ADVERTENTDËN R. K. Dagmeisje Weerbericht MEDEDEELINGEN VAN HET K0N1NKL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt v.oor'm. 10.50 uur). De Bildt, 10 Mei 1010. Hoogste barometerstand 770.1 m.M. te Ilorta (Azoren) laagste 747.7 m.M. to Christian lasund (Westkust van .Noorwegen). Verwachting tot den avond van (|1 Mei Wind zwakke tot matige winden ijült Westelijke richtingen. Gesteldheid van de luchtgedeelte lijk bewolkt, weinig of geen neer slag. Temperatuurzachter. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. .Vooruitgang. Vorige stand te 2 uur 754 m.M. OPGAVE VAN: JOH. M. SCHMIDT Opticien 85 ZIJLSTRAAT - HAARLEM. Thermometerstand te Haarlem. Dinsdag 10 Mei Hoogste gisteren 2 uur F. 49 Laagste hedennacht F. 41 Hoogste heden tot 12 uur F. 50 HOOG- en LAAGWATERSTANDEN 11 Mei. Hoog water, jjmuiden vm. 4 u. 14m.;ntn. 4u. 42 m Katwijk Tm. 3 u. 49m.;nm. 4u. 17m -Petten Tm. 4u. 34m.;nm. öu. 2m Laag water. iJmuiden nm. 12 u. 14 m.; vm.l2u. 42 m Katwijk vm. 11 u. 54 m.; vm. 12u. 22 m Pelten nm. 1 u. 44 m.; vm. 2u. 12 m Het aansteken der lantarens van rijwielen, auto's en andere voertui gen moet te 8 u. 6 m. geschieden. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN A 30 Cts. per regel. P1UJEN Idoeu wonderen bij gevallen van a moeheid en overmatige bersen- g arbeid. Zij geven een gezonde en verkwikkende slaap. tbeek en een paar kasten met oüde natuurkundige instrumenten en toe stellen van de vereenigïng Weten en Werken ten geschenke zijn aangebo den. Deze zijn in dank aanvaard. De bibliotheek telt ruim 1000 num mers en zal dc volksbibliotheek van liet Nut verrijken de kasten worden iu liet Nutsgebouw ondergebracht. Tot afgevaardigden naar de alge- tueeno vergadering der maatschappij, den 18den Mei te Amsterdam te hou den, werden gekozen de heeren W. J. Berdenis van Berlekom en J. D. Rut gers van der Loeff, tot plaatsvervan- Ects de heeren J. J. Verwijnen en H. Krauss. De beschrijvingsbrief gaf geen aan leiding tot bijzondere opmerkingen. In de vacatures van het departe mentsbest uur, wegens periodieke af treding van de heeren D. E. L. van den Arend en J. C. Tadema (de laat ste niet herkiesbaar) werd voorzien door herbenoeming van den eerstge noemde en benoeming van den heer 3. Westerman Holstein. Do begrooting voor het jaar 1910— 1911 werd in ontvangst en uitgaaf vastgesteld op 5091. N. V. HAARLEMSCHE MACHINE FABRIEK VOORHEEN GE BROEDERS FIGEE. Op de gisteren onder voorzitter- schap van den heer M. J. van Bosse, gehouden algemeene vergadering van aandeelhouders der Naamlooze Ven nootschap Haarlemsche Machinefa briek voorheen Gebr. Figee, te Haar lem, werd de balans en winst- en verliesrekening over 1909 goedgekeurd en besloten na ruime afschrijvingen eeu dividend van 70 per aandeel uit te keeren. De commissaris, de heer M. J. van Bosse, werd herkozen. De na afloop gehouden buitengewo ne vergadering werd verdaagd tot 4 Juni a.s., omdat het vereischle kapi taal niet vertegenwoordigd was. Bloemententoonstelling. CONCERT. Morgen, Woensdag, zal de stafmu- *iek van het 10de regiment infanterie, onder leiding van den kapelmeester, den heer Eug. H. Rap, een concert op het terrein der bloemententoonstelling geven, waarvan het programma luidt als volgt 1. Spaansche Marsch, Clignett. 2. Ouverture Frau Luna, Lincke. 3. Geschichten aus dem Wïener- .w.ald, Strauss. 4. Fantaisie Troubadour, VerdL 5. Ouverture Fantastique, Rap. 6. Kunstier Leben Walzer, Strauss. 7. Zwei Voglein ira Walde, Muir. 8. Fantaisie sur l'Opéra Faust, Gounod. VERKOCHTE SCHILDERIJEN. Van de verzameling in de Kunst- zaal werden nog verkocht de schilde rijen No. 74, „Zonnebloemen", öe#r Jos. iv. d. Wall Perné, en No. 28, „Tulpenbedden bij Heem stede", door A. L. Koster. PRIJZEN. De commissie van beoordeeling, be staande uit de heeren W. H. de Graaff, G. J. van Meeuwen en P. W. Voet, heeft «ereprijzen toegekend aan de ufdeelingen Lisse, Noordwijk (2), Alkmaar, Bcnnebroek, Vogelenzang (2), Bovenkarspel en omstreken, Sas- senhe.im, Enkhuizen en Omstreken, Westland (2), VVest-Andijk, Wervers- hoof en Beverwijk (2). Gouden medailles zijn toegekend auu J. J. Grullemans en Zonen (2), te l.isse, L. van Staalduiven Jr., te 's-Gravciizaüde, en M. van Waveren Zn te Hïllegom. Als de Koningin komt. DE INTOCHT EN DE BLOEMEN- STOET. Een prettig gezicht was 't Maan dagavond, de beide bovenzalen van de Kroon flink gevuld te zien met be langstellenden in de feestelijkheden op 26 Mei. Wat een verschil met den vorigen keer! De heer Grommel in, de voorzitter van „Koninginnedag", constateerde dat verschil ook in z'u oponingswoord. Toen sliep Haarlem nog, ofschoon het Bestuur van „Ko ninginnedag" allang wakker was. Nu is Haarlem ook ontwaakt. Daar om bracht de lieer Crommelin hulde aan de pers. DE INTOCHT. Na een geestdriftig woord des voor zitters over de genegenheid tot hel Vorstenhuis, ving de vergadering aan als eerste punt den intocht van Ko ningin en Prins te bespreken. Naair men weet worden dan de vereenigin- gen, die zich daarvoor aanmelden, langs den weg geschaard. De deelne mers komen met hun vaandels op het Stationsplein waarschijnlijk tegen 12 uur en worden dan links en rechts van den weg geplaatst tot aan 't Stadhuis toe. Do muziek- en zangvereenigingen worden over den weg verdeeld en zullen muziek maken en zingen. Er bleek veel animo om hieraan deel te nemen. De volgende vereeni- gingen gaven zich reeds op: Harpe Davids, Volksweeri rheid. Patri monium, Arti et Religion!, R. K. Volksbond, Christ. Nat. Werkmans bond, Willen is Kunnen, Onderling Genoegen, Haarl. Poli tie-vereen. „Verbetering zij ons Streven", Haarlem's Zanggenot, Harmonie, Koninkl. Nederl. Bond van Oud-On derofficieren, Generaal van Merlen, Door Inspanning Uitspanning, Het Vaderland Getrouw, Sparta, Onthou ders-Bazuin, E. S. M.-fanfarecorps, Muziekkorps van het Leger des Heils, Zang en Vriendschap, (waarschijn lijk), Doopsgezind Zangkoor, Haar lem's Kinderkoor, Melpomene en Tha lia. Dat is dus reeds een 25-tal vereeni- gingen. Maar er zullen er ongetwij feld nog zeer vele bijkomen, nu deze vijf-en-twintig zijn voorgegaan. De heer Crommelin hoopt het getal verdriedubbeld te zien. 1-Ioe laat de Koningin aankomt is nog niet vastgesteld, vandaar, dat men nog niet beslissen kan, hoe laat de opstelling plaats moet hebben. Dat zal echter wel spoedig bekend wor den. In elk geval hebben de deelne mers aan den intocht-hulde, die ook in den Bloemenstoet meegaan een uur lijd tusschen deze beide nummers van het f eestprogram in In verband met de feitelijkheden in de morgenuren, wees een der aan wezigen er op, dat het Koninginnebe- zock valt op een Katholieken feestdag. De heer Crommelin meende echter, dat het toch zoo geregeld kon wor den, dat daaruit geen bezwaren zou den ontstaan. DE BLOEMENSTOET. Deze gaat te één uur van het ter rein van de Cavalerie-kazerne langs Kruisweg. Kenaupark, Nassau- laan. Oude Grachten en Groote Hout straat naar de Dreef. De heer M. H. Bingccr, die zich zeer veel zorg geeft voor het welslagen van dit nummer en o.a. de fraaie groep: Haarlem als Bloemenstad de Koningin huldigend, heeft ontworpen, bracht nog eens in herinnering, hoe het terrein aan de Dreef ingericht zou worden: De praal wagens op 't Schelpenpad, de voet gangers op den grasrand, de auto's en equipages op de tramrails en op het fietspad de tribunes. Daar langs rijden II. M. en Prins om den stoet te bezien. De Dreef wordt door de bewoners zeer fraai versierd. In 't „Huis in de Kruisstraat" wordt Donderdag a.s. het kantoor van Ko ninginnedag geopend. Wie voorlichting van den heer Bin- ger wil hebben, om een groep samen te stellen of een denkbeeld van de ver siering verlangt, kan daar terecht. Teekenaars staan er klaar om da delijk alles in beeld te brengen. Woensdag 25 Mei wordt een extra Bloemenmarkt gehouden. Vooraf gaat het bestuur van Koninginnedag overeenkomsten aan met bloemisten om bloemen te leveren tegen bepaalde prijzen. Wie bloemen koopen wil, gaat naar het kantoor in de Kruis straat, vindt daar de prijslijst der bloemen, bestelt den verlangden voor raad en op 25 Mei liggen zij op de markt tor afhaling geToed. Dit lijkt ons een voortreffelijke re geling. Voor den Bloemenstoet heeft zich opgegeven: Koninginnedag met de of- ficieele groep, „Haarlem a.ls Bloe menstad", bestaande uit drie praal- wagons: tuinbouw, bloementeelt en handel. De meisjes van deze wagens zullen voor de tribunes een bloemen- dans uitvoeren. Dan heoft zich aange meld een aanzienlijk aantal auto's en equipages. „Dut is de eene helft al, zelde de hoer Crommelin, nu de andere helft nogl" Voor die andere helft gaven zich op: Jong-Nederland (Gymnasium, H. S., Handelsschool en Meisjes H. B. S.), drie jockey's te paard, dragende een Nodorlandsche vlag van bloe men, de rijivielclub „Vios", een groep versierde fietsen. Jong Haarlem met honderd deelnemers, de Lichtfabrie ken. (Dc andere Gemeentebedrijven moeten ook meedoen, 'zei de heer Crommelin), een groep dames, Arti el Religioni, Harmonie, E. S. M.-fanfa recorps, Onthouders-bazuin, Volks weerbaarheid, Fietsclub Driekleur. Verzocht werd om evenals bij de Wielvijdersfeesten reeds den vorigen dag de wagens enz. te mogen brengen op het terrein achter de Cavalerie- kazerne. Dat zal aangevraagd wor den. De voorzitter wekte de muziekver- eenigingon op, om met muziek naar het Cavalcrie-terrein te trekken, om de feestvreugde te verhoogen. Een der aanwezigen opperde het denkbeeld om een aantal ouden van dagen in wagens te laten rondrijden om de versieringen te laten bekijken. Die menschen zitten altijd thuis en zien niets. „Jong-Nederland" scheen wel voor dit plannetje ten gunste van „Oud- Haar lom" te voelen, want 't applau disseerde en toen de beer Crommelin hun direigde, dat hij de jongelui aan de poirtemonnaie zou komen, ging het applaus in gejuich over Hot plan zal overwogen worden, maar de heer Crommelin vreesde voor de kosten, want we zijn „straat arm", meende de voorzitter, een feit, dat hij gewoonweg een schandaal vond. Nog werd meegedeeld, dat tus schen het Bloemencorso en liet Kerk- concert de bezoeken aan de Tentoon stelling en aan het Weesbuis vallen, zoodat de deelnemers aan het corso tijd genoeg hebben, om naar het Kc-rk- concert te gaan. Nog deelde de heer Binger mede, dat de onderscheidene versierde au- tos en rijtuigen op de Dreef voor H. M. de Koningin zullen defilceren. Uit de Smedestraat-bewoners lieeft zich een comité voor straatversiering gevormd, bestaande uit de heeren J. Smit, J. Roozcn, A. Bottelier en C. A. Andreoii. Er wordt druk gecircu leerd, om de benoodigde gelden bij een te kriigen. Aan de Centrale Werkplaats der I-I. IJ. S. M. zal den dag, dat H. M. de Koningin een bezoek aan Haarlem brengt, niet gewerkt worden. De ver zuimde uren worden ingehaald door dagelijks één uur per dag langer te werken. Hiermede zal a. s. Donderdag begonnen worden. VEREENIGÏNG VAN LETTER KUNDIGEN. In het hotel Roozen zal Zondag 5 Juni de jaarlijksche algemeene ver gadering gehouden worden van de Vereeniging van Letterkundigen. Be halve huishoudelijke zaken komen aan de orde contract tusschen schrijvers en tooneeldirecties, oprich ting van een „Bureau voor Auteurs recht", (het onderwerp in te leiden door mr. H. L. de Beaufort) en voor- loopige besprekingen omtrent het tot stand brengen van eene federatie van kunslvereenigingen. RAADSSTUKKEN. UITBREIDING LEERPLAN. Door den directeur der H. B. S. met 3-jangen cursus en daaraan ver bonden handelsschool met 2-jarigen cursus, is de wenscheiijkheid be toogd en de plaatselijke commissie van toezicht heeft in dien zin nader geadviseerd om aan leerlingen en niet-leeriingen der school, die dit wenschen, gelegenheid te geven tot het ontvangen van onderricht in de Spaansche en Maleische taal en in de stenograpbie. B. en W. stellen voor, bij de vast stelling van het programma voor den eerstvolgenden cursus met deze wen scheiijkheid rekening te houden en de jaarwedde voor het geven van on derricht aan bovengenoemde inrich ting te bepalen op 100 per wekelijksch lesuur en per cursus in de Spaansche of in de Ma leische taal 50 i>er wekelijksch lesuur in de stenograpbieen bovendien de even- tueele reiskosten te vergoeden van hen, die het onderwijs zullen geven. B. en W. stellen voor, voor 1910 nog 250 voor gemeld onderricht beschik baar te stellen. SAMENSTELLING RAADS COMMISSIES. Het komt B. en W. gewenscht voor, het aantal leden der sub-commissiè van bijstand in het beheer der ge meentelijke duinwaterleiding met één uit te breiden. TENTOONSTELLINGS- LOCAL1TEITEN. Do bestuursleden van het Haarlem sche kunstgenootschap „Kunst zij ons doel" hebben, naar aanleiding der thans ingediende museumplannen een adres tot den Gemeenteraad ge richt, waarin nog eens gewezen wordt op het groote belang, dat de gemeente heeft bij het bezit van eene goede gelegenheid voor het hou- den van tijdelijke tentoonstellingen. Tot hun spijt moest een volledig; ingerichte, afzonderlijk staande zaal voor dut doel, van het vorige plan, wegens de daaraan verbonden hooge kasten, vervallen. Ten einde nu toch in die behoefte te voorzien, vragen zij, om met eene geringe wijziging een of twee der za len van het Museumgebouw zoo in te richten, dat deze als tentoonstel!ings- localitoiten gebruikt kunnen wor- don zoowel door de Museum-directie1 zelve als door vereenigingen en par ticulieren. Ter ondersteuning van dit denk beeld wijzen zij er op, dat het houden van tijdelijke tentoonstellingen in de musea te Groningen, Dordrecht en Zutphen, veel bijval vindt en geen be- zwuren oplevert. Waar Haarlem dus zoo misdeeld is op dit gebied, richten zij met vertrou wen het verzoek tot den Raad, om deze eenige gelegenheid aan te wil len grijpen, om in dit gemis te voor zien. VASTSTELLING INSTRUCTIES. B. en VV., van oordeel zijnde, dat hij, die in dienst der gemeente kom\ zijne Instructies behoort te ontvan gt ti van den autoriteit, die hem be noemde, terwijl tot nu toe veelal der gelijke instructies door den Rand werden vastgesteld, geven als hun voornemen te kennen, dat zij eerstge noemde gedragslijn voor het vervolg wenschen te volgen. Faillissementen. Bij vonnissen der Arr.-Rechtbank alhier, d.d. 10 Mei 1910, zijn in staat van faillissement verklaard H. Jantz, smid en winkelier in sigaTen, te Haar lem, Spaarne. Rcchter-Commissaris Mr. W. H. v. Nes van Meerkerk. P. J. Hulsman, caféhouder te Haar lem, Kruisweg. Rechter-Commissaris als voren. 1 Het accoord van 15 in het faillissement van J. G. Muldory, molenaar te Zaandam, is bij vonnis der Rechtbank alhier d.d. 10 Mei 1910 gehomologeerd. Staalbad Haarlem. De drinkhal van het Staalbad Haar lem werd gisteren door 31 personen bezocht. HERIJK. Morgen heeft op Den Doelen de her ijk plaats van 812 voor de Kruis straat en Nieuwe Kruisstraat, en van 14 uur voor de Smedestraat, Ridder straat, Pieterstraat, Korte- en Lange Wijngaardstraat Opgedragen. Aan de aannemers Metselaar en De Paus alhier, is opgedragen het bouwen van een villa in den Aerden- houte voor rekening van den heer G. A. Ootmar, arts alhier. .ORGELBESPELING in de Groote- of Sint Bavokerk alhier, op Donderdag 12 Mei, 's nam. van 2 tot 3 uur, door den heer W. Ezer- Programma: No. 1. Preludium en Fuga, J. S. Bach. No. 2. Andante. Niels W. Gade- No. 3. Sonate op: „Wie Schön leuch- tet der Morgenstern", W. Rud- nick. a. Sehr ruhig. b. Trio pastorale. c. Fuge. No. 4. Largo uit de Symphonie „'Aus der neuen Welt," A. Dvorak. No. 5. Avo Maria, Max Regeir. Gev. Voorwerpen. Een paar zakken. Donkere Spaar ne 26. Een paar glacé handschoenen, Gier straat 54. Een zwart doeshondje, Anegang 17. Een sleutel en 2 sleuteltjes, aan het politiebureau. Een jongenspet, Teylerstraat 2. Een boezelaar, Potgieterstr. 26. Een zilveren medaljon, waarin 2 portretten, Mr. Joosteniaan 18. Een handschoen. De Witstr. 19. Een portemonnaie met inhoud, Kor te Houtstraat 13. Een dameshandschoen. Koningin neweg 45. Een medaljon, waarin een portret Voorzorgstraat 22. Een gouden medaljon, waarin een portret, Lotterslraat 14. Een schaartje, L. Begijnestr. 24. Eeu lantuarn koker, Spoorwegstr. 6. Een manchetknoop, Eendjespoort- slraat 13. Aangifte is gedaan van het verlie zen van een portemonnaie inh. 30, van het verliezen van een portemon naie, inh. 10 a ƒ15, van het verlie zen van een zilveren dameshorloge, waaraan een stukje ketting, van Let wegloopen van een bruin smouahond- je, dat van het Phoenixterrein een paard wordt vermist. Uit de Omstreken HEEMSTEDE. Den lGden Mei zal het een halve eeuw geleden zijn, dat de heer Gijsb. I,emmer in dienst trad bij de firma Van Rijn aan de Kerkte,an. Hot zal den jubilaris op dien dag voorwaar niet aan bewijzen van belangstelling ontbreken. Verlof Burgemeester. De burgemeester dezer gemeente is heden met verlof naar het buit«K»and vertrokken. SPAARNDAM. Men meldt ons: Een droevig ongeluk viel hier gis teren voor. In een onbewaakt oogenblik is een 3 1/2-jarig kind van den arbeider P. H. alhier in een sloot geraakt en jammerlijk verdronken. Toen de kleine op den wal was gehaald werd door eon 4-tal rappe handen dadelijk begonnen te trachten de levensgees ten op to wekken, doch vergeefs. Daar onze geneesheer afwezig was word zeer spoedig de geneesheer uit Santpoort gehaald, die per auto ook zeer spoedig aanwezig was, doch slechts den dood kon oonstateoren. De smart der ouders en de deelne ming van de omwonenden is groot. IJMUIDEN. Bij Koninklijk teel uit is, met in gang van 1 Mei 1910, aan den eervol ontslagen lichtwachler bij 'e Rijles kustverlichting te IJmulden D. Boon toegekend een wachtgeld van drie honderd vijftig gulden 's jaars. Binnenland HOFROUW. De rouw dien het Hof aanneemt, zal zijn twee weken middelbaren en twee weken zwaren rouw, ingaande 11 Mei. TWEEDE KAMER. Men seint ons heden uit den Haag- Het wetsontwerp tot aankoop van het land Kandanghauer werd bestre den door den heer Van Kaïrnebeek, deels op principieele, maar voorna melijk op financieele gronden. Hij drong aan op een verordening of wet, bepalend, dat agrarische eigen dom in Indië slechts te verkrijgen zou zijn voor Nederlanders Indische ingezetenen, of in Nederland of Indië gevestigde vennootschappen. Dit zou niet deelneming van buitenlandsch kapitaal beletten. De heer Colijn acht te tegen den stormloop van het bui tenlandsch kapitaal dwangmaatrege len niet gewenscht. Z. i. verdient de regeering voor haar kalm optreden lof. Spreker verdedigde den aankoop. Gemengd Nieuws ROOSEVELT. Aan Roosevelt is door de universi teit van Christiania het doctoraal honoris causa geschonken. 'Sport en Wedstrijden CRICKET. Door den Neder]andschen Cricket- Bond zijn voorloopig de volgende wed strijden vastgesteld Zondag 15 Mei Hilversum Hilv. C. C.Victoria. Haarlem HaarlemRood en Wit II. DAMMEN. Maandagavond heeft in het clublo kaal van de Haarlemsche Damclub de uitreiking der prijzen plaats ge had, behaald in den dezen winter ge houden onderlingen wedstrijd. Na een inleidend woord van den voorzitter, den heer W. J. A Matla, werd den heer C. H. Broekkamp, eerelid van de club, verzocht, de prijzen aan de winners uit te reiken. De heer Broek- kamp, daaraan gaarne voldoende, hield bij het overhandigen van iede- ren prijs een geestige toespraak. De uitslag is als volgt G. P. Ileck, len prijs met 57 punten en 25 winstpartijenW. J. A. Matla, 2en prijs met 52 p. en 24 winstp.J. Meyer, 3en prijs met 51 p. eu 23 winsi- purtijen C. Serodini, 4en prijs met 47 p., B. Gabriel, 5en prijs met 47 p., (overspelen bracht remise, zoodat om de verdceling der prijzen werd ge loot), D. G. Koning, 6en prijs met 45 p., A. J. Fortgens, 7en prijs, met 42 p., J. Mulder 8ou prijs met 40 p., A. M. Verkerk 8en prijs met 38 p. Voorts ontving de heer G. P. Heek nog een prijs voor het grootst aantal gewonnen partijen de heer P. Otto- iini voor de eerst aankomende in het afspelen der partijen en de heer W. J. Balkenende een troostprijs. Stoomvaartberichten Het stoomschip Soestdijk arriveer de 7 Mei van Rotterdam te Newport News. Het stoomschip Frinz Oskar ver trok 7 Mei van Montreal naar Rotter dam. Het stoomschip Amstelland, van Amsterdam naar Buenos Ayres, ver trok. 7 Mei van Santos. Het stoomschip Frisia, van Amster dam naar Buenos-Ayres, arriveerde 9 Mei te Rio Janeiro. Koloniën OP EXPEDITIE. De „N. Soer. Courant" verneemt, dat de Engelsche N. Guinea-expeditie veel tegenspoed heeft. Van de tien soldaten zijn er twee gestorven en 4 geëvacueerd. De bengaleesche koelies blijken on willig en brutaal. Anisterdamscbe Beurs. Openingskoersen van 10 Mei 1910, LABOUCIIERE OYENS Co.'s BANK Bijkantoor Haarlem. Gr. Markt No. 1 en 3. Tel. No. 577. ZUID-AMERIKAANSCHE STAATS FONDSEN. C. Peru 12 1/8, Pref. Peru 39. PETKOLEUM-AANDEELEN. Koninklijke Petr. 538—39, Sumatra Palembuug 201—202, Perlak 150, Gevv. Cult. 177 3/4—7/8, Act. 123 3/4. M1JNAANDEELEN. Great Lobar 110. De AMERIKAANSCHE MARKT opende vast. Atchison Topeka 112, Denver 40 3/4, Erie 28 3/4, Kansas 345/8, 7/8, Missouri 42 1/8, Ont. 43 1/2, Rock Island 44, Southern Rails 26 7/8, 27, Southern Pacific 1271/2, Union Pacific 1021/2, Wabash 20 1/4. Am. 69 5/8, 825,8, Carren 613/8, C. Mari no's 6, 18 1/4. Telegrammen ROOSEVELT TE BERLIJN. BERLIJN, 10 Mei. (Reuter). Roose velt is hedenmorgen te Berlijn aan gekomen. De trein had aanvankelijk vertraging, die later ingehaald werd, zoodat nog niet alle dignitarisseu die hem ontvangen zouden, waren aan gekomen. Roosevelt werd bij zijn aankomst, begroet, door den eersten secretaris der Amerikaansche am bassade, den heer Laughrin en den Duitschen staatsecretaris van buiten landsche zaken Von Schoen, en reed toen mot zijn familie naar de Arnerf- kaanscho ambassade. {Tïbld.) Burgerlijke Stand HAARLEM. BEVALLEN Mei 8. I'. M, Blokdijk—Schippara d., G. L. H. Derogee—Smeeman, z., G. II u ij boom—Bogaart, z. OVERLEDEN Mei 9. J, Groeneveld—v. d. Molen, G2 j.. Burgwal, II. Hogenbijl, 42 J.,'i Oude Groenmarkt, 10. E. de Witte—-i De Waard, 78 j., Kamperlaan. Marktnieuws PURMEREND, 10 Mei 1910. Kaas. Aanvoer 128 stapels kleine/ 32 per 50 kg. Boter. Aanvoer 2410 kg., prijs 1 20 a 1.25, gemiddeld 1.22 1/2 per kg. Vee. ÏO'JI runderen, waaronder zijn 161 vette, 39 stieren. 42 paarden, 60 a 300 per stuk. 149 vette kalveren, ƒ0 80 a ƒ1 per kilogr. 555 nuchtere dito, /12 a ƒ26 per stuk. 158 velt evarkens, 57 a 61 cent per kilogr. 221 magere dito, ƒ20 a 46 per stuk. 3G2 biggen, 8 a 14 per stuk. 3604 schapen en lammeren. Eieren. Kip- 3 a ƒ3.50, eend-, 3.85 per 100 stuks. Vette koeien prijshoudend, handel stug 58 a 76 cent per kg. Gelden koeien prijshoudend, han del stug, 140 a ƒ220 per stuk. Melkkoeien prijshoudend, handel stug, 150 a 280 per stuk. Nuchtere kalveren prijshoudend, handel vlug. Vette varkens prijshoudend, handel vlug. Magere varkens en biggen, prijs houdend, handel matig. Vette schapen prijshoudend, han del stug, 21 a ƒ30. Overhouders prijshoudend, handel stug, 7 a 16. Getrouwd: H. P. J DE JONGH, 2de Luitenant dor Infanterie, en M. F. VIGELIUS. Ede, 10 Mei 1910. Assen, De Heer en Mevrouw DE JONGH - VIGELIUS betuigen, mede namens wederzijdsche Familie, hunnen harte- 1 ijken dank voor de vele blijken van belangstelling, bij hun huwelijk on dervonden. Heden osorleed na een kort doch smartelijk en geduldig lijden na voorzien te zijn der H.H. Sa cramenten der Stervenden, on ze innig geliefde Zoon en Broe der WILHELMUS JOANNES, in den nog jeugdigen leeftijd van 20 jaar. Zijn diepbedroefde Ouders, Broeders en Zusters, II. C. LUCAS. C. M. LUCAS—v. ZIJL. Haarlem, 10 Mei 1910. Verzoeke van rouwbeklag ver schoond 1e blijven. lieden overleed tot onze diepe droefheid, zacht en kalm, na een geduldig doch smartelijk lijden, onze innig geliefde K iu genoot en Vader, de Heer HENDRIK HOGENBIJL, in den ouderdom van 42 jaar. Uit aller naam: Wed. I. W. HOGENBIJL VAN HEMERT. Haarlem. 9 Mei I91G. Oude Groenmarkt 28. Eenige en algemeene kennis geving. Faillissement. Bij vonnis van de Anrondissements- Rechtbank te Haarlem, d.d. 3 Mei 1910, is P. ETMANS, Stuoadocxr en' Sigarenhandelaar, wonende te Haar lem, verklaard in staat van faillisse ment, met benoeming van den Edel- Achtbaren Heer M.r. W. II. VAN NES VAN MEERKERK, tot Rechter-Com missaris en van den ondergetookende, Advocaat en Procureur, kantoor hou dende te Haarlem, Groote Houtstraat 5, tot Curator. De Curator, Mr. C. J. G. BREDIUS. Terstond gevraagd een netto DIENSTBODE voor dag en nacht, bij Mej. WIT GREFE, Bloemendaai. gevraagd Adres te vern. Bur. Haarl. Dagbl. Een net Dagmeisje gevraagd, van 8 3 tot 4 n:.r, P. G., niet beneden oe 16 jaar. Fr/even on der No. 21848 Bur. Haarl. D.-.gbl. Net Dagmeisje gevraagd Schennci straat 29 zwart. Gevraagd een net IVIeisje niet boven de 18 juui, om innjt een Nougalkraam mede te ;eueu. Zich to vervoegen 's avonds tusschen 7 en 8 uur, Lm ge Annastraat «6 uod.

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 2