NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 27e Jaargang. No. 8249. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. WOENSDAG 18 MEI 1910 A HAARLEM'S DAGBLAD ABONNEMENTEN AD VERTENTIÊN: PER °R|E maanden: Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlem X' 'A' I ZU Haarlem van 1—5 regels ƒ1.—elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per reeeL Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd ts (kom der Bii Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente).. 1.30 Jf/Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels. 25 Cts. per plaatsine: Franco per post door Nederland'-65 fêVJf r-M A) 50 Cts. voor 3 plaatsingen contant B' Afzonderlijke nummers0.02H g? BITfe?raalk&aPtaal .%r n r D Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37>i Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. - de omstreken en franco per post ,0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA DONDERDAG 19 MEI. Groote Kerk: Orgelbespeling, 2—3 öur. Brongebouw: Tentoonstelling van Schilderijen, 10—5 uur. OM ONS HEEN No. 1145. De slaap der dieren. Dr. Fritz Skowronnek maakt in de Gartenlaube eenige aardige op merkingen over den slaap bij dieren. Met do bescheidenheid van den waren geleerde erkent hij, hoe gebrekkig de kennis van den mensch nog is op ve lerlei natuurkundig gebied, ook op dat van den slaap. Geen onderzoeker kan bijvoorbeeld met zekerheid zeg gen, of de visschen al dan niet slapen. Zelfs de oorzaken van den regelma tig intredenden toestand, dien wij slaap noemen, zijn nog niet vastge steld. Dat de sJaap tot onderhoud der levenskracht noodig is, staat vast, maar niet waardoor het verlangen naar slaap te voorschijn geroepen en de bewustheid van den geest opgehe ven wordt Dat de visschen een zesde zintuig bezitten, waarvan wij de beteekenis niet kennen, is wel zeker. Het woont in de kleine inzinkingen, die op den kop beginnen en bij verschillende soorten als duidelijk zichtbare lijnen over de beido zijden van het lichaam tot aan den staart worden voortgezet. Men heeft getracht, deze poriën te verklaren als organen der slijmaf- echeiding, zelfs is wel verondersteld, dat daarin juist de organen zouden liggen, die voor den visch het slapen onnoodig maken. Beide veronderstel lingen zijn onwaarschijnlijk gewor den, sedert in deze poriën zoogenaam de zenuwkoppën aanwezig zijn, die veel gelijken op de zenuwuiteinden bij andere zintuigen. Het waarnemen van een met slaap overeen komenden toestand is bij de visschen natuurlijk veel moeilijker, dan bij andere dieren. Wij weten wel, dat sommigo soorten, zooals karper en aal een winterslaap houden, w bij zij zich te zamen rollen in het alijk. De visschcrs kunnen de plekken wel vinden, zij maken gaten in hel ijs en steken speren met veel punten op goed geluk af in het rivierslijk. Het bewustzijn van de anders zoo bijzon- dor schuwe dieren, moet geheel op geheven zijn, want die op den bodem achterblijven ontwaken niet, blijven rustig liggen, zoodat de vis- ficher verscheidene keeren met suc ces zijn poging herhalen kan. Hieruit kan worden afgeleid, dat deze visch- soorten in oen dergelijken toestand geraken ais de winterslapers onder de zoogdieren, zooals de beer das, want ook de lichaamsbeweging beperkt zich tot het allergeringste. Dit laatste is hieruit af te leiden, dat het gebrek aan lucht dat zich voor doet, wanneer het water langen tijd met eon ijskorst bedekt is, hen niet hindert, terwijl andere soorten, die ook in den w inter rondzwemmen, dik wijls daardoor stikken. Dat de visschen in 't algemeen be hoefte aan slaap zouden hebben in regelmatige, korte tusschemuimte, is onzeker en zelfs on waarschijnlijk. De roofdieren onder hen zijn dag en nacht onderweg en des nachts nog rooflustigcr, dan des daags, want de visschers behalen gewoonlijk in den nacht de meeste buit. Ook de vreed zame visschen zijn des nachts bij de hand, aan de oppervlakte happen zij naar insecten, die te water raken en op den bodem zwemmen zij in de fui ken. Het mag ons moeilijk vallen, te begrijpen dat visschen geen behoefte bobben aan slaap zooals hooger geor ganiseerde dieren, maar ontkennen kunnen wij het niet. Ook onder de zoogdieren zijn ver schillende soorten, die met zeer wei nig slaap too kunnen. In tegenstel ling met den mensch, die zeven, acht of negen uur zonder bewustzijn is, terwijl alleen sterke geluiden hem kunnen doen ontwaken, is de slaap van de dieren zeer licht. Dit onder scheid is gemakkelijk te verklaren, geen dier gevoelt zich ln den slaap volkomen veilig, zijn zintuigen moe ten dus om zoo te zeggen schildwacht spelen, ook terwijl het rust. Mis schien mag hieruit worden afgeleid, dat de slaap bij visschen, die immers in een voortdurenden toestand van oorlog leven, wordt vervangen door iets. dat wij niet in staat zijn te on derscheiden. Hoe de slaap van de dieren wordt beheerscht door de ervaring, kunnen wij aan onze huisdieren zien. Aan allerlei dingen hebben wij hen ge wend, vele hunner gewoonten hebben wij gewijzigd of omgekeerd, maar nog altijd, eeuwen na het verlies hun ner vrijheid, slapen zij onder de be scherming van den mensch even licht, als hun voorvaderen, die in den wil den staat verkeerden. Daaraan zal het ook wel toe te schrijven zijn, dat zij niet, zooals de mensch, geruimen tijd onafgebroken slapen, maar met talrijke pauzen. De hond legt zich neer. Bijna op het zelfde oogenblik blijkt uit de rustige, diepe ademha ling, dat hij ingeslapen is. Een mi nuut later hoort hij een geluid, de ooren worden gespitst, de oogen ge opend, het dier staat op, gaat naar zijn baas, kwispelstaart tegen hem en legt zich neer, om rustig verder te slapen. Nog duidelijker is het bij de kat, hoe waakzaam de dieren in hun slaap blijven. Als men op een tanielijken af stand van het dier met een zachte veer over den grond strijkt, opent het niet alleen de oogen, maar doet ook een sprong in de richting, waar het geluid vandaan gekomen is. Geen wonder Bij vele dieren hangt de vei ligheid van de waakzaamheid gedu rende den slaap af, zooals bij de vo gels, die overdag hun voedsel zoeken en des nachts slapen en van dezen zijn de vogels, die op den grond sla pen, zooals leeuwriken en patrijzen, er het ergst aan toe Bij do patrij zen slaapt het geheels koppel, dicht tegen elkander aan gedrukt, onder de bescherming van den haan, wiens waakzaamheid zoo groot is. dat het aan vos of marter bijna nooit ge lukt, patrijzen des nachts te overval len. Vogels, die in de boomen slapen, ge nieten daarbij natuurlijk grooter vei ligheid. Hoe voorzichtig zij daarbij nog te werk gaan, kan blijken uit het feit, dat zelfs betrekkelijk groote vo gels voor hun nachtelijken slaap gaan zitten op een dunne twijg, die onder het gewicht van een naderbij sluipen den vijand zou kraken of zelfs bre ken. Andere vogels kruipen weg in dich te hagen, waar zij voor de onhoor baar rondvliegende uilen beveiligd zijn. Waar dergelijke heggen zijn op geruimd, verminderde het aantal zangvogels aan wie daarmee een goe de nesipiaats en een nachtelijke slaapplaats werd ontnomen» evenals de dieren, die zich ophielden in holle boomen, door het overijverige om hakken daarvan verdreven zijn. Bij nachtdieren is de behoefte aan slaap zeer gering. Bij vele schijnt deze af te hangen van de vraag, of de voeding karig of rijkelijk is geweest. De vos bijvoorbeeld slaapt na een goede vangst niet alleen den geheelen dag, maar ook nog den daarop vol genden nacht in zijn hoL Maar als Ln den winter Schraalhans keukenmees ter is, zwerft hij ook over dag op het veld rond, om een onvoorzichtige muis te snappen. Ook bij marter, bun- sing en wezel is het zeker, dat rijke lijk voedsel onmiddellijk groote be hoefte aan slaap te weeg brengt. Zij drinken zich als 't ware een roes aan het bloed van hunne slachtoffers. Wanneer de marter hi een kippenhok weet binnen te dringen, doodt hij wel iswaar al de bewoners, maar wordt ook meermalen zelf den volgenden morgen in diepen slaap midden tus- Bchen zijn slachtoffers gevonden. Reeën en herten worden soms wel slapend aangetroffen, maar hebben toch naar het schijnt, weinig slaap noodig en worden dan nog vaak door bloedzuigers gekweld. Hoe het met den slaap der hazen gesteld is, werd nog niet met zeker heid vastgesteld. Niet zonder reden spreken wij van een hazeslaap- j e, want bij het minste gedruisch wordt de langoor wakker, 's Winters, als het van de boomen druipt, ja de twijgen soms onder den Bneeuwlast kraken, kan hij het dan ook in het bosch niet houden en doolt rond op het veld. Het wijfje evenwel slaapt, wanneer zij niet voor haar jongen te zorgen heeft, vaster. De Jager weet dat bij ervaring, maar waarom het zoo is, weet men niet. Eenden slapen alleen ln de eerste morgenuren, overigens zijn ze dag en nacht wakker. Sommige verbergen zich daartoe in 't riet, andere gaan aan land, verbergen den kop en éen poot en slapen dan zeer vast. De trek- eenden slapen midden op het water zoo diep, dat ze zelfs niet wakker worden, wanneer de stroom hen naar den oever drijft. Eerst wanneer zij Al te dicht den kant naderen, wor den zij wakker en vliegen of zwemmen naar het veiliger midden terug. J. C. P- Stadsnieuws D0 komist van Halley. Vannacht om tien minuten voor half drie, als het menschdom op een oor ligt, vliegt de aarde door den staart van de komeet van Halley. De slapers zullen er niets van mer ken, geen ooghaartje zal er door in trilling genaken. En wie er vootr op blijft, zal waarschijnlijk evenmin iets er van zien. Mogelijk eenige licht verschijnselen; misschien een enkele „vallende ster", maar daarmee houdt ook alles in 't gunstigste geval op. De berekeningen der laatste dagen maken 't vrijwel waarschijnlijk, dat de aarde door den kometenstaart gaat maar een botsing met de komeet zelf, daar is geen kans op. Dat we met de komeet zelf in botsing zouden komen, ls even onmogelijk als de electrische van Haarlem naar Amsterdam in botsing zou komen met een spoor trein in Amerika. Zooals reeds vaak opgemerkt is, zal de ijle koineetstaart-stof de aarde in het geheel geen overlast aandoen, evenmin als de lucht het een kanons kogel zou doen, die met een groote snelheid door 't luchtruim vliegt. De stof waaruit de staart van de komeet bestaat is n.l. zoo dun, dat de aarde er doorheen zal snijden, als een hiiksemtrein in volle vaart door een heel ijl rookwolkje, dat boven de lijn hangt. Vannacht om tien minuten vóór half drie, mogelijk iets later, bevin den zich de zon, de komeet en de aarde ln één rechte lijn. En daar een komoetsluart altijd van de zon af wijst, ligt de staart ook in die lijn. Voor vannacht is de komeet dus aan deze zijde van de zon, na dien tijd is zij er voorbij, ten minste voor het ge zicht. Daarom zal na morgen de komeet niet meer vóór zonsopgang maar na zonsondergang het best zichtbaar zijn. Vrijdagavond om kwart voor ne genen ongeveer zal men de komeet met het bloote oog goed kunnen waarnemen, als de lucht ten minste helder genoeg is. Donderdagavond zal zij nog wel onzichtbaar zijn door het Jicht van de zon. Zaterdagavond is de komeet nog duidelijker. Men ga eiken avond, als de lucht helder is naar buiten en zoeke zoo mo gelijk een hoog punt uit, vanwaar in en naar het westen kijkt Een uur na zonsondergang is wel de geschiktste tijd. Wie de komeet zien wil, doe dat in deze en de volgende week, dan ver flauwt het verschijnsel weer en ver dwijnt, om eerst na 75 Jaren weer to koeren. Het thans levend geslacht zal dus de komeet van Halley niet meer zien. Als de Koningin Komt. Het programma voor het kerkcon- cert, waarvan de leiding is ln handen van den heer W. Robert, luidt als volgt 1. Halleluja^ G. F. Handel. 2. Wel kom aan H. M. Wilhelmina, Ko ningin der Nederlanden, W. Robert. (Gedicht van Dr. J. B. Schepers, voor soli, koor, orkest en orgel.) 3. a. Duet voor sopraan en tenor, uit „Lob- gesang", F. Mendelssohn—Bartholdy. b. Slotkoor uit „Lobgesang". 4. „Wil helmus". STUKKEN VAN DEN RAAD. De heer E. H. Ivrelage stelt voor de Costeriona te doen bewaren in het archief en in de Stadsbibliotheek naar gelang van den aard der stukken, en doz edus niet in het nieuwe Museum te plaatsen. HERIJK. Morgen heeft op Den Doelen de herijk plaats van 812 voor den Kruisweg, de Rozenstraat, het Stati onsplein en de Tuinstraat en van 1 tot 4 uur voor de Nieuwe Gracht en de Korte en Lange Heerenstraat. Fietsers-ongeval. In de Smedestraat zijn hedenmor gen een paar fietsers in aanraking ge komen met een steenenwagen. De fietsen werden geheel verbrijzeld, de opzittenden zijn er gelukkig goed af gekomen I Staalbad Haarlem. De drinkhal werd gisteren door 76 personen bezocht. Fietsongflval. Dinsdagmiddag omstreeks half 6 geraakte het zoontje van den heer L., wonende Heerensingel, met zijn flets bekneld tusschen eenige wagens, op de brug over den Heerensingel, met het gevolg, dat het achterwiel dei- fiets zwaar beschadigd werd. De jon gen kwam met den schrik vrij. Actie voor loonsverlioo- ging. Naar men weet, hebben B. en W. beloofd zooveel mogelijk te zullen zorgen, dat het Werk lieden reglement met de nieuwe loonregeling 1 Janua ri 1.1. in werking zou getreden zijn. Nu het echter Mei geworden is, zon der dat hel geschied is, zal de Bond van Neder], Gemeentewerklieden, afd. Haarlem, een beweging op touw zet ten om B. en W. aan te sporen het Werkliedenreglement en de loonrege ling in te voeren. „De E e n d r a c li t". In de gisteravond gehouden buiten gewone ledenvergadering der Coöp. Broodbakkerij- en VerBruiks-vereenl- ging „De Eendracht", welke door een 80-tal leden werd bijgewoond, is inde plaats van den beer Halsema tot be stuurslid gekozen de heer J. II. Bre- gouje. Het voorstel van commissarissen, betreffende het toekennen eener ver goeding aan liet bestuur, bedragende 1 ct. per lid en per week, werd met groote meerderheid door de vergade ring aangenomen. Van 't Kantongerecht DIPHTBR1TIS. Eten inwoner van Schoten stond te recht wegéns 't uiet voldoende aan geven van een geval van diphterilis, dat in zijn woning voorgekomen was. In plaats van twee, had hij slechte één briefje, dat hem door de zijn ge zin behandelende arts, mevr. Op 't Eymle—Stolp, ter hand gesteld was, aan de woning van den burgemees ter van genoemde gemeente, den heer F. F. F. Führliop, afgegeven. Beklaagde beweerde wel degelijk twee briefjes te heb)>en overgereikt de burgemeester heeft volgens zijn verklaring evenwel slechts één brief je ontvangen. Mevr. Op 't Eynde Stolp verklaarde eveneens twee brief jes aan bekl. te hebben afgegeven. Ook had deze laatste getuige den in druk gekregen, dat bekl. zeer onver schillig in deze zaak was, die nu ge lukkig afgeloopen is, maar die zeer ernstige gevolgen had kunnen heb ben. De ambtenaar van het O. M. kon be- klaagde's schuld niet als vast staand beschouwen eu vroeg daarom vrij spraak., De heer B. H„ aaunomer alhier, hoeft in afwijking met het door hot gemeentebestuur van Bloemendaal, vastgestelde bouwplan, verschillende nogal ingrijpende veranderingen in den bouw van twee huizen in die ge meente aangebracht, zonder daar- T©or vergunning te vragen.. De architect R. verklaarde, dat de aangebrachte veranderingen niet in strijd waren met de bouwverordening en ook niet met de belangen van an deren. De ambtenaar van het O. M. meen de evenwel, dat beklaagde eerst maar vergunning had moeten vragen en eischte ƒ50 boete of 10 dagen hechte- UITSPRAKEN: Hede nwerden de navolgende uit spraken gedaan: W. N., te Haarlem, overtreding Woningwet, ƒ10 boete of 4 dagen hech tenis. J. v. R., te Haarlem, en 2 ande ren .overtreding Arbeidswet, 3 boe te of 2 dagen hechtenis, 2 boete of 2 dagen hechtenis en J. G., te Velsen, ontslagen van rechtsvervolging. A. V., te Zuid-Schalkwijk, overtre ding IJkwet, 10 .boete of 4 dagen hechtenis. J. S., te Leiden en 3 anderen, over treding Spoorwet, 3 boete of 1 dag hechtenis, 2 boete of 2 dagen hech tenis. J. G. te Schoten, en 2 anderen, straatschenderij, no. 1 3 boete of 2 dagen hechtenis, no. 2 en 3 3 boete of 1 week tuchtschool. R. N., te Hillegom, en 7 anderen, overtreding Politieverordening Haar lem, boete of 1 dag hechtenis, en 0.50 boete of 1 dag hechtenis, W. W. en J. v. d. L., te Haarlem, ontslagen va nrechtsvarvolging. A .S., te Schoten, overtreding Po litieverordening Schoten, 3 boete of 2 dagen hechtenis. J. D„ te Amsterdam, en 7 anderen, motos-verordening Haarleminarliede c.a. /5 boete of 3 dagen hechtenis, en 5 boete of 2 dagen hechtenis. H. H., te Schoten en L. v. d. M., te Amsterdam, 2 maal 2 boete of 2 maal 2 dagen hechtenis en 5 boete of 2 dagen hechtenis. J. I., te Haarlem en D. v. d. B., te Bloemendaal, overtreding Motorken- teekenbesluit, 5 boete of 3 dagen heohtenis, en 1 boete of 1 dag hech tenis. J. F., te Haarlem, en 20 anderen, overtreding Motor- en Rijwiel Regie ment,, boete of 1 dag hechtenis, en 1 en 3 boete of 1 en 2 dagen hech tenis. Voorlswerden er nog 8 personen veroordeeld wegens openbare dron kenschap tot 5 boete of 3 dagen hechtenis, en 2 boete of 2 dagen hechtenis. GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEUR S Nieuwe Gracht 3. Telefoon 1170. Ingeschreven: 9 timmerlieden, machinale houtbewerkers, 1 wa genmaker, meubelmaker, 1 mo delmaker, 9 metselaars, 6 opper lieden, stucadoors, 1 witter, 6 machinebankwerkers, l monteur, 9 grofbankwerkers, 1 metaaldraaier, 8 vuurwerkers, 1 ketelmaker, 8 burgersmeden, 8 machinisten, 8 sto kers, 9 electriciens, 1 instrument maker, 1 koperbankwerker, 1 ko perslager, 8 loodgieters, 1 schoen maker, zadelmakers, kleerma kers, 1 schilder, behangers, stoffeerders, 9 bloemisten, 8 tuin lieden, 4 grondwerkers, 1 bakker, 1 banketbakker, slagers, 8 krui deniersbedienden, 1 kellner, 8 ma gazijnknechts, 8 loopknechts, 1 huis knecht, 1 sigarenmaker, 8 kantoor bedienden 1 boekdrukker, 1 letter zetter, 1 lithograaf, binders, 16 losse werklieden dienst boden, 4 werksters, 1 naaister, 9 kooksters, buishoudster, 2 vrou welijke kantoorbedienden, adspi- rant bouwk. opz., houtdraaier. SILVIA SILOMBRA. Uit Amsterdam seint men ons De 100ste opvoering van Silvia Si- loinbra gaat Dinsdag 24 Mei in den Hollandschen Schouwburg te Am sterdam. In Van Riemsdijks stuk speelt mevr. Julia van LierCuypers weder de titelrol. Op dien avond zal de heer Louis Chrispijn Jr. de rol van René Raneck vervullen. (Zie verder Stadsnieuws onder laat ste berichten). Uit de Omstreken HAARLEMMERMEER. Zekere B. een alleen wonend per soon, aan den Ringdijk bij Halfweg, kwam Maandagavond te ongeveer 11 1/2 uur thuis en wilde zich zonder licht te ontsteken, te bed begeven. Eensklaps werd hij door iemand bij de keel gegrepen, waarna een hevige worsteling ontstond, en waairbij hij den aanvaller een geduchten slag oy het hoofd toebracht. Hij wist zich los te rukken en liep de deur uit, om hulp bij buren te halen. In dien tus- schentijd heeft evenwel de indringer gelegenheid gehad zich te verwijde ren. Vermist werd er nog niets, doch men kon wel bemerken, dat er bezoek geweest was. Omtrent den dader is natuurlijk niets bekend geworden, daar hij niet gezien is geworden we gens de duisternis. Wegens de belangrijke ophooging, die de Bennebroekerweg bij den over weg der spoorweglijnen moet onder gaan, zal deze weg van den IJ-wc-g af tot aan den Hoofdweg voor het verkeer worden afgesloten, hetgeen door middel van waarschuwingsbor den op het einde van bedoelden weg bekend gemaakt zal worden. BEVERWIJK. Door den bouwkundige B. J. W. Langendijk alhier is aanbesteed Het bouwen van een slachtplaats on het verbouwen van een woonhuis aan den Ouden Kerkweg te Wijk a. Zee, voor den heer Van Eek. Ingekomen waren 4 biljetten. Het werk is gegund aan den laagsten in schrijver, den heer H. Hergarden. te Beverwijk, voor 2185. Binnenland DE NIEUWE MINISTER VAN JUSTITIE. Tegen 7 Juni a. s. is eervol onthe ven do Minister van Binnenlandsche Zaken mr. Th. Heemskerk van het beheer ad interim van het departe ment van Justitie, met dankbetuiging, en benoemd lot Minister van Justi tie mr. E. R. 11. Regout, lid der Twee de Kamer. DE NIEUWE BURGEMEESTER VAN DELFT. Mr. L. W. C. van den Berg, oud- hoogleeraar, is benoemd tot burge meester van Delfft. De benoemde is 64 Jaar oud en behoort tot de Christ. - Historlsche richting. IIET DRAMA TE RIJSWIJK. De gezondheidstoestand van jhr. G. v. S., die zich in het Huis van Bewa ring te 's-Gravenhage in hechtenis bevindt, in verband met het drama, dat zich eenige weken geleden te Rijs wijk heeft afgespeeld, is vooruitgaan de. De schotwonde, welke hij zichzelf toebracht, heeft een gunstig verloop, zóó, dat hem reeds door den rechter van instructie een verhoor is afgeno men. DE NEDERLANDSCHE AFDEELIXG OP DE BRUSSCLSCHE TENTOONSTELLING. De opening van de Nederlandse!»® afdeeling van de Brusselsche tentoon stelling heeft gisteren plaats gehad, o. a. in tegenwoordigheid van den heer Beernuert, Belgisch minister van Staat, den vice-president van den Senaat, leden van de Nederlandsch- Belgische conferentie, van de Kamers, die door den heer en mevr. Regout ontvangen werden in de eerezaal, waar een borstbeeld van de Koningin prijkte. De president van het Uitvoerend Comité, baron Janssens, bracht den heer Regout, den Nederlandschen re- geeringsvertegenwoordiger. hulde voor de schitterende medewerking, maakte verder gewag van de oude banden, die Nederland en België ver binden en wenschte hem geluk met zijn benoeming tot minister. De heer Regout betuigde daan p zijn dank voor de woorden van den president. Toen werd een bezoek gebracht aan de afdeeling, meer speciaal aan de Nederlandsch-Indische sectie. Er waren 500 uitnoodigingen voor de plechtigheid verzonden. .Wegens het overlijden van koning Edward is het feestmaal uitgesteld tot 31 dezer. ONGELUKKEN. Gisteravond is het tweejarig kind je van een schipper, gelegen aan de Marnixkade, te Amsterdam, spelende te water geraakt en verdronken. Hot lijkj» is eenigen tijd later opge haald.

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 1