NIEUWS- err ADVERTENTIEBLAD. Dingen die niet iedereen weet. 27e Jaargang. No. 8269. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. VRIJDAG 10 JUNI 1910 A HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN ADVERTENTIËN: per drie maandeni Van 1—5 re6e,s 50 ctsv Iedere reêeI meer 10 Cis. Buiten het Arrondissement Voor Haarlem'-20 Haarlem van 1—5 regels /l.elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per recreL Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der Bij Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente)1-30 Advertentie van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; Franco per post door Nederland 1-65 JT 50 Cts. voor 3 plaatsingen k contant. Oefliustreenf Zondagsblad,"vo'of Haariem' 1 I 1 I 1 I a37H RedacHe en Administratie: Groote Houtstraat 53. de omstreken en franco per post ,0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lonrens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. Voor onze geabonneerden zijn kosteloos afdrukken te bekomen van No. 14 der ru briek DINGEN DIK NIET IEDEREEN WEET, getiteld: Hoe bepaalt men de plaats op de verschillende deelen der Aarde In Haarlem kunnen die af drukken worden afgehaald aan onze bureaux Groote Houtstraat 63 en Zuider Bui- tenspaarno 6, in de omlig gende gemeenten bij onze agenten. Stadsnieuws W. STOLP. Wij ontvangen zooeven het treurig bericht, dat de heer W. Stolp la 'overleden. Onverwacht komt deze mededeeling niet. Nadat eenige Jaren geleden de heer Stolp door een beroerte was getroffen, ia hij nooit meer de zelfde man geworden. Lichaam en geest hadden belde geleden en al scheen het in den aanvang, dat er beter schap intrad, gedurende de laatste dagen had de patiënt nieuwe aan vallen gekregen, die den dood ten ge volge hadden. De heer Stolp was geen geboren Haarlemmer, hij is afkomstig uit Zut- fen, maar vestigde hier op jeugdigen leeftijd een ijzerhandel. Met gTOote energie en een onvermoeibare werk lust heeft hij die onderneming weten te maken tot een der belangrijkste zaken van onze stad, totdat hij die enkele jaren geleden omzette in een taaamlooze vennootschap en de direc tie overliet aan anderen, om zich al leen als president-commissaris aan d zaak te wijden. Vroeger gevestigd in perceel Groote Houtstraat No. 77, thans ingenomen door de firma Bak Zonen, is de Haarlemsche Ijzerhan del naderhand overgebracht naar den kapitalen winkel aan de overzijde, het vroegere woonhuis van den gemeente ontvanger, den heer j. C. Gerlings. Gelijk men weet, la eenigen tijd go- leden deze zaak In andere handen overgegaan. Op 4 Augustus 1891 werd de heer Stolp tot lid van den Raad gekozen. Daar nam liij aldra een positie van beteekenls in. In 1892 werd het nieuw gekozen lid benoemd tot lid van de Speciale Commissie van Onderzoek Inzake de wenschelijkheid van de concessie-verlenging van de „Impe rial". In het volgend jaar lezen we van *ljn optreden in zake ruimere water- ferstrekking, om de cholera in haar 'omvang te beperken, en twee jaar daarna deed hij met den heer Snel- tjes bemiddelingsvoorstellen inzake de geruchtmakende quaestie over het ie ver vooruitbouwen van het Bron gebouw. In 1896 maakte hij wederom deel uit van de Commissie, die rapport uit zou brengen over de voorstellen der Imperial en de te verwachten resul taten eener Gemeentelijke Gasfabriek. Drie jaren later was hij lid der Coni- tolssie van Onderzoek naar het Be heer der Gemeentereiniging, welke quaestie vele gemoederen in beroe ring bracht. Een zeer belangrijk aandeel had de heer Stolp in de voorbereiding van het Openbaar Slachthuis. In 1900 werd hij benoemd tot voorzitter van de toen ingestelde Commissie van voorbereiding. Het jaar 1901 was de heer Stolp ge wikkeld in een zaak. die veel ge- spreks veroorzaakte. Door de Naanil. vennootschap, waarin de handel in ijzerwaren van den heer Stolp was Omgezet, was namelijk een leverantie gedaan aan de gemeente, hetgeen een andere firma in strijd achtte niet hrt. 24 van de Gemeentewet. Het onderzoek van de speciale Raadscommissie rehabiliteerde den beschuldigde echter volkomen. Twee jaren later werd hij gekozen in de Commissie voor de Brandver zekering van Gemeentelijke eigen domuien en die voor de Tramplan nen. In 1906 was de heer Stolp een der genen, die het conflict tusschen het Gemeentebestuur en den staf van de Brandweer wisten to bezweren, toen de staf eervol ontslag aanvroeg, we gens de verwerping van het voorstel inzake do aanschaffing van den Eén- paa r d sal a ngen wagen. Datzelfde jaar werd, in strijd met het advies van de Commissie voor de tramplannen, het trottoir in de Tem peliersstraat aangelegd. De heer Stolp diende toen een mo tie in, om dit trottoir weer te doen verdwijnen. Dit voorstel werd echter verworpen. In 1907, toen het Slachthuis vol tooid was, maakte de heer Stolp deel uit van de Commissie van Bijstand, en ln 1908 van het College van Zet ters. 24 September 1908 moest de heer Stolp echter na een 17 jaren lid van den R aad geweest te zijn, wegens zijn gezondheidstoestand ontslag nemen. De woorden van hulde, die de Burge meester in den Raad aan de werk zaamheid van den heer Stolp wijdde, waren zeker alleszins van pas De groote stichtingen, die In den loop der jaren tot stand kwamen, als de Gasfabriek en het Slachthuis, zijn voor een niet gering deel 't werk van den thans overledene. Bulten den Raad diende hij de open bare zaak o.a. als commissaris van de Maats, tot expl. van Staalwatex- brconen, lid van het be6tuur der Am bachtsschool en van het college van zetters. Tot het laatst vóór den aanval van beroerte, die hem op het ziekbed wierp, bleef zijn energie onverzwakt. Zoo maakte hij nog een reisje naar Amerika om er zijn kinderen te be zoeken, waar hij vandaan kwam, ver rukt over veel wat bij gezien had, maar toch ook, met echt practischen zin, met waardeering voor veel wat z. i. in Nederland en in Haarlem be ter was. Geboren in Dec. 1843, bereikte hij den leeftijd van ruim 66 jaar. De begrafenis zal plaats hebben Maandag te 12 uur op Overvcen. Samenvoeging. Naar wij uit goede bron vernemen is de R.-K. tooneelvcreeniging „Lief de voor de Kunst" opgelost ln de too- neel- en reciteer-vereeniging „Von del". Hinderwet. B. en W. van Haarlem doen weten, dat bij hunne beschikking van 2 Juni j.l. aan D. Frank vergunning is ver leend tot oprichting van een lompen- bewaar- en werkplaats ln het perceel aan de Spaarnwouderstraat No. 42. Bewaardersvan Schol en. In Haarlem is opgericht een veree- niging van bewaarders van openbare gemeente-scholen, met het doel hun ne belangen bij de bevoegde autori teiten te bevorderen. Stanlbad Haarlem. De Drinkhal werd gisteren door 90 personen bezocht. Brand. Hedennacht omstreeks 2 uur ont stond een begin van brand in de ko kerij van den slager K. Glas, Gene raal Joubertstraat 2. Hij had den vo- rigen avond nog laat gewerkt en niet gezien, dat de pijp van de kachel doorgezakt was. Er waren 's nachts vonken uit de opening van de pijp gevallen, die in de turf waren terecht gekomen. Die was toen gaan smeu len en zoo ontstond er brand. Door twee agenten werden de bewoners op gescheld. Het vuur werd met een paar emmers water gebluscht Slechts wat turf verbrandde. DE GIFT VAN H. M. DE KONINGIN. Naar wij vernemen, zal de gift van H. M. de Koningin, die Zij bij Haar bezoek te Haarlem voor de algemeene armen geschonken heeft, Zaterdag over een week verdeeld worden. De wijze waarop die verdeeling plaats zal hebben, is evenwel nog niet geheel vastgesteld. In het begin van de volgende week hopen we dit echter aan onze lezers te kunnen mede- deelen. Voor de gift, die H. M. de Koningin bij Haar bezoek te Haarlem schonk aan het Gereformeerde Weeshuis, maakten <le danr verpleegden giste ren een uitstapje met de boot naar Alkmaar. Coup. Bouwvereeniging „Ons Genoegen". In de eergisterenavond gehouden jaarlijksehe algemeene vergadering van de Coóp. Bouwvereeniging „Ons Genoegen" werd door den secretaris en den penningmeester verslag uitge bracht over den toestand der vereeni- ging. In de commissie tot bet nazien der rekening en verantwoording van den penningmeester werden gekozen de heoren Klooster en Lindeman. Hulpprediker. Als hulpprediker is door den Bij- zonderen Korkeraad dar Ned. Herv. Gemeente aan het kiescollege voorge dragen de Eerw. Heer M, L. Foe- ken, candidaat tot den H. Dienst te Ede. (Zie verder Stadsnieuws onder laat- ste berichten). Uit de Omstreken HAARLEMMERMEER. Te water. Te Nieuw-Vennep viel een klein kind van L. D. o\er de leuning van de brug over den tocht aldaar, te wa ter. Een meisje, M. D., dat juist voor bij kwam, was zoo kordaat zich te water te begeven en het kind van een wissen dood te redden. Door den val was het kind reeds bewusteloos ge worden. Jubileum. De heer Masüwgen, onderwijzer aan school 7, hoopt op 1 Juli a.& zijn vijf-en-twintigjarlg jubilé als zooda nig te herdenken. Zeldzame vondst Aan den Geniedijk nabij Vijfhuizen, waarlangs weinig passage is, werd door een bewoner van Hoofddorp ln het lange gras een geheel nieuwe fietslantaarn gevonden. Van deze! vondst is kennis gegeven aan de po litie, die vermoedt, dat de lantaren van diefstal afkomstig is. Een onder zoek is ingesteld. In een buitengewone raadsvergade ring. waarbij al de leden aanwezig waren, is het kohier van den hoofde- lijken omslag van Haarlemmermeer verder afgehandeld. Het eindcijfer is nog onbekend. Er hebben echter aan zienlijke verhoogingen plaats gehad. BENNEBROEK. Vergadering van den gemeenteraad van Bennebroek op Vrijdag 17 Juni 1910, des namiddags te 8 uur. Onderwerpen ter behandeling 1. Ingekomen stukken en mededee- lingen. 2. Uitloting aandeelen geldleening. 3. Af- en overschrijvingen dienst 1909. 4. Voorstel tot aanvrage aan H. M. van het verleenen van een voorschot aan de Woningvereeniging „Benne broek". Voor ijk en herijk van maten en gewichten zal in deze gemeente gele genheid bestaan op Zaterdag 16 Juli 1910. ZANDVOORT. Aangekomen badgasten W. E Boom, Amsterdam, Hotel Groot Badhuis, 2 p. W. B. Donker Curtius, Bussum, Beau Séjour. Mevrouw Renes de Boer. Zoeter- woude, Villa Klein zorg, 2 p. Familie Hangjas, Amsterdam, Heemskerkstraat 20, 4 p. Familie Blom, Amsterdam, lleems- kerkstraat 20. 4 p. Familie Lissauer, Rotterdam, Heemskorkstraat 18, 4 p. J. E. Veltman, Amsterdam, Kost- verlorenstraatweg, 8 p. Dr. Brongersma, Haarlem, Kost- verlorenstraatweg, 3 p. Mr. Tjeenk Willink, Haarlem, Bent- veldweg 7, 7 p. Familie Steinmetz, Amsterdam, Bd. Paulus Loot 3, 5 p. L. Groen, Amsterdam, Gasthuis plein 1, 6 p. S. Cohen, Amsterdam, Gasthuis plein 1, 4 p. Familie Koster, Amsterdam, Dr. Mezgerstraat 75, 6 p. Familie Stokvis, Amsterdam, Zee straat 71. 5 p. Familie De Hessele, Amsterdam, Hrl.straat 28, 10 p. I- Slijper, Amsterdam, Dr. Mezger straat 24, 7 p. Mevrouw Kriens, Haarlem, Villa Immanuel, 5 p. Familie Kriens, Haarlem, Villa Immanuel, 6 p. Familie Barke, Amsterdam, Kost- verlorenstraatweg 104, 4 p. A. Becker, Den Haag, Kostverloren- straatweg 30, 3 p. C. A. Timmer, Watergraafsmeer, Z and v. la an 39, 6 p. Jon geh. Weddlnge, Barmen, Villa Kijkduin. Dr. II. J. Laverge, 'Amsterdam, Vil la Emma. 8 t>. Binnenland HOFBERICHTEN. Z. K. H. de Prins der Nederlanden vertrok hedenochtend naar Schwerin om aldaar op Zaterdag de doop plechtigheid van den zoon van den groothertog van Mecklenburg bij te wonen., Z. K. H. is voornemens Maandag morgen op Het Loo terug te keeren. TWEEDE KAMER. Men seint ons uit Den Haag: De Kamer verwierp heden met 49 tegen 4 stemmen het amendement van den heer Schaper, voorschrijvend de regeling van de tijden, waarop de Banken van leening zouden moeten geopend zijn, MOOI NEDERLAND. Woensdagmiddag vergaderden te Amsterdam, onder voorzitterschap van den heer A. W. Weismann be langstellenden ln de stichting van een Bond „Mooi Nederland", die be oogt het behoud der schoonheid van Nederland. De schoonheid van Nederland is het, zei de voorzitter, in welker be lang wij hier samenkwamen, die schoonheid, tot het laatst der 18e eeuw ongerept gebleven, al ondergin gen steden, dorpen en gehuchten ver anderingen die nooit tot ontsiering aanleiding gaven, omdat steeds nieu we kunst de plaats innam van d,. oude die verdween. Maar de negentiende eeuw heeft zonder mededoogen den moker ge zwaaid, wateren gedempt, veel schoons vernietigd, ofschoon haar de kracht ontbrak om Iets voort te brengen, hetwelk met het oude op een lijn kon worden gesteld. Waar windmolens gestaan hadden, verre zen stoomfabrieken, de mooie oude bruggen werden door leelijke ijzeren bruggen vervangen, het stadsschoon ging, vaak zonder noodzaak, verlo ren. e vereeniging Mooi Nederland stelt zich ten doel te waken voor de schoonheid van ons vaderland en tracht dit doel te bereiken door: le. Het bestudeeren der vraagstuk ken, die op het behoud en de bevor dering der schoonheid van stad en land betrekking hebben. 2e. Het verstrekken van inlichtin gen en adviezen daaromtrent aan be stuurslichamen en particulieren. 3e. Het samenwerken met andere vereenigingen. 4e. Het verzamelen van gegevens omtrent hetgeen ln het buitenland tot beltoud en bevordering van het schoon in stad en land gedaan wordt 5e. Het doen houden van voor drachten en het in druk verspreiden van geschriften. Na eenige discussie werd besloten de vereeniging op te richten. De commissie van voorbereiding werd diligent verklaard ten einde de statuten te ontwerpen, die in een met September te houden vergadering zul Jen worden vastgesteld. BEVENDE HUIZEN. Men schrijft uit Amersfoort aan het „Hbld." Een opmerkelijk verschijnsel doet zicli hier sedert enkele dagen voor, te opmerkelijker, omdat het plaats heeft in het alleroudste gedeelte der stad en niet in een der buitenwijken, welke tot voor betrekkelijk korten tijd nog weiden of bouwland waren. Juist bij den Hof, waar reeds de eerste heeren van Amersfoort hunne kasteelen bouwden, staan thans en kele huizen op dezelfde wijze te schudden als indertijd te Schevenin- gen de veelbesproken bevende huizen. Ook hier slingeren spiegels en schil- dertïjtjes tegen de wanden, zijn de gordijnfranjes gestadig in beweging en trillen de meubels, vooral op de bovenverdiepingen. Het bouwtoezicht onderzoekt dc oorzaak, die volgens sommigen schuilt in een overbelasten motor van een naburige fabriek, in een zij straat van den Hof en aan de over zijde van dat vrij groote plein gele gen. Anderen willen weten, dat de bouw der Stoney-slnis aan de Eem de oorzaak zou wezen van de voor de be woners dor bevende huizen hoogst on aangename beweging. RECITEER-VEREENIGTNGEN. Te Groningen is opgericht een Na tionale Bond van Christelijke Reel teervereenigingen. NEDERLANDSCHE BOND VAN GEMEENTE-AMBTEN AREN. De algemeene vergadering van de zen bond zal dit jaar worden gehou den te Middelburg. De afdeeling Zea land verbindt daaraan verschillende feestelijkheden. Het bondsbestuur heeft besloten, naar aanleiding van een voorstel der afdeeling Noord-Holland om thans werkzaam te zijn voor het verkrijgen van een toelage voor huishuur voor de gehuwde ambtenaren, te kennen te geven, dat het den juisten tijd voor een actie ln deze niet aangebroken oebt. Bij den nieuwen minister van justi tie zal vanwege het bondsbestuur een audiëntie aangevraagd worden, ten einde er op aan te dringen, bij de al gemeene regeling van den rechtstoe stand der burgerlijke ambtenaren de gemeente-ambtenaren niet uit te slui ten. Tot redacteur van het jaarboekje van den bond is benoemd de heer P. Sikkes, ambtenaar ter secretarie te Groningen. Het bondsbestuur heeft besloten aan de algemeene vergadering voor te stellen, bij de regeering aan te dringen op het bevorderen van volle dige Zondagsrust, voor zooveel werk zaamheden betreffende den burger lijken stand aangaat. VACANTIE-KOLONIES. Men schrijft ons uit Egmond aan Zee Na een verblijf van vier weken ver lieten 41 vroolijke, jonge gasten, waarin men de bleekneuzen van voor een maand niet meer kan herkennen, de koloniehuizen Kinderhuis en Wee- zenkas van het Centraal Genootschap te Nunspeet. De grootste gewichtstoe neming werd geconstateerd bij een der verpleegden uit het Kinderhuis, namelijk 6 K.G. 3 H.G. Verrassende resultaten inderdaad Zaterdag zullen 50 nieuwelingen opgenomen worden uit Deventer, Leerdam, lemmer, Brielle, Utrecht, Velsen, Amsterdam, Gorinchem, Steenwijk en Langendïjk, terwijl een vijftal verpleegden uit de vorige groep nog een maand blijven. HANDELSARTIKELEN EN SCHEEPSGEYAAR. In verband met de ramp, onlangs de „Sommelsdijk" overkomen, ves tigt het „Maandblad tegen de Verval- schingen" er de aandacht op, dat meermalen, ten einde lagere vracht en assurantieprijzen te verkrjjgen, onder een onschuldigen naam explo- sieve of gassen ontwikkelende artike len worden aangeboden en dat alleen ten gevolge van de voorzichtigheid van een onzer grootste stoomvaart maatschappijen, die steeds vooraf des kundig advies inwint, scheepsrampen voorkomen zijn. Niet oninteressant en zeer leerrijk is daarbij één geval uit vele, waarbij een stof onder den nietszeggenden naam van „Negrine" werd aangege ven, welke bij ons onderzoek bleek te bestaan uit een mengsel van bij ge wone temperatuur reeds zeer vluchti ge, brandbare gassen ontwikkelende vloeistoffen. Indien nu een ongeluk ware voorgekomen, zoude de verzen der zeer zeker getracht hebben zich tc dekken, indien geen onderzoek had plaats gevonden, door een onbekend heid met den gevaarlijken aard der stof. VOLKS VERMEER DERING. Om de vermeerdering der bevol king in haar geheel te doen zien en tevens het onderscheid in de verschil lende provinciën plaatsen wij hï< onder de cijfers van de vorige telling (1899) naast de laatste (1909. Noord-Brabant in 1899: 553.342; in 1909: 622.747; vermeerdering 1.18 pet. Gelderland in 1899: 566.549; in 1909: 639.249, vermeerdering 1.21 pet. Zuid-IIolland in 1899: 1144.448; in 1909: 1389.272, vermeerdering 1 pet. Noord-Holland ln 1899 968.131; in 1909: 1106.610, vermeerdering 1 35 pet. Zeeland in 1S99: 216.295; in 1909: 232.444; vermeerdering 0.72 pet- Utrecht in 1899: 251.031, Ln 1909: 288 380; vermeerdering 1 40 pet. Friesland ln 1899: 340.262, in 1909: 359.214, vermeerdering 0.54 pet. Overijscl in 1899: 333.338; in 1909: 382.132, vermeerdering 1 38 pet. Groningen in 1899: 299.602; in 1909: 327.704; vermeerdering 0.90 pet. Drente in 1899: 148.544; in 1909 173 264s vermeerdering 1.55 pet. Limburg in 1899: 281.931; in 1909 332.021; vermeerdering 1 64 pet. het Rijk in 1899: 5104 137; In 1909: 5853.037: vermeerdering 1.33 pet. DOOR DE HITTE. Nabij Ambt-Vollenhove is de grac maaier W. van der Linden, door de hitte onwej geworden en '6 nachts overleden. ONGELUKKEN. Woensdag Is de 17-jarige G. valt Raalte, te Hattem, bij het zwemmen verdronken. Te Schoonebeek (Dr.) is een kinder* wagen met een kind van 6 maanden ln een sloot geraakt. Het kind ver dronk. VERDRONKEN Tusschen Durgerdam en Schelling- woude vond men gistermiddag aan den dijk de kleeding van een mans persoon liggen, bestaande uit een grijs costuum, hoed, bruine schoenen en divers ondergoed. Hoe de kleeren daar gekomen zijn, werd nog niet uitgemaakt, doch zeer waarschijnlijk is het, dat de eigenaar na ontklee ding in de Zuiderzee is verdronken. Men weet niet, of het een ongeluk of een zelfmoord ls. EEN SCHADEPOST. Uit Noordwijkerhout wordt gemeld, dat er deze week niet minder dm zes zandbakken van de Zandbuk- konmaatschappij zijn gezonkenéén te Alfen, drie in de Brasemermeer en INTERNATIONAAL WISSEL RECHT. Aan de den 23sten Juni te 's-Gr3* venhage te openen internationale conferentie voor de unificatie van het wisselrecht zullen de volgende staten hun vertegenwoordigers laten deel nemen Amerika (Vereenigde Staten van), Argentijnsche Republiek, Bel gië, Bolivia, Brazilië, (Vereenigde Staten van), Bulgarije, Chili, China, Columbia, Costa Rica, Denemarken, Duitschland, Ecuador, Frankrijk, Groot-Brittannië. Griekenland, Haïti, Honduras, Italië, Japan, Luxemburg, Mexico, Montenegro, Nederland, Ni caragua, Noorwegen, Oostenrijk-Hon- garije, Panama, Peru, Portugal, Rusland, Salvador, Servië, Siam, Spanje, Turkije, Uruguay. Zweden en Zwitserland. „DE ZEVEN PROVINCIËN". De vollekrachtsproef met het pant serschip „De Zeven Provinciën", wel ke de vorige week niet voldeed door minderwaardige kolen, is herhaald met andere kolen. Het gecontracteer de vermogen van 7500 L P. K. werd nu zeer ruim overschreden, daar gemid deld gedurende vier uur bijna 8600 L P. K. werd bereikt. Machines en ke tels voldeden In alle opzichten. ONWEER. Bij Rosendaal, N.-Br., is Woens dag een knecht van een steenbakke rij door den bliksem getroffen en ge dood. Te Neer-Asselt Is Woensdag de It- Jar i ge J. B., die in het aardappelen veld werkzaam was, door den blik sem gedood. Woensdag is de bliksem te Noord- wolde, Fr geslagen in een huis \.m P. Bollen. In de schuur had de heer Groen eenige duizenden stoelen ge borgen. Bijna niets werd gered, ook een geit en twee schapen kwamen in de vlammen om. Het huis was ver zekerd. maar de inboedel niet Te Olst Js Woensdag de bliksem ge- slagen in de boerenwoning van IL Roeterd, tengevolge waarvan het ge- hcele huis afbrandde. Het aanwezige vee en eenig huis raad alsmede verschillende land- bouwbenoodigdlieden konden worden gered. Zoowel het huis als de inboe del waren verzekerd. Te Dalfsen zijn Woensdag door het Inslaan van den bliksem drie boerde- rijen en een arbeiderswoning afge brand. De levende have werd gered. Verzekering dekt de schade. Te IToogkerE is Woensdag door 'f inslaan van den bliksem de kapitale boerderij van R van Til, afgebrand. Slechts eenig huisraad werd gered. Verzekering dekt de schade. Woensdag sloeg te Epe dd blik sem in den keukensohoorsteen van de villa van Jhr. G. W. v. d. Does. Veel materieele schade werd niet veroor zaakt. De huishoudster van den heer v. d. Does, die in de keuken was, werd doof. Te Dantumawoude, Fr., Is Woens dag de bliksem geslagen in de boe-

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 1