NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. SSS ZoTSlad, voor Harlem I R^^ie en Administratie: Groote Houtstraat 53. 27e Jaargang. No. 8233. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. woensdag 27 april 1910 a HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN ADVERT ENTIËN: per drie maanden: ^ran regels 50 Cts.: iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlem- - - 1-20 Haarlem van 1—5 regels ƒ1.elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regel. Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd Is (kom der T® Bii Abon"ement aanzienlijk rabat. gemeente)1.30 K. Advertentien van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; Franco per post door NederlandB 1-65 (jgy MT 50 Cts. voor 3 plaatsingen contant de omstreken en franco per post «0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Adminislrafie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREROOM. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van, advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 76—78, Amsterdam- Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA DONDERDAG 28 APRIL. Gr. Kerk: Orgelbespeling, 2—3 uur. Schouwburg: Kon. Vereen. Het Ned. Tooneel: „Een Amsterdamsche Jongen," 8 uur. Brongebouw: Bazar geopend van l— 5 en 810 uur. De Kroon: Het Vrije Tooneel; Chan- feeler. Sint Bavo: Cursus in de Katholieke geloofs- en zedenleer. Onderwerp: Over de Godheid van Christus. OM ONS HEEN Het loon van den vlijtige is gewis. Deze of een dergelijke spreuk (ik hang niet aan de woorden) zou kun nen hangen in scholen, werkplaatsen, kantoren, kortom overal, waar ge werkt moet worden, want een feit is het, dat wie ijverig arbeidt, iets tot stand brengt en daarmee zichzelf op den duur zonder eenigen twijfel gees telijke voldoening en stoffelijke wel vaart schenkt. Evenwel maak ik een uitdrukkelijk voorbehoud de spreuk is alleen van toepassing op personen. Zoodra het .vereenigingen of colleges betreft, wordt de zaak anders. Die zien er meermalen kans toe, om voortdurend aan een zaak te werken en toch wei nig of niets tot stand te brengen. Hoe raadselachtig dat ook klinke, Jk ben natuurlijk in staat om de juist heid er van aan te toonen. Anders zou ik het niet zeggen. En mijn voor beeld zijn de openbare speelplaatsen in Haarlem, dat wil zeggen die wel ke we niet hebben. De andere komen im0'wOlijks 3D aanmerking het zijn een plekje op het Prinsenbolwerk, bij de Houtvaart, aan den Harmen- jansweg en een onbruikbaar strookje in den Hout én het grasveld vóór het Paviljoen, dat nu tijdelijk bij de bloe mententoonstelling is getrokken. Mocht er soms hier of daar nog een ander terreintje liggen, dat ik ver zuimde op te noemen, dan maak ik daarover bij voorbaat mijn excuus. Tot de zaak zelf doet het evenwel niet af, want we zijn het er allen vol maakt over eens, stellig ook B. en W. en de Raad, dat de openbare speel terreinen in Haarlem onvoldoende zijn. En toch, wat is er aan gewerkt 1 Sedert tien jaar is er haast geen jaar, of de zaak is iu den gemeenteraad ter sprake geweest. Als ik van al die ge beurtenissen hiervan nu een opsom ming ga geven, gelieve de lezer die te volgen, omdat ze zoo leerzaam is. Den lOden October 1900 stelden B. cn W. voor cm, daar zij den Hout als speelplaats riiet meer geschikt vinden, vier terreinen daarvoor beschikbaar te stellen, een terrein aan de Hout vaart bij de zwemschool, een tweede op het Slatenbolwerk, achter de villa van den heer Stoel, een derde op het Prinsenbolwerk bij het Spnarne, en een vierde voor de strafgevangenis aan den' Harmenjansweg. Na veel gepraats werd het voorstel (de Raad was toen al niet anders dan tegeuwoordig) aangehouden, om het advies te hooren van de Commissie voor den Hout en de Plantsoenen over de vraag, of het terrein voor het Pa- triljoen speelplaats mocht blijven. De Commissie was er niet tegen, onder voorwaarde, dat dit grasveld bestemd bleef voor kleine kinderen, en niet voor de „Engelsche" spelen, die vele leden blijkbaar schrikkelijk wild vonden. Het voorstel van B. en W. werd, met deze aanvulling, den Bden December 1900 goedgekeurd. De Haarlemsche kinderen kregen hun St. Nicolaas-surprise in den vorm van openbare speelplaatsen thuis. Maar het duurde niet lang, of er werd aan dit besluit getornd. Nauwe lijks drie maanden later klaagde de heer Klein over den last, dien een bewoonster van het Kenaupark van de speelplaats ondervond. De voorzit ter wist toen het gevaar nog te be zweren, maar den 17den April maak te de heer Klein er een voorstel van. dit terrein niet meer voor speelplaats te bestemmen en hoewel dit nog ver worpen werd, raakte de Raad blijk baar aan het wankelen. Hij had nog maar een stootje noodlg om om te vallen en dat gaf de heer Stoel in een request, dat 22 Mei in behandeling kwam. Met groote meerderheid schaf te toen de Raad het terrein In het Kenaupark als openbare sj plaats af. De opgeschoten Jeugd (voor de kleintjes was immers het grasveld vóór het Paviljoen) moest zich nu maar met drie woestijn-achtige ter- reintjes behelpen. Den 13den Mei 1903 wees de heer Groot er op, dat de plaats bij het Prinsenbolwerk niet geschikt was vroeg om nog een vierde speelplaats er bij. Of hij daarop een antwoord kreeg, kan ik niet vinden, maar in middels begonnen zich ingezetenen met de zaak te bemoeien en den lOden Juni 1903 kwam er een request in van Jhr. Ch. van de Poll en anderen, om de terreinen van het voormalige La- kenkoopersgilde voor openbare speel plaats te bestemmen. DAAr wilden B en W. niet van hooren, die gron den waren te duur en het bouwplan was vastgesteld en niemand van de Raadsleden had den moed het request te steunen, uitgezonderd de heer Groot Eenparig werd het afgewezen. Maar een jaar later, 22 Juni 1904, kwamen B. en W. zelf met een voor stelletje, namelijk om een gedeelte van het terrein van de boerderij het Torentje, bij de Kleverlaan, voor openbare speelplaats te bestemmen. De leden waren dankbaar, maar lang niet voldaan en nomen het voorstel bij wijze van een afbetalinkje aan. De voorzitter verklaarde, dat binnenkort nog' wel andere voorstellen den Raad zouden bereiken. Maar van het Torentjes-terrein is nooit iets gekomen. Wel stelden den 18den Januari B. en W. voor, dit kos teloos ter beschikking te stellen van den Bond voor lichamelijke opvoe ding, met 300 er bij voor omraste ring, maar den Aden October werd besloten, dit Raadsbesluit weer in te trekken, omdat deze Bond er geen gebruik van maken wou. De reden er van is deze, dat de voorwaarden, waaronder het terrein werd afgestaan, door den Bond on aannemelijk werden geacht. Inmiddels gaan de jaren voort en belanden we in 1906. Den 17den Ja nuari vroeg de pas genoemde Bond, om de speelplaats aan het Prinsen bolwerk te vergrooten, door den heu vel af te graven. Het werd een paar maal aangehouden en ten slotte den 28sten Maart van de hand gewezen. Maar de nadere voorstellen, die door den voorzitter in 1904 waren toe gezegd, lieten zich nog altijd wach ten. Gedurende het jaar 1907 bleven de openbare speelplaatsen wat ze wa ren, dat wil zeggen onvoldoende, en in 1908 moesten de voorstanders van flinke speelgelegenheden zich troos ten met de mededeeling, door den voorzitter in de Raadsvergadering van lsten September van dat jaar gedaan, dat het punt in de vergade ring van B. en W. ampel was be sproken en dat het College veel voor uitbreiding van het aantal speelplaat sen gevoelde. Tot een dergelijke verklaring be stond op dat oopenblik alle reden, omdat er weer een verzoek tot uit breiding moest worden afgewezen. De vage verzekering strekte tot pleis ter op de wond. Er was namelijk een voorstel van den heer Groot aan de orde, om althans een gedeelte van het Lakenkoo|>ersveld voor speel plaats te bestemmen. Maar de voorzitter ging verder, deelde mede, dat B. en W. op dit oogenblik wel geen bepaald voorstel konden doen, maar dat de gedachte was gerezen, om de gronden van het St. Elizabeths-gasthuis in het Leid- sche kwartier, die door de gemeente gekocht waren, er voor te bestemmen. „Misschien neemt dat denkbeeld na der vasteren vorm aan", zei de voor zitter. Daarmee nam de Raad genoegen. Het voorstel-Groot werd afgewezen. Maar alweer het volgende jaar, in de vergadering van 10 Maart 1909, kwam van do afdeeling Haarlem van den Bond voor lichamelijke opvoeding een verzoek in, om haar een stuk grond aan de Leidschevaart ten ge- bruike af te staan. Het is nu ruim een jaar later en we hebben er nog niets verder van vernomen. Ik heb, zelfs met de data, om den lezer nog beter te overtuigen, aange toond, dat deze zeer belangrijke aan gelegenheid in den loop van het laat ste decennium telkens op den voor grond is gekomen. Ik wijs er nu op, dat sedert het Raadsbesluit van 5 December 1900 er feitelijk niets is ge schied en dat derhalve het gemeente bestuur kans heeft gezien, zich tien jaar lang druk te bewegen, zonder ook maar een stap vooruit te komen. Arbeid zonder vrucht. IJver zonder baat. Iioe dat mogelijk is geweest, hoop ik in een tweede beschouwing aan te toonen. J. C. P. Stadsnieuws Als de Koningin komt. Het Bloem en-corso zal het mooiste nummer van t feestprogram wor den, dat tijdens 't Koninginne-bezoek afgewerkt wordt. Terecht wordt dan ook door het be stuur van „Koninginnedag" ver wacht, dat de deelneming aan het bloemcnfcest zeer groot zal zijn. Vertegenwoordigers van vereni gingen en particulieren, ook eige naars van equipages en automobie len, worden Donderdagavond tot een bespreking uitgenoodigd door het be stuur van „Koninginnnedag." In de advertentie, hedenavond in ons blad, vindt men plaats eoi uuir vermeld. Ds electrlscho tramlijnen. Naar we vernemen wordt de aan leg van do electrische tramlijnen door de stad opgedragen aan de Noord-Zuidhollondsche Tramweg- maatschappij, een stichting van do Hollandsche Spoor, die de lijnen in Leiden, de intercommunale lijnen en de stadslijnen hier ter stede zal ex- ploiteetren. Daarvoor is concessie-overdracht van de Hollandsche Spoor op die Trammaatschappij noodig. De ambtenaren dezer maatschappij zijn thans bezig met het uitzetten van de nieuwe trambaan, door mid del van ijzeren bouten, in het straat plaveisel, die om het verkeer niet te hinderen ingeslagen warden tot op 't straat-niveau. 't Is evenwel nog niet zeker, dat de thans uitgezette weg gekozen zal war den, daar 't Gemeentebestuur hierin nog oen woordje heeft mee te spre ken. Militaire zaken. Bij Kon. besluit zijn met ingang van 1 Mei benoemd tot kapitein bij het 10e regiment: De eerste luitenants II. H. Timmonnans en M. L. de Boer, onderscheidenlijk van het 7de eai het 1ste regiment. Ongeval. Gisterenavond zeven uur werd op den hoek van Oude Gracht en Groo te Houtstraat, een fietser door een wagen aangereden. De wagen kwam van achter de paardentram te voor schijn, zoodat de fietser hem niet zien kon. Hij viel, en zijn rijwiel werd zóó beschadigd, dat hij genoodzaakt was zijn tocht te voet voort te zetten. De fietser zelf kwam er nog vrij goed af. Van het gebeurde werd proces-ver baal opgemaakt. Go e d zool Gisteravond ongeveer negen uur werd door een politieagent in de Groote Houtstraat proces-verbaal op gemaakt tegen de bestuurders van een verhuiswagen, die weliswaar met twee paarden bespannen was, maar waarvan er één vreeselijk kreupel was. Het arme dier had den geheeien dag reeds op die wijze moeten voort tobben, en kon nu bijna n;et meer. Toch werd het nog lot vlugger werk aangezet. Menschwaardig T Bloemententoonstelling. De Koningin-Moeder zal morgen ochtend nogmaals een bezoek aan de tentoonstelling brengen en don tevens een bezoek brengen aan het St. Elisa beth's Gasthuis. De eerste zilveren medaille van de Koningin-Moeder is toegekend aan de firma C. B. van Nes en Zonen te Bos koop, die het meest heeft bijgedragen tot hel welslagen der tweede tijdelij ke tentoonstelling. Maandag 2 Mei heeft een Bloemen- keuring plaats op het tentoonstel lingsterrein. Gistermiddag, te laat om nog in het nummer van dien dag op te ne men, werd ons het volgende bericht gezonden Het staat thans vast, dat de heer Roosevelt op Zondag as. 1 Mei een bezoek zal brengen aan de Nationale Bloemententoonstelling. Het uur vai. het bezoek is evenwel nog niet vast gesteld. Het zal zeker door de bewoners van Haarlem op prijs worden gestald, dat de beroemde staatsman, niettegen staande zijn uiterst kortstondig ver blijf op Nederlandsch grondgebied, toch nog den tijd heeft willen afzon deren voor een bezoek aan de Haar lemsche tentoonstelling. Tevergeefs heeft de gemeente Rotterdam op een bezoek aan hare havenwerken ge hoopt en slechts met Amsterdam, Den Haag en Apeldoorn zal Haarlem de eer deelen van zijn verblijf. Ofschoon aan den door den oud-preside.i: voor zijn bezoek vostgestelden dag voor velen bezwaren verbonden zijn, ge- looven wij toch te mogen aannemen, aat do burgerij van Haarlem gaarne den heer Roosevelt zal toonen, dat zij zijne belangstelling in onze stad en in onze nationale bodemcuLuur op prijs stelt en dat zij niet zal achter blijven bij de hoofdsteden der groote Europeesche Staten, welke zich aile beijverd hebben om den heer Roose velt spontaan de hulde te brengen, waarop hij niet alleen als een der merkwaardigste staats\oofden van onzen tijd, zij het ook thans ln ruste, aanspraak heeft, maar ook en vooral wegens zijn krachtige pogingen tot "sehóau én ncYeSÜgi3g YSH 4 e» we reldvrede. De oud-president met zijn echtge- noote, zoon en dochter, verdere fa milieleden en twee secretarissen, ko men in auto's uit Den Haag naar hier. De heer Roosevelt zal hier de Hal- sen bezichtigen en gaat daarna waar schijnlijk naar Amsterdam, om de Rembrandts te zien. Vandaar gaat hij te half 8 met den trein naar Kopenhagen. R. K. KANTOOR- EN WINKEL BEDIENDEN. Naar „de Tijd" meldt zal de R.'-K. Bond van Handels-, Kantoor- en Win kelbedienden hier ter stede een afdee ling vestigen. TYPOGRAFISCHE STUDIEGEZEL SCHAPPEN. Door het bestuur van den Typogxa- fischen Studiekring te Haarlem, wor den in samenwerking met het be stuur der Typ. Studieclub te Zaan dam, pogingen gedaan om tot op richting van een Federatie van hier te lande bestaande studiegezelschap- pen te geraken. Daartoe zal begin der volgende maand een vergadering worden ge houden om tot definitieve oprichting over te gaan. HET TOONEEL „TWEE WAPENS", DOOR HET GEZELSCHAP DER GEBRS. VAN LIER. We hebben gisteren medelijden ge had met de acteurs en actrices. Neen, we hebben wel eens een slecht bezochten schouwburg gezien, maar zoo'n leege zaal als die van gis terenavond, is toch een unicum. Dio was nu leeg in de superlatief van leeg. Wel geteld, en de tooneelrecen- senten meegerekend, zaWn er in het benedengedeelte precies 21 menschen, en dan waren er boven ook nog wat. 't Was om te huilen. Toch lieten de acteurs en actrices zich niet door die holle znal ontmoe digen zij speelden of zij er niets van bemerkten; werkelijk doden zij even veel hun bost alsof zij voor een vol buis hadden gestaan. En dat was beei sympathiek zij hadden dan ook beier verdiend. Kan 't aan het stuk gelegen hebben? We mogen 't niet aannemen. Dit blijspel van de Duitsche moppenfa- brikanten Blumenthal en Kadelburg, uit den tijd, dat deze firmanten nog niet gescheiden waren en dat zoo ais men zich misschien nog wei zal herinneren als onderwerp het hu welijk behandelt van een rijk adellijk jongmensch met de dochter van een in Amerika rijk geworden varkens slachter, is wel oud 't dateert nog uit den TOd, dat Willem van Zuylen en de Haspelsen te Rotterdam hun triomfen vierden de eerstgenoemde had toen veel succes in de rol van den parvenu-varkensslnchter, en Dirk Haspels tvpeerde, zooals hij dat kon doen. den aristocratischen baron von Wettingen, die zijn neus ophaalt voor zulke familierelaties; maar zoo oud is 't niet, dat men 't al verouderd kan noemenmen gaat nog wel naar maller dingen kijken. Wat kan de reden dan wèl wezen, dat men het gezelschap der Van Liers in den steek heeft gelaten We weten 't niet. De grappigheden ln dit oude stuk, die ontstaan uit de botsingen van het geld met den adel, kwamen over 't algemeen goed tot hun recht. De heer Schwab als baron Von Wettingen (do rol van Haspels) en de heer Hoek als de rijke Amerikaanscho varkens slachter (de rol van Willem van Zuy len) waren heel aardig en zoo humo ristisch als zij maar kondenmevr. Erfmann was een heel lief en verlei delijk Amerikaansch weeuwtje, en de heer Erfmann (die echter in het derde bedriif nogal hinderlijk een entree iniste), een goede, zich beterende Dietrich von Vinck. De heer M. de Vries, de jeune premier von het ge zelschap, moet zich eens van andere manieren en een anderen tailleur voorzien. We lazen, dat het gezelschap der gebr. Van Lier ontbonden wordthet heelt gisteren dus zeker afscheid van ons genomen. Eu we wenschen allen leden, en vooral mevr. Erfmann— Sasbach een vrouw met heusch veel talent, die de laatste jaren he laas in do knel is geraakt goede engagementen toe voor het nieuwe seizoen. Maandag komen de Rotterdammers met ,,De rechte Lijn" van nog eens re Fabricius. FRANS NETSCHER. HAARLEMS CAPELLA KOOR. Bij het concert, dat Haarlems a Ca- pella Koor gisieraVor^ ill de groote zaal der „Vereeniging" gaf, zou me vrouw EngelenSewing van Amster dam als soliste zijn opgetreden. Deze had evenwel wegens ongesteldheid moeten af-telegrafeeren, zoodat nu in haar plaats optrad onze talentvolle jonge zangeres mej. Marie Bies. Met deze verwisseling nam het publiek gaarne genoegen te oordeelen raar het warm applaus, dut de zan geres herhaaldelijk ten deel viel. Zij zang dan ook met mooie stem en goede muzikale intentie haar zes tal Nederlandsche liederen waar van de belangwekkende compositie van Jan Brandts Buys „De eerste kus" ook om Willem Andrlessen's prachtig illustreercnde begeleiding misschien wel den grootsten indruk maakte. Met de bloemenhulde, aan mej. Bies na het zingen van dit lied gebracht, stemde het publiek leven dig in. De heer Andriessen fungeerde als tweede solist en in die kwaliteit hoor de ik van hem de le Ballade van Chopin. Zijn innig muzikaal, tech nisch schitterend spel te bekend om er opnieuw bij stil te staan im poneerde blijkbaar zijn auditorium en de bewondering gaf zich aan het einde dan ook in stormachtige toe juichingen lucht. Hoewel de artistieke beleekenis van dit concert hoofdzakelijk in liet solis tisch gedeelte daarvan was te zoeken, nam het koor zelf, onder aanvoering van den heer K. H. Kerkhoff, toch een niet onbelangrijk aandeel in het suc ces. Verschillende nummers van het geheel uit vaderlandsrh werk samen gesteld programma stelden de goede eigenschappen van dit gezelschap in een gunstig licht. „Op het Kerkhof' van Tetterode jauuner dat de in tonatie te wenschen liet was zeer goed opgevatbeter nog slaagde „Om vergüuisse der Sonden" van denzelf- at, en net aardig voorgedragen „Moe- üerr.fc-aiieeavan \V ierts een stuk je voor sopraan-solo met grooten- deels in „Bruiumstimmen" begelei dend koor (genre NV ognummers welks cultiveermg m. i. geen aanmoe- digiug verdient) sloeg bij de toe hoorders zoo in, dat een „bis" onver mijdelijk werd. Voor het tweede deel vermeldde het programma koorwerkjes van W. An driessen, Fr. Roeske en H. J. den Her tog pianowerk van C. Andriessen en Leon. C. Bonman liederen van C. v. Rennes, W. Andriessen en Gottfr. Mann. Een Nederlandsche avond dus zon der gebrek aan afwisseling. Flink o i PHILIP LOOTS. VOLKSTELLING 1909. De Staatscourant geeft oen over zicht van de voorloopige uitkomsten der 9de tienjaarlijksche volkstelling op 31 December 1909 in vergelijking met die op 31 December 1908. We vin den daarbij voor Haarlem en om streken Haarlem. Op 31 December 189? i 30200 mannen, 33879 vrouwen, totaal 64079. Op 31 December 1909 32261 man nen, 35983 vrouwen, totaal 68244. Schoten. 1899 306 m., 298 vr., totaal 604. 1909 45S8 m.. 4529 vr., totaal 9117. Heemstede. 1899 2262 m., 2460 vr., totaal 4722. 1909 3211 m., 3841 vr., totaal 7052. Bennebroek. 1899 651 m., 630 vr./ totaal 1191. 1909 600 m., 665 vr., totaal 1265. Hülegom. 1899: 2757 m., 2G01 vr., totaal 5361. 1909 4087 m., 3887 vr., totaal 7971 Haarlemmerliede en Spaarnwoude: 1899: 1605 m.. 1539 vr.. totaal 3144; 1909: 185-4 m., 1779 vr.. fotanl 3633. Haarlemmermeer 1899 8604 m.f 7956 vr., totaal 16560. 190910081 m., 9327 vr., totaal 19408. De voorloopige uitkomst telt voor de provincie Noord-Holland 530,359 m., 570,251 vr., totaal 1106610 en voor het geheele Rijk 2896154 mannen en 2956883 vrouwen, totaal 5 S53-037 per sonen. Bloemen daal, 1899: 2558 m, 3006 vr., totaal 5558. 1909: 3363 m 4405 vr., totaal 7768. Velsen, 1899: 5347 m 5232 vr., to taal 10579. 1909: 9191 m.t 9034 vr., totaal 18225. Beverwijk, 1899: 2634 ra., 2695 vr., totaal 5329. 1909: 335S m., 3250 vr., totaal 6608.: Zandvoort, 1899; 1625 m., 1543 vr., totaal 3168. 1909: 1839 m., 1906 vr., totaal 3745 Wijk aan Zee en Duin, 1899: 1190 m., 1037 vr., totaal 2227. 1909: 1839 m., 1906 vr., totaal 3745. Spaarndam, 1899: 472 m., 464 vr., totaal 936. 1909: 465 m., 470 vr., totaal 935. Sloten, 1899: 4127 m., 8926 vr., le taal 8058. 1909: 4730 m., 4657 vr., totaal 93S7. Vrouwenkiesrecht Men meldt ons: Naax wij vernemen vond gister avond op uitnoodiging en onder pre sidium van mevrouw Lorentz uit Lei den een bijeenkomst plaats in de tuinzaal van hotel Brinkmann, waar mevrouw Wynaendta Francken d® beginselen van den Nederlandschcn Bond voor Vrouwenkiesrecht uiteen zette. Na afloop voldeden degenen die als lid waxen toegetreden aan het ver zoek der voorzitster om een afdeeling te stichten. Tot bestuursleden wer den gekozen de dames Tideme.n— Scherius en Ruys en de heeren Rob bers en van dor Poest Clement. D« drie eerste, ter vergadering aanwe zig, verklaarden de benoeming te aanvaarden. HERIJK. Morgen heeft op Den Doelen d® herijk plaats van 8—12 voor de Ane- gang, Wairmoesstraat en Spekstraof* en van 14 uur voor de Lange- en Korte Veerstraat. EEN HERINNERINüSMEDAÏLLE. Door den horlogemaker Antoon C. J. Kreek, Zijlxtraat 92, is voor de ge- legenneid van hei Koninklijk bezoek te Haarlem een aardige herinnerings- medtuUe geslagen. Zij vertoont aan de voorzijde de portretten van de Kon'ngin, den Prins en Prinses Ju liana, welk alleraardigst groepje door de Nederlandsche Maagd mei een palmtak beschermd wordt Aan de achterzijde bevinden zich de wapens van Nederland en Meck lenburg, waaruit een boom oprijst, met de~ woorden Ter herinnering aan het Koninklijk Bezoek te Haar lem, Mei 191Ü. leder zal zich de aardige herinne ring voor een dubbeltje willen aan schaffen. Museum- en schilder ij eit< quaestie. Prof. Dako heeft, volgens mededee ling in de Tel., van Prof. Dr. Koet- schau, directeur der koninklijke mu seums te Bei-lijn, een uitnoodiging gekregen, om de Hanrleinsche mu seum- en schilderijen-quaestie te be spreken in t vrijwel over de geheele wereld gelezen blad „Die Museuro- kunde".

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 1