NIEUWS= en ADVERTENTIEBLAD. 27e Jaargang. No. 8239. Verschijnt dagelijks, behaive op Zon- en Feestdagen. WOENSDAG 4 MEI 1910 A HAARLEM'S DAGBLAD ABONNEMENTEN AD VERTENTIËN: per drie maanden: Van reSe's 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarleml-20 Haarlem van 1—5 regels ƒ1.elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regeL Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente)1-30 AVI Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; Franco per post door Nederland1-65 v& Cts. voor 3 plaatsingen k contant. oSSzoTd^WVo'or Haarlem' I I I 0f% Redaclie en Administratie: Groote Houtstraat 53. u de omstreken en franco per post „0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. 1>ü> Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. Wegens den Hemelvaartsdag zal 't eerstvolgend nummer Vrijdag ver schijnen. AGENDA DONDERDAG 5 MEL Teylors Museum, geopend van 14 üur. Bioscoop-theater, Gr. Markt: Voor stellingen van 2 uur af. VRIJDAG 6 MEI. Soc. Vereeniging: Vierde Liederen- avond Gerard Zalsman, 8 uur. Stadsnieuws Om Ons Heen. In het Derde Blad van dit num mer vinden onze lezers een artikel „Les in kunst" in de rubriek Om Ons Heen. HET TOONEEL „EEN GELOOVIGE" VAN SCHUIL BIJ „CREMER." „Cremer" is ditmaal de hekkenslui ter van het tooneeLseizoen geweest. Gisterenavond heeft zij de voorstel ling gegeven, waarna voor e-enigen tijd de schouwburgdeuren op den Jansweg gesloten zullen worden. En daarvoor was zij zoo gelukkig ge weest de hand te kunnen leggen op een stuk van den auteur van „Mé salliance". De connecties van luite nant Schuil met „Cremer" zijn al van ouden datum. Deze vereeniging heeft n.l. den heer Schuil ingeluid bij het tooneel; toen hij als auteur nog ge heel onbekend was, heeft „Cremer" zijn eerste stukjes gespeeld. Later is de heer Schuil, toen hij meer naam maakte, met zijn werk naar de „Rot terdammers" gegaan, maar toch heeft hij. den band mét zijn oude vrienden niet verbroken, want nu bijna twee jaar geleden heeft „Cremer" zijn „Strijd" (vroeger „Een Huwelijk" ge titeld) nog eens gegeven „Een Geloovige", het stuk dat gis teren gegaan is, werd het vorig jaar door de „Rotterdammers" gegeven, die er echter niet mee te Haarlem zijn geweest. Het was hier dus nieuw. Het behandelt een episode, of lie ver eenige episodes uit het ongeluk kig© huwelijk van Van Walsem en zijn vrouw. Van Walsem, Controleur bij het B. B. in Indië, is een ruwe kei-el, een grove natuur. Terecht zegt een zijner vrienden van hem, dat hij een leuke kerel is in de Soos, maar dat hij niet met. zijn tegenwoordige vrouw, Trees, had moeten trouwen, Die twee passen niet bij elkaar. Hij is door het Indische leven een cynische materialist gewor den, dio met al het hoogere en fijne re spot. En zij, Trees, ls juist een zeer hoog- en fijngevoelige vrouw, die edeler bevrediging in het leven zoekt dan wat haar man haar bieden kan. Dat gaat dus niet; zij kunnen niet harmoniceren. Én dat moet dus niLs loopen. En dat loopt ook mis, als zij Ront- wijk ontmoet, een jong predikant, die Vol illusies over de vervulling van zijn heerlijke taak naar Indië is ge komen en een verwante ziel in Trees heeft gevonden. Wel verklaart hij haar zijn liefde, maar hij blijft zijn plicht getrouw. Van Walsem, die er achter komt wat er in zijn vrouw omgaat, vraagt overplaatsing aan. En de geliefden zullen dus voor goed moeten schei den. Maar dit gaat boven haar kracht; met dien ruwen man verder te leven kan zij niet meer. En terwijl voor hun vertrek haar man een ver klaring met Van Rantwijk heeft, loopt zij naar do rivier en maakt eT een eind aan. Dit gegeven is een psychologisch geval, dat ons door een fijne analyse op het tooneel duidelijk en aanneme lijk gemaakt moet worden. Maar daarvoor had do heer Schuil over meer dan de drie bedrijven moeten beschikken, die hij er van gemaakt heeft, Nu heeft hij slechts een drie tal periodes uit dit geval kunnen re ven en is het stuk te schetsmatig van opzet en uitwerking gebleven. De fi guren zijn daardoor ook te veel schimmen geworden. Trees, die we nauwelijks leeren kennen, en dan nog wel als een vrouw, die een beetje zwaar op de hand is, kan ons maar weinig boeien; Van Rantwijk is te veel een abstractie van braafheid, en nog wel van een futlooze, zoetige braafheid, dan dat hij een man is, die ons pakken kan; en alleen Van Walsem nadert eenigszins het men- schelijke; hij is ten minste een kerel van vleesch en bloed, ofschoon hij in zijn ruwheid 't gemakkelijkst te toe ken en was. Het stuk is dus, jammer genoeg, niet af, niet compleet, te schetsma tig, een opzet, en meer niet. Maar het werd heel goed gespeeld- In lang zagen we niet zoo'n mooien avond bij „Cremer". En dat dank zij de gasten, die de drie hoofdrollen speelden. In de eerste plaats dient als zooda nig vermeld te worden de auteur zelf, luitenant Schuil, die voor Van Walsem speelde en dezen brute in al zijn plompe ruwheid goed gaf. Ja, de heer Schuil kan meer dan schrijven, hij kan ook spelen. Hij heeft een goed geluid, een duidelijke intonatie, een zeer juiste dictie, en hij begreep wat hij te doen had. De groote scène met zijn vrouw op het einde van het twee de bedrijf, was zelfs zeer goed. De rol van zijn vrouw was in han den van mej. W. Wessels, die we vroeger al een paar maal met het ITaagsche gezelschap „Frïtomija" heb ben zien spelen, en die meer en beter is dan een gewone dilettante; haar mevrouw Van Walsem was dan ook zeer goed; alleen het laatste bedrijf werd door haar te flets gespeeld en tc rouwkamerachtig gesproken. En de lieer C. Balfoort, een leerling der Tooneeischool, die Ds. Rantwijk was, kwam gunstig uit door zijn wel- overlegd, beschaafd spel. Hij is een jong acteur, in wien wel wat zit. Alle drie kregen bloemstukken ten geschenke, en de heer Schuil zelf nog een herinueringsinedaille van „Cremer", welk een en ander met ee nige gepaste, hartelijke woorden ge paard ging. De overige rollen waren door Gre- merleden vervuld, die er zeer hun best op deden. Hun werk zat er goed in en de regie heeft eer van haar moeite gehad. Het tooneel in de voor galerij van het hotel in het eerste be drijf,'met al die bezoekers, zat goed in elkaar. Dat liep en was natuuT- lijk. Ook de décors voor deze Indische omgeving waren aardig, natuurge trouw en frisch. Voor het eerste en tweede bedrijf waren zij geschilderd door den heer Prent op aanwijzing van den heer Schuil, en voor het der de bedrijf kreeg men het décor uit Fabricus' „Rechte Lijn", dat de Rot terdammers voor deze gelegenheid hadden willen uitleenen „Oremei-" heeft het seizoen waar dig gesloten. FRANS NETSCIIER. MUZIEKKORPS HEILSLEGER. Ons wordt verzocht in verband met de aankondiging hierachter, te be richten dat onze stad spoedig een be zoek za lontvangen van het Interna tionale Muziekkorps van het Leger des I-Ieils, saamgesteld uit Officieren, verbonden aan den Stof van het In ternationale Hoofdkwartier te Lon den. Het Muziekkorps heeft een wereld vermaarde reputatie voor muzikale bekwaamheid en de uitvoeringen, j zoowel in dit als in andere landen, hebben herhaaldelijk het gunstigst oordeel van deskundigen uitgelokt. Liefhebbers van goede muziek zul len ongetwijfeld dit bezoek met vreug de vernemen; terwijl de bekwaamheid van de Muzikanten als zangers en sprekers hunne samenkomsten van veel belang maakt voor allen, die be lang stellen in evangelisatie-arbeid. Het is vijf jaar geleden sedert Ne derland begunstigd werd met een be zoek van dit Muziekkorps en met veel verwachting wordt dan ook door de plaatselijke Heilssoldaten deze a.s. gebeurtenis te gemoet gezien. Het korps zal ook op de bloementen toonstelling een concert, geven. Bloemententoonstelling. Buiten staan in het hooge en lage terrein van de vollegrondsexposïtie de tulpen nog onverwclkt-felkleurig, gloedend-rood te vlammen met haar kelken van vuur in de groene ga zons, of ziin zij glans-schitterend geel, staan zij luid-lawaaiend van kleur scherp-schetterendelders weer zijn ze van een blank-witte zachtheid als 'n teer meisjes-gewaad, zijn ze sier lijk gehevene bloemen op fijn-lijnige stengels, een blijde verwondering van voornaam-tonige pastel-kleuren. Maar binnen is 't nu met deze fleur van Aziatische steppen-tooi gedaan. Daar komen nu andere gewassen het oog bekoren. Wanneer men het hoofdgebouw binnentreedt heeft men voor zich een fraai tablet van pelargoniums, of te wel geraniums, zooals ze ook nog wel genoemd worden. Het kleurige rood op de dikke donker-groene blaren maakt een aardig effect, vooral daar deze inzending weer zoo stijlvol ge arrangeerd is. Links, waar vroeger de veelvervige azalea mollis stond, prijkt nu een flinke groep rhododendrons en in den rechterhoek een groote palmcn-verza- meling- met hun vreemd-sierlijk ge dragen kronen, 't Is een inzending van de Belgische firma Bier en An kersmit te Meile. Achter in deze zaal vindt men weer keurige collecties van de reusachtige Hortensia's, die reeds eerder belang stelling vroegen, Begonia Crïspa en Incavillea. De achterwand wordt gedekt door een fraaie palmen- en varensgroep. De verbindingsgang met de tweede zaal is nu bezet met, Primula obconi- ca. Richardea en de aardige Baby- roósjes. De tweede zaal van het hoofdge bouw, waar we nu binnenkomen, lijkt ons de belangwekkendste van deze derde tijdelijke tentoonstelling. Niet het minst door de prachtige verzame ling orchideeën van drie firma's, on der wie de Belgische firma Proet. Een wondere bloemenschat is 't, die hierin het middenvak is uitgespreid. Op het verhoogde gedeelte prijkt een kostba re collectie in een rijke verscheiden heid van vorm en kleur. Wel bij geen plantenfamilie loopen lijn en tint zoo uiteen als bij deze grillig-gebouwde bloemen. De cultuur heeft hij de orchissen ze ker wel een hoogtepunt bereikt. Hoe zonderlinge teekeniugen heeft men weten te kweeken in die teere kleuren dezer voorname bloemen en hoe fijn- mooi lijnen die stipjes en streepjes in die tinten-weelde. Genoemd moeten worden de kostba re en nieuwe variëteiten Sophrolae- lia catleya marathon en de Miltonia Leopold II. Ook de z.g. vrouwen schoentjes Cypripedium's, zijn belang rijk. De orchis is een modebloem als geen. Vorm, kleur en teekening zijn alle onderhevig aan wat „men" op dit oogenblik verlangt. En dit is juist het tegenovergestelde van de huidige mode, natuurlijk Zoo was 't tot op dit moment smaak orchideeën te kweeken met zooveel mogelijk stip pen in de bloem nu wordt het weer latest fashion geen stippen te hebben. Enfin, de kweekers varen er wel bij. Achter in dit gebouw ziet men weer mooie groepen acers, hortensia en azalea mollis. Aan de linkerzijde de eigenaardige bougainvillea's, die. door het opgezwollen kelkblad het aanzien van een paarse bloem heb ben. De eigenlijke bloem is echter, het nietige gele of witte complex in kelk. Vóór-in links staat een fraaie col lectie rose spiraea's, die nu pas de goede rose tint hebben. Wanneer deze door kweeking vervroegd werden, als bij de vorige tijdelijke tentoonstellin gen gedaan werd, dan kan men niet die diepe rose kleur, aJs nu, verkrij gen. Aan den rechterzij wand zijn de z.g. cactus-cineraria te bewonderen. Dit is een zeer fraaie variëteit van de ci neraria, de paars, rood of blauw ge rande witte composiet, die men op elk stads-bloemmarklje aantreft ei elk bloemrek van een hofjes-huisje aantreft. Deze cineraria echter heeft geen lint-vormige bloemblaadjes als haar stam-ouders, doch een buisvormig bloemblad, waardoor deze veredelde soort het aanzien van chrysanthen verkrijgt. Bovendien heeft men hier mooie even-kleuren weten te kweeken. In het hoofdgebouw aan de Dreef zij de heeft Aalsmeer weer fraaie bloemen- collecties gezonden. Do linkerwand draagt een prachtige groep witte ro zen, Kaiserin Augusia Victoria met reuzige richardia's (aronskelken) als mid<lenstuk. De lange zijwand heeft tafels met 1500 rozen-stekken, een zachl-geurende groep inderdaad. Op de middentafels staat weer een nieuwe corbeillo seringen, voorts weer versche cyclamen en een eigen aardige verzameling cactus-soorten in zeer groote verscheidenheid. De kun stige kweeking heeft 't hier bereikt cactusjes van zulk een dwerg-achti- gen aard te.... fubriceeren, zou men wel kunnen zeggen, dat zij met fi- niatuur-potje en al niet hooger dan 'n paar centimeters komen. Dit is weer een Belgische inzending, evenals de builen aan de Paviljoen-zijde geplan te collectie, dié van de firma Frans de Laet, welke daar ook de Agavé, de z.g. honderdjarige aloë, en het Look- zonder-look heeft neergezet, Op de middentafel is aan 't rechter einde een nieuwe bloemensoort ten toongesteld door den Franschen kwee- ker Adnet te Antibes in Zuid-Frank rijk, nl. de Gerbera Jamesoni, zoo ge noemd naar den beruchten Engelsch- man Jameson. Deze plant werd 15 jaar geleden in Zuid-Afrika aange troffen. De bloem die van een prach- tig-fijnen bouw is, bleek echter niet geschikt voor de cultuur. Deze Fran- sche kweeker is er echter beter in ge slaagd en op de Berlijnsche tentoon stelling maakte de Gerbera grooten opgang. Ofschoon deze tentoonstel ling een nationale is, worden derge lijke buïtenlandsche inzendingen aan genomen, voor zoover zij niet concur reren met de inlandsche zendingen. Achter in de zaal heeft men een groep mooie narcissen, waaronder nieuwe variëteiten en Hollandsche irissen, die haar Spaansche moeders, die aan den rechterkant staan, veer tien dagen voor zijn in het bloeien. Deze derde tijdelijke tentoonstelling is hedenmiddag voor 't publiek open gesteld. Concert 5 Mei Bloemententoonstel ling, te geven door de Sbafmuziek van het 10de reg. Infanterie, Kapelmees ter de heer Eug. II. Rap. Programma: 1. Concert Marsch, Menzel. 2. Ouverture Dichter und Bauer, Suppé. 3. An der schöncn blauen Donau, Walzer, Strauss. 4. Driegesprek (solo voor 3 Cornets h. pistons). Rap. 5. Ouverture Leichte Cavallerie, Suppé. 6. Divertissement aus die Dollair- prinzessin, Leo Fall. 7. La Valse des Poupées, Baijer. 8. Potpourri Amusant, Renaud. Op den verjaardag van de Prinses is door de Alg. Ver. van Bloembollen cultuur een zeer fraai bloemstuk be slaande uit leliën, azalea mollis, enz. aan H. M. de Koningin als hulde dei- Tentoonstelling aangeboden. Gister is bij het Hoofdbestuur een zeer vleien de dankbetuiging ontvangen. Bij de jongste Bloemenkeuring van wege de AJg, Ver. v. Bloembollencul tuur is aan een zeer mooie, witte tulp, afstammend van de roode soort, genaamd „Joost van den Von del," den naam van Lady Bareel ge geven. Mevrouw Boreel van Hogelanden, de echtgenoote van onzen Burgemees ter heeft, hier welwillend hare toestem mïng voor verleend. A. B. C. SPOORBOEKJE. De uilgever zendt ons een zomer dienst van zijn A. B. C. spoorboekje. Wij willen er alleen dit van zeggen, dat wij den winterdienst met het grootste irenoegen herhaalde malen gebruikt hebben en dat de inrichting van dit hoekje ook voor hen, die rnet een gewoon spoorboekje niet goed overweg kunnen, alle bezwaren weg neemt. Met één oogopslag ziet ieder, die binnenlandsche reisjes gaat doen, in dit boekje, hoelaat hij uit Haarlem moet vertrekken, hoelaat hij op de plaats van bestemming aankomt, op welk uur hij de terugreis moet aan vaarden en hoelaat hij weer in Haar lem terug is. Bovendien staan de prijzen er bij vermeld. Kortomeen bij uitstek nuttig boekje 1 Feestavond. Het personeel van den heer J. C. Hessen, sigarenfabrikant, uit 60 man bestaande, wordt hedenavond met onderen genoodigden, te zamen pl.m. 100 personen, een feestelijke bijeen komst bereid in het Stations-koffie huis, ter viering van het 25-jarig be staan der fabriek op 8 April 1.1. Er zal een diner worden aangeboden het echtpaar Schuilenburg uit Am sterdam draagt voor. KEGELEN. Op de vv'edsirijden te Purmerend was de stand op 1 Mei Hoogste i korpsgooicr E. G. Martens uit Haar- lem, met. 63 punten Een goede vangst. Zoo mag met reden genoemd wor den de beslaglegging op naar schat ting meer dan 500 K.G. visch. Veld wachter Reynders van Halfweg loer de reeds meer dan drie jaren op een der visch-stroopers, die zich hier in den omtrek in zoo grooten getale op houden, en den visch-stand sterk be- nadeelen, door in besloten tijd de zoetwater-bewoners te vangen. Dit vangen geschiedt -met zegen en scha kel, en hoofdzakelijk in den nacht, zoodat 't uiterst moeilijk is de stroo- pers op heeterdaad te betrappen. Eindelijk nu zijn er een paar ge snapt. Hedenmorgen te huif acht bespeur de veldwachter Reynders, hoe een paar Spaarndammers De K. en zijn knecht, K. de V. bezig waren, met be hulp van den ijshandelaar R. te Haar lem, een groote hoeveelheid visch in het ijs te leggen en in manden en kisten op een wagen te stapelen. Bij nader bezien bleek, dat het al le zoetwater-visschen waren, die in dezen tijd niet mogen gevangen war den, snoek, brasem, karper, zeelt etc. Tot den hoek van de Jansslraat en Groote Markt zette Reynders per rij wiel hen na, en daar gekomen, som meerde de politieman hen, nog een eindje door te rijden, tot vóór het Pa leis van Justitie. Toen bleek natuur lijk, dat de Spaarndammers zich aan ongeoorloofde handelingen hadden schuldig gemaakt. Er werd tegen hen proces-verbaal opgemaakt en de visch in beslag genomen. Die zal nu vernietigd worden. Een woord van hulde aan de activi teit van veldwachter Reynders is hier zeker wel op zijn plaats. De op deze wijze gestroopte visch is meest voor Engeland bestemd. Over IJmuiden gaat het transport dan, on der het motto „zeevïsch". Met tal van middelen weten deze stroopeTs steeds aan de waakzaamheid der po- litie-dienaren te ontsnappen, en ze zijn onuitputtelijk in het uitdenken van nieuwe manieren. Het is te hopen, dat een flinke straf kan worden opgelegd. Dankbaar mag ook wel de Ilonge- laarsbond zijn, die tot nu toe bijna lijdelijk moest aanzien hoe de visch- stand jaar op jaar verminderde. DE LINKERHAND. Eenigen tijd geleden is in de 'ru briek Om ons Heen gewezen op de wenschelijkheid der ontwikkeling van de linkerhand. Een Haarlemsche dame hooft naai- aanleiding daarvan aan het hoofd der school, den heer J. B. A. Saeijs alhier, verzocht een proef te nemen met schrijven met de linkerhand en voor de leerlingen, die het er 't best afbrengen, vijf prijzen beschikbaar gesteld, van vijf, vier, drie, twee en één gulden. De heer Saeijs heeft nu de leerlin gen van zijn hoogste klasse opge wekt, zich thuis in het schrijven met de linkerhand te oefenen. Hoever zij het daarin gebracht hebben en aan wie de prijzen te beurt vallen, zal over eenigen tijd, een half jaar bij voorbeeld, moeten blijken uit een kort dictée, dat hun dan voer de lin kerhand zal worden opgegeven. TOT NUT VAN T ALGEMEEN. Dezer dagen zal het departement Haarlem van de maatschappij Tot Nut van 't Algemeen een vergadering houden. Punten van behandeling zijn: Vaststelling (Ier departementsbegroo- ting voor het jaar 1910—1911; Ver slag van de commissie tot het nazien der departements-rekening en verant woording 1908—1909. Punten van be schrijving voor de Algemeene Verga dering der Maatschappij op W< dag 18 Mei a.s.; Verkiezing van twee afgevaardigden en twee plaatsvervan- gend-ofgevaardigden naar die verga dering; Voorziening in de vacaturen van liet departementsbestuur, wegens periodieke aftreding op 1 Juli a.s.1 van de heeren D. E. L. van den Arend en J. C. Tadema, welke laatste niet herkiesbaar ;s. Ter vervulling van de eerste vaca ture zijü op de voordracht geplaatst de heeren D. E. L. v. d. Arend en H. J. Gey) Jz., ter vervulling van twee de, de heeren J. Westennan Holstijn j en S. R. SmiL Als de Koningin komt. We vermeldden reeds, dat voor het bezoek der Koningin een aubade van 4000 schoolkinderen op de Groote Markt op het programma staat. Thans is door de Vereeniging Ko ninginnedag aan het personeel der scholen medewerking daartoe ge vraagd. De repetitie zal plaats heb ben Dinsdagmiddag 24 Mei, in den Doelen. Ze zal. evenals de aubade, (die te 12 uur precies zal aanvangen) onder leiding slaan van den heer W. Robert. Door Jacobijnestraat en Ko ningstraat komen de kinderen naar de Markt Het zingen zal ongeveer 10 minuten duren. Daarna aftocht door de Groote Houtstraat en langs de Botermarkt naar den Doelen, tot het terugnemen der vlaggen. Gezongen zullen worden van het Wilhelmus twee, van het Vlaggelied drie, van het Marschlied twee en van het Wien Neêrlandsch Bloed twee coupletten. Het kerk-concert belooft een be langrijk nummer van het feestpro gram te worden op den 26sten Mei. Deze muziekuitvoering, die in han den van de Commissie voor Muziek- en Zanguitvoeringen van de Vereeni ging Koninginnedag is, wordt ook door het Koninklijk Echtpaar bijge woond. Onder leiding van den heer Willem Robert oefent het koor druk. Dit koor wordt gevormd door 400 dames en heeren, voornamelijk leden van Toon kunst en Zang en Vriendschap. KINDER-ORANJEBOND „PRINSES JULIANA", Amsterd. Kwartier. Ons wordt verzocht het volgende te plaatsen: Om misverstand te voorkomen, deeit de Commissie van bovengenoem- den Bond mede, dal de meening, als zouden er 2 giften k f 25 zijn ingeko men voor de feesten, op verdachtma king berust. Tot nog toe ontving geen der commissieleden zulk een groote som voor het beoogde doeL Evenwel, die zou van harte welkom zijn. Het adres van den penningmees ter is: W. Bakker, Jan Frederik Hen- merstraat 16. Nog zij vermeld, dat op het dooi- de Commissie verzonden telegram aan II. M. de Koningin, antwoord is ont vangen, meldende dat II. M. de Ko ningin al de kinderen van harte dankt voor de aangeboden gelukwenschen. Van 't Kantongerecht Ter terechtzitting van hedenmor gen kwamen nog eenige zaakjes voor betreffende overtredingen van de leer plichtwet. UITSPRAKEN. Heden werden de navolgende uit spraken gedaan C. A. M. v. D-, te Heemstede, over treding Arbeidswet, 1 boete of 1 dag hechtenis. S. K., te Amsterdam en E. V. te Velsen, overtreding Spoorwet, no. 1 ƒ3 boete of 2 dagen hecht., en no. 2 2 boete of 2 dogen hecht. J. W. H.. zwervende, een trekkende hond kwellen, 5 boete of 2 dagen hechtenis. W. J. B-, te Velsen, te laat geboor te-aangifte doen, 1 boete of 1 dag hechtenis. D. V. te Krommenie en J. K.. t« Haarlemmermeer, een trekdier onbe heerd laten staan, /2 boete of 2 da gen hecht. J. E-, en II. 1L te Velsen, loopen cp verboden grond, 5 boete of 3 dagen hechtenis. P. J. I-, en A. W., te Haarlem, over treding Poli ti ever ordening, Haarlem, 1 boete of 1 dag hecht. H. L.. te Heemstede en 2 anderen, overtreding Motorverordening Heem- slede, 2 boete of 2 dagen hecht. J. B-, te Haarlem, en 2 anderen, overtreding Provinciaal Reglement, ft en ƒ5 boete of 1 en 3 dagen hecht-, en 1 boete of 1 dag hecht.D. en J. N.t te Velsen, ontslagen van rechtsvervol- ging. Voorts werden er nog 16 personen veroordeeld wegens openbare dron kenschap tot 3 d. hecht, en 1 jaar op zending naar een Rijkswerkinrich ting, ƒ15 boete of 3 dagen hecht., 8 boete of 3 dagen hecht., 5 boete of 3 dagen hecht., 3 boete of 3 dagen h., en 2 boete of 2 d. h. (Zie verder Stadsnieuws onder laat-' ste berichten). Uit de Omstreken HEEMSTEDE. Z e s 11 gj a r i g jubileum. Dinsdag herdachten alhier onder vele blijken van belangstelling de echtelieden Jacobus A-rnoldus Bul-

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 1