Meisjes Weerbericht MEDEDEELINGEN VAN IIET KON IN KL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorm. 1050 uur). De Bildt. 22 Juni 1010. Hoogste barometerstand 766 3 m.M. te Coruna (Spanje)laagste 755.4 m.M. te Malin Head (Westkust van .Engeland). Verwachting tot den avond van 23 Juni Wind: zwakke meest Zuid-Westelij- Ito wind. Gesteldheid van de luchtbewolkt, waarschijnlijk regeil- of onweersbui en. Temperatuurgeringe verande ring. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. Barometerstand hedenmiddag te t tiur 760 m.M. Achteruitgang. Vorige stand te 2 uur 753 iA.M. OPGAVE VANi JOH. M. SCHMIDT Optloien 80 ZIJLSTRAAT HAARLEM. Allanora ten slotte, die onverwachts t gezelschap binnentreedt, haar don kere mantel afwerpt, terwijl het koor •ingt: Wilt onderaoecken nu, 50 biddlc u, Myn lieve Hare, Crancheit ende smet. Den bloem daerniet 51 mi onteren. Reynalt, tot wieu nu eerel de edele aard van zijn gade doordringt, be dekt in schaamte zijn gezicht Allanora treedt op hem toe en richt fceui op en het koor zingt een zang, waarin deze strophen: Dieper ryst de najaarsmorgen over uw her eenden bond Dan de lichte lentedagen op uw jong geluk, Dan de zomerzonnen straalden waar uw hart in armop ging. Laat de gulden dagen kort zijn al hun uren schijnt de zon, Hoort, de late vooglen zingen in den goudgebronsden hof, tet, de boomgaard bloost van vruch ten, waar de bloesem was verdord." 9e artistieke leiding berustte bij Henricus, verzen von dr. P. C. Bou- Vens, muziek van F. E. A. Koeberg. Behalve leden van het Leidsch Stu dentenkorps werkten welwillend me- 'de tal van Leidsche jongedames en de afd. Leiden van de Maatschappij tot bevordering der Toonkunst. Het Utrechtsch Stedelijk Orkest, on der leiding van den componist, bege leidde, PRINSES VON WlliD OVERLEDEN. Men seint ons Prinses Wilhelmina Frederika An na Elisabeth Marie von Wied. doch ter van Prins Frederik der Neder landen, gehuwd met Prins von Wied is overleden. 3 hedenmorgen te Norwich Prinses Von Wied werd geboren op 5 Juli 1841 op huize De Paauw onder Wassenaar, waar ze ook haar jeugd doorbracht. Ze Is aldaar gehuwd op 9 Juli 1871 met Willem Adolf Mnximiliaan Corel Prins von Wied, zoon van Willem Horman Carol en Maria Wilhelmina Frederica Elisabeth voretin van Nas sau, De Prinses deed in haar leven veel goed en was een vriendin der armen. GEMEENTERAAD .Vergadering van den Gemeenteraad op Woensdag 22 Juni des middags te ihalf 2 uur, de Statenzaal (Prinsen hof). Voorzitter: Dr. H. D. Kruseman, loco-burgemeeeter. Er zijn twee vacatures. Afwezig zijn de heeren Van Lijn den, Loomeijer, Smit, Spoor, Van Styrum, Timmer, Tjeenk Willink. PUNT L Mededeeltngen en Ingekomen stuk ten. PUNT 2. B. en W. bieden ter vaststelling aan een staat van af- en overschrijving, dienst 1909. De Financieels Commissie adviseert lot goedkeuring van den staat van af- en overschrijving dienst 1909. De op merking wordt echter gemaakt, dat een som van 1475 is uitgegeven voor een nieuwe brandladder, zonder dat de Raad dien aankoop had goedge keurd. De post volgnr. 117, overschrij ding met 2000, acht de Commissie niet voldoende toegelicht De hoor THIJSSEN spreekt over de bpmerkmgen der Commissie van Bij lstand. Do toelichting op post no. 117 was wat mager. Spr. gelooft niet, dat de gelden niet richtig zijn be steed. Maar onder deze golden gaat een ambtenaar schuil, die geheel bui ten de formatie staat. Deze ambte naar heet hier „diverse werken." Zoo ontsnapt hij aan 't toezicht von den Baad. 't Geldt hier een belangrijk be drag nl. 2000. Laatst moet een der gelijke ambtenaar 25 jaar tijdelijk aan de gemeente zijn geweest. Spr. vraagt nadere toelichting. Dan spreekt hij over de aanschaf fing van den brandladder, die bui ten den Raad om is geschied, 't Is toch gewenscht. dat zulk een post door den Raad wordt gevoteerd. De aanschaffing van den ladder behoor de niet tot „dagelijksch onderhoud", onder welk hoofd zij Is vermeld. De heer DE BREUK zegt dat de eerstgenoemde post jaarlijksch wordt overschreden, 't Is misschien wen- scbelijk om dien post voortaan hooger te ramen. De som gold hier de beloo- mng van tijdelijke teekenaars, die teekeningen moesten maken voor de inrichting van verschillende openba re gebouwen eb openbare werken. In deze jsom schuilt niet een heele beambte. Wanneer 't tijdelijk werk is afgeloopen, verdwijnt hij weer (ge lach). Ja, de man verdwijnt nu en dan. Maar ais er werk is, moet het gedaan worden. Wat de brandladder aangaat, die moest er komen, omdat verschillende gebouwen zóó hoog zijn dat zulk een hooge ladder noodig is. B. en W. meenden, dat zij die uit gaaf wel doen konden, omdat zij dachten, dat do kosten uit de bcgroo- tingspost voldaan zouden kunnen worden. Uit die som wordt wel meer materiaal aangeschaft, dus meende men ook die ladder te kunnen aan- koopen. Wil de Raad dit niet, waar is dan de grens bij 't aanschaffen. Andere dingen, minder kostbaar mo gen wel aangeschaft worden. De heer SPOOR komt ter vergade ring, (De zitting duurt voort). Kerk en Schoot ACADEMISCHE EXAMENS. Delft. (Technische lloogeschool). Geslaagd voor ingenieursexamen J. W. G. Pelsrycken te Haar lem. Laatste Berichten De Franscüe tuin niet bihouden De Raad nam hedenmiddag een motie-Thiiel aan met de stemmen van do Wethouders Kruseman, De breuk en Hulswit tegen de heer Keelage bleef binten stemming strekkende om den Franschen tuin op de Bloe mententoonstelling niei te behou den. Het grasveld blijft dus als speel veld bestaan. VELSEN. De ontvangst van den nieuwen burgemeester. Een prachtige zomermorgen met jiiiid-riekende rozen in de tuinen langs do zwaar belommerde wogen, wuivend groen rondom on lekkere hooilucht in de warm-zonnige lucht. In de gehuchtjes en dorpen feestelijke eere-poorteu, fleurig knider-zingen en liartehjk-geinoedelijk eerbetoon der ingezetenen. Zoo is de ontvangst van morgen geweest, die Velsen Burge meester Ver Loren van Themaat en zijn ectltgenoote heeit bereid. Velsen is een zonderling geconstru eerde gemeente. Terwijl zij in 't Wes ten langs de zee ligt, grijpt ze m het Oosten in de lage landen van midden Holland ln en steekt liaar voet tot diep in Bloemendoal. Daarom was er wat overleg noodig, om den nieuwen functionaris op een regelmatige wijze zonder heen en terug rijden de gehee- le gemgênte door te brengen.. Maar men vond een goede oplossing, door rnet het gehuchtje Jan Gijzeuvaart te beginnen. En daarmee bereikte men dit voordeel, dat men nu deu Burge meester langs de prachtige laan, die van Bloemend aal uit naar Santpoort loopt, naar het eigenlijke Velsen kon brengen. Om negen uur waren de autoritei ten met den feeststoet bij „Bloemen- daal"s Begin" aanwezig. De optocht werd geopend door de muziek en de rijtuigen dor feestcommissie. Daarop zou straks volgen het rijtuig von den nieuwen Burgemeester met zijn echt- genoote, dan do eere-wacht, ruim 30 ruiters sterk, onder aanvoering van den heer Limbach, en eindelijk het rijtuig, waarin de heeren Netscher en Van Tuyll, onderscheidenlijk wethou der en tijdel ij k-wethouder, vergezeld \an den gemeente-secretaris, den heer Wynoldy DaniëLs. Deze laatste met zijn echtgenoote worden nu afgevaardigd, om Burge meester Ver Loren en zijn vrouw, die op „Hartenlust" vertoefden, te gaan afhalen. Onder het spelen der muziek reed de Burgemeester zijn nieuwe- ge meente binnen. Daar was bij „Bloemendaal's Be gin" een eereboog van groene slingers en allerlei vlaggetjes en wapen schildjes opgesteld. Hier werden de heer en mevrouw Ver Loren door den heer Uytendaal, den grijzen wethouder, met een har telijk speechje begroet, ten aanhoo- ren van de uitgeloopen bewoners der omliggende woningen. De Burgemeester dankte in eenige vriendelijke bewoordingen. Daarna word ingestegen, do heer Uytendaal nam in het rijtuig van den heer en mevrouw Ver I-oren plaats, en onder hartelijk gewuif van de om standers, dnt de Burgemeester met herhaalde hoedafnemingen en me vrouw met vriendelijke neigingen beantwoordde, ging de stoet op weg. Bij den bocht van den weg werd een fraaie eerepoort bewonderd, be staande uit latwerk, waarin de weel- derig-bloéiende hortensia's mooi kleurden. Bij de school op de buiten plaats van mevrouw WüsteGotz stonden de schoolkinderen langs het hek en zongen onder leiding van hun onderwijzeressen een liedje en een „lang-zal-hij-leven" ter ontvangst. De muziek speelde hier de Zuld-Afri- kaansche volksliederen. Nadat de Burgemeester de kleinen en hun geleidsters bedankt had, ging het stapvoets verder. Velen maakten, hoewel te voet, den tocht mee. Overal waar huizen langs den weg stonden, werd gevlagd en stonden de bewo ners langs den weg, om den nieuwen Burgemeester te begroeten. Onder een eere-boog van vlaggen en groen werd naar Santpoort gereden. Bij school F was de schoolbevolking buiten opgesteld. Zoodra de stoet halt gehouden had, zongen de frissche kinderstemmen de volgende verzen (Wijze Oostenrijksehe Volkslied). Vroolijk komen wij hier samen. Om met opgewoktcn geest. Deel te nemen aan de vreugde. Van uw blijde inkomstfeest. Onze kinderharten juicheu. En wij roepen blij te moe. Rij uw intocht hier in Santpoort, U het welkom, welkom toe. (Wijze Die wacht am Rhein). De jeugd van Santpoort en (le Vaart, Brengt u, Edelachtb'rc heer Themaat, Op dezen dag een blijden groet, Vorzeld van wenschen, rijk en goed. Die wenschcn klinken in het lied. Dat thans ons kinderhart u biedt. Heer Burgemeester, leev' nog jaren lang, Zoo klinkt ons blij en vroolijk feest gezang. Met vlaggen tooi, inuziekgesclial. Toont heel bet dorp 't u nu al, lloe het verheugd de keuze acht, Door Hare Majesteit gebracht. O, xnoog' die keuze ons heilzaam zijn, En geven hier aan groot en klein, AL&ook aan u, veel stof tot blijheid, vreugd, Dat roept u luide toe heel Santpoort's jeugd. (Wijzeöostenrijksch Volkslied.) Geef, o God i een rijken zegen, Aan ons achtbaar Burgerhoofd, bteun hem steeds op al zijn wegen, Waar zijn wei-ken heil belooft. Aan ons ailen, die bier wonen. Rijk m aanzien, klein in macht. Dal w'eens dankbaar mogen juichen, 't Was ons goed, 'tgeen hij bier broebt. Toen ging 't weer verder. Op Sant poort waren velen aanwezig. Het was er oen prettige ontvangst te midden van de zakdoek-wuivende dames en boed-zwaaiende heeren. andaar werd naai.' Driehuis gere den, waar de kinderen van de R.-K. scnool eveneens een lied zongen. Toen giug 't op hot dorp Velsen Te twaalf uur was de gemeenteraad in spoedeiscbenue vergadering bijeen geroepen en geen der raadsleden ont brak op het appel. In de raadszaal waren eveneens officieel aanwezig jbr, mr. Strick vun Linschoten, bur gemeester van Beverwijk, en do heer Van Loenen, secretaris van die ge meente, terwijl een twintigtal belang stellende <remeentenaren de publieke tribune bezetten. Nadat de zitting door den waarne mend-burgemeester, den heer Uyten daal, geopend was, en op zijn voor stel de raad besloten had geen notu- len-Iezing te doen plaats hebben, las de heer Wynoldy Daniels, secretaris der gemeente, het Koninklijk besluit voor, waarin vervat de benoeming van Mr. H. Ver Loren van Themaat tot burgemeester van Velsen. De heer Uytendaal nam daarop het woord, en sprak er zijn groote vreug de over uit, dat het H. M. de Koning in behaagd heeft, te benoemen een man, zooals de burgemeester van Baf- lo getoond heeft er een te zijn. Een man van durf, van vastberadenheid, van energie en persoonlijken moed. Ik vertrouw, ging spreker voort dat zulk een man bij zijn moeilijk werk op de onverdeelde sympathie en medewerking van alle raadsleden zal kunnen rekenen. Gebeurt dit, dat zal er in onze groote, 9teeds in belang rijkheid toenemende gemeente, inde toekomst veel goeda tot stand komen. Met een enkel woord beval de heer Uytendaal vervolgens Velsen's ijveri ge secretaris in de belangstelling van de» burgemeester aan. Ten slotte herdacht spreker den voorganger van Mr. Ver Loren, den heer J. C. A. Weerts, die zooveel, voor de armen van do gemeente, ge daan heeft. Spr. uitte den wensch, dat ook de nieuwe burgemeester in dit opzicht zou blijken een aanwinst voor Velsen te zijn. Daarna bood de heer Uytendaal Mr. Ver Loren de ambtsketen en den voor zittershamer aan, met den wensen, dat hij deze attributen van het presi dium tot heil der gemeente nog vele jaren lang zou mogen dragen. Nadat de aldus geïnstalleerde den voorzitterszetel had ingenomen, bracht Mr. Ver Loren dank in de eer ste plaats aan H. M. de Koningin, Die hem wel aan het hoofd van zulk een belangrijke gemeente had willen stellen. Dank bracht spr. in de tweede plaats aan den heer Uytendaal voor de hartelijke woorden van welkom, waarmede hij hem, een vreemde, had toegesproken. In trouwen dienst van 't algemeen belang voer spreker voort zijt gij vergrijsd en als ik u dank zeg, doe ik dat vooral omdat ik in u zie de vertegenwoordiger van de geheele gemeente. Gij loch hebt mil toegesproken, niet uit naam van u-zelf alleen, maar uit naam van allen, die tot Velsen's bloei medewer ken, uit naam van de andere wethou ders, uit naam van de leden van den Raad, uit naam van de gemeente naren. Wel ben ik nu nog een vreemdeling in do gemeente, maar wat ik van haar hoorde, deed me tot de slotsom komen, dat ook Velsen niet is zonder moeilijke vraagstukken en kwesties. Moeilijke problemen, zoowel voor den Raad, als voor het college van B. en W., en ook problemen, wier oplossing van het grootste belang voor deze ge meente is. Soms zal met krachtige, energieke hand moeten worden inge grepen, een ander maal zal met wijs beleid On niet dau na een zeer voor zichtig en grondig ouderzoek gehan deld moeten worden. Maar nooit moe ten wij ons door persoonlijke of par tij-overwegenen laten weerhouden al datgene te doen, waarmede het alge meen belang gediend is wij toch ar beiden niet voor ons zelf, wij werken met een groot en mooi doel, het heil onzer gemeente. En al zullen de mee- ningen wel eens botsen, toch hoop ik, dat de heerschende toon in de verga- uni'iiigeii siccus ecu aiuigcntuiie tui mogen zijn. En laten we steads be denken, dat ook na het warmste de bat samenwerking moet Komen. Aan de overzijde van dt'n oceaan zegt men wei eens van ons, dat wij, Hol la aders, vroeger groot waren, en mei de wereld-natiën in do eorste rij en stonden, maar dat kleine belangen on private interesses ons van dat hooge standpunt hebben verdrongen, en ui de tweede rangen teruggezet. Dit kan iuet een geliool volk, maar het kan ook met een gemeente gebeu ren. Derhulve, wil Velsen bloeion, dan samenwerking een eerste ver- eischte. In verband hiermee, wil ik er op aandringen, dat de debatten steens kort en zakelijk zijn, want hoe langer een woordenstrijd duurt, hoe meer men kuns loopt zich ln verwar ringen en misver standen to verstrik ken. Dikwijls zal ik in don eersten tijd vooral uw voorlichting noodig heb ben, maar zoekt nooit achter mijn woorden of daden geheimo bedoelin gen. Daaruit komen slechts jnisvattin- gen en conflicten voort. Maar eindigde spreker nóch de Raad. nóch het college van B. en W., kunnen iets doen zonder de hulp der burgerij. Van haar toch hangt de bloei van een gemeente af. Het ga u wel. Do heer Van der Does, heette als oudste raadslid, namens den Raad Mr. Ver Loren welkom. Hij herinner de ©r aan, hoe Henri Slegtkamp weer naar Zuid-Afrika is teruggekeerd, maar hoe do nieuwe burgemeester van Velsen zijn loopbaan m de amb tenaarswereld voortgezet heeft. Spr. hoopte, dat Mr. Ver Loren een goed burgemeester zijn zou. die de belan gen van de gemeente als zijn eigen zou behartigen en riep den nieuwbe noemde dezen heilwensch toe: Leef hier lang en gelukkig I De vergadering werd hierna geslo ten. De lunch werd ten Raadhuiz© ge bruikt, waarna om twee uur over Wijkeroog en Holland-op-zijn-smalst naar IJmuideu gereden werd. Op hot Raadhuisplein was een eere- jog van bloemen opgericht en van alle huizen wapperde 't rood-wit-en- blauw. Alle schoolkinderen hadden den geheelen dag vrijaf. Heden overleed na een kort stondige ziekte, onze geliefde Vader, Behuwd- en Grootva der, de Heer JAN STEENMAN, in den ouderdom vun 75 jaar. Uit aller naam, JOH. STEENMAN. Haarlem. 20 Juni 1910. Bezoeken kunnen niet wor den afgewacht. De ter aardebestelling zal plaats hebben Donderdag a.s ten 12 uur op de Al gem. Be graafplaats. Er biedt zich aan [tegen Augustus een eenvoudig Meisk. j 33 jaar, P. G. als Huishoudster in een- burger gezin. Brieven ondor No. 22407 Bur. llaarl. Dagblad. j GEVRAAGD met Juli in een arbeidersgezin iemaiiu om de huishouding waar te nemen, Br., No. 22428 Bur. Haart. Dagbl. Heden overleed tot onze die pe droefheid en na voorzien te zijn van de II.II: Sacramenten der Stervenden, onze geliefde Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader, de Heer WILLEM VAN DER KROFT, in den leeftijd van ruim 78 jaar. Uit aller naam, Wed. A F. VAN DER KR OFT, gob. HAMERS. Haarlem, 21 Juni 1910. Z.B. Spaafne 68. Eenige en algemeen© kennis geving. Amsterdamscbe Beurs. Openingskoersen van 22 Juni 1910, LABUUC11ERE O YENS Co.s BANK Bijkantoor Haarlem. Gr. Markt No. 1 en 3. Tel. No. 577. D STAATSFONDSENMARKT na genoeg onveranderd. Z. AMEItlK .STAATSFONDSEN: C. Peru 12 3/8. TABAKSAANDEELEN stil, vast voor Amsterdam. Langkat: 262, Pre ferente 347/9. RUBBERWAARDEN zonder affai re. Socngeg Raya 130. Cultuur Vorstenl. 178 1/2, Actions 132. PEl'ROLKUM-AANDEELEN iets in reactie. Koninklijke Petr. 564i, Doidtsciie Petr. 176 1/4, Moeara Enirn 2G5, Su matra Palemhang 211, Cocons. 390, Xarakan 148, Orion 185, Guyana Goud PI. 64, Preferente 110, Paleleh 32 1/2, Pref. 117, Winstbew. 42. MIJNAANDEELEN vast voor Pale leh. Great Cubar 109 1/2. De AMERIKA ANSCHE MARKT opende prijshoudend. Amalgamated 647/S, Denver 361/2, Cigars 72, Erie 27 3/8, Anglo 28, Kansas 32 1/2. Prefe rente '655,8, Lappen Maxwell 591/2, 60, Missouri 381/4, Ontario 441/2, Rock Island 401/2, Income bonds 11 3/4, Southern Rails 251/4, Southern Pacific 123, Union Pacific 1751/4, C. Wabash 191/2, Wabash Pittsburg 51/2, Steel 78 7/8, Carren 55 7/8. C. Ma rine's 5 7/8, Preferente id. 181/4, Bonds 641/4. Wordt gevraagd te Mijdrecht in kl. gezin, iemand voor kost en inwoning, om do vrouw dea huizes beh. te zijn met beh. van werk ster. Br. fr. onder No. 22429 Bureau llaarl. Dagblad. I IVIoj. 5V1QSER vraagt voor terstond en Augustus be- kwinue Keukenmeisjes, Dienstboden als Meld-alleen, Tweede-Meisjes en Dagmeisjes, allen tegen hoog loon. Adres Kl. Houtstraat 91. Telef. 1684. Gevraagd een net Buitenmeisje P. G., te Watergraafsmeer. Loon /llu. Br.. No. 22409 Bur. Haail. Dagbl. HUWELIJK Wedn., met 4 Kind. tot zijn last, vaste betrekking, vraagt Huishoud ster, middelb. ieeft. of Wed., zonder kind., om na wederzijdsch goedvinden te buweD. Brieven onder No. 22416 Bur. Haarl. Dagblad. EEN JUFFROUW wenscht een betrekking voor halve dagen. B. v. In de huishouding of voor gezelschap. Hoofdzakelijk voor gezelligheid en waar veel afleiding Is. Br., No. 22442 Bur. Haarl. Dagblad. Er biedt zich aan een Juffrouw, om in een Café of Melk- salon behulpzaam te zijn. Br. onder No. 22446 Bur. Haarl. Dagblad. Een eenvoudige Kinderjuffrouw gevraagd in burger gezin, netjes kun nende naaien, stoppen en strijken. Br., No. 22432 Bur. Haarl. Dagbl. GEVRAAGD een eenvoudig Meisje, P. om oile huiselijke bezigheden te verrichten, (i. v. d. BOOGAARD, Holsteynstr. 7. gevraagd BIJVOET en ZOON, Bloemendaal. Met 1 Juü a. s. een net Meisje voor de schel, boodschappen, en^., van 12 's morgens, gevraagd, Fr, Halsstraat 6. Er biedt zich aan tegen 6 Aug. een net Meisje, 21 j., P, G., als hulp in de huishouding, bij kinderen of winkel. Brieven onder No, 22435 Bur. Haarl. Dagblad. GEVRAAGD een flinke Dagmeid, niet beneden de twintig jaar, wasch aan huis. Loon ƒ2,50 per week. Zijlweg 121. FLINKE Dagdienstbode gevraagd, boven 18 jaar, gedurende de morgenuren, voor lichte werk zaamheden. Groote Houtstraat 128. Winkel. WINKELJUFFROUW. Gevraand een degelijke R.K. Winkeljuffrouw, extern, op de lioogio van het MANUFAC- TUDRYAK en prima verkoop ster. Salaris naar bekwaamh. Zonder goede referentlSn. onnoodtg zich aan te melden. AdresGEBR. KOLT, Anegang 44. Gevraagd tegen 1 Juli een net DAGMEISJE P. G niet beneden de 16 jaar. Voor helnistraat 5 b. d. BloernhofstraaL EöAGEsfSEBSJE gevraagd voor hulp in de huishouding, 14 a 15 j. Te vervoegen Voorhelmstr, 16 rood. Na 7 uur 's avonds. Gevraagd een flinke DAGMEID Stationsplein 4. Marktnieuws Haarlem, 22 Juni 1910. Veemarkt N. Kalveren. Aangevoerd en verk. 32 st.. 13-/ 8. Op de heden alhier gehouden kaas markt waren aangevoerd 6 stapels kaas, te zaaien uitmakende 1065 ka zen en wegende 1931 Kg., 25.50— ƒ29.50. burgerlijke Stand ONDERTROUWD Juni 22. W. H. Harmsen en M. Rou- kama, H. B. Dreijer en D .Kuitert, A. v. Eijk en A. E. de Vos, J. Kluijt en A. M. Ter Horst GETROUWD Juni 22. C. Schoen en J. G, J. Pla- terink, J. Kokkelkoren en B. B. v. Roon, L. Treffers en A. M. Prinsen, J. Franse en W. A. v. Montfoort. OVERLEDEN Juni 21. W. v. d. Kroft, 78 J., Zui- der Buiten Spaarne, C. M. v. Riems dijk—v. Leeuwen, 45 J., Burgwal. &©VERTEOTeË$a Ondertrouwd: JAN CORNELIS KEG en WILHELMINA GEZINA' BRAAKMAN. Haarlem. 21 Juni 1910. Amsterdam, Huwelijksvoltrekking 7 Juli O. Heden overleed plotseling tot onze groote droefheid, in den ouderdom van 68 Jaar, onze beste Man, Vader-, Behuwd- en Grootvader, de Heer Izaak van Zonneveld. Uit aller naam. Wed. S. U. v. ZONNEVELD- HESSELS. Algemcene kennisgeving. Haarlem, 20 Juni 1910. Kl. Heiligland 62. Manufacturen en Gemaakte Goederen. Gevraagd een flinke Winkeljuffrouw en een Tweede Bediende kunn. etaleeren ext. Br. fr. onder No. 22410 Bur. Haarl. Dagblad. Te Bloemendaal gevraagd een flink NOODHULP v. g. g. v. Br. onder No. 22414 Bur. Haarl. Dagblad. Gevraagd te Bloemendaal tegen half Augustus een flinke Dienstbode, als Meid-Alleen P. G. Loon 120, waschgeLd 126. Br. fr. No. 22417 Bur. Haarl. Dagbl. Tegen Augustus wordt gevraagd een Tweede Meisje niet beneden 20 jaar, P. G., netjes kunnende werken en tafeldienen. Zich te vervoegen 's avonds na 7 uur. Klei ne Houtweg 65. Mevr. RUÜZENELDERING/ Hout- vaart, Overveen. vraagt lo. Aug. een flink Tweede-Meisje R. K., niet beneden 18 jaar, netjes kunnende werken en goed met kinde ren omgaan. Verzoeke zich aan te melden 's avond© na acht uurv. g. g. voorzien. Terstond gevraagd een flink, net DAGMEISJE Gevraagd voor terstond een flink DAGMEISJE en een net Meisje voor hulp in dert Melksalon. Houtplein 19. Gevraagd een flink, net DAGMEISJE niet ben. 14 j., van 'sm. 7 1/2 lot 's m, ur. Adres na 7 uur 's avond3, Schouwtjesploin 16. Wordt gevraagd een DAGMEISJE niet beneden 16 jaar. AdresKrul»» weg 4. Gevraagd een DAGMEISJE voor halve dagen. Leeftijd circa 16 j. Terstond gevraagd een flink, net DAGMEISJE P. G. Adres Bloemendaalschewog 23, Bloemendaal. DAGMEGSJE Gevraagd een flink, net Dagmeisje. Schotersingel 15. Gevraagd tegen 1 Aug. of eerder een nette DAGDIENSTBODE niet beneden 18 jaar, v. g. g. v. Aan melden 's avonds na 8 uur. Kort# Spaarne 25. Wordt gevraagd voor Aug. te Hil versum in een klein, deftig gezin een eenvoudig, degelijk Keukenmeisje dat ook eenig huiswerk wil verrichten. P. G., van goede getuigen voorzien. Loon naar bekwaamheid, 30 wasch- geld en verval. Eens per jaar vacan- tie. Fr. br. onder letter L. O., H'Iv. Boekh., v. h. J. W. EBERT, Hilver sum. Er bieden zioh aan een Keukenmeisje en een tweede Meis je, beiden R. K. en van goede getui gen voorzien. Brieven onder No. 22404 Bur. Haarl. Dagblad. j Mevrouw GOEDKOOP, Wilhelmina- Door omstandigheden gevraagd eerj straat 67, vraagt met Aug. een flink nette Keukenmeisje j DIENSTBODE IP. G., dat goed kan koken en netles voor dag of dag en nacht Ged. Oude, werken. Gracht 80. Mevr. BRUIJNSTEEN, Coornherfc» straat 27, vraagt een flinks Dagdienstbode V. g. v. AanmeJden^'3 avonds na 7 u. Mevrouw BLOK VAN LAER, Wagen weg 100, vraagt om met 1 Augustus in dienst te treden, een nette DIENSTBODE elsje-allee: ken en netjes melden 's avonds na 8 i

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 2