NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 27e Jaargang. No. 8246. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. VRIJDAG ld MEI 1910 A ABONNEMENTEN AD VERTENTIËN: PER drie maandeni Van 1—5 regels 50 Cts.: iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlem- f 1-20 Haarlem van 1—5 regels fl.—, elke regel meer /0.20. Reclames 30 Cent per regeL Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der Bij Abonnement aanzienlijk rabat gemeente)1-30 Advertentifin van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; Franco per post door Nederland'-65 {f^/ f'^;J dj1 50 Cts. voor 3 plaatsingen k contant GdSusfreertf Zondagsblad, voor 'Hairitm' 1 I I I I I I I a37K Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. de omstreken en franco per post ,0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Adminlstratie724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiSn en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZES BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA ZATERDAG 14 MEI. Brongebouw: Tentoonstelling van schilderijen, 105 uur. Gr. Vauxhall: Dansfeest leerlingen Bongers. 9 uur. OM ONS HEEN No. 1143. De isrda kant ran de In mijn vorige beschouwing heb ik doen opirerken, dat de bouw van het museum voor schilderijen aan het Heiligland drie zijden heeftvoor eerst do berging van de schilderijen zelf, dan de zoo hoog noodige verbou wing van het Stadhuis en ten slotte, wat ik toen nog niet noemde, de bi- bliotheek-quaestie. Onze Stads-biblio- theek is zóó innig met ons Raadhuis verbondeu, haar lokalen grenzen zoo els hekend is aan de tegenwoordige museum-vertrekken, dat zonder eeni- gen twijfel ook de bibliotheekzalen in het plan tot Raadhuisverbouwiug rullen worden opgenomen, en dat te eerder, omdat ze voor hun doel al lang niet meer geschikt zijn en dus gevoegelijk kunnen verdwijnen. Zullen nu in het plan van verbou wing nieuwe bibliotheek-lokalen wor den ontworpen Het is op dit oogen- blik nog niet bekend, maar bet lijkt mij onwaarschijnlijk. De dienst van het Stadhuis, de eigenlijke adminis tratie zelf, vergt al dadelijk grooter ruimte en zal die ook, mogen wij ver wachten, in de toekomst telkens meer noodig hebben. Een afdeeling van die administratie buiten het Stadhuis te vestigen, zal groote bezwaren ont moeten bij het hoofd der secretarie, omdat daarmee het overzicht over het geheele complex verloren gaat. Aan den anderen kant zal de biblio thecaris, indien hij toch eenmaal zijn tegenwoordige lokalen onder des sloo- pers hamer ziet vallen, eischen stel len van veel grooter ruimte, dan waarover hij nu beschikken kan. Het ligt dus voor de hand, dat het gemeentebestuur liever zooveel mo gelijk ruimte zal maken voor de ad ministratie, voor nu en later, en de bibliotheek, die toch een geheel zelf standige afdeeling is en volkomen buiten die administratie staat, rustig zal laten trekken. Waarheen Dat weet zeker nog niemand, maar meermalen is er over gesproken, dat het huis in do Kruis straat, thans tot feestgebouw inge richt, voor bibliotheek bijzonder ge schikt zou wezen. De ligging is uit stekend, nagenoeg midden in de stad, het gebouw is per tram te berei ken en de ruimte is, na een verbou wing zeer zeker toereikend. Toerei kend ook voor meer dan stads-biblio- theek alleen. De quaestie van de stichting eener openbare leeszaal komt hiermee als vanzelf weer op den voorgrond. Het is al weer een poos geleden, dat in deze zaak iets geschiedde. Wat dat was, mag dus even in herinnering worden gebracht. Een commissie van particulieren richtte zich destijds tot gegoede ingezetenen, om gelden bij een te brengen, die het mogelijk zou den maken het huis in de Kruisstraat te koopen en aan de gemeente te schenken, opdat deze er dan een bi bliotheek en openbare leeszaal in zou vestigen, waarvan de Stads-Bi- bliotheek dan natuurlijk een onder deel wezen zou. Dit plan is niet ge slaagd, wel kwamen er bijdragen in, maar de benoodigde som werd niet .verkregen. Op dat oogeiiblik was er aan de zaak verder niets meer te doen. De commissie liet die dus tijdelijk rus ten, maar verloor haar daarom toch niet uit het oog en zoodra nu straks de bibliotheek-quaestie aan de orde komt, worden ook hare plannen op nieuw actueel. Intusschen komt bij deze aangele genheid nog een derde element te pas, dat haar vooral op dit moment vrij ingewikkeld maakt Dat la het Leesmuseum. Deze particuliere stich ting maakt kosteloos gebruik van een lokaal onder de Stads-bibllotheek, dat derhalve bij het plan tot Stad huisverbouwing zeer zeker eveneens ter sprake zal komen. Verdwijnt het daarin, dan moet het Leesmuseum een ander onderdak (en dan tegen betaling) zoeken- Die mogelijkheid kan voor het Leesmuseum noodlottig wezen, indien het namelijk niet al vroeger bezweken zal zijn. In onze courant ls vermeld, dat in een op 23 Mei te houden vergadering het bestuur aan de leden deze vraag zal stellen „Is het raadzaam, het Leesmuseum met het einde van het loopende jaar te ontbinden Zulke vragen stelt men bij bloeien de ondernemingen niet, en die stellen is meteen die beantwoorden. In ons nummer van Woensdag is trouwens de toelichting op dezen wanhoops kreet van het bestuur gegeven. Het ledental, dat indertijd bij een reorga nisatie der vereeniging was gestegen, is sedert dien tijd opnieuw gedaald en bedraagt nu nog maar 85. Daar het lidmaatschap 12 bedraagt, heeft het bestuur te beschikken over eene som gelds, die natuurlijk ontoerei kend is voor de aanschaffing van een veelzijdige collectie tijdschriften, bro chures en belietristische werken. Ach teruitgang van ledental brengt in dit Leesmuseum nadeel in 't kwadraat, omdat door vermindering der in komsten ook weer minder kan wor den aangeschaft, wat weer opnieuw geringe belangstelling bij de leden en nieuwe bedankjes ten gevolge heeft. Wel zal in deze vergadering de be slissing niet vallen, maar worden uit gesteld tot de najaars-bijeenkomst, doch het spreekt vanzelf, dat In dien dé ledenvergadering in de maand Mei geen kans ziet, de zaak op de been te houden, do toestand een half jaar later wel niet veel ver beterd zijn zal. Integendeel, de mui zen verlaten een zinkend schip. En men kan zoo In T algemeen wel zeg gen, dat een stichting, die niet be staan kan, liever verdwijnen moet, maar toch zou de opheffing van het Leesmuseum in dezen tijd een be langrijk nadeel opleveren voor de plannen tot stichting van een flinke bibliotheek met openbare leeszaal. Het Leesmuseum bezit een belang rijke verzameling tijdschriften, bro chures en boeken. Wordt het opge heven, dan komen die natuurlijk on der den hamer en worden voor een appel en een ei verkocht, zeer tot spijt ongetwijfeld van allen, die prijs stel len op een groote openbare biblio theek met leeszaal, waarvoor aldus do inventaris van het Leesmuseum verloren zou gaan. Hieruit blijkt, dat de toestand ta melijk ingewikkeld is geworden, en dat een handelend optreden noodig zal zijn. Nu de museum-quaestie ls opgelost, zal de Stadhuisverbouwing weldra volgen. In verband met den nood van het Leesmuseum is het dus nu wel tijd om tot een beslissing te komen. Te meer omdat ook het huis in de Kruisstraat nog beschikbaar is, waarvoor wacht men langer wel eens een andere bestemming ge vonden zou kunnen worden. Mocht de Raad nog in dit jaar een voorstel tot stichting van een biblio theek met leeszaal goedkeuren, dan zullen wel personen gevonden wor den, die ter wille van de zaak door vrijwillige bijdragen het voortbestaan van het Leesmuseum nog gedurende eenigen tijd verzekeren. Dat naderhand groote sommen uit de gemeentekas noodig zullen zijn, is niet te vreezen. Nu reeds worden er duizenden aan do Stads-bibliotheek ten koste gelegd, waarvan meer pro fijt kan worden getrokken. Als de gemeente het gebouw schenkt en richt en een zeker subsidie daaraan verbindt, moet voor de rest een roep op de belangstelling van het pu bliek worden gedaan. Het ls al geble ken, dat de burgerij daarvoor te vin den is.. J. C. P. Stadsnieuws Als dB Koningin komt. Men meldt ons: In de laatst gehouden algemeens vergadering van bewoners van de Oude Groenmarkt en Spekstraai is besloten de verdere regeling over te laten aan het oomté, bestaande uit de heeren H. Daudey, voorzitter; G. A. Luitingh, secretaris, K- Hertier, penningmeester, J. J. Surendonk en EL N. VerdeL De versiering zal bestaan door aan beide zijden van genoemd stadsgedeel te Oranjepalen te plaatsen, waarop bloembakken met planten en Oranje lampions; tusschen Iedere paal komt een hooge groene plant in bloembak. Aan den ingang van de Spekstraat een eerepoort, waarboven een kroon met Oranjelampions, terwijl aan bet einde van de Oude Groenmarkt tegen de huizen van do Lange Veerstraat versierde palen met slingers en kran sen zullen worden aangebracht Bij den ingang van de kerk (midden O. Groenm.) zal een sierlijk plantsoen worden aangebracht, met planten en De Vleeschhal en de ingang van de kerk zullen op eenvoudige wijze wor den versierd met groote planten. De heer Teunis, bloemist alhier, Ls met de uitvoering belast Even na deze vergadering is over eengekomen dat bet Klokhuisplein op dezelfde wijze zal worden versierd en dat de uitvoering daarvan even eens in handen is gesteld van hetzelf de comité. De hoornen zullen met lampions worden versierd. Gisteren vergaderden In de Karse- boom bewoners uit de Gier- en Ko ningstraat ter bespreking van plan nen, om gezamenlijk bovengenoemde straten te doen versieren. Voorzitter as de heer Van Brussel, aanwezig aren een veertigtal belangstellen den. Besloten werd in beide straten de zelfde lampion-versiering aan te bren gen, die verleden jaar in de Zijlstraat werd toegepast. Men herinnert het zich nog weldie kringen van lam pions boven togen elkaar, die samen een mooi geheel vormden. Deze lampions-versieringen, waar van er vijf in de Koningstraat en zes in de Gierstraat worden aangebracht, zullen afgewisseld zijn door bloemen manden. 20 in de Koningstraat en 24 in de Gierstraat. Denken wij er de vlaggen bij, dan zal zeer zeker een mooi effect verkregen worden. Boven dien komt aan de Groote Markt en aan de Groote Houtstraat een versier de ingangspoort. Het aanbrengen van een en ander ls opgedragen aan de firma I. S. van Koningsbruggen. Den 26en Mei zal een muziekkorps de feeststemming in beide straten nog varhoogen. HERIJK. Morgen heeft op Den Doelen van 812 en van 13 uur de herijk plaats voor het Spaarne, Donkere Spaarne en Korte Spaarne., Staalbad Haarlem.. De Drinkhal werd gisteren door 57 personen bezocht. Kinderkoor „Hosann a". Op den 2en Pinksterdag zullen gedu rende de godsdienstoefening In de Nieuwe Kerk door de hoogste klasse van het kinderkoor „Hosanna" eenige gewijde liederen gezongen worden, vfSSCHERS-BELANGEN. 't Volgende adres is door den Haar- Iemschen Hengelaarsbond verzonden aan den Minister van Landbouw, Nij verheid en Handel. De Haarlemsche Hengelaarsbond neemt de vrijheid het volgende der Uwe aandacht te brengen. Reeds op het groote visscherij-con- gres in 1898 te Utrecht gehouden, in tegenwoordigheid van den toenmall- gen Minister Borgesius en den Direc teur-Generaal Mr. Sickesz. werd de noodzakelijkheid van een nieuwe wet op de visscherij door deskundigen en visschers uit alle oorden van ons land, duidelijk aangetoond en uitge sproken. Algemeen was men van oordeel, dat de achteruitgang van den visch- stand en van het visschersbedrijf moest worden toegeschreven aan de onvoldoende bepalingen van de wet van 1857, waardoor vernieling van vischkuit en vischbroed en het in groote hoeveelheden vangen en uit moorden van kleine visch, kan plaats vinden en het vischstroopen als be drijf wordt uitgeoefend. Het visschen met aal- of mieringza- gens en met de vischzegen (de moord kuilen onzer binnenwateren) zelfs in slooten, enge vaarten en kanalen, het gebruik van den uitmoordenden, niet onder de geoorloofde visch- of vang- middelen genoemden kaaskop het gebruik van keernetten het nacht- visschen en het onbeschaamde vis schen in door anderen gepachte wate ren (stroopen zelfs In den gesloten ■ischtljd) moeten als de oorzaken nn achteruitgang van den visch- stand en van de visscherij in het al gemeen beschouwd worden. In het feit, dat zeer veel visschers, vooral in Noord-Holland, ook houders van eenden zijn, en deze vogels regel matig en ten allen tijde met visch kuit of jonge visch gevoederd wor den, ligt de reden, waarom zoovele visschers zich verzetten tegen maat regelen, die het vernietigen van kuit en het vangen van kleine visch, tegen gaan. Juist die Maatregelen van Bestuur, die tot verbetering van den aller- treurigsten toestand leiden kunnon, worden door een deel der visschers het felst bestreden. Redenen waarom onze bond met al le bescheidenheid Uwe Excellentie verzoekt le. Toch niet In te gaan op de wij zigingen van den Maatregel van Be stuur voorgesteld door of namens visschers en grootpachters-vischhan- delaren, die hunne persoonlijke bo- Iangetje8 op de spits drijven ten koste van het algemeen belang. 2e. Zoo spoedig mogelijk de nieuwe wet op de visscherij en de vastgestel de Maatregelen van Bestuur in wer king te stellen. 3e. De Maatregelen van Bestuur ten aanzien van het gebruik van de visch- n aan te vullen met de thans gel dende provinciale belangen. 4e. De partieel© gesloten visch- tïjd niet toe te passen op de polder- visscherij, maar dezen vast te stellen vau 15 Maart tot 31 Mei. (Zie verder Stadsnieuws onder laat ste berichten). Uit de Omstreken BEVERWIJK. Uitsluiting opgeheven. In een conferentie met het hoofd bestuur van den Tabaksbewerkers- bond, hebben de heeren Gebrs. Ma joor, sigairenfahrikanten te Bever wijk, nieuwe eischen gesteld, die na mens de betrokken sorteerders zijn aangenomen. Gevolg hiervan is, dat de uitsluiting ls opgeheven en de werklieden in de gelegenheid worden gesteld, om meer te verdienen. (Tel.) IJMUIDEN. Ned. Herv. Kerk. Bij de gisteren gehouden aanbeste ding voor den bouw van een nieuwe kerk ten behoeve van de Ned. Herv. Gemeente te IJmuiden werd inge schreven door J. Kok te Utrecht voor 69496. J. N. Swaan, Hilversum, voor 68384. M. v. Ommeren. Haarlem, voor 108700. D. v.. <L Plas. IJmuiden. yoor 69885. J. Kraaij Co., Hillegom, voor 172.000. P. Heere en Zn., IJmuiden, voor 68000. A. en P. Paardenkooper te 's-Gra- venhage voor ƒ82987. De gunning ls een week In beraad gehouden. Binnenland TWEEDE KAMER. BEVEILIGING VAN STEEN HOUWERS. Verschenen is een wetsontwerp tot beveiliging van werklieden, die steen- houwersarbeid verrichten. Onder de voornaamste bepalingen, die de werklieden tegen het voor de gezondheid schadelijke van deze soort arbeid moeten beschermen, zijn te noemen, dat alleen zij, die een „steen houwerskaort" hebben tot den arbeid worden toegelaten welke kaart alleen wordt uitgereikt indien een genees kundig onderzoek heeft aangetoond, dat do betrokkene voldoende weer standsvermogen heeft; dat beneden 14 jarigen leeftijd niemand zulk een kaart zal kunnen krijgen; dat pi nen onder 17 1/2 jaar elk jaar op nieuw moeten worden onderzocht; dat bij algemeenen maatregel van be- 1 stuur voorschriften kunnen worden gegeven omtrent hygiënische eischen, waaraan de werkplaatsen moeten voldoen en voorwaarden, waaronder s leen hou wersarbeid ln de open lucht wordt verricht waaronder vooral 't tegengaan van de schadelijke In vloeden van inademing van steenstof tn deze nog kunnen worden aange vuld door voorschriften te geven door het districtshoofd der arbeidsinspec tie; dat geen ondernemer langer dan drie uur onafgebroken steenhouwers- arbeid doet verrichten, en de ar beidsdag niet langer ls dan 9 uur voor volwassenen en 7 1/2 uur voor arbeiders beneden 17 Jaar; dat des avonds en des nachts niet mag wor den gewerkt; dat door personen on der 18 jaar geen stukwerk mag wor den gegeven. Er worden overgangsbepalingen ge maakt die vooral betreffende de invoe ring van den bovengenoemden maxi- rnalen arbeidsdag die eerst twee jaar na de afkondiging geheel moet zijn Ingevoerd en het geneeskun dig onderzoek, waaraan personen bo ven 18 jaaT, die dus reeds het vak uitoefenen, zich niet behoeven te on derwerpen om de kaart te krijgen. BRUSSELSCHE TENTOON STELLING. Van wege het Bureau van het Co mité der Brusselsche tentoonstelling wordt medegedeeld, dat de officieele opening van de Nederlandsche afdee ling bepaald blijft op Dinsdag 17 Mei a.s. De opening zal op zeer eenvoudi ge wijze geschieden en dientengevol- zïch bepalen tot een ontvangst tusschen *s namiddags 3 en 5 uur van de aanwezigen door den commissaris- generaal van Nederland, mr. Regout. DE PAPENDRECHTSCIIE ZAAK. Naar de D. CL verneemt, is door den rechter van instructie in de Pa- pendreohtsche zaak, mr. J. Wiarda, tegenwoordigheid van hoofdgetui gen een tweede gehoarproef gehouden op het gemeentehuis te Papendirecht, DE FINANCIëN VAN AMSTERDAM. Naar 't Hbld. met zekerheid ver neemt is de opbrengst der middelen van het belastingjaar 1909 van dien aard geweest, dat ter bevoegder plaatse belastingverhooging voor 1911 uitgesloten geacht wordL NOTARIS-BENOEMING. De heer P. de Griendt Dreui, can- didaat-notaris te Purinerend, Ls be noemd tot notaris binnen het arron dissement Haarlem, ter standplaats de gemeente Edam. GOUDEN BRUILOFTEN. In de gemeente Texel trouwden vóór 50 jaar 7 paren. Woensdag vier den 4 er van hun gouden bruiloft. Als men bedenkt, dat slechts een zeer klein percentage dar gehuwden het tot den gouden echt brengt, dan mag het bovengemelde zeker als een bij zonderheid beschouwd worden. VREEMDE BEREKENING. Als curiositeit wordt aan de Sticht- sche Courant geschreven Een predikant uit de provincie Utrecht, ongehuwd, en zelfs niet ver loofd, kreeg eenige dagen geleden be zoek van een deputatie van zijn ker- keraad, door welke hein werd mede gedeeld, dat men over zijn arbeid zoozeer tevreden was, dat men op de eerstvolgende kerkeraadsvergadeiing een bespreking wilde houden betref fende traktementsverhooging. Reden waarom zijn Eerw. verzocht werd, alsdan de vergadering te verlaten. Eenige dagen later werd bedoelden predikant aangezegd, dat de bewuste traktementsverhooging werd toege staan, en hij van heden af.voor elk kind dat hij kreeg 25 per jaar toelage zou ontvangen. AL ZEER ZELDZAAM. Een zeer zeldzaam en wellicht nooit voorkomend jubileum mocht de heer Jacobus de Groot te Warmond vie ren. Het was n.l. den len Mei 75 ja ren geleden, dat hij bij de firma Kou- wenhoven, bloemist en boomkweeker aldaar in dienst trad., EEN UITGESTELD BEZOEK. De Londensche berichtgever van 't Hbld. schrijft: „Het bestuur der „British Dairy Farmers Association", van welke vereeniging niet minder dan onge veer 140 leden deze maand een be zoek aan ons land zouden hebben ge bracht. ten einde onze boter- en kaas bereiding te bezielt tigen, heeft gister middag besloten dat die tocht niet zal doorgaan. Dit, ten gevolge van het overlijden van Koning Edward, die beschermheer dezer vereeniging was. Het bezoek zal nu ln geen ge val dit jaar plaats hebben. Niet alleen dat dit een teleurstel ling zal wezen voor personen en ver- eenigingen, die voorbereidingen maak ten; voor een aantal zruivelfobrikan ten, wier fabriek bezocht zou zijn, doch ook niet het allerminst voor on- landbouw-consulent, dr. Van Rijn, die zoovee! besnoeiingen had om de bijzonderheden voor dezen tocht der Engelschen te regelen." DE STRIJD IN DE BOUWVAKKEN TE AMSTERDAM. Het Hbld. meldt: Overal waar Donderdag gearbeid werd, is den geheelen dag rustig voortgowerkL Postende stakers trach ten, onder leiding van den Duitschen anarchist Drewes, de bouwvakarbei ders tot het stopzetten der werken te bewegen. Maar dank zij de krachtige politiebewaking met weinig succes. Alleen op het werk der firma Roos aan het Rokin, zijn als gevolg van vreesaanjaging weer drie metselaars heengegaan. DE MISHANDELING VAN EEN PO LITIEAGENT TE AMSTERDAM. Het Hbld. schrijft: De toestand van den politieagent Witteveen, die Maandagavond op de Ceintuurbaan op zulk een laagharil- wijze mishandeld werd, is nog van dien aard, dat hij voorloopig geen dienst zal kunnen doen. Wij hebben hem opgezocht in zijn woning, waar hij met verbonden hoofd te bed lag. Witteveen klaagde over zware pijn in het hoofd en over pijn in rug en lenden, die echter wat minder was dan kort na de mishandeling. Uit zijn mond vernamen wij hot volgende re laas van het gebeurde: „Ik stond op poet in de nabijheid van de woning van den heer Terlin- gen, op de Ceintuurbaan, toen ik uit de Van Woustraat een troep van een of vijftig zag aankomen; ze lie pen kalm in de richting van den Ain stel dijk. Voor het huis van den heer Terlingen wierp een van den troep lets in de richting van de ruiten; ik dacht dat het een steen was, maar 't bleek later een hoeveelheid modder te zijn. Ik snelde op den man, die gooi de, toe om hem te grijpen, maar hij liep weg en ik hem achterna. Ik hem te pakken en dat was voor de anderen het toeken om achter mij aan te komen, ,,'t Is er maar één!" hoorde ik roepen. „Sla hem dood, dien ploert" Ze grepen me van ach teren beet bij armen en beenen en sleurden me een heel eind over de straat. Ik moes tmijn airrestant losla ten; mijn sabel trekken kon ik niet want ze hielden mijn armen vast, Toen ik weer overeind gekomen was, grepen er twee mij van achteren om den hals, en duwden mijn hoofd naar beneden, terwijl een derde me met een zwaar voorwerp, ik denk een steen, een slag op het hoofd gaf, zoo dat hei bloed me over het gezicht stroomde. Te voren had ik een hevi- gen slag op mijn rechterschouder ge kregen, naar later bleek met een zakmes, want ik had een steekwondje in mijn schouder. De stompen, die ik in rug en lendenen kreeg, zijn ver moedelijk ook wel met steenen toege bracht Wie mijn aanvallers geweest zijn, kan ik niet zeggen, want ze ble ven voortdurend achter mij. Naar 't geschreeuw te oordeelen, was het de „heele bende van vijftig man." De gewonde deelde nog mede, dat schuin tegenover het huis van den heer Terlingen eenige werklieden be zig waren aan een riooL Zij moeten dus de mishandeling hebben gezien, al hebben zij verklaard er niets van te hebben bemerkt. Daar ter plaatse was de straat op gebroken; vermoedelijk hebben de aanvallers de steenen, waarmee ze sloegen, daar vandaan gehaald. Toen eenige collega's van den agent ten slotte te hulp schoten het slachtoffer had nog één stoot op zijn alarmfluit kunnen geven kozen de laffe aanranders het hazenpad.

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 1