NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 27e Jaargang. No. 8231. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. maandag 25 april 1910 a HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN AD VERTENTIÊN: per drie maanden: «plL Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlem *T Haarlem van 1—5 regels /l.—elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regeL Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd Is (kom der Biï Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente) J-g 11 Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing: Franco per post door Nederland„1.65 50 Cts. voor 3 plaatsingen contant GöUusU^enf Zondagsblad, "voor Haarlem* 037H Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. de omstreken en ifranco per post ,0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZES BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA DINSDAG 26 AI'RIL. Gr. Kerk: Orgelbespeling, 1—2 uur. Schouwburg: „IIoll. Tooneelgezel- •chap: „Twee Wapens", 8 uur. De Kroon: Ned. Operette-ensemble: „De gescheiden vrouw", 8 uur. Soc. Vereeniging: Concert Haar lem's A Cape) la koor, 8 uur. Sint Bavo. Cursus in de Katholieke geloofs- en zedenleer. Velsen: Gemeenteraadsvergade ring, 10 1/2 uur. Stadsnieuws HERIJK. Morgen heeft op Den Doelen de herijk plaats van 812 voor de Van Maromsiraat, De Keystraat, Klaver- straat, Asterstraat en Kamperstraat en van 14 uur voor de De W'it- •traat, Korte- en Lange Hofstraat, Berkenrodesteeg en Damstraat. HET TOONEEL „I-IET» CONCERT" DOOR DE ROT TERDAMMERS". Een vol huis, een aardig 6tuk en goed spel ziedaar de voorstelling ran Zaterdagavond. Het eerste is een zeldzaamheid ln Haarlem en we verblijdden er ons dus over, dat de schouwburg nu eens goed bezet was; het tweede is ook geen alledaagsch verschijnsel, en gaf dus eveneens reden tot vreugde; maar het derde of laatste zijn we van de Rotterdammers gewoon en is een bij na vanzelf sprekend iets geworden. Het stuk van Herman Bahr is een geschiedenis je van huwelijksontrouw, maar, denk er om, het Is een blij- spelletje, en die ontrouw is niet heusch; het heeft er maar den schijn van, want 't komt zoo ver niet. Men vergete echter niet, dat het den hoofdpersoon, Gustaaf Heinz, ook heel moeilijk wordt gemaakt op het huwelijkspad, en dat van hem verlangd wordt, dat hij al heel ste vig op zijn been en staat. Gustaaf Heinz Is een musicus, een beroemd pianist met mooie oogen en mooie lokken, op wien de dames „<fol" zijn. Zij omzwermen hem, ca- Joleeren en d'izloteeren hem. Hij is het voorwerp van een afgodendienst van een zwerm mal doende, dweepen- de vrouwen. Zijn hart en brouw wor den dan ook op een harde proef ge steld. Maar als hij dan met een zij ner aanbidsters een snoepreisje zal gaan maken naar een hut in de ber gen, onder voorgeven dat hij op een concert moet gaan spelen, en de man van die aanbidster en zijn eigen vrouw er achter komen, reizen deze hem na en storen het paar. Enfin, na wat blijspel grapjes is het einde, dat beide paren zich weer verzoenen, begrijpend en voelend, dat iedere man en vrouw *t gelukkigst is met zijn eigen wederhelft, en lachend gaat het publiek naar huis. Karakterteekening ls er in dit stuk hiet meer dan in ieder ander blijspel, d. w. z.: de figuren zijn zeer schets matig aangegeven. Twee er van zijn echter zeer sympathiek. In de eerste plaats Marie, de vrouw van den pia nist, een type van een verstandige vrouw van een beroemdheid, die haar man neemt zooals hij is. een groot, goed. ijdel en zwak kind, die zich weet te schikken in Laar lot en zeer ware en verstandige dingen zegt over bet huwelijk. En in de tweede plaats Dr. Jura, de man der dame, die met den pianist het snoepreisje gaat on dernemen een zonderling, filosoof, een verwarde denker, ook nog een groot, naicf kind in het leven. Zijn conversatie is echter vol geestig© ge zegden, vreemde opmerkingen, zon derlinge opmerkingen, en hij is H het, die het publiek bijna voortdurend doet lachen. Hij beweert, dat inwen dig© vrijheid van zijn medemensch too lief te hebben, dat hij hem zelfs niet verhinderen zou een zotheid te doen als hij denkt daardoor gelukkig te zijn, en hij wil daarom niemand beletten gelukkig te worden op zijn eigen manier. Een staaltje van mans gevoels- en redeneertrant. Hij is een groot minnaar van de natuur, van bloemen en planten. Als hij nu bij Marie komt, ziet hij daar een vaas met af gesneden tulpen, die hij dadelijk boos weg zet. Marie: „Maar ze zijn toch zoo mooi!" Jura: „Ja, maar u is ook mooi, me vrouw. Is dat soms een reden om u het hoofd af te snijden? Neen, die din gen hooren buiten, in de natuur." Zoo is de kinderlijke, diepzinnige en zonderlinge Dr. Jura, die in uiter lijk weer prachtig door den zoo knap pen Nico de Jong getypeerd werd maar die ook al den humor in deze figuuT deed uitkomen. Hij droeg af en toe het stuk en had een groot deel in de vroolijkheid van den avond. Mevrouw Van Eijsden gaf een ver standige, knappe Marie Heinz te zien; Tartaud gaf den ijdeien, zwak ken, verwaten planoboroemdheid in al zijn leege wuftheid goed weer, en me]. Van den Arend was een aardig, makkelijk huilend dienstmeisje in 't eerste bedrijf. Maar Elsa Mauhs wos als het jonge vrouwtje van Dr. Jura weer te veel een „geknakt rouwviool - tje", zooals men wel eens ondeugend van haar gezegd heeft. We herhalen 't: het was een vol huls, een aardig stuk en goed spel. FRANS NETSCHER. Meeting voor 1 0-u r e ndag. De afd. Haarlem van den Metaalbe- werkersbond, alsook de Alg. Ned. Typ. Bond. besloten deel te nemen aan de meeting voor 10-urendag, op Hemelvaartsdag te Rotterdam te hou den, door het zenden van een afge vaardigde. Eveneens werd door de afd. Haar lem van den Alg. Ned. Typ. Bond ad- haesie betuigd, op de voorgestelde wijzigingen ln het reglement van het Gein. Werkloozenfonds, door ons al reeds geplaatst in het nummer van Maandag 18 April. Drankbereiders-vereenl- ging. Naar aanleiding van een door den heer G. Kruit van Rotterdam, propa gandist voor den bond van werkers in bet vak van alcoholhoudende en alcoholvrije dranken, gehouden rede, werd alhier opgericht een afd. Haar lem van bovengenoemden bond. met aanvankelijk 16 leden. „Kunst Adel t". Zaterdagavond hield het Geh. Onth. Zangkoor „Kunst Adelt", dir. de heer P. de Nobel, ln de bovenzaal van de Soc. „Vereeniging'' zijn jaarvergade ring en gaf tevens een soirée voor do nateurs en kunstlievende leden. Na dat de agenda was afgehandeld wer den verschillende nummertjes ten ge- hoore gebracht, waaronder de beide bekroonde in den zangwedstrijd van de Kon. Liedertafel „Zang en Vriend schap". Aanwezig was de componist, de heer G. Beijerle, wlen namens de vereeniging een krans werd aange boden. Namens de afd. Haarlem van de Ned Vereen, tot afschaffing van alcoholhoudende dranken werd der vereeniging een dirigeerstok aange boden door den beer Matla, voorzit ter der afdeeling, hij deed een mede- deeling, dat in de ledenvergadering van de afd. Haarlem een voorstel ge daan zal worden om een zeker bedrag uit te trekken voor het vaandelfonds van „Kunst Adelt". Door den heer Sevenhuysen wer den componist, directeur cn de ver eeniging gehuldigd voor de overwin ning, behaald ln den zangwedstrijd. Men bleef langen tijd in gezelligen kring bijeen. Verplaatsing. Hedenavond opent de heer C. de Jager zijn salon voor scheren en haarsnijden in het nieuw en naar de laatste hygiënische eischen ingerich te perceel Kleine Houtstraat 16 naast zijn oude zaak. De vloer is gemaakt van houtgra niet, het toilet van een stuk wit mar mer. de mooie woschgelegenheid, de keurige kastjes voor de scheeirappa raten van geabonneerden en de ver dere inrichting maken deze saaie thans tot een der netste op dit ge bied. Ook de Kleine Houtstraat is dooT deze verandering weder met een mooi perceel verrijkt. G. WESTERVELD. De heer G. Westerveld, onderwijzer aan de Onleidingsschool voor jon gens tot het middelbaar en hooger on derwijs in de VV'ilhelminastraat, is op 37-jarigen leeftijd overleden. De ter aardebestelling beeft plaats Woens dag om 12 uur. J. A. Lodewijks. Na een korte ongesteldheid, een longontsteking die reeds dadelijk hef tig optrad, is Zondagavond hier ter 6tede overleden de heer j. A. Lode wijks, arts alhier. Sedert Nov. 1881 was hij in Haar lem als medicus gevestigd en onder anderen de patieuten in het Diaco- nessenhuis,. waaraan hij sedert 1887 was verbenden, eerst als chirurg en naderhand ook als hoofd der interne afdeeling, weten met welke groote zorg hij hen behandelde, hoe con sciëntieus hij zijn taak opvatte en welk een goed operateur hij was. In die stichting zal men hem noode mis sen, te meer omdat hij ook als mensch de algemeene sympathie bezat. Jarenlang is de heer Lodewijks lid van onzen gemeenteraad geweest, hij verloor zijn zetel in 1899, toen bij een periodieke aftreding verschillende le den, wegens ontevredenheid van de kiezers over een belastingwijziging door anderen werden vervangen. In den Raad zelf ls zijn heengaan altijd betreurd, zijn persoon en zijn advie zen werden er gelijkelijk op prijs ge steld. Vooral onderwijs-aangelegen- heden en zaken van hygiënisclien aard werden daar door hem bij voor keur behandeld. Zoo was hij een van de eersten, die een slachthuis voor Haarlem nuttig achtte. De heer Lodewijks was ook Genees heer-commissaris aan 't Haarlemseh Medioo-Mechanisch Zander-Instituut. De begrafenis heeft Woensdagmid dag te één uur plaats op de begraaf plaats aan den Schoterweg. W. F. GORDON Men schrijft ons Dezer dagen lazen wij het onver wachte en droevige bericht, dat de heer W. F. Gordon, na een kortston dig lijden te Londen is overleden. Het groote aantal vrienden en bennissen, die hij zich te Haarlem en ln heel Nederland verworven had, zal door deze zeer treurige lijding wel diep ge troffen zijn. Om de IIoll and sche taal te leeren voor zijn studie 'n den Engelschen consulairen dienst, vestigde de heer Gordon zibh te Haarlem, waar hij te vens Engelsche conversatie-lessen gaf. De meeste zijner vrienden heeft hij zich echter verworven in de Haarlemsche sportkringen en als be wijs, dat zijn werken op prijs werd gesteld moge -elden, dat hij vóór zijn vertrek naar Londen zitting had in de besturen der Haarl. Footb. Club eu Haarl. Cricket Club „Rood en Wit". Vooral de Cricket-club, die door zijn harde werken zoo sterk in bloei is toegenomen, verliest in hem een harer beste leden. Doch ook ln de hockey- en roeiwereld was hij zeer gezien en zijn streven om het mooie in sport op den voorgrond te bren gen, deed hem medewerking en steun van een ieder verwerven. Hij is van ons weggegaan om aan zijn toekomst te werken. We dachten voor korten tijd. En ook hij hoopte nog eens de vruchten van zijn werk te zien en zijn oude vrienden de hand te drukken. Efa nu plotseling die tijding, plotseling alles afgesne den.... Maar als er ooit een vreemdeling diep ls gedrongen in het leven van jong Haarlem, dan was het Mac Gordon, en wanneer zijn enthousiaste streven herdacht zal worden, zal het zijn met een hart vol innig medelij den over zijn helaas vroegtijdig scheiden. Hij ruste in vrede I VEILINGEN. Uitslag der gehouden openbare vei ling iu het Verkooplokaal „De Gou den Leeuw" in de Kromme Elleboog steeg te Haarlem, op Zaterdag 23 April, 's nam. na 5 uur. 1. Een winkelhuis met erf en plaats aan de Barteljorisstraat, get, no. 25. Opgehouden 18.955. 2. Een winkelhuis en erf aan de Barrevoetestraat, geL No. 5l Opgehouden 16600. 3. Een huis en erf aan de lambard- steeg, get. No. 14. Opgehouden, 955. 4. Een winkelhuis en erf aan de Koningstraat, get No. 9. j. Fortgens Czn., f 7425. 5. Een perceel bouwterrein aan de Lange Margaretliastraat. 6. Een perceel bouwterrein aan de Lange Margaretliastraat, aan de Z.Z. van perceel No. 5. 7. Een perceel bouwterrein aan de Lange Margaretliastraat, aan de Z.Z. van perceel No. 6. 8. De boerderij, staande op voor schreven perceel en bouwterrein, tot amotie. De perceelen Nos. 5 tot en met 8 ge combineerd. Opgehouden 7690. 9. Een café en erve met twee afzon derlijk opgaande bovenwoningen te Schoten, aan de Paul Krugerkade, get. No. 23 zwart en rood, op den hoek van de Scheeperstraat, get. No. 1 zwart en rood. Frans Erdtsieck q.q. 6850. 10. Een pakhuis en erve met open plaatsje aan de Zuidzijde van de Spaarnwouderstraat, get No. 16. j. C. van Houten, f 2375. 11. Een huis en erf aan de West zijde van de Essenstraat, get. no. 14. 12. Een huis en erf naast het voor gaande perceel, get. No. 16. De perceelen Nos. 11 en 12 gecom bineerd. Opgehouden, 2405. 13. Een huis en erf met afzonder lijk opgaande bovenwoningen, aan de De Witstraat, get. No, 2 zwart en rood. A. Kloos, f 2300. 14. Een huis en erf aan de Noord zijde van de Groen daalsteetr. get. No. 9. 15 Een huis en erf naast het voor gaande perceel, get. No. 11. 16 Een huis en erf naast het voor gaande perceel, get. No. 13. 17. Een huis en erf naast het voor gaande perceel, get. No. 15. 18. Een huis en erf naast hst voor gaande perceel, get. No. 17. 19. Een winkelhuis en erf met af zonderlijk opgaande bovenwoning aan de Noordzijde van ie Groendaal- steeg hoek de De Wur.straat en naast het voorgaande perceel, get. No. 19. De perceelen No. 14 tot en met 16 gecombineerd. Opgehouden, 3950. Dc perceelen No. 17 tot en met 19 gecombineerd. H. van de Pol, 4900. 20. Een woonhuis met werkplaats aan '"eiRustenburgerlaan, get No. 1. 21. Een huis en erf niet afzonderlij ke bovenwoning, aan de Rustenbur gerlaan ten Oosten van perceel 20, get. No. 3 zwart en rood. De perceelen No. 20 en 21 gecombi neerd. Opgehouden, f 6475. 22. Een winkelhuis met afzonderlijk opgaande bovenwoning, get. No. 26 zwart en rood, en een pakhuis met afzonderlijk opgaande bovenwoning, get No. 5 zwart en rood, en erven, naast elkander aan- en op den hoek van de Lange Lakenstraat en Doel- straat. J. H. Bierboom, 6900. 23. Een pakhuis en erf aan de Lan ge Raamstraat, get. No. 14. A. van den Broek, 3175. 24. Vijf huizen en erven In een poort aan de Lange Raamstraat, get. No. 29a, 29b, 29c, 23a en 23b. j. Hartog, 1550. 25. Een winkelhuis en erf aan de Gr. Houtstraat, get. No. 58. II. van N'iel, q. q. f 15000. 26. Een huis, erf eu tuin aan de Brouwersvaart, op den hoek van de Eend rechtstraat, get. No. 126. J. II. Romeyn, 4680. 27. Een huis met afzonderlijk op gaande bovenwoning en erf, aan de Keizersstraat, hoek Ged. Volders gracht, get. No. 12. E. D. Koelewijn, f 5475. 28. Een huis en schilderswerkplaats met afzonderlijk opgaande bovenwo ning en erf aan de Lange Heeren straat, get. No. 25. M. Joustra, /4950 29. Een winkelhuis en erf aan de Breestraat, get. No. 7. A. Witkamp, f 2275. Acht burgerwoonhuizen en erven te Schoten, aan de Dr. Leydsstraat, als 30. Nó. 30, get. No. 17. 31. No. 31, get. No. 19. 32- No. 32, get No. 21. 33. No. 33, get. No. 23. De Nos. 30—33 uit de hand ver kocht. 34. No. 34, get. No. 25. 35. No. 35, get. No. 27. 86. No. 36, get. No. 29. 37. No. 37, get. No. 31. De perceelen No. 34 tot en met 87 gecombineerd. Opgehouden. 5605. 38. Een koffiehuis met erf en plaats je aan de Noordzijde van de Boter markt, met uitgang ln een poort, get No. 7. Gebr Schönhuth, 7855. Vier huizen met afzonderlijke bo venhuizen en erven, aan de Tulpen- Ïm, get No. 12 zw. en r. 40. No. 40, get. No. 19 zw. en r. 41. No. 41, get. No. 21 zw. en r. 42. No. 42, get. No. 23 zw. en r. De perceelen No. 39 tot en met 42 gecombineerd. Opgehouden, f 5985. Ons Meiblad. Door een aantal afdcelingen van den Alg. Ned, Geheel-Onthouders- bond, waaronder ook de afd. Haar lem, wordt een blaadje genaamd: „Ons Meiblad'" uitgegeven, waarin verschillende zeer belangrijke artike len voorkomen, alsook een flinke pro- nagandaplaat Tooneelvoorstelllng. Dezer dagen zal door de Kon. Too- neelvereeniging „Het Ned. Tooneel" in den Schouwburg worden opge voerd: „Een Amsierdamsche jongen, of het Buskruitverraad ln 1622, van Mr. Jacob van Lennep. Voor de bijwoning van dit goede vaderlandsche stuk wordt aan jeug dige persouen een belangrijke ver mindering op de entrée-prijzen toege staan. (Zie de advertentie). (Zie verder Stadsnieuws onder laat ste berichten). Uit de Omstreken BLOEMENDAAL. DE ONTSNAPTE HERTRBOK. Hedenmorgen werd de vluchteling gebonden aan voor- en achterpooten en geladen op een kar uit Velsen naar zijn kamp bij hotel Hartenlust teruggevoerd. Hij is gisteravond op de buitenplaats Meervliet, waar hij zich sinds Donderdag voornamelijk ophield, ln de val geloopen. De heer H. v. V. v. V. en diens knecht hebben van de duisternis gebruik gemaakt om het dier op te drijven in de richting van een haag, die don weg versperde. Toen was het aan zijn olgers overgeleverd en met zijn vrijheid gedaan. SCHOTEN. Tot ouderling bij de Nod. Herv. Kerk alhier is benoemd de heer H. Algra en tot diaken de heer J. Schreuders. Den 8sten Mei des voormiddags te i uur zal de hulpprediker Ds. Brandsma door Ds. Baljon en Ds. M on tij n in de hulpkerk alhier beves tigd worden, en des middags te half drie zal Ds Brandsma zijn Intrede houden. Zaterdagavond gaf de tooneelveree- nlging „Vriendschap zij ons Doel" in de tooneelzaal van 't café Van Dijk haar 3e uitvoering. Na opening door den voorzitter werden eenige liede ren gezongen, o.a. het welkomstlied. De tooneelstukjes, door de leden opgevoerd, mogen goed geslaagd hee ten. 'AERDENHOUT Voor de laatste maai hi dit seizoen, werd Zaterdagavond ln een van de zalen van hotel W'oestduin, door de tooneelvereeniging „Nut en Genoe gen," onder directie van den heer A. Sclireurs, voor veel publiek een goed geslaagde uitvoering gegeven. De stukken „EeTloos" en „De hoed van den Kolonel" verwierven veel bijval en werden door de spelers dan ook flink opgevoerd. Een bal besloot dezen gezelligen feestavond. HAARLEMMERMEER. Alhier is aanbesteed de herbouw der boerderij van den heer Frese aan de Hoofdvaart. Do hoogste der 6 in schrijvingen bedroeg 11.500; de laagste ziinde die van Gebr De Graaff, te"~Halfweg, /9390. De wintergewassen te Haarlemmer meer staan gunstig te velde. Door den ervloedig gevallen regen is het land thans goed te bewerken. Hei weiland staat prachtig en is gereed den vee stapel te ontvangen. HALFWEG. Bij de verkiezing van een lid van het bestuur voor den Grootcn IJpolder is met algemeene stemmen herkozen de heer F. J. Eldering, te Overveen. („Meerbode"). SLOTEN. Op de alhier gehouden paarden- monstering werden 6 stuks aangebo den, waan'an 2 met bestemming Daar Dultschland voor f 350 en ƒ475. VELSEN. STUKKEN VAN DEN RAAD. Kerkmeesters der NederJ. Herv. Ge meente te Velsen verzoeken den Raad art. 1, 2, 3, 6, 7, 8, 9 en 10 van de tusscben hen en den Raad der ge meente Velsen op 11 Maart 1857 t gegane overeenkmost vervallen te verklaren, art. 5 te handhaven ei art. 4 te bepalen, dat de grond niet anders dan voor plantsoen mag wor den bestemd en er geen gebouwen of getimmerten op mogen worden ge plaatst behalve zoodanige, die ver band houden met vergrooting van het kerkgebouw. B. en W. zouden art. 6 der overeen komst betreffende het onderhoud van voet- en rijpaden, inrijdhekken enz. door de kerk, wenschen te behouden. Zij stellen don gemeenteraad voor. met behoud van dit artikel de over eenkomst te wijzigen als door kerk meesters wordt aangevraagd. Bij 't gemeentebestuur is men een brief van den Commissaris der Koningin in Noord-Holland. hou dende bericht, dat bij Kon. besluit van 8 Maart 1910 aan den heer J. C A. Weerts, op zijn verzoek, met ingang van 1 Mei 1910 eervol ontslag ls ver leend als burgemeester. DE GASLEVERING. Wat het contract met de gem<:< n'.o Haarlem tot gaslevering betreft, van den voorzitter van Ged. Staten is een schrijven ontvangen, waarbij als ant woord op een door 't gemeentebestuur gestelde vraag, wordt medegedeeld, dat met grond kan worden aangeno men, dat van de zijde van Ged. Sta ten geen bezwaar zal rijzen tegen een overeenkomst met de gemeente Haar lem. Echter mag worden betwijfeld, dat gemeld college zal kunnen goedvin den, dat de te sluiten geldleening wordt verhoogd met een bedrag voor de op de exploitatie te lijden verlie zen, of dat deze op de kapitaal-reke ning gebracht worden. Nochtans behoeft de gemeente «enig tekort in de eerste jaren niet zelve aan te zuiverenzoo het gasbe drijf over voldoende kasmiddelen be schikt, levert zoodanig aanvankelijk tekort, dat op den volgenden dienst overgaat geenerlei bezwaar op. ZANDVOORT De heer Jhr. J. van Spengler, vo lontair ter secretarie alhier heeft met goed gevolg 't examen afgelegd voor het 1ste gedeelte voor candidaat ge meente secretaris. Door de Gymnastiekvereniging Oefening staalt Spieren werd in de concertzaal van café Zomerlust een welgeslaagde uitvoering gegeven.Zco- el door de heeren- als dames- cn ineisjesafdeeling werd zeer goed ge werkt. Tusschen de turnnummers werden door het duo Voget eenige voordrach ten gegeven, die ook veel succes had den. Ten slotte was er ook bal. De gymnastiek-vereeniging kan mot voldoening op deze uitvoering terug- In de Jaarvergadering der Winke- liersvereeniging werd door den secre taris het jaarverslag uitgebrach'. waaruit blijkt, dat dc- vereeniging IS leden telt De penningmeester deel de mede, dAt in kas een batig saldo is van 22.25. Tot voorzitter en bestuurslid wer den wegens periodieke aftreding her kozen de heeren E. H. Drokmeier en A. Sprangers. Nog werd mededeeling gedaan van eeu schrijven van de di rectie van de E. S. M., Inhoudende toestemming tot het op het emplace ment alhier gTatis plaatsen van ecu bord, waarop de waarschuwing ter zake van het hinderlijk volgen van badgasten om leveranties te vragen, Door den architect Joh. Jansen al hier is ondershands aanbesteed het bouwen van een dubbele villa voor rekening van den heer A. GroeneveM te Amsterdam, aan de Dr. Joh. Mez- gerstraat. Ingeschreven was door de heeren: T. Koper en C. Siegers, voor f 15937, J. Water, voor I 13.573. A. en W. Groen, voor I 12990. L. ten Broeke, voor 11.762. O. Schrikkema en F. Zwaan, vo r 11729. Het werk is nog niet gegund. Binnenland HOFBERICHTEN. De Koningin ontvangt aanstaanden Woensdag het Japansch Prinsenpaar, dat daarna aan de koninklijke tafel den lunch gebruikt. EERSTE HARING. Aan H. M. de Koningin is de eerste haring aangeboden door een vissche- rij-maatschappij te Vlaardingen. PRESIDENT ROOSEVELT. Naar gemeld wordt is het bericht van een receptie, die de oud-mlnlster J. T. Cremer, president der Nederl. Handelmaatschappij ter eere van: den heer Roosevelt zou geven, geen sprake. Ook burgemeester Röell is niet voornemens een receptie te geven. Da

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 1