven laten overkomen. Een l!\-tal personen hebben zich gis teren bij den heer Rietveld vervoegd om inlichtingen. (Wij geven dit verslagje natuurlijk zonder daarvoor eenige verantwoor delijkheid op ons te nemen. Onze le zers weten wel, dat "wij emigratie niet afraden, maar groote voorzichtigheid gewenscht achten. Karakter, per soonlijke geschiktheid, een weinig geld en taalkennis 2ijn veel belangrij ker, dan een paar graden /varmte meer of minder. RED.) DE NIEUWE RAADSNESTOR. Na 't overlijden van den heer J. J. Sneltjes wordt Jlir. mr. F. W. van Styrum, nestor van den Raad. De heer Van Styrum werd 22 Januari 1889 tot lid van den Raad gekozen en vervult dit ambt dus gedurende 21 jaar. HERIJK. Woensdag 20 April heeft op Den Doelen de herijk plaats van 812 voor de Gedempte Oude Gracht en de Raaks en van 14 voor de Schag- cheistraat en de Koningstraat. 3e WEDSTRIJDDAG VAN DE AFD. HAARLEM VAN DEN KON. NED. BOND VAN OUD-ONDER. OFFICIEREN. Was het den tweeden Zondag slap jes geweest, Zondag werd er druk geechoteu. In flink getal zijn de schutters uit Kexmemerland komen opzetten en bleven van 's morgens vroeg tot 's namiddags 3 uur in het sohietgebouw vertoeven. Er werd goed geschoten. Stonden de hoeren Van der Burg en Hekker op 97 punten, de heer Van Essen ver beterde dit op het laatste moment met 98 punten, en aangezien laatst genoemde heer ln den voormiddag reeds 94 punten had geschoten, sprong hij in den Vrije-baan-wed strijd daardoor van N 12 op N. 3. Wij laten hier den stand van den wedstrijd volgen, en vermelden, aan gezien er maar 8 vrije baan-prijzen zijn, alle 8 schutters. Afdeeling Korpswedstrijd. No. 1. Schietve.-eeniging Rood, Wit, Blauw, Amsterdam, 22 treffers, 378 punten. No. 2. Afdeeling Amsterdam van den Kon. Ned. Bond, 21 treffers 341 punten. N. 3. Afdeeling Kennemerland van idem. 18 treffers, 288 punten. Afdeeling Personeel (1 serie). No. 1. A. van den Burg, Haarlem, 93 punten. No. 2. A. J. Llps, Haarlem, 93 pun ten. No. S. J. Hermsen, Amsterdam, 92 punten. No. 4. W. H. Bakker, Amsterdam, 91 punten. No. 5. L. A. Boers, Haarlem, 91 pun ten. Afdeeling Vrije Baan (3 seriën). Na 1. P. H. Kluft, Haarlem, 97— 96, 193 punten. No. 2. F. Hekker, Overveen, 9795, 192 punten. No. 3. G. W. C. van Essen, Haar lem, 9894, 192 punten. No. 4. J. H. Konings, Amsterdam, 96—95, 191 punten. No. 5. W. H. Bakker, Amsterdam, 9595, 190 punten. No. 6. H. J. Bouman, Haarlem, 95 94, 189 punten. No. 7. H. J. Heydeman, Haarlem, 9494, 188 punten. No. 8. A. v. d. Burg, Haairlem, 97 91, 188*puntem Dagmedaille Hoogste schutter. 3 April: P. H. Iüuft, Haarlem, met 96 punten. 10 April: H. J. Bouman, Haarlem, 94 punteu. 17 April: G. W. C. van Essen, Haar lem, 98 punten. Hoogste Korpsschutter. W. H. Bakker, Amsterdam, met 95 punten. A.s. Zondag beeft de eindwedsirijd plaats, en worden de schutters uit 's-Gravenliage en HilversumBaarn verwacht. NATUUR-HISTORISCHE VEREEN1G1NG. Zou dag bezochten een 50-tal leden van de Hoagsche afdeeling der Na tuurhistorische Vereeniging de Bloe mententoonstelling, en werden daar rondgeleid door den tuinarchitect, den heer Leonard A. Springer. Daarna werd een bezoek gebracht aan 't Koloniaal Museum, waar de heeren Dr. Quintus Bosz en F. K. van Karsou den bezoekers tot gids waren. In de West-Indische afdeeling werd de thee gebruikt. Haarlem8che Kegelbond. De onder Ln ge wedstrijden van den Haarlemschen Kegelbond zullen dit jaar gehouden worden op 20, 23, 27 en 30 April en op 4, 7, 11, 14, 18 21 Mei. Johannss Klein, f Gisterenavond is in bijna 81-jairi- gen ouderdom overleden de beer Jo hannes Klein, oud-lid van den Haar lemschen Gemeenteraad. De heer Klein was den 28sten Juni 1829 te Nijmegen geboren. De heer Klein richtte hier ter stede in 1859 een Christelijke school op. aan de Riviervischmairkt, ter plaat se van de rijtuigfabriek der firma Beijnes, die kort daarna naar bet Stationsplein verplaatst werd. In 1862 werd deze school naar de Ged. Oude Gracht overgebracht, waar zij ongeveer 30 jaar gevestigd bleef. De heer Klein nam een belangrijk aandeel in het openbaaT en kerkelijk leven dezer gemeente. Op 4 Augustus 1891 werd hij tot lid van den Gemeenteraad gekozen. Hij was een van de zes nieuwe Raadsle den, die de Volkstelling van 1890 noodig maakte. In 1902 nam hij ontslag als Raads lid. Gedurende zijn Raadslidmaat schap maakte hij deel uit van eenige Commissies van toezicht. Een veelspreker was de heer Klein niet. Men herinnert zich misschien nog zijn voortdurend verzet tegen de uit- loving van belooningen en eereblij ken. Idealist als hij was, betoogde hij, dat ook op de school 't goede alleen moest gedaan worden, omdat het goed was. Met het klimmen zijner jaren trok de heer Klein zich meer uit 't open baar leven terug. In kerkelijke krin gen bleef hij zich echter nog veel bewegen. De overledene was voorzitter van de Vereen, tot stichting en instand houding van scholen met den Bijbel te Haarlem, lid van het Classicaal bestuur der Nederd. Ilerv. kerk, bij welke gemeente hij ouderling en no tabel was. Do heer Klein was voorts eere-voor- zitter van de kerkelijke kiesvereeni- ging „Evangelie en Belijdenis", on der-voorzitter van 't bestuur van het HaaTlemsche Diaconessanhuis, ei voorzitter van de Christ. Coöp. 1 eeniging „Helpt Elkaar" en lid van het Ilaarlemsch Comité van het Doorgangshuis te Hoenderloo. De begrafenis is Vrijdagmorgen te 12 uur op de algemeen© begraafplaats aan den Schoterweg. ORGELBESPELING in de Groote- of Sint-Bavokerk alhier op Donderdag 21 April, des nam. van 2-3- uur, door den Heer W. Ezer- man. Programma: No. 1. Preludium en Fuga, J. S. Bach No. 2. Adagio, M. Brosig. No. 3. Sonate Na 4, Mendelssohn. a. éSlegro con brio. b. Andante religioso. c. Allegretto. d. Allegro maestoso. No. 4. Andantino. César Franck. No. 5. Tr&umerei, R. Schumann. Scheepsbouw. Aan de Werf Nearlandia, Gebr. Brouwer en Van Dijk, is met goed gevolg te water gelaten de stalen sleepkaan genaamd: Neerlandia, groot 300 ton voor rekening van den heer de Bruin van Amsterdam. In aanbouw is een dergelijk schip, ge naamd Francina voor den heer D. Rodenburg te Amsterdam. Verder werden de gelegd voor de sta len sleepkanen, gen.: Concurrent 2, en Concurrent 3, voor rekening van den heer L. van Schijndel, van 's- Hertogenbosch, ieder groot 400 ton, alsmede een groot 400 ton genaamd: Gr&ce de Dieu voor rekening van den heer Francois Severyns uit VI- vegnis bij Liége. Eervol ontslag. Op zijn verzoek is den assistent aan 't postkantoor alhier, den h< J. W. Groeneveld, met Ingang van 1 Juli eervol ontslag uit den dienst verleend. (Zie verder Stadsnieuws onder laat ste berichten). Uit de Omstreken OVERVEEN. en W. van Bloemendaal hebben bepaald, dat 30 April a.s. ter gelegen heid van prinses Juliana's geboorte feest de openbare scholen in deze gemeente vacantie zullen hebben. HAARLEMMERMEER. Een breede schaar van belang-id- lenden was Maandagmiddag op de ai- gemeene begraafplaats te Hoofdd.-rp, om tegenwoordig te zijn bij de ter aardebestelling van wijlen den heer J. W. Lantzendorffer, oud-burge meester van Haarlemmermeer, wiens laatst© woonplaats Heemstede was. Tal van autoriteiten waren op den doodenakker tegenwoordig, waaron der Burgemeester en Wethouders,- hoofdambtenaren en leden van den Raad van Haarlemmermeer. Door den Burgemeester werd namens de gemeente het woord gevoerd, daarna sprak Ds. Bax, predikant te Hoofd dorp. Door den oudsten zoon werd ba- dankt voor de laatste ©er den overle dene bewezen. Protestantenbond. Door de afd. Hoofddorp van don ProtesL-bond Is thans grond aange kocht voor het stichten van een ei gen kerkgebouw en wel aan den Hoofdweg, ten Z. en in de onmid dellijke nabijheid van het dorp. Binnen korten tijd zal dus te Hocfd- dorp het 4e kerkgebouw verrijzen. SPAARN'DAM. In den Houlr&kpolder bij den land bouwer Biesheuvel zijn gisteren door onbekende oorzaak afgebrand twee schelven stroo. Gelukkig was de windrichting gun stig. Was de wind Oostelijk geweest, dan zou waarschijnlijk de brand grooteren omvang hebben gekregen, daar de schelven niet ver van een Daar schuren stonden. De brandspuit uit Spaamwoude was spoedig op de plaats en kon da laatste overblijfselen nog dooven. Binnenland HOFBERICHTEN. Z. K. H. de Prins der Nederlanden heeft het beschermheerschap van de Noord- en Zuid-Hollandsche Redding maatschappij aanvaard. DE KONINKLIJKE FAMILIE. Het Koninklijk Echtpaar met het Prinsesje maakte Zondag een rijtoer in open rijtuig door Apeldoorn. De wandelaars, die het hofrijtuig ont moetten, waren opgetogen over de Prinses, die met blozend gelaat p Moeder's schoot zat KONINKLIJKE STALLEN. Minister Kolkman heeft Zaterdag in tegenwoordigheid van de Konink lijke Familie en het geheele stalper soneel met een toespraak de nieuwe stallen persoonlijk aan H. M. aange boden. Mr. T. M. C. ASSER. Zooals bekend is, heeft zich ecne commissie gevormd, welke zich ten doel stelde mr. T. M. C. Asser op het gouden jubilee zijner promotie een huldeblijk aan te bieden, bestaande in de gelden tot aankoop van ecne verzameling van werken op het ge bied van internationaal privaatrecht, welke verzameling als afzonderlijk geheel zal worden aangeboden aan het bestuur der Carnegie-stichting, om ouder den naam van Asser-stich- tiiig haar plaats te vinden in het Vre despaleis. De officieele begroeting van mr. Asser door de commissie op zijn ge denkdag heeft heden plaats in da Tréveszaal te 's-Gravenhage, dezelfde zaal, waar achtereenvolgens de ver schillende couferentièu van het inter nationaal privaatrecht onder de lei ding van dezen eminenten diplomaat bijeenkwamen. Aan hen, die tot het huldeblijk bij droegen, was een uituoodiging ver zonden, om hij de plechtigheid tegen woordig te zijn. JOURNALISTIEK. In de Zondag j.l. te Amsterdam ln het American-Hotel gehouden alge- meene vergadering van den Nedcr- landschen Journalistenkring is op voorstel van het Bestuur de onder staande motie aangenomen, welke telegrafisch aan den heer Sijthoff, uitgever van het Rotterdamsch Nieuwsblad, is overgebracht: „De Algemeene Vergadering van den Nederl. Joumalistenkuing, „In hoog© mate teleurgesteld d:or

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 1