Weerbericht MEDEDEEL1NGEN VAN HET -fcONINKL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorm. 10.50 uur). De Bildt, 1 Juni 1010. Hoogste barometerstand 762.3 m.M. te Horta (Azoren) laagste 742,3 m.M. to Chris tianiasond (Westkust van Noorwegen). Verwachting tot den avond van •8 Juni Wind: meest matige Zuidelijke tol Zuid-Westelij ken wind. Gesteldheid van do lucht veran derlijk© bewolking, mogelijk regen of '«onweer. Temperatuur: warmer. BAROMETERSTAND TE E^LARLEM. Barometerstand hedenmiddag te 2 iur 757 m.M. Vooruitgang. Vorige stand te 2 uur 752 1/2 m.M. OPGAVE VAN: ilOH. M. SCHMIDT - Opticien 65 ZIJLSTRAAT HAARLEM. ïiiermometerstaud v te Haarlem. Woensdag 1 Juni .fioogste gisteren a uur F. 68 Laagste hedennacht F. 61 jjoogste heden tot 18 uur F. 68 JiOOQ- en LAAG WATER STAN DEN 8 Juni. Hoog water. IJmuiden vm. 10 u. 10 m.; nm. lOu. 44n» Katwijk vm. 9 u. 46 m.; nm. lOu. I9m Petten vm. 10 u. 80 m.; nm. lOu. 4m Laag water. IJmuiden nm. 6 u. 10 m.vm. 6u. 44 m Latwijk nm. 6 u. 60 m.; vm. 6u. 94 m Petten nm. 7u.40m.;vm. 8u. 14 m Het aansteken der lantarens van Tij wielen, auto's en andere voertui gen moet te 8 u. 37 m. geschieden. inotorbooten en wherries worden uit gesteld. Maar goed slaagde weer een fraai llluminatiestuk, dat een nabootsing «af van het in 1C97 ter eere van Czaar Peter vertoond illuminatiestuk. En toen het vuurwerk. Do pijion mislukten half door don wind en de vochtige lucht, maar later ging liet beter. Heel mooi schoten zij door de lucht de fluitende telegrafen, do knallend© vuur-warrelingen en de bijlen, die hoog tegen de zware wol kendekken uitbruken in een menigte .van kleuren. Heel de buurt IJ IJ zetten ze in lichtgloed en ln de straten en in 't Sarphatipark was 1 alsof overal !>el electrisch licht straalde, als het toepasselijke komeetvuur de stads wijk overscheen. Het slotstuk van het vuurwerk was ■een „Hulde aan het Vorstenhuis" [zwevende engelen, dio een konings kroon droegen boven een medaillon ,yan kleurig licht, waarin de letters •\V, J en H. Dat alles natuurlijk in pen knelling en schittering van vuur werk. Toen togen de leden der Vorstelij ke familie huiswaarts en desgelijks ook de menigten, die aan de Amstel- oevers hadden gestaan. Maar de leestpret eindigde niet Voor den morgenstond, evenals den Vorigen dag. Een groot deel van Am sterdam is in twee nachten niet te bed jgeweest. Tal van café's waren nog ppen, toen werk-Amsterdam vanmor gen aan den arbeid ging. En op dat vroege morgenuur mot de zon al stra lend over de gtad, gingen de feest- (troepen nog hossend door de stad. dlier en daar klonk het geluid van •viool of harmonica, of dreinde nog '©en orgel. En ln 't ochtendlicht dans ten ze nog maar onvermoeid. Nu is het met het belangrijkst© deel y.m de feestelijkheden gedaan. Woensdag nog de te waterlating van jtlo „Prinses Juliana" van de Maat- pehappij „Nederland" en vanavond de gala-voorsiolliiig in den Schouw burg. Dat zijn echter nummers van )ict feestprogram, die niet door de 'groote menigte meegenoten kunnen Vrorden. Wat niet wegnemen zal, dat er nog danig nagefuifd zal worden. Donderdagmorgen te half 10 ver trekt de Koninklijke familie. Het is ee.n feestweek geweest, die do /Amsterdammers in hun feestonnalen kunnen opteekenon bij de Inhuldi- 'gings. en Huwelijksfestiviteiten van Koningin WiLhelmina. De Dinsdag was natuurlijk niet zoo Hruk als de Maandag wat het verv oer betrof. Toch zijn er weer d"'7-endcn (tadgenooten haar de hoofdstad ge- ogen. Een paar snippers nog over de idrukte van Maandagavond. Aan het Contraal-station stond een trein voor Haarlem klaarmaar honderden Zaandammers, die in geen half uur èea trein hadden gehad, veroverden de compartimenten on ze waren niet te bewegen er uit te komen, wat men bok deed. Toen dirigeerde de chef den boelen trein maar naar Zaandam, In- plaats naar Haarlem. De electrische trams, die uit Haar lem kwamen, werden op haar tocht naar het Spul al bestormd dour Haar lemmers, die straks mee naar de Spaarnestad terug wilden. Als de geu ten op het admiraalschip van Bossu soo vlug enterden ze de wagens cn kropen door do vensters naar binnen. Op het Haarlemsche station werd froor den eersten keer het z.g. eerste perron in gebruik genomen, dat be stemd I» voor de treinen naar de Haarlemmermeer. Deze proef om den reizigerstoevloed te verdeelen. vol deed uitstekend. TWEEDE KAMER. Men seint ons uit Den Ilaag De Kanier zette het debat over de uinendcinentc.i op eerste artikel van liet M. U. L. O.-untwerp voort. De Minister nam 't vierde amendement van den hoer Van der Molen en het tweede van den heer Vcrheij over en liet over do andere amendementen ge deeltelijk de beslissing aan de Kamer over, terwijl liij ze anderdeels ont raadde. MOORDAANSLAG. Te Beek, L., heeft zich een treurig voorval afgespeeld. Een vijftal ker- misgangers van buiten die gemeente, kregen twist, met het gevolg, dat aan een hunner een diepe messteek is toe gebracht, die van het schouderblad naar de richting van de maagstreek loopt. De getroffene is zekere D., uit Spaubeek. Zij ntoestand Is zoo ern stig, dat hij niet vervoerd mag wor den, en nog in een café aldnair ver pleegd wordt. De justitie is gewaar schuwd. Ecnige personen, verdacht van in deze wandaad betrokken te zijn, zijn voorlóopig aangehouden. ONGELUKKÈN. Aan boord van het stoomschip „Noordam", liggende aan de Wilhc-l- minakade to Rotterdam, is een stuk koper van GO K.G. uit een bolt geval len, die uit het laadFuim werd opge- hescben. Het stuk koper sloeg tegen de borst van een bootwerker. Door den schok viel de man achterover en kwam met het achterhoofd op ande re blokken koper terecht, waardoor hij zwaar verwond werd. Een te hulp geroepen geneesheer kon slechts den dood vaststellen. DE KOMEET...t.» 't Hbld. vertelt In een dorp, dat verder dan een steenworp en verder dan het gezicht reikt en ook verder dan de rook zich ruiken laat van Amsterdam gelegen is, stonden Maandagavond de dorpe lingen op het smidsbruggetje. Dit was het hoogste punt van het vlakke dorp aan de gladde vaart. Op het smids bruggetje ütonden bijna al do dorpe lingen zóó vol stond het er, dat de veldwachter de zaak belangrijk ge noeg achtte, zich er in zijn officieele hoedanigheid heen te begeven. „Nou, wat zêl 't hier zijn, manne- broeders vroeg hij. En ze antwoordden hem bijna al len tegelijk, blij dat de man van het gezag er nu ook bij was, omdat zoo'n geünïformde waardigheid toch in al le omstandigheden zelfs in boven- aardsche een ruggesteun geeft ,,'t Is de komeet, Arie", zeien ze „ie is nog nooit zoo duidelijk te zien éweestZelfs z'n staart kunt ge zien kwispelen, Arie. Arie zoo heette de veldwachter had de beste plaats uitgezocht, tegen de leuning van het bruggetje, dat als een katterug over de Karnemolksloot boog, zoodat je van daar een wijd, onbelemmerd uitzicht over do verre meentweiden naar het westen geniet. Arie de veldwachter zag wat de an dere dorpelingen zagen. Naar het westen teekende zich een groote lichte vlek tegen den donkeren avondhemel af, en midden In die lichtplek was een nog helderder vlek te zien. „Een hel punt, een licht streepje I" blufte de eigenwijze, oud ste jongen van den dorpsschoolmees ter, die zijns vaders verrekijker stil letjes onder zijn buis had meegeno men. Hij was niet weinig trotsch op dit onrechtmatig verkregen toestel, doch niemand dacht er aan hem daar voor een terechtwijzing toe te die nen, zelfs Arie de Veldwachter niet, omdat de jongen wel zoo verstandig was, er om beurten iedereen, die daar op het Smidsbruggetje stond door te laten kijken, Arie natuurlijk het eerst. En zoo zag ieder daar de komeet, zóó duidelijk als ze nog nooit en ner gens te Kiten was geweest, als een helverlicht punt in een krans van licht, en telkens was er een groote lichtende staart, die met een heldere duidelijke streep langs den horizon schoof, naar links, naar rechts, even stil stond, dan weer verdween, dan weer verscheen. De komeet bleef zóó lang te zien, dat ten laatste de dorpelingen er ge noeg van hadden. Zoo duidelijk had niemand ter we reld de komeet van Halley aan den wcsterhemel zien staan, en zoo tierig had nooit iemand zich haar kwispe- lenden staart kunnen denken. Maar toen Arie de veldwachter Dinsdagmorgen het geval officieel aan den burgemeester wilde rappor teeren, en het buitengewone schouw spel uitvoerig wilde gaan demonstree- ren, kreeg hij toch de pen op den neus. omdat burgemeester, die het uitge spreide ochtendblad voor zich liad, hem toevoegde „Ik had je verstandiger gedacht, man Do krant staat vol met de beschrijving van de illuminatie van Amsterdam De Westertoren heeft den heelon avond van beneden tot bo ven in het electrische licht gestaan.... Dét was jullie komeet „En z'n staart, bur'meester Y', waagde Arie nog. „Het zoeklicht van de Heemskcrck!" lachte de burgemeester. EEN UITBREKER. Men meldt aan „De Tijd" Voor een tweetal jaren werd le Blitterswijk (L.) op bevel der justitie aangehouden en naar de gevangenis te Roermond overgebracht de rijwiel handelaar J., iomond, die, ondanks zijn jeugdigen leeftijd, een veelbewo gen leven achter den rug beeft. J. werd verdacht van frauduleus ban kroet. Den 17en Juni 1908 wist J. tij dens het luchten uit de Roermond- sche gevangenis te ontvluchten. Hij klauterde tegen de hooge muren, die do gevangenis omsluiten, als een kat in een boom, en of een sterke politie macht onmiddellijk naar alle zijden een ondorzoek instelde, de vogel, in casu de rijwielhandelaar, bleek ge vlogen. Men vermoedde, dat hij de wijk naar Dnitschland had genomen. Een tijd later werd dit vermoeden be vestigd. In Pruisen nl. scheen J. het ook zoo bont le hebben gemaakt, dat hij in handen der politie viel, die hem overbracht naar de gevangenis le Gcidern. Doch de Duitsch» gevange nissen schenen voor den rijwielhan delaar ovonmin veilig als do Neder- landscl.o. Op een goeden dag wist J. ook uit de Geldernschc gevangenis te ontvluchten. De Duilsrho politie be gon aanstonds een drijfjacht op den vluchteling, die, voor hij de Ncder- landsche 'grenzen had kunnen bei-ei ken, roods was eingesperrt. J. hcoft zijn schuld met do Duitsche justitie vereffend zes maanden ge vangenisstraf, en is thans weer uitge leverd aan do Nederlandscho justitie, welke eerst na twee jaren in de gele genheid Is, J. voor den rechter te brengen wegens bedriegelijke bank breuk. VRIJZ. DEM. BOND. In do lioofdbestunvsvergadering v. d. Vrijz.D cm. Bond kijn benoemd tot voorzitter van het hoofdbestuur de heer Herman Snijders te Middelburg, tot, oiyler-voorzitter prof. dr. D. van Embden te Amsterdam en tot pen ningmeester mr. J. A. van Gilse, Den Haag. LIEVER JULIANA-DAG DAN KERMT3. De uitslag van een te Lisse gehou den plebisciet is, dat 8G3 stemmen zijn voor een Jul-'ana-feest ei af schaffing van den kermis-Zondag, en 335 stemmen waren voor het behoud deze uitslag werd door de Juliana- vereeniging in een officieele conferen tie aan de raadsleden medegedeeld, zoo meldt de „Tijd". ONTSLAG WEGENS HUWELIJK, Tiet hoofdbestuur van hot Ned. On derwijzers-Genootschap heeft in zijn laatst gehouden vergadering het wetsvoorstel besproken betreffende ontslag aan gehuwde onderwijzeres sen. Een adres zal aan den Minister gezonden worden om te verzoeken, het voorstel zoodanig te wijzigen, dat Gemeenteraden niet verplicht, maar gerechtigd wotrden te ontslaan, en dat gehuwde onderwijzeressen en weduwen opnieuw bij het onderwijs werkzaam kunnen gesteld worden. ONGELUK OP ZEE. Het Rngelsche stoomschip „Rho- desian", van Rotterdam naar Algiers, cargadoor Ruys Co., Dinsdagmid dag naar zee vertrokken, is Dinsdag avond tien uur uit de Noordzee te ruggekeerd en rapporteerde bij bin nenkomst, dat op zee in de machine kamer een centrifugaal pomp was ge sprongen, waardoor twee der opva renden werden gedood en enkele anderen zwaar werden gekwetst. Het schip is opgestoomd naar Rotterdam en arriveerde daar om 12 uur ter op neming der gewonden in eon zieken huis. GEMEENTERAAD Vergadering van den Raad der Gemeente Haarlem op Woensdag 1'Juni 1910 des mid dags te half 2 in de Statenzaal op het Prinsenhof. Voorzitter Jhr. Mr. J. W. G. Boreel van HogelaiJden, Burgemeester. Afwezig de heeren Welsenaar, Schreuders en Van Rossum. Er zijn twee vacatures. De heer VAN STYRUM, namens den Raad sprekende, merkt op, dat de feestdag, die achter ons ligt, goed geslaagd is. Verschillende omstandig heden hebben daartoe medegewerkt. Ten eerste de sympathie, die ons Vorstenhuis in ons land wordt toege dragen. Een gevolg daarvan is, dat inon niet alleen gedaan heeft, wat de hand vond om te doen, maar het met lust en opgewektheid deed. Maar toch zouden de feesten niet zoo goed geslaagd zijn, wanneer zij niet zoo uitstekend waren georganiseerd en niet zoo goed geleid, als thans het ge val was. Daarom brengt spreker, namens den Raad, aan B. en W. dank, en voegt daarbij in één adem een woord van hulde toe aan de vereeniging „Koninginnedag", aan wie de leiding der feesten was overgedragen. „Ko ninginnedag" beeft niet alleen haar oude traditie roemrijk gehandhaafd, maar zelfs overtroffen. Voorts brengt spreker dank aan al len, die bijgedragen hebben om het feest zoo te doen slagen, als het ge val was. In de eerste plaats denkt 6preker daarbij aiïn het Bloemen corso, waar velen, zoowel van binnen als buiten de stad aan hebben meege daan. In de tweede plaats aan het Kerkconcert, aan welks welslagen hebben meegewerkt een Haarlemseh dichter, een Haarlemseh toondichter, een uitnemend koor, voortreffelijke artisten en een uitnemend orkest. Wanneer spr. zich tot deze woorden van dank bepaalt, dan doet hij dit om niet te veel in détails te treden. Maar eindelijk wil hij dank brengen aan do Haarlemsche burgerij voor de ordelievende wijze, waarop zij feest vierde. Daardoor heeft do taak der po litie, als spr. het goed heeft, zich bepaald tot het lelden eenor ordelie vende menigte. In hetzelfde verband wil spr. echter niet nalaten een woord van lof te brengen aan de po litie voor de wijze, waarop zij die me nigte geleid heeft. Een woord van lof brengt spr. ook aan de Pera Niet alleen heeft zij de burgerij van te voren uitvoerig over de feesten ingelicht, inaar zij heeftóp verbazend snelle en accurate wijze aan ons verslag gedaan van 't geen er op den feestdag voorviel. De Haar lemsche pers heeft de geschiedenis van dezen dag voor het nageslacht ge boekstaafd. Men mag do beteekenis van de Dagbladpers, merkt spr. op, voor do geschiedenis, van e§n land niet onderschatten, omdat zij de fei ten vastlegt, die niet officieel worden geboekstaafd. Zich nu tot den Burgemeester wen dende, betuigt spr. zijn instemming met de benoeming van Jhr. Boreel tot Commandeur in de Oranje-Nassau- orde, waardoor H. M. de Koningih de uitstekende verdiensten van den Burgemeester heeft erkend. (Ap plaus) Ook den heer Uruseman wcnscht spr. namens den Raad ge luk niet zijn benoeming lot Officier in de Oraiije-Nassnu-orde. De VOORZITTER zogt den heer Van Styrum dank voor zijn woor den, die zoo uitnemend de gedachten van 13. on W. vertolkten. Spreker sluit zich hierbij aan en volstaat er inede don heer L. C. Dumont, direc teur van Openbare Werken, dank te betuigen voor de artistieke wijze, waarop hij en ook do Gein centenaren de stad hebben versierd. Daarbij zal spr. liet laten en betuigt zijn dank aan den Raad voor zijn applaus na do woorden van den heer Van Sty rum over sprekers benoeming tot Commandeur in do orde van Oraojc- Nassau. De hoer II. D. KRUSEMAN betuigt mee zijn dank aan den heer .Van Styrum en den Raad. Het kiruis hem door H. M. ver leend, zul voor spr. een ster zijn, die hem den weg wijst daarheen te gaan, waar zijn plicht hem roept. PUNT 1. Modcdeelingcn en ingekomen stuk ken. PUNT 2. B. en W. stellen voor de rekening der voormalige corporation van nee- ringen, ambachten en bedrijven, al hier, over 1909 goed te keuren en het yoordeelig saldo, groot 1708.95 1/2, in de gemeentekas te storten. Aldus wordt besloten. PUNT 3. B. en W. stellen voor dc begrooting voor 1911 van do voormalige neerin- gen en corporatiën va9t le stellen op 2024.12 1/2. Dg begrooting zal een vermoedelijk batig saldo van 1500 opleveren. Aldus wordt besloten- PUNT 4. B. en W. stellen voor de rekening over 1909 van de afdeeling Haarlem der Noord-Hollandsche Vereeniging, „Het Witte Kruis" en de begrooting vaa 1910, betreffende bet 2de douche badhuis, overeenkomstig het advies der financieele commissie, goed te keuren. Wordt goedgekeurd, PUNT 5. B. en W. stellen voor, liet Burger lijk Armbestuur te machtigen tot het doen van eenige af- en overschrijvin gen op posten der begrooting betref fende de Huiszittende armen en het Stads-Armen- en Ziekenhuis, dienst 1909 tot een bedrag van 692,16 1/2. Wordt goedgekeurd. (De zitting duurt Voort). Hedenavond is het vervolg van dit verslag te verkrijgen aan de volgende adressen: H. N. MUL, Kruisstraat 25. J. F. BELTERS, Groot© Houtstr. 94. B. DE MINK, Spajfirnwoudorstr. 73. J. VAN DER MOOf.EN, Sigarenwin kel, Cronjésf.raat 5. B C. VAN DIJK, Kruidenierswinkel, Westergracht 45, hoek Oranjeboom- straat. AAN ONZE BUREAUX: Zuider Bul- to-ispaame 6 en Groote Houtstraat 53. Kerk en School ACADEMISCHE EXAMENS. Utrecht Geslaagd candidaats-exa- men tweede godgeleerdheid de heer T. van Eijck v. Heslinga. Telegrammen DE KRETENSER QUAESTIE. ATHENE, 31 Mei. (Reuter.) Een telegram uit Kanea aan de bladen meldt De regeering overhandigde aan de consuls der beschermende mo gendheden een nota in antwoord op die der consuis van 12 Maart 1910. De commissie met het uitvoerend be wind belast, wijst op het feit, dat rust en veiligheid gehandhaafd werden de Muzelmansche bevolking ver trouwt in de loyauteit der autoritei ten. die opgetreden zijn na het ver trek der internationale troepen. De commissie meent het recht te hebben om tc kunnen zeggen, dat zij loyaal beantwoord heeft aan de verwachting der mogendheden en vorzoekt den beschermenden mogendheden in het belang van orde en vrede haar hun steun niet te onthouden. Om redenen die aan de commissie ontgaan, mee- nen de beschermende mogendheden nog niet gerechtigd te zijn tot het aan vaarden van besprekingen over de oplossing der Kreteuser quaestie, wat de taak der commissie zeer moei lijk maakt. De nota wijst er vervolgens op, dat de geschiedenis der laatste jaren ge toond heeft, dat Kreta niet kan le ven buiten de Grieksche instellingen elk ander regeeringsstelsel dan liet Grieksche is onmogelijk. De status quo, die sedert 20 September is inge voerd, is een stap te meer naar de verwezenlijking van do Kretensor idéalen. De commissie hoopt, dat de consuls bij de andere mogendheden de tolken zullen zijn van de vurige gebeden, die de commissie namens het Kreten- ser volk richt tot de regeeringen, op dat zij niet langer zullen aarzelen aan de rechtvaardige zaak een oplos sing te geven, die ziel» niet verzet te gen de vereeniging van Kreta met Griekenland, de bekroning van hot werk der mogendheden, waarvoor de Kretenscrs hun eeuwig dankbaar zul len zijn. Een breedvoerige historische uit eenzetting is aan de nota toegevoegd. K-ONSTANTINOPEL, 81 MeL (Reu ter.) Volgens de berichten, door de Porte ontvangen, antwoordden de be schermende mogendheden op do stappen door de Turksche gezanten gedaan, dat voor opwinding van de openbare meening bij het Turksche volk geen reden is, daar de definitie ve oplossing der Kretcnscr quaestie gepaard zal gaan met hot behoud der souvereine rechten van Turkije. (Hbld.) 3938 Staatsloterij 5e Klasse. 11e Lijst. TREKKING VAN 1 JUNI 1910. Hooge prijzen 4324 87G5 13080 cn 18640 ieder 100(1. No. 5115 G091 109G4 en 20094 ieder 400. No. 1459 3474 9314 en 1431G leder 200. No. 3G 3213 G493 7456 10048 13428 15083 15411 17254 17837 178GS en 182G5 ieder f 100. Prijzen van /70. 96 8227 6866 9787 12227 15108 18066 162 3369 6887 9960 12626 16!36 18128 240 8577 6939 10196 12620 15205 18188 840 8643 6846 10130 12712 16270 18217 408 8780 6951 10164 12767 15366 18418 452 8897 6978 10320 12797 15389 18659 476 4291 7079 10860 12858 16401 18638 651 4310 7231 10370 12938 15495 18673 681 4449 7401 10449 12982 16510 18734 908 4488 7601 10647 18073 16684 18741 1066 4617 7694 10686 18090 1684T 18824 1142 4638 7765 10635 18091 16984 18878 1167 4722 7796 10745 18208 160Ö2 18908 1218 4735 7907 10749 13354 16308 19023 1286 4842 7920 10972 13389 16839 19108 1278 4896 7048 11028 18427 16440 19131 1379 4916 8022 11119 13443 16502 19467 1381 6061 8110 11160 13576 16681 19660 1422 5136 8403 11160 18586 16617 19989 1686 6237 8581 11209 18661 16746 19956 1606 5277 8662 11261 13729 16860 90205 1771 6279 8703 11271 18754 16S48 20252 1822 5565 8708 11281 13781 17039 SU289 1900 6648 8784 1129T 18874 17064 20814 2034 5700 8816 11444 13894 17087 20379 2186 6941 8817 11469 14010 17141 20394 9228 6162 8885 11671 14126 17206 20439 2319 6276 8996 11631 14391 17250 20606 2347 6413 9146 11693 14397 17411 20877 2349 6465 9267 11767 14508 17668 20941 2429 6533 9378 11823 14616 17691 20948 2726 6620 9443 11912 14645 17720 20956 2861 6671 6474 11959 14768 17866 20961 2878 6861 9697 12046 14780 17978 3026 6868 9700 12158 14846 18035 Op onderstaande nummers zijn geen prijzen gevallen. 41 8117 6793 9204 12631 15436 18078 166 3122 6817 9248 12586 16462 18123 178 3182 6886 9281 12539 15542 18161 187 8198 6887 9800 12682 165<7 18171 BUS 8204 5605 9883 12587 155BB 18176 286 8224 5928 9874 12628 15641 18230 243 3251 6929 9880 12692 15756 18274 800 3293 5957 9386 12709 15794 1828C 802 3327 5960 9489 12734 16821 18816 311 3329 6121 9522 12748 16836 18377 884 3887 6180 9560 12778 16848 18488 444 3881 6184 9598 12849 15658 18463 467 8890 6166 9708 12859 16910 18484 469 8410 6186 9786 12860 16012 18542 468.3461 6206 9795 12872 16027 18649 513 3468 6302 9810 12896 16051 18564 687 8475 6825 9849 10924 16078 18684 669 8628 6344 9862 12951 16097 18669 668 3524 6868 9876 12972 16187 18706 584 3531 6494 9962 12979 16212 18728 631 8642 6499 10038 13038 16214 18724 662 8585 6517 ÏQ0S7 13068 16218 18740 698 8594 6554 10084 13112 16220 18835 702 3657 6580 10092 18148 16227 18866 744 3668 660S 10181 18169 16239 18969 760 8676 6642 10139 18206 16286 18984 765 3745 6726 10160 13207 16305 1899s 766 8766 6740 10189 13260 16376 18994 826 3774 6762 10211 18310 16443 19000 006 3840 6769 102G6 18828 16461 19008 914 3848 6799 10276 18360 16496 19048 920 3968 6818 J08U 18411 16607 19051 929 4029 6891 10313 13419 16671 19059 966 4042 6855 10329 18424 16598 19107 976 4044 6906 10338 13469 16599 19116 987 4082 6950 10401 18484 16607 19128 1004 4085 6989 10-108 18488 16609 191S0 1057 4090 6985 10408 18644 16620 19220 1067 4U8 7009 10496 18686 16698 19296 1077 4124 7014 10468 18602 16716 19276 1110 4144 7846 10467 18774 16742 19301 1128 4166 7094 10469 13803 16743 19364 1201 4261 7164 10482 18831 16761 19865 1248 4264 7296 10526 18849 16766 19374 1272 4806 7309 10540 18862 16794 19450 1283 4814 7380 10541 18946 16819 19451 1992 4887 7887 10560 14021 16844 19488 1806 4658 7405 10594 14086 16867 19503 1810 4376 7516 10611 14100 16872 18604 1821 4411 7649 10619 14101 16888 19612 1865 4440 7678 10667 14191 16919 19678 1359 4455 7589 10689 14208 16984 19629 i 4459 7595 10688 14224 16998 19607 1419 4502 7691 10769 14276 17068 19686 1439 4517 7704 10826 14285 17060 19661 144» 4538 7713 10841 14311 17088 19667 1481 4546 7746 10869 14348 17093 19714 1490 4614 7768 10878 144l0 17099 19729 1498 4705 7794 10B91 14441 17189 19797 1510 4714 7813 10894 14462 17148 19777 1616 4727 7817 11041 14491 17188 19738 1666 4750 7842 11047 14621 17218 19882 1592 4756 7898 11050 14529 17227 19636 1600 4778 7905 11069 14648 17260 19867 1604 4848 7980 11080 14561 17282 19868 I8ï2 486» 8034 11180 14671 17284 19886 1678 4945 8074 11152 14686 17810 1*876 1797 6036 8079 11188 14686 17817 90000 1767 5037 8124 11868 14606 17352 20103 1945 5040 8125 11278 14611 17367 20118 1948 6044 8148 11321 14637 17868 20119 1968 6064 8172 11360 14668 17398 20169 2041 6166 8166 11472 14699 17421 20160 9101 6196 8184 11481 14710 17480 20201 2106 6230 8216 11488 14747 17461 00216 9181 6281 8226 11569 14826 17472 20268 2182 5288 8286 11616 14829 17496 20387 2141 6316 8317 11719 14869 17605 80421 2175 5318 8387 11788 14880 17645 20426 9181 6327 8844 11767 14888 17S05 20436 2240 6332 8351 11817 14980 17621 00447 2817 6861 8417 11819 14996 17641 20566 2897 6495 8442 11822 16000 17680 20601 2339 6499 8464 11834 16033 17689 20712 2394 6507 8516 11881 15057 17695 20767 2416 5508 8546 11906 15074 17760 20807 2434 6622 8562 11946 16077 17762 20871 2486 6624 8684 11988 15183 17778 90888 2454 5629 8666 12070 1515T 17788 90905 2602 5548 8700 1207Ö 16174 17798 20908 2686 6569 8718 12100 16177 17797 20928 2600 6675 8763 12122 16268 17799 90974 2664 6600 8820 12166 15266 17805 20987 2671 6607 8865 12289 16271 17841 2787 6617 8907 12846 15294 17874 2807 6610 8978 19049 16801 17900 2096 6669 8989 12361 15811 17946 3076 6664 9166 12406 16391 18011 3098 6704 9170 12427 15362 18026 3103 6784 9181 12487 15371 18031 8111 6782 9200 12478 16390 18062 5e Klasse 10e Lijst10595 moet zijn 10592, 3565 en 11826 moet zijn met 70. Het is ontworpen door den archi tect J. J. van Noppen. Het heeft een lengte van 36.62 M. en een breedte van 21.S8 M. De lengtezijde, op T mïd- dsn waarvan zich de hoofdingang bevindt, ligt langs de Vestestraat. de breedtezijde langs de Jacobsslraat Beneden bebinden zich dc bibliotheek, do bestuurskamer, het catechisaticlo-' kaal, een bad- en wachtkamer, do kliniek, garderobes etc. Het midden gedeelte wordt door de gehoorzaal in beslaggenomen. Op de verdieping Is eveneens een gehoorzaal met gaande rij aanwezig. Tevens vindt men daar. nog een slaap- en zitkamer voor de inwonende zuster, een woonkamer voor den bewaarder en een keuken. Een vrij groote tuin ontbreekt niet. Burgerlijke Stand HAARLEM. ONDERTROUWD: 1 Juni: I-I. J. Bllderbeek en II. Wftll brink, G. van Zomeren en M. Zog- waart; C. Schoen en J. G. J. Plate- rink; A. A. Pick en C. J. F. Gooa- sens. GETROUWD: II. Moné en C. Heemskerk; J. F. Wallbrlnk en W. M. v. Alphen; J. Jv Vcrzijlenberg en J. Verhagen; J. TJi- tendaal cn C. v. d. Weiden; G. I.em L. Weere, H. .1. \Vassen-berg en C. I.. Kroes; J. H. v. d. Boogaard en G. M. Faber; D. den Adel en J. A. Krom, BEVALLEN: 30 Mei; A. C. TakesSpairenberg z. 29 H. Hertog—Sieraad d. C. Frans- scn—Kaptijn z. 31 M. C. Reiber— Eichhorn z. 1 Juni: A. M. M. Roodö- vun Delden z. M. L. A. Harder— Christiaans d. W. C. Kabel—v. d, Waag d. C. DelfosWezel en burg d. T. de KorteWikke z. OVERLEDEN: 1 Juni: L. v. d. Putten, 64 j., M. V. Heemskerkstraat; 31 Mei: L Volkerr- den, 84 j., Jansstraat. Amsternamsclie Beurs. Openingskoersen van 1 Juni 1910, labouchere o yens Co.'s bank Bijkantoor Haarlem. Gr. Markt No. 1 en 3. TeL No. 577, Z UI D-AMF.R IK A A N SCIÜ5 STA ATS' FONDSEN. C. Poru 13, Pref. Peru 40 7/8. PETROLEUM-AAN-EELEN. Koninklijke 5521/2, Sumatra Pa-, Iembang 208 1/2. M1JNAANDEELEN. Great Cobar 117. De AMEUTKaANSCHE MARKT opende flauw. Rubbers onveranderd, A. J. R. 170. A. R. 275. Atchison Tope ka 1083/4 Denver 397/8. Erie 27 5/8. Kansas 33 1/2. 671/4. Missouri 3913/16 Ontario 451/2. Rock Island 41 1/4. Southern Rails 26 1/2. Southern Paci fic 1221/2. Union Pacific 180. Wabash 20 1/2, 51/2. Amalgamated 64 3/4. Stoel 803/8. Cnrron 601/4. C. Marine's 6 1/8, 18 7/8, 65 3/4. Gemengd Nieuws Laatste Berichten EEN MOEILIJKE REIS. Zaterdag kwam het Russischs stoomschip „Lituania", van Libau naar New-York, met 1170 landverhui zers aan boord, de Tyne op na een zeer onvoorspoed igen overtocht. De „Lituania" was op 24 Mei uif Libau vertrokken, kwam Ln the Pent. land Firth in een dikken mist en strandde op de 'rotsen bij Otd Head Point. Er ontstond een hevige pa niek onder de passagiers, maar de bemanning bleef kalm en die kalmte miste haar uitwerking niet op de landverhuizers. Reeds waren de boo ten gestreken, toen het sohip plotse ling weder vlot -raakte. Het was zwaar beschadigd en zal te North Shields-dokken moeten dokken. Dd landverhuizers zullen met een ander schip de reis vervolgen. EEN GOED GELUKTE GRAP. Een ondergeschikt Russisch ambté naar heeft een streek uitgehaald, die de lachspieren in de ambtenaarskrin gen sterk in beweging heeft gebracht, maar voor de betrokkenen toch hoogst onaangenaam was. Een der provincies staat n.I. on der het bestuur van een gouverneur, een braaf en hoogst welwillend man, die echter zeer weinig werk maakt van zijn ambt. O.m. was van hem bekend, dat hij de hem toegezonden stukken steeds teekende, zonder ze te hebben gelezen en daarvan maakte een zijner ambtenaren gebruik om hem ©en leelijkc poets te bakken. Minister-president Stolypin ont ving dezer dgen nl. een brief, opge steld door den ondergeschikten amb ten nar, maar onderteekend door den gouverneur. In dit schrijven werd den eerste minister medegedeeld, dat zijn officieele arbeid prulwerk is eti dat hij maar beter zou doen des gou verneurs voorbeeld te volgen en „bridge" te gaan spelen, „wat veel interessanter Is dan die domme po litiek." Minister-president Stolypin aar zelde niet lang met zijn antwoord, hij gelastte den zich van geen kwaad be- wuslen gouverneur onmiddellijk te- legraphisch zijn ontslag te vragen. De andere ambtenaar zal echter ook vermoedelijk een leelijke pijp rookert. HET NIEUWE GEBOUW VAN DEN NED. PROTESTANTENBOND. Iïct monumentale gebouw, dat ten behoeve van de afdeeling Haarlem van den Ned. Protestantenbond op het terrein aan de Veste- en Jacobs- straat verrijzen zal. belooft voor do II. B. S. en de M. U. L. O. inderdaad niet onder te zullen doen. VERZOEK OM AMNESTIE VOOR" NASI. De minister van justitie heeft oen album ontvangen. Inhoudende eert verzoekschrift tot amnestie ten !«-• hoeve van den vroegeren minister; Nasi. Dit verzoekschrift is geteokendi door 150.000 personen, waaronder al-/

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 2