NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 27e Jaargang. No. 8229. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. VRIJDAG 22 APRIL 1910 A HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN PER DRIE MAANDEN» Voor Haarlem Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente)1-30 Franco per post door Nederland1.65 Afzonderlijke nummers Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem de omstreken en franco per post 1.20 0.02 H 0.37 H 0.45 Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. ADVERTENTIËN: Van 1—5 regels 50 Cts.: iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels ƒ1.elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regeL Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Advertentien van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing: 50 Cts. voor 3 plaatsingen contant Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA ZATERDAG 23 APRIL. Schouwburg: Rotterd. Tooneelgez.: „Het Concert", 8 uur. Soc. Vereeniging: Muzaekvereen. t.Laurens Jansz. Coster", Uitvoering en bal, 8 uur. OM ONS HEEN No. 1131. Het Koloniaal Mnsenm. Misschien herinneren onze lezers lich nog, dat in de maand December van bet vorige jaar de heer Kamer- lingh Onnes, lid van den Amsterdam schei» gemeenteraad, vermogende lie den opriep om in drie dagen tijds een som bijeen te brengen van 825.000, om het Damterrein te koopen en daarop een Koloniaal Instituut te stichten. Het is toen niet gelukt en dc grond dus aan de directie van het modemagazijn verkocht, die er een bod op gedaan had, maar niettemin was het denkbeeld goed en kloek. In oen artikeltje heb ik toen den léden December trachten uiteen te zetten, waarom het stichten van een grootsch gebouw voor onze Indische belangen .wenschelijk, ja noodig was. En dat, hoewel daaruit vanzelf moest voortvloeien, dat het Koloniaal Museum, nu in een gedeelte van het Paviljoen overgebracht, uit Haarlem verdwijnt Voor ons zou dat seen voordeel wezen, omdat in den tegen- woordigen tijd een stad moet trachten te behouden de eigenaardige, do spe ciale instellingen die zij bezit. Leve ren d ie geen direct voordeel op, dan toch zeker indirect en voor den naam van een gemeente (ook onder do ste den zijn standen 1) moet zij vasthou den, wat zij bezit. Maar wanneer men tot ons. Haarlemmers, zegt dat een koloniaal museum behoort in de hoofdstad, waar ook de andere dra den liggen, die naar ljidische belan gen gaan, dan doen wo verstandig met dat to erkennen. Inderdaad is het *oo en ik kan het des te gemakkelij ker erkennen, omdat we tijd te over bobben gehad om ons aan het denk beeld te gewennen, dat het Koloniaal Museum in Haarlem geen blijvertje wezen zou. Wel is de heldhaftige poging van den heer Onnes schijnbaar op eenige duizendc guldens en veel spot uitgc- loopen, maar in werkelijkheid schijnt zijn oproeping toch anderen er toe te hebben opgewekt, de hand aan den ploeg te slaan. In ons vorig nummer heeft men kunnen lezen, dat do Maat schappij van Nijverheid er zich mee heeft ingelaten. In de aanslaande al- gomcono vergadering te Nijmegen zal dc verplaatsing aan dc orde worden gesteld, omdat het Museum een stich ting is van de Maatschappij, waar over dus hare departementen hebben te beslissen. Feitelijk wordt alleen voorgesteld, aan het hoofdbestuur op te dragen, to onderzooken, hoe aan den wonsch, dat het Museum steeds meer beant woorde aan zijn doel, gevolg kim worden gegeven en als we deze vage tormen zoo lezen, komt de gedachte bij ons op. dat wel vaker in algeniee- nc vergaderingen wenschen zijn ge uit en besproken, die door de om standigheden tot dusverre wenschen zijn gebleven. Maar dezen koer staat het cr beter voor. Uit de toelichting blijkt, dat het hoofdbestuur de men- schen, die het in zijn taak zullen steunen, al gevonden heeft. Daar staat Door eenige belangstellenden, aan wier hoofd slaat dc heer J. T. Cremer, eerevoorzittar van den Raad van het Museum, is thans het initiatief genomen om afdoende verbetering totstand to brengen. En op den voorgrond stellen deze personen, dat het Museum zal wor den overgebracht naar Amsterdam en daar, na zijn volkomen zelfstan digheid te hebben verkregen, worden omgezet in een Koloniaal In stituut. Wat de beer Onnes destijds wilde, was te Amerikaansch. DAar worden in een halfuur tijds tonnen gouds in geschreven voor den bouw van een nieuwe kerk der Doopsgezinden, maar dergelijke snelheid is voor onze Ne- derlandsche bedachtzaamheid te groot. Toch zijn we met het plan nu klaarblijkelijk op den goeden weg. Voor ondernemingen als deze is kapi taal noodig en zoodra de heer Cremer zich plaatst aan 't hoofd van een com missie, is dat te krijgen. Het is niet denkbaar, dat de depar tementen in de algemeene vergade ringen te Nijmegen straks door hun ne afgevaardigden deze zaak niet zou den steunen. Ook die van Haarlem zullen daartoe moeten meewerken, in het belang der ontwikkeling van het museum en de verspreiding der kennis van onze koloniën. Hier zal het kleinere voor het groote belang moeten wijken. En dat te eerder, omdat het ver trek van de koloniale collectie een voordeel beduidt voor bet museum van kunstnijverheid. Op dit oogen- blik zijn deze twee verzamelingen zus terlijk naast elkaar gehuisvest, maar toch ©enigszins als twee passagiers in een smalle tilbury, die den rit naar hun doel wel beiden vreedzaam mee maken, maar waarvan toch leder ge voelt, dat hij het gemakkelijker en aangenamer hebben zou. indien de ander onderweg uitstapte. Op den duur, wil ik maar zeggen, zouden van dit eebrek aan ruimte de beide musea ongetwijfeld de dupe worden. En de belangen, die Haarlem heeft bij het museum voor kunstnijverheid! zijn veel grooter, omdat daaraan ook een school verbonden is. Mocht ter onzaliger ure Amsterdam, dat graag do centralisee rende slokop speelt, ook daarnaar de hand uitstrekken, dan zoudeu wij ons in Haarlem dóartegen met kracht dienen te verzetten. Maar zoover is het niet en zoover zal het ook wel niet komen, wanneer aan het museum van kunstnijverheid maar gelegenhe^ tot ontwikkeling gegeven wordt. Do eenige kans daar op is de overplaatsing van het Kolo niaal Museum en als die toch gebeu ren moet, geschiede zij afdoend, dat is naar Amsterdam, waar natuurlijk veel méér Indische beiangen en be langstelling voor Indië huizen, dan in Haarlem. Met geringe middelen is het Kolo niaal Museum, zooals wij het nu ken nen, in elkaar gezet en gegroeid. Op dit oogenblik geniet het aan subsi- dien 1 14000, waarvan 7000 van Rijk, provincie en gemeente en (7000 van particulieren. Dat is alles. En daarvoor worden in stand gehou den het producten-museum zelf, de bibliotheek, die een zeer goede repu tatie bezit en een laboratorium, dat onder de leiding van Dr. Greshoff met eere genoemd werd. Weliswaar heeft men het Paviljoen voor nie mendal, zelfs het onderhoud wordt door den eigenaar, het Rijk, bekos tigd, maar het spreekt van zelf, dat een gebouw als dit enkel en alleen voor een stichting van openbaar nut kan worden gebruikt. Voor een ander doel is bet volmaakt ongeschikt. Het Koloniaal Museum, en dus ook de Koloniale Stichting, die nu ontwor pen is, mag inderdaad Rijkszaak worden genoemd. Zij is noch een ge meentelijke, noch een provinciale zaak en wanneer niettemin deze bei de besturen tot haar instandhouding bijdragen, dan is dat uit sympathie voor de zaak zelf, maar niet omdat er specifiek provinciale, of gemeentelij ke belangen aan verbonden zijn. 's L a n d s belang brengt mee, dat er een breed opgevat Koloniaal Insti tuut worde gesticht, en te hopen is, dat velen daarvoor warm zullen ge voelen in een tijd als deze, nu het goed gaat met do Indischo culturen. Van de ƒ5000, die het Rijk thans bij draagt, is 1000 voor de Sclioolverza- melingen, ƒ1000 voor den assistent aan het laboratorium en 3000 voor het museum zelf. Ik noem dat een sommetje, dat in geen verhouding staat tot de reusachtige belangen, die Nederland bij zijn koloniën heeft. Van het Rijk mag dan ook mettertijd veel grooter steun worden gevraagd en verwar»-' al zullen naar wij ho pen particulieren niet achterblijven. De man, die nu aan 't hoofd der be langstellenden staat, heeft indertijd bij den bouw van 't laboratorium ge toond, dat voor goede zaken zijn steun niet te vergeefs ingeroepen wordt. Want veel geld zal 't kosten. Er zal in Amsterdam een kostbaar gebouw dienen te worden gesticht, op duren grond en het onderhoud zal dienover eenkomstig stijgen. Als dat niet be reikbaar wezen mocht, dan zouden we toch zelf erkennen, dat de Neder landers te klein zijn, om zulke prachtige koloniën te bezitten en te beheeren. J. C. P. Stadsnieuws TENTOONSTELLING DER AVOND- TEEKENSCHOOL St. JOZEF. Gedurende enkele avonden, ia in St. Bavo in de Smedestraat, de ar beid opgehangen door de leerlingen van bovengenoemde school in den cursus 19091910 vervaardigd. Ditmaal heeft men voor die ten toonstelling niet de schoollokalen bo ven in het gebouw, doch de ruime groote zaal beneden gekozen. Voor waar een gelukkige wijziging, die een goed overzicht van het geëxpo seerde zeer ten goede komt. En is de hoeveelheid werk op de breede wandvlakten en staketsels aangebracht, respectabel te noemen, niet minder mag getuigd, dat ook de hoedanigheid van den arbeid in veel opzichten is te roemen, en in ver schillende onderdeelen weer vooruit gegaan bij een jaar te voren. Inderdaad men zal de algemeen be trachte en volgehouden degelijkheid en netheid slechts mogen prijzen, een hulde welverdiend voor den direc teur, den heeo- J. v. Brussel, en leer krachten dezer blijkbaar opbloeiende inrichting. Bij het geven van een kort resumé van het tentoongestelde werk, mee- nen wij allereerst op het bouwkundig teekenen te mogen wijzen, waarbij zoo menig werkstuk getuigenis af legt van solied onderricht en gelei delijk klimmenden leergang. Het meubelteekenen evenzoo in so- beren opzet en aan den wand tegen over, is voorafgegaan door de teeke- nlngen van rechtlijnigen en projecti- vischen aard. Bij bet vrij handteekenen en vak- teekenen voor schilders was genoeg lijk op te merken de plaats die aan eenvoudig, systematisch vlakorna ment, aa nblad. en bloemvormen en het sty loeren daarvan, het snijden van een schabloon e. d. was Inge ruimd, terwijl wij ten slotte bepaal delijk noemen de gezonde manier waarop het schetsen voor hout- als metaalbewerkers naar de natuur zoowel als uit het geheugen in enke le lijn, is opgevat. De belangstellende vakman en vriend voor den ambachtsman ga deze tentoonstelling zien; aantrekke lijk als zij is door haar eenvoud zal zij ook op hem een gunstigen indruk maken. G. KERKHOFF. N. V. Bouwmaterialen han del v. h. Firma Gebr. Schornagel te Haarlem. In de gisteren gehouden algemeene vergadering van aandeelhouders werden de balans en de winst- verliesrekening over bet boekjaar 1909 met algemeene stemmen goedgekeurd on hot winsbealdo ad 3333 op reser verekening overgebracht. Tot commissarissen werden herbe noemd de heeren G. Schutte J.F.zn. te Haarlem en A. Bicmond te Araster dam. Feestavond. Door het bestuur der Coöperatieve Broodbakkerij- en Verbruiksvereoni- ging „Vooruitgang" zal ook dit jaar weder een feestavond gegeven wor den. Reeds eenige vereenigingen tot medewerking uitgenood'gd, zijn al reeds georganiseerd. Ook de kinderen der leden zullen op een dergelijk feest onthaald worden. BEGRAFENIS-J. KLEIN. Hedenmiddag te 12 uur werd op 't kerkhof alhier ter aarde bestel<l het stoffelijk overschot van wijlen den heer J. Klein, oud-lid van den Haar- lemschen Gemeenteraad. Op den doodenakker waren velen aanwezig, o. m. jhr. mr. J. W. G. Bo- reel van Hogelanden, burgemeester, en mr. dr. J. Wytema, secretaris der gemeente, eenige predikanten, het onderwijzend personeel van de Chris telijke scholen voor den Werkenden Stand op de Bakenessergracht en voor on- en minvermogenden in de An- thoniestraat, wier leerlingen dezen morgen vrijaf hadden, voorts velen van 't verplegend personeel van het Diaconessenhuis en vertegenwoordi- van verschillende kerkelijke col- •r. M. F. van Lennep deelde mede, dat op den wensch van den overlede ne, niet aan 't graf gesproken weid, daar de thans overledene niet wilde, dat den mensch lof werd gebracht, waaj God alleen eer toekwam. Om dezelfde reden waren er geen bloe men. Dit stelde velen teleur, daar men gaarne had willen spreken van 't geen de afgestorvene voor 't Konink rijk Gods gedaan had. Dr. Van Len nep herinnerde in verband hiermee aan 't Christelijk onderwijs, het Godsdienstonderricht, zijn ouderling schap, het Diaconessenhuis, enz. En men had den heer Klein ais een broeder lief gehad. Weinigen wer den in Haarlem zóó vereerd als Va der Klein. En ook ik, zei spr., had hem innig lief en achtte hem zeer hoog. Wij zijn hem allen dankbaar voor wat hij gedaan heeft. Op verlangen van den overledene las Dr. Van Lennep een door den beer Kiein noc aangewezen gedeelte uit den Bijbel voor, nl. -. 2 Corinthiërs 5 vers 1 tot en met 9, aanvangende al dus „\N ant wij weten dat, zoo ons aardsche huis dezes tabernakels ge broken wordt, wij een gebouw van God hebben, een huiB niet met han den gemaakt, maar ecuwig, in de he melen." Daarna sprak Dr. Van Lennep een gebed uit, waarin hij dankte voor 't geen de overledene voor het Christe lijk onderwijs on het Diaconessenhuis had mogen doen. Hiermee was de plechtigheid, afge- loopen. Weggeloopen. Uit Haarlem is te Rotterdam aan gebracht dc 13-jarige M. v. d. P., welk meisje de ouderlijk© woning ln d© Wilhelminastraat aldaar was outloo- pen. Bx am en s L. O. Haarlem, 21 April. Gesl. de dames T. Jongsrua te Purmerend, A. van Amstel te Heemstede, W. G. Kreunen, M. G. Bruvnsteen. A. B. Engelsman en C. G. Pieleprat, allen te Haarlem. W. Hoogvliet. Hier ter stede is in den ouderdom van 80 jaar overleden de heer Willem Hoogvliet, oud-notaris te dezer stede. D© overledene kon op een welbe steed leven terugzien en was een man van strence plichtsbetrachting. Aanvankelijk als commissaris van politio in meerdere steden van liet land werkzaam, werd hij in 1862 nota ris te Wageningen en ln 1875 te Haarlem. In 1893 vestigde hij zich te Nijme gen en keerde in 1907 naar hier terug. De heer Hoogvliet heeft veel geschrif ten hot licht doen zien, zoowel op ju- ridlek als op ander gebied, was meer dan 20 jaren redacteur van de „No tarieel© Nieuwsbode" en lid van de Maatschappij van Letterkunde. RAADSSTUKKEN. B. en W. stellen voor in de verorde ningen op de levering van gas, elec- trischen stroom en duinwater de be palingen omtrent de staking van de levering te vervangen door een uni forme bepaling, dat alleen op last van B. en W. zal overgegaan worden tot afsluiting, behoudens in spoed- eischende gevallen, wanneer de di recteur de levering kan doen staken. B. en W. stellen mede voor den di recteur der Lichtfabrieken te machti gen I 25 als waarborgsom te vorderen bij de aansluiting aan het kabelnet. B. en W. stellen voor 200 "sjaars toe te kennen aan den leeraar, die den directeur aan elk der beide lloo- gere Burgerscholen, bij ontstentenis van dezen, zal vervangen, en tevens met het verrichten van administratie ve werkzaamheden zal worden belast, en voor dat doel 300 beschikbaar te stellen. Benoemd. De beer W. H. J. Vilsterman al hier is benoemd tot ambtenaar toi secretarie der gemeente Haarlem- morlicde en Spaarnwoude. ALS DE KONINGIN KOMT. In Café Neuf had gisteravond een algemeene bijeenkomst van Groote- Houtstraat-bewoners plaats ter be spreking van de versiering der Groo te Houtstraat voor het aanstaand Koninklijk bezoek. De hoer A. Meyer, die presideerde, deed uitkomen, hoe dit bezoek voor onze stad van bijzon dere beteekenis is, doordat H. M. hier voor het eerst komen zal als Moe der. Waar nu het vorige Jaar ter ge legenheid van de geboorte van Prin ses Juliana zulke spontane bewijzen waren gegeven van groote vreugde, daar paste het, om H. M. te ontvan gen op waardige wijze. Daarom deed het den spreker zeer veel genoegen, dat zich allerwegen de lust openbaar de, om de stad te versieren. Nog even werd in herinnering gebracht, wat er besproken werd op de vergadering van de Vereeniging Koninginnedag, hoe vooral getracht moet worden over eenstemming te krijgen in de wijze van versiering, die uit moet gaan van de burgerij en niet van do gemeente en toen deelde de voorzitter mede, dat de heer* Joh. F. Hulk is aangezocht geworden om zijn medewerking te verleenen tot het doen aanbrengen van een mooie en artistieke versiering in do Groote Houtstraat. De heer Hulk heeft zich hiertoe bereid ver klaard en een plan ingediend, dat ge- 1 afwiikt van de tot nu toe ge volgde. Het is als volgtL a n g s de huizen worden boven de winkelpuien en ra men groote guirlandes van groen op gehangen, die ln het midden een hal- ven nieter breed zijn en spitser toe- loopen. Do guirlandes, zes meter lang. met een groote bouquet ln het midden, zijn met lint omwonden. Waar twee guirlandes elkaar ontmoe ten, hangt een groenversiering naar beneden en is naar boven een bloem stuk aangebracht. Van baicons moet speciaal werk ge maakt worden. In de vitrines der winkeliers moc- n in plaats van de gewone étalages bloemen en planten aangebracht worden, evenals achter de ramen der particulieren. De vlaggestokken moeten niet ho rizontaal uitgezet, maar door beugels ln de hoogte gehouden worden, waardoor we niet die groote lappen doek krijgen, maar de vlag op Duit- sche manier komt te hangen, hal verwege aan den stok kan worden be vestigd. Dit plan heeft de groot© instemming van het bestuur. Iedereen kan zich voorstellen, welk een schoon effect deze straatversiering zal maken. Onder de aanwezigen waren er echter ver scheidenen, die tegen de kosten opzagen. Vooral het leeghalen der winkelétalages en het opvullen met groen eu bloemen ontmoette nog al tegenkanting. Gevraagd werd of niets kon meege deeld worden omtrent de kosten De voorzitter deelde mede, dat voor de buitenversiering het benoodigde geld zoowat kon worden becijferd. Dat zou ongeveer ƒ1600 bedragen, 1,20 per meter Om van de kosten der binnen-versiering een berekening t© maken, daartoe had het bestuur nog geen kans gezien. Dc voorzitter deelde nog mede, dat de heer Hulk heeft verklaard, dat de Gvoote-Houtstraat-bewoners mei zijn plan mochten doen, wat ze wilden, met dien verstande, dut het niet meer op zijn naam werd gesteld, wam wijzigingen werden aangebracht. Eenigen der aanwezigen wonschtcn dat alleen het plan voor de buiten- versiering zou worden toegepast, waarop de heer Bosman een bemidde lingsvoorstel deed. Hij wenschte n.l., dat. besloten werd tot de buitenversie ring en in principe tot de binnen- versiering. Het bestuur moet zich in verbinding stellen met den beer Hulk. ten einde de kosten te beramen voor de binnen- versiering, waarna daartoe in een vergadering zal worden besloten of niet. Dit voorstel werd aangenomen Op een volgende vergadering zul len dus dc- kosten en de verdecling daarvan besproken worden. De bijeenkomst ging uit van de Groote-lIoutstraat-Vereeniging. Het bestuur stelt zich voor, dat evenals met de Juliana-feesten een orkest de Groote- Houtstraat zal verlevendigen. WEDUWEN7.ORG. Gisteravond hield de afdoeling Haarlem van de Vereeniging van ge pensioneerde en gegageerde militai ren beneden den rang van officier, ter verkrijging van pensioen voor hunne weduwen en weezen eene ver gadering in de Korenbeurs. De heer Theel, die afgevaardigde was voor de te Amersfoort gehouden vergadering bracht zijn verslag uit. Het hoofdbe stuur had in overleg met de eere commissie besloten tot wijziging der statuten en het huishoudelijk regle ment Zoolang daarin voorkwam „dé verkrijging van Rijkspensioen", kon op den steun der regeering niet wor den gerekend. Aangenomen werd dit in de statu ten te doen vervallen en tevens de vereeniging te noemen „Weduwen- zorg". Over eene mogelijke Rijkstoe lage was nog niet veel te zeggen, toch bestaat er goede hoop. Zuinig beheer werd de afdeelingen aanbevolen. De gelegenheid tot toetreding als lid wordt tot 30 Juni a.s. opengesteld c t daarna onherroepelijk gesloten. Den leden werd nog loedegedeeii dat door de vereeniging een maan- blad zal worden uitgegeven, waar voor eene verhoogde contributie van 2 cent per maand zal worden geïnd. Na nog eenige besprekingen wa t de vergadering onder dankzegging voor de opkomst gesloten. De af dea ling Haarlem telt 65 leden. Verlof Drankwet. B. en W. brengen ter kennis, dat is ingekomen een verzoekschrift van H. van Thienen, om verlof tot het ver- koopen van alcoholhoudenden drank anderen dan sterken dronk voor ge bruik ter plaatse van verkoop in het benedenlokaal van het perceel aan het Klein Heiligland no. 77. HERIJK. Morgen, Zaterdag, heeft op Den Doelen van 812 en van 1—3 uur de herijk plaats voor de Doelstraat, het Wüsonsplein, de Korte en Lange Vla mingstraat, de Wolstraat, de Sophia- slraat en den Zijlvest. DE BRONGERSMA BANK. Vrijdag 29 April, des middags :e twee uur wordt op de binnenplaats van de H. B. S. aan de Zijlvest de monumentale bank onthuld, die dooi de oud-leerlingen en leerlingen der H. B. S. daar is geplaatst ais een hulde aan den afgetreden directeur Dr. II. Brongersma. EEN NIEUWE WIJZE VAN BEGRAVEN. Op 't kerkhof heeft men thans in gebruik genomen een „automatisch begraaftoestel Piëteit". Gelijk men weet werden tot nu ds lijkkisten boven de geopende groeve op liggers gelegd, dan de touwen onder de kist doorgehaald en na het wegtrekken der liggers de kist neer gelaten. Het nieuwe toestel maakt, dat het nederlaten der kisten veel geregelder en zonder het moelelijk torsen van de doodgravers kan geschieden. Het bestaat uit een raam van ijze ren buizen, dat over de grafopeniiig wordt gelegd. Tusscheu de buizen zijn staaldraden gespannen, die ver lengstukken hebben, welke over ka trollen loopen en met t uiteinde o:u een rol gewonden ■zijn. De kist wordt nu op de draden gezet cn langzaam en zeer regelmatig daalt de kist Ln de groeve, terwijl de du-aden zicii van den rol afwinden. Dit toestel voldoet, naar wat we er van zagen, goed. Woeste fietser. Gisteravond zeven uur werd de 9- jarige Willem Rus in de Barrevoete- sljraat het slachtoffer van een woest fietsende slagersjongen, die niet belde en hem omver reed. Met een hevigen smak kwam de jongen op den grond terecht en bekwam eenige kwetsuren aan het hoofd. Door een medelijdend voorbijgan ger werd hij naar zijn woning in de Vlamingstraat gebracht, waar ge neeskundige hulp werd ingeroepen. De slagersjongen reed door zonder naar dsn aangereden© te kijken. Gevonden voorwerpen. Een portemonnaie met inhoud. Gier straat 78. Vier portretlijsten, 1 lianddoek, 2 flanellen en 2 kussens, Groote Hout straat 22. Een vulpenhouder, Koningstraat No. 12. Een wit koralen rozenkrans. Kruis weg 37. Een lorgnet in étui, Gen. Joubcrt- straat 44. Een gouden damesring, Spaarne 40. Een doublé armband, L. Lakens tr. 7 rood. Een gouden kinderoorbelletje, Oran- Jeboomstraat 78. Een jongenspet, Gasthuislaan No. 79 rood. Een bril in étui. Brouwersstraat 14. Een postduif, Schneevoogtstraat 16 rood.

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 1