r:-r - ED'S DAGBLAD NIEUWS= en ADVERTENTIEBLAD. 27e Jaargang. No. 823? Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. VRIJDAG 29 APRIL 1910 A ABONNEMENTEN ADVERTENTIÊN: PER DRIE MAANDEN! Wpt. Van 1—5 re£eIs 50 C{s-5 5edere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlem i.2U Haarlem van 1—5 regels ƒ1.—elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regel Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der T® BiJ Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente) ,1.30 jpagagjJ V Advertenliën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels. 25 Cts. per plaatsing: Franco per post door Nederland1.65 N§) 50 Cts. voor 3 plaatsingen a contant oSuustreerd ZoSgsblad, voor Haarlem' I J 037K Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. de omstreken en franco per post »0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 76—78, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZES BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA ZATERDAG 30 APRIL. Bioscoop-Theater, Gr. Markt: Voor- •tellingen van 2 uur af. Soc. Vereeniging: Fpestconcert Na Arbeid Kunst. Stadsnieuws Om Ons Reen. In het Tweede Blad van dit num mer vinden onze lezers een artikel v,Openbare Speelplaatsen" (II) lu de rubriek Om Ons Heen. Gymnastie k-V ereenlglng ^Sparta". Men schrijft ons I Deze vereeniging hield j.l. Zaterdag bare jaarvergadering. De uitgebrach te verslagen en de animo op do oefe- ningsbijeenkomsten bewijzen, dat er hieuw leven in ,,Sparta" werkzaam Ie. De opkomst is bevredigend, het le dental neemt toe, en het oefeningslo kaal op den Stads-Doelen is vooreerst tiog ruim genoeg-, om menig candi- daat op de oefeningsavonden Donder dag en Zaterdag te introduceeren. Sparta" bereidt zich heden voor, om met succes uit te komen te Edam en te Brussel, respect, in Juni en Augustus a. s. De voorgestelde wijzigingen In het reglement werden aangenomen, evenals het voorstel om de Koninklij ke goedkeuring op de statuten aan te Vragen. De heer J. E. C. Vermout werd als eerelid benoemd, tot erkenning van zijne vele verdiensten, gedurende tal van jaren als bestuurslid aan de ver eeniging bewezen. Onder het tegenwoordig bestuur, de heeren J. Nierop, J. G. Boeré. G. Van Niel en II. J. Schuhinan, gaat „Sparta" haar 35-jarig bestaan tege moet. Mocht dat eens luisterrijk ge vierd worden HERIJK. Morgen heeft op Den Doelen de her ijk plaats van 812 voor do Gedemp te Raamgracht, Gedempte Volders gracht, Jacobstraat, Korte- en Lange Lakenstraat, Kerkstraat en Korte Houtstraat, en van 1—3 uur voor het Nieuwe Kerkspleïn en de Drappenier- rixaat. Journalistiek. De heer J. M. Beets, verslaggever aan Haarlem's Dagblad, is benoemd tot redacteur-verslaggever aan do Goeschc Courant, met ingang van 1 Juli a.s. OOK DOOR DE KOMEET! We ontvangen van een gelegen- heidsborichtgever het volgende be richt: „Hier ter stede doet zich het geval voor, dat een huismoeder zioh zóó overstuur maakt over een aanraking van de komeet van Halley met onze aarde, dat zij in hallucinaties allerlei hemellichamen tegen elkaar ziet bot sen en malende is. Ze ia van gevoe len, dat met de botsing van do komeet en de aarde alles gedaan is, trekt zich zelfs van haar huisgezin niets aan en berust in alles, als een ter dood veroordeelde." Tot zoover dit bericht. Er zijn twee mogelijkheden. Ten eerste, dat er werkelijk een vrouw binnen onze veste door de komeet verschijning overstuur geraakt is. Ten tweede, dat de komeet invloed gehad heeft op 't brein van ons bo- richtgevertje en hij zelf een oogen- blik aan hallucinaties is gaan lijden. Het tweede achten we nog waar schijnlijker dan het eerste... Doorderuiten. Gisteravond omstreeks 6 uur reed eon v -rmnn met paard en wagen door de Hagestraat, toen een der strenger van het paard losraakte, Waardoor het dier schichtig werd, en met eer. handkar in aanraking kwam, die door de ruiten van de kopersla gerij Ier firma Caalen ging, welke geheel verbrijzeld werden, C h r. School. De nieuwe Christelijke school in bet Kleverpark wordt Maandag 2 Mei a. s. geopend. Het personeel beslaat voorloopig uit drie personen, n.l. het hoofd, een onderwijzer en een onder wijzeres. Intusschen zijn de wegen, die deze school met do beslaande straten verbinden, nog niet gepla veid KAMER VAN ARBEID. Men schrijft ons De Kamer van Arbeid voor de Voe- dings- en Genotmiddelen alhier ver gaderde Woensdagavond, na een rusttijd van ruim 9 maanden. De moeilijkheden, aan hare samen stelling na periodieke aftreding in Juni 1909 voorafgegaan, worden geacht bekend te zijn. Thans is d© Kamer uit hare assche herrezen, en heeft zij hare taak opnieuw opgeno men, toegerust met nieuwe krachten, wijl niet minder dan 7 van de 10 le den voor het eerst zitting hebben. De tot de Kamer behoorende bedrij ven zijn vertegenwoordigd door één bakkerspatroon en één bakkersgezel één slagerspatroon en één slagersge zel één cacao-fabrikant één Jamfa brikant één likeurstoker één zui- velbereider en twee sigarenmakers (gezellen). Tot voorzitter zijn gekozende heer G. H. L. VerweiJ, door de pa troons, en de heer H. Souverein, door de werklieden tot BesLuurslid: de hooi- E. Levert, door de patroons, de heer S. Koome, door do werk den, allen bij eerste stemming. De benoemden lieten zich de keuze wel gevallen. De heer P- Kalblleisch. hoofdcom mies ter Gemeente-secretarie, werd met algemeene stemmen benoemd tot secretaris der Kamer. Zij is nu als volgt samengesteld G. H. L. Verweij, voorzitter, Frans Halsplein 7H. Souverein, id., Krit- zingerstraat 22 roodE. Levert, be stuurslid, Kenaustraat 3; S. Koome, id., Ripperdastraat 22; G. H. Japikse, lid-patroon, Schagchelstraat 11 J. P. Stol, id.Zijlvest 35; F. Sipkes, id., Koudenhorn 78; H. M. Voskuijl. lid werkman, Amsterdamschevaart 12 C. van Wieringen, id., Meester Joos- tenlaan 4: K. Kingma, id., Klaren- beekstraat 38 P. Kalbfleisch, secre taris, Coornhertstraat 17. Examens L. O. Haarlem, 28 April. Geslaafd de do- mes: D. G. C. Steens, A. M. C. Rcoic- ken en A. Scholten te Bergen en G. M. van Middendorp te Alkmaar. Willem An dries een. Naar we in het „Vad." lezen heeft onze stadgenoot, de heer Willem An- driessen, pianist en leeraar aan het Kon. Conservatorium te 's-Gravenha- ge, wegens familie-aangelegenheden bedankt voor de dezer dagen ontvan gen uitnoodiging, om aan het hoofd te willen staan eener muzikale In richting te Baltimore in de Vereenig- de Staten van Noord-Amerika. De Bronconcerten. We ontvingen de lijst der abonne- mentsconecrten, die gedurende de maanden Mei, Juni, Juli en Augustus in de Bron gegeven zullen worden. In de maanden Mei en Augustus wor den er vijf gegeven, in Juni zeven, in Juli acht. Daarvan heeft het Haar- lemsch Muziekkorps er 23 voor zijn rekening genomen, het Muziekkorps „Harmonie" één, en 't Stafmuziek korps van 't 10e regiment Infanterie eveneens één. Boottocht. Ter gelegenheid van de groote mee ting ten gunste van Staatspensionee- ring op 16 Mei a. s. te Zaandam, zal de Afd. Haarlem van den Bond voor Staatspensioneering een boottocht derwaarts houden. Met succes zijn bekroond de pogingen tot medewer king van een muziekcorps te verkrij gen tot opvroolijking van het mooie watertochtje, terwijl het Gemengd Koor van Spaarndam de reis zal mee maken. Verscheidene vereenigingen te de zer stede zenden afgevaardigden naar deze meeting, die zeer druk bezocht belooft te worden. Bijzonderheden omtrent den lagen bootprijs, enz., worden per adverten tie hekend gemaakt. Naar de tentoonstelling. Hedenmorgen van tien tot twaalf uur zijn alle verpleegden in het Stads-Armen- en Ziekenhuis in de ge legenheid gesteld do Bloemententoon stelling te bezoeken. Begrijpelijk, dat dezen daarmee hoogelijk ingenomen waren I Hedenmorgen ontvingen de leerlin gen der hoogste klasse van de lagere scholen van het bestuur der Bloem- bollententooustelling de uitnoodi ging, morgenochtend tusschen 10 en 12 uur de tentoonstelling te komen bezoeken. Hoog bezoek. Morgen zal in Hótel Funckler The Earl of Onslow met familie zijn in trek nemen. De Earl Wunt per auto aan. Onthulling van de Brongersma-bank. Hedenmiddag te twee uur had de plechtige onthulling van de Bron- gersina-bank plaats, een monument ter herinnering aan de werkzaamheid van den onlangs afgetreden directeur der H. B. S., Dr. II. Brongersma, die van 1879 tot 1910 aan deze onderwijs inrichting werkzaam was. Om de gelden voor deze monumen tale bank in te zamelen had zich een eore-comitó en een Commissie van Uitvoering gevormd. Het eore-comilé bestond uit de hee ren: J. J. Beijnes, Haarlem, Prof. dr. A. van den Brook, Utrecht, P. Goed koop Dzn., Haarlem, Prof. W. H. L. Janssen van Raay, Delft, Luit.-Gene raal P. C. Kool, Den Haag, J. Krol, Haarlem, Mr. A. A. van dei* Mersch, Bloemendaal, J. Mullemeister, Heem stede, Jhr. nir. A. J. Rethaan Macaré, Den I-Iaag; J. A. G. van der Steur, Den Haag; Luit.-Kolonel J. Z. Stuten, Amsterdam; Prof. dr. H. ter Meulen, Delft, Mr. A. C. Waller, Laren. De Commissie van Uitvoering werd gevormd door de heeren: Herman J. de Vries, voorzitter. Dr. H. J, Gal- koen, penningmeester; W. F. Druy- vesteijn, Haarlem, J. van Goch Jr., Medan. Dr. P. M. Heringa, Haarlem, C. Heyman, Haarlem, Alex. Hoeffel- man, Suriname; C. Jonges, Haarlem; Dr. Z. Kamerlingh, Buitenzorg; Ma rie C. Metman, Enschedé, E. A. W. Pauw, Haarlem; Julie van West, Amsterdam, R. ZuLdcma, Haarlem, A. van der Voort Azn., Secretaris, Bloemendaal. Voorts belastten zich Dr. Z. Kamer lingh te Buitenzorg en Alex. Hoeffel- man S. I., Plantage-Mariénberg, Su riname, met do inzameling der gel den van de oud-leerlingen in Oost- en West-Indië. Te twee uur hedenmiddag werd dr. Brongersma met zijn familie aan het gebouw der H. B. S. op de Zijlvest ontvangen en naar de gymnastiek zaal geleid, waar een spreekgestoelte was opgericht voor een achtergrond gevormd door de Nederlondsche en Friesche vlaggen, overhuifd door een baldakijn. In een halven cirkel daar voor geplaatst stonden rijen stoelen, waarop plaats hadden genomen: de Wethouders, (de burgemeester was door omstandigheden verhinderd) de Gemeente-Secret. Mr. dr. J. Wytema, een aantal leden van den gemeente raad, do leden van de Commissie van Toezicht op het M. O., de straks ge noemde Commissies, de leeraren, ve le oud-leerlingen en de leerlingen der H. B. S. en gonoodigden. HULDIGING VAN Dr. BRONGERSMA Dr. Brongersma en zijn gezelschap nam plaats, waarop een meisjeskoor, gevormd door 45 leerlingen der H. B. S., onder leiding van de oud-leerlihge Mej. Marie Dozy een lied ten gedioore bracht, gedicht door Dr. P. H. van Moerkerken Jr. Welkom, welkom, zijt gij ons weer: Juublend zingen we u den groet, 't Lied dat rijzend u ter eer. Aller vreugd verklanken doet, 't Lied, dat, juichend zingen mag, Onvergcotlijk blijf' deez' dag! Welkom, gij die zijt vergrijsd; Rustloos zorgend voor de jeugd. Welkom hier, waar elk u prijst, Om 't wederzien verheugd, Nu hij dankbaar jub'len mag; Onvergeetlijk blijf' deez' dag. Nadat do laatste klanken van den fraaien zang waren verstorven, nam de heer Herman J. de Vries, voorzit ter van de Commissie van Uitvoering het woord om de volgende rede uit te spreken: Dames en Heeren I Namens het Uitvoerend Comité roep ik u allen een hartelijk welkom toe binnen do muren van de Haarlem- sche Hoogere Burgerschool. Het is nog slechts een paar jaar geleden, dat wij naar deze zaal wa ren opgegaan, om van U, mijnheer I de wd. Burgemeester, de verklaring te hooren, dat de nieuwe school geopend was. De woorden, toen gesproken door den man, die nu, evenals toen, het middelpunt van de samenkomst was, waren die eens overwinnaars. Jarenlang had hij zijn kostelijke ga ven moeten schenken in een omge ving. die hoe langer zoo minder be antwoordde aan de eischen, die men heden ten dage stellen moet aan 'n ge- houw, waarin een Hoogere Burger school met 5-j. c. gevestigd moet zijn. Maar nu kreeg de heer Brongersma door de waarlijk onbekrompen wijze, waarop het gemeentebestuur in deze haar taak had opgevat, de beschik king over een gebouw, dat in vele op zichten een modelschool werd ge noemd in den lande. Met groote liefde had de directeur de inrichting voorbereid en geleid. Had hij daarbij aan zichzelf gedacht.' Had hij daarbij de gedachte gevoed, een reeks van jaren in deze uitmun tende omgeving de school te besturen? een omgeving zóó goed, dat hij zijn werk gemakkelijker zou kunnen doen, een omgeving zóó up to date, dat hij zijn geliefd middelbaar onderwijs tot zijn recht kon doen komen, op een wijze, als Thorbecke dit in 1863 niet had durven droomen '1 In dezo omge ving van menschen, jongen en ouden, die Dr. Brongersma van verschillen de zijden hebben leeren kennen, is het antwoord op aller lippen. Gij allen zult het volkomen met mij eens zijn, dat het eenige antwoord op deze vra gen een positie! „neen" is. Dr. Bron gersma heeft nóóit aan zich zelf steeds aan anderen gedacht Zijn groot werk aan het einde van zijn ambtelijke loopbaan was een werk voor anderen, een werk ten gerieve van hen, die na hem zouden komen. Menschenwerk kan nooit volmaakt zijn, en menschenwerk zal nooit on verdeeld de goedkeuring van alle me- demenschen wegdragen. Zoo iemand, dan zijt gij het, mijnheer Brongers ma, die daarvan overtuigd zijt Gij weet zeer zeker, dat niet een ieder het met u eens is geweest maar wat gij niet weet, niet kunt weten, is, dat een ieder die in Uw sfeer kwam, ten volle overtuigd werd van Uw groote, zelfverloochenende liefde voor ande ren. Bij onzen oproep, om ter Uwer ge dachtenis in Uw school een monu ment te stichten, hebben zonder twij fel velen gedacht aan directeur Bron gersma hebben velen gedacht aan den raadgever Brongersma, maar hebben nóg veel meer jonge en oude menschen gedacht aan dat zachte woord, aan dat vriendelijk oog. Zoo'n weldaad, wanneer zij met U binnen de vier muren van Uw kamer onder werpen bespraken, die verder gingen dan rapportcijfers en wat dies mcar zij. U kennende, komt mij in de ge dachte het schoone woord van een der wereldfiguren „En al ware het, dat ik de gave der profeten had, en wist alle verborgen heden en al de wetenschap en al ware het, dat ik ai het geloof had, zoodat ik hergen verzette, en de liefde niet bad, zoo ware ik niets." Blik om U heen, en gij zult ontwa ren naast de vertegenwoordigers van ons gemeentebestuur, zoowel Burge meester en Wethouders als raadsle den zult gij opmerken leden en oud leden van de Commissie van Toe zicht op het Middelbaar Onderwijs te Haarlem zult gij zien gezichten van hen, die jaren geleden als jonge men schen onder Uw leiding stonden; zult gij zien de gezichten van de meisjes en jongens, die Uw schoone uitvaart als directeur nooit zullen vergeten, zult gij ook zien velen, die jarenlang getuigen van Uw liefdevol werken. En allen zijn hier gekomen met één doel U hulde te brengen voor wat gij als directeur en als mcnsch voor het opkomend geslacht geweest zijt, om getuige te zijn van de ont hulling van het monument, ter Uwer eere gesticht. In dit boek zult gij lezen de namen van hen, die aan onzen oproep ge hoor gaven. Straks zeide ik, dat menschenwerk nooit volmaakt kan zijn. Van het on volmaakte van ons werk zijn wij ten volle overtuigd. Hoevelen hebben wij" overgeslagen, hoevelen hebben wij niet kunnen bereiken, en onder die allen zullen er velen zijn, die het zui len betreuren, niet in staat geweest te zijn, U ook ie huldigen. Wij meenden, dat ouzo stoffelijke hulde Uw werk, Uw leven moest sywbuhscereu. Wij kozen daartoe een bank. Syinboliseerende de wel verdiende rust na gedanen arbeid, een bank van hecht, sterk graniet, syboiiseerende den hechten steun, door U aan zóóvelen gegeven. En we meenden, dat vóór die bank een boom moest slaan, een boom die, wanneet- de tijden zijn gekomen, haar takken wijd uit zal spreiden, en de rust ver kwikkend zal maken een boom als levend symbool van hetgeen gij voor honderden en honderden zijt geweest, een boom, onder welks beschuttend looverdak het zoo goed is te zijn. Namens do Commissie van Uitvoe ring dank ik U, edelachtbare heeren Burgemeester en Weihouders, raads leden dezer gemeente, voor Uw groote welwillendheid en medewerking, om het ons mogelijk te maken, aan ons plan uitvoering te geven. Namens de Commissie van Uitvoe ring breng ik ook groot en dank aan II. miinheer Van der Steur, dat Uw bijzondere gaven, Uw talent zoo dadelijk na ons verzoek beschikbaar hebt willen stellen voor het ontwer pen van een monument, ter eere van Uw oud-directeur. Uw handelwijze typeert wel heel sterk de gevoelens van die vele oud-leerlingen, voor hun Hoogere Burgerschool-directeur, Dr. Brongersma Wij danken U voor de persoonlijke zorg, voor de persoonlij ke toewijding, tijdens den bouw. Met dankbare gevoelens denken wij ook aan den man, die den bouw geleid heeft, den heer Van der Spek, en de uitvoerders van het werk, de gebroe ders Van Zanten. Bij den bouw van een kostbaar paleis zou niet nauwkeu riger, niet met meer zorg voor keuze van materiaal en afwerking gezorgd kunnen zijn, dan bij het maken van dit eenvoudig, schoon monument. Wij mogen ook niet verzuimen te gewa gen van de hulp, door den directeur der Gemeentewerken verleend, en voor de welwillende adviezen, ver strekt door den tuin-architect, den heer Leonard Springer. Het zij mij ten slotte vergund, een verzoek te richten tot U, mijnheer de Burgemeester, tot U als vertegen woordiger der gemeente Haarlem. Wij hebben gemeend, dat een gedenk- teeken, gesticht ter eere van den man. wiens naam onafscheidelijk verbon den zal blijven aan het Middelbaar Onderwijs te Haarlem, het eigendom moest worden van de gemeente, waar aan hij zoo lange jaren zijn beste krachten gegeven heeft. Namens allen, die tot de stichting hebben bijgedragen, verzoek ik U, mijnheer de wd. Burgemeester, dit ge- denkteeken in naam onzer gemeente m eigendom te willen aanvaarden. ij hopen straks, wanneer het ge- donkteeken onthuld zal zijn, het ant woord te mogen vernemen op dit ons verzoek. Ik heb gezegd. Op dezen spreker volgde luite nant-generaal P. C. Kool, oud-lid van do Commissie van Toezicht op het M. O., thans te 's-Gravenhago, om Dr. Brongersma te huldigen. (Op deze rede en 't vervolg van do plechtigheid komen we morgen uit voeriger terug, daar het vergevorder de uur niet toeliet heden nog deze toespraken in extenso op te nemen). Dr. Broneersma zeide hierop dank voor de tot hem gerichte toespraken. Thans begaf men zich naar de bin nenplaats, om daar de bank, nu nog door dooken bedekt, te onthullen. De leerlingen der H. B. S. trokken mede naar buiten. Dat geschiedde in gelid en met trommelslag, om zooveel mogelijk de orde tahandhaven. Buiten had zich reeds een orkest van leerlingen der H. B. S. opge steld. dat onder aanvoering stond van den heer Willem Landré, uit Rotterdam, een oud-leerling der school. De muziek, die uitgevoerd werd. was ingestudeerd onder leiding van den heer Joh. Steeuman. Het or kest ontving de gasten met een Pries- termarsch tan Mozart, die zeer ver dienstelijk werd uitgevoerd. Toen de muziek, zweeg, traden uit de poorten, die aan weerszijden van de bank in een groene haag gescho ren waren, twee leerlingen der 5de klasse der H. B. S. te voorschijn, ge kleed in fraaie Grieksche gewaden. Ilot waren Mej. Joh. de Crauw en de heer D. Cohen Tervaert. Nadat zij uit de poort getreden wa ren, spraken zij een dialoog uit, dio eveneens door Dr. Van Moerkerken vervaardigd was. Plaatsgebrek noodzaakt ons de plaatsing van den tekst van dit go- dicht tot morgen uit te stellen. Onder het uitspreken van deze proloog waren de doeken, die de bank bedekten, weggetrokken en voor de oogen der aanwezigen vertoond© zich do monumentale bank, die uit geel-grijs Beyersch graniet is ge maakt naar een ontwerp van een oud-leerling, thans een der bekendste architecten in ons land. In de rugleuning van de bank, die 5 M. meet, is een in geel en bruin uit gevoerd tegeitgbieau aangebracht uit ue fabriek van Joost Thoott en Labou- chère te Delft. Dit tableau draagt het opschrift„1879 Dr. II. Brongersma 1910." De bank staat op een breed bor des van baksteen, die met drie trap pen naar den beganeu grond leidt. Op piëdestals van steen staan groe ne planten. Achter de bank loopt de groene haag rond, die in tweo poor ten eindigt. Er voor is een schelpenpad, in wier midden een boom, die thans zijn eer ste groensel over de bank uitspreidt. Dc firma M. van Waveren Mz., to Hillcgom, heeft gezorgd voor een mooie azalea-versiering rondom de bank. Nadat men de bank bezichtigd had, nam de Wethouder Dr. H. D. Kruse- j man het woord om de bank, namens de Gemeente, in eigendom te aan- vaarden. Danrn.a zette het orkest het ..Larzo" van Handel in te rbeëindiging def plechtigheid. Dr. Brongersma recipieerde hierop in do docentenkamer der H. B. S. De hoer Herman J. do Vries over handigde bij het uitspreken van zijn rede aan Dr. Broneersma een album, gebonden In half Fransch-leerea band, rood-marocco met oud- pen- marmer. Het album, dat eon zeer eenvou dig karakter draagt, bevat de namen van de deelnemers aan het hulde blijk. Aanbesteding. Door den heer J. J. van Noppen, architect alhier, werd gisteren voor rekening van den heer H. Koning aanbesteed het bouwen van een dub bele villa aan de Tempeliers- en Stol bergstraat alhier. Laagste inschrijver is de heer A\ N. Cornellsse, te Haarlem, voof 1 18975. Onder genoemd cijfer is niet begre pen do post: loodgieterswerk. DE KLEVERLAAN. Heden deed de Arrondissements- Rechtbank in kort geding uitspraak' in zake het geschil tusschen de ge meenten Haarlem en Bloemendaal over het opbreken van een gedeelte der Kleverlaan. De gemeente Haarlem, onder wies gebied de Klevcrlaan valt, had op di verse voorwaarden het opbreken toe gestaan, waaraan de gemeente Bloe mendaal zich op grond van een ver* ordening niet meende te hoeven on derwerpen. De gerechtelijke uitspraak stelde Je gemeente Haarlem in het gelijk. Aan de gemeente Bloemendaal werd staking van opbreken van den bewus- ten weg bevolen. Gevallen. Gisteravond zeven uur zou de 15- jarige de B., wonende Lange Anna- straat, eenige boodschappen doen. In de Rreestraat loopende, had zij even wel het ongeluk te struikelen, en te vallen de flesch, die zij in de hand droeg, werd verbrijzeld, met het on gelukkig gevolg, dat haar een scherf in de pols drong en een bloedende wond ontstond. Een voorbijganger bracht haar naar huis. en legde, na onderzoek of er nog glas in de pols zat, een verband, waarna de ver schrikte ouders geneeskundige hulp haalden. Tooneelverslagen. Twee tooneelverslagen moeten we tens plaatsgebrek tot morgen blijven II aar 1. Muziekkorps. Bij het Haarlemsch Muziekkorps ir benoemd als klarinettist de heer A. Kalisch te LJ muiden. (Zie verder Stadsnieuws onder iaat* ste berichten). Uit de Omstreken SCHOTEN. Een onverbeterlijke dronkaard is gisteravond, na eerst vrouw en kinde ren op gruwelijke manier mishandeld en het huisraad stuk geslagen te heb ben, wederom door politie in bewa ring gesteld, om tusschen de 4 grijzen .muurtjes na tc denken over z'n wan daden. De man heeft reeds herhaal delijk z'n huisgenooten op deze ma nier mishandeld. Bovendien is nu door hem het bea te gedeelte van het huisraad nog ba leendl HEEMSTEDE. Wegwerker. - Tot gemeente-wegwerker alhier id benoemd Th. Neeskens, alhier., HAARLEMMERMEER. Verkiezing Prov. Staten. Door de anti-rev. kiesvereeniging té Hoofddorp is het aftredend lid der Provinciale Staten voor Haarlemmer meer, Mr. Zubli, te Bennebroek, met algemeene stemmen opnieuw candi- daat gesteld. SLOTEN. Ter voorjaarsveemarkt waren slechts een 40 runderen aangevoerd handel gering, prijzen hoog, 195 A 260. Tot notabelen bij de Ned. Herv. Kerk alhier zijn gekozen de heeren G. T. de Vries en J. van Genderen. ZANDVOORT. Aangekomen vreemdelingen Jongejuffr. Anderson. Amsterdam* Burz. Enz.str. 25.

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 1