Weerbericht MEDEDEELINGEN VAN HET K0N1NKL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorin. 10.50 uur.) De Bil cl t. 27 Juni 1910. Hoogste barometerstand 771.4 m.M. te Horta (Azoran)laagste 740.6 m.M. te Skagen (Noordkust van Denemar ken). Verwachting tot den avond van 88 Juni e Windmeest matige Westelijke .Vrind. Gesteldheid van de lucht «vaar bewolkt, waarschijnlijk regenbuien. Temperatuur i geringe verande ring. „BAROMETERSTAND TE HAARLEM. Barometerstand hedenmiddag te 2 uur 753 m.M. Vooruitgang. Vorige stand le 2 uur 750 m.M. OPGAVE VANi JOH. M. SCHMIDT Opticien BB ZIJLSTRAAT - HAARLEM. Thermometsrstand te Haarlem. Zondag 26 Juni Hoogste gisteren Laagste heden nacht Hedenmiddag 19 uur Maandag 97 Juni Hoogste gisteren Laagste heden nacht. Hedenmiddag 12 uur F. 64° F. 15° F. 60 F. 61° F. 58° F. 58° HOOQ- en LAAQWA ANDKN 98 JunL Hoog water. ÏJmulden vm. u. 27 m.; nm. 7u. 4m Katwijk vm. 6 u. 19 m.; nm. 6u. 89m Petten vm. 6 u. 67 m.; nm. 7u. 94m Laag water. (Jmulden nm. 8 u. 87 m.; vm. 3u. 4m Katwijk nm. 2 u. 17 m.; vm. Su. 41m Vetten nm. 4 u. 7m.;vm. 4u. 34 m Het aansteken der lantarens van rijwielen, auto's en andere voertui gen moet te 8 u. 54 m. geschieden. Fan- De uitslag van de «Meelin. lare la; Morschwedstrijd: le prijs A: Waterlondsch fanfare korps te BuikslootNieuwendnm met 62 punten; le prijs B: Stedelijk Mu- aiekkorps van Purmerend, met 61 punten; tweede prijs niet toegekend. Derde prijs met 40 punten Onderlin ge Oefening te Uitgeest bij loting met .Volharding van Berkhout, met gelijk aantal punten. De uitslag van het concours is: Der de afdoe ling: le prijs A, mot lof van de jury, Tavenu te Warmen huizen, «net 72 punten. le prijs B: Eensgezindheid te Wor- mer, met 62 punten. le prijs C: Onderlinge Oefening te Uitgeest, met 51 1/2 punt. Nog ©en le prijs C met 51 1/2 punt aan Teielsch fanfarekorps. De tweede prijs is niet toegekend. Derde prijs A. Excelsior van Oost- taan, met 42 punten; derde prijs B: Ons Genoegen van Wijdenes, met 41$ punt. In de tweede afdeeling werd de eor- *te prijs niet toegekend. Tweede prijs A behaald© de Ie Ned. Bakkersfanfare van Amsterdam, met 65 1/2 punt; tweede prijs B: Crescen do van Assendelft, met 55 punten. De derde prijs niet toegekend. In de eerste afdeeling behaalde de Oostknollendammerkapel den eersten prijs A met buitengewonen lof van de Jury, met 73$ punt. Eerste prijs B: met bijsondaren lof, Stedelijk Muziekkorps, van Purmer end, met 71$ punt; eerste prijs C met lof: Buiksloot-Nieuwendam'a Water- landsch Fanfarekorps met 71 punten. Tweede prijs Koningin Wilhelmina van Deemster, met 65 1/2 punt Darde prijs: Ar Ion, Wijk aan Zee, cuet 57 1/2 punt. Eerste prijzen zijn verguld zilveren medailles; tweede prijzen zilveren medailles; derde prijzen bronzen dailies. Te half één begonnen was dit con cours eerst te 9 uur afgeloopen. Dit is angehoord laat. De wedstrijd om de eere-prijzen moest dan ook wegens het zeer late 'Uur vervallen. SCHOTEN. Gisteravond had de eerste muziek uitvoering van Stends dilettantencorps op het Pretoriaplein plaats. Vóór do uitvoering brachten de spelers eerBt aan hun ijverlgen directeur, ter gele genheid van zijn 35-Jarige loopbaan als musicus een sernade vóór zijn wo ning ln de Scheperstraat Ook werd hem een ireschenk, bestaande uit een met zilver gemonteerden dirigeerstok overhand! rrd. Niettegenstaande het koude weer en do dreigende regenbuien, waren er nog vele nieuwsgierigen tegenwoor dig. De Jeugd was ook vertegenwoordigd en veroorzaakte veel lawaai, versterkt door de schellen der ijswagens, zoo dat veel van de klanken verloren gingen. HEEMSTEDB. B. en W. stollen den Raad ter goed keuring voor een verordening betref fende de levering van duinwater. Voor niet aan de hoofdleiding ge legen perceelen kunnen B. on W. aansluitin" toestaan, mits minstens 6 jaren wordt gewaarborgd een water verbruik tot een bedrag van ten min ste 10 pCt. der aanlegkosten. Men verbindt zich voor een jaar op tijdelijke werken en ln aanbouw zijnde huizen voor één maand bij een minimum-verbruik van 50 kub. M. Het water wordt geleverd volgens Tarief A., per watermeter, volgens Tarief B, por abonnement met vrij gebruik voor do in dat tarief bedoelde woningen. De prijs van het duinwater voor in dustrieel crebruik zal tusschen den erbruiker en B. en W. bij afzonder lijke overeenkomst worden geregeld, doch zal in geen geval lager zijn dan 25 cent per kub. M. en W. kunnen omtrent de leve ring van duinwater aan schippers en aan houders van tenten bzondere be palingen maken. Tarief A. Do duinwaterprijs be draagt met uitzondering voor indus trieel gebruik, bij meting door een watermeter 35 cent per kub. M. De watermeters worden uitsluitend door de Gemeente-Duinwaterleiding geleverd, waarvoor door de verbrui kers verschuldigd zijn de navolgende prijzen voor 13 m.m. meter f 3 per jaar. 19 .m. id., f 4 per jaar, 25 m.m. id. ƒ5.25 por jaar, 32 m.m. id. ƒ7.50 per jaar, 38 iu.m. id. 9 per jaar, 50 m.m. id. 17.50 per Jaar, 75 m.m. id. 24.30 per jaar. De waterverbruiker volgcjia tarief A betaalt minstens bij meter no. 1/2 voor 30 kub. M. per jaar, meter no. 3/4 voor 100 kub. meter per Jaar, meter no. 1 voor 200 kub. M. per jaar, meter no. 11/2 voor 500 kub. M. per jaar, meter no. 2 voor 300 kub. M. per 3 maanden, meter no. 3 voor 500 kub. M. per 3 maanden. TarlefB. De jaarlijksche abonnementsprijs voor woningen, waarvan ten genoe gen van den Directeur der Gome en tc- Duinwaterleyjing wordt bewezen.dat onder normule omstandigheden aan huur wordt betaald: a. ƒ109.20 per jaar en daar beneden bedraagt ƒ5.20. b. meer dan 109.20 tot beneden 136.50 per jaar bedraagt 6.50. c. meer dan 136.50 tot en met ƒ163.80 per jaar bedraagt ƒ7.80. In deze woningen zal alleen een 3/8 tapkraan mogen worden geplaatst die niet boven een gootsteen of derge lijke waterlooziug mag worden aange bracht. Voor het hebben van een paard, rund of ezel wordt 1 per jaar en per stuk betaald. Het Tarief B is niet van toepassing op perceelen, waarin bedrijven of ne ringen worden uitgeoefend, die naar het oordeel van den Directeur der Gemeente-Duinwaterleiding tot een meer dan gewoon huiselijk gebruik aanleiding geven, zooals koetsiers woningen, welke gelegen zijn in de onmiddellijks nabijheid van stallen, water- en vuurneringen enz. Abonnementen ingevolge hot Tarief kunnen niet anders dan door den eigenaar worden aangegaan. Aan een of meer perceelen, deel uitmakende van een aaneengesloten blok wonin gen, aan denzelfden eigenaar toebe horende, zal het water niet volgens Tarief B. worden geleverd en Tarief A. van toepassing zijn, tenzij door den eigenaar voor alle woningen, tot dit blok behoorende een abonnement Is aangegaan. Voor meerdere aaneengesloten oi in eikaars onmiddellijke nabijheid staande perceelen (van denzelfden eigenaar) kan één abonnement vol gens Tarief A. gesloten worden. Wanneer deze perceelen niet aan één eigenaar toebeliooren, wordt geen abonnement als bedoeld in de vorige alinea gesloten, tenzij door de geza menlijke eigenaars een hunner als aansprakelijk persoon is aangewezen en deze zich voor het geheel verbon den heeft, ten genoegen van Burge meester en Wethouders. De dienstleiding, van de hoofdhuis in de straat of weg tot bui non de woning des afnemers met inbegrip van stopkraan en watermeter, wordt gelegd voor rekening van den verbrui ker of eigenaar of voor rekening van de Gemeente, die dan de dienstleiding verhuurt. De ingezetenen, die thans water be trekken van Amsterdam of Haarlem behoeven geen kosten te betalen om de aansluiting aan het Heemsteedsche "eWie vóór 1 Augustus zich laat aan sluiten, volgens Tarief C., betaalt maar 20 pCt., dus één vijfde van do kosten voor 't aanleggen der dienst leiding- HAARLEMMERLIEDE EN SPAARNWOUDE. Onzen burgemeester is de maana Juli verlof verleend; Z.Ed.Achtb. zal dien tijd op zijn buiten te Bloemen- daal doorbrengen. VELSEN. De Gereformeerde Schoolvereeni- ging te Uitluiden wil aldaar eene school bouwen voor lager on in. L o. o. aan het Koningsplein. B. en W. maken echter bezwaar tegen de plannon, hoewel de'School opziener deze had goedgekeurd. Het bestuur wil nog cenige verbeteringen aanbrengen. B. en W., het we»sche- lijk achtende, dat ook de nieuwe burgemeester deze zaak overweegt, 6tellen voor, het nader schrijven van de Schoolvereniging in him handen te stellen ter praeadviscermg. B. en W. stellen voor ondershands te gunnen aan do Maatschappij Ca lor, voorheen Zeister Machinefabriek, te Zeist, het aanleggen van centrale verwarming in school D te IJmuiden, voor 3280. Deze maatschappij was de laagste van de vier uitgenoodigde inschriji- siers. ZANDVOORT. Zaterdagavond had S. het ongeluk, dat een hnnd In de Haltestraat tegen zijn rijwiel sprong, waardoor hij viel. Na eenigon tijd bewusteloos te zijn geweest, werd hij door een passeeren- do oud-verpleegster weder bijgebracht en kon hij zijn weg vervolgen. C. Willemse, Amsterdam, Kerkatr. 10, 0 p. E. Cohen, Amsterdam, Burg. Eugel- bertstraat 4, 4 p. MeJ. J. van My es, Watergraafsmeer Kostvorl. weg 11. Mevr. Lijbering, Amsterdam, Haax- lemmeretr. 60, 3 p. Mevr. Juurjens, Amsterdam, Haar- lemrnerstr. 60, 4 p Vorstelmann, Amsterdam, 2e Spoor straat 5, 6 p. M. Boos Willing, Amsterdam, Gr. Badhuis, 2 p. J S. Schlenker, Amsterdam, Groot Badhuis, 3 p. J. M. Menko, Enschedé, Groot Bad huis, 3 p. J. B. Beaufort, Woudenborg, Groot Badhuis, 14 p. H. J. Jonge, Ede, Groot Badhuis, 3 pers. Dr. W. Lounig, Berlin, Driehuizen, jxirs. W. Sussmunth, Berlin, Driohuizen. M. T. Jicher, Birmingham, Driehui zen, 3 p. W. T. Zooman, Amsterdam, Adiria- na Clasina, 7 p. Domes Berm an Carols, Amsterdam Adriana Clasina, 3 p. J. E. Prakker Jr., Eibergen, Bui tenrust, 7 p. Mevrouw Matthes, Hilversum, Tha- latta, 3 p. Familie Pieksnia, Amsterdam, Bak kerstraat 9, 2 p. 1L L. Boomgaard, Amsterdam, Hoo- geweg 92, 4 p. W. Schröder Jr., Amsterdam, Hoo- geweg 92, 4 p. Familie Voskuil, Amsterdam, Kost vorl or an weg 80, 8 p. Binnenland kereên reeds geëindigd on loopt voor de andore soorten da volgende week of. Gemengd Nieuws DE EERSTE PASSAGIERSTOCHT VAN DE L. Z. VII. Het Zeppelin-luchtschip, dat de vo rige week den tocht van Friedrlchs- hafen naar Dusseldorf aflegde, is be stemd het eerste passagiersluchtschip te zijn. Vrijdag heeft het don eersten passagierstocht volbracht Hot aantal reizigers, die den tocht modem aakten, bocLroeg 20 het aantal personen, dat mot het schip opsteeg, met beman ning en bediening, bedroeg 32. Tus schen do beide stuurgoadels is een lange kajuit aangebracht, met glosbe- kleediug aan beide zijden, waarin de passagiers kunnen plaats nemen en een prachtig uitzicht hebben. Do eerste reis had 6an uitstekend verloop. De tocht ging van Dusseldorf naar Dortmund en terug. De heenreis duurde een uur. Om ao passagiers rustig te doen genieten, werden de motoren nu en dan halve kracht ge zet, de achterste motoren zelfs uitge- scliakeld. De terugreis, met krachti ge n tegenwind, duurde twee uren. Driemaal kruiste het luchtschip boven Dortmund, voordat de terugreis werd ondernomen. De reizigers spraken vol geestdrift over de indrukken, die zij tijdens de reis hadden opgedaan. Zij hadden voortdurend het gevoel van rustige zekerheid, van volkomen ge- aarloosheid. Hoofdingenieur Dürr had geduren de den geheelen tocht de leiding ge had MR. DE JONG. CAND1DAAT- WETHOUDER TE ROTTERDAM Naar de Tel. uit goede bron ver neemt, zullen de drie rechtscho partij en in den Rotterdamschen raad bij de a. s. verkiezing van een vijfden wet houder uitkomen met een candida- tuur, mr. de Jong. Voorts werd verze kerd, dat aan een eventueelo verkie zing tot wethouder dezelfde voor waarden zijn verbonden als reeds bij oen vorige gelegenheid aan mr. De Jong zijn gesteld, n.l. dat hij zal be danken le. als lid der Tweede Kamer voor Rotterdam, 2e. ais hoofdredac teur van „De Rotterdammer" en 3e. als voorzitter y&n den Bond van Anti- rev. Kiesvereeniglngen te Rotterdam. DE HAAGSCHK POLITIE-ZAAK. Nu de commissie van advies voor het opleggen van straffen nan politie dienaren den hoofdcommissaris van politie heeft geadviseerd, den inspec teur Van Rossen geen straf op to leg gen, in verband met de klacht, door den journalist, den heer Van Raalte, legen dien politieambtenaar inge diend, is ook de geringe geldboete, welke den heer Van Rossen aanvan kelijk was opgelegd, meer met de bedoeling, hem in de gelegenheid te stellen, zijn zaak door de commissie van advies te doen onderzoeken, in getrokken. ONGELUKKEN. Te Heer Hugowaard is een 6-Jarig kind van den heer Pancras, dat bij de sloot liep te spelen, daarin geval len en verdronken. Damstra. 25 jaar, wonende te Murmerwoude is te Driesum te water geraakt en verdronken. INTERNATIONALE WISSELRECHT CONFERENTIE. In hare Zaterdag onder voorzitter schap van mr. T. M. C. Asser, gehou den vergadering, heeft de conferentie de voorloopige algemeene beraadsla ging, naar aanleiding van de Neder- landsche vragenlijst, voortgezet en achtereenvolgens behandeld -ie wis- solexemplaren, het endossement, de acceptatie en de interventie. Onderscheidene staten hebben, In het belang der gewenschte éénheid, voorstellen, die geen algemeene in stemming hadden gevonden, terugge nomen. DE ACTIE TEGEN DE SPEELHUIZEN. Men schrijft uit 's-Gravenhage aan de Tel. Werd onlangs bericht, dat de poli tie voornemens was, het plaatsen van politieposten voor de speelhuizen welke maatregel tijdelijk onderbro ken moest worden, doordat de staking der grondwerkers de beschikking over veel politie-personeel vereischte na het beëindigen dier staking te hervatten, thans kan worden mede gedeeld, Hit, bedoeld politie-optreden togen de speelhuizen weder begonnen is. Van heden af zijn dubbel-posten, voorzien van de strenge Instructies, die indertijd zijn medegedeeld, weer geplaatst voor de Ingangen der Deli- club, de Sportlngclub International en der Zuid-Holl. Heerensociëteit, al- te te Scheveningen. Letteren en Kunst EEN VALSCHE MARIS. We lezen in de „TeL" Het Rijksmuseum ontving onlangs de collectie van mr. Valkenburg te Rotterdam in bruikleen. Daaronder was o. a. ook een Thijs Maris, voor stellend een meisjeskopje. Het schil derij was geteekend met M. M. Thans is gebleken, dat die schilderij niet van Thijs Marls afkomstig is, doch vervaardigd werd door den schilder C. J. Mension, N. Longedijk 70, te Dolft Deze had tijdens het vervaardigen an het doek een vriend bij zich op bezoek gehad, wien hij zijn werk toon de. Deze vriend kwam nu in het Rijksmuseum en vond daar het schil derij van den heer Mension geëxpo seerd als een echte Thijs Moris. Het doek is zeer knap geschilderd, en het is dus niet te verwonderen, dat zelfs een kunstkenner als mr. Valkenburg er in liep. Eigenaardig is, dat de heer Men sion voor een betrekkelijk geringen prijs zijn doek aan een kuhstkooper afstond. Kerk en School VRUE UNIVERSITEIT. Geslaagd voor het candidaats-exa- men in de theologie de hoeren D. Drent (cum laude) en E. E. van Kooijen. Koloniën BANDJIR. Omtrent den bandjir in Rembang seinde de resident den 24sten Mei Op 22 dezsr zijn in de districten Soelong en Ware* door een bandjir 323 huizen vernield en weggespoeld en 10 groote bruggen, waaronder een ijzeren, vemteld. Op den grooten post weg verdropken 3 menschen en drie stuks vee. De schade der gewestelijke werken bedraagt 20-000 gulden, de schude der bevolking is nog onbe kend. Het verkeer op den postweg en op vele binnenwegen is gestremd. Laatste Berichten Land en Tuinbouw FRUIT IN DE BETUWE. Mede tengevolge van een beperkt gewas, maar hoofdzakelijk door de ongekende schaarschte van kersen, Is de prijs van het Kleinere fruit verba zend hoog- Roode kersen, welke ge wone jaren in het begin 10 cent per half K.G. kosten, gaan vlug van de hand tegen 20 h 22 cent, frambozen doen meer dan 25 cent per half K.G., aardbeien blijven zich op don hoogen prijs van 12 cent handhaven. De kersentijd, die gewone jaren drie A vier weken duurt, ls voor de mei- N. O. G. Zaterdagavond vergaderde de Haar- lernsche afdeeling van hot Noder- landsch Onderwijzers Genootschap in het Nut De excursie-commissie legde een lange lijst van inrichtingen over, waartoe zij voor de leaen toegang wist te krijgen. Over de amendementen op den be schrijvingsbrief der algemeene verga dering, einde Juli te Arnhem, werden lévendige besprekingen gehouden. Al gemeen bleek men o. a. voor pen- sioens-vervroeging en tot verplichte ontslagneming op 65-Jarigen leeftijd en voor een betere regeling der uitbe taling van salaris bij ziekte. Door de algemeene vergadering van Delft was een onderzoek naar „On- schoolsche Bijeenkomsten" opgedra gen. Volgens de meaning der aanwe zigen bleek in Haarlem weinig animo tot het organiseeren daarvan. Be toogd werd o. a., dat de kinderen, die van school al zijn, zich op zoo veel zijdig terrein kunnen ontwikkelen in een groote stad als Haarlem. Bijna alle meisjes gaan naar naaischolen, en een massa jongens gaan naar burgeravondschool, ambachtsschool, herhalingsschool, handelsschool enz. De derde schooltijd, de zoogenaamde avondschool, hier voor eenige jaren afgeschaft, werd als onhygiënisch minder gewenscht geacht Gewezen werd op het streven der Toynbee-Vereeiiiging, van den Volks bond, de ouder-avonden aan een paar scholen hier, de avondcursussen aan de Industrieschool. Bij de rondvraag kwam nog voorstel in tot eubsiddeering van het zwemfeest. Gewezen werd op dezen prikkel tot gereglementeerd leeren zwemmen in eon gezond bad. Toen de Bond van Lichamelijke Op voeding een vliegerwedstrijd uit schreef, waren er in eens veel meer deelnemers voor den gymnastischen wandeltocht. Een beslissing kon niet worden. Uit de Rechtszaal VAN GESTOLEN PALING. Twee jongens uit de Zaanstreek, Willem M. en Willem B. hadden in den avond van 21 April veel zin in een vischje. 't Was toen een slappe tijd en de oliemolen „De Grootvorst" te Zaandam werkte niet. In tijden van nietsdoen komen steeds slechte gedachten op, en B., die olieslager is, ging den tijd verdrijven met 't na zien van naliugfuiken,.die hem niet toebehoorden, daarbij trouw gehol pen door zijn veel jongeren vriend Willem M. Nadat een paar fuiken zonder resultaat waren nagezien, was do beurd aan een vischkaar van Dirk S., waarin de boide jongens tot hun groote vreugde eenige spartelende ualljes ontdekten, die weldra van de kaar via de grabbelende handen van B. naar een eminer verhuisden. Een van de palinkjes, die buiten den em mer terecht kwam .werd door Willem M. bij zijn glibberige lotgenooten ge voegd. B. droeg den vollen emmerde vlschjea werden schoongemaakt, ge bakken, en met een invité, Dirk v. d. S.. verorberd. Deze laatste had er van gesproken, dal hij wel oen har- tigheidje zou lusten en zoo zag hij zijn wenschen op onverwachte wijze vervuld. Een feestmaal werd aangericht on de overblHfselen werden in den vuur pot gestopt. Hedenmorgen hadden de jongens zich te verantwoorden. Beiden beken den het hun ten laste gelegde. Uit 'I getuigenverhoor blijkt, dat B. de lei der van 't geheele plan was. Willem M. is naar zijn vader verklaart een beotje onnoozel en laat zich door een ouderen en sliiumeren makker makkelijk meetronen. De paling had een waarde van ƒ0 De subs.-off. van justitie begon zijn requisitoir met op te merken, dat hij van 't begin af den indruk gekregen heeft, dat B. hier veel meer schuld dan M. heeft. Het verloop van de zaak wijst dit ook ten volle uit. Daarom eischte spre ker tegen Willem B. een gevangenis straf van 3 maanden en tegen Willem 2 dagen gevangenisstraf. De verdediger van Willem M., Mr. Merens, meende, dat van mededader schap van zijn cliënt hier geen spra ke is. en vroeg vrijspraak subs, de oplegging van een lichtere straf. EEN RUIT VERBRIJZELD. 20 April heeft de oude bekende van de justitie Gerorelus de K. in de werkplaats aan de Nassaulaan 29 een ruit verbrijzeld, waarschijnlijk met't doel daar in te breken. Zoover is het echter niet gekomen. Het gerinkel van de ruit verraadde hom. Ofschoon beklaagde ontkent, blijkt uit 'l getuigenverhoor zijn schuld zon neklaar. Met 't oog op vroegere veroordee lingen eischt Mr. Hoyer 6 maanden ge vangenisstraf. Fietsongeval. Zondagmorgen, omstreeks 9 uur, kwam de heer B. in volle vaart de Vooruitgangstraat uitrijden en nioeat plotseling voor een passeerenden fiet ser uitwijken, met het gevolg, dat hij het stuur kwijt raakte, tusschen een aantal kinderen reed en viel. Ernstig aan oog en neus gewond, werd hij op de been geholpen en na dat hij door een aldaar wonenden be woner wat was gereinigd, vervolgde hij zijn weg om zich in het gasthuis to laten verbinden. De kinderen bekwamen geen letsel. DE GROOTE KERK KLOK. Ons officieele uurwerk schijnt er ln don laatsten tijd vermaak in te scheppen zoo nu en dan eens stil te blijven staan, en dan half Haarlem in tijdsonzekerheid te laten. Vannacht om dirie uur gaf het er den brui van verder te tikken, zon der dat de stads-klokkemakor daar voor eenxige oorzaak kon opgeven, om half acht werd. de klok weer gewoon aan den gang gebracht. Er was niets in het ongereedo. Een vreemd gevall Muziekuitvoering. Behoudens goedkeuring van de auto riteiten, zal de „Harmonie", dir. de heer Hofmeester, binnenkort op de Groote Markt een concert geven, waarbij o. a. uitgevoerd wordt do Fremersberg". Door eenige burgers was een desbetreffend verzoek aan de muzickvereeniglng gedaan, waarop welwillend beschikt is. Een goede vondst. Door den plantsoenwachter A. Ploeg is gistermorgen om 5 uur in den Hout een dasspeld gevonden ge heel met zilver gemonteerd, waarin zich ln het midden een echte diaman ten steen bevond van bijzonder groote afmeting. Te w a t a r. Zondag is een tuig in de sloot langs het terrein der kazerne aan den Scho- terweg gereden. De koetsier en de twee inzittenden kwamen met den schrik vrij, maar 't kostte heel wat moeite het paard en het rijtuig uit de moddersloot te halen. Eenige huzaren hielpen daarbij. Gev. Voorwerpen". Een haan, Ooeterstraat 48. Een schroevendraaier. Voorhelm straat 14 rood. Een rijwfelpomp, Gen. Bothastr. DE ITALIAANSCIIE OORLOGS- BEGROOTING. ROME, 25 Juni (Router). De Ka- mar lieeft een wetsontwerp aangen<x men, waarbij de begrooting van oor log wordt verhoogd met een post van tien mlilioen lire voor den bouw en het onderhoud van bestuurbare lucht ballons en vliegmachines. DE KRETENSER QUAESTIE. KON8TANT1NOPEL, 26 Juni. (Reu ter). liet antwoord der mogendheden aan de Parte zegt verder, dat zoo Turkije het oogonblik gekomen acht om tot een definitieve regeling dor Kretonser quoestie over te gaan, het zich wenden moet tot allo cmder tee- konaars van het Tractaat van Berlijn* (Hbld.) Amsterdamscbe Beurs. Openingskoersen van 27 Juni 1910, LABOUCHERE OYENS Co.'s BANH Bijkantoor Haarlem. Gr. Markt No. 1 en 3. Tel. No. 577, 2 1/2 Certific. N. W. S. 74 1/2, 3 pet, Certific. N. W. S. 89 3/16. ZUID-AMERIKAANiSUHE STAATS FONDSEN. C. Peru 12 3/16, Pref. Peru 39 34. TABAKSAANDEELEN zonder han del RUBBEKAANDEELEX idem. PETROLEUM-AANDEELEN zeer vast Koninklijke Petr. 574576, Dordfc- scho Petr. 172, Moe ara Enim 267, Su matra Palembang 212 3/4—213 1/4, Orion 1821/2—184, Geconsolideerd# 394-395, Tarakan 147—148. MUNAANDEELEN. Zonder affaire. Do AMERIKA ANSCHE MARKT opende vast, doch weinig affaire. At- chisonTopeka 104 1/2» Denver 35 3/8, Brie 271/4, Amalgamated 641/16, An glo 26. C. Cigars 71 1/2, C. Copper 6 1/2 Kansas 321/4. Preferente 6515/16, Missouri 37 7/8, Ontario 44. Rock Is land 391/2, 5/8. Southern Rails 28, Un ion Pacific 1731/4, C. Wabash 191/4, Wabash Pittsburg 18 3/8, Steel 78 1/2, Curren 55, C. Marine's 5 13/16, Preferente 17 3/4, Bonds 63 1/2. Een ceintuur, Tedlng van Bark- houtstraat 2. Een manchetknoop, KI. Heiligland 101 rood. Een oorknopje, Teijlerstraat. 48 Een lorgnet, Morlnnesteeg 17. Een broche. Gierstraat 76. Een prepaxeernaold met plnlelte Roosveldstraat 48. Een kinderborstrok en broek, Gr. Houtstraat 134. Een bril, Oranjeboomstr. 183. Een kistje met gsK, Scheeperstraal 43. Aangifte is gedaan van het verlie zen van twee bankbiljetten van 25. VIJFHUIZEN. Gistermiddag om half vier verbrand de een hooiklomp, behoorende aan J. Daarae, doordat kinderen er met lu cifers hadden gespeeld. De brandspuit was spoedig aanwe zig. Telegrammen Burgerlijke Stand HAARLEM. BEVALLEN 25 JunL A. Porxe, geb. Prins, d. C. Jonker, gel* Kloes, <L M. C. van Kleef, geb. Romijo, d. M. ter Haak, geb. Misset, d. 26 Juni. J. G* Marlens, geb. Koster, te. E. T. Loti- chius, geb. Gerritsen, z. A. E, Brinkman, geb. Wensing, d. J. Nijenhuis, geb. Krijgsman, z. OVERLEDEN 24 JunL J., 17 m., zoon van J. van Dansik, Zuid Brouwersstraat. 25 Juni. D. van Leeuwen, 53 j-, Esschil- derstraat G., 16 m., zoon van B. M. de Graaf, Baljuwslaan. D. Bos, 87 j.p Krom. Marktnieuws Graan- en Zaadmark t. Op de Graan- en Zaadmarkt te Haarlem was op 27 Juni 1910 geen aanvoer. Sport en Wedstrijden UIT MEXICO. MEXICO, 27 Juni. (Reuter). Met overweldigende meerderheden zijn Porflrio Dax als president en Ramon Corral als vice-president herkozen. STAKING VAN DE KATOEN PRODUCTIE. GASTONIA, (Noord-Carollna), 26 Juni. (Reuter) De vertegenwoordigers van 58 katoenfabrieken hebben overeenkomst gesloten om de pro ductie geheel te staken gedurende vier weken in Juli en Augustus. VOETBAL. Zaterdagmiddag vergaderde het ba- stuur van den N. V. B. te Amsterdam. Slechts een viertal bestuursleden wa ren er aanwezig. Besloten werd den Holland-Enge- land wedstrijd in het seizoen 1910 1911 te houden op den 2en Paaschdog, 17 April 1911. Een andere datum kon onmogelijk worden vastgesteld, daar de Engelschen beslist niet op een Zon dag wilden spelen. De Dultschland-Holland wedstrijd zal worden gespeeld op 9 October 1910 te Kleef. Een verzoek van de Nederlandsch# Athletiek Unie om voor hardloopwed strijden enz. een subsidie te geven, wordt in verband met reeds vroeger genomen besluiten toegewezen. CRICKET. DE CRICKET-WEEK TE BRUSSEL. Zaterdag speelden de Belgen tegen de Hollanders. Bij onze landgenootea viel Grootmeyer voor Hisgen in. Hot Hollnndsche totaal werd 221. Tot de lunch was Holland's totaal 133. Belgié had 150 minuten speeltijd en begon goed. Het laatste wicket valt enkele minuten voor het einde. Met 10 extra's wordt België's totaal 105. Nederland won don strijd dus mot 116 runs. NEDERLAND—FRANKRIJK. De laatste wedstrijd, dien het Ne- derlaniscii cricket-elftal Zondag te Brussel speelde, eindigde in een ne derlaag. Gespeeld werd tegen Frank rijk, dat een elftalEngelsche spe lers in het veld bracht De Franschen verkozen te batten en met de lunch waren 3 wickets noor voor 110. Aan schitterend bowlen van De Groot is het te danken, dat Frank rijk het slechts tot 192 hrengt Holland begon slecht. Orn kwart voor zeven viel het laatste wicket op 129, Frankrijk won dus met 63 runs. BINNEN DE GRENZEN. De gisteren in Nederland gespeelde cricketwedstrijden hadden de volgen de resultaten. Haarlem HaarlemV. O. C. Haar lem 155 (Kruseman 47), V. O- C. 100 (Stcnger 32). Haarlem wint du# met 55 runs. Rood en Wit II—II. C. C. H. Rood en Wit 208 (Mooy 70), H. C. C. 88 en 126 (D. Kessler 45). Rood en Wit won met 10 wickets. Amsterdam Volharding IIVicto ria. Volharding 116 (J. C. Sweys 49) en 55 (Rincker 12). Victoria 45 en 131 voor 9 wickets (Schmclnk 52. Koop- mans 20). Victoria won met 1 wlcke# 5 runs. Zaandam: Albion—Olympla. Albion 43 en 94. Olympia 31 en 47. Albion won met 59 runs. WATERPOLO. HET Y II—H. V. G. B. Gisteren. Zondag, zijn de water* polocompetlties van dan Nederland-

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 2