NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 27e Jaargang. No. 8267. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. WOENSDAG 8 JUNI 1910 A HAARLEM'S DAGBLAD ABONNEMENTEN gi& ADVERTENTIÊN: PER DRIE MAANDEN: J^mF Van 1—5 regels 50 Cts.: Iedere regel meer 10 Cis. Buiten het Arrondissement Voor Haarlem1.20 ^y,-■> Haarlem van 1—5 regels/l.elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regel. Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der ''^4X^4:^ Bij Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente)1.30 Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing. Franco per post door Nederland,1.65 &Wr-^ kSIKV?50 Cts' v00r 3 P^tsingen k contant. oStTS Zondagsblad, 'voor 'Haarlom' 1 I J M7M Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. de omstreken en franco per post ,0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Yennootschap Lourens Cosfter. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandse!) Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA DONDERDAG 9 JUNL Gr. Kerk: Orgelbespeling, 2-3 uur. De Reorganisatie tan ons Onderwijs. Een bericht in ons Tweede Blad Van heden meldt, dat de Staats commissie voor de reorganisatie van hot onderwijs in al zijn geledingen mot haar taak gereed is gekomen. Ge woonlijk werd deze commissie de „Ineenschakel ingscommissie" ge noemd, wijl zij voornamelijk tot taak had, de verschillende deelen van het Onderwijs tot een beter geheel te vor men, dan het nu het geval is. Want aan het verband tusschen lager-, middelbaar- en liooger onder .wijs ontbreekt op dit oogenblik nog wel heel wat, daar deze drie onder- wijs-vormen niet het lager onderwijs iot basis hebben, maar het hoog er- onderwijs, waardoor het middelbaar en 't lager zoo goed en zoo kwaad als het ging maar moesten aanpassen. Ons onderwijs-systeem heeft dan ook veel overeenkomst met een huis, waarvan men eerst het dak heeft ge maakt, daaronder het huis heeft ge metseld en eindelijk er de fundamen ten onder heeft gestoken. Op die ma nier gesteld, dat men een derge lijke dwaze bouwerij zou willen pro- heereu zou het dak wel eens niet kunnen passen op de woning en kon den er wel eens gapingen ontstaan tusschen de muren en de grond vesten. Te meer nog was dit het geval bij ons onderwijs, waar men zijn materiaal, het bestaande onderwijs, al kant en klaar had, eu men zonder wetswijziging dus zoo maar niet uit breiden en invoegen kon. Daarom werd een grondige her ziening van ons onderwijsstelsel een dringende noodzaak en de Regeering stelde een Staatscommissie met veel sub-commissies in, die nu met haar belangrijken arbeid is gereed geko men Wegens die belangrijkheid lijkt het mij dienstig, het een en ander te stippen uit de lijvige rapporten, die bij de Regeering zijn Ingediend ook daarom, wijl dit advies aanlei ding zal zijn, dat de Wetgever een aantal nieuwe wetsontwerpen zal moeten indienen, een arbeid, waar mede natuurlijk vele jaren gemoeid zijn. De wetsontwerpen, die de Staats commissie noodig acht, om tot eene goede reorganisatie te komen, be treffen wijziging van de Lager-On- derwijswet, nieuwe regeling van het middelbaar onderwijs, een wetsont werp op het vak-onderwije, een wet op het vooiT*'leidend Ilooger Onder wijs en een wijziging van de wet op het Ilooger Onderwijs. Het Vakonderwijs en het Voorbe reidend. Hooger Onderwijs waren tot nu niet afzonderlijk geregeld. Wie met den tegenwoordigen toe- Stand van het onderwijs op de hoogte Is, ziet uit liet volgende schema, welk een ingrijpende veranderingen de Staatscommissie wenschelijk acht. I. LAGER ONDERWIJS. A. Algemeen vormend: 1. de gewone lagere school 2. scholen voor blinden, doofstom- ,men, spraakgebrekkigen en zwakzin nigen 3. scholen van voortgezet lager on derwijs 4. scholen van uitgebreid lager on derwijs. B. Vormend voor b ij z o n- ilere doeleinden: 1. handelsscholen, zeevaartscholen, en zecvisschcrijscholen 2. landbouwscholen en mijnbouw- 'scholen 3. ambachtsscholen, nijverheids scholen en nijverheidskunstscholen; 4 vakscholen voor meisjes 5 ci>rsii«3*n tot. onleidimt van ver plegers van zieken, zenuwlijders en krankzinnigen, en kweekscholen voor vroedvrouwen. IL MIDDELBAAR ONDERWIJS. A. Algemeen vormend: L de gewone middelbare school 2. de middelbare scholen voor meis jes (met 3-j. en met 5-j. cursus). B. Vormend voor b ij zon de re doeleinden: 1. kweekscholen, normaalscholen, normaallessen en cursussen tot op leiding van onderwijzers en leeraren aan scholen van algemeen-vormend en vakonderwijs 2. handelsscholen en zeevaartscho len 3. landbouwscholen en mijnbouw- scholen 4. technische scholen, industriescho len en scholen voor nijverheids kunst. III. VOORBEREIDEND HOOGER ONDERWIJS EN HOOGER ONDERWIJS. A. Voorbereidend Hooger O n d e r w ij s. lycea. B. Hooger Onderw ij s., a. hoogescholen 1. de technische hoogeschool 2. de landbouwhoogeschool 3. de veeartsenij hoogeschool 4 de handelshoogeschool. b. akademiën 1. de akademie van beeldende kun sten 2. de akademie van toonkunst. c. universiteiten. Gelijk men ziet worden nu bij het lager onderwijs verschillende onder - deelen geregeld en op hun plaats ge zet in 't algemeen onderwijs-kader. Het middelbaar onderwijs moest, naaT het oordeel der Staatscommis sie, zulke inbegrijpende veranderin gen ondergaan, dat met een wijzi gingsvoorstel betreffende de bestaan de wet niet kon worden volstaan. Al wat op het vakonderwijs betrekking heeft, moest uit de wet vervallen; het middelbaar onderwijs voor meisjes moest worden geregeld wat betrek king heeft op de hoogere burgerschool met 5-jarigen cursus moest overge bracht worden naar de regeling van het voorbereidend hooger onderwijs, en ook de eenige overblijvende school, de hoogere burgerschool met 3-jari- gen cursus, moest niet onbelangrijke wijzigingen ondergaan. Dit alles leidde noodzakelijkerwijze tot het ont werpen van eene nieuwe wet tot re geling van het middelbaar onderwijs, hetwelk, naar de meening van de staatscommissie, het algemeen vor mend onderwijs behoort te zijn voor wat men den middenstand noemt. Eene wet op het vakonderwijs be stond tot dusver niet, noch hier. noch voor zoover ons bekend is elders. Een geheel nieuw ontwerp moest dus wor den opgebouwd, waarin alle onder wijs, dat voor bijzondere doeleinden opleidt, dat niet strekt tot algemeene vorming en niet een in engeren zin wetenschappelijk karakter drnagt, zijne regeling zou vinden. Het voorbereidend hooger onder wijs, tot dusver in de hooger-onder- wijs-wet geregeld, is daar, zooals reeds door velen herhaaldelijk werd betoogd, niet op zijn juiste plaats. Toch behoort het ook niet in eene wet op het middelbaar onderwijs over gebracht te wordenhet neemt in het organisme van het onderwijs een eigen plaats ln en moest daar in een afzonderlijk wetsvoorstel worden geregeld. In verband met de overbrenging van de polytechnische school uit de wet op het middelbaar onderwijs naar de hooger-onderwijs- wet en de daaruit voortvloeiende ver andering van haar naam ip dien van „technische hoogeschool", moest het begrip voorbereidend hooger on derw ijs ruimer worden opgevat dan tot dusver geschiedde de voorberei ding voor de studie aan de technische en aan andere hoogescholen behoort daardoor ook tot het voorbereidend hooger onderwijs, dat alzoo niet al leen de tegenwoordige gymnasia, maar ook de tegenwoordige hoogere burgerscholen met vijfjarigen cursus in zich moest opnemen. Naar dit be ginsel werd daaraan door de Staats commissie eene wettelijke regeling van het voorbereidend hooger onder wijs ontworpen. Uit het schema blijkt, dat de Staats commissie verscheidene nieuwe on- derwijs-inrichtingen noodig acht 'k Wijs op de voorgestelde akademie van Rijkswege voor beeldende kunsten en toonkunst, veeartsenij-hoogescbool, handels-hoogoschool en landbouw hoogeschool. Ook in de andere deelen van het schema vindt men nieuwe onderwijs inrichtingen aangegeven. Met dit algemeen overzicht moge in dit artikel volstaan worden. In eenige volgende komen de onder- deelen lager-, middelbaar-, hooger- onderwijs, vakonderwijs en gymnas- tiek-onderwijs aan de beurt. JAC. C. M. Jr. Stadsnieuws Her ij k. Morgen zal in een kamer van Den Doelen de herijk plaats hebben; van 812 uur voor de Leidsche straat, het Leidsohe plein, en de Leidsclio vaart; en van 14 uur voor de O.-I. Kade, KI are nh eekstraat, Laurens Ccxsterstraat, Ampzingstraat en de buurten en straten bij de nieuwe St. Bavokerk. Benoemd. Tot lid der oommisele, belast met het examinewen van hen, die eene akte van bekwaamheid wenschen te verltrijgen tot het geven van middel baar onderwijs in hand- of rechtlij nig teekenen of boetseeren voor het jaar 1910, Is o.m. benoemd de heer P. Doorn, directeur der ambachts school en avondteekenschool te Haar lem. Kegelen. De uitslag van den eere-wedstirljd, die tijdens liet internationaal kegel concours te Watergraafsmeer gehou den werd, was dat Phoenix te Haar lem met 268 punten den 2en prijs her haalde. KONINKLIJKE DANKBETUIGING. De heer v. d. Werf, Groote Hout- straat, die aan H. M. de Koningin een exemplaar zond van een door hem genomen photo van het Prin sesje in den kinderwagen, waarach ter H. M. zelve, ontving het navol gend schrijven van dank: Ingevolge de bevelen van H. M. de Koningin heb ik de eer den heer R. v. d. Werf te Haarlem Hoogstderz. dank aan te bieden voor de aanbie ding zijnor photograJie van H. M. met H. K. II. Prinses Juliana in den kinderwagen. (get.) de PaTt Secr. VAN GEEN. Na 't Konlnginnebezoef. De feestcommissie van de Anegang heeft het restant van de versierings- gelden, 3, geschonken aan de Ver- eoniging tot Bcstr. van Tuberculose. TER AARDEBESTELLING LEO- NARDUS VERMEER. Hedenmiddag te 12 uur werd op de begraafplaats aan den Schoterweg ter aarde besteld het stoffelijk over schot van Leonard us Vermeer den 13- jarigen knaap uit de AssendeJver- st.raat, die zooals wij in ons num- van Maandag berichtten Zon dagavond te Zandvoort bij t zwem men het. leven verfoor. De belangstelling van vriendjes van den jong-ontslapene en bnurt- kennlssen was zeer groot. Toen de kist in de groeve neerge laten was, strooiden de zusters van Leonardus witte bloemen. Daarna trad een vriendin van de familie des overledenen naar votren, die bad voor de beproefde ouders. De oudste broe der van den overledene schetste daar in eeniga weinig© gevoelvolle woorden, hoe diep de smart is, die zijn heengaan te weeg brengt. Een der neefjes, die Zondag mee was gaan zwemmen, droeg het be kende: „Gelijk het gras is ons kort stondig leven' voor, waarna de oud ste broeder voor de betoonde belang stelling dankte. Er waren kransen van de kaïne raadjes en van de familie. STUKKEN VAN DEN RAAD. B. en W. stellen voor, ƒ1300 be schikbaar te stellen voor de op het Hypotheek-kantoor in te winnen in formaties. Deze informaties zijn noo dig voor de contröle op de Gemeente belastingen. waarvoor gegevens moe ten verzameld worden over de laatste 10 jaren. In het vervolg is 300 per jaar noo dig. Voordracht voor onderwijzer aan de Opleidingsschool voor jongens, wegens het overlijden van den heer G. Weslerveld: lo. I. J. Kraal, onderwijzer aan de School voor gewoon lager onderwijs no. 2 te Haarlem 2o. Johs. Rijkse, onderwijzer te Arnhem, en 3o. A. F. Lodeizen, onderwijzer te Rotterdam. SERENADE. Hedenavond om half 9 brengt de Muziekvereeniging „De Harmonie" een serenade aan den gemeente-werk man Wouter Bos, die bij het Koning- innebezoek de bronzen medaille van de Oranje-Nassau-orde ontving Deze huldiging gaat uit van de „Jubileum-vereeniging", afd. Openba re Werken. De stoet stelt zich op het Wilsonsplein op en gaat vandaar naar de woning van Bos ln de Kerk straat. Staalbad Haarlem. De Drinkhal werd gisteren bezocht door 92 personen. Geslaagd. Bij het gehouden examen van de Vtveeniging van leeraren ln het boek houden te Amsterdam, slaagde onze stadgenoot de heer M. H. Sprukkelen- burg. W. Stolp. De toestand van den heer W. Stolp is zeer zorgelijk. GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS, Nieuwe Gracht 3. Telefoon 1170. Ingeschreven: I timmerlieden, machinale houtbewerkers, 1 wa genmaker, 2 meubelmakers, 1 mo delmaker, l metselaar, 6 opper lieden, stucadoors, 1 witter, t machinebankwerkers, I monteur, 4 grofbankwerkers, 1 metaaldraaier, 5 vuurwerkers, 1 ketelmaker, 8 burgersmedan, 8 machinisten, 9 sto kers, 8 electriciens, 1 instrument maker, 1 koperbankwerker, ko perslager, fi loodgieters, 1 schoen maker, 1 zadelmaker, kleerpaa- kers, 2 schilders, 1 behanger. stoffeerder, 3 bloemisten, 8 tuin lieden, 4 grondwerkers, 1 bakker, I banketbakker, slagers, 9 krui deniersbedienden, 1 kellner, 5 ma gazijnknechts, 8 loopknechts, 9 huis knechts, 1 sigarenmaker, 4 kantoor bedienden, 1 boekdrukker, S letter zetters, 1 lithograaf, binders, 16 losse werklieden dienstboden, 4 werksters, 1 naaister, 9 kook sters, huishoudster, 2 vrou welijke kantoorbedienden, I adspi- rant bouwk. opz., 1 houtdraaier. Van 't Kantongerecht UITSPRAKEN. Heden werden de navolgende uit spraken gedaan J. G te Velsen, overtreding Veilig heidswet, 25 boete of 5 dagen hecht A. v. S te Noordwijkerhout, over treding Jachtwet, vrijgesproken. G. D.j te Velsen, en 2 anderen, loo- pen op verboden grond, 3 boete of 3 dagen hechtenis. P. M., te Schoten, overtreding vlecschverordening Haarlem, vrijge sproken. C. K., te Haarlem, en 2 anderen, overtreding Prostitutieverordening Haarlem,no. 1/1 boete of 1 dag h., de anderen vrijgesproken. J. J. S., en 2 anderen, overtreding Politieverordening Haarlem, 1 boete of 1 dag hecht. H. M te Velsen en i anderen, over treding Politieverordening Velsen, 2 boete of 2 dagen h., en 1 boete of 1 dag hecht. F. Ch. van H., te Bloemendaal. en II anderen, overtreding Vorkeeraver- ordening Bloemendaal, 2 boete of 2 dagen h., ƒ1 boete of 1 dag h., en 3 boete of 1 dag hecht. J. S., te 's-Gravenhage, en 3 ande ren, overtreding Motorverordening Haarlemmerliede en Spaarnwoude, 'ƒ15 boete of 3 dagen hecht., en ƒ15 boete of 5 dagen hecht E. M te Haarlem, en W. B te Velsen, rijden zonder licht en valscha naamopgevlng doen, ƒ1 en ƒ2 boete of 1 en 2 dagen hecht., en 1 en 3 boe te of 1 en 3 dagen hecht. M. F. v. G., te Haarlem, en A G.,t« Velsen, overtreding Motor- en Rijwiel- reglement, 1 eu ƒ2 boete of 2 maal 1 dag hecht., en 3 maal 1 boete of 3 maal 1 dag hecht (Zie verder Stadsnieuws onder laat ste berichten). Uit de Omstreken HEEMSTEDE. Aan den heer J. N. van der Vlerk te Haarlem is gegund den bouw van een schipperewoning op bet terrein van de Gasfabriek voor 3359. BENNEBROEK. Groote schade ondervinden in den laatslen tijd de bollenhandelaren van de ratten. Het komt dikwijls voor dat de bollen van geheel e perken, door deze vraatzuchtige diereu worden op gegeten. Ondanks de jacht welke op hen ge maakt wordt, is het nog niet gelukt ze te verdrijven. Tot kerkvoogd bij de Ned. Herv. kerk is herkozen de heer M. E. Ver schuur te Bennebroek. HAARLEMMERMEER. Prov. Staten-verkiezing. Bij de gisteren gehouden candi- daatstelling werd slechts één lijst ingeleverd, zoodat deze candidaat, Mr. Zubli, burgemeester van Benne broek, gekozen is. HALFWEG. Door een misvatting is gisteren me degedeeld, dat een auto van de firma Veraart en Co. is heetgeloopen het was een gewone vrachtwagen van den vrachtrijder Van Voeren, te Haar lem. GÏ6terennamiddag is aan de Ooste lijke kruising, de 18-jarige kruide niersbediende der firma wed. V. se dert eenige dogen in dienst, met de Electrisehe tram in aanraking geko men en met zijn rijwiel een eind me de gesleurd; zwaar aan hoofd en arm verwond wer dbij opgenomen ln de woning van den heer B. en na al daar voorloopig heelkundig te zijn behandeld, per gemeentelijke bran card naar zijne woning gebracht. SLOTERDIJK. Door eenige burgers is alhier een persoon aangehouden en aan de po litie overgeleverd, wegens diefstal van een kar en konijnen, waarmede hij naar Amsterdam wilde trekken. BEVERWIJK. Aardbeien. Men schrijft aan t Hbld De aardbeienvelden staan er bijzon der mooi bij. Zij hebben prachtig ge bloeid en geen enkel nachtvorstje heeft de ontwikkeling verstoord. 1910 belooft dan ook een goed jaar te wor den voor onze tuinders. Reedte zijn enkele mandjes van de zeer vroege soorten naar de markt gebracht, doch de eigenlijke pluk zal niet voor ongeveer den 20cn van deze maand beginnen. De expediteurs hebben ook nu we der flinke orders van fruithandela ren en Jamfabrieken in Duitschland ontvangen en bereiden zich voor op een paar drukke weken. AALSMEER. Bij beschikking van den Minister van Landbouw, Nijverheid en Han del, is aan den heer J. M. Neoma- gus, te Aalsmeer, op zijn verzoek, eer vol ontslag verleend als lid van de commissie van toeaicht op de Rijks- tuiubouwwlnterschool aldaar en te als zoodanig benoemd de heer K. Jongkind, te Aalsmeer. ZANDVOORT. Fam. de Sterke, Amsterdam, Duin weg 13, 5 pers. R. May, idem, Bd. Bamaart 3, 3 pers. JS J. Kempff, idem, Gr Krocht 5, 3 pers. Wed. Van Rijn. Haarlem, Halte- straat 6, 6 pers. B. L. Gompertz, Amsterdam, Bd. Barn aart 1, 7 pers. II. Gompertz, idem, idem. Fam. Scholte Ubing, Idem, Haar lemmerstraat 8 b, 5 pers. Van Bilderbeek, idem, Burg. En- aelstr. 13, 4 pers. Fam. Koetzer, idein, Brugstraat 5, 5 pers. Fam. La Coste, idem, Kostverloren stralweg 11, 5 pers. Mevr de Wed. G. Kramer, idem» Groote Krocht 29 5 pei-s. Th. Limperg, idem, Pension vad Mens, 5 pere. Fam. Van Eek, Haarlem, Kost ver lorenstraatweg 2, 6 pers. Wed. Ligtermoed, idem, Idem, Moj. C. Manheim, Amsterdam, Pension J. G. Jung. Mevr. S Blanus, Watergraafsmee» idem. Mr. H. M. Witzen, Amsterdam, Gr. Krocht. Mevr. Themmen Vos Hommes, de» Haag. Strandweg 18, 2 pers. Fam. De Kanter, Rotterdam, idem, 3 pers. Fam. Degenaar, Amsterdam, Hal testraat 48, 5 pers. Fam Hendrix, Idem, Strandweg 8, 7 pers. Fam. Van Essen, idem, Stationsweg 9, 3 pers. Fam. Bastiaans, idem, Haarlem merstraat 7, 5 pers. Binnenland CONGRES VOOR GEMEENTE BEDRIJVEN. Mr. A. Ferf opende Dinsdag de eer ste vergadering van het te Schevenin- gen te houden Congres betreffende de gemeentebedrijven met een rede, waarin hij een eere-saluut bracht aan de Vereeniging van Handel, Nij verheid en Gemeentebelangen, met wier 35-jarig bestaan het Congres en daaraan verbonden tentoonstelling samenvallen; aan haar voorzitter n;r, W. Dolk, aan „den vader van het Congres'den heer Keppel en vooral ook ann de prae-adviseurs. Hij wierp voorts een terugblik op het verleden, herdacht daarbij den staatsman Thorbecke en diens lioog in eere gehouden beginsel der ge meentelijke autonomie, ter bevorde ring van de ontwikkeling van zelf standige kracht. Aan het beginsel vasthoudend, behoort men het in har monie te brengen met, 't bruikbaar te maken aan het staatsleven. Daar voor heeft de gemeentewetgever in vele opzichten zorg gedragen en daarnevens bekleedt de openbaar heid der gemeentezaken een belang rijke plaats ter verzekering van ec-n rechtmatigen invloed der butngenj op den goeden gang van zaken- Hierna werden de beraadslagingen over de bekende praeadviezen ge opend. Eerste debater was de heer Drion, die verklaarde bijna met onverdeeld genoegen het pracadvies-Patijn te- hebben gelezen. Hij bleek echter meer dan de prae- adviscur, te willen vasthouden aan het beginsel van zeer scherpe schei ding tusschen opbrengst van gemeen tebedrijven en belasting. De heer Van Hinten richtte zich te-1 wm des heeren Patijns stelsel van* tantièmes aan de directeuren en pre- miën aan de werklieden. Het gever» van tantièmes zal z. i. de loonen van de werklieden drukken, het geven van premies maakt scheiding en ijver zucht tusschen werklieden. Onrechtvaardig achtte hij het, dat de heer Patijn den gemeentewerklie den geen hooger loon wil toekennen dan den gewonen werklieden, maat hun wel net stakingsrecht onthoudt, ja zelfs er voor te vinden zou zijn, hun het stemrecht te onthouden als uiterste middel om te voorkomen, dat zij bijzonderen invloed op de verkie zingen uitoefenen. De heer Gerritsz (van Haarlem) be sprak het praead vies-Pat ij n ten aan zien van diens bezwaar tegen ver schillend tarief naar gelang van draagkracht Hij is het daarmede niet eens. Zeer zeker is hier een soort in directe belasting, maar juist een van de voordeelen van indirecte belasting is, dat er veel menschen aan betalen en ook menschen, die geen ander® lasting betalen. De heer Blankert bestreed het stel sel van tarief naar draagkracht De heer Simons (van Amsterdam) vond. dat de heer Patijn ten aanzien van de plichten der gemeente te kort schoot, en omgekeerd, dat de heer Vliegen te kort schoot ten opzicht© van de bijzondere plichten, die door de gemeente aangestelden hebben te genover hun werkgeefster. De klas senstrijd-theorie acht de heer Simons bier zeker niet bruikbaar. Werksta king treft hier niet slechts den kapi talist, maar ook den mede-werkman. De heer Verslaijs verklaarde als ge meente-arbeider, niet tevreden te zijn met bet pracadvics van den heer Vlie-

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 1