NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 27e Jaargang. No. 8238. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. DINSDAG 3 MEI 1910 A HAARLEM'S DAGBLAD ABONNEMENTEN ADVERTENTIÊN: perdriemaanden: -100 ^sl!w& j&lm Van 1—5 regels 50 Cts.: iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor HaarlemHaarlem van 15 regels/l.elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regel. Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der Bij Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente)„1.30 ft Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; Franco per post door Nederland„1.65 (|y ir" pS 50 Cts. voor 3 plaatsingen contant. QöllïSd voor Haarlem' 037X Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. de omstreken en franco per post 0.4o Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. QrS* et®) Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZES BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. Stadsnieuws Om Ons Heen. In het Tweede Blad van dit num mer vinden onze lezers een artikel ..Drijvende Schouwburgen" in de ru briek Om Ons Heen. HET IIAARLEMSCHE MUSEUM. Inde Bouwwereld wordt door de redactie een artikel gewijd aan „<ie Haarlemsche Museumkwestie", met de strekking, ten zeerste af te ra den, dat de Raad zal ingaan op het nu hangende voorstel om een som van 151.000 te bestemmen voor de verbouwing van het voormalige Wees huis. De reductie acht het plan te kostbaar (daar voor ƒ200.000 een ge heel nieuw museum gebouwd kan worden) vindt de plaats op het Heilig land onaanzienlijk en brandgevaar lijk en vreest, dat ook de verlichting te wenschen zal overlaten, daar de vertrekken van bet Museum rondom een binnenplaats van niet te ruime af meting komen te liggen, alle gelijk- Btraats. zuodat een hinderlijke mate van reflectie zeker niet is uitgesloten. De redactie rekent uit, dat bet geheel bijna drie ton zal kosten, n.l. ƒ120,000. aankoop der oude gebouwen, vier jaar rente van dat bedrag en ƒ151.000 verbouwingskosten. Zij verliest alleen uit het oog, dat die rente evengoed verloren is, al besluit de Raad tot het bouwen van oen geheel nieuw, vrij staand museum. In het artikel wordt verder critiek uitgeoefend op de Commissie van toe zicht en de deskundigheid verdedigd van den beer Weissman, wiens plan voor een nieuw museum indertijd door deu Raad werd afgewezen. De redactie voegt daar evenwel uitdruk kelijk bij, dat. de oppositie tegen het Weeshuis-verbouwingsplan, door de Bouwwereld gevoerd, geheel onbe- invloed bleef door den heer Weiss man. In het spiegelmagazijn van den heer Smit iu de Groote Houtstraat zijn mi eenige teekeningen tentoon gesteld van den heer G. J. H. Kerk- hoff, onzen medewerker voor beel dende kunst. Op déze teekeningen ves tigen wij de aandacht van belangstel lenden, ze zijn het waard. Onze in druk is. dat het plan, zooals het nu door deu directeur van publieke wer ken is besnoeid, veel kans van aan neming beeft in den Raad. die ten slotte dan toch tot een einde dient te komen en bovendien op dit oogenblik geen ander pian voor zich heeft. Er komt bovendien een oogenblik, dat een College een onderwerp hartelijk moede wordt en den knoop liever doorhakt, dan ze nog langer te laten voortbestaan. Vooral, dunkt ons, wanneer de beschuldiging van brand gevaar behoorlijk kan worden weer legd. In het laatste voorstel van B. cu W. is daarvan geen sprake meer. En nu zou het toch al te dwaas zijn, wan neer de schilderijen, die men gedeel telijk om het op 't Stadhuis heer- schende brandgevaar, van daar ver wijderen wil. weer zouden worden ondergebracht in een niet brandvrij gebouw. Daartegen zou. onzes in ziens, de Raad zich in naam van bet gezond verstand behooren te verzet ten. Maar bestaat dat gevaar op het Hei ligland niet, leveren de belendingen geen risico fuor brand op, dan zou bet in deu legenwoordigen stand van de zaak zeer nuttig wezen, wanneer B. en W. daarover eens uitvoerige in lichtingen wilden geven. Wij zijn er zeker van, dat indien de Raad op dit punt gerustgesteld was, de aanne ming van iiet nieuwste plan veel be ter kansen zou hebben. PERSONALIA. Door den Commissaris der Koning in in de provincie Noord-Holland is, ter voorziening in de vacature, ont staan door het verleende eervol ont slag aan den heer J. Alberts, benoemd tot scci-'jtai'is van de gezondheidscom missie. gezeteld te Enkhuizen, de heer B. L. van Es, oud-hoofd der open bare school aldaar. Faillissementen. Bij vonnissen van de Arr. Recht bank alhier, d.d. 3 Mei 1910, zijn in staat van faillissement verklaard K. Tyssen, manufacturer te Bever wijk P. Etmans, stucadoor en sigaren handelaar, te Haarlem, Zijlstraat; F. de Lee, metselaar te Haarlem, Vooruitgangstraat C. Kooy, winkelierster te Haarlem, Koningstraat. Rechter-commissaris in al deze fail lissementen Mr. W. H. van Nes van Meerkerk. VOORDRACHTAVOND. Naast de vele muziek-onderwijzen- de stadgenoot en die zich tegenwoor dig geroepen gevoelen om hunne leer lingen voor het publiek zij bet dan ook een voornamelijk uit familiele den en kennis6en bestaand publiek proeven van vordering te doen afleg gen, schaarde zich ook mej. Adèle Drees, muziekonderwijzeres hier ter stede, die gisteravond in de bovenzaal der Verecniging een dozijn harer leerlingen met piano- en zangvoor- drachten deed optreden. In het eerste deel van den avond werden door meest nog jonge kinde ren sonaten, sonatines en kleinere stukken van Beethoven, Clementi, Abt. Low en Grieg voorgedragen somtijds heel aardig, en altijd met veel uiterlijk succès natuurlijk. Later, onder de handen van meer gevorder de leerlingen, bracht de uitvoering meer belangrijke zaken van Beetho ven, Schubert en Brahms. Een welko me afwisseling in het programma brachten eenige vocale voordrachten, waaronder een enkele een aria uit „II re pastore" van Mozart, dor mej. Drees zelve. Ook een paar cello-stuk ken door den lieer J. Wagemaker uit Amsterdam gespeeld hielpen het ar tistiek peil der uitvoering veThoogen zoodat de vele belangstellende toe hoorders ongetwijfeld een aangena- men avond hebbeD doorgebracht De netto-opbrengst der uitvoering strek te ten voordeele van een behoeftig huisgezin. Jubileum. Heden herdacht de heer J. v. d. Bo- gaardt den dag, waarop hij vóór 25 jaar geleden bij zijn patroon, den heer G. P. J. Beccari, fabrikant en aannemer, in dienst trad. De patroon overhandigde hein na een toespraak, getuigende van waardeering van den langdurigen en trouwen dienst en bovenal van zijn plichtsbetrach ting, een' gouden horloge met inscrip tie en een enveloppe met inhoud. Door het kantoor- en werklieden- personeel enz., gewerden hem mede bewijzen van kameraadschap en ach ting. De jubilaris, die als krullejongen in dienst trad, heeft zich tot uitvoe rend chef van de stoomtimmerfabriek opgewerkt. De Eercwacht voor de Ko ningin. Door de eerewacht voor Koningin en Prins wordt reeds geoefend. De zer dagen beeft men een repetitie voor het Stadhuis gehouden. Kunstmatig gekleurde bloemen. Onze stadgenoot de heer J. Vreug- denliill, zendt ons eenige kunstmatig door liem gekleurde bloemen ter be oordeeling, onder de meedeeling, dat de door hem gekleurde levende bloe men, zooals hyacinten, tulpen, nar cissen, calla's, anemonen, rozen, se ringen, niet van de echte varianten in die soorten te onderscheiden zijn. Ze kunnen gekleurd, gevederd, ge vlamd, doorstoomd of geaderd wor den. De ons gezonden oranje-gekleurde bloemen vormen een mooie collectie. WeeshuisschooL Met ingang van 1 Mei is de Wees- huisschool der Ned. Hervormde Ge meente opgeheven, zulks in verband met het overlijden van het hoofd, den heer Serné. SCHIETWEDSTRIJD. Na afloop van den maundelijkschen wedstrijd van de ofdeolingen van den Kon. Ned. Bond van oud-Onder officieren hield gisteren de afdeeling Haarlem van genoemden Bond haar onderling eindconcours in het ge bouw aan de Schouwtjeslaan. Mevrouw Visser van Huzerswoude, gob. van Merlen, was hierbij weder om tegenwoordig. Door den voorzit ter van de afdeeling den heer H. J. Bouman, welkom geheeten, vertoef de mevrouw Visser geruimen tijd in het gebouw, en onderhield zich met de dames van de leden, die in een twintigtal aanwezig waren. Na af loop van den wedstrijd worden de prijswinners aan do Beschermster- voorgesteld, en kreeg ieder van hen een hartelijk woordje van haar. Wij laten hier den uitslag volgen: Afdeeling Personeel: 1. J. A. Lips, 2. J. C. Lucas, 3. F. J. van der Valk, 4. L. de Raad, 5 H. J. Bouman, 6 G. W. C. van Essen. Afdeeling Vrije Baan: 1 L. de Raad; 2. II. J. Bouman. WELDADIGHEID NAAR VERMOGEN. Maandelijksch overzicht van de vereeniging „Weldadigheid naar Ver mogen". Boekjaar 1 November 1909— 31 October 1910. Voor behoeftigen werd toegestaan gedurende de Maand April 1910 Brood en levensmiddelen 270.71 1/2 Brandstoffen niets. Ligging en klecdingstukken 3.20. In geld ƒ530.95. Totaal 804.80 1/2. Totaal van 1 November 1909 tot 30 April 1910 5395.37. Drankbereidersvereeni- ging. Tot bestuursleden der onlangs op gerichte vereeniging van drankberei- ders zijn benoemd": tot voorzitter de heer v. Straten, secretaris de heer J. v. d. Berg. en tot penningmeester de heer Calland. DE MELKPRIJS. Met ineang van den eersten Mei wordt gewoonlijk de melkprijs met één cent de liter verminderd. Dit jaar gebeurt dit niet, daar de veree niging van Haarlemsche melkboeren besloten heeft, den prijs op 9 cent te handhaven. Tot dat einde is een overeenkomstI met de z.g. koeboeren gesloten, waar in dezen zich verbinden geen melk te leveren aan die melkboeren, welke beneden den prijs zouden willen ver- koopen. De reden van de handhaving van den hoogeren prijs is, dat in de laat ste jaren de prijzen van het land en het veevoeder belangrijk hooger zijn geworden, zonder dat de melkprijs steeg. In de laatste 10 tot 15 jaron steeg de pachtsom der landerijen met ongeveer 50 pCt. Museum van Kunstnijver- heid. Het Museum van Kunstnijverheid te Haarlem werd gedurende de maand April bezocht door 1359 belangstellen den uit de aan het Museurn verbon den boekerij werden 213 boek- en plaatwerken naar verschillende plaatsen in ons land verzonden, ter wijl de door bet Museum verbonden School voor Kunstnijverheid in de afgeloopen maand door 125 vrouwe lijke en mannelijke leerlingen werd bezocht. Si g a r e n f a b r i ek-H. II esse. Woensdag 4 Mei bestaat de sigaren fabriek van den beer TL Hesse op dc Groenmarkt 25 jaren. Staalbad Haarlem. Gisteren werd de Drinkhal van oe Maatschappij tot exploitatie van Staalwaterbronncn in het Frederiks- park door 21 personen bezocht. De Snelpost. Zondag hield deze vereeniging haar eerste kasvlucht uit Roosendaal, af stand 95 K.M. De duiven werden te 7.30 losgelaten. De 1ste prijs werd behaald door L. P. Wesselink, wiens duif te 9.43.18 aankwam. R. K. KERK. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot pastoor te Schiplui den den weleerw. beer C. J. Bouman en tot pastoor te Zevenhoven den wel eerw. beer P. Meijer, die kapelaan was te Amsterdam, H.H. Nicolaas en Barbara (Zie verder Stadsnieuws onder laat- ste berichten). Uit de Omstreken OVERVEEN. Maandagnamiddag sloeg het paard van den vrachtrijder Kluit, die bij den hoer Krul alhier in dienst is, op hol, met het gevolg dat K, van den wagen werd geslingerd en bewuste loos bleef liggen. Spoedig toegeschoten hulp vervoer de hem voorzichtig naar een gras vlakte aan den Bloemendaalschen- weg. Toevallig kwam juist Dr. Bak ker voorbij, die de eerste geneeskun dig ehulp verleende, waarop de ge wonde, nadat deze zijn bewustzijn had berkregen, in een zïekenwagen- tje naar zijn huis werd vervoerd. De man bloedde erg uit het oor, zoodat men voor een ernstige verwonding vreest. AERDENHOUT. Voor den gisteren, vanwege de ver eeniging voor Tuinbouw te Aeorden- hout uitgeschreven bloemenwedsferijd, waren tal van prachtige inzendingen ontvangen. De bekroningen werden toegekend aan de heeren: D. de No bel, J. Schouten, J. Lodeweegs, A. P. van der Linden, W. van Delft, H. van Boeschoten. Door den heer L. Wesenaar werd meegedeeld, dat door mejuffrouw A. C. van W'ickevoort Crommelin een gedeelte grond is beschikbaar ge steld, gelegen in het Naaldenveld, tot hel in cultuur brengen van aardap pelenteelt op kunstbemesting. Verder werd door het bestuur be sloten om in den loop van de maand Augustus een plaatselijke tentoon stelling te houden, in hoofdzaak van gebonden bloemstukken. HEEMSTEDE. Bij de heden gehouden aanbeste ding van het éénjarig onderhoud der Gemeentewerken, behalve schilder en behangwerk, is ingeschreven door: A. Verdonschot, f 1437, S. P. Sorber 1465. C. Leenheer, 1593. P. Smit, 1560. S. P. Adriaanse, 2185. G. van der Putten, 1496, allen te Heemstede. Het werk is gegund aan A. Ver donschot. Voor het schilder- en behangwerk word ingeschreven door.- W. G. Kleyn, 590. Jac. Hendrikse. 562. J. Tromp, 559. Het werk werd gegund aan Jac. Hendrikse. ALS DE KONINGIN KOMT. In de gisterenavond gehouden ver gadering van de commissie tot vie ring van den Kon'nginnedag te Heem stede, welke vergadering door den burgemeester, Mr. D. E. van Lennep, als eere-voorzitter, geleid werd, is goed gekeurd het door den bekenden architect Jos. Ph. Cuyuers ontworpen plan, om een eerepoort te plaatsen in den TIoul onder de gemeente Heemste de, tusschen de Buiten-societeit en ho tel Roozen, bij gelegenheid van het Koninklijk bezoek op 26 Mei. Genoemde Commissie besloot voorts to trachten de benoodigde gelden te verkrijgen voor bet verspreiden van circulaires, welke dezer dagen zullen verzonden worden. Naar wij vernemen zal de Raad ter plaatse waar do eerepoort wordt op gesteld, aanwezig zijn om het Ko ninklijk echtpaar namens de Gemeen te hulde te brengen. BENNEBROEK. De Secretarie dezer gemeente zal op Donderdag (Hemelvaartsdag) en op den 2en Pinksterdag gesloten zijn. Voor aangiften van den Burg. Stand zal echter op die dagen gelegenheid blijven bestaan van des morgens half negen tot bal! tien. In den loop dezer maand zullen door de tooneelvereoniging „Nut en Genoegen" voor de leden van den R. K. Volksbond alhier, een paar blij spelen worden opgevoerd, welke door voordrachten zullen worden afgewis seld. Een onzer ingezetenen de heer W. van Lierop heeft twee perken voor zijn huis opgetooid met tulpen. Het eene perk is versierd met het wapen van Bennebroek, omgeven door een krans van wit-rose tulpen, terwijl in het andere perk de letter J. met een kroon op kunstige wijze is aange legd. Tusschen het groen van de Ben- nebroekerlaan maken deze frissche kleuren een prettigen indruk. SCHOTEN. Van een wissen dood gered. Terwijl Zondagavond een heer en, ecu dame zich per rijwiel naar Sant poort begaven, zagen zij even voorbij het dorp Schoten een man met een rijwiel gedeeltelijk op de tramrails liggen. De man bleek onder den in vloed van sterken drank te zijn, het was iemand, die reeds meermalen wegens dronkenschap naar de rijks werkinrichting is gezonden. Met behulp van een derde is de man van de rails verwijderd, even vóór dat de tram naderde. HAARLEMMERMEER. De slager R., die zijn paard en wal gen aan den Sloterweg onbeheerd liet staan, kwam, toen hij terugkwam tot do ontdekking, dat paard en kar te water geraakt waren. Vrij spoedig was alles op het droge, doch nu bleek dat het paard zich zóo aan zijn pooten bezeerd had, dat het daar ter plaatse moest worden gestald. Thans is het paard, waarschijnlijk aan bloedver giftiging gestorven, hetgeen voor R. een schadepost van een paar honderd gulden is. Onder veel blijken van belangstel ling vierde het hoofd van school 2, de heer Klinkenberg, zijn 25-jarige echt- vereeniging. Voor de schoolkinderen was 't den geheelen dag feest, waarbij zij onthaald werden op lekkernijen. Op hun beurt vereerden zij hun on derwijzer door hem een prachtige hanglamp aan te bieden. In den loop van den dag ontving hij vele felicita ties. De burgemeester kwam namens B. en W. gelukwenschen aanbieden. Van zijn collega's ontving hij een porte-manteau. De geheele omgeving had de driekleur uitgestoken, zoodat alles een feestelijk aanzien had. Van den landbouwcursus, uitgaan de van de afd. van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw, wordt op 7 Mei dc laatste cursusavond ge houden, voor welke openbare les eeni ge autoriteiten op landbouwgebied zullen worden uitgenoodigd. De cur sus beeft 20 weken geduurd, elke week twee lesuren. Binnenland PRINS HEN'DRIIv'S REIS. Zooais wij reeds vroeger hebben ge meld, vertrekt Prins Hendrik Zater dag 7 Mei naar liet Nieuwediep, ten einde zich aan boord van het pant serschip „Jacob van Heemskerck" in te schepen voor de reis naar Noorwe gen, Denemarken en Zweden. Prins Hendrik zal aldaar met den gewonen sneltrein des morgens te 11.40 arriveeron, waai' hij door den vice-admiraaJ I. van den Bosch zal worden ontvangen. Van het station gaat het dan per rijtuig naar den ha- vendijk, waar Prins Hendrik zal wor den begroet met het voorgeschreven saluut der in de haven liggende oor logsschepen en met de verdere Vorste lijke honneurs. Ten huize van den vice-admiraal wordt vervolgens de lunch gebruikt. Te half twee begeeft Z. K. H. zich naar boord van de „Heemskerck", waarna dit schip onmiddellijk dc reis zal aan vaarden. EERSTE KAMER. Van morgen is in een buitengewo ne vergadering van de Brov. Staten van Utrecht gekozen tot lid der Eer ste Kamer Mr. G. C. D. baron d'Au- male van 11 arden broek tot H arden broek. Van de 38 stemmen werden er 27 op den gekozene uitgebracht, 7 stem men op Jhr. mx. J. E. Huydecooper van Maarseveen van Nigtevegt, en 3 blanco. TWEEDE KAMER. WIJZIGING DER ARBElDSWrET. - Ingediend is een wetsontwerp tot wijziging der Arbeidswet, noodzake lijk geworden wegens toetreding tot de conventie in September 1906 te Bern gesloten, betreffende het verbod van nachtarbeid van vrouwen in de industrie. IntosscÜen zijn niet alleen wijzigin gen aangebracht die een noodzakelijk uitvloeisel van de Bern er conventie zijn, maar daaraan zijn voorstellen verbonden die uit andere hoofde noo- dig zijn gebleken. Wat nu de huisindustrie aangaat, het is den Minister aanbevelenswaar dig voorgekomen dit onderwerp thans te laten rusten, om het zoo spoedig de desbetreffende enquête zal zijn vol tooid, ter hand te nemen, Deze ge dragslijn brengt mede, dat in het thans ingediend ontwerp de bestaan de regeling voor de huisindustrie zooveel mogelijk ongewijzigd is over genomen. GRONDWETSHERZIENING. Gistermiddag hoeft de Staatscom missie voor de Grondwetsherziening onder voorzitterschap van Minister Heemskerk in de Tréveszaal haar vaste bijeenkomst gehouden. De voor zitter heeft de bijeenkomst met een kort woord geopend. Omtrent het in deze bijeenkomst verhandelde kunnen geen bijzonder heden worden medegedeeld. Naar verluidt, is aan de leden der Staatscommissie geheimhouding op gelegd omtrent de besprekingen dier Commissie. VROUWELIJKE RIJKS AMBTENA REN EN ONDERWIJZERESSEN. Door den minister van Binnenland- sche Zakep is een wetsontwerp inge diend, strekkende om vrouwelijke rijksambtenaren, die huwen, eervol uit 's lands dienst te ontslaan op den dag van haar huwelijk en om de ge meentebesturen te nopen een zelfde gedragslijn ten opzichte hunner on derwijzeressen te volgen. Enkele uitzonderingen worden voor gesteld, o.a. als de betrokken vrou welijke ambtenaren 45 jaar oud zijn. DE JÜLIANA-BLOEM. Te 's-Gravenhage heeft de verkoop dor Julianabloempjes ruim 8500 op gebracht. Te Rotterdam bedroeg de brut*, opbrengst 6755.35. MINISTER NELISSEN. De N. CL schrijft: Het moet thans wel als hoogst waarschijnlijk worden aangenomen, dat de heer Nelissen als minister van Justitie zal bedanken. Luidden in het begin van 's Ministers verlof de be richten gunstig, thans schijnt vast te staan, dat volledig horstel zich te lang laat wachten om hem te ver gunnen zijn ambt te behouden. HULDIGING MR. LORENTZ. Door het bestuur van het Natuur kundig Genootschap Wesselknoops te Arnhem, is een circulaire gericht aan verschillende stadgenooten, waarin zij worden uitgenoodigd, tot bijwoning eener vergadering op Woensdag 4 Mei, ten einde te gera ken tot de oprichting van een comité ter huldieing van den oud-Arnhem mer, rar. H. A. Lorentz, na zijn terug keer uit Nieuw-Guinea. MEETBRIEVEN VOOR DE VAART MET RUSLAND. Te Petersburg is door uitwisseling van nota's tusschen de Russische cn Ncderlandsche Regeeringen een voor- loopige schikking tot stand gekomen, waarbij beide landen, in afwachting van het sluiten eener definitieve over eenkomst, elkanders meetbrieven we- derkeerig voor een termijn van ten hoogste 6 maanden erkennen. De regeling geldt niet voor Fin land. ENKA ONTSLAGEN 7 Wij lezen in „Het Volk" Naar aanleiding van het bericht in de bladen omtrent Enka's ontslag als onderwijzeres aan een bijzondere school te Rotterdam, ontvangen wij uit de beste bron de verzekering, dat dit bericht op zijn minst voorbarig is« ARNHEM'S NIEUWE BURGE MEESTER. In de Maandagmiddag gehouden vergadering van den gemeenteraad van Arnhem had de installatie plaats van den nieuw benoemden burge meester, Mr. A. J. A. A. baron van Heemstra. De waarnemende voorzitter, jhr. G. A. van Nispen, het woord nemen de, sprak den nieuwen burgemeester toe, waarop de burgemeester ant woordde. HOMOEOPATHISCH ZIEKENHUIS. Voor de oprichting van een home» opatisch ziekenhuis dicht bij Utrecht in een boschrijke streek is door dri® vermogende voorstanders een loa gouds toegezegd, mits de nog noodigo anderhalve ton vóór Mei 1911 zijn bij eengebracht en de verpleging deu- pa- tiënten alleen wordt opgedragen aan personen, die den Bijbel als Gods woord beschouwen, zoo meldt de TijflL LIBERALE UNIE. De algemeene vergadering zal op 28 Mei te Amsterdam gehouden wor den. Aan de orde komt o. a. het ontwerp-hervormingsprogram. De Commissie voor de redactie van het ontwerp was samengesteld uit -Ie heeren K. Eland. G. A. van Hamei, D. J. van Houten, J. H. Iioert, J. 11, Lasonder, Mr. AL M. Schim van der Loeff, L. W .J. K. Thomson. EEN KRANIGE POLITIEHOND. Den 19en April werd te Denekamp (O.) J. v. Benthem door een drietal personen deerlijk met messen toegeta keld. De getroffene wees als de da ders een drietal personen aan, werk zaam op do fabrieken te No.rdhom.. Dort i ontkenden echter allo schuld. Daar evenwel de toestand van v. B. thans zeer zorgelijk is, zoodat hij elk oogenblik kan sterven, werd een an der onderzoek gelast. Do hulp werd hierbij ingeroepen van deu hoer S. K. Visscher te Oldenzaal, die met zijn godresseerden politiehond naar De- nekamp kwam om zoo mogelijk de da- dors aan te wijzen. Op do plaats van 't misdrijf was een pet gevonden, wel ke vermoedelijk een der verdachten toebehoorde, wat deze ontkende. Do vermoedelijke daders werden op eeni- gen afstand van den hond tusschen verschillende andere personen ge plaatst, terwijl de hond daarna „do lucht" van de pet kreeg. Tot driemaal toe wees de hond den man als den eigenaar van de pet aan. Het drietal

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 1