RUBRIEK VOOR ONZE JEUGD Frobleettï Fd, 156 mi H, 47 48 49 M Zwart schijven op Wit schijven op 1j 2, 5, 8, 9, 10, 22, 26, 89 en dammen "op 18 en 14 11, 17, 21, 25, 28, 32, 35, 42, 46, 49 en dam op 47 van den auteurWit 20 - 15, 15 - 10, 22 - 18, 10 - 4, 4 16 I Beide probleems zijn goed opgelost dooor de hoeren W, J. Balkenende, R. Bouw, W. van Daalen, P. J. Eype, 3. Jacobson Azn.. D. G. Koning, H. Kos ter, C. P. Kraay, J. Lycklama, W. J. A. Matla. Zwart schijf op 26. Oplossingen fan deze probleems worden Ingewacht aan bovengenoemd adres, uiterlijk Dinsdag 7 Juni a. s. Oplossing van probleem No. 151, van den auteur Wit 25 - 20, 81 - 27, 28 - 23, 34 - 30, 39 19, 44 - 39, 38 - 32, 33 4, 47 20. 4 7, 26 8 I Oplossing van probleem No. 152, Oplossing Eindspel Savoye. Wit schijven op19, 25 en 80 Wit 19 - 14, 14 - 10, 10 - 5, 25 - 20. 5 - 14, 14 - 8. 8 25 I Zwart 26 - 31. 41 - 37. 37 - 42, 42 - 48a, 48 25, 25 14 Wit 20 - 15 5 - 41, 30 - 24. 15 24 1 a Zwart 42 - 47. 47 - 36 gedw., 36 47, 47 20 Oplossing Eindspel Duport Wit schijf op 43 dam op 5 Zwart schijven op 29 en 33 Wit 5 - 37, 37 - 42, 42 - 48, 43 - 39, 48 30. 90 - 48 I Zwart 29 - 34, 33 - 39. 39 - 44, 44 33, 33 - 38 Oplossing eindstand: Wit schijven op 24. 29, 45 en dam op 5 Zwart dam op 4 Zwart aan zet, speelde 4 - 13, daar-na 13 - 18 Wit 6 - 19, 19 - 3737 - 48 11, 45 - 40 24 - 20. 40 - 34 Zwart 4 - 13. 13 - 18. 18 34 gedw. 34 - 25a. 25 - 14. 9 of 3. T 25. 25 39 Wit 48 34 I Wit 48 - 34, 45 34 1 aZwart 34 - tot 140, Vafi a* beide eindspelen en den eindstand ontvingen wij goede ontle dingen van de H. H. C, P. Kraay en C. Serodinl. CORRESPONDENTIE, Den Heer W. v. D. Vriendelijk dank voor uw probleem, zullen het ln de volgende rubriek opnemen. De Haarlemsche Damclub houdt ha re bijeenkomsten lederen Maandag avond van 8 tot 12 uur ln het Ge bouw „De Nijverheid", Jansstraat 85, alhier. Liefhebbers van het damspel zijn daar steeds welkom. YANKEE-INVASIE, Uit New-York wordt aan de „Stan dard" gemeld, dat ln dit seizoen naar schatting ongeveer 150.000 Ame rikanen den Oceaan sullen overste ken, om dezen zomer Europa te be reizen. Een ambtenaar van den Norddeutschen Lloyd zei de, dat er elke week ongeveer 4600 eerste-klas en 5400 tweede-klas passagiers met de transatlantische lijnen scheep gin gen. De uittocht zou, dacht h!J, nog wel 13 weken aanhouden. OM MENS CHENII AAR! In China worden tegenwoordig op groots schaal graven ontwijd, om aan menschenhaar te komen, dat vooral naar Parijs wordt uitgevoerd. De onderkoning van Kanton heeft zich daarom genoodzaakt gezien, alle grafschenders met de doodstraf te bedreigen. EEN SLACHTOFFER. Een van de meest op den voorgrond tredende bankiers van New-Yark, Charles Courter Dickinson, voormalig president van de Carnegle-Trust-Co., is in den ouderdom van eerst 40 Ja ren In genoemde stad overleden. Hij werd het slachtoffer van zijn chemi sche liefhebberijen. Dickinson, die millionnalr was, be zat een chemisch laboratorium, waar hij zijn vrije uren doorbracht met wonderbaarlijke experimenten. Toen hij onlangs het laboratorium van eeü vriend In Pennsylvania bezocht, de monstreerde hij eenlge nieuwe proo ven. Daarbij ademde hij echter ver giftige gassen ln, werd zwaar ziek aan de longen en stierf een paar da gen later in het ziekenhuis. Raadsels (Deze raadsels zijn alle Ingezonden door jongens en meisjes, die „Voor Onze Jeugd" lezen. De namen der kin deren, die mij vóór Donderdagmor gen goede oplossingen zenden, worden ln het volgend nummer bekend ge maakt. IEDERE MAAND WORDT ONDER DE BESTE OPLOSSERS EEN BOEK IN PRACHTBAND VERLOOT. Hierbij wordt gelet op den leeftijd ln verband met het aantal oplossin gen en op de netheid van het werk. 1. (Ingezonden door 3 Nichtjes.) Het is een bekend gezegde van 5 Xvoorden of 17 letters. 2 16 12 zit in een vrucht. 15 11 9 ia een vragend voornaam woord. 13 7 3 is niet van glas en toch kijkt men er door. Ieder menscb heeft een 10 4 5. 6 14 17 8 is een riviertje ln België. 12 1 11 3 9 is lekker om te eten. 15 1 12 8 3 ls lekker om te drinken. (Ingezonden door M&ry Meeuwlg.) X XXX X X X X X X X X X X X X X X X X X XXX X Zet op den laten regel een mede klinker. Op den 2den regel een vogel. Op den 3den regel, iets dat in den winter veel gebruikt wordt. Op den 4den een huishoudelijk voor werp. Op den 6den iets, dat op een bed ligt. Op den 6den een viervoetig dier. Op den 7den een medeklinker. In 't midden staat nu van boven naar beDeden 't zelfde ais van links naar rechts. 8. (Ingezonden door Sophie v. Deur- sen.) Ik ken een plaatsje in Noord-Hol land, dat denzelfdeu naam draagt als een kleedingstuk. Laat men den eer ten letter weg, dan wordt het een vogel. 4. (Ingezonden door Willy Germe- raad.) Mijn 1ste deel vindt ge op mijn tweede, Doch ook meermalen in den stal. 't Geheel deelt ieder kind er mede, Wiji menig mij betreden zaL 5. (Ingezonden door Jentien Been.) Welk spreekwoord leest gij hieruit? Giet moed, noode goet woedt. 6. (Ingezonden door Thomas en IJda van Beem.) Mijn geheel bestaat uit 12 letters en ls in Haarlem te vinden. 7 8 9 10 11 12 vindt men In steden. 4 5 5 6 is een vrucht. 1 2 3 zit in het haar. 7. (Ingezonden door Aaltje en Slebe Huizinga). Met aa ben ik een plaatsje In Zee land, met ee ben lk een plaatsje in Noord-Holland. 8. (Ingezonden door Piër Heldwelller.) Mijn 1ste en 2de bezorgt de post. In mijn 3de kan men iets bewaren. Mijn geheel staat Zaterdagsavonds ln de courant. D. (Ingezonden door Martha Keijzer.) Mijn eerste groeit op den grond. Mijn tweede verlangt haast nie mand. Mijn geheel is een plaats in Rus land. 10. (Ingezonden door Corrie v. d. Kolk.) Het gaat met ©en gespleten hoef Steeds over gladde paden. Als *t dorst krijgt, laat men 't leder' keer In troebel water baden. Dan gaat het weer op zijne baan En "t spoor, dat daarvan blijft be staan, Kan dikwijls oorzaak wezen Van hope en van vreezen 1 yH. ^Ingezonden door Willem R. Jan- Zet achter een verkorten meisjes naam een bezittelijk voornaamwoord en ge krijgt een landstreek ln Neder land. 12. (Ingezonden door Willem O ver- Mijn geheel bestaat uit 21 letters en men leest ove<r mij ln do courant. Vele menschen zijn soms 21, 7 8. 8, 9, 9, 21 is vergiftig 10. 9, 8 ls een noot uit de muziek. 6, 13, 20 1 is een geldstuk. 21, 16, 17. 10 is eeu kleur. 15, 9, 8 is een stuk speelgoed. 1, 17, 18, 19, 20, 21 ls wat nieuws In een brief. 2, 19, 8 is een vogel. 21. 2, 8, 18, 4, 20 is een geldstuk. 3, 4, 4, 5 is een verscheurend dier. 12, 11, 14 is een vrucht 10, 19, 11, 12, 4 is een Jongensnaam. Raadseloplossingen De oplossingen van de vorige weeE zijn 1. Sint-Petersburg. pet brug rug tin Piet reppen ster spit. 2. Wagenweg. Beer heer leer - rib. 5. Zooals het klokje thuis tikt, tikt het nergens. 6. Roermond. 7. Madagaskar.- 8. Karnemelk, kalk mark kam - Nel Emma. 9. Water. 10. Majoor. 11. Delhi —Dell. 12. Keulen Veulen. Goede oplossingen ontvangen Van Beppie Meijer 10. Johan Rieden 6. Aaltje en Siebe Huizinga 12. Hendrik Roozen 11. Piër Heidweiller 11. Jo en Lucia Lembeck 12. Giljain Lokerse 12. Dirk Scbolten 12. Zus Duursma 12. Jentien Been 12. Trinette de Vies 1 en 1 van de vori ge week. Annie 't Hoen 10. Hettie en Jaantje Lams 12. Herman Bonke 8 (van de vorige week en 10 v. d. begr. plaatsen. Herman Bonke 12. Willem R. Jansen 12 en 12 van de vorige week. J. Kroder en G. van Wunnlk 6. Zus Baatj 12. Wilh. M. Heijl 12. Marlet je van Koningsbruggen 9. Neli Bouman 12. Martha Keijzer 10. Arie Hoogendoorn 9. Ernst Moolenaars 9. Thomas en IJda van Beem 12. Jan Hendrik Bruijn 11. Jo en Frans v. Egmond 11. Fr. v. d. Broek 12. Gerrie Rcnger 10- Christine Zwemmer 10. Bertus en Dina v. Putten 1Zt Willem Overmeer 12. Johan Lctz 12. Jansje van Dijk 12. Hendrik Rees 12 Jan Mazurel 12 Arend en Frans Heljsman 12 Cath. Morlang 11. Abr. v. Brussel 11. Maartje Vendel 11. Bertha Clausing 12 J. W. Koopma-n 12 Nanne Nauta 12. Joh. W. Raatgever 12. Willem Plantjé 12. Willy Germeraad 11. BERICHT-WEDSTRIJD. Wedstrijdinzendingen ontvangen J. Bos. Corrie M. Vreugdenhll. J. A. de Liefde, 2 inzendingen. Jan Hendrik Bruijn. Pieter Fiege. M. Sliehle, 2 inzendingen. Anton v. d. Boom. A. Kloppenburg. Jan Willem van Vendeloo. N. H. Reuvers. Cornells den Hollander. Wim Heijl. Christ ia an Bakker. P. W. Mazurel. Jan Mazurel. A. J. Ockhuysen. P. Wempe. A. Boerman. Ans van der Ban. Joh. W. Raatgever. Nico Twisterling. Cath. Morlang. Cor Huiier. Jan Huiier. Hendrik de Croog. Willem Plantjé. J. Versteegh. Hermina v. d. Laag. Chrisuentje v. d. Laag. Hendrik Hazevoet, 2 inzendingen. Cornelia Hazevoet. Neli Bouwman, 2 inzendingen. Paul E. F. H. Karthaus. Cornelia H. v. d- Fange. Martin us Hubera maar gauw vergiffenis." De kinderen deden het en noemden Juf een snoes, omdat zij hen zoo spoe dig gerust gesteld hod. Vader zei nu „Kinderen, dit ls een les voor jullie geweest. Ge moogt best een Aprilerap bedenken, maar altijd onder elkaar en nooit ongepaste grap pen voor oudere personen. Een grap, waarbij je iemand werkelijk schrik aanjaagt of verdriet doet, Is geen grap eerZult ge daaraan denken ,,Ja, papa zeide het drietal, „maar bent U en Mama dan niet meer boog op ons?" „Neen, maar denkt er voortaan goed aan, wat ik je gezegd heb." ,.En nu, éen, twee, drie naar bene den 1" zei Mama, ,.dan_ zullen wij daar April eens vieren." Zoo liep de Aprilgrap nog beter voor het drietal af, dan zij een oogen- blik te voren gedacht hadden. Een Aprilgrap. (door Hendrik de Nobel, oud 11 jaar.) Het was naar, regenachtig weer op den 31sten Maart. Dit vonden ook de drie kinderen, die in de gezellige leerkamer van een der groote huizen aan de Keizersgracht te Amsterdam zaten. „Wat zullen wij doen?" vroeg het oudste meisje, dat Lissie heette. „Zullen wij spelletjes doen, bijv. trammetje?" vroeg Jacob. „Neen hoor, jij moet dan altijd conducteur zijn en wij mogen stil op een stoel blijven zitten", zei Lena. „Ik weet wat!" Ik weet wat I riep Lissie. „Wat dan vroegen Jacob en Le na in spanning. Raadt maar eens „Och, wij kunnen niet raden, zeg 't is maar, Lissie I „Nu, ik wou een Aprilgrap voor Juf bedenken. „Jal Ja!" riepen beiden. „Ik heb een plan", zei Lena. „Nu, wat dan „Kijk, je weet, dat Juf altijd .morgéns onze kamers na komt kij ken en ook, dat Juf vreeselijk schrik achtig is. Nu zullen wij aan de armen en beenen van de poppen, die op Ja cobs kamer hangen, touwtjes binden aan een groot touw, zóo, dat wun- neer wij aan 't touw trekken, alle poppen zich bewegen en dan schrikt Juf bepaald heel erg. „Prachtig 1 Prachtig!" riepen Ja cob en Lissie te gelijk. „Dan zullen wij dadelijk maar be ginnen", zei Lissie. „Haal jij even touw en schaar, Le- Na een oogenblik kwam Lena met de verlangde voorwerpen terug. Nu gingen ze naar Jacobs kamer. Ze waren net klaar, toen de meid ze kwam roepen om te eten. Met *an op gewondenheid gloeiende wangen kwa men zij binnen en lachten telkens te gen elkaar. Des avonds duurde 't een heele poos, eer ze In slaap vielen, en ze dachten er telkens aan, wat Juf zeggen zou, als zij in de leerkamer kwam. Den volgenden morgen waren zij al vroeg op en konden den tijd haast niet afwachten, dat zij naar de leer kamer zouden gaan. De leerkamer lag naast Jacob's kamer. Daar hoorden zij Juf den bewusten deurknop omdraaien. Zij trokken aan 't touw en hoorden een luiden gil en „Water! Water I" roepen. De keukenmeid, die beneden aan 't werk was, hoorde 't gegil en dacht, dat de juffrouw riep: „Brand I BrandZij schreeuwde ook van „Brand Brand 1" Intusschen waren Mijnheer en Mevrouw naar boven geloopcn en za gen niets dan do doodelijk verschrikte Juffrouw en de kinderen, die met bleeke, angstige gezichten om haar heen stonden. Mevrouw vroeg wat er gebeurd was en de kinderen vertelden het onder tranen. Juf was intusschen al weer wat bij gekomen, en zei „Mevrouw, U moet maar niet boos op de kinderen zijn, want zij wisten misschien niet, dat ik zoo vreeselijk schrikachtig ben." Mevrouw was echter wèl boos op de kinderen en Mijnheer sprak ,,'i Is wat moois, kijk jullie nu eens, hoe Je die arme Juf aan t 6chrikken gemaakt hebt Vraagt haar Een pijnlijke herinnering (door Arie v. Westerhoven, oud 13 j.) Op een mooien Woensdag in No vember 1909, ging ik met een vriend je van mij, naar het voetbalveld aan 't Lakenkoopersgilde, wat wij trotsch „ons Voetbalveld" noemden. Wij lie pen vroolijk te praten en maakten reeds gissingen, hoe de strijd wezen zou, want ik ben, als de meeste jon gens van mijn leeftijd, een hartstoch telijk voetballer. Op het terrein geko men, slond er al een heele ploeg jon gens op ons te wachten. Het was na tuurlijk eerst elkaar goeden dag zeg gen en toen hitmaken, wie tegen el kaar moesten spelen. Mijn vriendje en ik troffen het bijzonder, want wij werden beiden keeper. Mijn vriendje van de eene en ik van de andere par tij. Beide partijen speelden aardig, maar mijn partij moest toch het lootje lijden, wij stonden 41, en daar ik een mooien bal zag aanko men, zei ik tegen een kennisje „Toe, keep jij even." Ik liep hard in, toen éen van de tegenpartij „pootje voor" deed en ik kwam te vallen. W at voel de ik toen een pijn ln mijn pols. Ik wist van de pijn haast niet. wat ik deed, twee van mijn kameraadjes zei den „Kom, Arie, we gaan gauw naar een dokter", en toen wij daar kwa men, zei die dokter„Loop maar gauw naar den dokter, die je altijd behandelt Wij daar weer heen, doch die dok ter was niet thuistoen moest ik naar het gasthuisdaar werd eerst mijn pols "met X-stralen onderzocht, en toen gezet. Wat doet dat een vreese- lijke pijn I Dat zal ik nooit vergelen, ook niet het gezicht van m'in ouders, zusters en broeders, toen zij mij zoo verbonden thuis zagen komen. Mijn moeder zei toen, dat het dien dag juist vijftien jaar geleden was (dat kon ze goed onthouden, omdat het op de 25-jarige bruiloft van mijn grootouders was en het was nu de «J. jarige bruiloft), dat mijn broer zijn twee polsen brak En toen kwam die tijd, dat lk niet school kon I Wat ver veelde ik mij toen! Doch, gelukkig! het is voorbij, en al is het nog wel wat pijnlijk, ik kan weer naar school, en ook medewerken aan de „Rubriek voor onze Jeugd", doch voetbullen neen, daar denk lk n.let meer aan Dan liever raadsels-oplossen, daar kan ik wel een fout bij maken, maar niet vallen en een pols breken. Brievenbus AALTJE en SIEBE H. Het nieu we raadsel ls goed. Met het adres be doel ik, wie alles in ontvangst neemt en aan wie bet pakje dus gestuurd moet Ben je Donderdag ook in Haar lem geweest PIëR H. Het nieuwe raadsel is goed. Wel, wat een feest was dat op school I Zoo'n dagje komt niet dik wijls voor, hè Was het een mooie lamp Ja, in den tuin mag Je nu wel druk wieden I Staat alles mooi, en heb je geen hoofdpijn meer Kun je al los zwemmen of aan de lijn JO en LUCIA L. Kregen Jullie rapporten op school, dat Je zooveel te doen had En krijg je nu wat min der op WILLEM P. Ik kan ook wel zien. dat je er je best op doet Zijn ze op school er ook tevreden over WILLY G. Het nieuwe raadsel ls goed Wat heerlijk, dat je zooveel pleizier gehad hebt I Ik geloof, dat Jij maar een prettig leventje hebtJe zal zoo'n uitstapje wel heerlijk vinden, denk ik 1 En nu waren het deze week weer prettige dagen I Ben je nu niet nog een heel klein beetje moe ANNETJE v. d. B. Als het noodtg ls, zal ik het natuurlijk op een ande ren tijd schikken, hoor Maar ik heb ze nu nog lang niet beoordeeld, dus weet ik er nog niets van. Ik geloof, dat jij erg veel van teekenen houdt, is het niet TRINETTE DE V. De vorige week kwam Je briefje pas Donder dags en dus net te laat I Het moet er altijd 's Woensdags zijn, als Je die week nog antwoord wil krijgen. Gaat Willy G. bij jou op school, of ook op Zondagschool, en spreek je haar wel eens Zus B. Is toch zeker ouder dan jij, is 't niet ANNIE 'T H. Wel bedankt voor Je aardige kaart 1 Kom de volgende week nog maar eens een boek halen, misschien heb ik dan wel weer eens iets voor je HERMAN B. Neen, ik weet niet, wie het laatste briefje geschreven had Met inkt kan jij het toch nog niet zoo netjes, is 't we! Wat een prachtige wandeling hebben Jullie gemaaktWas jij wel eens meer zoo ver geweest En was je niet dood moe, toen je 's avonds thuis kwam MA RIETJE v. K. Wat moet jij knap worden Duitsch, Engelsch en wiskunde En ben ie met alle drie al begonnen, en moet je Fransch ook leeren, of ben je daar al lang mee bezig NELI B. Je zult nog wat geduld moeten hebben, Neli Jo zal heel wat te leeren hebben, want dat is niet ge makkelijk, geloof ik En wat ga jij naderhand doen Het nieuwe raad- is goed. ZUS B. Wel gefeliciteerd, hoor 1 Veel pleizier- morgen 1 GHJAM R De trams, die bij jullie voorbij kwamen, waren zeker allemaal stampvol, is 't niet? Heb je er verder nog lets van gezien Ja, als je een poosje ziek bent geweest, heb je haast altijd wat gemist, maar daardoor waardeer je dan ook alles dubbel, als je weer op bent 1 ZUS D. Veel logé's geeft ook veel gezelligheid, hè Dat zou 't volgend jaar een verre reis zijn, hoor I Je ver heugt je er zeker al op 1 Heb Je nog iets van den brief gehoord BERTUS en DINA v. P. Neen, daar moet Je maar eens goed naar lnformeeren. Heb je ook vriendjes, die op kantoren geplaatst zijn Ik ben nieuwsgierig, of je de raadsels nu wear zoo gauw vinden kunt WILLEM O. Nu kom je zeker a.a. Woensdag weer een boek halen. Ik hoop, dat je dan weer een mooi treft! WILLEM R. J. Heb je een pret tige week gehad Schrijf me rnaar eens, of Je erg moe geworden bent. Heb je ook meegeholpen, het vaandel te maken Je briefje was de vorigs week net te laat. (Brieven aan de Redactie van de Kinder-Afdeeiing moeten gezonden worden aan Me vrouw V enemav. Doorn, Wagenweg no. 88, Haar lem. BEPPIE M. Nu vertel je me den volgenden keer maar eens, hoe je al les gevonden hebt Ja, met de komeet is het goed afgeloopen gelukkig. Ben je al weer eens met de kleintjes uit geweest? JOHAN R. Wel, wel, wat ben jij aan het sukkelen. Mag je nu toch uit? JENTIEN B. Jij kan raar droo- men, hoor Ik hoop, dat als je weer eens over mij droomt, we wat beter vrienden zijn Dat ls veel prettiger droom, vind je niet De nieuwe raad sels zijn goed. GERRIE R. Het ls erg treurig, Gerrie Dat hadden jullie nu heele- maal niet gedacht, toen ze naar H. toe ging, is t wel? Houdt Moeder zich goed CHRISTINE Z. Wonen jullie boven, of hebben Jullie een plaats achter het huis Zoek Je bulten ook dikwijls bloemen en planten, en van welke soort houd je het meest J. KR. en G. v. W. Het is nu te laat Waarom heb Je niet gezorgd, dat het den 25sten af was CORRIE V. Ja, ik wil graag ge- looven, dat dat lastig uit te rekenen en uit te meten was. Hoe kwam ja juist bij 91/2? Hoe lang heb Je in M. gewoond WIM H. Neen, er is niets van te zien, tenminste niet zonder kijkers I Ja, het kleuren vinden aile kinderen haast prettig, maar het teekenen is het moeilijkste. MAARTJE V. Houd Je veel van zingen En heb Je flink meegedaan Moest Je ook mee naar Amsterdam BERTHA C. Hoe is het examen afgeloopen Was het moeilijk, of viel het je nogal mee, en waarom zou het geweest zijn JAN W. K. Ja, ik had er nog heel wat, maar kon toevallig het jouwe nu juist goed gebruiken. Op wat voor werk is Hans nu NANNE N. Je ingezonden raad sel kon ik niet vinden Heb je toch vergeten het op te schrijven JOH. W. R. Ja, als het veel re gent. dan moeten jullie tusschen de buien door er maar op uit gacn, want je kan 's zomers toch niet altijd in huis zitten Heb jij ook een prettig» week gehad MARTHA K. De nieuwe raadsels zijn goed. Ja, er zijn er erg veel, maar er is er nu toch een van jou bij. lk heb de inzending van je broer nog niet gekregen, maar misschien, als je dit leest, wel I Ja. het zal in Z. wel verbazend druk geweest zijn I Werd je Donderdag ook niet moe vap al de drukte THOMAS en YDA v. B. Heeft Thomas het nu ook al uit Het nieu we raadsel is goed. Jullie vinden sa men nieuwe raadsels bedenken ze ker prettig, is 't niet JO en FRANS v. E. Het is jam mer, dat je het niet af hebt gekregen. Scheelde het veel Heb je Donderdag ook vrij ai gehad MAREE R. Het is best, als je ook met ons mee doet Lees je „De Za terdagavond" al lang JANSJE v. D. Ja, je moet me maar eens precies vertellen, hoe alles gegaan is Jammer, dat het nu alle maal weer voorbij is, hè Ben je wel eens meer in Amsterdam ge weest AREND en FRANS H. Ja, julli» moeten nog een weekje geduld heb ben. Het is best, als je de volgende week weer komt ruilen 1 CATH. M. Ja, het is jammer, dat het weer soms onze pret zoo bederven kan. Logeerden Je nichtje en neefje met PinksLeren bij jullie MARTINUS H Het is best. dat je ook eens met ons meegedaan hebt Had je een voorbeeld van dit wa: pen Mevr. VENEMA—V. DOORN.

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 11