WEGKWYNÏNG SCOTT'S Emulsion voegdheid zij evenwel geen gebruik zul Ion maken, indien van het ont dekken der lekkage niet onmiddellijk en vóór de herstelling kennis is ge geven aan het bureau der waterlei ding. De heer VAN STYRUM acht de re dactie zonderling, daar er aan B. en V.'. zekere bevoegdheid wordt gege ven, terwijl er feitelijk bijgevoegd wordt, dat B. en W. van die be voegdheid geen gebruik mogen ma ken. De VOORZITTER zegt, dat B. en \V. trouw hebben overgenomen, wat de Commissie voorstelde. De heer DE BREUK bevestigt dit De heer VAN STYRUM dient een redactie-wijziging in, die door B. eri \V. overgenomen wordt en daarna aangenomen zonder stemming. De heer MODOO merkt op, dat de redactie van dit voorstel zoo Ls, dat menscnen, die een lek in hun leiding krijgen, verplicht zijn het water te laten stroomen, wanneer het kantoor der Waterleiding gesloten is, want eerst moet het lea geconstateerd wor den. Daar het kantoor om twee uur dicht is, zou men, als men omtrent dien tijd een lek opmerkte, het water moeten laten loopen tot den volgenden morgen zes uur. Spreker stelt een redactle-wljzigiug voor. De heer DE BREUK meent, dat het eonstateeren van het lek noodig is. Anders zegt men een lek gehad te hebben, wanneer men te veel water heeft gebruikt. En de kennisgeving kan later dan 2 uur geschieden. Het kantoor is tot 5 uur open. En de directeur eu de opzichters zijn telefonisch aangeslo ten. Er is een aparte dienst voor der gelijke ongevallen. De heer MODOO zegt, dat er in het Raadsvoorstel staat, dat men zich speciaal aan het Bureau der Water leiding moet aanmelden bij een lek kage. 15. en W. hebben bovendien het helt in handen. Merken zij, dat er wat van St. Anna onder loopt, dan kunnen zij weigeren het minimum tarief toe te passen. De heer VAN STYRUM had aan vankelijk geen bezwaar buiten tegen v/oordiglieid van den oorspronkelij- ken voorsteller, den heer Levert, over diens voorstel te spreken. Nu er ech ter verschil van meening ontstaat over het voorstel, moet men het uit deferentie voor den voorsteller aan houden. De VOORZITTER is het daarmede niet eens. De heer VAN STYRUM meent, dat de voorsteller het recht heeft, de amendementen op zijn voorstel te be spreken. Handelende, als B. en W. willen, is spreker wil niet insinu- eereu feitelijk een verkorting van het recht van den voorsteller. De heer THIEL merkt op, dat de heer Van Styrum zelf een amende ment heeft ingediend, en dat dit is behandeld en aangenomen, ondanks de afwezigheid van den heer Levert. Overigens merkt spr. op dat, de afwe zigheid van den heer Levert hier geen bezwaar oplevert, daar de heer Mo- doo feitelijk niets anders wil, dan het oorspronkelijke voorstel van den heer Levert herstellen. Toen spre ker den heer Modoo hoorde spreken, was het hem dan ook. of hij den heer Levert hoorde. En de heer Modoo, èn de neer Levert wenschen B. en VV. een ruimere bevoegdheid te geven. Daar is toch niets tegen De VOORZITTER vindt 't het beste, als de Raad uitmaakt, wat hij vvenscht De heer VAN ROSSUM stelt zich op 't standpunt, dat 't wenschelijk is, dat die bepaling in de verordening wordt vastgelegd, dan krijgt 't pu bliek die onder de oogen. Spr. is te gen 't amendement-Modoo. De heer VAN STYRUM stelt aan houding voor. De Raad moet 't maar weten; als hij 't billijken kan, een voorstel te behandelen buiten de tegenwoordigheid van den voorsteller, dan moet men stemmen tegen spre kers voorstel. Spr.'s amendement straks gold alleen een zuivere redac- tioneele wijziging. Het voorstel van den heer Van Sty rum wordt aangenomen en dus 't punt aangehouden. PUNT 10. B. en W. stellen voor afwijzend te beschikken op een verzoekschrift van de directie der bierbrouwerij en ijs fabriek ,,'t Spaarne", strekkende tot wijziging dar tarieven voor duinwa- terverbruik boven 3000 kub. M. Aldus wordt besloten. PUNT 11. K. banders, wonende Duvenvoorde- straat 17, alhier, heeft tot den Raad een verzoekschrift gericht, waarin hij vraagt, hem voor het gedurende het laatste kwartaal van 1909 verbruikte water, zijnde 142 kub. M., voor zoover die hoeveelheid meer bedraagt dan waarvoor hij gecontracteerd had, het minimumtarief te berekenen en wel op grond van de omstandigheid, dat dat meerdere door lekkage is verloren ge gaan. B. en W. meenen, dat geen termen aanwezig zijn, om uan het verzoek te voldoen, en stellen derhalve voor, er afwijzend op te beschikken. Wordt aangenomen. PUNT 12. Het bestuur der „Vereeniglng van concierges en amanuenses aan in richtingen van Hooger- en Middel baar onderwijs heeft tot den raad de zer gemeente een schrijven gericht, waarin het verzoekt de Rijksregeling van genoemde beambten voor Haar lem voortaan te laten gelden. B. en W. stellen den Raad voor op dit verzoek afwijzend te beschikken, omdat er bij eene vorgelijking van 'de salarissen, welke in deze gemeen de worden uitbetaald, met de Rijksre geling, waarnaar door adressanten verwezen wordt naar de meening van het college geen termen zijn om In den bestaanden toeeland ver andering te brengen. Aldus wordt besloten. PUNT 13. De firma Rijscwijk en Co., hoofd- Vertegenwoordigster der Nederland- sche Portland Cementfabriek ver zoekt om te bepalen, dat voor werken door de gemeente uit te voeren, uit sluitend Nedorlandscho cement ge bruikt zal worden, tenzij prijs en boedanigheid dit niet gewenscht doen zijn. B. en W. achten het niet geraden dat voor te leveren materialen be paalde merken worden voorgeschre ven en stellen voor afwijzend te be schikken. Wordt aangenomen. PUNT 14 Door den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel is de beschik king gevraagd over een wachtkamer tje in den „Doelen", ten behoeve van de in dat gebouw vergaderende plaat selijke commissie voor de ongevallen verzekering. B. en W. stellen voor, de krijgs raadkamer eu het daartegenover gele gen vertrekje voor de vergaderingen des Vrijdags af te staau tegen een door B. en W. te bepalen vergoeding voor schoonhouden, verwarming en verlichting en iu te trekken het besluit van 1 Maart 1905, waarbij kamer no. 2 voor bovengenoemd doel werd be schikbaar gesteld. Aldus wordit besloten. PUNT 15. De meerderheid van B. en W. stelt den Raad voor aan den heer D. VV. A. Q Graichen tegen don prijs van f 3 per M2. te verkoopen een perceel grond van het terrein aan den Raaks voor een te bouwen overdekte bad- en zweminrichting. Het aangevraagde terrein is 2000 M2. groot. B. en W. stellen voor de exploitatie te doen geschieden onder toezicht van een Commissie uit den Raad. De minderheid vun het college van B. en \V. acht de exploitatie uezer bad- en zweminrichting onz-eker en acht een dergelijk belangrijk offer uit de Gemeentekas niet gerechtvaardigd. De heer DE BRAAI, stelt voor de punten 15 en 16 gelijktijdig te behan delen. Aldus wordt besloten, PUNT 16. B. en VV. stellen voor, afwijzend te beschikken op hot verzoek van den heer A. A. Sprenger Sr., om te mogen aankoopen een deel van den grond van de voormalige gasfabriek, om daarop een overdeklo zwem- en bad inrichting te bouwen. De heer DE nRAAL merkt op, 4at de toestand thaus uiet goed is. hij is 't er dan ook mee eens, dat ae Ge meente een offer moet brengen. Maar hij wil dat offer zoo klein mogelijk maken. Eu uaarom verklaart hij zich, evenals de Commissie van Bij stand in de Openbare VS erken \óor 't plan-Sprenger, dat der Gemeente veel minder zal kosten. De heer R1NKEMA weet nog niet, voor welk plan hij is. De heer Spren ger deed niets anders dan opLie op een terrein te ragen, zonder out men verder iets van zijn plan wist. B. en VV. meenden, dut de heer Sprenger niet in aanmerking mocht komen, omdat... hij later kwam dun <le heer Graichen. De Commissie van O. W. stelt zich op een koopmansstandpunt en wil weten, welk aanbod 't voor- deeligst is. Laten wij nu geen van beide voorstellen aannemen, maar onderzoeken, welk plan 't gunstigst ls. De zaak moet goed onder de oogen worden gezien. Geeft men den grond voor zulk een lagen prijs, dan is men moreel zoo gebonden, dat de Gemeen te bij mislukken der exploitatie ver plicht is meerdere subsidie te geven. De heer KLEYNF.NBERG zegt, dat de zaak van den heer Sprenger reeds 25 jaar oud is. Telkens maakte hij plannen, maar telkens verdwenen die. Nu komt eou ondernemend man, de heer Graichen, in wien spr. eerst niet geloofde en nu is 't weer de heer Sprenger, die met plannen komt. Men weet echter, dat de heer Spren ger die zaak niet kau unvoereD, Dat kan een man van 73 jaar niet meer. Gaat men nu met den heer Sprenger aan den gang, dau is de zaak over een jaar weer geheel van de baan. Spr. is zoo overtuigd vau het nut vun zulk een onderneming, dat spr. zelfs voor f 15.000 zou stemmen. (Gelach.) Spr. wijst er op, dat Haarlem, onder de leiding van den Burgemeester hier in Haarlem veel doet voor de zwern- sport. Dat is een hygiënisch belang voor onze jongelieden. De heer Rinkema, aldus gaat de heer Kleynenberg voort, roept nu wel ƒ15,000, daar gaan we ook naar toel" maar, daar moeten we ook naar toe, want men moet bij f 1500 niet blijven staan, 't Is een groot belang voor de geheele gemeente. De heer SCHRAM Niet voor geheele gemeente De heer KLEYNENBERG Wel voor de heele gemeente. De consequentie heeft in Amsterdam geleid tot 't bou wen van een dergelijke inrichting voor 't volk. De hoer Sprenger verde digt z'n inrichting, dat is begrijpelijk, maar spr. golooll, dut Oe lieer Spren ger denkt: „Wanneer 'k nu niuardit plan kan ophouden, raakt 't geheel van de baan." De heer SCHRLüDEKS was aan vankelijk ook bevreesd door tie vaag heid der plannen van deu heer Grai chen. Maar nu lieeft spr. de weten schap. dat twee d-.-rde van 't kapitaal er is. De ervaring in Engeland opgedaan, bewees sur., dat de inrichting niet veel meer dan 1500 por Jaar aan de gemeente zal kosten. De heer H. D. KRUSEMAN zou mis schien tot de meerderheid van B. en W. hebben behoord, wanneer hij de wetenschap had gehad, die tie heer Schreuders nu heeft. De heer Graichen heeft een vaag plan ingediend. En zonder dit in te trekken een ander ingezonden, waar van spr. de bedoeling in 't geheel niet begrüpt. De hoer Graichen is geen bekend man en heeft nooit zulk oen inrichting behcord. Hij legde geen balans en geen betlrijfsrekening over. Alleen gaf hij 'n teekening, waarvan hij meedeelde, dat die niet zou uitge voerd worden en eenige verslagen van inrichtingen, die niet rendeerden. Als spr. dus niet betere gegevens krijgt, moet hij stemmen tegen 't voorstel van B. en W. De heer SCHRAM is t ln hoof i- zaak met 't voorstel van B. en W. eens, maar hij meent, dat deze in richting er een wordt voor menschen met gevulde beurzen. De hoer VAN DEN BERG vreest ook, dat dit plan niet verwezenlijkt zal kunnen worden. Wat gebeurt er met den grond als de exploitatie wordt gestaakt? De heer LASSCHUIT dringt aan op nadere onderhandelingen met den heer Sprenger. De heer VAN DER KAMP stelt voor, om oen Commissie te benoemen, die de beide plannen zal onderzoe ken. Spr. hoopt, dat B. eu W". daar in geen onaangename daad zullen zien. Hij is echter zoo overtuigd van 't nut dor zaak, dat hem 't zeer leed zou doen, als do zaak mislukte. De heer SCHREUDERS heeft de cijfers gezien. Dat de heer Graichen wat voorzichtig was met het meede/ len zijner cijfers na de handeling van den heer Sprenger. ls begrijpe lijk. Spr. woet echter zeker, dat tweo dorde van '1 kapitaal aanwezig is. Hij kan dan ook 't voorstel van B. en W. met alle kracht aanbevelen. De heer li. D. KRUSEMAN be grijpt niet, dat de heer Graichen niet aan hem, als wethouder van Finau- ciën, en niet aan 15. en VV". zijn c'.jfcrs heeft overgelegd. Nu kan men geen overtuiging vormen. De VOORZITTER wijst op het groo- te nut van een overdekte zwem- en badinrichting en op het adres van adhaesie van zulk een groot aantal rereenigingen voor het plan-Grai chen. Met het plan van den heer Sprenger kouit men niet verder. Wa ren die plannen aannemelijk, dan had daaivau reeds moeten hhjken. Bovendien, de heer Sprenger, die reeds 73 jaar is, zal moeten opgevolgd worden door een zoon, die een lucra tieve betrekking te Amsterdam be kleedt. En dan zou hij hier een on derneming met zulk een risico moe ten gaan beiieeren. Spreker wijst voorts op liet deskun dig oordeel van den heer Schreuders, en merkt op, dat de gemeente er af is met 1 1500 per jaar. Wat er geaeurt, als de inrichting mislukt vroeg do heer Van den Berg. Welnu, antwoordt spreker, dan failleert de onderneming. Dat ge beurt wel meer. En al ts dat treurig al hoopt spreker dit niet, het staat toch vast, dat er ceu zwem-inrichting moe', blijven. De "gemeente heeft geen schade, want een ander zet de zaak wei voort. De heer H. D. KRUSEMAN is het met dit laatste niet eens. De aandeel houders zullen voldoende gedekt wor den door het offer van de gemeente. De heer SE1GNETTE merkt op, j dat het recht van wederinkoop be paald kan worden, dan lijdt de ge meente gc-en schade. De heer THIEL meent, dat deze laatste quaestie van later orde is. Meu moet nu eerst beslissen over de quaestie, of men alleen met den heer Graichen zal verder gaan, en of men een commissie zal instellen. Met den heer Sprenger wil de heer Thiel bre ken. Spreker heeft geen sympathie oor menschen, die willen gaan lig- jeu in een bed, dat door een ander is opgeschud. De commissie acht spre ker overbodig. De heer LASSCHUIT merkt op, dat de lieer Sprenger niet is gaan liggen in een opgeschud bed. Hij had al plannen voor een overdekte in richting aan de Leeghwalerstraat. De heer VAN DE KAMP trekt zijn voorstel in. De heer RINKEMA is het met den hoer Lasschuit eens. De plannen wa ren er al, hoewel do heer Graichen er misschien niet van heeft geweten. Spreker zegt, dat de heer Sprenger. gaf men veel op z'11 inrichting af, veel heeft gedaan voor de zwem sport. Spreker doet een voorstel, om den heer Sprenger gelegenheid te geveD, vóór 1 Juni nadere plannen in te dienen. H§t voorstel-Rinkema wordt ver worpen met 13 tegen 12 stemmen. Voor waren du liueien Lasscuuil, Van Styrum, De lireuk, Rinkema, Krelage, isscr, Bregouje, hrusemau, Middelkoop, Do Braai, Modoo en \Y inkier. De heer KRUSEMAN wil nu d< zaak zoo loopt, 't Voorstel-Van de Kamp inzake do Commissie-benoe ming overnemen. De heer VAN DE KAMP dient dit voorstel wederom in. De heer 'lillEL zegt, dat het geval len votum over 't amendement-Rinke- ma deze beieeken is heeft, dat de Raad uiet wil ingaan op 't plan- Sprenger. Daarom kan de voorgestel de Commissie niet op 't plan-Spren ger ingaan. De lieer VAN DE KAMP wijzigt zijn voorstel nu zoo, dat de Commis sie alleen zal behandelen 't plan- Graichen. De VUURZ1TTER meent, dat 't be noemen van een Commissie iets ab normaals is, daar de zaak nu uit de handen van B. eu W. wordt geno men en aan een Commissie gegeven. De heer VAN DE KAMPU moet er niets kwaads in zien. (Gelach.) De VOORZITTER meent, dat "t be ter is, dat het punt nu naar B. en W. terug gewezen wordt om praeadvies. Aldus wordt besloten. De heer SCHREUDERS vraagt, of het plan-Sprenger nu van de baan is. De VOORZITTER is van oordeel, dal. na 't gezegde door den heer Thiel, 't welk geen weerspraak Uit loste, 't plan-Sprenger van de baan is. De heer KRELAGE zegt, dat men 't plan-Snrongcr nog moet aanhou den. 't Nadere praeadvies zou aan leiding kunnen geven, om op 't voor- stel-Spronger nader in te gaan. Ver der merkt spr. op, dat de ingekomen adressen van adhaesie zich niet uit spreken voor een bepaald plan, maar van de aanvragen in 't algemeen, dus niet speciaal vóór 't plan-Graichen. Overigons meent spr., dat een koste- looze zweminrichting van meer be lang voor de gemeente is, dan zulk een zweminrichting, die alleen door meer gegoeden wordt bezocht. De heer THIEL merkt op, dat de Raad 5 minuten geleden besloten heeft 't voorstcl-Rlnkema te verwer pen. Neemt men nu aan, dat 't plan- Sprenger aangehouden wordt, dan doet men precies, wat de Raad: strak# niet wilde. Do heer VAN STYRUM Ls van rnee^ ning, dat, nu de beide punten samen gesmolten zijn, 't plan-Sprenger aan gehouden blijft. Do heer VAN DEN BERG is tegen 't denkbeeld, om 't plan-Sprenger aan te houden. Hij weot nu niet meer hoe te stemmen. De heer LASSCHUIT spreekt denzcifdcn geest. 11c: voorstel om het plan-Sprenger aan te houden wordt aangenomen met 14 togen 13 stemmen. Tegen waren de heeren Thijssen, Schram, Seignette, Van den Berg, Kleynenberg, Schreuders, Tjeenk Willink, Van Rcssum, Timmer, Van Lynden, Loosjes, Hulswit en Thiol. PUNT 17. Krachtens Raadsbesluit van 24 Sep. tember 1908 is aan de Gemeente Heem stede, in eigendom overgedragen de Zaudvoortsche laan, voor zoover die onder die gemeeute is gelegen. Het verlengde van die laan, genaamd Aer- denhoutslaan, liggende in de gemeen te Bloemcndaal, is thans nog eigen dom van Haarlem. Het Gemeentebe stuur van Bloemendaal Is met B. W. van oordeel, dat het, om een zui veren toestand te krijgen, gewenscht is, dat dit gedeelte der Aerdenhouts- laari aan Bloemendaal in eigendom worde overgedragen. B. en W. stellen den Raad voor, ln dien zin te besluiten. Aldus wordt besloten- PUNT 18. De directie van de naamlooze ven nootschap Hollandsch Grondbezit heeft meegedeeld, dat zij zich er mee vereenigen kan om in het ontwerp besluit van 1 Februari in zake den aankoop van plantsoenterrein aan het Wilhelm.napark de woorden: „dat dit terrein steeds de besteraming van plantsoenterrein zal blijven be houden en daarop dus nimmer zal mogen worden gebouwd" waarte gen de Raad bezwaren koesterde te vervangen door de woorden: „dat dit terrein steeds open terrein zal blijven." B. en W. stellen voor bedoeld ter rein ter grootte van 1960 vierk. M. met inbegrip van al hetgeen zich er op bevindt voor f 5750 in koop te aan vaarden en ter hunner beschikking te stellen een som van f 5950 voor koop som en aan verbonden kosten. Do heer TIMMER verjslaart aan de stemming deel te zullen nemen, daar hij wel bewoner van 't Wilhelmina- park is, maar geen huiseigenaar. Het voorstel wordt aangenomen. Tegen de heeren Van de Kamp, Krelage, Bregonje, Tjeenk Willink, Middelkoop, Van Rossum en Modoo. PUNT 19. II Scholten, hotelhouder te Heem stede verzoekt om te mogen k00pen den grond die het terras vormt van ïin hotel, daar het verkoopen cd ver huren van dit hotel bemoeilijkt wordt doordat bedoelde grond slechts in huur aan hem is afgestaan. B. en W. stellen voor hierop afwij zend te beschikken. Aldus wordt besloten. PUNT 20. B. en W. stellen voor gunstig te beschikken op een adres van M. de Groot Wz., te Hillegom, om vergun ning tot het dempen van eene sloot langs liet perceel sectie A, no. 4446 te Hillegom en hem voor een tijd vnn 8 maanden een gedeelte berm langs de Leidschevaart te verhuren voor f 1.20 om een uitgang te maken. Wordt goedgekeurd. PUNT 21. B. en W. stellen voor te voldoen aan het verzoek van de directie der E. S. M. en voor den tijd van acht maanden met ingang van 1 Mei haar te verhuren voor den prijs van 8 een terrein, groot 60 vierk. M. ge legen aan de zuidzijde van den weg langs de Amsterdamsche vaart. Aldus wordt besloten. PUNT 22. Bij Raadsbesluit van 9 Maart jl. tot verkoop van groud ten Zuiden van de Tempelierssfcraat werd bepaald dat het niet ter bebouwing bestemde deelte als tuin en ter oppervlakte van ongeveer 90 vierk. M. als poort moet worden ingericht. Een verandering in het bouwplan geven B. en W. aanleiding voor te stellen genoemd besluit te wijzigen door in plaats van 90 vierk. M. te le zen GO vierk. M. De lieer MODOO begrijpt niet, dat B. eu W. dit voorstel hebben gedaan. Er wordt niet veel rente getrokken van dezen grond. De heer DE BREUK antwoordt, dat B. en W. deze motieven hebben ge had Op de aanvraag werd ingegaan, ten eerste, omdat de vraag gedaan werd en ten tweede, wijl men dan toch iets van den grond trekt. De openblijvende nlaats wil de heer Mo doo als bouwterrein uiteoven, maar spr. meent, dat de Gemeente dit mis schien noodig heeft voor een politie post of zoo iets'. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen. PUNT 23. Den 7den October 1907 gaven de heer J. C. Peereboom en 11 anderen den Raad kennis, dat zij met leedwezen hadden vernomen, dat de Raad be sloten had de uren, gedurende welke het Stedcliik Museum op Zondag was geopend, uit te breiden van 123 tot 10—3 uur en verzochten ter bevorde ring der Zondagsrust de uren te be palen op 112 uur. Dit verzoekschrift is aangehouden, totdat men over de werking der nieu we regeling zou kunnen oordeelen. B. en W. deelen mee, dat de lang duriger openstelling niet geleid heeft tot vermeerdering van het bezoek, in tegendeel is het getal bezoekers ver minderd. In 1906, toén het Museum nóg Ifl be zichtigen w08 van 12—3 uur op Zon dag, kwamen er iu de ongeveer 150 SJondagsuren 4351 bezoekers ln 1909, toen de uren waren van 10—3, kwa men er gedurende do ongeveer 275 Zondagsuren slechts 3928 bezoekers. Daar B. en W. meenen, dat er geen reden is om die uren te handhaven, en deze niet zijn in 't belang van de Zondagsrust der beambten, sleF.en B. en W. voor, het getal toegor.gsuren weer op 3 te bepalen. B. en W. deelen echter niet de meeoing van den heer J. C. Peereboom a a.. dat die uren moeten gesteld worden van 1112 uur, doch weer van 12—3 uur. B. en W. stellen tevens voor, nieuwe verordening inzake 't Museum, vast te stellen. Aon 't ontwerp is 't volgende ontleend: Het beheer berust bij B. en VV.de dagelijksche leiding bij den directeur, onder verantwoordelijkheid van B. en VV. Het toezicht is opgedragen aan een commissie van vijf leden, van wie ten minste éen lid van den Raad is. De Commissie van Toezicht wordt ge hoord zoo vaak B. en VV. dat noodig oordeelen. De directeur wordt door den Raad benoemd, geschorst en ontslagen. Voor de benoeming maken B- en W. de voordracht op, de Commissie van Toezicht gehoord. Herstellingen aan schilderijen wor den uitsluitend gedaan in opdracht van B. en VV., gehoord de Commissie en den directeur, en geschieden onder toezicht van laatstgenoemden. De directeur, die te Haarlem woon achtig moet zijn, is belast met het bewaren van de schilderijen en van alle andere voorwerpen, tot het Mu seum behoorende, en met het toezient over de maatregelen tot redding der kunstvoorwerpen bij brandgevaar. De directeur wordt bijgestaan door ecu opzichter en hulpopzichters, die door B. eu VV., tien directeur gehoord, benoemd worden. Het museum is voor het publiek ge opend a. tegen betaling lo. op alle werkdagen en wel van 15 April tot en met 14 October van 10 tot 4 uur en van 15 October tot en met 14 April van 10 tot 3 uuren 2o. op erkende Christelijke feestda gen, geene Zondagen zijnde, van 15 April tot en met 14 October van 12 tot 4 uur, van 15 October tot en met 14 April van 12 tot 3 uur. b. kosteloos lo. des Zondags van 12 tot 3 uur 2o. op den eersten Woensdag van elke maand 3o. op alle werkdagen voor leerlin gen van scholen of verpleegden in ge stichten en voor ben, die deelnemen aan hier ter stede gehouden worden de congressen, jaarvergaderingen of wedstrijden, mits zij niet zijn ingeze tenen dezer gemeente, en voorts met inachtneming vari het bepaalde bij het derde lid van art. 1 der Verordening tot heffing van gelden voor het bezich tigen van het museum. De zoogenaamde Oudheidkamer en de kamer met folterwerktuigen zullen op de dagen, cenoemd sub b, lo. en 2o.. gesloten zijn. Het museum is voor het publiek ge sloten op Nieuwjaarsdag, den eersten Paasch- en Pinksterdag, den Zondag van de kermis en den eersten Ker=t- dae en voorts op door B. en W. tel kens te bepalen en vooraf bekend te maken tiiden, indien daartoe naar de meening van dat College bijzondere aanleiding bestaat. De lieer KRELAGE is vóór aanhou ding wegens 't gevorderde uur. Bo vendien, spr. wil gaarne het advies van de 'Commissie van Toezicht op 't Museum kennen. De heer LOOSJES meent, dal als de heer Krelage een goeden kapstok vinden wilde, om uitstel te krijgen, hij daarin geslaagd is. Het advies der Commissie is wel overgelegd. De heer KRELAGE zegt, dat het advies gevraagd mag zijn, overgelegd is het niet. Het is spreker's doel, om de zaak met het Museum in een goe den toestand te brengen (Gelach,1. Doet men het niet en weet men niet, hoe de Commissie er over denkt, dan blijft men ongerust. (Gelach). De VOORZITTER merkt op, dat het advies van de Commissie gevraagd, maar om den Raad geheel onbevangen oordeel mogelijk te maken, acht hij het niet gewenscht dat de Raad het advies van de Com missie kent. De heer MIDDELKOOP (lid der Museuui-commissie) zegt, dat hij het advies der Commissie ook niet kent. (Gelach). Wat spreker er echter van hoorde, heeft het zich bepaald tot opsomming vau gewerischle verande ringen en die veranderingen zijn door B. en W. aangebracht. Overi gens gelooft spreker niet, dat het advies der Commissie veel bijzonders kan zijn (daverend gelach). Spreker is er ook niet erg benieuwd naar (uit bundig gelach). Spreker meent, dat de Commissie er niet tegen is, dat haar macht wat wordt ingekort, van haar vroegere macht heeft zij ook niet veel pleizier beleefd (gelach). De heer SCHRAM steil voor, het advies van de Commissie aan den Raad over te leggen. Afgewezen wordt het voorstel- Sclrram, om het advies der Commis sie te doen overleggen. Vóór de heeren Schram, Willink en Modoo. Daarna wordt besloten, wegens het gevorderde uur het voorstel zelf aau te houden tol de volgende vergade ring. PUNT 24 Benoeming van een Regent van het St Elisabeths- of Groote Gasthuis, vacature-H. van den Berg. De heer H. van den Berg wordt her benoemd. PUNT 25. Benoeming van een lid van de Commissie voor do Tramplanneu, va- cature-J. F. Hulswit. Benoemd wordt de heer J. N. J. E. Thijssen. PUNT 26. Benoeming van een lid voor de Commissie van Bijstand in het be heer van de openbare werken, vaca- ture-J. F. Hulswit Benoemd wordt de heer J. L. E. I. Breda Kleijnenberg. PUNT 27. Benoeming van éen lltf vatf dsr Commissie van Bijstand iu het bö* heer der Gemeentebedrijven, vaca& ture-J. F. Hulswit Benoemd wordt Mr. J. H. TIiieL PUNT 28. B. en W. stellen voor, op verzoek, G. H. Hospes te benoemen tot make, laar in hypotheken en assurantiën ui deze gemeente Benoemd wordt de heer Hospes. PUNT 29. B. en W. stellen voor P. Schaft te benoemen tot onderwijzer aan d« buitengewone school voor lager on derwijs na 5 op een jaarwedde van f 1200 met verheugingen. Benoemd wordt de beer P. Schaft. PUNT 30. Ter voorziening in de vacature G. HeJlinga, onderwijzer aan de school voor &L U. L. O. no. 1. hebbon B. 00 W. de volgende voordracht opge maakt: 1. W. van Brouwershaven, onder wijzer aan school na 9 alhier. 2. J. G. Coerman, te Schiedam. 3. A. Koster te Doorn. Benoemd wordt do heer W. vart Brouwershaven. Hierop wordt de vergadering la half 6 gesloten. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 30 Cts. per regel. Vrouwen behoeven niet altijd lijdende te zijn. Wanneer gij steeds last hebt van pijn in uw rug, verschrikkelijke hoofd pijn, duizeligheid en scliemeringen voor de oogen, rheumatische pijnen, hartkloppingen, en gij u afgemat ge- •oelt, hoewel gij nauwelijks met uw bezigheden begonnen zijt, denkt gij er dan wel aan wat de oorzaak van uw kwaal is? Vele vrouwen zijn er toe n dergelijke verschijnselen toe schrijven aan hun vrouwelijk niet wetend welk eou gevichtig werk de nieren te vervullen hebben en niet wetend hoe vaak deze belangrijke or ganen juist bij de vrouw aangedaan worden. De nieren zijn de zuiveraairs van t bloed en verschijnselen als de boven staande toonen aan. dat zij hun werk niet behoorlijk verrichten. Velen ver- waarloozen deze eerste verschijnselen en zonder twijfel doen zich daarna ernstige ongesteldheden voor, die een totale verwoesting der nieren ten ge volge üeboeri. Verdraagt daarom de eerste ver schijnselen niet met gelatenheid, doch begint onmiddellijk met het genezen uwer nieren, die bron van uw zich ontwikkelende ziekte. Foster's Rug pijn Nieren Pillen dienen uitsluitend voor de nieren en blaas. Zij verster ken de nieren en maken hen volko men geschikt voor hun belangrijk werk. Ze komen de blaas te hulp en en de prikkelende onzuiverheden af, die de bovenstaande verschijnse len veroorzaakten en waaruit tevens waterzucht, rheumatiek, lenden jicht, urinestoornissen enz. ontsprui ten. Foster's Rugpijn Nieren Pillen (let op de juiste spelling van don naam) zijn te Haarlem verkrijgbaar bij de heeren J. J. Göppinger, Groote Hout straat 147a; en K. van Eden, Spaarne Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel èi 1 1.75 voor één, of f 10.voor zee doozen. Geeft dea kleinen patient eeos Scott's Emulsion en ge zu't met vreugde bemerken dat alles zich weldra ten goede keerter is vooruitgang waar te nemen, gevolgd door een krach tigen groei beeft menige lieve kleine gered ea aan den dood ontrukt. Scott's is de Standaard-Emulsie,de Stan daard van zuiverheid, lichtverteer- baarheid en kracht Scott's EmuU sion wordt uitsluitend bereid door Scott Bowne Ltd., Londen, Engeland, wier naam en fabrieks merk (de Viascher met de Vïsch) op elke verpakking voorkomt By allo Apothekers en Drogisten, Koloniën CHOLERA OP JAVA. D^i 16den Maart kwamen te Bata- via wederom 3U choleragevallen voor. De ziekte blijkt daar dus nog verre van geweken te zijn. Te Soerabaja kwamen den lSdea Maart 22 gevalien vau cholera met d-jodelijken afloop voor. De plaats werd besmet verklaard- Sedert is, ge lijk uit een particulier telegram bleek, de besmetverklaring opgehe ven. Volgens een bericht uit Soerabaja van den llden Maart hadden zich: ook choleragevallen voorgedaan te Modjokerto. Hei laatste bericht uit Semarang van den 22ston Maart luidde, dat de laatste twee dagen 48 choleragevallen en 41 sterfgevallen voorkwamen. ATJEH. Den 26en Maart 1.1. werd uit Koela Radja het volgende aan de „Deii Ct-"- geseind: Het bivak van de colonne Hoetjer ta Repet in het Meergebied is 18 deze** door een 50 man sterke bende aange vallen. Zwaar govvond werden zeven, licht één mindere. Do vijand had. diri» dooden.

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 7