NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 27 e Jaargang. No. 8228. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. donderdag 21 april 1910 a HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN A D V E RT E N TI ËN: per drie maanden: Van 5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlem1-20 Haarlem van 1—5 regels ƒ1.elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regeL Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der Bij Abonnement aanzienlijk rabat gemeente)1-30 Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; Franco per post door Nederland1-65 iff- eIK1r- V vSf .---4 50 Cts. voor 3 plaatsingen a contant cSSSS z"o7Sm, 'voo, Haarlem* I i S< Adn,inis,ratie! Gr00le Houten' 53. de omstreken en franco per posf „0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN., EERSTE BLAD. AGENDA VRIJDAG 22 APRIL. Soc. Vereeniging: 2e Uitvoering der Haurl. Aid. der Maatsch. tot Bevor dering der Toonkunst, 7 1/2 uur. Schoten, Café Van Dijk: Lezing niet lichtbeelden door den heer D. de Clercq, 8 uur. OM ONS HEEN No. 1130. Nabetrachting van den Gemeenteraad. Het laatste bedrijf in de tramcon- cessio is Woensdagmiddag in onzen Rand afgespeeld, de voorwaarden atroomlevermg door onze electrischo centrale aan do nieuwe trams van de Hollandsche Spoor zijn definitief goedgekeurd en de aanleg kan begin nen. Het is nu maar te hopen, dat bij de uitvoering geen kink meer in den kabel komt en de lijn dus spoe dig zal worden opengesteld, want zooals het altijd gaat nooit heeft aan het publiek de paardentram ouderwetscher toegeschenen, dan dert het vaststaat, dat ze binnenkort verdwijnen zal. Dezen keer gin" het voorstel er gladjes door. Ook een Raad wordt eenmaal des pratens zat. En zoo werd ook spoedig toegestaan een som van t 300, waarvoor de directeur van on ze handelsschool het internationaal congres voor handelsonderwijs te Weenen en misschien, in 't voorbij gaan, hier en daar ook nog een han delsschool bezoeken zal. Ik had hier tegen wel meer oppositie verwacht, men denkt in den Raad soms wat k 1 o h ovor dergelijke reisjes, alsof zo uitsluitend ten pleziere van den reiziger en niet in 't belang der gemeente op touw worden gezet. Al leen de lieer dé Braai verlangde, dat de directeur zelf zijn studiemateriaal betalen zon. maar vergat daarbij dan toch, dat directeurstractementen op zulke uitgaven niet berekend zijn. Hij kreeg dan ook geen steun in zijn ver zet. Een derde voorstel ging er even vlot ''oor. Te vlot, zou ik zeggen. Op de agendo kwam voor een voorstel van willen den heer Sneltjes, om uit billijkheid aan den heer Hubregt; een salar'-verlionging van f 140 toe te kennen, "•''euw was 't voorstel niet Vroeger was al gebleken, dat er over die billijkheidsvraag in don Raad ver schil van meening bestond. Ditmaal gaf 'sRonds voorzitter in overweging, het voorstel zonder discussie of stem ming aan te nemen, als dankbare er kenning van vol heer Sneltjes voor do gemeente heeft gedaan. Onvoorwaardelijk dient de fijnge voeligheid te worden geprezen, die den Burgemeester op dit oogenblik, nauwelijks een paar uur na de begra fenis v<" den voorsteller, deze gedach te in den mond e af. Als precedent heeft ze evenwel haar bezwaren en terecht zeide Mr. Thiel, dat de over ledene zelf deze wijze van behande ling niet zou hebben - gewenscht. Er was dus. omdat ook de heer de Braai protesteerde, toch stemming noodig. Toen werd het voorstel met groote meerderheid aangenomen. Dat er aanplak?"^., zullen worden opgericht is met 21 tegen 7 stemmen in beginsel aangenomen. De Raad is dikwijls onbegrijpelijk. Niemand nam het feitrliik voor de zuilen op en toch kreeg het denkbeeld van den heer Modoo om die niet te bouwen, maar zes medestanders. Zullen die zuilen dan mooi zijn De heer Modoo vond liet tegendeel en niemand sprak hem tegen. Zijn ze dan nutiig of onmis baar? De voorzitter kon niets anders aanvoeren, dan dat de gemeente hare publicaties moet kunnen aanplakken. Maar daar zijn toch geen zeven van die leelijke dingen voor noodig 't Is wel verdrietig. Af en toe heeft men in den Raad den mond vol van verfraaiing van de gemeente en op-' ruiming van misstanden, en in den tijd van nog geeu kwartier besluit het 'College zelf, de stad op zeven plaatsen tegelijk te gaan ontsieren, alleen ter wille van een aantal meentelijke aankondigingen, die geen schepsel op aanplakborden of zuilen gaat staan lezen en die bovendien, als het dan op een noodzakelijke for maliteit aankomt, voldoende op één zuil zouden zijn gepubliceerd. Wat kan men. als het gemeentebe stuur zoo averechts voorgaat, van de ingezetenen verwachten? Zoo worden vaak dingen beslist, die liever ter gezette overweging nog eens hadden moeten worden aange houden en andere voorstellen aange houden, die wel hadden kunnen wor den afgedaan. Ilt bedoel het voorstel, oorspronkelijk uitgaande van den heer Levert, om te bepalen, dat B. en W. een uniform tarief van 10 cents per kub. M. zouden mogen toepassen voor duinwater, dat ten gevolge van niet door moedwil of grove onacht zaamheid veroorzaakte lekkage, ver loren is geraakt. B. en W. hadden te gen dat denkbeeld geen bezwaar, maar breiden er een staart aan, door in overweging te geven, dat liet Col lege van die bevoegdheid geen ge bruik zal maken, indien van het ont dekken der lekkage niet onmiddellijk en vóór de herstelling, kennis is ge geven aan het bureau der duinwater leiding. Het voorstel-Levert was van Augus tus 1909, hot advies van B. en W. van 31 Maart, de heer Lévert had zich te gen die aanvulling niet verzet, men zou zeggen de appel was rijp om te plukken. Maar de beer Levert zelf was er niet en de heer Van Styram vond dit van zooveel gewicht, dat hij den Raad aansprakelijk stelde voor de beslissing, het zelfs verkorting der rechten van een voorsteller noemde, wanneer do Raad het punt niet zou aanhouden. Met dit grof geschut schoot hij inderdaad nagenoeg- den geheelen Raad omverde groote meerderheid besloot tot aanhouding. „Onze nieuwe Nestor", werd er in mijn buurt gemeesmuild. Vóór de Raadsvergadering had een van do Raadsleden mij de eer aange daan, te vragen wat ik van de plan nen voor een overdekte zweminrich ting dacht „Die worden natuurlijk aangehouden", zei ik en de geschiede nis heeft mij gelijk gegeven. Er was ook wel reden voor. Het request van den heer Graicheu is vaag en dat van den heer Sprenger is vager. Wanneer een gemeente 2000 M. grond, ter waarde van f 15.de meter, voor een vijfde van die waarde wil verkoo- pen, dan heeft zij het recht na te gaan of de onderneming, waaraan zij dat belangrijk subsidie schenkt, levens vatbaarheid be7.it en kans van sla gen. Daaromtrent heeft (in dit blad is er al vroeger op gewezen) de heer Graichen nooit bijzonderheden gege ven uit een mededeeling van den heer Schrcuders bleek nu, dat hij het niet heeft willen doen wegens de me dedinging van den heer Sprenger. Maar voldoende is die verklaring niet, omdat die cijfers immers onder geheimhouding aan het gemeentebe stuur kunnen worden overgelegd. De Raad besloot dan ook, die bijzonder- h eden-nu nog bij adressant le doen aanvragen. Met het adres-Sprenger liep het al heel wonderlijk af. Hem had de lieer Rinkema willen vragen, vóór 1 Juni zijn verzoek nader toe te lichten, maar dat voorstel werd met 15 tegen 12 stemmen verworpen. Toen de heer Thiel daaruit afleidde, dat de Raad dus niet met den beer Sprenger in zee (te water was in dit geval juister) wenschte te gaan, werd dat tegenge sproken. En met IA tegen 13 stemmen werd daarop besloten, het adres- Sprenger ook aan te houden, dus zon der hem nadere inlichtingen te vra- gon I Zoo'n wankelmoedigheid begrij- 3 wie kan. De Raad lachte na deze 0 mining lachte zichzelf uit. Die vroolijkheid zou nieuwe stof vinden en met meer reden. *t Was kwartier voor vijven, toen de nieuw ontworpen verordening op het Mu seum voor schilderijen aan de orde kwam De voorzitter wou die afhande len, de Raad niet. Zoodra te half vijf de sigaren zijn aangestoken, is de energie bii den Raad er uit, een feit dat misschien kan bijdragen tot de kennis van de werking van nicotine op de wilskracht Natuurlijk kreeg de Raad zijn zin, het voorstel weid niet behandeld, maar toch hadden een paar sprekers kans gezien, er nog even het woord over te voeren. Eerst de heer Krelage, die vroeg hoe de Commissie van toezicht dacht over haar bij deze verordening vastgeleg de vermindering van macht. Hij gal duidelijk genoeg te verstaan, dat het hem niet aangenaam zou wezen, wan neer zij zich met die Inperking ver- eenigde I Laat ons overlegging van haar advies vragen, stelde de heer Schram voor. En daar kwam de heer Middelkoop, nota bene zelf lid van de Commissie, de treffende verklaring afleggen, dat men zich van dat ad vies te veel voorstelde, dat hij het zelf ook niet kende, dat het niet veel bijzonders kon zijn en dat hij er niet erg benieuwd naar is. Aan deze merkwaardige mededeeling voegde de spreker nog toe, dat de Commissie niet legen inkorting van haai' macht zal zijn, omdat zij van haar vroegere macht ook niet veel plezier heeft be leefd. De hcele Raad verkeerde tijdens de ze toespraak in één doorgaande lach bui. De heer Middelkoop heeft, voor zoover ik mij kan herinneren, nooit den Raad in een opgewekte stemming kunnen brengen, maar dezen middag heeft hij revanche genomen 1 J. C. P. Stadsnieuws JULIAN A-BLOEMEN. In dit nummer komt een adverten tie voor, waarin jonge dames worden opgeroepen voor den verkoop van de Juiiana-bioom, waarover in „Om ons Heen" van gister 't oen en ander ge zegd werd. We behoeven zeker dien oproep niet te onderstreep en. We verwachten, dat zeer vele jonge dames zich bereid zullen verklaren om mee te helpen dit mooie plan te verwezenlijken. De wijze waarop dit geschieden kan, leze men na in de advertentie. H. A. S. In de vergadering van het Haar- lemsch Arbeids-Secretariaat werd tot secretaris gekozen de heer Simons. EEN BOND MET 'N VREEMDEN NAAM. Gepoogd wordt hier ter stede een afdeeling te vestigen van den „Bond van werklieden, werkzaam in alcoholhoudende en alcoholvrije dran ken". Dat moet wel een vreemd soort werklieden zijn, die net als duikers in 't water, hun arbeid in bier of li monade verrichten I D e 11-M ei-viering. In den morgen van 1 Mei wordt door de Haarlemsche afdeeling der S. D. A. P. een wandeltocht gehou den, die van het Kennemerplein ver trekt, zoo mogelijk met de muziek van de muziekvereeniging „Vooruit gang", naar Rozonstein te Velsen, waar de Federatie Beverwijk van de S. D. A. P. een meeting houden zal. Aanbestedingen. Door het Provinciaal Bestuur van Noord-IIolland werd heden te Haar lem aanbesteed a. het opnieuw maken van een we gens aanvaring opgeruimden rem- stoel in het buitentoeleidingskanaal naar de groote schutsluis te IJmui- den. Raming /8000. Minste inschrijver J. Huiberts to Alkmaar voor /69SÖ. b. het onderhouden en vernieuwen van het verfwerk aan de gebouwen en inrichtingen behoorende tot de Visschershaven te IJmuiden, gedu rende de jaren 1910, 1911 en 1912. Raming 1920 per jaar. Minste in schrijver de firma L. J. Leleiveld te 's-Gravenliage voor 1725. Onder wijs aan Spraakge- brekkigen. In èeno vergadering der afd. Haar lem van het Ned. Onderw. Genoot schap, welkg deze week gehouden wordt, leidt de heer Dr. G. H. Mulder liet onderwerp in Het onderwijs aan spraak gebrekki gen. HET T00NEEL „HET VOETLICHT", DOOR 11ET HET „NEERLANDSCH." Heuri de Rothschild, de auteur vtin „La Rampe" heeft een probleem wil len stellen en dat op het tooneel be antwoorden. Maar hij heeft het antwoord ook door het tooneel zelf laten geven. Met het publiek heeft hij willen weten, of een vrouw uit de betere kringen, wanneer zij naar het tooneel gaat, daar geluk en bevrediging kan vinden. Dat is het probleem. En hel ant woord kennen we vooruit. Het Theater is tegenwoordig een toevluchtsoord voor vele meisjes van goeden huize, die niets om handen hébben en zich weuschen te occupee- ren. Zij zien een engagement te krij gen. En waar men vroeger in hun kringen den neus voor het tooneel op- haaide, is 't daar thans regu tooneel- speelster le worden. De gezelschappen van Royaards en Verkade hebben ons zelfs al verscheiden van die meisjes ieenen kennen, die men een rol had doen leeren. een mooie japon had la ten aantrekken en dan op de planken had gezet. Maar de deceptie volgde spoedig; het moois was er gauw afge keken en deie meisjes verdwenen weer van het tooneel, er mogelijk wat illusies en mooie japonnen achterla tend. Maar dit waren vrouwen zonder talent, zal men mogelijk zeggen. Neem nu voor de billijkheid eens een vrouw 111 e t talent, en dan zal men wat an- aers zien. Welnu, dat heeft de Rothschild ge daan. Madeleine Grondlcr is een vrouw uit de goede wereld; zij walgt van het leven van modepop en niets doen; zij zoekt naar werk; zij wil zich aan Iets moois geven. En daar zij zich tot het tooneel aangetrokken gevoelt, besluit zij dien kant op te gaan. Zij verlaat haar wereldje en volgt Clau de Bourgeuil, een beroemd acteur, dien zij hoeft lief gekregen. Deze leidt haar op voor de planken. En zij blijkt werkelijk talent te hebben, veel talent zelfs; weldra heeft zij succes, maakt zij naam, behaalt zij triomfen. Prach tige engagementen worden haar uan- geboden en een bekend toonceLsclirij ver maakt zelfs een stuk voor haar. Zal nu het heerlijke geluk ook blij ven voortduren? Neen, juist niet. De beroemde ac teur, die haar succes ziet klimmen ten koste van het zijne, wordt afgun stig. De tooneelwereld met haar ruwe taai, immoreels toestanden, onzede lijke verleidingen, jalousie de métier, groven strijd om het bestaan dit alles grieft en kwetst de beschaafde, fijngevoelige wouw, doet haai- zeer. 't Komt zelfs zoo ver, dat Bourgeuil die haar slechts heeft lief gehad met de oppervlakkige liefde eens tooueel- 111aas, meer en meer op haar roem jaloersch wordt, haai', na een scène waar zijn echte cabolinsiiatuur in uitkomt, in de steek laat. En Made leine Gu'andior, die te hoog staat on Bourgeuil te mooi heeft lief gehad en na de schoidiDg nog blijft lief heb ben haair liefde en illusies kwijt, walgend en gebroken, eindigt met zich van het leven te berooven, het leven dat haar nu niets moois meer kan bieden en dus niets meer Waard is. Ons bezwaar togen het stuk is, dat we deze ontknooping ln het eersle be drijf al konden voorzien, al voelden aankomen, en al begrepen dat liet op een of andere manier ongelukkig afloopen moest. Men wist, dat speciaal deze vrouw in zulk een omgeving de liefde en het geluk in de kunst, dat zij er zocht, niet vinden kan. Dramatische verrassing of span ning bood het dus niet aan; daarvoor was het te gemakkelijk van hot begin tot het einde te doorzien. En ook de slotscène kon niet beko ren. Stel u voor, dat Madeleine, 11a verlaten te zijn door Bourgeuil, bezdg is een rol in te studeeren voor con nieuw stuk, waarmee zij een tournee door Amerika zal gaan maken. Onder voorwendsel, dat zij met een der scè nes niet goed overweg kan, weet zij gedaan te krijgen, dat Bourgeuil nog eens bij haar komt om dit tooneel met haar door te nemen. Bedoelde scène stelt voor, dat een verlaten vrouw zich uit wanhoop vergiftigt; aan de uitbeelding van dat verschrik kelijk moment moet Bourgeuil haar helpen. En wat doet zij? Zij maakt werkelijkheid van dit tooneel; zij neemt echt vergif in, en terwijl Bourgeuil denkt, dat zij tooneel speelt sterft zij voor de oogen von den man, dien zij nog lief heeft. Melodrama! Puur melodramatisch effectbejag, grof en gezocht, niet van een fijn talent getuigend, maar een uitstekende gelegenheid biedend om eens te laten zien wat een actrice kan; een „scène a faise"; dat geeft „spel". En wat heeft mevr. Guus de Vos- Poolman deze stervensscène aller prachtigst gespeeld; wat een span ning, wat een beelding van liefde, smart en benauwing zat er in; en het waggelend loopen der stervende vrouw naar de sofa was heusch heel, heel mooi. We hebben altijd een gelukkigen avond in den schouwburg als we eens werkelijk mooi zien spelen. En zulk een avond hadden we gisteren. Want het echtpaar de Vos ais Bourgeuil als Madeleine Grandier hebben zeerr rijp, waar en als vakwerk buitenge woon goed werk te zien gegeven. De Vos werkelijk de acteur Bourgeuil, de nukkige, afgunstige, grillige cabotin, de „plankenman" zooals hij zichzelf noemt, de man met de grove instinc ten, ruw in het leven, als mensch be dorven door het leven achter het voetlicht. En mevrouw De Vos had mooie klanken van liefde en gevoel in haar stem, was zeer beschaafd in manieren en optreden, einotioneerde meermalen, en was werkelijk de vrouw, die sterft aan haar liefde. In lang zagen we haar niet zoo mooi. Maar wat zien we haai' ook zelden. Ten slotte willen we nog melden, dal de heer Van Gastereu moeite doet ons vóór het einde van het seizoen een opvoering te bezorgen van de Ne- derlandsche Tooneelvereoniging met „Hannele's Hemelvaart", het mooie stuk van Hauptmonn, dat nu overal zoo'n opgang maakt. Dat zou een bui tenkans voor Haarlem wezen. FRANS NETSCHER. „ONDER ONS". liet gemengd koor „Onder Ons" directeur de heer Henri Pielage heeft gisteravond aan de vrij velen die zich ter „Vereeniging"-zaal had den begeven eenige uren van zeker niet onbelangrijk en daarbij zeer af wisselend kunstgenot geschonken. Het koor zelf had zich voor dezen avond met een bescheiden taak vergenoegd. Het opende en sloot de uitvoering met de beide op het jongste concours ge zongen koorwerken: mijn Harpzangh en het verplichte koor Psalm VIII van W. Robert. Het eerste is zoo langza merhand een repertoire-nummer van „Onder Ons" geworden en dit was te bespeuren aan de correcte, klank- schoone, prachtig genuanceerde voor dracht. In het tweede koorwerk was de intonatie die zoo gevaarlijk nauw met de klankschoonheid ver want is niet steeds onberispelijk hoezeer overigens de zekerheid van techniek en de goede opvatting te lo ven vielen. Niet de minst wolkome afwisseling in het programma bracht het optre den van hét Dubbel Gemengd kwar tet H. P., dat vóór de pauze het Ave Maria van Arcadelt en een paar Ma- rialiederen van Max Reger zong en het tweede deel opende met oen drie tal Duitsche liederen, waaraan, in dunk voor het geestdriftig applaus, een vierde een juweelig Volkslied je van Reger werd toegevoegd. Mij dunkt dat het Dubbelkwartel zijn praestatie van dezen avond niet on der zijn meest gunstige zal tellen: er viel tusscben sopranen en tenoren herliaaldelijk een klein verschil van opinie betreffende den juisten diapa- waar le nemen, wat misschien de bassen verleidde om iets meer invloed op de Intonatie uit to oefenen, dan met de volmaakte stemmenverhou ding is overéén te brengen. Vandaar in sommige nummers niet die onge reptheid van klank en voordracht als mij bij vroegere gelegenheden had ge troffen. Maar dat neemt niet weg, dat wij aan de medewerking van het kwartet eenige der schoonste en be langrijkste oogenblikken van den avond danken. Van de solisten zij het eerst vermeld mej. Louise Bekking van 's-Graven- hage, die in een zevental Duitsche efl Hollandsche liederen een zeer gunsti- gen kijk gaf op haar talent van „voor dragen". Daar was geest en karakter in al wat zij deed; en dit in verband met haar volklinkende en welgeoe fende sopraanstem deed hare artistie ke bijdrage met dankbare waardee ring aanvaarden. De tweede solist, de heer W. B. Knikker, violist alhier ga1 in zijn voordracht van Vieuxtemps' Roman e et Polonaise, Wieniawsky's Légeude en Bach's Air (als toegift) nog v el niet veel persoonlijks maar toonde toch goeden aanleg en reeds aanmer kelijk kunnen. Beide solisten werden door mej. Ré Levie op talentvolle wij ze begeleid. PHILIP LOOTS. HERIJK. Morgen, Vrijdag, heeft op Den Doo ien de herijk plaats van 812 voor de Botermarkt, de Drossostraat, de Lui- testeeg, de Boeresteeg, deZuidersü'aat en de Gasthuisstraat en van 14 uur voor de Keizerstraat, de Baxrevoete- straat en de Tuclithuisstraat. MARY OLSON. Over deze kunstenares, die binnen kort hier ter stede zal optreden, schrijft men ons o. a. Mary Olson is te Hull geboren van Zweedsche ouders. Reeds zeer jong gaf zij blijken van bijzonder muzikaal talent en werd op 17-jarigen leeftijd aangenomen als leerlinge van de be roemde Clara Schumann. Onder de leiding van deze taoogbe* gaafde artiste vervolgde Mary Olson hare studiën. Na 3 jaren raadde Cla ra Schumann haar leerlinge de wijde wereld in te gaon en in het publiek op te treden, niet omdat de studiën reeds beëindigd waren, maar om haar muzikale talenten in verschillen de opzichten tq verrijken. Mary volgde Clara Schumann'3 raad en bleef een geheelen winter ia Noorwegen. Overal had zij veel suc ces. Toen ging zij naar Frankfurt a/AL- bij Clara Schumann terug, die haar nog verder les cuf tot haar dood. Toen keerde Mary Olson terug naar Engeland, waar pij als concertpianis te optrad. Zij werd in het moeren* deel van de Europeesche landen ge ëngageerd en wel Engeland, Schot land, Wales, Ierland, Duitscliland, Oostenrijk en Holland. Zij trad in Holland twee maal op en wel in Rot terdam. Zij heeft veel geconcerteerd met mannen als Petri, Hugo Becker en anderen en onder hare vurigste bewonderaars mag zij ook diverse ge kroonde hoofden van Europa reke- Onder haar leerlingen mag zij re kenen de zuster van den Duitschen Keizer Prinses Frederik Karei \au Hessen. Ex. Vrije- en orde-o efenire geD. Haarlem, 20 April. Geslaagd -Ja heeren J. AVïnkelaar te Middelie, 11. Vermeulen te Beverwijk, H. P. D. Corporeal te Helder, D. H. Prins ta Hoorn. Uit de Rechtszaal DIERENMISHANDELING. A. S„ uit Haarlem, stond terecht wegens het noodeloos mishandelen van een paard. Volgens getuigen liep het dier, een mager beest, dat geheel bezweet was, kalm vooruit, het was blijkbaar vermoeid, doch deed zijn best. Geconstateerd werd, dat A. S. het dier bijzonder krachtig met hel minder gebruikelijke eind van ziju zweep bewerkte. De koetsier vertelde, dat hij haast had en dat het een koppig beest was. Mr. Hoyer vroeg één week hech tenis. DIEFSTAL. Bij de kleerenbleekerij van H. S-, alhier, kwamen meermalen klachten van klanten, over goed, dat niet aan wezig was, wanneer de wasch werd thuisbezorgd. H. S. had in dien tijd in dienst zekere juffrouw S. K., op wie verdenking viel, het goed te heb ben meegenomen. Een onderzoek werd bij haar aan huis ingesteld, wat tot resultaat had, dat een kinder- schort, een onderrok en vijf hand doeken werden gevonden, die de vrouw van den bleeker herkende als de vermiste goederen. S. K. stond hedenmorgen terecht. Ze beweerde, dat het Kinderschort eigendom was van haar moeder. Dat de handdoeken in haar woning ge vonden werden kwam, doordat za haar boeltje, toen ze heenging, in drie handdoeken had gepakt, met toestemming van den bleeker. Van de twee andere handdoeken noemde za de eene een luier en eigendom harer familie, en de andere zou afkomstig zijn uit een particulier waschje. Wat

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 1