NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 27e Jaargang. No. 8257. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. VRIJDAG 27 MEI 1910 A HAARLEM'S DAGBLAD ABONNEMENTEN S>, A A D V E R T E N TIN: per drie maanden: Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlemƒ1.20 Haarlem van 1—5 regels ƒ1.elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regeL Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der oBij Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente),1.30 Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; Franco per post door Nederland1-65 m-... T^ 'W 50 Cts. voor 3 plaatsingen k contant. oSsSzTd^li'voir'Hiriem' 1 i 1 i i i I Redactie Administratie: Groote Houtstraat 53. yf de omstreken en franco per post ,0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Costfer. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZES BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. Koningin Wiiheimlna en Frins Hendrik te Haarlem 't Bezoek van Koningin en Prins behoort tot het veriedene en de Hooge Gasten, weergekeerd uit de Spaarne- stad. in het midden dep Amsterdam mers, warden toegejuicht, bejubeld in de hoofdstad, zooals wij het giste ren in Haarlem hebben gedaan. Voor ons is de gewichtige dag voor bij; maar de geschiedenis onzer stad is een mooie bladzijde rijker gewor den. t Koninginnebezoek van 1910 ral een blijde herinnering achterla ten. Het vertoef in Haarlem was betrek kelijk kort, maar in die vijf uren tijds heeft het Koninklijk Echtpaar tal van feestelijkheden bijgewoond en heeft vele gedeelten van de stad bezocht. Heel Haarlem is dan ook in de ge legenheid geweest om Koningin en Prins te zien. Algemeen viel het op, dat H. M. er zoo kerngezond uitzag. De lieve en vriendelijke verschijning van Koning in Wilhelmina, die zicli zoo eenvou dig en ongekunsteld tusschen haar volk beweegt, wekte overal sympa thie. Eu 's Prinsen prettig en goed-rond optreden was mee zeer naar den zin van de toeschouwers. Het verder gedeelte van het bezoek verliep geheel volgens de vóór-be schrijving. die we gister daarvan ga ven. We geven hieronder eenige aan vullingen. Allereerst dan nog over het Bloe- men-corso. Het glanspunt was de sprookjes- mooie bloemendans. Wat een gratie van kleuren en lijnen. Teeder-paars, tweekleurig geel, Tood-groen en .zachtev-groon waven de fraaie bloemen-costmims. Het was een heerlijkheid voor de oogen, die aardige jonge meisjes bevallig-ranlc met dans-wiegen- de gebaren op de Faust-muziek te zien bewegen. II. M. vond deze bioemendans zeer lief en zij onderhield er zich ee- nige malen met de heeren Binger en Crommelin over. Mr. Vis, gaf Prins Hendrik inlich tingen. De Pruis onderhield zich hier ook nog eonjgo oogenblikken met Ba ron van Tuj il van Serooskerken. Na wat we gister over het corso schreven, wagen wc ons niet aan een detailbeschrijving. De vormen van rijtuigen en auto's waren door zulk oen heerlijke pracht van bloe men ombloeid, dat dc 28 voertuigen kleine lusthoven geleken. Ook van de groepen was veel werk gemaakt. Het was een schitterend feest. Op den vierden rijtoer zou H. M. een bouquet aangeboden worden, meldden we reods. Al even over tweeën stonden voor t Diaconiehuis dor Ned. Herv. Gemeen te de oudjes geschaard, en ze keken zóó blij en zé snapten zoo vxoolijk met elkaar, dat de Koningin zelden door levenslustiger schare ontvangen zal zijn. In de vostib.uie zat rnej. Jans- je van der W&ile, dc 85-jarige die II. M. een fraai bouquet zou aanbieden, 'dat. de verpleegden voor 't totaal hun ner veToende spaarduitjes gekocht hadden. Het vrouwtje was wel wat zenuw achtig, maar vond het toch blijkbaar een heele eor, der Koningin een rui ker te mogen aanbieden. Het bloem stuk was van witte rozen en eon roz© Jmt hing sierlijk naar beneden. Toen de Koningin te ongeveer kwart voor drie passeerde, trad Jans- je naar voren, reikte H. M. de bou quet en kreeg van de Koningin eon hand met een vriendelijk bedankje. Do mannen lichtten eerbiedig hun ne petten op en het omringende pu bliek juichte luide. Op haar vijfden rijtoer werd H. M In de Anegang een prachtig bouquet orchideeën aangeboden namens den heer Beekman, door de jonge dames Marie Beekman, Lilie Funbe, Marie van I.iemt en Jo Lembcck. Te midden van 't gejuich der me nigte reed H. M. toen weer verder. In de kerk maakte de tribune on der het orgel met de 400 leden van het koor, orkest en solisten een im- posanten Indruk. Maar een dankbaar publiek was 't niet, dat hier gekomen was, want onder het Halleluja zat men ongedul dig uit te kijken naar de komst van Koningin en Prins. Wie in de zijban ken zat, zette de deuren open, om de Koningin bij het inkomen te kun nen zien. En toen H. M. verscheen klom men zelfs hier en daar op do banken. Maar gelukkig begreep men dat dit onbescheiden gestaar de Koningin lang niet welgevallig was, en toom de men zijn nieuwsgierigheid wat in. H. M. en de Prins vvairen in dc ke<rk voortdurend onder het bereik- van de lens van een foto-toestel, zon der dat zij daarvan iets bemerkten. Een handig fotograaf had n.l. een dor bankschotten laten verlengen met een plank, waarin een gat was ge maakt voor de lens van het toestel. Zoo kon er voortdurend gefotogra feerd worden, zonder dat de Hoogo Bezoekers er hinder van hadden. Bij het verlaten der kerk door Ko ningin en Prins stelden zich velen In rijen op langs den weg, waarlangs 11. M. en de Prins de kerk verlieten. OP DE BLOEMEN TENTOONSTELLING. Omtrent het Koninklijk bezoek aan de Bloemententoonstelling kan nog worden medegedeeld, dat H. M. de Koningin zich niet alleen over alle inzendingen in de zalen nauwkeurig deed inlichten, maar vooral ook war me belangstelling bleek te koesteren voor het succes, dat de Nederlandsche tuinbouw in zijn verschillende scha keeringen op de tentoonstelling, ook tegenover het buitenland, heeft inge- oogst.. II. M. verzekerde den heer Krelage lv; herhaling, dat Zij van dit succes met de meeste belangstelling gcregc-'d had kennis genomen en dat Zij zich daarin bijzonder verheugde. Ook vond II. M. gelegenheid woorden, getuigende van warme wnardcering, uit te spreken over de wijze, waarop de Ncderlandsche tuinbouw ten vori- gen jare te Berlijn den Nederland- schen naam gehandhaafd had. ter wijl Zij zich in bijzonderheden deed inlichten omtrent de wijze, waarop de Nederlandschc tuinbouw op de we reldtentoonstelling te Brussel verte genwoordigd is. Vooral gaf 11. M. Ha re ingenomenheid te kennen met de samenwerking, die vooral sedert de tentoonstelling te Berlijn op tuin bouwgebied zulke goede resultaten heeft opgeleverd Bij hel binnentreden van het tweede hoofdgebouw, in welke zaal vele in zendingen behoorden tot de voor jaarskeuring der Nederlandsche Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde, werd de Voorzitter dier Maatschappij, Baron de Grancy, aan H. M. voorgesteld, die na een bouquet aan de liooge Bezoekster te hebben aangeboden, voor dit gedeelte dei- wandeling H. M. geleidde, terwijl de heer Van Laren, Voorzitter der Keu ringscommissie, als geleider van Z. K. II den Prins optrad. Inmiddels was dc lijd voor het bezoek reeds ver streken, zoodat de bezichtiging van deze zaal in een versneld teinpo moest plaats hebben. Bij het verlaten dei- zaal traden de heeren Krelage en Van Waveren weder als geleiders der Hoo ge Bezoekers op, die zich vervolgens door den Franschen aanleg naar liet gereedstaande rijtuig begaven. Alvo rens te vertrekken, betuigden Beiden Hunne hooge ingenomenheid met de tentoonstelling en namen Koningin en Prins met een hartelijk woord van dank afscheid van hunne geleiders. Niettegenstaande er tijdens het Ko ninklijk bezoek 3000 menschen op het terrein aanwezig waren, is, dank zij de genomen maatregelen, do orde geen oogenblik verstoord en zijn de Hooge Bezoekers in de gelegenheid geweest het bezienswaardige der ten toonstelling rustig en ongestoord te bezichtigen. KERK-CONCERT. Een mooie, indrukwekkende plech tigheid was het bezoek van het Vor stelijk Paar aan do Groote Kerk. Toen II. M. en de Prins daar te on geveer kwart over 4 verscheen wer den de hooge gasten er gewacht door een heel het gebouw vullende volks menigte, en een talrijk gemengd kooï onder leiding van den heer W. Ro bert dat reeds vóór de komst van II. M. de hoogo gewelven bad doem weergalmen van Handels imposante „Halleluja"-tonen ontving Haar nu met een uit volle borst gezongen Wil helmus en zong Haar vervolgens een „Welkom" toe, waarvoor Dr. J. B. Schepers de woorden en W. Robert de muziek geschreven had, en dat door het koor, gesteund door het or kest van het Amsterdamscho Con certgebouw en het orgelspel van den heer W. Ezeirman, met veel animo werd ten gehoore gebracht, Wat in deze compositie het meest de aan dacht vroeg was een alt-solo, door mevr. A, C. Craandijk-Schuil heel mooi gezongen. Ook het solo-kwartet bestaande uit mevr. C. de Witt Hu berts, mevr. Oraandijk—Schuil, den heer Jac. v. Kempen en den heer Ge rard Zalsman klonk zeer goed. Na het gelegenheidsstuk volgde nog Duet en Slotkoor uit het „Lobgesang' van Mendelssohn. Hier bereikten wij het hoogtepunt van deze muziekuit voering. De samenzang van mevr. Do Witt Huberts en den hoer v. Kem pen verdient veel lof; maar vooral het groote ensemble was voortreffelijk. In levendig tempo en toch volkomen duidelijk werd de slotfuga gezongen en zeer schoon opgevoerd tot een machtig© climax. Eere aan den diri gent en alle medewerkenden. Onder het zinge nvan een Psalmvers werd nu het Koninklijk Echtpaar uitgelei de gedaan. Na eenige minuten was het kerkgebouw ontruimd. En hier mede dit schoone en welgeslaagde nummer van ons rijk feestprogram ma ten einde. PHILIP LOOTS. HET VERTREK. Reeds lang vóór het uur van ver krek der Koningin en van Prins Hen drik daar was, had zich op het Sta tionsplein een enorme menigte verza meld. Op het perron zag men om streeks half vijf verschillende hoog- waairdigheidsbekleeders verschijnen, als Kolonel Spaan, luit.-kolonel Van Spengler, majoor baron Van do Ca- pellcn, Mi'. Pelerin, de beer Fr. Lief- tinck, enkele leden der Provinciale Staten, allen in groot gala, de wet houders en den secretaris. Ten slotte verscheen movrouw Boreel van Hoge- landen, de echtgenoote van onzen burgemeester. De Koninklijke trein reed voor: nu zou Hare Majesteit toch spoedig ko men, dachten de wachtenden. En spoedig verscheen Zij ook. Daar kwam Ze de met een looper bekleedc trap op, met onzen burgemeester aan Haar zijde, in een druk discours gewikkeld. Boven aangekomen onderhield on ze Koningin zich eenige oogenblikken met mevrouw Boreel en sprak ver volgens alle aanwezige hoogwaardig- heidsbekleeders op minzame wijze een voor een toe. Vervolgens werden de troepen geïnspecteerd, die op het perron hadden postgevat. Dit geschiedde onder de fanfaTcs van het muziekkorps. En toen kwam het afscheid. De Koningin stapte, gevolgd door Prins Hendrik in haren specialen wagen en zacht bewoog zich de Ko ninklijke trein voort. Achter- een der portierramen zag men de Koningin zitten. Vriendelijk nijgend! DE ILLUMINATIE. Viel overdag de versiering te be wonderen, 's avonds was dat in niet mindere mate met de illuminatie het geval, 'n Blik, 'n totaal-blik op dit avondlichte Haarlem bracht een sen satie van groote schoonheid. Boven donkerde zwartig-blauw de hooge luchtstoip, waarin de sterre-schroef- jes hun wit schitteriicht uitpurelden, maar wier geglans, verre, niet over- schaduwd, maar over-1 i c h t werd door hei gestroom en gegloei van de glans-uitstortingen der lam pions en vetpotjes en electrische glaasjes. ltozig-oranje golfde die vloed, die zee van schittering als 'n lichten dak over de straten, vloeide op tegen de gevel-rijen, die nu blankten als op den vollen dag, maar in veel intenser en inniger getint. VViite uitglanzin- gen van het schitter-felle electrische vonkje golfden dooreen met den zachteren, meer gedempten schijn van de droomende vetpotjes, en als kleurige vruchten wapperden en schommelden in den lichten avond bries de oranje-gouden lampion- bolletjes, waaronder bont het gewoel van de duizenden feestenden deinde. In de Groote Houtstraat straalden sneeuw-koel, hoog boven de hoofden, de koude felle stralen der electrische bollen de gewone straatverlichting, maar nu met die volksdrommcn on der zich van een onbeschrijflijke pracht. Rustig in kalme verhevenheid hingen ze daarals melk-parels ver schietend het sneeuwen gestuif der licht-deeltjes, die het al tot een groot feest maakten van stralenden glans- gloed. Blank golfden die koele stroomen door de straat, dwalende en schui vende over de portiek-hoekjes, het zettend in paarsig-bleek geglans. En nog treffender was het, om uit de Houtstraat, uit dien scherpen, blan ken lichtstroom, te komen in den heiranisvollen Anegang-schemer. Als een gouden sterre-dak slingerden en wiegden zich van gevel tot gevel do al-oude vetpotjes, die eigenlijk de meest-feestige straatverlichting zijn, welke men zich denken kan. Warm- roomig-geel gloeiselde het mysterieu- se geglans voort, blinkelend en kaat send op duizenden blijde menschen- gezichten, die verschemerden stil in dat bleek-gulden deinende licht. En als dan even het koeltje door dat slingerend glansdak huiverde, en de potjes even speelsch op zich meevoer de, om ze een moment later weer te rug te laten schommelen, dan was "t. of al dat schijnsel-geel in dc straat mec-vloeide en of we liepen, als dui kers, in een rondom ons wiegende, oploopende en weer neer-rellende zee Van veel smaak getuigde de ver lichting der Kleine Houtstraten. Die van de Ged. Oude Gracht naar de Kleine Houtbrug gloedde in 'n vocl- vervïge schittering van oranje- en rood-wit-blauwe lampions. Bonte groepen hingen te stralen tusschen de groene sparre-slingers, die nu zoo donker schenen en op en kele plaatsen meer verlicht waren door de afstraling uit de papieren licht-kooiljes. Als vogeltjes zitten de kaarsjes iaarin gevangen, met dit verschil slechts, dat deze vogeltjes geen gezang uit hun keeltjes laten orgelen, maar slechts zwijgend schij nen, al maar schijnen. De 2e Kleine Houtstraat, het gedeel te van Ged. Oude Gracht lot Anegang, had meer niet lainpion-s lingers gewerkt. Ook deze waren 'n oogen- lust. 't Donker-gouden licht welfvle in breed glans-gekring rond de bronnen dier heerlijkheid en laaide en vlamde van huis tot huis, tot de gevels som wijlen als vergeestelijkt, geïmniate- rniliseerd schenen. Geen koude harde steen was dit meer, de duizenden gloèiselpyitjes hadden die ontbonden, en de huisgevels waren hoogten van stralenden nevel geworden, die een gloed in-zich-zelf bezaten, welke zij tc midden van het glans-gestroom ter vermeerdering van den dag-nacht uit stortten. Dat het niet zoo was, werd menig feestganger maar al te duide lijk, als hij er in onzachte aanraking moe kwam. De Lange- en Korte Veerslraat slo ten zich met een verlichting in den- zelfden trant waardig bij de Kleine Houtstraat aan. Ook hier glanselde het licht-gegloei van alle zijden, maar ter tint-vermeerdering was ook de Anegang-verlichting aangewend, zoodat hier de fel-gouden lampion- gloeden om den voorrang kampten niet den bleeken zilverigen schijn van de vet-potjes, die door aantal moesten good-maken, wat zij in grootte misten. Maar juist die strijd gaf aan deze straten iets wonder aan trekkelijks, iets schilderachtigs, iets fantastisch. Hier overwon eens het goud-gegloei van de oranje-papieren lichthuisjes, daar behaalden de stille, maar helder-pinkelende vetpot-pitjes de zege. Op de grenslijnen der licht- gobieden mengelden zich beider schijnsel op harmonische wijze in een, en op die plaatsen was het wer kelijk, of vloeiende stralen en drup pels van goud-damp langs het kwisti ge tak-gegroen neerdropen. De Oude Groenmarkt kwam met een groote verrassing, llier waren de lampions, als gloeiende warme vruch ten, in de onderste boomtakken ge hangen, zoodat een gansch net van liebt zich onder de zware bencdon- takken doorslingerde. Fel golfde te gen het massieve donker-zwarc boom-groc-n dit rozig gegloei en deed bladcr-reeksen glimiueu en glnnsclcn in een oneindige verscheidenheid van ongevvoon-mooie licht effecten. De Spekstraat had bij gebrek aan boomen de lampions aan palen ge hangen en de firma Joh. Enschedé en Zonen deed tegen den gevel een groote, electrisch verlichte \V. niet kroon en lauwerkrans schitteren. De Groote Markt leverde een inder daad grootschen aanblik op. Behalve de helle neersneeuvving van de elec trische straalbollen, die in statig def tig meerderheidsgevoel neerzagen op de lagere lichtsoorten, stond daar als 'n dam van glans de kleurige omgroen- de muziektent, waaruit opstegen de klank-waaüngen van 't korps, dat den ganschen avond veler aandacht geboeid hield. Klectrisch-fel lichtte daar Haar- lcmsch centrum-punt op, wijd-verstra- lond als 'n reusachtige komeet ster niet die van Halley z'n opeenpak kingen van gloeisel-vuur en vl#m- geschitter. En flikkerend, blauwig- wit, waaiden daar van den stadhuis gevel de honderden gastongetjes, dio onder den zachten drang van 't Mei briesje zich in elkaar verwarden en soms zich geheel vereenigden en tot één vlam werden van ver gezien wa ren die dunne vurige lijnen, die zoo scherp daar tegen den z waar-zwarten achtergrond stonden afgcfeekend, als los daar staand in de lucht, als vrij neergelaten van een onbekende plaats midden in de drukte van het feest. Hoe trotsch pronkte daar niet 't „Je maintiendrai'' Ik zal handhaven, nu en steeds. Het maakte een machtigen indruk, dit kranig-krach tig devies on zer Oranjevorsten, en do blauwig- pouden letters waaiden niet uit, maar stonden vast, fiks en sterk, niet over wonnen door den wind. evenmin als het Oranjehuis door de tijden verdwe nen is De Gierstraat en Koningstraat heb ben zich beide van de beroemde licht kooien bediend. Het zijn groote peervormige geraamten van ijzer- draad, die op elk buiginkje en kroinminkje met lampions zijn be hangen, en zoo 'n heldere, maar toch gedempte uitstraling geven. Zelve vullen ze leege plekken op voortreffe lijke wijze aan, en daarom zijn ze bij een straat-illumineering als deze van grooten dienst De Koningstraat en Gierstraat hebben er dan ook een dankbaar gebruik van gemaakt, en daarenboven gewone lampion-slingers niet gespaard. Daardoor zagen beid© straten er buitengewoon gezellig uit. De Barteljorisstraat had haar twee afsluitpoorten netjes verticht met lampions van de kleuren onzer vlag. Als door twee gordijnen van licht werd de straat aan beide zijden be grensd. Fel straalde 't bonte gckleur van de puntbogen ten grond, en toe kende daar in de kleine plasjes, die de sproeiwagen er had achter gela ten, duizenderlei veelstraligc sterre tjes, die pinkten en parelden in 't beetje water en dat op zilvermeertjcs deden lijken. De straat zelve had van de oranje- lampions een goed gebruik gemaakt, 't Blonk en rozigde als in 'n fijnen glans-gloed die met elk windrichtje wisselde. De Kruisstraat, en vooral de Kruis weg baadden in een zee van oranje- lichtgestroom. Bij de Pnrklnnu ver veel vu ldigden dc lichtkooien zich sterk en in diezelfde mate 't glans-gestraal, zoodat 't daar wel kl aar-lichten dag leek. In de Kruisstraat waren de rood-wit-blauwe lampions opgehan gen op de saamkomings-punten van een viertal sparregroen-slmgers, daar binnen goudde een reusachtige oran je-lampion, die een fraaie mengeling van tinten te voorschijn riep. Yen dc Kruisbrug af was 't een prachtig ge zicht te zfen op dien rozigen vloed van de honderden Jicht-huisjes, wier transparanten 'n deioinkje voor zich heen schiepen, dat in al wijder kriu- gen rond-cirkelde. En dan daaronder opstijgend tot ver boven de feest ig- lichte daken, 't gezang en gejoel van al die feestenden, van al die blijden, die nu weer met volle teugen profi teerden van 'n Oranje-feest van den echten ouden stempel. 't Stationskoffiehuis op 't Plein van dien naam, had een schitterende ver lichting van eiectrische gloeilampjes aangebracht, die 't in alle opzichten „deed". Ook de Zijlstraat schitterde op deze moderne wiize. Het intiem waziger- goud-gedempte licht van de vetpotjes had ook hier moeten plaats maken voor 't felle stralende geflikker van do gloeilampjes. Tegen de wanden van de afsluit-poorten stonden do kleine glas-peertjes als lichtende zoo men op en de middenpoort, do renais- sance-krulspoort, was overdekt met een menigte dezer lichtende vrucht jes. Het park op de Gedempte Oude Gracht was met vetpotjes verlicht. Langs de hoek-hosschages was een kransje van deze illuminatie aange legd, en de fontein, <lio onvermoeid een lorschen waterstraal omhoog spoot, was geheel omlegd met deze aardige lientjes, die in 't gras een mooien indruk maakten. De muziek tent, die tusschen de beide Geranium- perken in staat, liet den ganschen avond zijn lustige wijsjes door de straat schallen, zoodat 't ook hier ter dege druk was. W at de particuliere huizen betreft, ons vielen op in de Smedestraat het Technisch Bureau, voorheen Gebroe ders J. Roozen, dat met een paar per- ceelen er naast, een aardige gloei lampjes-versiering in rood-wit-Llauw had aangebracht. In de Groote Hout straat onderscheidden zich d© per ceel en van de he©ren J- T. Mathot, die alle ramen en de vensterbanken met rijen witte gloeilampjes afgezet had en J. F. v. d. Vaart, die laugs de op schrift-borden op zijn gevel geele di to's gelijnd had. Ook d© heer J. P. C. van Gurlzeen had een wel aardige electrisch-Jioht-versiering aange bracht. De N'assaulaan was neljes met lam» pions verlicht. 't Is zeer wel mogelijk, dat wij hier of daar een lichtje vergeten hebben, dat genoemd had mogen worden. Dat men ons dit niet ten kwade duide. Er was zóóveel! Een woord van hulde komt ook voor de illuminatie zeker toe aan de straat- ui bunrtcomité's, die voor <lc Rnnsrli© traten-mooimaak zoo geijverd heb ben. Het is hun werkelijk gelukt iels tot stand te brengen, dat dor Spaar- nestad in alle opzichten waardig was. Des avonds bewoog zich e©n groote menschenmenigte door de straten. Het scheen ons toe, dat er meer dan gewoonlijk het geval is. troepjes beschonken lieden het den feeetgi".- gers onaangenaam maakten. Vóór en in de café's op de Groclo Markt concentreerde zich de drukte van dit stadscentrum. Men had er een prettig zitje en k a er van 8—10 uur luisteren naar het concert, waarbij het Mannen!;, r „Onder Ons', directeur de heer Van Gemert, verdienstelijken zang ten g :- hoore bracht. Tot heel laat in den avond bi-.-.f men feestvieren. 't Avondfeest in de Bron is ui:.-:© kend geslaagdIn 't park hackten zich duizenden vereenigd, om daar, na een woelïgen en drukken feestdag, in kalmte nog wat na te feesten. 't Was heerlijk om in den tuin te zitten, om te genieten van 't mooie zomeravondwee'r, maar vooral om to luisteren naar de goede muziek van 't Jnfanterie-korps. Onze stafmuzki; had een aardig programma gekozen, al was 't ook meest vroolijke muziek. Dat de toehoorders over 't gehooide tevreden waren, bleek wel.uit 't ap plaus dat na enkele nummers klonk. He clou van den avond was natuur lijk 't vuurwerk, In langen tijd hebben we in Haarlem niet zoon mooi spel van vuur en licht tc bewonderen gehad. 't. Was een inooie verzameling, waarvan vooral genoemd mag wer den no. 4 van de reeks een girandole van purperrood met groene vonken, draaiende in een krans van brillant- vuur, overgaande in maguesium licht en no. 8 guilloche's van door el kaar draaiende gekleurde cirkels in een krans van brillant en magnesium vuur. T Laatste stuk was toch 't aller mooiste. De slotdecoratio bestond uit de letter W. waarboven de Konink lijke kroon in diamantvuur en omge- ven door lauwertakken vau gekleurd liclit geflankeerd door de letters J. TT., ieder in een stralenkrans van briilantvuur en door contra-batte: n an gekleurde licbtkogels. Bij 't branden van dit stuk spec-Ida de muziek 't Walheimus. Dat was een plechtig moment I Na een dankbaar applaus ging een deel van 't publiek welvoldaan huis waarts. Velen bleven evenwel om den avond te besluiten met een gezellig dansje. De Bron-directie zorgde dus v >r een mooien avond: een waardig slot voor den feestdag. ONDERSCHEIDINGEN. Bij Koninklijk Besluit zijn beim-un* in do orde van Oranje-Nassau: tot commandeur, jliir. nvr. J. W. G.. Boreel van Hogelanden, burgeme<"-- tar der gemeente Haarlem; tot officier, dr. H. D. K ruse man, wethouder der gemeente Haarlem: tot ridder, G. B. Crommelin, voor zitter der Vereeniging Koninginne dag", te Haarlem, en II. J. F. A. A. M. van Goor, commissaris van politie aldaaT; Th. van Waveren. te Heemstede, voorzitter der commissie voor de Na tionale Bloemententoonstelling te Haarlem, en G -H. van Waveren, te Haariem, lid van de Algemeen© Vereeniging voor Bloembollencultuur aldaar. en is de eere-medallle van di© orde in brons, toegekend aan W. Bce, werkman in dienst bij de openbar© werken der gemeente Haarlem. SNIPPERS. De heer John F. Hulk schrijft ens over de versiering der Groote Hout straat het volgende Op verzoek van Bestuurderen dor Gr. Tloutstr-Vereeniging werd door

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 1