Catal©nië5 Tilburg Magazijn „Hieuw tngelaid' v GRONDBORINGEN fhee KSeedirsg naar maat DAMES SCHORNAGEL, Gediplomesnls Coitfsusis. Leegliwaterstraat 19, bii Koninginneweg - Tel. 634 t.Br^ndsma SouclHOit KURKEN, CAPSHLES EN STRQQHULZEN. GEBR. SPOELSTRA, Technisch- en Electro-Technisch Bureau, Electrische Reclame- en Feestverlichtingen lag to hijgen. Hoewel natuurlijk de moeten worden gesteld, achten B. en handen jeukten om van het laiso ge-1 W. het gewenscht, de jaarwedde van bruik te maken, werd toch eer.it ge- den nieuwen titularis te bepalen op tracht om met vreedzamer middelen 1200, welke met 3 vierjaarlijkscho het dier weer meester te worden, na melijk met een stukje brood. Wan neer onze jagers evenwel gemeend hadden, dat 't. beest even goedig op hen toe zou stappen als toen het zich nog üi den bertenkamp bevond, dan hadden zij het mis. Het dier wierp zijn reusachtig gewei in de lucht en rende weg, door niets iu zijn vaart te stuiteD, met kolossale sprongen, over mans hooge hekken heen, waardoor de boekhouder afwisselend enthousi aste kreten uitte en dan weer in ex tase bleef staan, omdat hij het zoo mooi vond. De kellner en de kok, die practischer waren aangelegd, bleven niet staan, maar gingen het dier na, dat spoedig uit het gezicht verdwenen was. Als echte spoorzoekers moesten ze daarbij te werk gaan en meerma len werden ze voor het raadselachtige feit gesteld, dat do spleethoevjge in druk totaal verdwenen scheen. Maar dan had onze bok weer zoo'n vervaar lijken spror.g genomen van een meter of vijf en was daarna te land geko men op een gras-plek, die geen in druk naliet. Na ijverig zoeken vonden zij dan weer het spoor, dat voerde naar de kreupelbosschen van de plaats. Onze fietser had hen in den steek gelaten, zoodat de kellner en de kok thans als twee bevriende woud- loopers de wildernis in trokken en den bok meer dan eens wisten te be naderen. Dan suisde" het lasso door de lucht, maar in plaats van om de takken van het gewei, slingerde het touw zich om de uitspruitende tak ken van het geboomte. Nochtans ga ven de kak en de kellner den moed niet op, voort ging bet langs berg- spleteu en ravijnen, onder rasterwerk door, waar het hert overheen sprong, totdat de mannen op waren en uitgeput. Hun kleeren waren ge scheurd, de haren hingen langs de verhitte gezichten, schrammen be dekten de handen. Wat hadden die kok en die kellner een heerlijken dag I Het zou evenwel nog leuker ge weest zijn, wanneer ze den vluchte ling triomfantelijk hadden meege voerd aan het lasso, om het gewei liet dier was evenwel verdwenen in een uitgestrekt buiten naast den Wildhoef en zal misschien na eenise dagen uit zichzelf naar het kamp te- rugkeeren, het gezelschap van zijn rasgenooten verkiezende boven c" eenzaamheid. AERDENHOUT. De nachtegaal. Zaterdagavond j.L kon men voor 't eerst in dit seizoen den nachtegaal op verschillende plaatsen alhier boo- ren. Voor liefhebbers van dezen zang de moeite waard, om een reisje naar Aerdenhout te maken. SCHOTEN. Zaterdagavond hield de liberale kiesvereeniging een vergaoering het café van Dijk. Na de opening door deD voorziV.tr, den heer A. Poth, werd den sp-eker, den heer De Jong ran Scheveniugen *t woord gegeven tot behandeling van zijn onderwerp „Het standpunt der liberale Unie'' Spreker begon met teleurstelling uit te spreken over de slechte opkomst. Hierna besprak hij het feit, dat ver schillende politieke aangelegenheden nan de Liberale Unie geweten wor den, terwijl de oud-liberalen bedoeld worden. Vervolgens beschouwde hij de leerplicht-, gezondheids- en onge- vallenwet en constateerde, dat, al is de toestand niet in alle opzichten be vredigend, or toch stappen in de goe de richting gedaan zijn. liet algemeen kiesrecht vond spre ker nooilig. Uok is cr gèeu enkele re den meer, om vrouwen het kiesrecht te onthouden. Verder bepleitte spre ker Staatspeusionneermg, maar met belasting naar draagkracht. Ten slotte teekonde spr. "t verschil tusschen zijn partij en ele S. D. A. P. en wekte op, om in Schoten een krachtige oldoeLing der Lib. Unie te stichten. Van de gelegenheid voor debat werd door een drietal aanwezigen ge bruik gemaakt. Eén hunner, de heer Eggink, voorzitter der S. 1). A. P., juichte liet toe, dat eindelijk in Scho ten gebroken is met de gewoonte om geen of zeer beperkt debat te geven. Het bevreemdde spreker, dat de heer De Jong niet gesproken heeft uier de onderwijsuuaesties en herinnerde aan de Rotterdamsche circulaire. In zijn repliek zei spreker, dat ook hij den onderwijzer buiten de school vrij wil laten. Na ook de andere debaters geant woord te hebben, sloot de voorzitter de vergadering. Door den directeur van het postkan toor zal aaD het begin van de Dr. Leidsstraat een brievenbus geplaatst worden. Tot dusver moesten alle brie ven in de bus Joubertstraat gebracht worden, die met de uitbreiding van hot kwartier voor velen nog al uit de de buurt lag. VELSEN. STUKKEN VAN DEN RAAD. A. van Zadel Azn., opper-brand- meesto.' bij spuit no. 1, verzoekt voor twze buitengewone vergaderin gen, in het raadhuis met het kader van spuit no. 1 gehouden, voorgescho ten som van f f spoedig aan hem uit te betalen. Naar aanleiding van dit adres dee- len B. en W. mee, dat betaling van de genoemde uitgaaf niet kon plaats vinden, omdat de vergaderingskosten voor het kader der brandweer zijn gesteld op 7.50 per jaar en per ko:ps. B. en W. zijn echter van mee ning, dat de vergaderingskosten te laag zijn gestold en stellen daarom den Raad voor, de kosten dier ve; deringen op 3 te bepalen voor i. vergadering, die met goedvinden van B. en W'. zal gehouden worden. verhoogingen van 100, kan klimmen tot 1 1500. Binnenland D. Kramer Corn.zn., bouwkundig opzichter der gemeente, verzoekt het college van B. en W. ontslag uit den gemeentedienst tegen den lsten Mei B. en W. «tellen voor, het ontslag te verleenen, en voegen aan hun voorstel het volgende toe Nu door den aard en den grooteren omvang der werkzaamheden aan de betrekking van bouwkundig opzich ter der gemeente hoogere eischen TENTOONSTELLING TE BRUSSEL. Tot bijwoning van de plechtige ope ning der Brusselsehe tentoonstelling op Zaterdag 23 April zijn de leden dor centrale commissie voor de Neder- landsche afdeeling der exposijie uit- genoodigd, die ook tegenwoordig zul len zijn in het Nederlandsch Pavil joen tijdens het bezoek der Belgische Koninklijke familie aan de afdeeling. In dat gebouw kunnen gedurende dien rondgang ook aanwezig zijn de inzenders, die daarvoor in het bezit moeten zijn van speciaal af te geven toegangskaarten. Onze gezant te Brussel, jhr. "Van der Staal, zal de commissie aan den koning en de koningin van België bij hun aankomst in het Nederlandsch Paviljoen voorstellen. BESTRIJDING DER VIVISECTIE. De Nederlandsche Bond tot bestrij ding der Vivisectie heeft te Scheve- ningen een algemeene vergadering gehouden. In haar openingswoord schetste de presidente, niej. Groshans, doel en streven van den Bond, die geleidelijk vooruit gaat, maar wiens werk moei lijk blijft en tevens ondankbaar is. De Bond moet nog steeds tegen den stroom oproeien. Toch mag met vol doening geconstateerd worden, dat het aantal van heu, die de innerlijke overtuiging tegen vivisectie in zich ronddragen, groeit. De Bond telt thans 751 léden. Wat Nederland aan gaat, In het afgeloopen jaar was de belangrijkste gebeurtenis het ver schijnen van het rapport der Staats commissie inzake het vivisectie-vraag stuk. Als leden van het hoofdbestuur werden bij acclamatie herkozen do heeren W. v. d. Heuvel, F. L. Ortt nir. S. Rink. De slotsom van een bespreking was, dat, overeenkomstig een voor stel van jhr. mr. Klerck eenigszms geamendeerd door den heer Ortt besloten werd, dat het hoofdbestuur van den Bond zich in verbinding zul stellen met het comité tot beperking der vivisectie en met het hoofdbestuur der Vereeniging voor Dierenbescher ming, ten einde tot overeenstemming te geraken omtrent hetgeen naar aan leiding van het rapport der Staats commissie bij de regeering gedaan kan worden om het lijden der dieren door vivisectie zooveel mogelijk te voorkomen. Dr. JOHN A. OTTE. Blijkens een te Rotterdam ontvan gen telegram is te Amoy in den leef tijd van 47 jaren aan de pest overle den de heer dr. John A. Otte, direc teur-geneesheer van 't Nederlandsch Wilhelmina-vrouwenhospitaal aldaar De arbeid van den overledene zal voortgezet worden voorloopig door den (ook Nederlandsch sprekenden) zendeling-arts dr. A. Bonthuis. In ons vorig Buitenlandscli Over zicht was te lezen, dat Amoy thans door pest geteisterd wordt. „MERCUR1US". Zondag werd te Arnhem de jaor- lijksche algemeene vergadering ge houden van den Nationalen Bond van Handels- en Kantoorbedienden „Mercurius". De voorzitter stond in zijn openings woord eenige oogenblikken stil bij 't groole feit van het vorige jaar, de totstandkoming van de verzekering tegen werkloosheid, welke verzeke ring ten goede is gekomen aan de propaganda en schitterend in haar uitkomsten de vreesachtigen en twij felmoedigen, die slechts noode haar tot stand zagen komen, heeft gelogen straft. Het aantal afdeellngen van den Bond is 23. Op 1 Jon. 1910 1625 le den en 4 asp. leden. Een motie, waarin de wenschelijk- heid wordt uitgesproken bij een vol gende statuten-wijziging uitbreiding van het referendum in overweging te nemen, werd verworpen met 34—12 stemmen. Hierna was aan de oixlo de benoe ming van drie leden in het bondsb in stuur wegens periodieke aftreding van de hecren N. D. Grooneveld, Jeun H. Odink en P. C. Bike. Gekozen wer den de heeren W. A. do Vroom, M. Esser en W. Cli. van Daalen. De heer Jac. Bakker werd herbe noemd als redacteur van het Bonds- ■gaan voor 1910. Na de verkiezing van leden in het Boudsbestuur bracht do voorzitter hulde aan de afgetreden bestuursle den, in het bijzonder aan den heer Jean II. Odink, voor hetgeen deze in het belang van den Bond en de han dels. en kantoorbedienden deed. Tot afgevaardigden ter Federatie voor 1910 werden herbenoemd de heeren R. Winkel, M. Geeverding, Ad. van Dantzig en J. J. Kleinhoonte, tot plaatsvervangende afgevaardigden de heeren R. Maathuis, D. J. Reijnders en Van Zeijtveld en benoemd de heer Hij mans. Hot werkprogramma voor 1910 werd Meuwsen ln het Jongste nummer van hot orgaan van don Middenstands bond gesignaleerd. In dit Koninklijk besluit worden n.l. vervallen verklaard de bepalin- fen 1 en 2 van het Kon. besluit van l September 1872, volgeDs welke vrijdom van invoerrecht wordt geno ten wegens den bontgeest. Men zal dus voort ran geen vrijdom van accijns moer kunnen krijgen voor houlgeeet, bestemd om to dienen als mengmiddel voor goederen, waarvoor geen vrijdom van accijns of invoer recht wordt genoten, b.v. voor gedis tilleerd, voor alcohol voor consump tie bestemd, enz. Do lieden, die hun jenever, cognac, brandewijn of andere sterke dranken met methyl-alcohol willen verval seden, zullen voor die meiüyl-alcohol accijns moeten betalen en door die accijns zal deze methyl-alcohol zóo duur worden, dat de vervalschmg niet moer loonend zal zijn. hebben, waarom zij hom eenige jaren IB daarna verkozen tot lid van Gedepu- B teerde Staten. Van dien tijd af was het vertrou wen in Dieters onbeperkt, wat blijkt uit de vele betrekkingen in verschil lende handels- en industrieele onder nemingen, welke hem successievelijk werden opgedrongen, zoodat hij slotte aandeel had in of commissaris was vnn verschillende financieelo In stellingen. Tegenover de daaruit voortvloeien de baten stonden evenwel nog groo- tere uitgaven door de met zijn maat schappelijke positie gepaard gaande levenswijze, die de oorzaak werden van zijn val. Want hoewel hij voor 't oog vnn de wereld steeds een man in bonis was, geraakte hij meer en meer in financieele moeilijkheden. Nu zocht hij naar middelen om zich daar uit te redden. Een dier middelen was de oprich ting van de naamlooze vennootschap Neerlandsch Grondbezit, (een maat- a kri it it schappij, werkende volgens de acte i van oprichting, met een kapitaal van Te s-Gravonhagc is na ©en on ge- één mi|h0en), waarmee beklaagde steldheid van slechts enkele dagen m verschillende oneerlijkheden bewerk- <len leeftijd van 68 jaar overleden de' t6| zich geiden van aandeelhouders heer A. Kruijt, in leven lioofdinspec- toeeigende, enz. Eenige dogen gele- teur der telegraphie. Do heer Kruijt den k0n nien djl uitvoerig in het zou 1 Juli a. s. vijftig jaar hij do door ons geplaatst uittreksel der dag- KRUISSTRAAT 33 r, HAARLEM. Voor vrage men stalen met prijscourant. Elegante coups. - Degelijke fournituren Billijke prijzen. Telefoon Pio. 1341. Rijkstelegraaf in dienst geweest {jju. MR. J. A. LEVY. Mr. J. A. Levy te Amsterdam een der bekwaamste rechtskundigen, her-1 vaardiag lezen. Er waren 18 getuigen gedagvaard, waaronder 3 door den verdediger, Mr. Mouthaan Jr., van Amsterdam. i Het eerst werd de curator in be- denkt 25 April a. s. den dag, waarop klaagde's faillissement, Mr. Schaap, hij voor viiflig jaar aan de Leidsche gehoord, die een overzicht van den hoogeschool tot doctor in de rechten iinancieelen toestand gaf. verd bevorderd. Sport en Wedstrijden VOETBAL. Het lijstje der afdeelingskampioe- neu vermeldt nu de volgende defini tief aangewezen kampioen-elftallen Westelijke le kL 11. V. V. Westelijke 2e kl. A V. O. C. Reserve lc kl. Quick II. Westelijke 3e kl. A. R. F. C. Westelijke 3e kl. B. Neptunus. Westelijke 3e kl. C. A. V. V. Westelijke 3e kl. D. Blauw wit Reserve 2e kl. A. D. V. V. II. Reserve 2e kl. B. A. F. C. II. Oostelijke le kl. Quick, Nijmegen Oostelijke 2e kl. A. Hercules, En scliedé. Oostelijke 2e kl. B. Hengelo. Oostelijke 2e kl. C. Go ahead. Oostelijke 2e kl. D. Odo. Noordelijke 2e kl. Fiisia, Noordelijke 3e kl. Frisia II. Zuidelijke 2e kl. A. M V. V. O. Zuidelijke 2e kl. B. Noad. Gemengd Nieuws EEN SCHANDAAL IN EEN KRANKZINNIGENGESTICHT. Uit Petersburg wordt gemeld, dat tijdens een inspectie, in de Peters- burgsche hospitalen en andere ge meentelijke instellingen, ergerlijke toestanden ontdekt zijn in het Novo Znamcnskv krankzinnigengesticht. De afdeelingen voor mannen en vrou wen in dit gesticht zijn meer dan overvuldin een kamer waren veer tig vrouwen ondergebracht, zoodat de bedden stijf tegen elkaar moesten staan, zonder eenige ruimte er tus schen. Van geregeld, toezicht was geen sprake, zoodat de patiënten van den morgen tot den avond kibbelen en vechten, wat dikwijls tot ongelooflijke tooneelen leidt. De trappen en ven sters van dit gesticht waren niet van leuningen of trabes voorzien, zoodat de krankzinnigen vaak pogen zelf moord te plegen, door in hel trappen huis naar beneden te springen of zich door de ramen te wei'pen. Eien woest tooneel had evenwel plaats, toen de gemeentelijke com missie, door den gemeenteraad daar voor aangewezen, het gesticht be- Zeer bewogen, met nauwelijks ver staanbare stem, gaf ook beklaagde mededeeling omtrent zijn financieele omstandigheden en kwam op tegen de bewering van mr. Schaap, dat zijn zaken reeds 10 jaar geleden beneden nul zouden gestaan hebben. In 1907 stonden zijn zaken nog goed. De verschillende getuigen bevestig den de handelingen van den beklaag de, zooals we die indertijd bij zijne aanhouding hebben meegedeeld. Beklaagde ontkende geweten te hebben, dat hij zich aan strafbare handelingen schuldig maakte. Heden wordt de behandeling der zaak voortgezet. N. V. WELL WORKS Kerk en School GROENLOOPEN. Naar gemeld wordt, zal binnen een korten tijd een circulaire worden ver zonden aan ouders en voogden van hen, die als student aan de llooge- scholen te Amsterdam, Delft, Gronin gen, Leiden en Utrecht zullen worden ingeschreven. De schrijvers, daartoe opgewekt door het dezer dagen uitgegeven ge schrift van den hoogleeraar dr. J. J. M. de Groot to Leiden, getiteld „De Groentijd, een academisch mishruik, en de wesr ter afschaffing", hebben zich geroepen gevoeld de handen in een te slaan, ten einde het door velen reeds lang nagestreefde doel, n.l. af schaffing van den groentijd met alle kracht en met volle overtuiging te bevorderen. ln den brief wordt o. a. geschre ven Maar nu staat, naai ons gevoe len ook onomstootolijk vast, dat, wan neer de ouders maar verzekerd zijn, dat zij niet meer alleen zullen staan, maar over en weer door éénheid van zin op elkanders zedelijken steun zul len kunnen rekenen, wanneer zij voor hun zonen dan eenstemmig de voorwaarde stellen „indien lid van het corps, dan zonder groentijd", alleen reeds door zoodanig optreden, binnen korten tijd het doodvonnis over dit verouderd en ontaard insti tuut zal zijn geveld. Zoodra ons dan zal zijn gebleken, dat wij op voldoende instemmin; ik J. J. DEWAAL MALEFIJT Zn. OVERVEEN fa - b a ia a 6 HAARLEM - Bevelen zich Beleefd aan te kappan voor Bals sn Partijen, Soirées enz. SPECIALE INRICHTING VOOR KAARWASSCHINQ Abonnement Haerwassohon 6 keor f 4.90 Voor Schoolgaande kinderen O keer I £.60 Abonnement aan huls kappen per maand f 10. TBADS HARK Verkrijgbaar in alle buurten der In het bijzondor wordt de aandacht gevestigd op stad. k f 1,S0 per K.G, Door de afdeeling Hoorn werd voorgesteld, dat door den Bond niet dan bij noodzakelijkheid op Zondag zal worden vergaderd. Deze motie werd met groote meerderheid ver worpen. Het Boudsbestuur zal evenwel zoo veel mogelijk met de bezwaren tegen vergaderen op Zondag rekening hou den. Als plaats der volgende vergadering werd Haarlem aangewezen. Na afloop der vergadering had een diner plaats, aangeboden aan den af getreden vice-voorzitter, den heer J. II. Odink, te Amsterdam, die geduren de 12 jaren voorzitter vuil den Natio nalen Bond voor Handels, en Kan toorbedienden was. VERVALSCHING MET METHYLALCOHOL. De Staatscourant bevat een Konink lijk besluit, waardoor paal en perk zal worden gesteld aan de geweten loos praktijken, door den heer J. S. ten einde langs dien w solidair, d. i. één voor allen en allen voor één, tot ééne kracht-te worden, waartegen de tot dusver vastgeroeste „sleur" en gezagsaanmatiging het ze ker zullen moeteD afleggen. 't Schrijven is geteekeud door ver- scliillende mannen van naam, o. a. 's-Gravenhage A. G. Ellis, jhr. mr. R. O. van Holthe tot Echten, mr. S. van Houten, mr. J. A. Loeff, jhr. mr. A. F. de Savornin Lobman, enz. zocht. Toen do commissieleden de kunnen redenen, zullen u an onzent- mnnnenafdeeling binnentraden, wer-wege nadere voorstellen worden toe- den de heeren aangevallen door de 1 4 krankzinnigen en tot een overhaasten terugtocht genoodzaakt. Dr. Refor- matsky, de directeur, poogde de krankzinnigen tot kalmte te brengen, doch zijn pogingen hadden een nog erger gevolg. Want, de woeste krank zinnigen vielen op den directeur aan, en hij kon slechts uit hun handen worden gered door de tijdige tus- schenkoinst van eenige bewakers. De gemeentelijke commissie consta teerde, dat het asyl in een verre- gaanden staat van onreinheid ver keerde, en dat de sanitaire toestan den eveneens ontzettend waren. Het gesticht was zoo overvol, dat zelfs de woningen der bewakers in gebruik waren genomen voor de verpleegden in dit gedeelte waren 100 kinderen ondergebracht, van wie velen aan ma zelen lijden. De onthullingen over doze schande lijke toestanden hebben in Peters burg groote verontwaardiging ge wekt. lloe zal het in andere plaatsen zijn, zoo vraagt men zich af. waar nog minder dan in Petersburg, ten minste d.i Onze Lachhoek TENMINSTE WAT I Woedende scbuldeischer. Ik heb er meer dan genoeg van, om eiken dag die ellendige trappen te beklim men met de rekening. Scbuldeischer. ln dat geval heb ik goed nieuws voor u. Overmorgen ga ik gelijkvloers wonen 1 DIALOOG. Hij heette Boom en hield er van, om van tijd tot tijd een aardigheid te WfevM aeggen. Op Jkéron dag kwam lig een kennis tegen, die Steen heette, en die naam bood hem gelegenheid, om eens grappig te zijn. Morgen, meneer Steen, zei hij, hoe maakt mevrouw Steen het en hoe guat het met de kleine klinker tjes Dank u, meneer Boom, dank u, en hoe vaart mevrouw Boom en uw kleine splintertjeswas het ant woord. Rechtszaken DE ZAAK-DIETERS. Onder groote belangstelling stond Maandag na een preventieve hechte nis sedert 3 December, voor de recht bank te Groningen terecht het oud lid van Gedeputeerde Staten der pro vincie Groningen, Hendrikus Dieters, 52 jaar, geboren te Assen, landeige naar te Groningen, ter zake van op lichting en verduistering op groote schaal. Beklaagde, een man uit den arbei dersstand geboren, heeft (naar het „Hbld." mededeelt) toen hij tram conducteur was, een goed huwelijk gedaan en is daarna langzamerhand tot groote dingen gekomen. Mede door zijn voorkomendheid en groote hulp vaardigheid, genoot hij ln zijn nieu we positie heel spoedig het vertrou wen van velen, zoodat toen er later een vacature in de Provinciale Staten kwam, zijne gewestgenooten op hem het oog lieten vallen hem candideer- den met het resultaat dat hij werd gekozen. Ook het meerendeel van zijn medeleden in dit college zag in hem een man van gezond verstand, met een helderen blik op zaken, een man, die groote bestuurstalenten moest EENVOUD. Postbeambte. Deze brief is te zwaar, er moet nog een postzegel op. Dienstmeisje, verwonderd. Maar meneer, dan wordt bij nóg zwaar der 1 ONVERBLOEMD. Silmans. Ik meende, dat u daar net het woord ezel gebruikte. Bedoel de u m ij daarmede, als ik vragen Solmans. Maar komt u daar bij. U denkt toch niet, dat u dc eenige ezel bent op deze wereld ER IN GELOOPEN. Pietje. Papa, ik zit niet meer op de achterste bank. Vader (verstrooid). Dat ia braaf. Hier heb je eèn dubbeltje. Maar hoe komt dat nu zoo Pietje (gaat er van door). De achterste bank wordt geschilderd. Fabrieken van: Steeds groot flesschenlager. NIEUWEN LEVENSLUST aan allen, wier lichaams- en zenuwferacht in den zwaren stryd om het bestaan geleden hebben, die van hevige ziekten hersteld zyn, wier gezondheid in de koloniën door het daar heerachende uitputtende klimaat ondermynd is GEEFT SANATOGEN. Want Sanatogen ia phosphoreiwit, dat in staat ia de door ziekte of overspanning verloren gegane lichaams- en vooral zenuwsubstanties te vervangen. Meer dan 12000 professoren en artsen bevelen Sana togen aan. Onder dc meest beroemde vertegenwoordigers van kunst cn wetenschap heeft Sanatogen de warmste aanhangers. De echtgenoote van den bekenden noorschen dichter Björnson schreef onlangs aan de fabrikanten van Sanatogen als volgt: „Björnson gebruikt dagelyks Sanatogen en vindt, dat de werking van dit wonderbare versterkings middel hem buitengewoon goed doet. Ook onze arts is van de zelfde meening." Sanatogen is verkrygbaar in alle apotheken en drogis teryen in pakkingen van Gld. 1.— tot 9.—. Voor kostelooze en franko toezending van uitvoerige brochures richte men zich aan den Gen, Verteg. der Sana- "togen-Werke B. Harrenstein, Amsterdam, Heerengracht 278. SPAARN WOU DERSTRAAT hoek Wifdesteeg. Intercommunaal Telefoon 1274.

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 6