NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 27e Jaargang. No. 8273. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. WOENSDAG 15 JÜNI 1910 A HAARLEM'S DAGBLAD ABONNEMENTEN A D VERTE NTIËN: per °R,B maanden» Van 1—5 rege,s 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlem l-za Haarlem van 1—5 regels ƒ1.elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per reeeL Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der Bij Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente).. 1.30 Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels. 25 Cts. per plaatsine: Franco per post door Nederland- 1-65 m|gr 50 Cts. voor 3 plaatsingen contant. P Afzonderlijke nummers0.02H V <3? 3r n j Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37X Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. de omstreken en franco per post .0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. r- EERSTE BLAD. AGENDA DONDERDAG 16 JUNI. Gr. Kerk: Orgelbespeling, 23 uur. Brongebouw: Concert Haarlemsch Muziekkorps, 8 uur. Veu-kiezlng van drie leden voor de Provinciale Staten. De stembureaus zullen zitting ne men als volgt: lo fltemdistrict: School no. 7, Spaarnwouderstraat 12. 2e stemdistrict: school no. 3, Frie- ache Varkenmarkt 22. 3e stemdistrict: school voor U. L. O. iett. A, Klein Heiligland 12. 4e stemdistrict: Stads Doelen. 5e stemdistrict: hoofdstembureau op het Raadhuis. 6e stemdistrict: School no. 2, Scho terstraat no. 2. 7e stemdistrict: school no. 5, Leid- ache Plein no. 36. 8ste stemdistrict: school no. 0, Tem pel iersstraat no. 1. 9e stemdistrict: school Haarlem mer! iedestraat no. 29. De stemming vangt aan des mor gens te 8 uur en duurt tot des namid dags 5 uur. Stadsnieuws Om OnsHeen. Iu het Tweede Blad van dit num mer vinden onze lozers een artikel „Brusselsche Indrukken" III in de ru briek Om Ons Heen. HINDERWET. B. en W. van Haarlem doen weten, dat bij hunne beschikking van 9 Juni jl. aan J. P. Boogaard vergunning is verleend tot oprichting van een in richting voor het vervaardigen van bleekvvaler in het perceel aan het Spaarne no. 97. B. en W. van Haarlem doen weten, dat van heden op alle werkdagen, .van des voormiddags 9 tot des namid dags 2 uur, tot 28 Juni e. k. '«namid dags te 11/4 uur, ter gemeente-secre tarie (7de Afdeeling) ter inzage is ne- idergelegd het ingekomen verzoek schrift met do bijlagen van H. Vasen Jr., om vergunning tot uitbreiding van zijn kleeremvasscherij en droge rij in het perceel aan het Zuider Bui ten Spaarne No. 16, door bijbouw, bij plaatsing van een stoonimangel op de le verdieping en vervanging van den hestaanden stoomketel met stoomma chine door een stoomketel van 30 vlerk. M. verwarmend oppervlak en een stoommachine van 15 P.K., en dat op 2S Juni des namiddags te 11/14 uur op het Raadhuis der gemeente, de'ge- legenheid zal worden gegeven, om ten overstaan van het gemeentebe stuur of een of meer zijner leden, be zwaren tegen het uitbreiden der in richting in te brengen. Harmonie. De Uourlemsche muziekvereeniging „Harmonie" zal in het laatst van de volgende maand een matinée geven in liet krankzinnigengesticht te Cas- tricuni, welke uitvoering geheel o*» langloos is. DE VERSIERING VAN DE GROOTE HOUTSTRAAT. Gisterenavond vergaderden Groote Hout?!raalbewoners ter be spreking van de versieringsquacstie. In zijn openingswoord betreurde de voorzitter, de heer Abr. Meyer, het, dat deze avond niet kon zijn een feestavond en deze vergadering niet een feestvergadering. Dat ls te ten aan die ongelukkige versierings- quaestie. Het plan van deu heer Hulk was mooi, maar practisch niet wel uitvoerbaar. En toen nu do leveran cier evenmin precies aanbracht, wat de Groote Houtstraat-vereeniging had voorg«jchreven, toen kon het Wel niet anders of de versiering moest, vergeleken bij die in andere jptraton, een treurig effect maken. Het ,Is niet anders geloopen, en spreker jhoopte dat deze zaak maar spoedig de wereld uit zou zijn. Spreker zou niet de geheels lij densgeschiedenis ophalen, een enkel punt slechts wenschte hij te relevee- Toon de slingers sparrengroon arri veerden, is do leverancier er reeds (Opmerkzaam op gemaakt, dat ze niet iKvereischte afmetingen hadden. Voordat nog Iets geleverd was ls door het bestuur van de Groote Hout straat vereeniging, dan ook reeds een schrijven tot den leverancier richt, waarin hem er nog eens uit drukkelijk op gewezen werd, dat alles geleverd moest worden. Juist zoo als het besteld was. De feestdag zelve begon van de zij de der Grooto Iloutstraatvereenlgtng met een deurwaardersexploit, w in werd medegedeeld, dat de versle ring niet werd geaccepteerd. De le verancier antwoordde met een contra- exploit, een van mr. J. H. Thiel, den raadsman van den leverancier, waar in tot betaling gesommeerd werd. Het antwoord was, dat aan dezen eisch niet zou voldaan worden. Toch is hij beide partijen de lust lot proce- deeren steeds verre gebleven. Tus- schen het versieringscomité en den leverancier is dan ook een minnelij ke schikking getroffen, waarvan spre ker hoopte, dat do vergadering hare sanctie aan hechten zou. De eindrekening van den leveran cier bodroeg f 1825. Het eerste bod, dat van de zijde der vereeniging ge daan werd, bedroeg 1100. Dit is niet aangenomen, omdat het verlies voor den leverancier dan té groot zijn zou. Beide partijen, de versierings-com- missie en de leverancier, kunnen er thans in toestemmen, dat 75 van de inschrijvingen betaald wordt, wat een mindering van 30 op de oor spronkelijke rekening geven zou. Een bedrag van 1370 zal dan be taald worden. Na weinige besprekingen slechts werd dit door de vergadering goed gekeurd. Wie reeds betaald heeft, en de re dactie wil terug hebben, kan zich bij den penningmeester der GToote Hout- straatvereeniging vervoegen. Een circulaire zal den bewoners de afloop dezer zaak meedeelen. Bij do rondvraag kwam nog even de quaestie van breede trottoirs ter sprake. Besloten werd1, dat het be stuur der vereeniging een adres tot den gemeenteraad richten zal, waar in vervat het verzoek, om bij het leggen der tramlijn door de straat, de trottoirs zoo breed mogelijk te maken. Te water. Hedenmorgen omstreeks 11 uur geraakte het jongentje van den werk man G. Kraan, wonende aan den Burgwal, bij het spelen aldaar té water. Dc moeder sprong het kind na, maar daar geen van beiden de zwemkurist machtig waren, zouden er, was de heer A. Peper niet juist daar langs gekomen, misschien twee dooden te betreuren zijn geweest in- plaats van één. Nu sprong deze moe dig te water, en smaakte de voldoe ning, moeder en kind behouden op het droge te brengen. Bedden kwamen met den schrik en een nat pak vrij. Het geval verwekte in de volkrijke buurt heel wat consternatie. Aanbesteding. Dinsdagavond, werd door het Bur gerlijk Armbestuur alhier aanbesteed: De levering van diverse levensmidde len gedurende het 2e halfjaair 1910, benevens de levering van brandstof fen gedurende het jaar 19101911. Ingeschreven werd als volgt: F. Perquin, Ruhrkolen 0.85, an- thraciet 1.40. Venekamp, Ruhrkolen 0.95, an- Uxraciet 1.60, zware turf 6.20 en 5.10, lango 5.10. J. Overakker en Co., Ruhrkolen 0.95, anthraciet 1.55, korte turf 5.30 en 5.90, lange turf 5.25. Van Breemen en Co., Korte turf 5.10 en 4.50. J. v. d. Laan: margarine 0.74 1/2, G. Voorham, idem, 0.66. B. Serné Bzn., roomboter 1.42, mar garine 0.77 en 0.66. J. Kramer, Patentolie 0.30, stroop 0.18 en 0.18 1/2. A. Elfere Jr., margarine 0.75, soda 3.80, groene zeep 0.19, rijst 17.85 en 16 per 100 KG., heele gort 9.50 en 12.25 per HL. J. N. v. d. Weijden en Znheele gort 9.95, rijst 19.50, groene zeep 19.50, soda 3.74, P. v. Hemert: heele gort 9.10, 9.60, 10.— en 10.50 per 80 KG., rijst 19.—, groene zeep 21.—, stroop 22.— D. v. Hemert: heele gort 9.20, 10.80, en 11.45 per 80 KG., rijst 17.90, stroop 18.30, groene zeep 19.80, soda 3.80, Patent-olie 30.— J. Leunen en Zn., heele gort 8.25; per 80 KG., rijst 14.50, groene zeep 18.50, soda 3.96. 2 biljetten werden van onwaarde verklaard, als zijnde niet gezegeld. Alle Inschrijvers wonen alhier. Hedenmiddag werd door den gar ni zoens-commandant alhier aanbe steed De levering van aardappelen voor de soldaten-menages, gedurende het tijdvak van 16 Juli tot 31 Oct. 1910. Ingeschreven werd door G. Bos en Co., Amsterdam, ƒ2.30 per H.L. J. Huiboom, Haarlem, 1.85. J. H. Kroon, Amsterdam, 1.87 1/2. J. Dokter, Haarlem, 1.84. GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS, Nieuwe Gracht 3. Telefoon 1170. Ingeschreven: 4 timmerlieden, machinale houtbewerkers, 1 wa genmaker, 9 meubelmakers, 1 mo delmaker, 9 metselaars, 6 opper- liêden, stucadoors, 1 witter, 2 machinebankwerkers, 1 monteur, 5 grofbankwerkers, 1 metaaldraaier, 8 vuurwerkers, ketelmaker, 9 burgersmeden, 9 machinisten, 5 sto kers, 5 electriclens, 1 instrument maker, koperbankwerker, 1 ko perslager, 4 loodgieters, 1 schoen maker, zadelmaker, kleerma kers, 1 schilder, behanger, stoffeerder, 9 bloemisten, 4 tuin lieden, 6 grondwerkers, 1 bakker, 1 banketbakker, slagers, 2 krui deniersbedienden, 1 kellner, 7 ma- gazijnknechts, 6 loopknechts, 8 huls knechts, sigarenmaker, 4 kantoor bedienden, 1 boekdrukker, 1 letter zetter, 1 lithograaf, binders, 18 losse werklieden dienstboden, werksters, 9 naaisters, 1 kook ster, huishoudster, 2 vrou welijke kantoorbedienden, 8 adspi- rant bouwk. opz., 1 houtdraaier. Van 't Kantongerecht GEEN VOLLE MELK. Een melkverkoopcr had in een bus, waarop „volle melk" stond, het min derwaardige product van „tapte melk" op zijn kar. Daar zulks nu in de Haarlemsche Melkverordening ver boden is, hoorde de man 4 boete, subs. 2 dagen hechtenis tégen zich eiscben. DRONKENSCHAP. Ee/i man, die wegens eerste herha ling van dronkenschap tot 3 dagen en wegens tweede herhaling tot zeven dagen hechtenis was veroordeeld, was in zake deze vonnissen in verzet ge komen, omdat hij de straffen te hoog vond. Daar er evenwel geen enkele grond van verontschuldiging aanwe zig was, eischte de ambtenaar van het O. M. bevestiging van het vonnis. De kantonrechter maande hem ern stig, het drinken voortaan te laten. Of het helpen zal VAN DOODE BIGGEN. Een Zuid-Schalkwijker stond te recht, omdat hij twee doode biggen in de Liede geworpen heeft, in plaats in ze te begraven. Beklaagde zei, dat hij ze In den mest gevonden had, die voor de bloemisten was bestemd. Als hij ze daarin had gelaten, zouden de bloemisten zijn mest niet geaccep teerd hebben. Nu zonken ze, om niet weer boven te komen. Voor begraven had hij geen gelegenheid. De Kantonrechter was eveneens van oordeel, dat de zaak wel moeilijk voor den man was, maar.... het feit is strafbaar, en de ambtenaar eischte 5 boete subs. 2 dagen hechtenis. Uitspraak in deze zaken over acht UITSPRAKEN: Heden werden de navolgende uit spraken gedaan: J. W. G., te Haarlem, overtreding Drankwet, 3 boete of 2 dagen hech tenis. K. O., te Velseu, en 5 anderen, overtreding Leerplichtwet, 10 boete of 5 dagen hechtenis, 10 boete of 3 dagen hechtenis, 3 boete of 3 dagen hechtenis, 3 boete of 2 dagen hech tenis en 2 boete of 3 dagen hechtenis II. H. M., te Velsen, en 4 anderen, loopen op den spoorweg, 1 boete of 1 dag hechtenis. K. V., te Haarlem, overtreding melkverordening Haarlem, 10 boete of 5 dagen hechtenis. J. J., te Haarlem, en 3 anderen, overtreding Politieverordening Haar lem, 3 boete of 3 dagen hechtenis, en 1 boete of 1 dag hechtenis. N. R-, te Amsterdam en 13 ande ren, overtreding motorverordenliig Haarlemmerliede en Spaarnwoude, 25 boete of 5 dagn hechtenis, 15 boete of 5 dagen hechtenis, 15 boete of 3 dagen hechtenis, 10 boete of 4 dagn hechtenis, 10 boete of 8 dagen hechtenis en 3 boete of 1 dag hech tenis. J. de W., te Velsen, overtredingen Provinciaal Reglement, 1 boete of 1 dag hechtenis, en 2 maal 2 boete of 2 maal 2 dagen hechtenis. D. J. ten K., te Bloemendaal, geen signaal met den hoorn of trompet voor de veiligheid van het verkeer geven, 25 boete of 5 dagen hechtenis. J. L., te Velsen, en 18 anderen, rij den onder licht, 2 boete of 2 dagen hechtenis en 1 boete of 1 dag hech tenis. Voorts werden er nog 12 personen veroordeeld wegens openbare dron kenschap tot 10 moe te of 3 dagen hechtenis, 5 boete of 3 dagen, 3 boete of 8 dagen hechtenis, 2 boete of 2 dagen hechtenis, en 1 boete of 1 dag hechtenis. (Zie verder Stadsnieuws onder laat ste berichten}. Uit de Omstreken SCHOTEN. Raadsvergadering op Vrijdag 17 Juni 1910, n.m. te 71/2 uur. Punten Ingekomen stukken. Behandeling verzoekschriften. Benoeming onder wijzeres. Concept overeenkomst gaslevering Haarlemmer liede en Spaarnwoude. Benoeming lid bestuur Werkloozen- fonda. Afschrijving onvoorziene uit gaven en af- en overschrijving ver schillende posten, dienst 1909. Regeling ambténaren en beambten. HAARLEMMERMEER. Aangehouden. Toen zekeren W., wonende aan do Lijnden, met zijn rijwiel dea avonds den Ringdijk bij Vijfhuizen passeer de, werd hij door onbekende perso nen van zijn fiets getrokken, die zijn kleederen vernielden en hem zelfs eenige klappen gaven. De politie heeft een uitgehreid on derzoek ingesteld. Wat de reden is voor deze lage handelingen kan men niet vermoe den, daar W. In die omgeving een onbekende is. F. H. van W I c h e n. Het bericht, dat het Kamerlid van Haarlemmermeer, de heer F. H. van Wlchen, burgemeester van Alkemade, wegens ongesteldheid voor den Ka merzetel zal bedanken, wordt door de Maasbode tegengesproken. HEEMSTEDE. H e r v. kerk. Door het bedanken van dr. Kan te Assen is aan den collator, den heer Beels, het volgende tweetal voorge dragen: Berkelbach van der Spren kel te Wijk aan Zee en Brleét te Hall. SLOTEN. Verzuim. Een twaalftal miliciens Verzuim den aan het militair onderzoek deel te nemen; zij worden nu door den militie-comnussaris gestraft met 2 dagen arrest en het houden van na- inspectie. De plannen voor den aanleg vafi een paardentram van hier op Amster dam zijn weder lü behandeling; aan tram en telephoon bestaat hier drin gende behoefte. Binnenland NED. LANDHUISHOUDKUNDIG CONGRES. Dit werd Dinsdag te Zevenbergen geopend, onder voorzitterschap van JhT. mr. F. J. A. Verheyen, die de vele congressisten het welkom toe riep. Wegens ongesteldheid van den In leider, zoowel als van diens plaats vervanger, werd het vraagpunt in zake de Boerenleenbanken van de senda afgevoerd. Nu kwam als eerste punt van be spreking aan de orde het vraagpunt: „Wat moet worden gedaan om de schade, die alle jaren door de krul- ziekte van de aavdappelplant wordt teweeggebracht, en die af en toe bui tengewone afmetingen aanneemt, zoo veel mogelijk te voorkomen? Dr. H. M. Quanjer, van het Phy- topathologisch Instituut té Wagenin- gen, gaf hierover advies. Inleider drong krachtig aan op het bevorderen eener rationeele keuze van het pootgoed in ons land, want eerst als algemeen hierop gelet wordt, zal men de schade, die de ziekte Ln gewone jaren aanricht, tot een mini mum kunnen beperken, en riep de medewerking ln van de practijk om de oorzaak te leeren kennen van het zeer heftig en algemeen optreden der ziekte. Na het debat kwam aan de orde: „Is het waarborgen der eoort-echt heid bij den verkoop van vruchtboo- men gewenscht, waaromtrent de heer E. Snellen, uit Utrecht, directeur der Ned. Pomologlsche Vereeniging prae- advies heefl uitgebracht. De Nederlandsche Pomologische Vereeniging heeft zoo zei de Inlei der ln Februari van dit jaar de ge legenheid tot waarborg geopend en aanstonds trad een vijftiental der groote kweekers zonder voorbehoud tot de overeenkomst toe. De waar borg wordt verkregen door een lood- zekorheid aan de af te leveren hoo rnen té bevestigen. De waarborg strekt zich over vijf Jaren uit. Indien getwijfeld wordt aan de soortecht heid der geleverde exemplaren, dan worden zij gekeurd door een commis sie door de Pomologische Vereeniging benoemd. Bij gebleken onjuistheid moet de verkooper anderhalf maal den rekeningsprijs aan den kooper uitbetalen. Hierna werd de vraag behandeld: „Is betere drinkwatervoorziening ten plnttelande wenschelljk? Zoo ja, op welke wijze kan deze tot stand ko men?" Dr. G. W. Bruinsma uit Tetarin- gen bracht het praeadvies uit, die de bedoelde wenschelijkheid krachtig bepleitte. Voor 't platteland bevoelde Inleider waterleidingen voor ver schillende gemeenten tegelijk aan. PROV. STATEN-VERKIEZINGEN. Gisteren werden de verkiezingen in Zeeland gehouden. In Zeeland, waar de politieke ver houding in de staten 24 rechts tegen 18 links is, traden 12 leden van rechts en 9 van de linkerzijde af. Zieriksee en Sluis herkozeu hun 6 vrijzinnigen, in Goes brachten de belde liberalen het tot de herstemming, maar de vrij zinnige afgevaardigde van Middel burg moest zijn plaats afstaan aan een anti-revolutionair. De rechterzijde zag overigens in Middelburg haar twee aftredenden onmiddellijk herkozen, evenals die in VJissingen en Tholen. ln het distpet Hulst werd van de vier aftredende katholieken niemand herkozen, allen moeten een herstem ming doormaken tégenover den „on af hankelij ken" R. K. candidaat en een liberaal. F. W. J. G. SNIJDER VAN WISSEKERKE. De heer mr. F. W. J. G. Snijder van Wissekerke, algemeen voorzitter van den Volksbond tegen drankmisbruik, herdenkt de volgende maand het feit, dat hij 25 jaar achtereen lid van het hoofdbestuur van den Volksbond is geweest. KLEINE OORZAKEN..., Zaterdacr is de werkman 1L te Hoorn, door een mug aan de lip ge stoken. Bloedvergiftiging ontstond, zoodat opneming in het ziekenhuis noodzakelijk was. Dinsdag ls de man, achterlatend een vrouw en 8 kinde ren, na een verschrikkelijk lijden overleden. TEGEN DE VEREENVOUDIGDE SPELLING. (Leekedichtje van een armen school meester). De „oude koers" wil niets van v'reen- voudiging weten, En die heeft, dat viud ik. dan ook volmaakt gelijk, Werd al wat moei'lijk ts, maar over boord gesmeten, Men scheepte ons ook af en zett' ons aan den dijk. C.Hbld."). BIJGELOOF. Men schrijft aan het Huisgez. Gebeurd te L. in de Meierij. Een meisje is met haar broer e nvader op 't veld aan het werk en steekt bij on geluk met de riek In haar voet. De riek wordt er uitgetrokken en de broer als de wind met de riek naar huis, waar hij er een stuk spek aan. steekt. Het meisje op het veld kon voelen, vertélde ze, dat het spek ei aangestoken werd, want toen was d« pijn verdwenen. De riek moet nu met het spek er aan blijven staan, tot de wond geheel genezen is. antlers komt de pijn weer terug. Deze geneeswijze wordt toegepast in de Meierij in het jaar 1910 en is ook in andere gevallen, die mij ter ooro zijn gekomen, deugdelijk gebleken. BRANDEN. Gistermiddag is te Assen de toren der Hervormde kerk door den blik sem getroffen en afgebrand. Het or gel heeft groote schade bekomen. ONGELUKKEN. Een elfjarig meisje, J. S. de Wolf uit Vlaardingcu, te Rotterdam gelo geerd. werd gistermiddag op de est- kruiskade door een motorwagen van lijn 5 gegrepen. Zij bekwam een sche delbreuk en overleed in het zieken huis. Gisternamiddag is in de Bilderdlek straat, te Amsterdam, bij het ophan gen van waschgoed, een vrouw uit een raam der 3de verdieping gevallen. De vrouw was onmiddellijk een lijk. VERDRONKEN. Te Maastricht is bij het baden in do rivier de Maas verdronken de 14-jarl- ge P. Peetere, aldaar. EINDELIJK IN HANDEN. Men zal zich herinneren, dat in Sep tember van het vorige jaar de 20-jari- ge Jacob W. er vandoor ging, na zich ten nadeele van zijn patroon te Am sterdam op een valsche chèque, een bedrag van ƒ2000 te hebben toege ëigend. Vele maanden later werd hij in Zürich aangehouden, uitgeleid en door twee marechaussees gevankelijk naar hier geleid. Tusschen Abcoude en Amsterdam wist hij zijn begolel- ders to verschalken en sprong uit den trein. Daarna is hij in Amster dam gezien, maar 't mocht tot heden der politie niet gelukken hem in han den te krijgen, hoe zij ook op den vluchteling loerde. Niemand dacht meer aan W. Deze is zich echtor gis termorgen uit eigen beweging bij de autoriteiten komen aanmelden en wacht thans in het Huis van Bewa ring de straf af, welke de Rechtbank hem zal opleggen. BRUSSELSCHE TENTOONSTELLING. Maandag hebben de gravin van Vlaanderen en de prins en de prinses van Hohenzollern een bezoek gebracht aan de Nederlandsche afdeeling. ERNSTIGE VERWONDING. Te Gastel bij Rozendaal had een jongmensch verkeering met een meis je wier vader zich tegen deze verkee ring verzette. Toen nu gisteren do Jongeman weer bij zijn meisje was, hoeft de vader onverhoeds een mes gegrepen en daarmede den onge- wenschten schoonzoon een drietal ste ken in zijde, borst en aangezicht t >e- gebracht, zoodat de getroffene bewus teloos neerzeeg. Direct werd genees kundige hulp ingeroepen en het bleek dat de jongeman wel ernstig, doch niet levensgevaarlijk gewond was. Do dader werd door de maréchauisée in hechtenis genomen, doch na het af leggen van een volledige beken tenia, voorloopig op vrije voeten gesteld. ER LEEL1JK INGEVLOGEN. Nadat zich iemand bij den kapper] Govers te Breda had laten scheren, bracht hji het gesprek op een daar staande fiets, eigendom van den kap per, die t<-- karretje zeer roemde. Do geschorens wilde wel eens probeereu of het werkelijk zoo'n goede fiets vvua en kreeg daarvoor toestemming do banden werden opgepompt en iii.in- heer vertrok. Tot heden duurt de proef nog voort* KAMERKIEZING HELMOND. De Min. van Binnenl. Zaken heeft bepaald, dat de verkiezing voor een, lid van de Tweede Kamer der Staten-' Generaal ln het kiesdistrict Helmond,' noodig geworden ten gevolge van heb optreden als Minister van Justitie; van mr. E. R. IL Regout, zal plaats^ hebben op Vrijdag 1 Juli e. k., da stemming, zoo noodig, op Dinsdag 13 Juli, de herstemming, zoo noodig, o® Donderdag 21 Juli. HOOGE RAAD. Bij KoninkL besluit is benoemd to< vice-president van den Hoogen Raad! der Nederlanden, jhr. mr S. Lamnq Trip, thans raadsheer in gemeld col< lege. DE „SOLO" DRIJVEND GEVONDEN.) Men seint uit Vigo. dd. 14 Juni De Engelsche stoomboot „Salient" trof op 80 mijlen afstands in zee de Hollandsche stoomboot „Solo", diaj met 239 passagiers van Batavia naarj Rotterdam was vertrokken, met ge broken «chroefas aan.

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 1