Thee Lbiqiidsm^ Drinkt steeds Firma C. KEG, Kleine Houtstraat 55, Haarlem. V GRONDBORINGEN v (b J. J. DE WAAL MALEFIJT Zn. DAMES SCHORNAGEL, Gsdiplomearde Coiffsusis. Leeghwaterstraat 19, M Koninginneweg - Tel. 634 Sonclion 1 1,30 per K.G. Eau Minéral© Naturelle H.H. WINKELIERS „Het Winkelhuis", GROND- EN GLANSVERF rij „DE ZEEUW", Onde Groenmarkt 22. tributen behooren, wordt, merkt de heer Troelsbra op, in het V. V. niet bestreden, veel meer uitdrukkelijk be vestigd. In do Nota van den heer De Savornin Lohman wordt erkend, dat het recht van enquête even ver reikt als het recht van interpellatie. De le den die van den voorsteller eischen eerst gebruik te maken van het recht van interpellatie, alvorens eene en quête voor te stellen, geven daarme de toe, dat het onderhavige voorstel taken betreft, behoorer.de tot de at tributen der Kamer en v*traar voor eene parlementaire enquête. De tweede stelling luidt: Haar plicht tot contröle der uitvoerende macht dwingt haaa-, indien voldoend ernsti ge beschuldigingen van misbruik van macht ten particulieren bate door te- genwoord'ge or gewezen Ministers of van corruptie te harer kennisse ko men, deze te onderzoeken Hoewel deze stelling, zegt de hoor Troelstra, in het V. V. niet uitdruk kelijk wordt bestreden, berusten ver schillende der geuite bezwaren op eene ontkenning er van. Met name geldt dit voor de bewering, dat deze enquête ook daarom niet oorbaar zou zijn, aangezien zij ook geene po litieke gevolgen zon hebben. Een on derzoek, dat een afgetreden Minister betreft, kan toch niet leiden tot eene motie van afkeuring. In de Nota wordt hetzelfde meer algemeen gesteld, waar, na de erken ning da thet recht der Kamen- tot en quête onbeperkt is, als de „natuur lijke grens" var. dat recht wordt ge noemd de omvang van de taak der Kamer en de mogelijkheid dat zij met 'le uitkomst van het onderzoek iets kan verrichten dat op grond dat de enquête d ent „tot voorbereiding." Het komt den heer Troelstra voor, dat deze opvattint van het doel eener enquête hare heteekenis en toepasse lijkheid onnoodig beperkt en zonder dut daarvoor steun is m de geschie denis van dit instituut en in de be hoeften en eischen van het parlemen taire stelsel. Uitvoerig betoogt d heer Troelstra m dit veihand dat zij, die met den iieller der Nota dit voorstel bestrij den, omdat de beoogde enquête buiten het geval van strafvervolging geen „staatkundig doel" kan heb ben, alleen tot deze bewering komen door het enquêterecht los te maken van hel inierpellalierecht, waarvan hen het logische uitvloeisel en de grondwettelijke uitwerking is en door hei recht der Kamer, bij art. 94 der Grondwet gestipuleerd, afhankelijk te stellen van den omvang der ministe- neele verantwoordelijkheid van art. 54 der Grondwet in plaats van het te laten in het verband, waar bet be hoort: de plicht der Ministers om te antwoorden volgens art. 94. Tegenover deze verwarring hand laaft de lieer Troelstra zijn bovenaan gehaalde stelling die 't doel een er en quête niet zoekt In de concrete poli tieke gevolgen harer uitkomsten: doch in de noodzakelijkheid der Ka nier, om ter richuge uitvoerii j barer taak omtie.il oepualde feiten de waar heid te weten. Na er op te hebben gewezen, dat met ontkend is, dal feiten, die een dergelijke beschuldiging inhouden, vullen oiuler de bevoegdneid ter Ken nisneming en onderzoek der Volks vertegenwoordiging, wordt door den heer liwlsira opgemerkt, dat ook zou eene enquête daaromtrent geen ander positief resultaat hebben dan de levering van het bewijs van gepleegde corruptie, de Kamer reeds daardoor aan ons volk zou verschaft hebben, wat dit hei recht heeft van haar te eischen: de waarborg van herstel der zuiverheid van politiek beneer. Het onderzoek nuair het verle den zou dan dn direct resultaat heb ben vc" c het heden eD de toekomst. En mocht de uitkomst van het onder zoek aantoonen, dat die zuiverheid ongerept gebleven ware, zoo zou zij, zegt de heer Troelstra, aan het volk eene zekerheid en geirustheid ver schaffen. onze nationale eer gehand haafd en aan ieder, die als Minister vast zou willen zondigen, een waar schuwing gegeven hebben, die het ge nomen besluit ruimschoots zouden rechtvaardigen. De uitvoerige spreki'-ig der zaa.k, die het onderwerp dor voorgestelde enquête uitmaakt, bij de schriftelijke en mondelinge be handeling der begrooting voor 1910 in de Tweede Kamer, bewijst naar de mecmng van den heer Troelstra dan ooi; voldoende het groote belang, dat deze haar toekende en dat zij haar redende le vallen binnen den kring harer bevoegdheden. De meening, dat door het versprei den van meer licht in dezen de eor des lanos niet zou worden verhoogd, pleit voor hem, die die eei met zoekt ui het bemantelen, doch in het open baren en uitroeien van kwade prak tijken, moer vóór dan tegen het voor stel. Hier.n toch, zegt de heer T., ligt opgesloten de overtuiging, dat een nader onderzoek, waarbij de ver schillende in de zaak betrokken per sonen vorden gehoord, den slechten indruk, door de bekend geworden feiten opgewekt, niet zouden kunnen wegnemen. Daarmede echter wordt dan ook toegegeven, dat de zaak is van zoodanige bedenkelijken aard, dat het niet aangaat, waar zij een maal in de Volksvertegenwoordiging een punt van onderzoek en discussie heeft uitgemaakt, zonder dat dit tot een bepaalde conclusie en oplossing van versch'.i-'ende vragen heeft In" overeenstemming met hen, die In het Voorl. Verslag wijzen op het onvoldoende van een eereraad beslissing in deze zaak, blijft de heer Troelstra zijne bezwairen daartegen handhaven. Aan deze voegt hij toe, dat omtrent de opdracht, de wijze van werken en de bevoegdheid der benoemde particuliere commissie niet aan de Kamer bekend is terwijl het evenmin vaststaat, of en in hoeverre cr bij hen, die voor hun getuigenis de waarheid zullen moeten afleggen, zij het ook buiten eede, daartoe geneigd heid bestaat. Zelfs wettigt de naam dezer com missie de opvatting, dat zij iet an ders zal hebben te doen, dan l aar oordeel uit te spreken over de reed* bekende en niet weersproken feiten, maar geen onderzoek zal hebben in te stellen. Doch al ware dit wel het ireval, zoo schijnt het. merkt de her T. op. moeilijk te weerspreken dat de Kamer, Indien zij werkelijk meent meer licht te moeten brengen In deze zaak. hare taak In dezen niet aan particulieren, op verzoek van den be schuldigde benoemd kan overdraeen ook al wordt aan de intesriteit de be- kwaamheid der benoemde personen door niemand getwijfeld. Wat betreft die enkele leden die zich bereid verklaarden, over hunne bezwaren tegen een enquête heen te stappen Indien bleek, dat dx. Kuyper die te ziiner rechtvaardiging wenseh- te, merkt de heer Troelst.ra op, dat deze daardoor tonnen dat die bezwn ren door hen niet als err.st.ige belet selen tegen het voorstel worden ge voeld. Overigens beschouwen zij z. i zoodoende de zaak te veel van het persoonlijke standpunt van den ge wezen minister en zien zij het publiek beinng er van over het hoofd. Waar in het Voorl. Verslag nog wordt herinnerd aan de verklaring afgelegd van de zijde van politieke medestanders van dr. Kuyper, dat zoolang het verband tusschen diens handelingen en het ontvangen van gelden voor de partijkas niet is gele verd, men geen voldoende reden heelt te twijfelen aan de juistheid zijner verklaring dat zoodanig verbond niet bestond, daar is hetgeen sedert is be kend geworden omtrent het oordeel in den kring dier geestverwanten zel ve geveld over de w arde in het al gemeen te hechten aan verklaringen an dr. Kuyper, weinig geschikt, om dit vermoeden te ondersteunen. KONINGIN EMMA TE LONDEN. Zaterdag bracht H. M. de Ko ningin-Moeder bezoeken van rouwbe klag in Marlborough-House, aan den koning en de koningin, verder aan de Princess Royal, aan prinses Christi aan en aan de hertogin van Argyl. H. M. zond een brief van rouwiie klag aan de koningin-weduwe Alexan dra en namens H. M. legde jhr Schimnielpenninck een krans in de sterfkamer van wijlen Z. M. koning Edward. EEN FAMILIEDRAMA. Zondagmiddag heeft (zoo meldt het „Ilbld.") in de Schildersteeg te Rot terdam een vrouw uit noodweer haar echtgenoot een paar duodelijke steekwonden toegebracht lu ge noemd pand woont G. Nieuwendaal. van beroep metselaar, doch meesteri tijds niet werkende en veel misbruik makende van sterken drank, en zijn vrouw, A. van der lleerik, die er een groentennering drijft De vrouw is dus nagenoeg alleen de kostwmster van het gezin, dat, behalve het echt paar, uit acht kinderen bestaat, waar van het oudste 19 jaar, het jongste drie maanden telt. Zondagmiddag kwam Nieuwendaai weer beschonken thuis en eischte drank, die hem geweigerd werd, waarop als naar gewoonte een heftig krakeel ontstond. De 16-jarige doch ter, die de twistende echtgenooten wilde scheiden, ontving van haar va der een ernstige snede over de hand. Toen deze zich daarop ook wilde ver grijpen aan liet jongste kind in tie wieg, greep de vrouw in drift een broodmes en bracm daarmede haar man zulk een wond onder den lin kerschouder toe, dat hij bijna onmid dellijk een lijk was. ONGELUKKEN. De 79-jange Gerritsen, die dezer dagen, terwijl hij in een weide onder Vvilp aan liet werk was, door een stier op de horens werd genomen, is aan de gevolgen overleden. MR. C. FOCK. In ons vorig nummer berichtten we reeds 't overlijden van Mr. C. Fock. Met hem is een verdienstelijk Neuer- lander Heengegaan. Eerst bestuurde de heer Fock als burgemeester de gemeente Haarlem, en niet lang daarna werd hij geroe pen om als burgemeester van Amster dam op te treuen. loen in 18b8 aan Thorbecke de vorming werd opgedra gen van een nieuw Kabinet, nam mr. Fock zitting in het ministerie. Onder 'dit kabmet-Fock-Vau Bosse kwamen belangrijke wettelijke maat regelen tot stand zoo o. a. de maten- en gewichteuwet en de regeling van het domicilie van onderstand >n de armenwetde afschaffing van de doodstrafde afschaffing van het dagbladzegel, de instelling der Rijks postspaarbank en de invoering van de militaire opleiding de agrarische wetgeving en de regeling van de sui kercultuur, beide voor lndië. Nochtans had het Ministerie slechts een korten levensloop. Twee-en-een- half jaar na zijn optreden moest het voor een ander plaatsmaken. Een korte poos had de heer Fock daarna zitting in de Tweede Kamer voor het kiesdistrict Amsterdam. Reeds in September 1871 werd hij be noemd tot commissaris des Konings in Zuid-Holland en dat ambt heeft do overledene gedurende vele jaren, tot dat hij door mr. Patyn werd vervan gen, bekleed. NED. BOND VOOR VROUWENKIESRECHT. Maandag werd te Almelo door mevr. Ven EeghenBoissevain de alg. vergadering van den Ned. Bond voor Vrouwenkiesrecht geopend. Spreekster zeide, dat de Bond met tevredenheid terug kan Hen op het afgeloopen jaar. Het ledental is aan zienlijk vermeerderd, bijna verdub beld. Van de afdeelingen gaat meer beweging uit en uit de jaarverslagen bleek bijna overal een toenemende kracht. Het hoofdbestuur vatte het plan op, een propagandiste te zoeken, die het behulpzaam kon zijn in het bezoeken van ver eelegen afdeelingen en bij bet. oprichten van nieuwe afdeelingen. He' aantal afdeelingen steeg van 36 tot 42. Opvailend noemde spreekster de groote vlucht, die de beweeing dit inar nnmopvallend hoeveel bekwa me meuschen, bekeuue personen verschillende richtingen, aan 't v deel iiaineu, en voor de beginselen zijn gaan voelen. Rustig, zelliiewusi en zeker door- weikenue, steeds meer menschen in ons werk betrekkende, bereiken wij, aldus eindigde spreekster, ons doei binnen niet al te langen tijd. liil hei verslag van de secretaresse bleek, dat het ledental in 1909 bedroeg JUÓ8, benevens 136 voorstanders. Breda werd als vergaderplaats voor 1911 aangewezen. In comne-geiierual werd medede* ling gedaan, dat dr. Frederik van lieden bereid is een lezing te houden over de beteekenis van de vrouwen beweging. De afdeeling Almelo ver klaarde gaarne bereid te zijn een openbare vergadering daartoe voor te bereiden. Mr. J. D. Veegens heeft een candi datuur voor het hoofdbestuur van den Bond aanvaard. Besloten werd om. teneinde literatuur en bespreking tc bevorderen over onderwerpen hel vrouwenvraagstuk rakende, telken jare ter algemeene vergadering voorstel van het hoofdbestuur onderwerp in verhand met dat vraag stuk vast te stellen, dat op de eerst daaraan volgende Jaarverende ring in besprekin- zal worden genomen. Het hoofdbestuur noodïet ten min ste een tweetal personen uil om ovei v usigesiehi unuerwerp praeadvies aan den Boud un te brengen. S'l OOMSCHIP ALW INA. Het stoomschip „Alwiua" van de Holland Gulf Stoomvaart Mij. oiide-i ■lircctie der firma Jos. de Poorlei. van Puorieishaveu naar Mumbles is nog niet op zijn bestemming aange komen. On ler normale oinsiuiid gho- ilen had dit schip op 6 Mei moeten aankomen. De „Alwina" staat onder bevel van kapitein D. de Graaf en telt een be manning van 16 koppen. tveiii en achooi R.-K. KERK. D. H. de Bisschop van Haar tem heeft benoemd tol kapelaan te isierdaui (H.il. Nicolaus en Bar uj den weleerw. heer N. H. M. i Reijsen tut kapelaan te Rotter n (11. Antomus Abij den weleerw. heer J. A, lleudnkx tol kapelaan te Gravenhage (H. Jacobus) den wel uw heer H. J. Maas en lol kape laan te Gouda (O. L. Vr. Heuiei aart) den weleerw heer B. 1. M. Ie Jung, die kajxdaan was te Osdorjj (Sloten). voerd, haair te laten loopen zonder dat gen' *?ekl<3e?- alle middEUn, om Md«r« gewenste ?™8t,°'6nis Wo!n6daS verkrijgen, rijn uitgeput. »-G™enh»g, Uit de Arbeidersvverek NED. VERBOND VAN VAKVER- EEMGINGEN Gister en heden is te Amsterdam, onder pres.dium van den beer J. Ou- ;eest, de vijfde algemeen e vergade- g van het Ned. Verbond van Vak- vereenigingen gehouden Deze opende hei congres met er op te wijzen, dat we) is waar het Ver bond groeiende is, doch hel aantal georganiseerden in verhouding tot het aantal niet-vereenigden in Ne derland nog te klein is. De voorzitter wijt dit ten deele daaraan, dat de leden der aangesloten organisaties te veel overlaten aan het bestuur. Een opmerkelijk verschijnsel vond de heer Oudegeest het, dat bet leden tal van het Verbond in 19091910 met 10 is vooruitgegaan en het aantal vrouwelijke arbeiders in de organisa tie met 15 Thans is het Verbond vertegenwoor digd in 181 kleinere en grootere plaatsen. In vier groote plaatsen bet ledental meer dan 50 van het aan tal bij het Verbond aangeslotenen be draagt. Spreker wees op de armoede der verschillende bonden. Het streven moet zijn, dat er meer kasvorniing kan plaats hebben en daardoor de strijdvaardigheid worde verhoogd. N'ettegenstaande dit alles, vervolg de de voorzitter, heeft toch het N. V. V. zich niet te schamen. Het heeft een overwegende positie in het land. Bij de bespreking der jaarversla gen, wees de heer Henri Meijer (A. D. B.) er op, dat het N. V. V. nog altijd geen actie is begonnen tot afschaffing der z.g. dwangwetten. Er zijn sedert de invoering van die wetten, vonnissen wegens posten enz. gewezen te Zutphen, Haarlem. Lo- chem, Amsterdam, Ileerenveen. Spre ker bepleitte daarom, dat het Vakver bond een onderzoek instelK naar de werking der strafwetten, opdat de ar- beidersafgeva&rdigden materiaal zul len hebben, wanneer zij in de Kamer tegen de dwangwetten zullen opko men. De heer Goudsmit (Bakkersge<zel- lenbond) wou flinker stelling genomen zien tegen de bouwvakstakers te Am- sterdam. De heer Oude geest, voorzitter en redacteur van de „Vakbeweging", verkreeg hot woord ter behandeling van verschillende aanmerkingen. Hij zei o.a.: Contra de jongste bouwvakstaking te Amsterdam is geen advies gegeven, omdat men dit niet noodig oordeelde. Het is een staking, rechtstreeks ge richt tegen onze bonden, om die elke zeggingsschap in het bouwvak te ont nemen. Wij hebben gezegd, laat ons rustig toeschouwers blijven, te waar de metselaarsvereeniging heeft gemeeud, den strijd te moeten aan- b.nden, boven onze hoofden. De verslagen werden goedgekeurd en de discussie begonnen over de be- grootirig voor 19101911. Die begrootmg wordt in uitgaven en inkomsten geraamd op een bedrag van 11.9*0. De secretaris J. van den Tempel leidde in het voorstel van het bestuur in zake de kiesrecht-actie, waarom trent dat bestuur het volgende voor stel op den beschrijvingsbrief plaat ste: „De algemeene vergadering ver klaart, hare goedkeuring te hechten aan de toezegging van bet verbonds- bestuur aan het bestuur der S. D. A. P., dat de vakbeweging krachtig •steun zul verleenen bij het houden van een volkspetit.onnement voor de invoering van algemeen kiesrecht. De openbare actie voor dit petition nement zal worden ingezet mei een ote demonstratie voor algemeen kiesrecht op den Zondag voor de Ka- ■neropening in 1910, te 's-Gravenha ze of Amsterdam. Het petitionnement zal worden aan geboden nnn regeering en Staten-Gc- neraal in September 1911. De algemeene vergadering diraagt het verbondsbestuur op, te trachten, ille krachten der vakbeweging voor •leze nette mobiel te maken en roept te aangesloten bonden en alle vakver- eenigingsieden in Nederland op tot •en enereieken en vurigen strijd voor de invoering van het algemeen kies recht." Met algemeene stemmen werd het bestuursvoorstel aangenomen. STRIJD IN DE BOUWVAKKEN TE AMSTERDAM. De Kanier van Arbeid voor de Bouwbedrijven te Amsterdam heeft net volgende manifest verspreid „Kennis genomen hebbende van net manifest "der Algemeene Patroons- erefcriiging, Metselaurspatroonsver- eeniging en Amsiels Buuwvereeni- guig^ waarbij de werklieden worden oitgenoodigd zich vóór Dinsdag a s. 12 uur bij huu patroons aan te mei- Jen tot hervatting van den arbeid „meent er bij de werklieden ten .terkste op te moeten aandringen, aan deze roepstem gehoor ie geven, en daardoor den grondslag te leggen tut beëindiging van den zoo diep be- reurenswaardigen toestand, die eeds zooveel maanden in de bouw vakken heerscht en waaruil nimmer ets goeds kan voortkoineu, doch die ileehts lot vele noodloLUge gevolgen .oowel voor individueele personen ils voor de samenleving in haar ge- neel heeft geleid en wellicht in de toekomst nog leiden zal. Naar aanleiding van den oproep der pulroous aan de stakers, om zich weder aan ie melden, hebben de met- jclaursvereeingiug „D. V. V." en de opperlieileiivereeiiigiug „O. D. N. L.' een circulaire verspreid, met de be- loeling deze aanmelding zooveel mo gelijk tegen te gaan. Qoorfen bouillon verkrijgt men «nol on go'dkoop door hetgeDrufk va» Deze zijn ook bij enkele blokjes A 2'/s cent verkrijgbaar bij N. V. WELL WORKS OVERVEEN u a m HAARLEM J Door de langdurige wijze van roosteren In de Quakerfabrieken verkrijgt Quaker Oats den heerlijken, nootachtigen smaak, die juist aan andere soorten ontbreekt. Ieder pak Quaker Oata bevat de volle waarde voor Uw geld. Bevelen zich heleefd aan te kappen voor Bals en Partijen, Soirees enz. SPECIALE INRICHTING VOOR HAARWASSCHINQ Abonnement Haarwasschen 6 keer I 4.50 Voor Schoolgaande kinderen 6 keer I £.50 Abonnement aan huis kappen per maand f 10. Stoomvaartberichten Het stoomschip Ambon, van Bata- iu naar Amsterdam, arriveerde 9 Mei te Genua. Het stuoniscbip Billïton, van Java ïar Amsterdam, passeerde 9 Mei, 2 uur voorin., Dungeness. liet stoomschip Leiebes, van Am sterdam naar Batavia, is 7 Mei Point de Galle gepasseerd Het stoomschip Flores, van Amster dam naar Batavia, is 8 Mei Dunge ness gepasseerd. Het stoomschip Koningin Wilhel- ...ïna, van Amsterdam naar Batavia, is 8 Mei Rerun gepasseerd. Het stoomschip Koning Willem II, van Amsterdam naar Batavia, ver trok 7 Mei van Tanger. Hel stoomschip Nias vertrok 8 Mei van Amsterdam naar Hamburg. Het stoomschip Oranje, van Bata via naar Amsterdam, arriveerde 9 Mei te Suez. Het stoomschip Djocja, van Bata via naar Rotterdam, vertrok 9 Mei van Port Said. I-let stoomschip Medan arriveerde 8 Mei van Rotterdam te Hamburg. Het stoomschip Goentoer, van Rot terdam naar Java, arriveerde 8 Mei Southampton. Het stoomschip Menado, van Rot terdam naar Java, passeerde 7 Mei Gibraltar. Het stoomschip Wilis, van Rotter dam naar Batavia, vertrok 7 Mei van Colombo. Het stoomschip Rotterdam, van Rotterdam naar New-York, passeerde 8 Mei Scilly. TIAOE HAAK Verkrijgbaar ie alle buurten der stad. In het bijzonder wordt de aandacht geveatigd op du Potielberg. Vertegenwoordiger voor Haarlem en Omstreken J. A. OKHUIJSEN, Gierstraat. Marktnieuws Botermarkt Aangevoerd en verkocht te Haar lem op 9 Mei 1910 Boter 45 K.G., hoogste prijs ƒ1.70, laagste ƒ1.60 per K.G. Biggen 13 stuks, hoogste prijs 17, laagste 14 per stuk. Nuchtere kalveren 36 stuks, hoogste prijs 14, laagste 7 per stuk. Groentenmarkt Aangevoerd en verkocht te Haar lem op 9 Mei 1910 Aardappelen 13 H.L., ƒ2. Appelen 3 H.L., 10. Bloemkool. Aangevoerd 400 stuks, verkocht 300, 2030 ct. Roodekool 3000 stuks, 27 ets. Wittekool 200 stuks, 2—3 ct. Savooiekool. Aangevoerd 3000 stuks verkocht 2000, 24 cL Wortelen. Aangevoerd 500 bos. ver kocht 300, 10—20 cL Spinazie 1150 mand, 4080 ct, Slade 1007 manden, 0.452.. Verschillende gebouwen zijn geschilderd met de KOEN'S GERARDIN VERF. De.i verf leent zich niet alleen voor buitenwerk, doch ook voor pla fonds, wanden, behang etc. Verkrijgbaar bij K. VAN EDEN, Spaarne 38, J. J. GóPPINGER, Gr. Houtstraa. 147, v. d. PAVORD SM11S Kruisweg 50, en D. J. WEYEN- BERGH, Zijlstraat 34. vergeet nimmer, dat Aangemaakte bij elke hoeveelheid VAN HEES' WITKALK voor huish. gebruik. Slechts eenmaal witten. Sponsen, Zeemleder en Dweilen. Verkrijgbuar bij: Firma VAN HEES, Drogisterij, Ged. Oude Gracht 126 A, b. d. KI. Houtstraat. het goedkoopste en tetens eenigst speciaal adres is voor hei maken van Moderne Winkelpuien, Winkel- en Magazijn-betimmeringen en verder alle werkzaamheden, die tot den win kel behooren. Firma J.LOKKER Telefoon No. 765.

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 6