NIEUWS» en ADVERTENTIEBLAD. 27e Jaargang. No. 8284. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. DINSDAG 28 JUNI 1910 A Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem In dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Bultenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Teiephoon interc. 6229. ABONNEMENTEN PER DRIE MAANDEN: Voor Haarlem1-20 Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd Is (kom der gemeente),1.30 Franco per post door Nederland,1.65 Afzonderlijke nummers0.02H Güliustreerd Zondagsblad, voor Haarlem037H de omstreken en franco per post 0.45 Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. AD VERYENTIËN: Van 1—5 regels 50 Cts.: Iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels ƒ1.elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regeL Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsingf. 50 Cts. voor 3 plaatsingen k contant. Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZES BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. OM ONS HEEN No. 1160. Zondagsrust in do Apotheek. Onlangs werd mijn aandacht ge vestigd op het feit, dat do assistenten In apotheken veel meer Zondagsrust zouden kunnen hebbqn, zonder dat iemand daarmee gehinderd of bena deeld werd. Als ik dat van een cate gorie medeburgers hoor, grijp ik al tijd graag naar de pen, omdat ik er xeker van ben, dat iedereen zeggen zal „waarom zouden we hun dan die Zondagsrust niet gunnen I" Het kwaad is maar, dat de menschen door onnadenkendheid die Zondags rust onnoixlig verstoren. Welke men schen Wel, natuurlijk het publiek. U. ik en een ander. 't Is lang niet onmogelijk, dat Eom- mige lezers hiertegen opkomen en zeggen: „Wat! Zouden wij de rust verstoorders wezen? Wel neen, dat lijn de patroons van de assistenten, de apothekers 1" Laat ons die quaestie even nader bezien. Artikel 3 van de wet schrijft den apotheker het volgende voor Hij oefent zijn beroep niet an ders uit, dan in een uitsluitend daartoe bestemd, bij dag steeds toegankelijk, gedeelte van een huis, dat ook des nachts door hem of door een hulpapolheker bewoond is. Bij dag steeds toeganke- lij k. Met andere woordende apotheker zelf, of zijn assistent, moet iederen dag aanwezig zijn. Ook op den Zon dag. En wanneer we nu niet den apo theker veroordeeld willen zien tot ge regeld Zondagsch huisarrest, twee en vijftig dagen in een jaar, dan moe ten we ons kunnen voorstellen, dat hij bok zijn assistent een gedeelte van den Zondagsdienst laat waarnemen. In het algemeen is do regeling zoo, dat de assistent, in een apotheek waar hij of zij alléén is, des Zondags vrijaf heeft om de veertien dagen waar er twee zijn, verbeurten dezen elkander en wanneer er drie zijn, heb ben er twee geheel vrij of wordt op een der Zondagen half gediend. De gewone toestand is, dat de as sistent vrijaf heeft om den anderen Zondag, w it kor niet te veel is voor een vak, waarin uit den aard van de zaak de werkuren lang zijn en co etensuren niet altijd rustig kunnen wezen, omdat een groot gedeelte van dc assistenten intern is. Zijn de apothekers zelf in staat, aan him personeel meer Zondagsrust te geven Bij voorbeeld door uitbreiding van het aantal assistenten Wij moe ten niet vergeten, dat het apothekers- vak in dezen tijd geen voordeelig be roep meer is. De receptuur is ver minderd, althans ten opzichte van de «enigszins samengestelde geneesmid delen, waarvoor vroeger een redelij ke prijs in rekening kon worden ge bracht. Wat do doctoren tegenwoor dig nog voorschrijven zijn eenvoudi ge dingen of scheikundige praepara- tcn, die de apotheker zelf uit fabrie ken ontvangt en die hij hoogstens beeft over te pakken. Op een en ander is de winst natuurlijk gering, zoodat er dan ook in Haarlem bijna geen apo theker meer is, die niet in de eene of andere bij-onderneming verbetering van zijn bestaan heeft gezocht. Menschen, die over ethische dingen als Zondagsrust wel eens nadenken, sullen het zeker een dwaasheid vin den, dat in Haarlem tien apothekers op den Zondag hun apotheken voor bet publiek gepend moeten houden. Waarom, zoo zullen zij zeggen, zou den er niet acht sluiten en twee, om beurten de betrekkelijk weinige re cepten gereed maken, die op Zondag gepaald moeten worden klaar ge- jnaakt? Ik betwijfel of de apothekers *elf, die immers ook handelsman jdjn en dus hunne klanten graag voor sLch behouden, daarop allen wel ge steld zouden zijn, maar ln elk geval veroorlooft de tegenwoordige wet de zen maatregel niet, zoodat hij voor dit oogenblik bulten bespreking kan blijven. Er is wel Iels anders, namelijk of de apotheker niet het recht heeft, zijn gordijn te laten zakken en aldus, om zoo te zeggen, schijnbaar te sluiten, aan het publiek aldus te kennen ge vende, dat hij of zijn assistent, ook Zondagsrust verlangen te genieten, zoodat men ben met niets anders behoort lastig te vallen, dan voor het klaarmaken van geneesmiddelen, die niet op Zaterdag hadden kunnen zijn besteld en ook niet tot Maandag kon den wachten. En hier kom ik vanzelf aan de hou ding, die het publiek in deze zaak aanneemt een houding, moet ik her halen, die van groote onnadenkend heid getuigt. Het is niet zeldzaam, dat op Zondagmorgen een klant komt aangewandeld, die tot den assistent een toespraak houdt in dezen geest „Wil u dezelfde pillen nog eens klaarmaken? Ze waren gister al op, maar ik dachtoch, lk kom morgen in de buurt en de apotheek Is tóch open Soms luidt de mededeeling, met een kleinen variant, als volgt „Ik wou wel graag betzelfde drank je nog eens van u hebben. Er ls nog wel ln het fleschje voor vandaag, maar morden kom lk dezen kant niet uit en de apotheek ls op Zondag tóch open Wanneer de klant, na dit betoog, in de ziel van den assistent lezen kon, zou hij daar tot zijn verbazing een heel onvriendelijk antwoord lezen, hoewel het belang van de zaak mee brengt, dat de assistent een onbewo gen gezicht zet en belooft, dat de pil len of het drankje gauw gebracht zul len worden 1 Ja zeker, de apotheek is toch open. Maar dat is geen reden, om den apo theker of zijn personeel lastig te val len met allerlei dingen, die op Zater dag of Maandag evepgoed hadden kunnen worden besteld. En zoo gaat het eveneens met den i-E- handver koop, de levering van allerlei artike len, andere dan medicijnen, waarop de apotheker op Zondag begunstigd pleegt te worden, omdat de dr o gist gesloten ls. „Gebonden zijn", zoo schrijft mij een assistente, „is nu nog niet te mij den ,maar rustig le>zen is aangena mer. dan Eau de Cologne verknopen." Ziehier de quaestie in een nctedop de apotheek is open. maar men be hoort er alleen voor dringende zaken binnen te gaan. Als znijn lezers dat eens willen overwegen en onthouden, dan zal de assistent nog wel op wacht moeten zitten, maar toch in de apo theek Zondagsrust genieten, behalve voor datgene wat noodzakelijk op dien dag onmiddellijk moet worden klaar gemaakt. Er wordt dus alleen wat oplettend heid van ons gevraagd, een klein weinigje aandacht voor anderer be langen. Waarom zouden we die wei geren Het uiterlijk sluiten, dat wil zeg gen het laten zakken van de gordij nen, zal bovendien een krachtige sug gestieve werking hebben. In dat op zicht heerscht bij de apothekers nog geen eenheid van systeem, de een sluit op deze wijs Zondagochtend vroeg, de ander in. den namiddag of den vooravond. Dat de eerste daar over door het Staatstoezicht wordt lastig gevallen, heb lk nooit verno men er zou dus al veel gewonnen zijn, wanneer alle apothekers dat voorbeeld volgden. Mij dunkt, de kansen daarop staan voor de assistenten niet slecht Onder den druk der omstandigheden is er ernstig sprake van de Maatschappij tot bevordering der Pharmacie te ver anderen in een vakvereeniging. Mis schien zelfs wordt het besluit daartoe wel genomen ln de algemeens verga dering der Maatschappij, die overeen paar weken in Haarlem gehouden wordt. Is deze verandering eenmaal tot stand gekomen, dan zullen juist de maatschappelijke behoeften van het vak meer dan tot dusver op den voor grond komen. Ook de quaestie der Zondagsrust, die het best hare oplos sing zou vinden ln het beginsel der Staats-apotheken, dat door de meer derheid der leden wordt voorgestaan. Maar zulke groote beginselen hebben tijd noodle en wij leven in het heden. Het eerst noodlge zou dus zijn, dat de apothekers gezamenlijk besloten op den Zondag hurme gordijnen neer te laten. Dat en een weinig nadenken van 't publiek zou do goede zaak der Zon dagsrust niet weinig bevorderen. J. C. P. Stadsnieuws Verlof Drankwet B. en W. van Haarlem brengen ter openbare kennis, dat ls Ingeko men een verzoekschrift von J van den Eïjkhof om verlof tot het verkoo- pen van alcoholhoudenden drank an deren dan sterken drank voor ge bruik ter plaatse van verkoop in het perceel aan de van Marumslraat no. 30. Hinderwet. B. en W. van Haarlem, doen we ten, dat bij hunne beschikking van 23 Juni J.L de beslissing op het ver zoek van J. S. Cohen, óm vergunning tot uitbreiding van de bakkerij in de perceelen aan de Spaarnwouder- straat no. 5/5 rood door bijplaatsing van eenen derden heeteluchtoven, ls verdaagd voor den tijd van vier we ken. ORGELBESPELING in de Groote of St. Bavokerk te Haar lem, op Donderdag 30 Juni 1910, des namiddags van 2 tot 3 uur, door den teer W. Ezerman. Programma No. 1. Toccata en Fuga (D-mollJ, J. S. Bach. Nn. 2. Adagio, Mozart. No. 3. Pastorale Sonate, J. Rhein- berger. a. Pastorale. b. Intermezzo. c. Fuge. No. 4. Prélude Fugue et Variations, C. Franck. Onze Reiniging. Vanmorgen te elf uur stond de nuttige, maar onsierlijke pleizier- trein die de pneumatische inrichting heet, midden in de Groote Houtstraat om er een put te ledigen. De vier wagens, achter elkaar aan den westkant van de straal opge steld, noodzaakten daairdjoor rijtui gen en vrachtwagens om den oost kant te houden, waar de rails liggen en belemmerden daardoor het tram verkeer. Kunnen zulke dingen ln een van de hoofdstraten niet 's morgens vroeg gebeuren, vóórdat het drukke ver keer begonnen is? D r i n k h a 1. Gister werd do Drinkhal der Staal- watorbronnen bezocht door 76 per sonen. Faillissementen. Door de Arr. Rechtbank alhier zijn bij vonnissen d.d. 28 Juni 1910 in staat van faillissement verklaard 1. W. Benjamin, wed. D. Eyssen, thans zonder beroep, eerder logement houdster te Haarlem, Bakcnesser- gracht. 2. K. Hoogewerff, sigarenwinkelier te Haarlem, Kemieinerplein. Rechter-commissarls in beide fail lissementen Mr. II. van Loghem de Josselin de Jong. Rubriek voor Vragen Geabonneerden hebben het voorrecht, vragen op verschillend gebied, mits voor beantwoording vatbaar, ln te teuden by de Eedactie Tan Haarlem's Dagblad, Groote Hontstraat 63. Alle antwoorden worden geheel kosteloos gegeven en too spoedig mogelijk. Aan vragen, die niet volledig naam en woonplaats Tan den inzender Termeiden wordt geen aandacht geschonken. VRAAG: Kunt u mij ook mededee- len, wal de inhoud ie van art. 461, Wetboek van Strafrecht? ANTWOORD: HIJ die, zonder daar toe gerechtigd te zijn, over eene an ders grond, waarvan de toegang op eene voor hem blijkbare wijze door den rechthebbende is verboden, loopt, of vee laat loopeo, wordt gestraft met geldboete van ten hoogste 15 gulden. VRAAG: Ik ben voor het kantonge recht gedaagd, maar verhinderd to komen. Kan lk nu mijn verdediging schriftelijk Indienen? Zoo Ja, aan wien dan te adresscaren? ANTWOORD: Uw verdediging kunt u schriftelijk indienen; adresseer dan aan den kantonrechter, Mr. A. A. v. d. Mersch, Paleis van Justitie Ook kunt u den kantonrechter meest iederen dag tegen twee uur aldaaT spreken. VRAAG: Kunt u mij ook 'l adres van den Hollandschen consul in Australié opgeven? ANTWOORD: Consul-gen. voor Ne derland ln Australië ls de heer W. L. Bosschart te Melbourne, wien ln 't Nederlandsch kan geschreven worden. VRAAG: Op advies van den ge neesheer moet mijn kind naar een kindervacantlekolonie. Kunt u mij ook zeggen of er hier een vereen)ging bestaat, die kinderen naar zulke her stellingsoorden zendt? ANTWOORD: Te Haarlem bestaat een afdeelLng van het Centraal Ge nootschap voor Kinderhcrstellings- en Vacantie-kolonies. Secretaris daarvan is Dr. L. C. Kersbergen, Ko ninginneweg 1, alhier. VRAAG: Ik heb met Juni mijn be trekking met 6 weken opgezegd. Wanneer mag lk nu vertrekken, 12 ui 15 Juli? ANTWOORD: U moogt vertrekken als de zes weken om zijn, dus 12 JulL (Zie verder SÏadsnicuws onder laat ste berichten/. Uit de Omstreken bloemenda.au Door den Commissaris der Ko ningin in Noord-llollaud is met in gang van 1 Juli 1910 voor den tijd van vij? jaren herbenoemd de heer A. Kouwenaar, te Bloemend aal, tot lid van de gezondheidscommissie. HEEMSTEDE. De uitslag van den gehouden visch- wedstrijd van de hengclaars-vereeni- ging „De Morgenstond", te Heemste de, is als volgt1ste prijs P H. Star, 2de prijs H. Riezon, 3e prijs C. van Bakel, 4e prijs J. Leuven, 5e prijs P. F. Hageman. HAARLEMMERL1EDE C.A. RAADSVERGADERING. Ter afhandeling van een zeer kor te agenda vergaderden hedenochtend Haarlemmeriiede's vroede vaderen, onder leiding van den burgemeester Jiir. Mr. Teding van Berkhout. Alle leden waren aanwezig. Nadat de VOORZITTER de verga dering met gebed geopend had en de notulen goedgekeurd waren, deelde de voorzitter mee, dat kasopueming is gedaan. Een bedrag van 824.76J, dat aanwezig moest zijn, werd inder daad in kas gevonden. Eenige gemeenteraadsbeluiten zijn door Ged. Staten goedgekeurd terug gezonden. De burgemeester heeft ver lof gekregen, zich met ingang van 1 Juli gedurende één maand buiten de gemeente op te houden. Tot kantoorhouder van het hulp- telegraaf en -telephoonkantoor te Houtrijk en Polanen, benoemde de Raad vervolgens den hear A. J. Ter- veer. Op de voordracht voor het college van zetters werden wederom de pe riodiek aftredende leden, de heeren G. C. Dijksen en J. P. van Warmer dam geplaatst. Als tegenhangers van dezen, de heeren P. Kramers en J. P. v. d. Berg. Uit de vier gemelden zal de Com missaris der Koningin een keuze hebben te doen. Een af- en overschrijving ten be drage van 5.40, dienst 1909, werd goedgekeurd. Ten slotte was de duikersloot-kwee- tie aan de orde. De heer Van der Goes Is bereid die losplaats voor een som van f 10 per jaar aan de ge meente af te staan. Onderzoekingen hebben aange toond, d&t de losplaats eens in de vier jaar bestraat tal moeten war den, waarvan do koeten yolgens ra ming f 100 zullen bedragen. Dat te dus per Jaar f 25. Met de 10 voor Van der Goes, zou de losplaats der gemeente een bedrag van f 85 "per jaar kosten. Compensatie van dit be drag zou gevonden kunnen worden in 't heffen van een zeker kaaigeld van elk schip, dat zal komen lossen. Op ee nhetreffende vraag van den beer BARENDREGT, antwoordt de VOORZITTER, dat de gemeente, als zij eens een andere, meer geschikte losplaats krijgen mocht, leder jaar van de losplaats van Van der Goee af zal kunnen. De heer BARENDREGT stelt voor, de losplaats wel van gemeentewege te doen onderhouden, maar geen 10 gulden jaarlijks aan Van der Goes te betalen. Dit denkbeeld vindt evenwel geen bijval. De heer FAAS stelt voor, den toe stand te laten zooals hij nu ls, en aan Van der Goes per Jaar f 10 te betalen. Het onderhoud aan de los plaats zal nu voor rekening van Van der Goes zijn. Dit voorstel werd met algemeen© stemmen op één na aangenomen, die van den heer Cos, welke buiten stemming bleef. Bii de rondvraag doet de heer HARTGERINK opmerken, dat de boezem-schoeiingen langs 't Spaame bij Zuid-Schalkwijk in zeer slechten toestand verkeeren. Spreker vraagt, of er niet aan de maatschappijen, waarvan de booten behooren, ge vraagd kan worden, wat langzamer daarlangs te doen stoomen. Er zijn veel klachten gekomen. De VOORZITTER zal er met den Commissaris der Koningin over spre ken. De heer BIESHEUVEL heeft aan merkingen op den Hoofdelijken Om slag. De VOORZITTER Taadt epfreker aan, hiermede tot de besloten verga dering te wachten. De heer BIESHEUVEL merkt voorts op, dat er Zondag a.s. te Haarlem roei wedstrijden zullen wor den gehouden. Spreker vraagt of •reeds vergunning ia verzocht, indien deze zich op gemeentegebled moch ten uitstrekken. De VOORZITTER deelt mee, dat een zoodanige vergunning nog niet gevraagd is. Daarna wordt de openbare zitting gesloten. HAARLEMMERMEER. Afscheid. Door ds. Veltman, predikant bij de Geref. gemeente aan den Aalsrueeir- derweg O.z. werd Zondagavond van zijne gemeente afscheid genomen. Het kerkgebouw was geheel gevuld Het classicaal bestuur was vertegen woordigd door Ds. De Jong van Hoofddorp, die namens dat college den scheidenden leer aar hartelijk toesprak. Ten slotte zong de gemeen te den leer aar Pa 72 vers 11 toe. De bedelaar die onverwachts in t bezat komt van eahe erfenis van 5000, en wiens verblijf onbekend was en die gezocht werd te Haarlem mermeer, is thans te Hoofddorp ge vonden in eene slaapstee. Hij heet de B. ZANDVOORT. Aangekomen vreemdelingen F. B. Pluchhoog, Dordrecht, l'Océan 2 pers. Mevr. Gigh. Nijmegen, ld., 8 pers. H. van Gelder, Londen, id., 3 p. A. de Heer do Beer, Rotterdam, id. 2 pers. W. Trappen, Henniger, ldein. A. Penht, Amsterdam, idem, 4 p. M. Zeldennist, idem, Idem, 4 pers. L. O. Bentein, Rotterdam, idem. B. Heldemann, Amsterdam, id. 3 p. Dr. Meisters, Freiburg, Brlvédire, 3 pers. G. Wendt, Berlijn, ld., 2 pers. H. C. Seydenzaai, Amsterdam. Bui tenrust, 2 "pers. Mej. Wouters. Haarlem, Pension Charma. Fanx Zeelenziger, Berlijn, ld., 5 p G. Hermann, Berlijn, Groot Bad huis. Wed. Dyckmeester, Tiel, ld.. 2 p. Mr. E. Lansci.at. Breda, ld. Fam. Sleeuw ijk, Arnhem, Grand Hotel, 2 pers. H. D. Hirsch. Manheim. Idem. J. E. Sinclarre, Worcester, Beau Site, 2 pers. H. Roomolenepveu, Putten, idem, 2 pers. Esthij, Londen, Kurhaüs, S pers. Mr. Pandi, Haarlem, Idem, 2 p. Dalmeijer, Amsterdam. SmeJestr. 18, 4 pers. M. Wouthulzen, Idem. Tramstraat, 2 pers. Fam. Arp, Haarlem, Poststraat 9, 8 pers. Fam. Kröner, Amsterdam, Dr. Mes- gerstraat 14, 9 pers. Dr. R. Bom, Wlrtz, Parkweg. De Witt Huberts. Haarlem, Boule vard de Fauvago 17, 6 pers. Dr .Bartels, Köningswinter, Idem no. 6. 7 pers. Fam. De Vries, Amsterdam, Burg. Engelbertstr. 25, 5 pers. Fam. Kodewijn, Baarn, Brugstraaf 13, 7 pers G. de Vries, Amsterdam, Burg. En- gelberlstraat 23, 7 pers Fam. Buys, idem. Haarlemmers.tr. 6, 8 pers. Fain. Lobatto, idem. Hoogeweg, 6 pers. Mej. J. Rikkert, Idem, idem no. 92. Fam Nuy, Middelharnis, Duinweg no. 2, 2 pers. Binnenland J. ORT. De heer J. Ort, sinds Juli 1909 bur gemeester van Broek in Waterland, is plotseling overleden. HULDE AAN MR. VAN LEEUWEN. Heden wordt aan mr W. F. van Leeuwen, oud-burgemoester van Am sterdam, het huldeblijk aangeboden, dat de Algemeens Winkeliersvereni ging bij zijn aftreden besloot hem tor herinnering aan zijn burgemeester schap te schenken. Het bestaat in een gedenkpenning, die aan do eene zijd» het horstbeeld van mr. Van Leeuwen vertoont, aan de andere een op dracht ln een krans van bladeren. De penning is gemaakt door den beeld houwer Jeltsema. MR. W. J. W1NTGEXS. Een verdienstelijk hoofdambtenaar van het departement van oorlog, de raad adviseur mr. W. J. Wintgens, is te 's-Gravenhage in dep ouderdom van 59 jaren overleden. DOOR EEN DRIJFRIEM GEGREPEN. Te Tilburg is in de wollenstoffen- fabriek van de firma Muisaars en Zonen, een 18-jarige werkman door een in werking zijnden drijfriem ge grepen en om eon as rondgeslingerd. In bedenkelijken toestand is de jon gen naar het Ziekenhuis vervoerd. KAMERVERKIEZING TE HEL MOND. Naar Het Hsg. verneemt, is het re sultaat der Zondag gehouden stem mingen in de afdeellngen der R K. kiesvereemiging in het district Hel mond voor het stellen van een can- didaai voor de Tweede Kamer (vara, ture-mr. Regout), dat gekozen is de heer A. N. Fleskans, burgemeester van Geldrop, met ln ronde cijfers C0Ö stemmen tegen 500 op mr. I. A. Swa ne, advocaat te 's-Hertogenbosch. EEN KIND VERBRAND Zaterdagmiddag geraakte tb Ter- neuzen een meisje van 9 Jaar, dat op een afgelegen plaats een vuurtje stookte, in brand. Zij liep huiswaarts, onderweg de kleeren afdoende, doch kreeg zulke ernstige brandwonden, dat zij Zondag overleed. DE OPVOEDING. De politie te Maastricht heeft op hcelerdaad betrapt een Jeugdigen zakkenrolleir. Diens moeder ia voor een dergelijk feit vroeger met de po litie in aanraking geweest. JACHT LN NOORD-IIOLLAND. In de provincie Noord-Holland ls door den Commissaris der Koningin ter kennis gebracht, dat de jacht op waterwild in dit gewest zal worden feopend als volgt op het eiland 'exel, met uitzondering van den pol der Eijerland en den Prins Hendrik polder, op Maandag 1 Augustus 1910, met zonsopgang, en in de overige deelen der provincie, dus ook ln den polder Eijerland en in den Prins Hen drikpolder op Texel, op Vrijdag la. Juli 1910, met zonsopgang. VROUWELIJKE RIJKS AMBTENAREN. Het beet uur van het Comité van actie tegen het wetsontwerp tot rege ling van de positie van vrouwelijke rijksambtenaren en onderwijzeressen bij het openbaar lager onderwijs, die ln het huwelijk treden, heeft zich al» volgt geconstitueerd mr. E. Fokker, voorzitter; mr. H. W. Rutgers-Holt- sema, voorzitster mej. Anna Polak, le secr.. mevr. W. Drucker, 2e &ecr.j

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 1