NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 27e Jaargang. No. 8283. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. MAANDAG 27 JUNI 1910 A HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN AD VERTENTIËN: r PER DR,E MAANDEN: fett. 'J Van 1-5 regels 50 Cis.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlem - f-20 |C<1 Haarlem van 1—5 regels 1.—elke regel meer ƒ0.20. Reclames30 Cent per regeL Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der Bij Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente).. „1-30 JÉR&tgA LAdvertentien van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; Franco per post door Nederland1.65 if "f§tefe§[ 50 Cts. voor 3 plaatsingen a contant. K Afzonderlijke nummers0.02h 7 cT'-jr r n Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37H if/r ri Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. B de omstreken en franco per post ,0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724 Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZES BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA DINSDAG 28 JUNI. Gr. Kerk: Orgelbespeling, 1—2 uur. Verkiezing van twee leden voor de Provinciale Staten. De stembureau* zullen zitting men als volgt: le Stemdistrict: School no Spaarnwouderstraat 12. 2e stemdistrict: school no. 3, Frie se he Varkenmarkt 22. Se stemdistrict: school voor U. L. O. lelt. A, Klein Heiligland 12. 4e stemdistrict: Stads Doelen. 5e stemdistrict: hoofdstembureau op bet Raadhuis. 6e stemdistrict: School no. 5, Leid- vche Plein no. 2. 7e stemdistrict- school no. 5, Leid- sche Plein no. 36. 8ste steuidistrict: school no. 6, Tem- peiierssiraat no. 1. De stemdistrict: school Haarlem mer ledestraat no. 29. De stemming vangt aan des mor geus te 8 uur en duurt tot des namid dags 5 uur. Veisen. Raadsvergadering, 1 uur. Heemstede: Raadsvergadering 7 1/2 our. Ilaarlemnierliede C.A., Raadsver, dering 10 1/2 uur voornx. Stadsnieuws Proefondervindelijk Sneiheidsonderzoek. Er kcmeu In den laatslen tijd zoo veel pr icessen-verbaal van de pulilïe te Halfweg tegen automobilisten, die daar de geoorloofde snelheid hebben overschreden, dat de Haarlemsche Kantonrechter Zaterdagmiddag zelf eens een onderzoek heeft ingesteld. Laat ons beginnen met te zeggen, dat de Raad van Haarlemmerliede het beruchte snelheidsminimum, dat de Tweede Kamer vaststelde, 10 K M. pe- uur, al heel weinig heeft over schreden. Twaalf kilometer vaait, die deze gemeenteraad voor de kom van de gemeente heeft bepaald, een snelheid, die heel aardig is vooa een dokte s't etsje en voor een wiele rende juffrouw, maar niet past voor een autoni biel, die immers haar waarde eu beteekenis ontleent aan de snelheid, die zij ontwikkelen kan. Wel Is waar wor len wetten en voorschrif ten veelal door de noodzakelijkheid dei practijk verbeterd, zoodat dan ook de Halfwegsche politie niet al te veil zout op slakken zal hebben legl (de spreekwijze heeft als tegen stelling met het onderwerp haar ver dienste) en zeker niet een paar kilo meter boven de officieele twaalf als redon van bekeuring zal hebben aan gemerkt. AutomobTisten evenwel, die mei een snelheid van dertig kilome ters de kom van het dorp dóórsuis- den werden aangehouden en dezer dagen stond een chauffeur terecht, wien een en twintig kilometers wa ren ten laste gelegd. Naar aanleiding nu van zijn bezwa ren tegen de bekeuring was de kan tonrechter Zaterdag met de ambte naren van zijn omgeving naar Half weg gekomen. De chauffeur was met. zijn auto pre sent en de proeven, die nu genomen worden, hadden voornamelijk ten doel om na ie gaan of inderdaad de politie in staat is, met zekerheid op te geven in welke snelheid de automo bilisten de dorpskom passeereu. Niet ten onrechte zijn schattingen met het hloote oog, soms nog wel vergeleken met de snelheid van een dravend paard, in den lande berucht gewor den. In Halfweg evenwel verheugt zich de politie in het bezit van een deugde- 1 ij ken maatstaf, de afstandspal en, die om de houderd meter zijn neer- geplant en voor een geoefeud oog op den rechten weg duidelijk zichtbaar «ijn. Het procédé is heel eenvoudig. Ziet de politieman een auto naderen, waar-an hij den indruk heeft, dat ie te snol gaat, dan drukt hij. zoodra de wagen bij een kilometer paal ter heeft afgelegd. Hoeveel kilometer per uur de gang is, valt dan natuur lijk heel gemakkelijk te becijferen. Bovendien geeft een billijk en voor zichtig politieman, precies als de melkboer, een scheutje cadeau, dat wil zeggen: hij zet zijn instrument in beweging even vóórdat de auto den kilometerpaal passeert en noteert dus nog een geringeT snelheid, dan deze feitelijk bezat. „Het is ergerlijk", zei ons een au tomobilist zelf, maar een van het kal mer soort, „om te zien hoe vele auto's dikwijls door Halfweg komen ren nen." We weten er trouwens alles van: telkens komen er klachten over kilometervreters, die den trein willen bijhouden en zeker niet tot redelijk bedaren zullen zijn gekomen, als zij Halfweg moeten passeeren Toch is juist in dit dorp een zeer matige snel heid wel gewenscht. In de week voor namelijk om de twee scholen, die bei de aan den rijweg liggen, op Zondag om de wandelaars en de fietsers, waaronder er dikwijls worden aange troffen. die de opleidingsklnsee nog niet voorbij zijn. En lederen dag, om dat de electrische tram er óók is, aan haar rails gebonden en dusbuiten staat om uit te wijken. Wat kan het bovendien een chauffeur hinderen, wanneer hij in de kom van het dorp zijn vaart matigt een nogenblik la ter kan hij immers op den open weg zijn wagen opnieuw aanzetten. Welke conclusie de kantonrechter uit zijn Zaterdagsche proefneming denkt te trekken, is ons natuurlijk onbekend, maar nuttig is het zeker, dat chauffeurs de noodzakelijkheid inzien, kalm door Halfweg te rijden. Anders gebeuren er in dat plaatsje, met ziin leelijke bocht en niet onge vaarlijke hoogte, te avond of morgen nog eens ongelukken. CIJFERS VAN EEN INTERNATIO- NALEN VOETBALWEDSTRIJD. Om een denkbeeld te geven van wat er, in administrat.ieven zin, op een drukbeznehten internationalen voet hal wedstri id omgaat. nemen wij uit het jaarverslag van den Nederl. Voetbalbond de cijfers over betreffen de de Nederland-België match, die den lOden Anril van dit jaar op het terrein van de II. F. C. aan de Span- ja a rd sla an gehouden is. De ontvangsten bedroegen f8097.86. De uitgaven warennnn medailles f RO Ffl nan Inrichting van het terrein f1973 861 f3, drukwerk f216 25, recla me f38.60 declaratie van snelers, scheidsrechtere. grensrechters, be stuursleden enz. 297.64, onkosten I 59.95, restitutie voor niet verkochte kaarten 88.26, diner in Hótel Funck- ler 661.95, aandeel van de IL F. C. SUS. 39. Het batig saldo voor de Bondskas was derhalve f 4002.361/2. Dut het financieel gesproken geen gering verschil maakt, waèr een der gelijke wedstrijd gegeven wordt, blijkt uit de rekeuiug van den wed strijd Nederland—Duitschland, die te Arnhem gehouden is. De ontvang sten bedroegen daar slechts 4579.791/2, het batig saldo was 1208.48. Het merkwaardige van deze cijfers is natuurlijk, dat door het publiek al dus ecu som van meer dan twaalf en een half duizend gulden werd be steed voor het bijwonen van twee wedstrijden, een bedrag dat aangeeft hoe groot in ons land de belangstel ling voor deze ontmoetingen gewor den is. Concert Voor een concert op de Groote Markt op Woensdag 29 dezer te ge ven door HaRrlemsch Muziekkorps, luidt het programma: 1. Minnehaha, Mnrsch, Loscy. 2. Ouverture die Lustigen Weibar von Windsor, NicolaL 3. Luze of the Night Valse Lente, Brah&m. 4. Die Rose von Schiras, Ballet Sui- Eilenberg. 5. Ouverture Zarapa, Harold. 6. Freut euch dos Lebens, Walzer, Strauss. 7. Podagra Polka. Labitsky. 8. Fantaisie de l'opérette La Prin- cesse do Tré bizon de, Offenbach. Coöperatie. Door de verbruiksinstclling van de coöperatieve vereeniging „Voor allen der II. U. S. M." is aan winst over het jaar 1909 aan de leden uitgekeerd men is, op zijn chronometer en brengt p0'!77'^' ,wPPrv?n, aa,n l«<*en van <ie Centrale Werkplaats dien tot staan zoodra de auto tweaf palen verder is gekomen, dus 200 me- f 3972.10. der IL IJ. S. M. alhier de som De Spaarbank van het Het. Op de aanstaande vergadering der leden van het Haarlemsche Nutsde- partement zal in behandeling komen een voorstel van het bestuur, om bij notarieele acte de departementale spaarbank te erkennen als een zelf standige stichting, met eigen vermo gen en rechtspersoonlijkheid. Tot dus ver namelijk is zij een onderdeel van het departement zelf. Oppervlakkig beschouwd is dit een huishoudelijke zaak, die buiten de publieke belangen omgaat inder daad is zij evenwel voor die belan gen van de grootste beteekenis. Im mers het geldt hier niet alleen een inrichting, die feitelijk en practisch reeds op ziclizelf stond, nu ook onaf hankelijk te verklaren, maar achter dezen maatregel schuilt de wensch van het spaarbnnkb^stnur, om het be drijf meer in overeenstemming te brengen met moderne begrippen. Thans is bijvoorbeeld de spaarbank niet eens eiken dag en dan nog maar zeer weinige uren geopend; voor haar bloei en het algemeen belang is bet noodzakelijk, dat liet publiek dage lijks gelegenheid heeft althans tot het inbrengen van gelden. Dut hiermee een belangrijke wijziging der inrich ting van de spaarbank zal dienen ge paard te gaan. spreekt van zelf. Het spaarbankl>e«*uur heeft dan ook nieuwe statuten ontworpen, waarvan het departementshestuur, blijkbaar na ampel overleg, met vrijmoedig heid de aanneming aanbeveelt. Ver schil van meening is blijven bestaan over de vraag, of de in 1817 opgerich te spaarbank al of niet van den aan vang af is geweest of in latere jairen geworden, een stichting met eigen vermogen. Het aanhangige voorstel zal natuurlijk aan die onzekerheid een einde maken. Br is evenwel een ander punt, dat opgelost dient te worden. Do spaar bank gaf een vergoeding aan het de partement voor luwe huisvesting in het departementaal gebouw, zoodat bet beetuur nu de vraag stelt, hoe het met het departement zal gaan, indien de spaarbank de ouderlijke woning eens mocht gaan verlaten en het de partement in behoeftige omstandig heden achter zou blijven? Uit een circulaire, door het depar tementshestuur tot de leden gericht, mag worden opgemaakt, dat het denk beeld in overweging is gegeven, dat de spaarbank een zeker bedrag zou afstaan aan het departement, maar het spaarbankbestuur heeft die quaes- iie stceds„omzelld" en evenals de commissie ad h o c, de financieele regeling „stelselmat-g naar achteren geschoven." Het departementshestuur heeft, zoo lezen wij in de circulaire, „zeer goed ingezien, dat eene spaarbank ook al zou het departement bet reserve fonds na wijziging van het oude re glement der bank geheel of gedeelte lijk kunnen naasten zoodanig fonds noodzakelijk behoeft; flat het onwaar dig zou zijn, het met de eene hand ge- gevene terstond met de andere te wil len terughalen; dat van contrapraes- taties geen sprake mocht zijn..." Waartoe dan die financieele quaes- tie geopperd? Het antwoord vinden wij in dezelfde circulaire: „De financieele toestand van ons departement is, zooals u bekend is, verre van rooskleurig; onze eigen dommen zijn zwaar belast, de verhu ring van enkele perceelen is ongun stig, ons ledental afnemende. Aan on ze instellingen kan niet de steun wor den verleend, welke zij zoozeer be hoeven; een voortgaan op het gebied der university extension, dezen winter met zooveel succes betre den, eischLgeld." En verder: „Het zou ons billijk zijn voorgekomen, indien de spaarbank, op deze zaak ingaande, vóór hare vrij verklaring eenigeu steun aan ons de partement had toegezegd of althans eenige zekerheid voor de toekomst had willen geven..." Nu rij dit heeft na gelaten en het depaaiementsbeetuur zijne pogingen niet is geslaagd, „zij aan do departementsvergadering de beslissing overgelaten, der spaar bank al of niet te geven, wat zij vraagt." Namelijk hare vrijverklaring. Wij (redactie H.'s D.) kunnen ons niet goed voorstellen, dat de ledenverga dering het voorstel zou afwijzen, om dat de spaarbank aan bet departe ment geen financieel en steun of ze kerheid zou willen geven. En dat te minder, omdat ook in het nu bestaan de reglement het doel van het reser vefonds duidelijk is vermeld. Wij ne men art. 19 in zijn geheel over; „Het reservefonds, tot meerdere ze kerheid der deelhebbers uit de over winsten gevormd, is bestemd tot dek king, zooveel mogelijk, van verliezen welke de spaarbank door bij dit re glement niet voorziene omstandighe- digheden zou kunnen lijden." Wij weten wel, dat dit reservefonds grootetr is, dan bij eenigen redelijker wijs aan te nemen orisis noodig zou zijn, maar het komt ons toch voor, dat de bedoeling er van zóó scherp is omlijnd, dat daarin een uitkeering aan het departement geen plaats zou kunnen vinden. Ln de nieuw ontworpen statuten wordt het bestuur der spaarbank op gedragen aan minstens 12 Commissa rissen, die bij het aanvaarden hun ner functie lid van het Haarlemsche Nutsdepartement moeten z\p>.. de stichting blijft dan ook den naam van Nuts-spaarbank dragen en het de partement speelt in de benoeming en het ontslag der Commissarissen een belangrijke rol. De Commissie kan zich in haar taak doen bijstaan door al of niet be zoldigde personen, wier aanstelling of benoeming, werkkring en ontslag door haar bij afzonderlijk reglement geregeld wordt. Deze bepaling opent, naar men ziet, de gelegenheid tot wijziging van de inrichting der Bank tot een stich ting met dugeiijksch werkzaam, dus bezoldigd, personeel. De vraag is by ons gerezen, hoewel wij beseffen, dat om redenen van pië teit de oorsprong van de spaarbank in haar naam dient te warden be waard, of bet practised is, het depar tement nog aandeel te geven hl dc bo handeling van aangelegenheden be treffende benoeming en ontslag van commissarissen, het indienen van re kening en verantwoording, contróle, ontbinding en wijziging der statuten. Hoewel art. 21 in de mogelijkheid van het ophouden van bestaan van het departement voorziet, komt het ons voor, dat nu eonmual de zelfstan digheid in hoofdzaak wordt verkre gen, deze ook in de onderdeel en had kunnen zijn tot stand gebracliL Mo gelijk is het evenwel, dat de .discus sies daarop een ander licht wei pen. Wellicht kan dan tevens worden meegedeeld, waarom in de nieuwe concept-statuten niet vermeld .'laat. hoe dikwijls minstens zitting zal worden gehouden. In het oude regle ment is dat wel gedaan. Eenige ver plichting in dat opzicht schijnt wel wenschelijk. Kweekschool voor Onder wijzeressen. In het nieuwe reglement voor de Kweekschool voor Onderwijzeressen wordt bepaald, dat in *t leerplan der school zal vervallen 't onderwijs in fraaie handwerken. De cursus vaugt niet langer aan den eersteu Dinsdag in Mei, maar op den lsten Mei. Alle zeven commissie-leden, die 't bestuur der Kweekschool vor men, moeten voortaan lid van 't Nut zijn. WEDER-OPRICI1TING KAMER VAN ARBEID IN DE BOUWBEDRIJVEN. Door de hearen T. G. C. Hooij en J. Huizing, onderscheidenlijk voor zitter en secretaris van den „Ghriste- lijken Besluundersbond Haarlem" is een rondzendbrief van den volgenden inhoud gericht tot de besturen van de verschillende putroous- en werklie- den-vereemcingen in de bouwbedrij ven, teneinde te komen lot weder oprichting van de Kamer van Arbeid in de Bouwbedrijven. De omzendbrief luidt „Het zal u ongetwijfeld bekend zijn dat in Haarlem geen Kamer van Ar beid voor de Bouwbedrijven bestaat, en eveneens, dat deze Kamer een acht tal jaren geleden, na een kort en kwij nend beslaan, werd opgeheven. Toch meenert ondergeteekenden, dat het verkeerd is, uit bovenstaande te concludeeren, dat ook thans die Kamer geen reden van bestaan zou hebben, daar toch veel sinds die op heffing veranderd is. Wij behoeven hier slechts te wijzen op de wettelijke regeling van het ar- beids-contract, dc meer en meer ln ontwikkeling toenemende moderne vakorganisatie, met haar statistieke regevens. die in een centraal lichaam als een Kamer van Arbeid verzameld, van onschatbare waarde zijn voor een overzicht der arbelds-toestanden in onze gemeente. Voor het voorkomen of beëindigen van conflicten is de Kamer van Arbeid als bet ware van nature aangewezen. En bij het nog onlangs vanwege de staatscommissie plaats gehad heb bend onderzoek naar de werkloos heid, zou van de Kamer zeker gaarne gebruik gemaakt zijn. Dit alles overwegende, besloot onze bond, op initiatief der bouwvak-orga nisaties, bij ons aangesloten, alles in het werk te stellen om tot wederop richting dezer Kamer te komen. Ten einde onze poging met succes bekroond te zien, is het evenwel noo dig, dat wij ook van do medewerking uwer organisatie verzekerd zijn. Wij verzoeken u dus beleefd, deze, quaestie in uwe organisatie te behan delen, en ons voor 1 Augustus 1910 Ie berichten, of uw organisatie zich voor do wederoprichting verklaart." J u b i 1 Heden herdacht de beer M. van den Eijkhoff den dag, waarop hij voor 40 jaren in betrekking kwam bij de fir ma E. H. Krelage 3c- Zoon, waar hij sedert 1885 al w erkzaam is. Toen het geheele personeel der firma zich hedenochtend in eeu der lokalen vereenigd had, werd de jubi laris binnengeleid en door den heer E. H Krelag e toegesproken. Deze wees in de eerste plaats op het merk waardig feit, dat reeds een twaalftal malen een veertigjarig Jubileum in zijn zaak was herdacht, en hij vond 'rvrin aanleiding om eene vergelij king te maken met de nijverheid en ambachten, waarin een dergelijke langdurige werkzaamheid in goede gezondheid veel minder algemeen voorkomt, omdat de werkzaamheden er dikwijls eentonig en geestdoodend zijn, terwijl in tuinbouw en bollen teelt, ook al mogen de arbeidstoestan den niet onverbeterbaar zijn, toch ze ker de wisseling der jaargetijden en het werken te midden der zich steeds verjongende natuur, veel vóór heeft boven de dikwijls gezoudheid-sloopen- de fahriekswerkzaamheden. Vervolgens sprak de patroon den .hoer Van don Ellkhoff persoonlijk toe, er aan herinnerende hoe hij in 1S85 bij keuze tot meesterknecht be vorderd was. „Die keuze", zeide de spreker „strekte u tot eer cn dat gij de toen van u gekoesterde ver wachtingen niet hebt beschaamd, daarvan legt de dag van heden de beste getuigenis of." Met deze woorden overhandigde de heer Krelage den jubilaris een diplo ma met een stoffelijk blijk van waar deering, terwijl hij de besto wen- schen uitte voor hem en zijn gezin, onder luide instemming der aanwezi gen. Vervolgens werd bij monde van den heer Van Dnuren namens het perso neel met een hartelijke toespraak een hangklok en een sigarenkoker aan geboden, waarna de jubilaris 2ijn dank betuigde voor de ondervonden belangstelling. Verder bracht hij in den huiselij- ken kring rijn feestdag door. EEN NIEUWE DIENST VERRICHTING. In de Breestraat no. 30 heeft de beer D. Crum een dienstverrichting geopend, die inderdaad in veler be hoeften voorzien zal. Vooral voor hen, die in het zuidelijk deel van de stad, aan den Koninginneweg, Wagenweg, etc., en in deu Aerdenhout en in de omliggende dorpen wonen, kan zij een groot gemak zijn. Want niet al leen, dat deze dienstverrichting zich belast met 't eenvoudig doen van boodschappen e. d.. maar zij stelt zich ook voor, in den meest ruimen zin de meer gegoeden ih de stad bij velerlei behulpzaam te zijn. De heer Crum belast zich om inaar jets te noemen met 't schoonmaken van leege huizen, met 't schrijven van re- quesien en brieven, met 1 brengen van koffers naar 't station en met alle verhuizingen. Reparatie- en witwerk zijn ook binnen den kring van 's hee- ren Crum's werkzaamheden gelrok ken. Zijn er meerdere arbeidskrachten voor eenige werkzaamheid noodig, dan is zulks geen bezwaar. Een eer lijk en vrij-van-stei ken-drank perso neel, staat ter beschikking, en alle be stellingen en opgaven worden binnen den kortst mogelijken tijd uitgevoerd. In de toekomst zal aan de inrichting meerdere uitbreiding gegeven wor den. De heer Crum zal er zorg voor dragen, steeds personeel bij de hand te hebben, dat de plaats van loop- of winkelknecht bij een nering doende, die om zoo iemand verlegen zou zijn. onmiddellijk naar behooren zal kunnen waarnemen De zaak is tevens telefonisch aange sloten, zoodat men voor bestellingen de Breestraat niet zal behoeven zoeken. VEILING. Uitslag der gehouden velling in bel Verkooplokaal „De Gouden Leeuw" alhier, op Zaterdag 25 Juni des avonds na 5 uur. 1. Een heerenhuis, erf en tuin (e Heemstede aan de Uit den Bosch straat no. 6. 2. Een heerenhuis, erf en tuin, aast het voorgaande no. 8. De perceelen no. 1 en 2 Gecombi neerd. Al- N. H. Maatsch. van Le vens verz., (13450. No. 3. Een heerenhuis, erf en tuin, te Heemstede, aan de Uit den Bosch straat no. 13. C. Dyt, (5975. 4. Een villa, genaamd „Eikhoeve", met schuur, erf én tuin, te Santpoort, aan den Duinweg, Alg. N. H. Maat schappij van Levensverz., (6575. 5. Een winkelbuis met afzonderlijke bovenwoning en erve aan de Kamper- straat no. 40 zwart en rood H. Smink f2535. No. 6. Een woonhuis en erve aan «Ie Lange Poellaan no. 23 7. Een woonhuis met erve naast bo venomschreven perceel no. 25. De perceelen no. 6 en 7 gecombl neerd, J van Westerhoven, (2100. Nes. 8—11. Vier huizen met afzon derlijke bovenhuizen en enen aan de Tuipeostraat, als No. 8 get. no. 19. No. 9 get. no. 21. No. 1U get. no. 23. No. 11 get. no. 13. De perceelen no. 8 tot en met 11 ge combineerd, W. Schouten q.q., 5650.. 12. Een buis met afzonderlijke bo venwoning, erf en tuin aan de Tem pelierstraat no. 65 zwart en rood. Op gehouden, 7480. 13. Een winkelhuls en ene aan de z. van de Zijlstraat no. 36. Opge houden, (6005. No. 14. Een huis, erf en open plaatsje aan de N. z. van de Raven- steeg, nabij den Koudenhorn no. 26, W. F. Bouman, (795. Drinkbal. De drinkhal der Staahvaterbronnen werd gisteren eu eergisteren bezocht door 140 personen. Een onjuist bericht. De „Nieuwe Haarl. Ct." melddo Za terdag, dat Mr. G. van Tienhoven te Carlsbad ernstig ongesteld was ge' worden. Dit bericht is onjuist De laatst* berichten uit Homburg de Commis saris vertoeft niet te Carlsbad luid den integendeel, dat Mr. Van Tien hoven zich bijzonder wel g (Zie verder Stadsnieuws onder Iaat ste berichten). Uit de Omstreken MUZIEKCONCOURS WIJK AAN ZEE. Zondag ving het 23e Concours van Harmonie- en Fanfaregezelschappen aan, uitgeschreven door den Provin cialen Noord-Hollandschen Bond. Het mooie dorp had reeds in den morgen een groote menschenmass tot zich getrokken. Per stoomboot, trams, auto's, fiet sen, enz., waren zo opgekomen. Precies te 12 uur werd het concouA geopend met een rede van den Voor zitter von deu bond, den heer S. C. L. Reigersberg, die in bet badhotel de aanwezige corpsen welkom heette. Daarna werden allen toegesproken door den burgemeester van Wijk aan Zee en Duin, den heetr Jhr. Del Court van Krimpen. De tennisbaan met bljbehoorand terrein was tot feestterrein ingericht. De muziektent, de jurytent en de ge reserveerde persruimte waren keurig versierd door de zorgen van de Da mes-Mandolineclub Crescendo, van Wijk aan Zee. Te half één ving de marschvred- strijd aan, waaraan door 4 van de 5 ingeschreven vereen igingen werd deelgenomen. Crescendo van West- zaan was niet opgekomen. Aan het concours voor Fanfare werd deelgenomen door 10 korpsen in de 3e afdeling; door 3 korpsen in de 2e en door 5 korpsen in de le afdee- ling. De jury voor dezen wedstrijd be stond uit de heeren David Koning eo C. v. d. Linden van Amsterdam; Js. Koning, Gepensioneerd Luit.-kapel- meester der Kon. Marine te Rotter dam en A. L. Hazebroek van Den Hel der. Verplicht stuk voor de derde af dee ling was „St. Rome Ouverture" van J. Tarigaul; voor de 2e afdeel mg Le Phophete fantasie sur lopers, van G. MeyerbecC en voor de le afdoeling Thétis. Ouverture van Jules Natelle.

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 1