Pfoclaaatie. Nagekomen Advertentlën. Weerbericht MEDEDEELINGEN VAN HET RONINKL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorm. 10.50 uur.) De Bildt, 27 Mei 1910. Hoogste barometerstand 709.9 m.M. ie Horta (Azoren) laagste 750.4 m.M. te Stockholm (Oostkust van Zweden). Verwachting tot den avond van 28 Mei Windmeest matige Noordelijke tot Westelijken wind. Gesteldheid van de luchtzwaar bewolkt of betrokken, waarschijnlijk regenbuien. Temperatuur s geringe verande ring Barometerstand te haarlem. Ach teruitgang. Vorige stand te 8 uur 767 m.M. OPGAVE VAN: JOH. M. SCHMIDT Optiolen 80 ZIJLSTRAAT HAARLEM. ïbermometerstand te Haarlem. Vrijdag 87 Mei 'Hoogste gisteren 9 uur P. 65 Laagste hedennacht F. 61 Hoogste heden tot 19 uur F. 54 HOOQ- en LAAGWATSRSTANDEN 88 UeL Hoog water. IJmuiden vm. 6 u. 85 m.; nm. 6u. 50m Katwijk vm. I u. m.; nm. 5u. 26m Petten vm. B u. 45 m.; nm.6u. 10m Laag water, ftmuiden nm. 1 u. 25 m.; nm. lu. 50 m Katwijk nm. lu. 5m.;nm. lu. 80m Pellen nm. 8 u. 66 m.; nm. 3u. 20 m Het aansteken der lantarens van rijwielen, auto's en andere voertui gen moet te 8 u. 28 m. geschieden. mij een ontwerp voor de versiering gemaakt, 't welk om fiuancieele en techuisclie reden niet werd aangeno men. Mij van verdere medewerking onthoudende, gaf ik aan genoemde Bestuurderen het recht om voor zoo ver zij het wenschelijk zouden oordee- Ven, gedeelten van het ontwerp te be nutten, onder uitdrukkelijke voor waarde echter, alsdan geen verant woordelijkheid op mij te zullen no men. lu geen enkel opzicht, uitgezonderd de staande vlaggen, werd van dit recht gebruik gemaakt, of, indien het Inderdaad in de bedoeling heeit gele gen dit wel te doen, dan toch is do uitvoering er van op zoodanig een afwijkende en verminkende wijze ge schied, dat ik mij niet gaarne zou Ia- ten aanleunen als de ontwerper er van gedoodverfd te worden. Men verzoekt ons te melden, dat de wagen van long-Nederland ook uit ging van de scholen voor Middelbaar Onderwijs en het Gymnasium. Bij het concert in de kerk was on der het duet zeer hinderlijk het schuifelen van de menschen, die in het achterste gedeelte van de kerk stonden en tegen het einde naar vo ren drongen, om de Koningin bij Haar vertrek nog eens te zien. Een volgenden keer kan een verzoek om onder de uitvoering niet van de plaats te gaan, gesteund 'door de aanwezig heid van vele Commissarissen van orde, nuttig werken. Toen H. M. de Koningin bij den eerde onzen oud-stadgenoot, den heer Zeewoldt, toesprak, bleek dat Hare Majesteit bekend ia met de om standigheid, dat de vereeniging Voor Vaderland en Koning de oudste weer- baarheidsvereemging in ons land is. Bij het vertrek van den Dreef van den wagen, waarop de meisjes zaten, die den bloemend.ans hadden uitge voerd, werd eerst het eeue en daar na het andere paard zóó lastig,. dat de heer Martin de verantwoordelijk heid niet langer aandurvende, de meisjes liet overstappen in een an deren wagen. Op het Spaarne was een cere-poort aangebracht, waarbij zeer merkwaar- d'g waren een viertal kolossale heral dische lansen met zilver gedreven spitsen en oranje-wimpels. Aangebracht waren schilden met de wapens van Oranje-Nassau, Mecklenburg en Haarlem, die onder ling door bloemslingers verbonden tijn. De kunstschilder Joh. Karden en de heer Guiaaf van Kalcken wijdden hieraan hun zorgen. De laatste had voor zijn atelier voor kunstsmederij in de Jansstraat een mooie gevelversiering. De vlag was, naar alouden trant, met den mast in den top als standaard tegen de gesmeed-ijzeren marquise aange bracht. Rond een venster was eene omlijsting van bloemen en sparre- groen. Daartusschen prijkte een zilve ren relief-medaillon van de Koningin en een zilveren jardinière met rozen. Jhr. P. Quarles van Ufford, com mandant van de Eerewacht, bood ftan de leden gisteren een feestmaal- lijd aan. Tot gisteravond elf uur was er nie mand aan het politiebureau opge bracht In den loop van den nacht hielden de agenten eenige beschonken Heden aan. Aan do Eerewacht heeft de Ko ningin een herinnerings-medaille aan hot foest van gisteren geschonken, waarop de woorden Haarlem, 26 Mei 1910, gegraveerd staan. Aan don Burgemeester werd na mens Hare Majesteit een bedrag van 1500 ter hand gesteld voor de alge- meene armen en 200 voor de politie, terwijl Zij aan het bestuur van het Weeshuis een bedrag ter hand stelde, om do kinderen te onthalen. Daar kwam het aan, het Koninklijk rijtuig, met Hare Majesteit en Zijne Koninklijke Hoogheid er in. Vlak voor Hotel Roozen hield het stil, boschenen door de flikkerende stralen der Oranje-zon. De Burge- moester van Heemstede en de Raads leden schreden vooruit, en de eerste hield zijn toespraak. Onze Koningin bedankte minzaam en zeide o.a., dat bet Haar speet, slechts zoo kort in Haarlem te kunnen blijven, daar Zij alles zoo mooi vond. Met de eere poort betuigde Zij zeer ingenomen te zijn. Vervolgens reed de stoet den Hout In. Door de firma Beijnes is aan haar personeel bekend gemaakt, dat niet tegenstaande de dag van gisteren met inhalen door dagelijks één uur lan ger te werken was vrij gegeven, voor dien dag één dag extra loon zal uit- Ixxtanld worden. Gisterenmiddag werd een heer^ die met zijn gezin in de Groote Hout straat aan het feestvieren was, zijn gouden horloge en dito ketting ont rold. Dit is aangegeven bij de politie. Gisterenavond ontving het politie korps 20 rijksveldwachters uit de om liggende gemeenten ter versterking. Niet alleen had de heer J. Schreu- ders gisteren aan de Lakenkoopers- straat een tribune doen opslaan, van waar de verpleegden van 't Buiten huis een goed gezicht hadden, wan neer H. M. en Z. K. H. voorbijreed, maar tevens had genoemde heer ook zorg gedragen voor een tractatie aan de verpleegden. De Groote Houtstraat, die anders dikwijls het hoogtepunt vormde van versiering en verlichting, was dit maal armelijk op 't stuk van versie ring en was heelemaal niets, ten op zichte van verlichting. AUe illumina tie ontbrak. Wij hebben bij 't bes.luur der Groo te Iloutstraat-\ ereeniging informaties gevraagd en vernomen, dat men do verlichting maar achterwege heeft gelaten, omdat men meende dat die toch niet tot haar recht kon komen bij dezo versiering. De politio had gister een drukke dog. Eon woord van lof voor haair flink optreden mag haar niet ont houden worden. Algemeen is het per soneel verheugd over de gift van ƒ200, door de Koningin geschonken. Dit is do eerste maal, dat een dergelijke gratificatie wordt verleend. Het heeft al de gasten van 't col lation getroffen, met welk een helde re, klankvolle stem de Koningin Haar antwoord voordroeg op de welkornst- rede van den burgemeester. Bij den cercle, die volgde, sprak HiU'o Majesteit al de aanwezige Raadsleden en verschillende andere gasten aan. Na afloop van de feesten hebben een vijf en twintigtal leden van het hoofdbestuur en leden van Commis sion gezamenlijk het middagmaal ge bruikt. De heeren L. C. Dumont, J. J. Zee woldt en H. J. F. A. A. M. van Goor waren daarbij gasten. De voorzitter, de heer G. B. Crom- nielui, openae de reeks der toosteu met een dronk op het Vorstelijk Huis. Namens de aanwezigen werd een te legram van hulde aan de Kwunklijke familie gezonden. In tul van toespraken werd dank gebrucht aan zooveien, die tot het welslagen van het feest hebben bijge dragen. De heer A. van Rossum vvenschte deu voorzitter, den heer Cromnielin, geluk met de hem verieeude onder scheiding, die eer tevens een is voor de geheeie vereeuiging. De heer Crom nielin zijnerzijds feliciteerde deu heer Van Goor met de hem verleende rid derorde. Beide toespraken werden met algemeene instemming begroet. De medailles, door de Koningin aan de leden van de Eerewacht geschon ken, zijn van brons, die voor den onder-commandant een kleine zilve ren medaille en van den commandant een groote zilveren medaille. De ine- daiUes dragen het opschrift 26 Mei 1910k De gemeente-werkman W. Bos, die do medaille van Oranje-Nassau-orde in brons heeft ontvangen, is voor werker bij de rioolwerkera hij is 35 jaar in gemeentedienst Naar rnen ons mededeelde, heeft hij indertijd de restauratie van de scheepjes in de Groote Kerk ver richt Een opkooper verkocht gisteren in de hoofdstraten programma's van do Amsterdamsche feesten. Vele koo- pers liepen er in 1 Terwijl heel Haarlem gisteren festvierde werden in 't Brongebouw als gewoonlijk examens voor de acte L. O. gehouden. Niet plezierig voor de examinatoren en candidaten. Bij de opstelling op hot terrein der cavaJeriekazorhe zijn Donderdag de paarden voor den tulnbouwwagen op hol gegaun. Zonder ongelukken te hebben veroorzaakt, werden ze weer tot staan en tol bedaren gebracht. Binnenland HET KONINKLIJK ECHTPAAR IN AMSTERDAM. Zooals men weet zijn de Koningin en de Prins reeds gisterenochtend in do hoofdstad aangekomen, maar de eigenlijke intocht had toch eerst plaats na het bezoek aan Haarlem. ie 5.20 reed de Koninklijke trein uit Haarlem te Amsterdam binnen. Na door den burgemeester en enkele andere autoriteiten ontvungen te zijn, werd in de wachtkamer ver toefd. Even later reed de trein uit Apel doorn binnen, meebrengend Prinses Juliana. De Koningin snelde toe, en drukte het kind aan 't hart. De men schen op de perrons (en 't waren er velen I) raakten in verrukking, en brachten Moeder en kind een harte lijke, spontane ovatie 11. M.. zelf de Prinses dragend, schreed daarop naar de statiekoets. Later zat Juliana op Moeder's schoot. De gouden koets was met zes zwar te paaiden bespannen, gereden A la daumont en van den bok door den ge- pruikten koetsier. Overigens reden de leden van liet gevolg in open landauers. Het was een schitterende en hoogst schilder achtige stoet. Do vele tienduizenden menschen, langs de wegen geschaard, hebben voor een feestelijken intocht gezorgd. Aan het juichen en hoera-roepen kwam schier geen einde. Het was een zegetocht l'oen het Koninklijk Echtpaar zioh later met de Prinses op het balcon van liet Paleis vertoonde, was het weer een enorme ovatie. Hedenmorgen had voor het paleis de aubade van de schoolkinderen plaats. Daarna was er cour vau ge luk wenschiug en dankbetuiging. Vanmiddag rijden de Koninklijke gasten uit en heeft de zanghulde der Nederlandsche eangvereenigingen plaats. TWEEDE KAMER. Men seint ons uit Den Hang: De minister verdedigde heden het wetsontwerp voor de subsidieering der M. U. L. O.-scholen. Hij zei, dat het oorspronkelijk ontwerp vooruit liep op de princieele bosLissing. Het nu behandelde ontwerp bedoelde en kel, om voor besiaande M. U. L. O.- scholen concurrentie met Middelbare mogelijk te maken, nadat de laatst genoemde gesubsidieerd werden. 166 scholen zouden daarvan profiteeren. Men kon dus niet zeggen, dat het ont werp niets beteekende. Hier was geen reformatorisch werk, doch subsidiee ring van een bepaalde bestaand type van scholen. De minister liet het ver worpen van 't ontwerp voor rekening van de Kamer. ONGELUKKEN. De kapitein van het regiment gre nadiers cn jagers, W. J. Munnick, is in de kliniek van het Roode Kruis, in de Jan van Nassaustraat, te 's-Gra- venhage, overleden aan de gevolgen van het storten van zijn paard, nabij het Pompstation der duinwaterlei ding, KONINGIN EMMA. Koningin Emma, die gelogeerd had bij de hertogin van Albany te Esher, is gisteravond te Londen aangekomen en por sneltrein van Victoriastation vertrokken voor Hare terugreis naar Nederland. De koningin van Engeland heeft Woensdagmiddag aan Koningin Em ma en de hertogin van Albany een bezoek gebracht. GEEN MISDAAD. Dozer dagen werd melding gemaakt van liet vinden van het lijk der 15- jarige Heilsoldate H. K. in het Iloen- diop te Hoogkerk. Nader kan nu ver meld worden, dat hier geen misdaad i nliet spel is, gelijk eerst werd ver moed. Pers-Overzicht Dr. KUYPER AAN HET WOORD. „De Standaard'' van gisteravond bevat onder den titel „Tegenstrijdig heden en onjuistheden" de volgende driestar Niet zonder ingenomenheid zal men in onze anti-revolutionnaire kringen kennis hebben genomen van het. war me pleidooi, waarin rar. De Jong voor do goede trouw van dr. Kuyper is opgekomen. Wel is hiermee het krenkende van wat hij in particuliere gesprekken, waarbij ook niet-geestverwanten te genwoordig waren, zich volgens zijn eigen verklaring ontvallen liet, niet weggenomenmaar er blijkt dan toch uit, dat het zijn bedoeling niet was, zich aan de cere van onze anti- revolutionnaire partij en haar erken den leider te vergrijpen. Tegenover den feilen aanval van de Linkerzijde kwam hij veeleer met zeggingskracht voor dr. Kuyper's goede trouw op. Juist daarom doet het ons te meer leed, dat wc ééne aanmerking op zijn rede niet in de pen mogen houder^ Terecht voerde hij zelf mr. Troel stra te gemoet, dat deze beter had ge daan, alvorens het verhaal van Enka publiek te maken, bij hem, mr. De Jong, zeiven te onderzoeken, of dit juist was. Waarom nu, zoo zouden we willen vragen, bracht mr. De Jong zelf de zen kostelijken raad niet in toepas sing, waar hfet den voorzitter van zijn eigen club gold Hij sprak in de Kamer, gelijk in het particuliere ge sprek, herhaaldelijk, en zelfs breed voerig, over onjuistheden en tegen strijdigheden, die hij beweerde in dr. Kuyper's Kamerverklaring ontdekt te hebben. Had het nu niet ook op zijn weg gelegen, om, eer hij deze bewe ring bij niet-geestverwanten in het publiek uitdroeg, bij dr. Kuyper te informeeren, of deze bewering wel met de waarheid strookte Hem zou dan. met de stukken er bij, gebleken zijn, dat ln dr. Kuyper's Kamurvorklaring slechts drie niets ter zake doende versclirijvingen voor komen lo. dat in den aanvang voor elf maanden zal te lozen zijn negen maanden 2o. dut een Consul-geiie- ruul niet geaccrediteerd wordt, maar exoquatuur erlangten 3o. dat een Consul-generaal, die voor lieel het land ia aangesteld, wel met de Re- geeriug in aanraking komt, maar niet voortdurend. Drie verschrijvin gen, die auu de zaak, waarom het gaat, niets toe of afdoen. En voor het overige zou hem gebleken zijn, dat de in de Kamer afgelegde verklaring van az moet gehandhaafd worden, als juist en met de bescheiden geheei in overeenstemming. Natuurlijk is dit in de Memorie, die voor de Commissie van beoJ: do. ling in gereedheid is gebracht, \,i- ledig met de siukken aaugetoond. Publiek daarentegen zweeg dr Kuyper, omdat nooit in eenig land een „politiek man" zijn politieke te geiistaiiders ais zijn rechters lieeil erkend, noch ook door do wet zich zijn politieke tegenstanders" als zijn rechters zug opgelegd. Maar dit gold niet van mr. De Jong; te minder waar hij in zijn goed bedoelde rede duidelijk bleek, geen tegenstander, maar medestander te zijn. Marktnieuws HAARLEMMERMEER. Graanmarkt Hoofddorp. Witte tarwe ƒ6—8 per 80 KG. Roode tarwe 6—8 per 80 KG. Haver 6.157 per 100 KG. Rogge 4.65—5 per 75 KG. Pnardenboonen 5.90—6.40 per 80 KG. Dulven boonen 9—10 per 85 KG. Karwljzaad 15.25 inclusief. Lainrnerenmarkt Hoofddorp, 25 Mei. Aangevoerd 5 5stuks. Prijs 9.75— /ll. Amsterdamsche Beurs. Openingskoersen van 27 Mei 1910. LABOUCHERE OYENS Co.'s BANK Bijkantoor Haarlem. Gr. Markt No. 1 en 3. TeL No. 577. PETROLEUM-AANDEELEN. Koninklijke Polr. 565—568, Sumatru Palembang 216 1/2, Anglu s 527 1/2, Perlak 136 1/2, Gew. Cult. 180, Actions 130. RUBBERS en TABAK zonder af faire. Opening onveranderd. De AMER1KAANSCHE MARKT opende vast. Atchison Topeka 1111/2, Erie 28 7/16, Kausas 351/4. Pref. Gulf 67, Missouri 417/8, Ontario 481/4, Rock Island 43 9/16, Southern Rails 26 3/4, Union Pacific 184, Amalg. 71, Wabash 21. Wab. Pittsb. 55/8, Steel 82 3/4, Carren 62 1/4, C. Marine's 61/8, Pref. id. 19, Bnds. 65 1/2. Burgerliike Stand HAARLEM. ONDERTROUWD: 27 Mei: J. A. M. Kerkhoff en M. T. J. Middeldorp. F. Andxéa en H. J. v. Beek. BEVALLEN: 25 Mei: G. Bmljn—Wolzak d. E. F. J. JonkerMunk z. OVERLEDEN: 25 Mei: A. E. v. d. WerffRnmondt, 47 jaar, Hazepateralaan; 26 E. P., 5 m., dochter van II. J. Star, Jansstr. 27 A. P. T. Baartsede Valk, 28 jaar, Raamsteeg. financiëeie Berichten HOLLANDSCHE ELECTRISCHE SPOORWEG MIJ. Aan het algemeen verslag over 1909 is het volgende ontleend Reeds in een naschrift van het vo rige verslag kon worden vermeld, dat met de Regeering den 8sten Februari 1909 volkomen overeenstemming ver kregen werd ten aanzien van de sub sidie-overeenkomst voor de Haarlem mermeerlijnen. Inmiddels was bij Koninklijk be sluit van 17 Februari 1909 no. 27 de aanwijzing der te onteigenen terrei nen geschied en werd terstond daar op voortgegaau met aankoop in der minnen van de voor de lijnen benoo- digde gronden. Het meerendeel dier terreinen werd op deze wijze aange kocht. Ten aanzien van de gedeelten, die niet op aannemelijke voorwaarden in der minne verkregen konden wor den, werden de voorbereidingen voor gerechtelijke onteigening getroffen. Vermeld moet nog worden, dat naar aanleiding van de met den Staat gesloten subsidie-overeenkomst door den Minister van Waterstaat bij beschikking van 19 Juni 1909 is inge trokken do concessie, onder degteeke- ning van 16 November 1897 verleend aan den heer Th. Sanders, voor het aanleggen van een locaal-spoorweg van Amsterdam over Sloten naar Haarlem, welke concessie o p den naam der Maatschappij was overge gaan. In verband daarmede werden de gestorte waarborggelden aan haar terugbetaald. Uit de Omstreken HAARLEMMERMEER. Verkiezing Prov. Staten. De liberale kiesvereeniging te Haar lemmermeer heeft in een vergadering met het oog op de a.s. verkiezing voor de Prov. Staten een grostal opge maakt van 4. Hierover zal nader met de andere kiesvereenigingen in dit district worden geconfereerd om dan in een gecombineerde vergadering een definitieven candidaat te benoe men. In een vacature van het bestuur der kiesvereeniging, wegens het be danken van den heer Kofoed, werd gekozen de heer D. Treur. LISSE. Te Lisee is het paard, gespannen voor den ledigen wagen van de brand atoffenfLrma Slot jen en Zonen op hol geslagen. De voerman Smlnk viel van den bok en overleed spoedig aan de bekomen verwondingen. Ingezetenen van HuarlemI Ilare Majesteit de Koningin en Zijne Koninklijke Hoogheid de Prins der Nederlanden, Hertog van Meck lenbuig hebben mij heden bij herha ling en met nadruk de verzekering gegeven getroffen te zijn door de geestdriftvolle, schitterende ontvangst van Uwe zijde. Ik acht mij gelukkig U daarvan de mededeeling te doen en dnuraan te mogen toevoegen de betuiging van mijne bijzondere erkentelijkheid aan alle besturen, corporatiéu, Conimïs- sien en part culieren, die zoo krachtig hebben medegewerkt tot het berei den van eene waardige ontvangst aan ILi.ro Majesteit en Hoogstderzelver Gomaal. Haarlem26 Mei 1910. De Burgemeester van Haarlem, BOREEL. De BURGEMEESTER van Haair- lom brengt tor openbare kennis dat heden door hem is ontvangen het na volgende telegram: „Jhr. BOREEL VAN HOGELANDEN, Burgemeester van Haarlem, „Bij mijne terugkomst in Amster dam is hot mij een behoefte U nog maals de verzekering te geven van „onze gevoelens van oprechte waar- deering voor de schitterende en „geestdriftvolle ontvangst ons te „Haarlem bereid, die onze harten „met dankbaarheid vervult en ik ver- „zock U nogmaals bij de bevolking ..daarvan onze tolk te willen zijn. „WILHELMINA." Aan het verzoek in bovenstaand te legram vervat meent hij niet boter gevolg te kunnen geven dan door op neming in ziju geheel. Haurlem, 27 Mei 1910. De Burgemeester van Haarlem, BOREEL. Stadsnieuws DE KOMEET VAN HALÏ.EY. Gisteravond is de staartster buiten gewoon goed waargenomen. En voor het eeTst heeft de menigte een staart kunnen bespeuren, ecu uitloo- pe maar hoven-links van een graad of zes, zeven, lien „fraaie" staart was het echter niet. Ilij was beslist veel zwakker dan de Melkweg, scheen slechts een uevclsireep te zijn. Doch ieder, die scherpe oogen bezat, kon op het „gunstig oogenblik", waarvoor 10 uur 45 min. was opgegeven, inder daad een staart „vermoeden." Bij vermoeden is het inmiddels gebleven. Waarschijnlijk zal zoo schrijft de deskundige van hot Hbld. de waarneming van gisteren de beate observatie blijven. De hemel stond bijzonder gunstig, was zeer „door schijnend om het zoo eens uit te drukken. Dit stond in verband met het isobazoment. Wij bevonden ons nl. op den voorkant van een z.g. ürek- hoos. En juist deze voorkant is het, die ons de sterrenhemels brengt. Hedenavond gaat de zon om 8 uur 2 min. onder. De maan komt eerst om 11 uur 44 min. op. Dan is de lo- meet intusschen reeds achter den ho rizon verdwenen, hetgeen om 11 uur 30 min. geschiedt. Als gunstig mo ment is in de label „tegen half twaalf' opgegeven. Daar echter kimbewol- king verwacht wordt, is de beste kans „tusschen 10 en 11." Men trach- te haar nogmaals te vinden, vooral daar thans maan noch schemering storen zal. Gov. Voorwerp en.. Een dameshorloge, Iterkslr. 3. Vel- sen. Een duimstok, W. Geldeloozepad no. 13. Een dumesrijwiel a. h. politiebur. Bloemendaal. Eeu ceiutuur, Anegang 7. Een tabouret, M. v. Heemskerk- straut 26. Een wandelstok, Spaarmvouderstr. no. 63. Een paar kinderschoenen, Reitzsty. 37, Schoten. Twee boezelaars, Camphuysstr. 11. Een portemomiaie inh. geld, Oran- jebooinstraat 133. Een portemonnaie lnh. geld. Donke re Spaarne 26. Een slinger van een klok, N. Groen markt 3. Eeu groene strik, L. Veerstr. 1. Een Prolestantsch kerkboek. Zijl- weg 117. Ee nzwartharig hondje, Pres. Steyn- straal 16. Een dauieshandtaschje, Harmen- j ans weg 47 J. Een groene pet. L. Wijngaardstr. 28 rood. Een moer met plaats, Harmenjans- weg 20. Een ceintuur met gesp, Voorzorg- straat 48. Een ring met sleutels, a. h. politie bureau. Een taschje met Inhoud, Rijpstraat no. 13. Een dameshandschoen, L. Heeren- straat 39. Ben strooien hoed, Schoterweg 56 rood. Een broche, de Keijstraat 7. Een koperen gewicht, L. Poellaan no. 15 E. STUKKEN VAN DEN RAAD. B. en VV. stellen vuoi de rekening' der voormalige corporation van nee* ringen, ambachten en bedrijven, al- hlt'i, over 1909 goed té kWrén en het v oordeelig sulJo, groot 1W95 1/2? ln de gemeentekas te storten. B. on VV. stellen voor de begrooting voor 191 i van deze voormalige corpo ration vast te stellen op 2024.12 1/&. De begrooting zul et moedelijW batig suldo van 1500 opleveren. B. en W. stellen voor eenige lok*» Ion in de school voor u. 1. o., lett. A., Klein Heiligland, oon lokaal in de opgeheven school voor 1. o. no, 11 (Ged. Oude Gracht) ter beschikking ie stellen voor het onderwijs aan da Rijksnormaallessen on ƒ300 beschik baar te stellen voor liaarlemsche icerliugen, die getrouw en met goed gevolg die lessen hebben bijgewoond. B. en W. stellen voor de reeds door den Raad der gemtcnle Velsen aange nomen en door ons medegedeelde overeenkomst, inzake gaslevering door Haarlem aan Velsen, goed te keuren. Doordat een der eigenaren van een perceel in de leiupeliersstraat, de heer J. Mooy, een ongeëveuredigd lioogcn prijs vraagt voor een opper vlakte tuin en schuur, kan de E. S. M. niet nukomen do voorwaarde, om binnen vijf jaren na de opening van de lijn Amsterdam—Zandvoort de ge heeie Tempclicrsstr,, oen breedte van 16 M. te brengen. B. en W. stellen nu voor. om dit perceel ten name van de gemeente te doen onteigenen. Deze oplossing schijnt in overeenstemming, meenen li. en W., met de zienswijze van den Minister van Waterstraat. Do E. S. M. zul de kosten der ont* eigenlngs-procédure moeten dragen. B. en W. stollen voor de rekening over 19Ü9 van Ie afdeeling Haarlem der Noord-Hollandsche Vereeniging „Het \v itle Ki.as" en de begrooting vim 1910, betreffende bet 2de douche badhuis, overeenkomstig het advies dor fiuancieele commissie, goed te keuren. Nieuweslagerij. De heer B. A. 11 Beekman heeft in het perceel Doelstraat 28 een runder en varkenss'dgerij geopend. Deze uieuvve winkel ziet er netjes uit 1 Gevaarlijke kerel Door de plantsoen w achters A. Smits eu K. Bij is W •éusdagmiddag om streeks kwuri vo-sr vieren een man uit deu omtrek op neeterdaad betiupt, wegens met nuder te noemen hande lingen met minderjarige kinderen in den Haarlemmerhout. De kerel werd door hen aangehouden. S t a a 1 b a d Haarlem. Do Drinkhal werd gisteren door 27 personen bezocht. INBRAAKJE. Inbrekers hebben hedennacht de kans schoon gezien de kantoren van de Petroleum Maatschappij „De Auto maat", aan 't Phoeuixterrein alhier, binnen te dringen en daar een bedrag van ongeveer 2 aan postzegels te ontvreemden. De ontren inde gasten hebben met co» looper de hui lende ur geforceerd en vervolgen» de dour opengebroken, die toegang tot t kan toor geeft. Daar is een groote ver woesting aangericht. Toen een der knechts vanmorgen te half zeven aan zijn bezigheden gaan wilde, ontdekte bij, dut ul do luden van een schriifbu- reuu waren opeugebroken, en de in houd wijd en zijd verstrooid was. De biandkust was onderste-boven gezet en in deu bodem, met een beitel waar- schijulijk, eeu gat gemaakt. Verder waren de dieven niet kunnen komen, eu vol ergernis blijkbaar, lieten zij een papiertje achter, waarop: H ij is te sterk. Barstl Trouwens, al was de kast openge broken, veel zou toch niet gevonden zijn, want 't aeid wordt des nachts op een andere plaats bewaard. Van de daders is nog geen gpoor ge vonden. Brandje. Hedenmiddag omstreeks kwart vóór één ontstond brand in den schoor steen van perceel Volkesteeg 11, be woond door den werkman A. G. van Kempen. Spuit 1(J en de slai)gemva'-ien waren spoedig ter plaatse, maar be hoefden geen water te geven. Met zand was het vuur reeds gehluscht. ORGELBESPEI ING op Dinsdag 31 Mei, des namiddags van 1—2 uur, in de Groote- of Sint- Bavokork alhier, door den heer W« Ezerman. No. 1. Einloittung und Fuge, W„ T. Best. No. 2. Largo, IlfindeL No. 3. Sonato No. 3, Mendelssohn, a. Con moto maestoso, h. Andante tranquillo. No. 4. Offertoire, Th. Dubois. No. 5. Duet uit Stahat Mater, Rossinï, HERIJK. Morgen heeft op Den Doelen de her ijk plaats van 8—12 voor de Ostade- straat, Jan Steeustraat, Velserstraat, Wouwermaustraat, Santpoorterstr., Tetterodestraat, Aelbertsbergstraat, Jau de Braystraat, het Kleverpark. de Johan van Vlietstraat, Colterman- straat cn N. van der Lannstraat, en van 13 uur voor de Stuverstraat, Duvenvoordestraat, Garenkokor^ka- ke, Roosvcldstraat, Gaelstraat, Delft- straat. Delftkade eu Spoorvvegstraat De maten en gewichten, die door het Kon'mgïnne-feest zijn blijven lig gen, kunnen op de andere dagen, dat nog herijk voor Haarlem p'.aats hoeft, ingeleverd worden. Vreeselijk ongeluk. Iledeunhddag is rnet den sneltrein' van 5 min. vóór één bij het viaduct aan de Brouwersvaart een jongen, die, zooals daar veel gebeurt, den spoorweg overstak, door dien trein gegrepen en gedood. Het geheel aan stukken gereden lichaam werd dadet lijk in een goederenwagen geladen, en naar het station aan de Wester* gracht gebracht Het ongelukkige knaapje, dat 12 a 14 jaar oud ls, heet de Weer» en woonde op do Brouwersvaart.;

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 2