belchams P1UXN Bliksem-gevaar. „HET GOUDEN ANKER" KI. Houtstraat 47, Haarlem. De Karsebeom", Groote Houtstraat 99, HERINGA &WÜTHRICH jmaraigG bloemen «taai één tulp met jrterk-paarse teekening. Men hooft hier dim een concentra- tio van klom-, waarom dit exemplaar afzonderlijk wordt gecultiveerd een nieuwe bloem oplevert. Hoe een dergelijke kleuxwijznglng ontstaat ia nog niet opgehelderd. Mode ln deze omgeving heeft Blllegomsche firma van Wavetren een fraai veldje van gekweekte veld bloemen als anenomen, phloxen, scil- la'a enz. liet Ilertekamp-slootje raakt nu langs do hollingen overdekt met socht-gloeiende paarsige bloemen van rhododendrons. Daarachter staan de conifow-1 ijkende araucaiia's met hum «plchtlgo groene armen. Als men hier «taat, moet men tevens eens het rots partijtje wat nauwkeuriger bezien. De veelheid van gewassen en haar derscheiden kleurenpracht is een wa re oogenlusk Duiten langs de laan naar den ont vangst-salon staan vele tulpenperken, waarin weer de fraaie Rembrandt-tul pen, die, naar we straks vergaten mee te doelen, verloopen zijn uit de Darwintulpen. in een perk rechts in deze laan ver dient do aandacht een groep bleek- roode tulpen „La Merveilleuse", die zoer welriekend is. Voor de late tulpen zijn o.a. de vol gende bekroningen toegekend: Eereprijzen: aan de collectieve in zendingen van do afdeelingen Lissc, Heemstede en Donnebroek-Vogelen- zang (2 eoreprijzen)., Gouden medailles: voor firmainzen dingen: E. II. Krelage en Zn., alhier (twee medailles). Op de 3de tijdelijke tentoonstelling zijn nog toegekend: Ecreprijzen: aid. Heemstede (5000 afgesneden Darwintulpen). Gouden medaille: C. G. van Tuber- gen Jr. (Regelio-cyclus iris en late tulpen). Bloemenkeuring. Het hoofdbestuur deelt mede, dat de eerstvolgende bloemenkeur in g Maan dag 23 Mei in een der tentoonstel lingsgebouwen zal gehouden worden. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN A 30 Cts. per regel. Uit de Omstreken HEEMSTEDE. Waterleiding. Begin volgende week wordt begon nen met het leggen der buisleiding, en wel met het gedeelte Watertoren Wilhclrninaplein. IJMUIDEN. Raad van State. Staatsraad uit. De Nerée van Bal)- berich bracht in de zitting Woensdag het rapport uit in zake het beroep van K. Dekker Jr. te IJmui- den, tegen het besluit van B. en W. van Velsen waarbij hem vergunning word geweigerd tot het plaatsen en gebruiken van een petroleum-vcrbran dings-krashtmotor van 12 P.K. ten dienste van het bedrijf in zijne tim mermanswerkplaats aan de J. C. En- schedestraat to IJmulden, gem. Vel sen. De provinciale hoofdingenieur adviseerde tot het verleenen der ver gunning onder voorwaarden waarme de Dekker verklaarde genoegen nemen. Het beroep van Dekker werd nog nader toegelicht door mr. J. H. Thicl .advocaat te Haarlem, en paar belanghebbenden ontwikkelden bezworen. ZANDVOORT. Aangekomen vreemdelingen Fani. Franken. Amsterdam, Zandv.- laan 12, 9 pers. Fam. Zwanenburg, idem, Haarlem- merstr. 50, 4 pers. Fam. Van der Willigen, idem, ld., 54, 4 pers. Fam. De Lenoy, idem. Strandweg 12, 6 pers. Wed. Móuthaan, Idem, Boulevard de Favnugc 4a, 3 pers. Fam. Dunnewold, Idem. Grootc Krocht, 3 pers. Fam. Polak, klem. Boulevard do Favauge 10, 4 pers. Fam. Schendstok, Idem, Haarlem merstraat 34, 6 pers. Fam. .Bakoma, Hilversum, id 42, 7 pers. Fam. Pronk, Amsterdam, id. 32, 6 pers. Binnenland TWEEDE KAMER. De enquête tn de Kuyper-zaak. Ter aanvulling van het gisteren geplaatste telegram geven we nog een volledia overzicht van de debat- tan over deze zaak, Donderdag in de Kamer gehouden. Aan de acdo was het voorstel van den heer TROELSTRA tot het hou den oenor enquête omtrent handelin gen van den toenmabgen Minister van Binnenlandsche Zaken ter zak« .van decoraties in 1903 en 1905. Eerst werden algemeene beraadsla gingen gehouden. De beer DE BEAUFORT zegt, dat het ondoerzoek van deza zaak hem versterkt heeft Ln de overtuiging van do Juistheid van de uitspraak van Heemskerk Azn., dat de enquête ecu der zwakste wetten is. De vraag rijst of de Pegeering, die deze wet heeft ingediend, wel een juiste opvatting heeft gehad van den omvang van de eDquöte. Thans is do vraag of het oanhai» glge voorstel valt binnen de grenzen van de wet van 1850. Met vele be schouwingen van de nota-Lohman kan «preker zich niet vereenigen. Met pame is onjuist de opvatting van den heer Lohman, dat een enquête niet zou mogen worden toegepast op een afgetreden Minister. Immers tegen over een afgetreden Minister heeft een enquête ook een gevolg, dat het vertrouwen in zulk een Staatsman kan worden geschokt. Nu stelt do heer I.ohman bet voor, dat men een strafrechtelijke vervol ging had moeten vragen. Maar bij het vragen daarnaar moet men van do juistiieid der feiten overtuigd zijn. Dit geldt voor een enquête niet. Spreker kan ook niet inzien, dat do bewering van den heer Lohman, die tot aller leedwezen wegens ziekte af wezig is, juist is, dat iemand tegen wicu een strafrechtelijke vervolging wordt ingesteld, in beter positie komt dan iemand tegen ivien een enquête wordt toegepast. Intusschen volgt uit de bevoegdheid van de Kamer, om een enquête in te stellen, niet haar veriilichting om dit te doen. De Kamer heeft te rade te gaan met de omstandigheden en zich af te vragen of de feiten een en quête in 's lands belang noodzakelijk maken. In casu beantwoordt spreker deze vraag heslist ontkennend. Het is be kend, dat ouder bet bewind van dr. Kuyper praktijken in zwang zijn ge komen, die wij vroeger niet kenden. Op ander gebied zijn onthullingen gedaan, die meer nog dan hier wel licht een onderzoek wenschclijk zou den maken. Na kennisneming van alle stukken en brieven in de aan hangige zaak, weet spreker er al zoo veel van, dat hij geen enquête noodig acht- (Gelach). Als er knoeierijen zijn gebeurd, is dat toch op zoodanige Wijze geschied, dat men er geen vat op heeft. Spreker zegt niet, dat liet gescliied is. (Gelach). Van de uitkomsten dezer enquête is weinig te verwachten. Verschillende der belangrijkste personen in de zaak zijn naar bet buitenland vertrokken (gelach), en wat zijn eigenlijk do fei ten die men wil onderzoeken Wij kennen do feiten, ook het belangrijk ste, dut de toenmalige Minister tege lijk was thesaurier van de anti-revo lutionaire partij. Het gebeurde is een waarschuwing en zal zich zeker niet spoedig herhalen. Daarvoor Ls dus geen enquête noodig. Ook omtrent de verleende decora tie en omtrent de onderhandelingen van Minister Kuyper met Mathilde Wcstmeijer over de Utreclitsche Uni versiteit weten wc alles. Welke in richting die dame wilde stichten, kan ons onverschillig laten. Spreker voelt weinig opgewektheid om i deze treurige zaken te wroeten. Hij houdt er niet van in het slijk te wroe ten. (De Voorzitter hamert). Als alle feiten onderzocht werden, zal de pers ze behandelen en bespreken, en dat zal onze reputatie in het buitenland geen goed doen. Waren dr. Kuvper's vrienden op een enquête gesteld ge weest, het ware wat anders geweest. Dr. Kuyper heeft aan een cereraad de voorkeur gegeven, maar deze zal slechts een particuliere uitspraak doen en zou zeer wel bestaanbaar zijn naast een enquête. Intusschen, op gronden aan het Staatsbelang ont leend, acht spreker geen aanleiding voor een enquête. De heer VAN DOORN zal tot een andere conclusie komen, al gaat hij met zeer veel van liet oordeel en -de toelichting van den heer De Beaufort accoord. Tegen een enquête pleit men twee middelen van niet-ontvankelijkheid. Men beroept zich op een onuitgespro ken fwil van den wetgever. Welnu, dat pleit reeds tegen de bestrijders. Dat bewijst, hun zwakheid. De onjuistheid van de bewering, dat een enquête alleen toelaatbaar is tegenover een zittend Minister, heeft de heer De Beaufort reeds aange toond. Waar staat, dat zij niet toe laatbaar i« tegenover een afgetreden Minister Men zegt hc£ is niet noodig. Dat is juist in zooverre iemand, die een boetekleed heeft aangetrokken, niet meer de geschikte man is om achter de Ministerstafel te zitten. Dat zal ook wel niet meer gebeuren. Maar voor spreker is het ernstigste, dat het vertrouwen in de eerlijkheid onzer administratie is geschokt. Dr. Kuyper sprak van een net, waarin liij gewik keld was, maar ons arme, goede Ne derland is in dit net gewikkeld. Eerst is er een zaak geweest, waarin bet licht gegeven had kunnen worden door een man, die het geheim in het graf heeft mecgentinen, toen kwam deze zaak en in den laatsten tijd spat de modder hoog op in een andere zaak. Wie heeft dit net geweven anders dan dr. Kuyper Welnu, waar ons land in een slecht licht is geplaatsl, is een onderzoek noodig. Do rechter zijde moet een enquête weuschen. Het gaat om haar eer. Mocht blijken, dat er niets slechts ls gebeurd, des te beter, klaar blijkt het tegendeel, dan nog is onze plicht openbaarheid to weuschen, want dan moet de volks vertegenwoordiging openlijk in de ge legenheid zijn haar afkeuring uit spreken. Aan dien plicht moet trouw blijven en daarom zal spreker voor het voorstel-Troelstra stennnen. De heer VAN 1DSINGA weet niet, of er een strooming rechts is, om te gen dit \ourstel te stemmen, maar li ij bad misschien grond voor de ver onderstelling, dat er een partijstem ming zou komen. Voor het gcyal dit zoo is, wil spreker de stem motivce- ren, die hij hoogstwaarschijnlijk te gen het voorstel zal uitbrengen. Im mers spreker is het vrijwel met den heer De Beaufort eens, en hij is het geheel oneens met de nota van den lieer Lohman. De nota berust op een onjuiste op- atting \an het enquête-recht cn van onze verhouding tegenover afgetre den Ministers. Spreker erkent, dat het enquêterecht aan zekere beper king is onderworpen. Maar niet gaat hij mede met des heeren Lohmans opvatting van het doel eener enquête. Het kan van publiek belang zijn ook een afgetreden Minister ln de ge legenheid te stellen zich van blaam lo zuiveren, en het is ook een publiek belang om over de zaken liet volle licht te laten verspreiden ter voorko ming van herhaling. Toch is spreker tegen een enquête. Wat blijft er toch over na de schuldbekentenis van dr. Kuyper Slechts één zaak van pu bliek belang, n.l, of er een innerlijk verband bestond tusschen de verleen de decoraties en het ontvangen van gelden voor de partijkas. Dat er een uiterlijk verband bo- slaat, beteekent niets. Verband tus schen en vriendenkring en een Mi nister en het verleenen van decora ties aan personen uit dien kring komt meer voor, al is het misscliien niet goed. Do vraag is echter of er inner lijk verband aanwezig was. Spr. neemt aan. dat er een redelijke ver wachting is, dat een enquête noch een cereraad zulk een bewijs zou kun nen leveren. Bovendien is er naast de schuldbekentenis op dit belangrij ke punt juist een besliste ontkentenis van dr. Kuyper. Aan dio ontkentenis mag men niet twijfelen. Spr. keurt het ontvangen van gelden af, maar hem is niet bekend, dal dr. Kuyper die gelden heelt ont vangen niet het doel om hiervoor de coraties te verleenen. Neemt de Ka mer het voorstel aan, twijfelt zij aan het woord van dr. Kuyper en er is geen do minste grond orn dien twijfel zelfs veronderstellender wijze uit te spreken als er geen innerlijk verband is geweest wat gaat ons dan aan de verhouding van dr. Kuyper met de heeren Lehipan en juffrouw West- ineijer'? Wat gaat ons aan hoeveel geld dr. Kuyper heeft ontvangen 7 Wij weten er alles van en die verhou dingen keuren we af. De positie dr. Kuyper kan na een enquête niet beter worden dan na zijn zelf afge legde verklaringen. (Luid gelach.) liet een publiek belang, dat we weten of het een beetje erger is of niet (Luid gelach.) liet publiek belang dat voor een enquête gecischt wordt, hier niet aanwezig. De heer NOLENS meent, dat men zich, gelijk dikwijls in dergelijke za ken, aan beide zijden aan overdrij ving schuldig heeft gemaakt. Zeker zijn er onaangename- dingen gebeurd en is er ook afkeuring over bepaalde feiten uitgesproken. Maar de voorstcl- liug alsof óns land in gevaar ls, is overdreven. Men spreekt er in het buitenland niet over en volstrekt niet algemeen méér ook in eigen land. Spr. motiveert alsnu de stern, die hij tegen zal uitbrengen. Over de be voegdheid van de Kamer tot het in stellen eener enquête behoeft niet ge sproken te worden, omdat zij van de bevoegdheid geen gebruik behoeft te maken. Daarom kan ook over den eereraad worden gezwegen. Bij een enquête moet niet het per soonlijke de kern zijn, maar moet het zakelijke praedomineeren. Voor on derzoek naar persoonlijke dingen be staan andeio middelen. Spr. heeft den indruk, dat men in casu meer aanstuurt op een rechterlijke instruc tie dan op een onderzoek over zaken. Dit is zoo sterk, dat de voorsteller in zijn toelichting zelf die woorden be zigt. Indien men nog meerder licht enscht in de zaak, moet men dezen weg niet inslaan. De heer VAN DE VELDE herinnert aan zijn verklaring op 2(i November. Hij zou daarnaar kunnen verwijzen. Maai1 na de discussies verklaart spr. ook namens zijn politieke vrienden, dat, daargelaten of de Kamer de be voegdheid heeft om een enquête in te stellen, liet staatsbelang zulk een en quête niet eisebt. Zij spieken er hun voldoening over uit, dat dr. Kuyper door het instellen van een eereraad volledig licht wil verspreiden over zijn in do Kamer afgelegde verklarin gen. Om deze redenen is voor spr. en zijn vrienden het voorstel onaanne melijk. De heer Van Veen wil niet dc plaats vaii den heer Lohman innemen. Daartoe wil hij zich niet verstouten. Maar staande op het standpunt van den heer Lohman wil hij enkele woor den zoggen. Spr. meende, dat het de bedoeling m den voorsteller was, dooor een enquête het materiaal voor een straf- ervolging te verzamelen... Dit blijkt nu onjuist te zijn geweest. Maar voor sprekers meening bestond toch aan leiding. Door den heer Troelstra wordt het recht van enquête en dat van inter pellatie gelijkgesteld. Maar de heer Troelstra ondermijnt zijn eigen sys teem door de erkenning, dat het en quête-recht zich verder uitstrekt, dan het interpellatierecht. Gaat de stelling van den heer TroeJ stra op, dan zou men na jaren nog een oud-minister met een enquête kunnen bespringen, zelfs reeds, als bij dood is, en bij zich dus niet meer zou kunnen verdedigen. Dat is de bedoc- ling van den wetgever niet geweest. Bovendien ach tspr. een enquête hier niet noodzakelijk. De sop is de kool niet waard, en, het is to verwon-I deren, dat de heer Van Doorn, een zoo nuchter en scherpzinnig man, zich liietf zoo ernstig opwindt. Als bij iemand van die positie en van dio kracht do politiek reeds rondwaart, hoe moet liet dan zijn met do mindere goden in deze Kamer. (Luid gelach). Do Kamer is niet het lichaam, om een enquête in te stellen. Wel is een onpartijdig© commissie ingesteld, maar daarvan moet de eindbeslissing nog komen. Nu neemt spr. aan, dat die eindbeslissing goed zal worden genorren ten voordeele of ten nadte le van dr. Kuyper. Maar als de eind beslissing ten gunste van dr. Kuyper uitvalt, zal men dan ophouden met den politieken tegenstander te be strijden? De heer ROODHUYZEN moti veert zijn slem. Het verheugt hem, dat dit dehat niet zuiver juridisch is gebleven. Van een man als dr. Kuy per kan men zich niet met juridische formules afmaken. Do onti-Tevolutionaire kamerclub had dr. Kuyper moeten dwingen tot spreken. Maar wat hebben we gezien? De heer Van der Veldo heeft in No vember hier gezegd, dat er licht was verkregen, terwijl de heer Lohman een dag later zcide, dat meer licht noodig was. En vandaag verwijst de heer Van der Velde naar dit onbenul ligheidje. (De VOORZ. verzoekt matiging)/ Do heer Roodlvu ijzen zal dan spre ken van een mindere uitblinkina van 'geestvermogens, dan gewoonlijk. (Da verend gelach).- Men had dr. Kuyper's schuld moe ten erkennen. Dat ware beter geweest, dan de telegrammen dooi' ddk en dun en do dwaze aantijgingen, dat een li beraal minister de heer A. S. van een Bergh had gedecoreerd en dat dit ge val gelijk stond met het gebeurde met dr. Kuyper, terw-Jjl de heer Heemskerk de decoratie had ver leend. Spr. is niet bezield met Kuyper- haat. Hij mag den man nog wel. (Dar verend gelach). Maar ook der reg. tzreft blaam. Ter wijl dr. Kuyper nog was onder „the consideration of the housebenoemde ze hem tot lid der Staatscommissie j voor grondwetsherziening. Dat was een slag in het gezicht der Kamer. Dr. Kuyper had in zijn boetrede der Ka-1 nier moeten bidden en smeeken, om liet enquêtevoorstel aan te nemen. Maar men 6telt de /aak voor als oen socialistisch relletje, en wil haar in den doofnot stoppen. Na de houding van de anti-rev. par tij zal spr. vóór het voorstel stem men. Er Ls nog een Nederlandschc natie, die niet wil, dat een verkeerde geest van solidariteit betracht wordt, o eer der natie eischt de enquête. Do heer DUYMAER VAN TWIST: Allemaal comediespel. Dc heer TROELSTRA: Kom met ar gumenten. Do hear ROODHUYZEN: Dö man is niet toerekenbaar. (Rumoer). (De VOORZITTER maant tot stilte). De hear LIMBURG verdedigt het onbeperkt recht van enquête. Do lieer Limburg verklaart ook uit naam van zijne politieke vrienden, dat zij eene enquête oimoodig ach ten, omdat zij genoeg' licht gekregen hebben. Maar nu anderen meer licht wensclien en juist degenen, dio do enquête moesten wenscheu, er zich togen verzetten, willen spr. en zijno vrienden vóór het voorsffcl Troelstra stennnen. lieden elf uur is de heer Troelstra aan het woord. TWEEDE KAMERVERKIEZING. De L. K. meldt, dat prof. Poels can- didaat zal worden gesteld voor het district Helmond ter vervanging van minister E. R. II. Regout. BRAND EN ONWEER. Op verschillende plaatsen is deblik- im ingeslagen. Gistermiddag sloeg de bliksem in 't raadhuis te Meppol, waarvan een deel verbrandde, .evenzoo de veldwach ters woning. To Bavcl bij Breda werden twee kin deren getroffen, één vrij ernstig. I To Eeserveen ls hedennacht een scliaapshok afgebrand, waarbij li dieren omkwamen. Op Texel wei-den twee woningen ge- troffen. DE NIEUWE GU1NEA-EXPEDITIE. Er heeft zich te Leiden eon com missie gevormd met den burgemees ter aan tiet hoofd, om heden ten stad- liulzo den hoer Van Nouhuys te hul digen. WACHT NIET tot uw gezondheid ondermijnd is, maar neem uw maatrege Ion om haar in stand te houden. Bedenk dat schijnbaar onbe duidende ongesteldheden zeer spoedig tot ernstlgo ziekten kun nen ontwikkelen. Aarzel niet gebruik te maken van bij het eerste opkomen van ecnige sclen. Zij zullen meer helpen om uw vestigen cn te onderhouden dan kunt gebruiken. verontrustende versclujn- algerncene gezondheid te eeuig ander middel, dat gij Voor een slap werkende lever, hoofdpijn met misselijkheid, indigestie, verlies van eetlust. sto.,missen dan BEE- en de neerdrukkende zenuwtoestanden die uit deze ontstaan, bestaat er geen vertrouwbaarder middel CHAM'S PILLEN. Alom verkrijgbaar bij Apothekers en Drogisten in doozen van 0.75 (50 pillen) en van f 1.75 (168 pillen), bij zes doozen tege lijk 4.25 cn f 10.— efl bij den Vertegenwoordiger van Tb. Bee- cham; Overtoom 341, Amsterdam. Schoenenmagazijn Zie eerst onze prijzen voor 0 scboenon gaat koopen. Dames- e leeren- n _p Prima 3 7h Chroomlaarzen ad ".lü. leder paar gogarandeerd lljne modellen, Aonbevolcnd, R. FABER. LET OP „HET GOUDEN ANKER", KLEINE HOUTSTRAAT 47. Gemengd Nieuws BRAND IN PETERSBURG. Woensdagnacht brak in het Narva- kwortier brand uit, waardoor onge veer twintig dow arbeiders bewoon de woningen afbrandden. Vijfhonderd menschen zijn daardoor dakloos go- worden. ONTPLOFFING. Twee gelijktijdige ontploffingen van drie duizend K.G. dynamiet verniel den in Havana de kazerne der Rijks- veldwaclit te Penar del Rio; een hon derdtal personen werd er gedood, een gelijk aantal gewond. Het meeren- beel der slachtoffers behoorde tot dc veldwacht, maar geheele gezinnen dei' officieren cn een aantal perso nen in de stad wonende, werden ge dood door de vallende stcenen. De oorzaak van de ramp is onbekend. Men meent, dat een werkman een bus met dynamiet liet vallen. Uit de Arbeiderswereid DE STRIJD IN DE BOUWVAKKEN TE AMSTERDAM. De Rijksveldwachters, bij elkaar 52 man, dio dienen tot versterking der politic, zijn gistermorgen aangeko men. Zij zijn over verschillende bu reaux verdeeld om behulpzaam ie zijn bij het bewaken der werken en het huiswaarts geleiden van werkwil ligen. ZooaLs men weet hebben de Rijksveldwachters het recht een re volver to dragen. Het llbld. meldt nog: Wegens mishandeling van een workwilHge ls wederom een man aan gehouden. Deze arrestatie staat in verband met de mishandeling van den agent Bilders op de De Wittenkade. Do aangehoudene, ditmaal geen sta ker of uitgesloteue, maar een bank werker- aan de gemeente-gasfabriek aan den Haarlemmerweg, moet, even voordat de agent mishandeld weid, den werkwillige, die door dezen agent begeleid werd, een trap tegen een der boenen gegeven hebben. De verdachte ontkent dit, ofschoon de werkwillige zelf cn ecu tweede getuige beslist bobben verklaard, dat ?ij hem den trap hebben zien geven.. Café-Restaurant TELEFOON1719. WITTE PORT per 8escb f 0.90 ROODE 0.85 MADERA1.00 Vlseschhomnj en Varkonsslachtsrij C. MEESTER, Ruijadaelsfraaf fóo. 2 Levert uitsluitend eerste kwaliteit. N.B. Maandklanteu vraagt prijs courant. TELEFOON 805 Quaker Oats is meer waard, dan elke andere soort havermout. Hoewel het fabrïceeren ons meer kost, betaalt ge niet meer dan voor minder waardige namaaksels. Dat bijzonder groote verschil in kwaliteit krijgt ge toe. Sport en Wedstrijden CRICKET. Do Amstordamsch© Cricketvereenl- ging A. C. C. zal hare wedstrijden - spelen op het terrein van de H. C. C. „Haarlem" te Schoten* Dg nlsuwers wetenschappelijks onderzoekingen bebban aangetoond, dat Bliksemafleiders, welke niet volgens bet zoogenaamde Kont-Systeem z|jn uitgevoerd, geen afdoend* beveiliging waarborgen. Het ts derhalve dringend noodtg ondere BlIksemaJeider- Installatles wetenschappelijk te doen onderzoeken gn moge lijken ombouw volgens bet Kool-Systeem zoo spoedig mogelijk I te doen uitvoeren. Met volledig onderzoek en oltvoerlng belast zlcb gaarne Techniach-Bureau. HAARLEM. TELEF. No. 555. De Stoomdrukkerij „Lourens Coster" levert alle soorten Drukwerk.

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 6