NIEUWS= en ADVERTENTIEBLAD. 27e Jaargang. No. 8242. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. MAANDAG 9 MEI 191Ü A HAARLEM'S DAGBLAD ABONNEMENTEN AD V ERTENTIÊN: per drie maanden: van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlem3 Haarlem van 1—5 regels ƒ1.elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regeL Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd Is (kom der tnr)HA«rBii Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente)1-30 /yfjyyggffip Advert en tien van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; Franco per post door Nederland1-® 50 cts- voor 3 plaatsingen k contant AfzonderUjke nummers 0 3714 Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlemf/A' v de omstreken en franco per post „0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directenr J. C. PEEREBOOM.O"ADrukkerij: Zuider Buitenspaarne C. Telefoonnummer 122. Tot de olaatsin» van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZES BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA DINSDAG 10 MEI. Gr. Kerk, Orgelbespeling, 1—2 uur. Brongebouw: Tentoonstelling van schilderijen, 105 uur. Soc. Vereeniging: Concert Stafmu- tiekkorps v. h. Leger des Hells, 8 u. Café Brinkmann: Vergadering „Jacob van Lennep," 8 uur. SinLBavo: Cursus in de Katholieke geloofs- en zedenleer. Ondarwea-p: Over de Godheid en Menschheid van Christus. Stadsnieuws GIDSEN VOOR HAARLEM. Het Informatiebureau voor Vreem delingen alhier, heeft twee gidsen uitgegeven, een voor Haarlem en om streken in onz© eigen taal, de gewo ne jaarlijkschc uitgave en een andere, die een Franschen, Engelschen en Duitschen tekst bevat en in de in lichtingen uit den aard van de zaak veel beknopter is, dan de Nederland- sche gids, die niet alleen voor dag- jesmenschen dienen moet, maar ook voor personen, die zich metterwoon in Haarlem zouden kunnen vestigen. Hier en daar kan de schaaf er nog wel oens overheen worden gehaaid: de bekende bouwmeester bijvoorbeeld heet niet Cuyper, maar Cuypers, men kan niet zegggen dat do Put en Kraantjelek „beide een Eldorado" zijn, want cl is het lidwoord, zoodat i het Dorado moet wezen. Vanaf hot Houtplein is een even leedijke woord combinatie als t o 11 o e Zandvoort zou worden genoemd. Zoodanige kleinigheden kunnen al licht ook in do buitenlandsche teksten verbeterd worden. Het gaat, dunkt ons, wat ver den naam Haarlem in Iïarlem te verfran- schen; dat Lourens Coster de uitvin der van de boekdrukkerij (rimprime- irie) was is minder juist, dan dat hij de boekdruk-kunst (l'art d'imprimer) uitvond. En is het wel juist, te spreken van 1 a g a r e, daar dit toch alleen de benaming is van zeer uitgebreide stations in groote steden? Intusschen, het bestuur van het In formatiebureau zelf zal deze en ande re kleinigheden in een volgende uit gaaf wel verbeteren. Ons blijft dan de aangename taak over om den wensch uit te spreken, dat zeer velen uit binnen- en buitenland tot hun noegeri en Haarlems voordeel van de nuttige boekjes gebruik zullen ma ken. MISS EVELYN HEEPE, Hoewel Miss Ileepe thans al weer duizende kilometers verder is, komt het ons nuttig voor, er alsnog de s dacht op te vestigen, dat zij bij hare voordrachten te Haarlem zeer gehin derd is door het ongepast gelach en gepraat van jongens van verschillen de scholen, zoodat zij ongetwijfeld niet heeft kunnen geven wat zij ver mocht. Althans niet vóór de pauze, want tijdens de rustpoos heeft een der aanwezigen de belhamels opgespoord en verjaagt!. Het spreekt vanzelf, dat wij het ge drag van deze jongelui zeer afkeu ren; wij kennen een paar namen en kunnen zeer gemakkelijk de overige te weten komen. Wanneer dergelijke ongeregeldheden weer voorkomen, zullen wij dan ook niet schromen, de namen der rustverstoorders publiek te maken. Dronkaards. Dat Bacchus en Flora niet tegelijk gediend kunnen worden, ondervond Zondagmiddag circa vier uur een bloemenverkooper op den Zïjlweg, die den eerste wel wat te veel gediend had. Een paar bekenden tilden hem in zijn wagen en reden hem met liet overschotje der bloemen naar zijn .woning. In de Gierstraat ontstond Zondag middag te 5J uur een oploopje door een dronken man, die met een fiets aan de hand de geheele breedte der straat noodig had, om naar huis te loopen. Achter hem liep een troep jongens, die 't geval blijkbaar verma kelijk vonden. 1 STUKKEN VAN DEN RAAD. B. en \V. stellen voor 330 beschik baar te stellen voor den aankoop van twee matrassen voor het gymnastiek onderwijs op het gymnasium en een kast voor de bibliotheek dezer onder wijsinrichting. De helft der som wordt docxr het Rijk terugbetaald. Mr. C. FOCK. Op ruim 81-jarigen leeftijd is heden nacht te 's-Gravenhage overleden mr. C. Fock, oud-minister van Binuen- landsche Zaken, oud-Commissaris der Koningin in Zuid-Holland, oud-bur gemeester van Haarlem en Amster dam, oud-lid der Tweede Kamer. De overledene was commandeur in de Orde van den Nederlandschen Leeuw en grootkruis in de Orde van d< Eikenkroon. (.„H1M.") PROZA EN POëZIE. In den schouwburg feestte Zater dag het Haarlemsche mannenkoor, dat bovengeschreven naam draagt, en waarvan directeur is de heer Hen ri Pielagc. De zangers hadden den koor-zang ditmaal voor den komische- coupletten-zang verwisseldzelfs had den ze zich vereenigd ter opvoering van een alleraardigst tooneelstukje. Op 't zien van 't enkele programma, zou men zoo gezegd kunnen hebben „Hm, wo lwat eentonig, niets dan voordrachtik had het koor, als zangvereeniging, óok wel eens willen hooren", maar na ieder nummer werd 't él duidelijker, dat in de voordrachten de meest mogelijke afwisseling betracht wak, zoodat van de geringste eentonigheid ook maar allerminst sprake wezen kon. De vol le schouwburgzaal die, zoo op allo rangen bezet, er buitengewoon gezel lig uitzag, bleef den ganschen tijd in één lachkostelijk waren de grappen en woordspelingen en aardigheden, die van over 't voetlicht tot ons kwa men. Sloegen „Dirk en Aal aan het potverteren", Do Beeldjeskoopman, dio er evenwel niet genoeg beeld jes op na hie'ld, waardoor wel wat van 't effect verloren ging en „.Kermisreizigers" al bijzonder in, nog meer was dit 't geval met Louis Kron's humoristisch terzet „Studen- tenwraak". Geschaterd is er over de dollo grap die „Kwast", de student, met Hazenmoed, den nachtwacht, en Sa belman, den politieagent, uithaalde. En ook vooral 's nachtwachls buiten gewone dorst hield de lachspieren voortdurend in beweging. Na de pauze ging een één-acter „Stadhuispijn", een ontzettend ge rekt blijspeiletje van A. N. J. Fabius en A. Reyding, waarvan met een beet je goeden wil wel drie bedrijven zou den zijn te maken geweest. Maar 't miste zijn succes niet. Allen komt een pluimpje toe voor 't aardige spel, maar de rollen moeten er nog beter inzitten. Nu werd er te- veel op den souffleur gespeeld, en in een blijspel letje als dit mogen geen hiaten voor komen. Tot bij twaalven hielden do pro gramma-nummers de aanwezigen bijeen, toen ving onder leiding van den heer Ch. Heemskerk een gezellig bal aan, dat tot in den vroegen mor gen duurde. BEGRAFENIS ZUSTER BONAVENTURA. Op de R. K. begraafplaats aan den Schoterweg werd hedenmorgen na het gebruikelijk ceremonieel ter aarde besteld het stoffelijk overschot van mej. Adr. Timmermans, genaamd zuster Bonaventura, moeder-overste van het St. Jacobs Godshuis, R. K. wees- en armenhuis in de Hagestraat. De Oranje-Nassau-orde sierde de baar, die getorst werd door de schaal- heeren. Daarachter liepen de regen ten "ii een aantal jongens en meisjes van het weeshuis. Aan de groeve wer den eenige toepasselijke liederen ge zongen. Er was zeer veel belangstel ling. J. A. SCHOLTE. Eveneens werd hedenmorgen ter aarde besteld het stoffelijk overblijf sel van den oud-pastoor J. A. Schol- te, wat gepaard ging met dc gebrui kelijke plechtigheden. VEREENIGDF. TYPOGRAFISCHE STUDIE-GEZELSCHAPPEN. Hier ter stede is, op initatief van den Typografischen Studiekring te Haarlem opgericht een bond van der gelijke studiekringen onder den naam „Vereenigde Typografische Studie-gezelschappen". GRATIS AAN SCHEPELINGEN. Er bestaat weer gelegenheid tot het gratis zenden van pakjes aan schepe lingen. Wie daarbij belang hebben, vinden nadere mededeelingen in ach terstaande advertentie van „Onze Vloot". Bloemententoonstelling. PRINSES JULIANA EN DE BLOE- MENTENTOONSTEI LING. Bij gelegenheid van den eersten verjaardag van Hare Koninklijke Hoogheid prinses Juliana is door het hoofdbestuur van de algemeene ver eeniging voor bloembollencultuur en de tentoonstellingscommissie zoo als we reeds gemeld hebben aan Hare Majesteit de Koningin een bloemstuk toegezonden mot begelei dend schrijven: Het bloemstuk bestond uit eene mand, gevuld met Lelietjes van da len, waartusschen takken van Azalea mollis en witte Lelies op lange sten gels, welke laatste bloemen over de geheele mand reikten. Eene smaakvol aangebrachte lintversiering werkte mede om het bloemstuk, dat geleverd was door den heor K. B. Lamfers, een fraai geheel te .kunnen noemen. Van Haire Majesteit is daarop het volgende schrijven ontvangen. Het Loo, 30 April 1910. Voldoende aan de bevelen van Ha re Majesteit de Koningin heb ik do eer het Hoofdbestuur der Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur en dc Commissie der Nationale Bloe mententoonstelling te Haalrlem Hoogstderzelver oprechten dank over te brengen voor do gelukwensohen en voor het fraaie bloemstuk* Hare Majesteit aangeboden ter gelegenheid der herdenking van den geboortedag van Hare Koninklijke Hoogheid Prin ses Juliana. De Kamerheer en part. Secretaris van II. M. de Koningin: F. M. L. VAN GEEN. Door do welwillendheid van het tentoonstellingsbestuur, dat gratis toegang verleende, bezochten de leerlingen van den tuinbouwwin- tercursus van Haarlemmermeer (school 9) Zondag 8 Mei de Haarlem sche Bloemententoonstelling ondi geleide van hun onderwijzers, de liec- ren Halm, Maarse en Huisman. DE BUITENLANDSCHE TUINBOUW PERS OVER DE TENTOON STELLING. Möllers Deutsche Gartnerzeitung iogt, dat wegens de groote ontwikke ling, die do Nederlumlsche tuinbouw bereikt heeft en door de nauwe han delsverbindingen tusschen Neder- landsche en Duitsche kweekers de tentoonstelling ook voor Duitschers van beteekenis is. De nationaal Hollandsche jubile umstentoonstelling is geheel op inter nationaal bezoek ingericht, waarmee bereikt werd, dat de vruchten van den Hollandschen arbeid getoond konden worden aan de vertegenwoordigers ypo al die Europeeeche landen, welke de afnemers zijn der export-firma's. De vader dor tentoonstelling is de taaie wil om voor de geheele wereld te toonen, wat de inzenders kunnen tot stand hrengen, oude handelsver bindingen te bevestigen en nieuwe te scheppen. Het blad merkt verder op over de eerste tijdelijke tentoonstelling, dat in de omgeving van een mooi land schap leerrijke problemen van i legkunst tot eene gelukkige oplossing zijn gebracht. De hyacinten-inzending dor afdee- ling Overveen-Bloemendaal vond de schrijver mooier dan do inzending van ongeveer gelijken aard te Ber lijn. De Amaryllissen waren minder goed dan men van het Legcnwoordigo standpunt der Hollandsche collecties verwacht had. De Seringen van Aalsmeer worden zeer geprezen, de kwaliteit onover troffen genoemd. „De verzending moet," zegt het Duitsche blad, één winter meer dan een millioen stengels bedragen hebben." De mas sa gaat naar Engeland en Duitsch- land en zelfs zijn bevredigende uitr komsten bereikt met de verzending van afgesneden seringen in de koel- kamers der Transatlantische booten naar Amerika. Zoo verovert de Hol lander stap voor stap het ééne afzet gebied na het andere. Over de feestelijkheden oordeelt het blad zeer gunsitg, vooral wegens de algemeene ongedwongenheid en tuurheid van den omgang. „The Horticultural Advertiser" Tjeeft een verslag over de tweede tijde lijke en prijst bijzonder de inzendin gen der Rijkstuinbouwwinterschool te Boskoop, zoowel de Japansche Acers als de Azalea's, welke op Rhododendron ponticura veredeld wa ren. De Hortensia's van den heer Baard- se waren „wonderfully fine". Met verbazing wordt over de Aals- mee rsche Seringen gesproken. Aals meer Is blijkbaar het ware tehuis voor kweekers, want iets mooiers dan do Gloire de Lorraine Begonia's en; de Hydrangea's van den heer Baard- se kan men zich niet voorstellen. Ten slotte is de schrijver enthousi ast over het terrein der tentoonstel ling en zegt: „Wij moeten de Vereeniging voor Bloembollencultuur gelukwenschen met de uitkomsten van haar werk, waardoor eene tentoonstelling is ont staan, die alles wat zij vroeger heeft ondernomen, verre achter zich laat en wij zijn overtuigd dat de stad Haarlem zich genoopt zal zien het park to onderhouden in ongeveer den tegenwoordigen toestand tijdens de toonstelling, daar men nooit meer zal toelaten, dat het tot den vorigen oor- spronkelijken toestand terugkeert." Het artikel geeft nog een beknopt overzicht over de feestelijkheden. In derdaad", aldus eindigt het, ,,de gastvrijheid was grenzenloos." LANDWEER. Hedenmorgen kwam de Landweer onder dc wapenen. De verzamelplaat sen van de mannen van het 21ste dis trict waren: de kazerne te Haarlem, waar mode da Bennebroekers, Bloe mendalers, Zandvoorlers, Vijfhuizers bijeonkwamen; de tram-remise te Hil- legom, waar de lieden uit Rijnsdorp, Bergerveen en Vonneperdarp zich ver zamelden; te Heemstede voor de Hoofddorpers; te Halfweg; to Haar lem (Buiten-Societeit, waar de Heem stedenaren kwamen; te Schoten voor do daar wonende landweer; en te Vel- sen, die uit Velseu. Het waren de lichtingen 1905, 1906, 1908, en 1909. HERIJK. Morgen heeft op Den Doelen de herijk plaats van 812 voor de Nas- saulaon, Nobelstraat, Zoetestraat en Nieuwe Groenmarkt en van 14 uur voor do Krocht, Ursulas traat, Lange- eu Korte Margaretliastraat en Bar- teljorisstraat. (Zie verder Stadsnieuws onder laat ste berichten). Uit de Omstreken SANTPOORT. Gisteren werd door do handboog- schutterij-vereeniging „Vooruitgang zij ons streven" het jaarlijksch Ko- ningsschietfeest gehouden. De prijs, een medaille, werd behaald door den heer F. F. II. Voogt, met 126 punten in 32 schoten. De medaille werd daarna in het Stations-koffiehuis onder een toe spraak van den voorzitter der veree niging, den heer A. Manders, uitge reikt BEVERWIJK. We lezen in „Kcnncmerland" De landbouwer H. van der Does alhier, is een som van 1445.— aan bankpapier kwijt geraakt, nadat hij dit geld ontvangen had van C. Noom aan de Bus, onder Uitgeest. Met een vijftal personen verliet hij de woning van laatstgenoemde, en nadat allen in de herberg van A. Klomp in den Wijkermeerpolder, hadden „opgesto ken", keerde men naar Beverwijk te- Onderweg vernam Van der Does, dat in zijn woning brand was uitge broken, en onder den indruk daar van heeft hij zich, thuis komende, van zijn jas ontdaan, waarin het geld geborgen was, zonder bet bankpa pier weg te sluiten. Eerst een uur daarna wilde hij zich overtuigen, of het geld nog aanwezig was, en toen kwam hij tot de ontdekking, dat het was verdwenen. Het spreekt vanzelf, dat men zich thans verdiept in allerlei gissingen, doch niemand kan eenige aanwijzing doen, op welke wijze het boekje met geld uit den zak vun den rechtmati- gen bezitter geraakt is. Bij de politie is aangifte van een ea ander gedaan, tot nu toe echter zon der gevolg. HILLEGOM. Vergadering van den Raad der ge meente Hillegom op Vrijdag den 13en Mei 1910, des voormiddags ten 9 1/4 ure. Te behandelen onderwerpen: 1. Ingekomen stukken. 2. Af- en overschrijvingen. 3. Verhuring school en onderwij zerswoning aan de Kerkstraat. 4. Subsidie Handelscursus van de Vereeniging „Middenstand" te Hille gom. 5. Subsidie Middelbaar Onderwijs Haarlem en Leiden. 6. Reclames H. O. Suppletoir ko hier, dienst 1909. 7. Vaststelling kohier schoolgeld L. O. 1ste kwartaal 1910. 8. Vaststelling kohier Hoofdelijken Omslag dienst 1910. SLOTEN. Aan den Adm. de Ruyterweg is in gebroken bij den heer J. M. Molenaar bij korte afwezigheid dier familie. Kasten en laden zijn opengebroken, doch er is niet veel van beteekenis ontvreemd. Tot secretaris-boekhouder van het Alg. Bureerlijk Armbestuur is be noemd de heer J. C. Zaalherg, ge meente-secretaris. ZANDVOORT. Aangekomen vreemdelingen Fara. Pondman, Amsterdam, Hrl.- straat 18, 5 pers. A. van Beemen, idem, KI. Krocht 1, 3 pers. Jhr. Pouw van Wield recht, Zeist, Boulevard de Favauge 1 m, 10 p. Wed. M. Huygens, Amsterdam, Ilaarlcmmcrstr. 13. A. H. van den Berg, idem. Diaconie huisstraat, 8 pers. M. G. Jonker, idem. Villa Badlust, 5 pers. Dames Lulofs, idem, Pension Quant 2 pers. Idema Greidanus, 's-Gravenhage, idem. Het postkantoor alhier is thans den geheelen dag geopend van des mor gens 8 uur tot des avonds 9 uur. Door de politie alhier is aangehou den en naar Haarlem overgebracht, alwaar zijn woonplaats was, de min derjarige E. B., die alhier rond zwierf. Binnenland VERVALSCHING VAN SPIRI- TUALIëN. De verhooging van den accijns op het gedistilleerd is voor de knoeiers een groote verzoeking om de spiritui liën te vervalschen. Het „Maandbl. t. d.' Vervalschingen" wees reeds her haaldelijk op deze mogelijkheid' ook in verband met het kleurloos ma ken van brandspiritus en het blad verneemt nu dat bij eenige likeursto kers en andere neringdoenden in ge distilleerd door de ambtenaren der accijnzen sterke dirank aangetroffen Is, die vermengd bleek te zijn met ge- zuiverden houtgeest (methyl-alcohol, methanol, carbinol), een voor de ge zondheid schadelijke stof, welke niet door kleur, reuk of smaak van gewo nen alcohol is te onderscheideu. De Administratie der belastingen gaat thans gedurende eenige maan den op groote schaaJ een onderzoek instellen en het voornemen bestaat, bij verdere bevinding der overtreding, mverminderd de slralvervolgïng, de namen der overtreders aan bet pu bliek bekend te maken. Het „Maandblad" maakt de autori teiten nog opmerkzaam op het feit dat ook verschillende parfumerie-artike len eau de cologne, enz. met me thyl-alcohol bereid, in den handel aangeboden worden. „Het behoeft geen betoog, dat al is deze stof natuurlijk geen „drank", schadelijke gevolgen b.v. voor de gen, ook daarbij niet uit kunnen blij ven. Een wijziging resp. aanvulling van het bovenbedoelde wetsartikel zou derhalve aanbeveling verdienen, ter voorkoming van dit gevaar." TER WILLE VAN HET KIND. Ingekomen gelden tot 26 April 64.446.15. Van 26 April—3 Meisub comité Ameroneen f 32.75 leden be stuur afdeeling Helder 12sub comité Baarn 24.341/2; 'uit Epe ƒ130,25; uit Almelo ƒ0.50: collecte Hauwert 65.50A. H. H. te B. ƒ0.50; collecte te Abbekerk 89.80 mevr. De T. te N. 1uit de catechisatie bus te Oudenbosch 2 uit de cate chisatiebus te Obdam 3; Neede, B. v. N. O. ƒ2.50 sub-comité Hilversum 160 Nunspeet, collecte 30 April ƒ32; Enkhuizen, collecte 30 April ƒ100.10 1/2 Weesp, collecte 30 April 101.45 af deeling Leiden 100 afdeeling Del den van het Groene Kruis 25, afdee ling Tiel 180. Totaal ingekomen ƒ65.509.15. Penningmeesteresse van het dames comité is mejuffrouw L. M. N. Wert- heirn, Sarpbatikade 9, Amsterdam. Aanvragen om verpleging te rich ten aan A. C. Bos, Egrnoixl aan Zee. Inlichtingen over het oprichten van afdeelingen en over goedkoop reis- tarief geeft Mr. A. v. <L Eist, te Lei den. DOOR DEN BLIKSEM GEDOOD. Een 9-jarig zoontje van zekeren Ni- cola, te Steenwij kerwold, werd, staan de bij een telefoonpaal, Zaterdagmid dag doodelijk door den bliksem ge troffen. WINKELSLUITING TE MIDDELBURG. De commissie voor de strafverorde ningen heeft zich uitgesproken over het adres van den Middelburgschen Bestuurdersbond in zake de verplich te winkelsluiting en adviseert niel over te gaan tot het vaststellen van een verplichte winkelsluiting. EEN HERINNERING. Een „Hhld."-medewerker schrijft Het zal een jaar of zes, zeven gele^ den zijn, dat wij te Assen op de Sociëteit vernamen, dat in die garni zoensplaats een „Bond van Officie ren" was opgericht. Deze mededeeling geraakte, niet zonder ons toedoen, in de Nederland- sche bladen. Eerste gevolg. Groote consterna tie in het rustige Assen De stad in eens op aller tong „heb je 't gele zen heb je het gelezen De goe gemeente praatte nergens anders over. Op de Sociëteit zaten de heeren met warme hoofden te disputeeren, dat de stukken er van af vlogen. Tweede gevolgDe leger-auto- riteiten bemoeiden zich met dezen pas opgerichten Officiersbond. Er werd In afkeurenden zin over gesproken. Derde gevolg. Ingezonden stuk ken van allerhande xnenschen eerst in de locale, later in de groote pers. Vierde gevolg. Interpellatie In de Tweede Kamer der Staten-Genc- raal. V ij f d e gevolg. De voorzitter van' den Officiersbond nam zijn ontslag. Zesde gevolg. Bond na kort be staan overleden. Thans is er in de Residentie we derom een Bond opgericht, nu echter niet door subalterne officieren, maar door een drietal kapiteins bij het derde regiment infanterie. Wij zijn uiterst nieuwsgierig naar het lot van dezen nieuwen Bond. waarvoor de sympathie niet heel groot moet zijn. L'histoire se rcpète KLACHT INGETROKKEN, Indertijd is melding gemaakt van een klacht legen een 3-tal onderwij zers wegens posten aan school C. te Tiel, Thans ontvingen de aangeklaag den van de schoolcommissie bericht, dat zij „naar uit een door haar inge steld onderzoek is gebleken, zonder grond beschuldigd zijn van posten aan school C op Vrijdag 6 Januari 's middags tusschen 1 en 2 uur". VERZEKERING VOOR ZEEVARENDEN. De vereeniging van Ned. Gezag voerders en Stuurlieden ter Koop vaardij heeft zich tot den Minister van Landbouw, Nijverheid en Han del gewend met een adres, waarin zij aandringt op spoedige wettelijke ver zekering tegen ongevallen van de zee varenden der Nederlaudsche Koop vaardijvloot, met inbegrip van gezag voerders en stuurlieden. GEMEENTE-AMBTENAREN. De Nederlandsche Bond van Ge meente-ambtenaren zal een propagan- da-vargadering voor een rijksregeling van de pensionncering van gemeente ambtenaren en van hunne weduwen en weezen houden op Zaterdag 28 Mei te 's-Gravenhage. Als sprekers zullen optreden de hee ren: prof. mr. II. L. Druckor en prof. .dr. W. N. Nolens, leden van dc Twee de Kamer der Staten-Generaal; J. N. Elenbaas, burgemeester-secretaris van Ivrabbendijke, Th. Pels, secretaris van 's-Hertogenbosch. EXAMENS. Da Minister van Binnenlandschó Zaken brengt ter kennis, dat bet exa men ter verkrijging van de akte van bekwaamheid voor huis- en schoolon derwijs in het handteekenen, bedoeld in art- 87 der wet op het lager onder wijs, zal worden gehouden te 's-Gra venhage in de maanden Juli en Au gustus. Zij die zich aan dit examen wenschen

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 1